Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) Aryon87 válasza Aryon87 (#56399) üzenetére


Aryon87
félisten

Csillagos Tejut (Recsk kornyeken)

Tejut a csillagokkal

G5 manual

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#56402) atike válasza Aryon87 (#56401) üzenetére


atike
nagyúr

Wow! Ez állvánnyal vagy kézzel készült...? Mekkora záridővel?

(#56403) Aryon87 válasza T0rnad0 (#56400) üzenetére


Aryon87
félisten

Lillafured iranyaban, Gerencs feloli uton.
A tavolabbi kastely mar sotetben volt, ertheto a hangyazas + hdr is aktiv volt.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#56404) akooos válasza Aryon87 (#56399) üzenetére


akooos
veterán

Én nem akarok mindig köcsögösködni a képeid miatt, de a 23 képből talán 5 van ami jó. Minőségileg nincsen nagy baj a többivel sem, de az, hogy ferdék a képek, kilóg a téma a képből az zavar engem. De ami miatt igazából a kommentet írom, mert kiverte nálam a biztosítékot, az a "kastély távolabb". Hát nem látod, hogy egy hatalmas fa van a kép közepén, ami elveszi a figyelmet teljesen? :DDD Nagyon csúnya így.. A téma a kastély lett volna, ehelyett a fa van központban...

Sorry, de ez kikívánkozott.

(#56405) Aryon87 válasza atike (#56402) üzenetére


Aryon87
félisten

Allvannyal. ISO50 es 20sec zaridovel keszult :)

Akooos: mashonnan eselytelen volt megcsinalni azt a kepet. Lancfureszt meg nem hordok magammal :C
Ha eljutsz egyszer oda, megerted a miertjet :K

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#56406) marcell2015


marcell2015
tag

Olvasom itt hogy egyre többen a képeket fotós szemmel nézik.
Ennek egy részét erősen trollkodásnak gondolom, persze Ő - Ők nem igen posztolnak, vagy szintén fotós szemmel értékelhetetlen képeket töltenek fel. / Tisztelet a kivételnek /

Topic nyitó:

"Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék."

Én ebből nem azt veszem ki hogy ide művészi fotókat kell posztolni.
Idézet az egyik hsz-ből :
" de a 23 képből talán 5 van ami jó. Minőségileg nincsen nagy baj a többivel sem, de az, hogy ferdék a képek, kilóg a téma a képből az zavar engem " Bocsi akooos ... :R ez jött szembe...

De akkor ki kellene találni hogy egyes emberek vízszintes és függőleges hiányait kellene kielégíteni, vagy a mobil eszközök fotós képességeinek minőségével foglalkozzunk?

Én úgy gondolom hogy aki profi fotókra vágyik, máshol keresgéljen.
Itt az emberek 99,8% nem profi fotós, átlag emberek, szeretnek kattintgatni, és ezt minél egyszerűbben szeretnék megoldani, ezért osztják meg egymással a képeiket.
Egy igazi fotós egy sokkal gyengébb képességű alkalmatossággal sokkal jobb képet tud készíteni mint itt sokan. Ismerek ilyent, nem egyet.

Nha, ha nem van igazam, kövezzetek meg..... :R

(#56407) Valaki87 válasza natë (#56385) üzenetére


Valaki87
senior tag

igen látom, hogy jobb lett most de hát nem bírtam kivárni eladtam :D

(#56408) Aryon87 válasza marcell2015 (#56406) üzenetére


Aryon87
félisten

En azzal nem foglalkozom hogy ferde vagy sem. Igyekszem minel jobban egyenesbe allitani, a racs is be van kapcsolva, de vizmercem nincs, igy nem tudom halalpontosan egyenesbe tenni, allvanyon meg plane..
En a kepminosegre probalok hangsult fektetni, hogy minel jobbak legyenek a kepek, aztan vagy sikerul vagy nem..
Akinek tetszik vagy nem tetszik, ugyis leirja, max tovabblep rajtam.
En meg a tobbiek kepeinel a temat nezem, hogy milyen helyeken fotoz, mert valoszinu olyan kepet hoz, ahol en meg nem jartam. Az hogy ferdere sikerult neki, a legkevesbe fog izgatni. Ez vagyok en :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#56409) akooos válasza marcell2015 (#56406) üzenetére


