Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56351) #18001664 válasza Burt1793 (#56348) üzenetére


#18001664
törölt tag

dSLR-nél nagyban függ az objektìvtől is a rajzolat minősége.

Mozzarella :
Jó minőségű kép, nagyon jó a ProCam4 de picit hiányos...összegyúrnám a Fokus programmal legszivesebben.

[ Szerkesztve ]

(#56352) Burt1793 válasza #18001664 (#56350) üzenetére


Burt1793
veterán

Biztos nincs különbség, a szoftver ugyanaz, annyira, hogy s7-re fel lehet rakni az edge szoftverét és akkor az edge sáv a sík felületen lesz látható (felbontás is QHD mindkettőn). A kamera teljes mértékben egyezik.

(#56353) kengyel válasza #18001664 (#56350) üzenetére


kengyel
nagyúr

Persze, ugyan az a kamera dolgozik bennük, ez csak a szemem téveszti meg.

kengyel

(#56354) #18001664 válasza Burt1793 (#56352) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ennyire azért nem másztam bele a témába de a tapasztalatom az, hogy az S7- em ugyanolyan képet csinált mint az S7e. Lehet, hogy stúdió körülmények között ki lehetne hozni a különbséget. Ha lenne S7-em még az edge mellett csinálnék stúdióban készült fotókat.

(#56355) #18001664 válasza kengyel (#56353) üzenetére


#18001664
törölt tag

A szemem engem is sokszor átver :D
Mondjuk nekem nem is jó a szemem, legalábbis a térlátásom. :)

(#56356) Burt1793 válasza #18001664 (#56354) üzenetére


Burt1793
veterán

Azonos szenzorral azonos képet fogsz kapni, maximum hibahatáron belüli eltérések lennének, de az ugyanúgy lehetséges két edge vagy két flat között.
Az van, hogy asszem w333 s7-ese sony-s, az enyém például samus (isocell). A két szenzor között van minimális különbség.

[ Szerkesztve ]

(#56357) #18001664 válasza Burt1793 (#56356) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nem értek valamit, ha két fajta szenzor létezik és a Samsung féle ISOCELL ugye Dual Pixel technológia. A Sony is az? Ha nem akkor ott viszont vannak ám különbségek a képeket illetően.

[ Szerkesztve ]

(#56358) kengyel válasza #18001664 (#56357) üzenetére


kengyel
nagyúr

A Sony is Dual Pixel technológia, az enyémben az van.

kengyel

(#56359) #18001664 válasza kengyel (#56358) üzenetére


#18001664
törölt tag

Buta kérdés volt közben rájöttem...a Samsung nem teheti meg a vásárlókkal, hogy rosszabb szenzorral szerelik az egyes modellekpet.

(#56360) w333 válasza #18001664 (#56357) üzenetére


w333
félisten

A Sony iMX260 a dual pixel ... az isocell lemásolta a Sony megoldását ! ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56361) #18001664 válasza w333 (#56360) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nem tudtam ezt, sorry!

(#56362) S e t h válasza #16514048 (#56326) üzenetére


S e t h
nagyúr

Időnként olyan érzésem van ebben a topikban, mintha a facebookon járnék. Megy a köszöngetés jobbra-balra, szinte viszonossági alapon dicsérgetik-köszöngetik egymás képeit, miközben a képeket nézve azokat egy 4 éves is készíthette volna.
Dicsérni egy kompo nélküli képet?Ott minek szól a dicséret?A telefon paramétereinek?A sikeres kattintásnak? Szeretem ezt a témát, jó nézni néhány kifejezetten értékes képet, de itt tiltottam először vkit, mert naponta kerülgettem a sok dicsérő, köszönömöző hozzászólását.
Én úgy érzem(ugye ez szubjektív és nem biztos, hogy igazam van), hogy itt már túlsúlyban van egymás képeinek ajnározása és háttérbe szorult a technikai bemutató, hogy mire is képes egy kamera.
Elfogadom és egyben örülök is, hogy kialakult egy jó közösség, de nem érdemes fennakadni az esetleges dicséret, elemzés, kritika elmaradásán. Ha megdicsérsz pár képet, akkor számíthatsz rá, hogy a jövőben te is kapsz majd. :B

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#56363) bghistvan válasza S e t h (#56362) üzenetére


bghistvan
senior tag

Többek között ezen okok miatt kotródtam a topikból,ahogy írtad, tiszta face ........most is csak hajtott a kíváncsiság vajon változott-e valami, de jó látni hogy rajtam kívül más is észleli eme jelenséget. :)
Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

