Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42451) hito válasza A 2. Vesztes (#42450) üzenetére


hito
nagyúr

Egyébként ha nem fontos az optikai stabi és beéred max. 2mp-es záridővel, akkor az M9-et én is csak ajánlani tudom. Raw-ban még mintha jobb is lenne, mint a G4, az a Toshiba szenzor nagyon el van találva. Viszont jelenleg, összességében talán tényleg a G4 a legjobb választás. Aztán lehet, hogy a közelgő Note 5, vagy a G Pro 3 fejreállít mindent, amit eddig tudni véltünk.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#42452) A 2. Vesztes válasza hito (#42451) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Hát nem gondoltam volna, hogy te megdicséred a HTC Tosibáját! A G4 nekem is szimpatikus, de kivi vagyok a Z5-re - mármint arra vagyok kivi hogy milyen gagyi lesz, természetesen -, meg a HTC is tervez valami nagy dobást még őszre.

Vuff.

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#42453) hito válasza A 2. Vesztes (#42452) üzenetére


hito
nagyúr

Vigyazz! Nem az M9 jpeg kepessegeit dicsertem ;) Az olyan amilyen. Viszont a lencse es a szenzor kiemelkedoen jo, ezt a raw output mutatta meg.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#42454) s3nsitivity válasza A 2. Vesztes (#42446) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Jó mondjuk bennem van egy erős utálat a Sony felé a Z óta, az valami förmedvény. :D
Nem nagyon rosszak de ahogy mondtad, nemtúljók. :D

Amúgy nem bírom a stílusod!
Nem tudom eldönteni ,hogy mikor ironizálsz úgyhogy utállak!
Vicc volt, ne szívd mellre. :D

Egyet értek az előttem szólókkal, most a legjobb választás a G4 minden szempontból. :K
Már ha Droidra vágysz. Az már ízlés kérdése.
Viszont ennél maradva ugye a G4, az S6-ot én nem ajánlanám, fotósan erős viszont mindennapi használatba hamarabb vége lesz mint a G4-nek, főleg, hogy a multitaskingot még mindig nem tudták megoldani samuék.
Az M9 maga nagyon jó készülék, már nem is melegszik, teljesítménye elég combos és az is marad egy jó ideig. Design szubjektív. nekem bejön.. írom ezt egy M8-ról. :D
Viszont kamerás képességeit CSAK a DNG fájlokban mutatja meg. A JPG tömörítése valami förtelmes. Valamint az auto mód se olyan megszokott jó a HTC-től, kézzel állítod és RAW-ban fényképezel viszont akkor baba tud lenni!
Na elkalandoztam, most egyértelmű G4, minden tetkintetben jobb a társaitól, talán a hátra felé mutató hangszóró ami negatívum, meg nekem nem jön be a varrás a hátlapon, de mint mondtam ez szubjektív dolog. :D

Viszont ha nem sörgűs én megvárnám az őszt a helyedben.
HTC Aero
Új Nexus
Sony Z5
Note 5
Elvileg az LG is készül még idén valamivel.
Erősen kezdték az évet és kb mindenki ugyan úgy jó készülékeket csinált, muszáj még robbantaniuk és ez az összes gyártóra igaz.

Ez ilyen félig OFF izémizé :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#42455) #76385920 válasza s3nsitivity (#42454) üzenetére


#76385920
törölt tag

OnePlus 2, ha az ember nem idegenkedik a kínaitól...
:)

(#42456) s3nsitivity válasza #76385920 (#42455) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Ja persze a kedvencem kihagytam! :D
Én már nagyon várom!
1+1 et is használtam és imádtam, a 2 csak jobb lehet!
Tavasszal fogok legközelebb váltani és erősen az 1+2 felé húz a szívem.

Fentebb linkteltem is Camera Review-t :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#42457) #76385920 válasza s3nsitivity (#42456) üzenetére


#76385920
törölt tag

Néztem, + a képgalériát is. Nem lesz az rossz, kiváncsi vagyok, hogy fog muzsikálni összeségében...

[ Szerkesztve ]

(#42458) falijja válasza s3nsitivity (#42454) üzenetére


falijja
őstag

Az hogy a g4 a legjobb erős túlzás..s6 tól konkrétan csak multitaskinban jobb és a mérete..de az s6 gyorsabb, szebb a kijelzője nekem, fejlettebb is(új lenyomat olvasó, gyors töltés) kamera pedig hasonlóan jó.....Szvsz a note 4 is üti a g4 et,de ez persze csak az én véleményem...