akooos
veterán

Nem művészi képeket vár senki, köztük én sem. Aryon kolléga ma szép helyen járt és erről osztott meg képeket. De ha a 23 kép helyett megválogatja, hogy mit rak fel és a nagyon jó képeket kiválogatja, akkor elég lett volna az az 5-6 darab is, amibe nem lehet belekötni. A kommented óta leírta ő maga is, hogy nem figyel arra, hogy a kép ne 50 fokkal legyen megdőlve, vagy ne lógjon ki a téma a képből. Én is nagyon sok képet csinálok nap, mint nap, de ha nem sikerül, akkor inkább nem osztom meg. Néha így is olyan képet osztok meg, aminek a minősége gyatra, de a feelingje jobb.

Félreértés ne essék, nem trollkodásból írtam amit írtam, de Aryon figyelme már többször fel lett hívva arra, hogy tartsa egyenesen a telefont, lépjen előre-hátra-jobbra-balra, vagy csináljon több képet egy témáról és a legjobbat ossza meg. Ha visszaolvasol a "karrierje kezdetéhez", láthatod te is, hogy azóta nagyon sok dologban fejlődött.

Sajnálom, engem zavar a ferdeség és az, hogy kilóg a téma a képből / belóg valami nem oda illő a képbe..

(#56410) Attiba


Attiba
tag

Akik hiányolták a Honor 8 által készített képeket :)

[Bullesz]
[Egy rakás...]
[Budapest]
[Jégcsapok]

Honor 8

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

(#56411) marcell2015


marcell2015
tag

Értelek, de akkor is ha sok képet megoszt, akkor látszik hogy milyen témák, témátlanságok közepette hogy reagál egy adott kamera.
És én a topic bejelentkező szövegét úgy értelmeztem hogy ezért vagyunk itt.
Olykor jobb ha van pár fotós szemmel értékelhetetlen fotó, de a kamera minőségére rávilágít.

Más.
Ismerkedek a 5x kamerájával.
Sötétben "szidtátok".
Bevallom a kép ötlete nem saját, láttam hasonlót, de a gyerek és a kivitelezés az én "kezem" munkája.

(#56412) natë válasza Attiba (#56410) üzenetére


natë
nagyúr

Csak mobilon tudom meglesni, de f@szák!

(#56413) *RLaci* válasza natë (#56412) üzenetére


*RLaci*
addikt

Monitoron is jók ;)

(#56414) Aryon87 válasza Attiba (#56410) üzenetére


Aryon87
félisten

Teljesen rendben vannak a H8 kepei. Szuperek, a kis francia meg edes :)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#56415) bebolint98


bebolint98
tag

Sziasztok! Tegnap Egerben voltam, néhány kép:

Flickr

Flickr

Flickr

Flickr

és egy a Keletiből:

Flickr

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

[ Szerkesztve ]

(#56416) Dr. 444Hertz válasza marcell2015 (#56406) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Tök jó lenne egy "Művészi fotók okostelefonnal" topik.
Hogy azért más legyen, mint a szerkesztett fotós topik, az alábbi szabályok lennének érvényesek:
- feltétlenül legyen linkelve egy érintetlen gyári jpg fájl
- lehet mellette szerkesztett kép is
- leginkább a téma és a kompozíció legyen a kritika középpontjában

Szerk.:
Rájöttem, hogy hülyeség.
Sokan azért hoznak képeket ide, mert a pozitív visszajelzés és a sikerélmény motivációt jelent.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#56417) Burt1793 válasza kacsa7 (#56396) üzenetére


Burt1793
veterán

Gyönyörű képek, jó, hogy ennyit túrázol, én is sokat járok erre, de még nem láttam s7-es fószert fotózgatni itt. ;] Mondj valami ismertetőjelet a telóról, majd figyelek. :D

(#56415) bebolint98: Jók a színek, szép a város. :)

(#56401) Aryon87: Menő lett, bár a villanyvezeték kicsit bántó :P, de csak most vettem észre, monitoron, telóról nézve csak gyönyörködtem, az amoled jót tett a képnek.