(#56364) MikulasB válasza bghistvan (#56363) üzenetére


MikulasB
tag

Bunkó leszek de ez tőled szimpla képmutatás amit írsz.
Alig van fotós szempontból értékelhető képed. Nem mintha én egy hű de profi fotós lennék(én is csak próbálkozom), vagy annyira értenék hozzá, de a te képeidnek a fele egy egyszerű utcakép. Ahol pedig talán még értékelhető téma is lenne belógnak dolgok a képbe, vagy a téma lóg ki a képből. Egyszerűen azt látni hogy megtetszett valami és lefényképezted. Ha annyira igényed van a minőségi képekre akkor legalább olvass kicsit utána, hogy ilyen alapvető hibákat elkerülj.

Én is örülnék, ha itt csak minőségi képek lennének, mind gyönyörűen megkomponálva, de itt a kamerák összehasonlításáról szól elvileg a topik, és ha csinál valaki két tesztképet a kutya nem szólhat érte, mert egyáltalán nem jogos a felháborodás.

https://www.flickr.com/gp/144773729@N02/eSX556

(#56365) Attiba válasza S e t h (#56362) üzenetére


Attiba
tag

Szívemből szóltál Seth! :)
Egy jó pár hozzászólással korábban írtam pl. a Manula Camera app hibájáról, amit tudom, hogy jó pár ember használ. Semmi reakció, pedig a nyers kép adta lehetőségektől sokan szárnyakat kaptak korábban.

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

(#56366) ToniSoprano válasza MikulasB (#56364) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Megnézted a képeit? szerintem ezek baromi nagyon jók;:
[link]

(#56367) MikulasB válasza ToniSoprano (#56366) üzenetére


MikulasB
tag

Nekem ezekből a képekből az jön le, hogy szép helyen készült, egy-két véletlenül eltalált kép.

Az egyik hajós képen valakinek belóg a keze ahogy fényképez, a hajó tök középen van ehhez nem kellett nagy kreativitás.

A lábnyom egész tetszetős, de kereshetett volna hozzá simán egy érdekesebb perspektívát.

Van kép strandolókról...

Egy ferde napkelte.

Parti sétányról kövekkel a vízben, a képen a hajó teteje levágva.

+ van egy-két jó kép, amit én ezek tekintetében a véletlennek tekintem.

Én ezt látom benne, lehet én vagyok a hülye.

https://www.flickr.com/gp/144773729@N02/eSX556

(#56368) Tibee86 válasza S e t h (#56362) üzenetére


Tibee86
veterán

Csak mint csendes topik követő ezt pont így látom én is.

(#56369) Plazmacucci válasza MikulasB (#56367) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem jók a témák és a kompozíciók de mindegyik kivétel nélkül ferdén lett fényképezve :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#56370) Drakmusz válasza S e t h (#56362) üzenetére


Drakmusz
őstag

Van némi igazság abban amit írtál,de azért nem annyira elkeserítő a helyzet szerintem!Ha látok egy több képből álló sorozatot amiből csak egy-két jó akad,akkor megpróbálok azokra koncentrálni.Persze azért kritikusan,de normális stílusban.A topik szerintem maximálisan kihasználja azok igényeit akiknek fontos a mobil kamerájának minősége!
Volt már olyan képem egy másik közösségben,amiről beállítási adatokat kértek mert azt hitték hogy géppel készült.De eszembe nem jutna valakit megsérteni,vagy csak szimplán lefikázni a képét.Van erre elég felület a neten sajnos!A topik jó hangulata pedig sokat hozzátesz az egészhez,legalábbis én így látom!😁

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#56371) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Rég jártam a topikban...
Látom, hatalmas az igény a mutatós képekre, így hoztam egy igen egyedi kompozíciót ;] :D


gyári JPEG
RAW (.RW2)

Panasonic Lumix CM1

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#56372) ToniSoprano válasza MikulasB (#56367) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Most mobilról vagyok tényleg sok a ferde kép, de a színek baromi jók elők, izgalmasnak mintha ott lennék, de lehet csak én látom így. Pl. Most hogy sokan s7-et vettek sokan az lett a legjobb, pedig igazán az s7 napfényben készült képei továbbra sem tetszenk, kicsit műanyagok, nem annyira részletgazdagok pl. egy nexus 5x, 6p vagy g4, g5 jobban teljesít erős napfényben. De ha ilyet leírok kitiltanak mert a többségnek most s7 van. Nekem a legkiegyensulyozottabb a nexus 5x, tengerparti nyaralás , tájképeknél talán a g4 v10 is kiemelkedően teljesít . S7 sötétben, rossz fenyviszonyok között kiemelkedően teljesít.