(#42459) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

(#42460) TTommi válasza A 2. Vesztes (#42452) üzenetére


TTommi
aktív tag

Mekkora talpnyaló vagy! Mi a bajod a Z3c vel? Telefonnak majdnem hogy a legjobb az összes közül. Kamera a középkategóriától nagyságrendekkel jobb még akkor is, ha nem ér fel egy G4 hez. Ha meg "normális" fényképet akarsz csinálni, vegyél mellé inkább egy kompakt fényképezőgépet. Nehogy már egy egy éves telefon jóságát, vagy bénaságát azon mérd le, hogy a kamerája hol van a vadi új zászlóshajók kamera képességeitől! Egyébként a Z3c-vel is lehet jókat fotózni, az a kérdés, hogy miért csinálsz fotót? Egy élményt akarsz elkapni és utólag gyönyörködni benne mondjuk a monitorodon, vagy a vonalélességet és a kromatikus aberrációkat vizsgálni 20,7MP ben egy falon kinagyítva. Ha az előbbit, akkor azt megkapod a mostani telódtól is, ha meg az utóbbit, akkor nagyon gyorsan szabadulj meg tőle, mert arra alkalmatlan.

SXZ2 és SXZ5c

(#42461) TTommi válasza B-L-A-C-K (#42459) üzenetére


TTommi
aktív tag

Ettől tényleg leraktam az arcomat :W :C :DD Tibi megint nagyot kaszált!

SXZ2 és SXZ5c

(#42462) akooos válasza TTommi (#42460) üzenetére


akooos
veterán

A szarkazmust van aki zsigerből tolja és van aki nem érti meg. Igaz, írott szövegben jóval nehezebb felismerni, mint élő szóban.

(#42463) hito


hito
nagyúr

Kénytelen voltam behódolni a Flickr-nek a Skydrive hibája miatt. Két kép máról, csak hogy működik-e a linkelés. Rég szerettem ennyire mobilt fotózás szempontjából. Élmény vele a fotózás!

Városliget Jpeg - Raw
Madarak Jpeg - Raw

LG G4

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#42464) akooos válasza hito (#42463) üzenetére


akooos
veterán

Azt a rohadt, ezekből még a JPG is tetszik! :C

(#42465) TTommi válasza akooos (#42462) üzenetére


TTommi
aktív tag

Én nem szarkasztikusnak éreztem. Szerintem kifejezetten nem baj, ha olyan is akad, aki a sorokat látja és nem a sorok mögött feltételez. Ettől még én nagyon bírom a srácot, de amire a kommentet írtam, az szerintem igencsak bénára sikeredett.:)

SXZ2 és SXZ5c

(#42466) Remekelek28 válasza hito (#42463) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nem semmi.. De mért világosabb a Raw kép,mint a Jpeg?

(#42467) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Sajnos még csak most találtam ide, de megosztanék veletek egy pár képet én is:

[link]
[link]
[link]

Samsung Galaxy Alpha

[ Szerkesztve ]

(#42468) Vikooo válasza hito (#42463) üzenetére


Vikooo
addikt

Nem tetszik a RAW :/

(#42469) TTommi válasza hito (#42417) üzenetére


TTommi
aktív tag

Ezek 15,5 Mp ben készültek. A 6m-es kb ugyanaz a fókusz távolság, mint amit te is küldtél, de azért elküldöm a másik kettőt is.

9m - Direkt

6m - Direkt

4m - Direkt

Xperia Z2

Legközelebb kérlek direkt linkeket (is) tegyél a képekre!

[ Módosította: BigBlackDog ]

SXZ2 és SXZ5c

(#42470) pikszel válasza B-L-A-C-K (#42459) üzenetére


pikszel
őstag

Mármint mi?

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#42471) Csarli85


Csarli85
aktív tag

Ez egy régebbi képen. Semmi szerkesztés. Gyári kameraapp effektje van rajta. Galaxy S3 Lte
( miert csak ilyen kicsibe tudom felrakni? )

[ Szerkesztve ]

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#42472) hito válasza akooos (#42464) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! :R

Remekelek28: alapjáraton világosabb, mert nem megy rá pl. gamma/kontraszt korrekció, de még én is alakítgattam rajta egy picit.

Vikooo: semmi baj, emiatt ne búsulj! :D

TTommi: igen, szokásos Xperia zöld mosás. De annyira nem veszélyes, csak ennyi zöldet már tényleg nem szabad Sony-nál nagyfelbontásban fényképezni. Tudom-tudom, én kértem...a kíváncsiság :B

Csarli85: nagyon aranyos kép :K

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#42473) Szombó


Szombó
senior tag

Naplemente. Gyári beállítás.