[ Szerkesztve ]

(#56418) Bozek válasza marcell2015 (#56411) üzenetére


Bozek
nagyúr

Fél megapixelen még persze, hogy jó. Na meg mitől PNG?

(#56419) marcell2015 válasza Bozek (#56418) üzenetére


marcell2015
tag

Vágtam, meg egyenesítettem.
Azt hiszem ez nem számít szerkesztésnek, hogy abba a topicba keljen tennem...ha igen, akkor bocsánat!

(#56420) Burt1793 : Azt hiszem értelek, erre már felesleges ránagyítani. akkor ezek szerint ebben a topicban csak a full a telóról leszedett képeket várjátok? Vágni se kellene? Akkor az már a szerkesztett képesbe mehet csak?

[ Szerkesztve ]

(#56420) Burt1793 válasza marcell2015 (#56419) üzenetére


Burt1793
veterán

Tehát 100%-os nagyításban néz ki így? :N

(#56421) Aryon87 válasza akooos (#56409) üzenetére


Aryon87
félisten

Lehet en vagyok kancsal, de akarhogy nezem a a kepeimet, nem latom hogy ferdek lennenek. A fo tema meg kozepen van.
A kifogasolt kepen kivul melyik meg a problemas?

Tornado: a korabbihoz meg hozzatennem, hogy a Legenyfogo etteremben ettunk

Janos bacsi kedvence
somloi
mikulas
hoember

G5 hdr

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#56422) kengyel válasza Aryon87 (#56399) üzenetére


kengyel
nagyúr

Teljesen jók lettek, nekem tetszenek.

(#56415) bebolint98

Jó témákat választottál, és jól is néznek ki.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#56423) Ricardo válasza Ricardo (#55265) üzenetére


Ricardo
félisten

Úgy néz ki megoldódott az újrafókuszálás problémája.
bekapcsoltam a ZSD (Zero Shutter Delay) funkciót, és most nem fókuszál újra a készítés pillanatában. :U

(#56424) #18001664 válasza Aryon87 (#56401) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ilyen képet sem nagyon fogunk mástól látni, szerintem nagyon jó lett!

(#56425) Aryon87 válasza #18001664 (#56424) üzenetére


Aryon87
félisten

Koszi. Hazafele pusztafoldjen mondtam alljunk meg egy kicsit, 3x-ra sikerult megcsinalni :D
Csak nem ertem miert lett ennyire zajos :(
Nyaron sztem meg fogok ilyent csinalni, akkor talan jobb lesz.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#56426) #18001664 válasza Aryon87 (#56425) üzenetére


#18001664
törölt tag

Milyen beállításokat alkalmaztál?
Ilyen hidegben sajnos a hőveszteséggel is számolni kell, nincs jó hatással a szenzorra és ezáltal a képalkotásra a hideg levegő.

(#56427) Aryon87 válasza #18001664 (#56426) üzenetére


Aryon87
félisten

Allvany, iso50 es 20sec zarido. A wb azt nem tudom milyen erteken volt.
Megneztem, legutolso beallitasa 4000K erteken volt.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#56428) #18001664 válasza Aryon87 (#56427) üzenetére


#18001664
törölt tag

Megnéztem jobban a képet, nekem nem zajnak tűnik! Nem volt esetleg párás vagy szeles az idő? A hosszú záridő miatt olyan dolgokat is lefotózhatsz amire nem is gondolnál... pára ( vízcseppek ), por, fényszennyezettség, stb...

(#56429) Aryon87 válasza #18001664 (#56428) üzenetére


Aryon87
félisten

Erosen fujt a szel. Por az biztos hogy volt dogivel. De hogy a paratartalom milyen merteku volt azt nem tudom.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#56430) #18001664 válasza Aryon87 (#56429) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ezek is magyarázhatják ezt az "anomáliát" :)

(#56431) Aryon87 válasza #18001664 (#56430) üzenetére


Aryon87
félisten

:K
Mindenesetre az allam a foldon kerestem a vegeredmenyt latva.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#56432) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Elkezdtem a CM1 teszt megírásához szükséges adatok, képek összeállítását, S7E-vel csináltam fotós összehasonlítást.
Érdekes a különbség... :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#56433) #18001664 válasza Dr. 444Hertz (#56432) üzenetére


#18001664
törölt tag

Kíváncsian várjuk!