(#56373) Ricardo válasza Dr. 444Hertz (#56371) üzenetére


Ricardo
félisten

"hoztam egy igen egyedi kompozíciót "

Eredeti :DDD Mondjuk én még egyik országházas képen sem láttam darut ;)

(#56374) natë válasza ToniSoprano (#56372) üzenetére


natë
nagyúr

Egyetértek. :K

(#56375) MikulasB válasza ToniSoprano (#56372) üzenetére


MikulasB
tag

Én úgy látom elbeszélünk egymás mellett.

Volt egy panasz, hogy a kompozíció nélküli, jellegtelen témákról készült képeket körbedícsérik néhányan egymás között. Erre írta bghistvan, hogy ő emiatt is hagyta itt a topikot, miközben ferde, itt kilóg valami, ott belóg valami, témátlan képeket hozott. Ha ugyanezt mondjuk Drakmusz, bebolint98 vagy Dr. 444Hertz írta volna semmi gondom nem lett volna vele.

Azt nem vitattam hogy a G4-nek fekszik a téma, és szépek a színek.

https://www.flickr.com/gp/144773729@N02/eSX556

(#56376) Dr. 444Hertz válasza Jack Oneill (#56334) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Szerintem a legegyszerűbb, ha a varázspálcára ugyanazt a szabályt alkalmazod, mint ami a RAW-ra érvényes.
Linkeled az eredetit meg a módosított képet.

Ricardo: azok a fotók biztos photoshop termékek, mert én a Parlamentet élőben még nem láttam daru nélkül :C

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#56377) Burt1793 válasza Dr. 444Hertz (#56376) üzenetére


Burt1793
veterán

Ritka a Parlament állvány nélkül, az biztos. :)
Szép kép lett.

(#56375) MikulasB: Régen tényleg más volt ez a topik, nem is mertem nagyon képeket felrakni, viszont pár hónappal ezelőtt, amikor idetévedtem, láttam, hogy több tucat kép kerül fel naponta, akkor még senki se rakott fel s7-es képeket, nagy volt a nexus/lg uralom, ezért próbálkoztam. :) Igyekszik az ember, néha több képet rakok fel a kelleténél, ezen is próbálok javítani, de a javaslataitok jót tesznek, ezt is érzem. Szerintem nem gond, hogy ilyen barátságos a topik, engem a sok HSZ se zavar, sokszor átugrok pár oldalt, de a képeket meg szoktam nézni gyorsan, főleg a jobbakat. :C

(#56378) Aryon87: Emberibb ára lett a telefonnak, sokan megvették, mivel tényleg nagyon jó (nem feltétlenül a kamera), jövőre még több embernek lesz.

[ Szerkesztve ]

(#56378) Aryon87 válasza Burt1793 (#56377) üzenetére


Aryon87
félisten

Akkor mit mondjak en az S7/E uralom miatt? :C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#56379) kengyel válasza Dr. 444Hertz (#56371) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nagyon szép kép lett !

kengyel

(#56380) Aryon87


Aryon87
félisten

Pusztafoldon kicsit eltevedtunk :))

[link]

G5 hdr

Matra vagy Bukk az uticel, lesz sok kep estere. + renelhetoleg Egerben is tudok fotozkodni.
Sajnos csak a G5 van velem, a Redmi Pro meg nem erkezett meg.
+ 2 G3s es a G3 van meg tarsasagban :D

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#56381) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Burt1793, kengyel: köszönöm!

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#56382) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Egy másik parlamentes kép.
Kipróbáltam a zoomot, használhatónak tűnik. :)

Panasonic Lumix CM1
~2x digital (iA+) zoom

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#56383) bghistvan válasza MikulasB (#56364) üzenetére


bghistvan
senior tag

:R
:C

(#56384) Valaki87 válasza Burt1793 (#56377) üzenetére


Valaki87
senior tag

hát én már májusban töltöttem fel képeket S7-el, meg még páran rajtam kívül ( kb 3-4 ember )....

