Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42760) Jeanne d'Arc

Most idejet latom annak hogy feltegyek egy kerdest, mert temanal vagyunk. Mit lehet ilyen esetben tenni ha nem annyira tehetseges a fotos, de mindent megtenne erte hogy legalabb 1-2 muveszibb kepet keszitsen? Tudom, hogy valamihez kell adottsag, fel labbal olimpiat nem lehet nyerni, de gondolom lehet azet valamit tenni ez ugyben.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#42761) Ricardo válasza Jeanne d'Arc (#42760) üzenetére


Ricardo
félisten

Olvass sokat, nézegess képeket. Rengeteg ötletet lehet találni.

(#42762) #01993216 válasza Jeanne d'Arc (#42760) üzenetére


#01993216
törölt tag

Én a saját munkámból (nem fotózásra gondolok) kiindulva csak annyit tudok mondani, hogy minden megtanulható. Akinek van érzéke hozzá, az hamar elsajátítja, akinek nincs, annak kicsit több idő szükséges. Gyakorlat teszi a mestert, ahogy mondani szokták. ;)

(#42764) lugosi válasza #01993216 (#42762) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez szerintem teljesen így van, nagyon jól megfogalmaztad.

(#42766) Jeanne d'Arc válasza #01993216 (#42762) üzenetére

Persze, de vannak olyan dolgok ami nem biztos hogy igen. Volt egy ismerosom, zongorazott. Rengeteget gyakorolt, nem zongorazott rosszul megis soha nem vettek fel a zenemuveszetire, mert nem volt meg benne az a plusz, ami ahhoz kellett volna hogy kivalo muvesz legyen. Nem egyszer probalkozott, nem egy tanar utasitotta el. En ezt valahogy a fotozasnal is igy erzem.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#42767) lugosi válasza Jeanne d'Arc (#42766) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem a fotózás nem olyan vészes. Szerintem sokkal könnyebben tanulható, és sokkal könnyebb egy elfogadható szintet elérni. Szerintem kezdetnek pl. nagyon jó kiindulópont a National Geographic-nak a Fotóiskola Tippek-Trükkök könyve.

(#42768) #01993216 válasza Jeanne d'Arc (#42766) üzenetére


#01993216
törölt tag

Csak egy nagyon kevés szakmai tudás és egy minimális odafigyelés választja el a kezdő fotóst a haladótól. ;)

Feltételezem nem az a végcél, hogy ebből élj meg, a profi hobbi szint pedig kellő mennyiségű gyakorlással, odafigyeléssel és rengeteg olvasással elérhető.

legiaap: Én nem sértődök meg! Ha senki nem szólja le, akkor úgy gondolom, hogy jól csináltam és legközelebb is el fogom követni ugyanazt a hibát. Azokból tanulunk, nem? ;)

[ Szerkesztve ]

(#42774) kmóricka válasza lugosi (#42767) üzenetére


kmóricka
aktív tag

Sztem meg egyszerűen adottság, elhivatottság, érzék stb kérdése..., én sosem tanultam, nem is akarok..mégis örömöm lelem benne, nagyjából 5 éve..., 2 éve már magam hívom elő itthon az analógot....off, bocs:D
De ígx van, a könyvek, tanfolyamok nem minden..

(#42776) kmóricka


kmóricka
aktív tag

ezt pl.még vmi concorde-dal fotóztam, már nincs meg, asszem 5700 volt a típusa.., egyik kedvenc képem, tudom, no effekt ide stb..:D, ígérem nem is lesz több...

(#42777) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Szombat este szórakoztam egy kicsit a 930-al. Raw-bol konvertált.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#42779) akooos válasza #01993216 (#42778) üzenetére


akooos
veterán

Ezt igazából hito-nak címzem, de válaszom az, hogy remélem egy Lenovo Vibe Shot :DDD Nagyon érdekel mit lehet belőle kihozni!