(#56434) kengyel válasza Dr. 444Hertz (#56432) üzenetére


kengyel
nagyúr

Mikorra várható ? :)

kengyel

(#56435) Dr. 444Hertz válasza kengyel (#56434) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nem tudom, az biztos, hogy idén nem lesz kész...
A tesztben nem fogom annyira részletesen bemutatni a hardvert meg a szoftvert, mivelhogy kb. annyiból áll az okostelefon funkciója, hogy SD801 chipset, majdnem gyári stock Androiddal megtoldva.
A kamerája viszont érdekes.
Két részre osztom a fotós részt, az első fele az egyszerű mindennapi fotózásról (főleg auto) szól.
Összehasonlítom a mai csúcs telefonok képességét (S7E) a kétéves CM1-gyel.
A második rész pedig a CM1 komoly manuális képességéről fog szólni.
(Spoiler: az utóbbi rész az, amiben kiemelkedően tud teljesíteni a Panasonic telefon.)

Egyébként most van végre időm komolyabban foglalkozni a géppel, elég durva, mit tud...
Ősszel bővült a kincstáram egy CM1-gyel meg egy QX10-zel, most élvezem az új gépek babrálását :D

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#56436) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Egerben voltam, és kipróbáltam az LG G4-en egy új kamera appot (a Better kamera) Szerintem jobbak a színek mint a gyárival, kicsit zajosabbak, de nekem valahogy őszintébbek. Mind teljesen automatán előveszem fotózok történt. Azért lett elég sok kép, mert teszteltem az új szoftvert.

A profibbak szólok, Dramaszkusz, MikulasB, bebolint98, Dr. 444Hertz, Kengyel és a többiek. Sok ötletet kaptam tőletek, az a kérdésem, hogy hol vannak a nagyobb hibák? Időnként nem tudom melyik a jobb kép, vagy lehet egyik sem, vagy mivel lehetett volna javítani érdekesebbé tenni a képeket?
1. nap még jó idő volt:
[link]
[link]

2. nap késő délután hideg volt, már fújt a szél és -2-3 fok volt ezért kesztyűben fotóztam végig, sokkal jobb is lehetett fizikai gombokkal nehéz fotózni, főleg hogy az LG G4-en hátul vannak:
[link]
Melyik a jobb kép? [link] vs [link]
[link]
[link] (itt nem tudom eldönteni ferde-e a kép? Ez már zavaró?)
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Ez ki lett egyenesítve: [link] Eredeti: [link]
[link]

3. nap - sütött a nap:
Melyik a jobb? [link] vs [link]
Melyik a jobb? [link] vs [link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#56437) MikulasB válasza ToniSoprano (#56436) üzenetére


MikulasB
tag

Jó sok képet hoztál, ezért csak a melyik jobb kérdésekre válaszolok sorrendben ahogy kiraktad őket.

Elsőnél szerintem az állókép a jobb. Leszűkíti a képet a két fő témára a szoborra és a templomra, a templom melletti épületek tök fölöslegesek, nem adnak semmi pluszt a témához. Tetszik a szobor és a templom kontraszja is. És nem mellesleg az állóképnél a kard se lóg ki a képből.

Másodiknál nagyon csúnya ahogy oldalt belóg a fa, a második jobb kép. Nem tudom van-e az épületnek olyan oldala ahol nincsenek fák/fenyők, de a fenyő nekem a második képen még nem olyan zavaró.

Az utolsónál is a második tetszik, ezt nem tudom megindokolni miért.

https://www.flickr.com/gp/144773729@N02/eSX556

(#56438) kengyel válasza ToniSoprano (#56436) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nekem most nehéz ehhez hozzászólni, ugyanis Eger a kedvenc városom. Így most összességében azt mondanám, az összes kép tetszik, a témáról nem is beszélve.
Jó képek lettek, vannak benne hibák, mint a mieinkben is.