[ Szerkesztve ]

(#56385) natë válasza Valaki87 (#56384) üzenetére


natë
nagyúr

...de akkor még nem volt jó! Érdekes visszaolvasni, hányan szidták a kameráját. Idővel minden modell meggyógyul, vagy idővel böszme rossz lesz. ;]

(#56386) Burt1793 válasza Valaki87 (#56384) üzenetére


Burt1793
veterán

Én akkor nem fórumoztam ennyit, plusz ez a topik is feledésbe merült (talán a 930-cal találtam meg először).

(#56387) kengyel válasza natë (#56385) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nagyon jól írod a dolgokat, mert március végén én is hoztam S7-képeket, de akkor még rosszabb volt a kamera. Azóta sokkal jobb lett, de hátast a mai napig nem dobtam tőle.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#56388) Jack Oneill válasza kengyel (#56387) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szerintem hatast csak az dob tole,aki regi modellrol valt. Viszont aki azonos kategoriban ugral,az valoban nem lat akkora elorelepest. En S5-hoz kepest dobtam egy hatast,ugyan nem csinalt az rossz kepet,de azert az s7 elegge odaveri pl.rossz fenyviszonyoknal.

(#56389) jacis


jacis
nagyúr

Háborgó Balaton

Háborgó Balaton 2

Samsung Galaxy S7 edge

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#56390) Jack Oneill válasza jacis (#56389) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Jo lett! Auto mod? Hdr auto?

(#56391) jacis válasza Jack Oneill (#56390) üzenetére


jacis
nagyúr

Köszi. Igen-igen

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#56392) Plazmacucci válasza jacis (#56389) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Te sem tudod egyenesen tartani a telefont :D Kapcsold be a rácsokat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#56393) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Egy pár "művészi" ;] TESZTKÉP az erkélyről,kézből,bitang nagy szélben.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Pixel XL

(#56394) kengyel válasza *RLaci* (#56393) üzenetére


kengyel
nagyúr

Azért valljuk be őszintén, nagyon jó képeket készít a Pixel.

kengyel

(#56395) *RLaci* válasza kengyel (#56394) üzenetére


*RLaci*
addikt

Köszi a teló nevében :DD Összehasonlítottam pár egyforma képet az 5x-el(páromé).Kicsit más az eredmény ugyanazon körülmények között. A pixel képei mindig kicsit nagyobb méretűek,kicsit világosabb tónusúak,a széleket nézve élesebbek.Ugyanazzal a szoftverrel.Majd rakok fel pár összehasonlító képet,csak most nincs itthon a nexus.

(#56371) Dr. 444Hertz Szép :)

(#56396) kacsa7 Jó témák,szép képek :)

[ Szerkesztve ]

(#56396) kacsa7


kacsa7
őstag

Az elmúlt néhány napban csináltam jó pár képet, megosztok közülük ismét néhányat.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Samsung Galaxy S7

(#56397) kacsa7 válasza kengyel (#56394) üzenetére


kacsa7
őstag

Hát igen, ez a Nexus vonal nekem bejön. Bár ha az S7 színei maga a természetesség, akkor a Nexusok barnába-vörösbe húznak és túlszíneznek... De nekem ez mocskosul tetszik :DDD

(#56389) jacis A 2. képért sokat fizettél nekik? :)

[ Szerkesztve ]

(#56398) kengyel válasza kacsa7 (#56396) üzenetére


kengyel
nagyúr

A témákat jól eltaláltad ( kivéve temető ), és jók a képek is.

kengyel

(#56399) Aryon87


Aryon87
félisten

Kirandultunk a Bukk-hegysegnel (Lillafured volt a celallomas)

Szepvolgy borpinceinel
szepen munkalt borasz-cimer
borkostolas
pince belul
adventi gyertya
Juhasz pinceszet
virag1
virag2
vendeglo fal
tartogerenda
szokokut
szobor
piheno
kisvasut alagut
utszeli banya
befagyott to - ez nem biztos hogy sikerult
kastely

kastely tavolabb]
jeges vizeses1 - manual
jeges vizeses2 - manual
jeges vizeses3 - manual
jeges vizeses4 - manual
szoborfej

LG G5 HDR, kiveve a manuals.
Bocsi a sok kepert :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#56400) T0rnad0 válasza Aryon87 (#56399) üzenetére


T0rnad0
addikt

Jó képek, a pihenős hol készült?
A kastély távolabb már elég hangyás lett.

Kis javítás: nem Szépvölgy, hanem Szépasszony-völgy :) Az étterem meg a Legényfogó, mi is szeretjük :K

[ Szerkesztve ]

Z Fold 4

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.