(#42780) #01993216 válasza akooos (#42779) üzenetére


#01993216
törölt tag

Szerintem megvárja az új éllovasokat, Note 5 és társait. :)

(#42782) hito válasza #01993216 (#42780) üzenetére


hito
nagyúr

Én már nem mondok semmit, hogy így olyan jó az Edge (mint telefon), meg új olyan jó, meg most ledobom a horgonyt...hitelemet vesztettem már ezen a téren :DDD Úgyhogy nem tudom mi lesz. Igazából szívesen megvárnám ezzel a Note 5-öt, mert nem érzem most a váltás kényszerét. G4-et nagyon szerettem, eszméltelen jó telefont tettek le vele az asztalra. S6 annyira nem érdekel (bocs w333 :B ), de még az sem kizárt, hogy rápróbálok idővel. G4-re váltanék vissza szívesen talán, de a Note Edge külsőre teljesen megfertőzött (és nagyon praktikus készülék is). A paic talán legaddiktívabb mobilfonja.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#42783) Kasya válasza hito (#42782) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ha visszamesz G4-re, szolj, mert (ideiglenesen) szivesen cserelnek veled :DDD
Nagyon erdekel az a hosszu zarido, amit oly kedvesen kihagytak az S6-bol :(

(#42785) #01993216 válasza legiaap (#42781) üzenetére


#01993216
törölt tag

Mi lett a qx10-el? Elvitted valahová?

(#42786) hito válasza Kasya (#42783) üzenetére


hito
nagyúr

Hát először meg kéne magammal győzni az Edge eladásról, utána pedig magamra kéne eröltetni egy kis érdeklődést az S6-tal kapcsolatban. De ha így lesz, akkor mindenképpen Téged kereslek ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#42787) Döglött Róka válasza Kasya (#42783) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mennyi a max zarido S6-on?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#42788) hito válasza Döglött Róka (#42787) üzenetére


hito
nagyúr

Kb. 0,83mp. Ez a leghosszabb.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#42789) Döglött Róka válasza hito (#42788) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hat az vicc kategoria :) A fenti kepet 4-el csinaltam.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#42790) falijja válasza hito (#42786) üzenetére


falijja
őstag

Note 4 edge-nél nem tudom mi lehetne jobb amire válthatnál...szerintem jobb is mint a g4...nálunk sima note 4 van, belekötni nem igazán lehet semmilyen tekintetben, plusz ez még az edge...talán( nexus 6 ;] )

(#42791) Kasya válasza Döglött Róka (#42789) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mondjuk olyat talan meg en is osszehozok az S6-al :B
A kulonbseg mas helyzetben jonne ki.

(#42792) hito válasza falijja (#42790) üzenetére


hito
nagyúr

Na épp ez a bajom nekem is :D A Nexus 6 nekem meg sajnos nem alternatíva. Méretre nekem az már tényleg túl nagy, illetve a kamerája sem a legjobb. Érzékelő 1/3", és a felbontás is "csak" 13Mp (ettől függetlenül nem csinál az rossz képeket). Tudom, a 13Mp-nek mindenre elégnek kellene lennie, de azért szeretem a minimum 16Mp-es felbontást (persze csak ha nincs negatív hatással a felbontás a képminőségre), lehetőleg 16:9-es arányú szenzorral.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#42793) falijja válasza hito (#42792) üzenetére


falijja
őstag

Majd ma vagy holnap teszek fel sima auto modba egy s6 edge vs nexus 6 vs note 4 képet...tuti a nexus lesz a leg gatyább monitoron...de kijelzőn már fordított lesz nekem :D

[ Szerkesztve ]

(#42796) Kasya


Kasya
nagyúr

Na itt jon elo, hogy hiaba akar az ember eles kepet, ha egy xart kap :D
A kep egy proba kep. Ezen probalgattam a prof mod manualis beallitasait. Nagyon jokat lehet vele csinalni, csak sajnos az ISO/zarido bekavar a rendszernek.

Badacsony

Direkt

Illetve kicsit megszerkesztve

Direkt

S6

Szerk:
Es hogy milyen ido is volt "valojaban":
Itt egy auto modban keszult is

Direkt

[ Módosította: BigBlackDog ]

(#42798) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor lapozzunk.

⭐ Stella

(#42800) Valaki87 válasza Kasya (#42796) üzenetére


Valaki87
senior tag

szerintem mindegyik kép patent.... :K

szergely83 : jó képek, szép helyen ! :K

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.