kengyel

(#56439) ToniSoprano válasza MikulasB (#56437) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Köszi és a lényeget elfelejtettem megkérdezni. Ezt mindenkitől kérdezem ezek a képek jobbak, mint az LG G4 gyári kamera képei?
1. Ezek tesztelés céljából az Örsnél készültek, gyári automata full napsütésben: [link] [link] (nekem ez sötét, nem valósághűek a színek pl. ikea felirat narancssárgásabb)
2. Itt HDR-t bekapcsolatm: [link] [link] (Ez jobb egy fokkal, de nekem túlélesített, nekem kicsit steril, kicsit fágyolos)
3. És itt vannak a nem gyári kamera szoftverrel készült képek ugyanott: [link] [link] [link] (A színek teljesen eredetiek, átjön a napsütés, kicsit zajosabb, de nekem őszintébb)
Ezen képek LG G4 gyári szoftverrel, automatán készültek még Egerben: [link] [link]

Kengyel, MikulasB köszi.

[ Szerkesztve ]

(#56440) Aryon87 válasza Burt1793 (#56417) üzenetére


Aryon87
félisten

Most látom csak hogy reagáltál a csillagos képre. Korom sötét volt. Az orromig nem láttam, nemhogy a villanyvezetéket is :D
Nem volt időm belemélyülni a csillagfotózásba, mert a család türelmetlen volt, és így is 3x20sec idő + a beállítás már sok volt nekik.. pláne hogy a súly miatt az egész állványfej is leesett telefonostul a lábakról :C

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#56441) #18001664


#18001664
törölt tag

Semmi mást nem csinált a "nem gyári" kamera app csak rádobott több kontrasztot, amivel kicsi minőségromlás is keletkezett, de nem sok. Látszik, hogy szaturáltabb a sárga felirat és az árnyékok is sötétebbek. Én a gyárira visszatérnék a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#56442) Aryon87 válasza Aryon87 (#56399) üzenetére


Aryon87
félisten

Gépen is visszanéztem a képeimet. Talán 2 képnél volt egy hangyányi ferdeség, de azt már a nagyon kukacoskodók veszik csak észre. Ahhoz képest hogy a rácsot alig látni néha világos témánál, így a szememre bíztam a kép helyben tartását, egész jó lett..

Ami viszont az én szememet szúrja: a manuális képeknél igencsak felbosszantott, hogy a szoftver még ott is erősen belenyúl a képbe.
Egy G4 azokat a képeket kristálytisztán csinálta volna meg, a G5-m kameraszoftvere meg még élesíteni próbált rajta, aminek az eredménye a szemcsézettség.
Ugyanez érvényes a csillagos képemre is.

A kastély távolabb amibe akooos kötött bele az még automatikával készült, HDR be volt kapcsolva. Látszik is az eredmény a hangyázással. A hogy az a qrva fa ott van és másnak ez szemet szúrt cseszi a csőrömet.. Egy kilátószerűség volt, ahonnan lefele vezetett az út a kastély tövébe, szal repülnöm kellett volna hogy olyan poziciót kapjak, hogy a fa ne legyen képbe..
Szal imádom az efféle lecseszést, de a lehetséges ok hogy miért is van úgy az a kép, arra sosincs rákérdezve. Nyilván én is jobban örültem volna ha az a fa nincs ott..

Sorry, de tegnap óta ez jár a fejemben, így leírtam a véleményem :)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#56443) akooos válasza Aryon87 (#56442) üzenetére


akooos
veterán

A kastély távolabb amibe akooos kötött bele....

másnak ez szemet szúrt cseszi a csőrömet...

imádom az efféle lecseszést....

Tehát a te képeidről vagy jót vagy semmit, mert a negatív kritika az belekötés, trollkodás, lecseszés :R Őszintén, neked tetszik a szóban forgó kép? Ha igen, akkor biztos velem van a baj.... Ha nem, akkor minek töltötted fel? Vagy eleve, minek töltesz fel bármilyen képet, ha nem szabad negatív kritikát megfogalmazni velük szemben? :U

Mindegy, én ezzel a kommenttel befejeztem, maradok csendes szemlélő a topikban, de semmit nem fogok véleményezni :))

ui.: Kíváncsi lennék a topik tagjainak véleményére a kastély távolabb c. képről, mind minőség, mind kompozíció terén.

Ja és mégegyszer mondom, ahogy eddig többször is.... no offense....

(#56444) Aryon87 válasza akooos (#56443) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem azzal van a baj hogy kritikát írtál, hanem azzal, ahogy írtad.
Annyira amatőr én sem vagyok már, hogy egy központi témát elrontsak egy előtte álló "akadállyal", jelen esetben a fa...
De mint írtam, oka volt hogy az a kép olyan módon készült ahogy.
A minőségére is írtam, hogy miért lett olyan amilyen, de újra leírom bővítve: HDR módban készült, egy olyan napszakban, ahol a szenzort bezavarta a gyors sötétedés + közvilágtás (megnéztem, 16:20-kor készült). Ha a HDR-t kikapcsoltam volna, az ISO értéket az egekbe tolta volna az automatika.

Itt egy másik kép, hogy lásd miért is nem lehetett a kifogásoltat másképp fotózni. Jól látható, hogy legalább 2-3 méterrel lejjebb vagyok az előző helyszínhez képest. és igen, itt is belelóg minden, sőt, még ferde is lett :D
Kastéy alulról - G5 manual mód, iso50, 0.5s

Más:
Igazuk van azoknak a tagoknak akik pár napja írtak ide, hogy itt már elvárás a magas színvonalú fotók berakása.
Így csatlakozom én is ahhoz a véleményhez, miszerint legyen egy újabb fotós topik, ahova a profi/művészi képek kerüljenek, ide pedig az amatőr fotók kerüljenek be, mert a topik elvesztette a lényegi értelmét, ami a leírásában szerepel.

Nem szándékom a vita, így én is befejezem a dolgot, természetesen szívesen veszem az oktató kritikákat is.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#56445) #18001664 válasza akooos (#56443) üzenetére


#18001664
törölt tag

Megnéztem ezt a képet, nekem a perspektíva tűnt csak fel. Egy tárgynak csak akkor dől mindkét széle egymás felé ilyen mértékben ha panoráma funkcióval csináljuk vagy nagyon talajszintről fotózunk, esetleg nagylátó obit használunk. Nyílván utóbbit kizárhatjuk.

(#56446) T0rnad0 válasza ToniSoprano (#56436) üzenetére


T0rnad0
addikt

Egriként a véleményem:
Szerintem ez jobb kép lett, a színek élethűebbek.

(itt nem tudom eldönteni ferde-e a kép? Ez már zavaró?): nem ferde, eleve ott lejt az utca, meg kifelé is dől

Aryon87 #56421: na ezek nagyon jól sikerültek. Tudom, hogy ott voltatok :)

S7 Edge: légy

[ Szerkesztve ]

Z Fold 4

(#56447) #18001664 válasza T0rnad0 (#56446) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nagyon jó! :D

(#56448) ToniSoprano válasza MikulasB (#56437) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Szerettem volna valahogy megfogni a főtéri nyüzsgéses hangulatat, szerinted ezek közül melyik használható erre? [link] [link] [link]

(#56446) T0rnad0: én is ezért gondolkoztam, hiába kilóg a kard valahogy élesebb és jobbak a színek, de ezt ott kellett volna korrigálni a helyszínen.

A légy nagyon jó éles, részletgazdag lett. Makroban nagyon jó az S7, sajnos a G4 nem igazán jó, elég nehézkes a makroban, ez csalódás.

[ Szerkesztve ]

(#56449) Drakmusz válasza ToniSoprano (#56436) üzenetére


Drakmusz
őstag

Nem apróztad el!! :)
A 2. napból szerintem a 4-es,7-es,8-as és 9-es egészen kellemes!Jól eltaláltad a perspektívákat,tetszenek!
Az összehasonlítás képeiből az első párnál a második,utána pedig az első a jobb.Többet látni a fő témákból.
Egyébként ha túl sok dolog van a képen az nagyon elviszi a szemet,ezeket próbáld elkerülni!A napos sem lenne rossz,de akkor már inkább takard el a fával hogy csak épphogy kivillanjon!
(#56444) Aryon87 Ha nem görcsölsz rá a dologra,akkor elég jókat tudsz lőni te is!De ne akarj mindenáron témát csinálni,szerintem sokszor ez a baj!Főleg amikor rádjön ez a "nemtudommivanaG5-el" szindróma!! :D ;)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#56450) #18001664 válasza ToniSoprano (#56448) üzenetére


#18001664
törölt tag

Az utolsó tetszik a legjobban!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.