Samsung Galaxy S5

[ Módosította: BigBlackDog ]

Galaxy S9, S7.iPhone SE.

(#42474) B-L-A-C-K válasza pikszel (#42470) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az olajos flakon...

(#42475) BigBlackDog válasza Szombó (#42473) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szép lett, szeretem az ilyen naplementés, tavas képeket, de ez most akkor mivel készült? :)

[ Szerkesztve ]

(#42476) Szombó válasza BigBlackDog (#42475) üzenetére


Szombó
senior tag

Köszönöm. Az S5-tel készült.

Galaxy S9, S7.iPhone SE.

(#42477) SOAD19 válasza B-L-A-C-K (#42459) üzenetére


SOAD19
addikt

Windows fronton is elérhető, ez a funkció a Lumia Refocus app segítségével. Igaz nem használom, mert azt vettem észre, hogy a kép minősége nem a legjobb, elég zajos a végeredmény, főleg, ha a kép elkészítése után egy távolabbi pontot adok meg fókusznak. Ja és, ha jól olvasom vakut se tud használni az app.

(#42478) A 2. Vesztes válasza hito (#42453) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Köszönöm a figyelmeztetést! Így már tisztabb a kép! :)

Vuff!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#42479) A 2. Vesztes válasza s3nsitivity (#42454) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Köszi a jó nagy OFF-ot! De mivel kulcskérdés a kamera, nem is volt annyira az! Lehet, hogy kimalmozom ezt a nyarat, nagyon várós telók vannak az őszi listán!!

Majdmegláttyuk!

Vuff!

Ui: Nyugi, én is utállak! :P

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#42480) A 2. Vesztes válasza TTommi (#42465) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Köszönöm, hogy talpnyalóságom ellenére bírsz!

Hogy nekem bajom lenne a SONYval? Nagyon szeretem őket, nem véletlenül azok vannak (voltak). Neked is sok örömet kívánok a Z2-höz!

Az más, hogy nem gondolom, hogy különösebbennagytudásújúzerlennék, és ha egy gík mérnők azt mondja hogy ehhez hülye vagyok, akkor nincs mit tenni....., el kell ismerni. :O

Vuff!!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#42481) B-L-A-C-K válasza SOAD19 (#42477) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gondolom ezért kell 2 kamera hogy ne legyen zajos sehol sem.

(#42482) pikszel válasza SOAD19 (#42477) üzenetére


pikszel
őstag

Ezt akartam írni. A féleségem most vett egy Lumia 640-est amin van ilyen szoftver. Tulajdonképpen egy expósorozat csak nem a zársebességgel játszik, hanem a fókusztávolsággal. Olyan semmire sem jó valami, de van aki lerakja tőle az arcát és hülyeségeket beszél...

(#42481) B-L-A-C-K: igen és még azért is, hogy a mókusok szeme világa véletlenül se maradjon ép

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#42483) s3nsitivity válasza falijja (#42458) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Hát.
Azért az S6nak nagyobb volt a füstje mint a lángja. :(
Nem szignifikánsan gyorsabb, valamint a multitask nagyon elcseszni az élményt.
Talán az ujjlenyomat olvasót lehet beírni neki pluszként de annyi. A samut ismerve meg a szoftverre lesz még panasz. :(
A G4et jóval hosszabb életűnek mondanám mint az S6ot.
Kamerában is jobbnak ítélem meg a G4et bár csak egy hangya nemi szervvel. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#42484) falijja válasza s3nsitivity (#42483) üzenetére


falijja
őstag

[link] azért érezhetően erősebb/gyorsabb de tény amit a g4 nyújt is bőven elég...de ez már nagyon off...és kamerába is jobban tetszenek nekem az s6 képei összességében...viszont ha választanom kéne a g4 et választanám.. :DDD de szerencse hogy nem kell (nexus) :D

(#42485) fuck26


fuck26
csendes tag

Nem vagyok egy nagy fotós, de ezzel a telefonnal nagyon megjött hozzá a kedvem :)

Galaxy S5

(#42486) A 2. Vesztes válasza fuck26 (#42485) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Jó kép. A feleségemnek is S5-je van, és elég jó fotókat készít vele.

Vuff.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#42487) akooos válasza fuck26 (#42485) üzenetére


akooos
veterán

Az S5 azért ennél többet tud szerintem. Elég rosszul sikerült ez szerintem (de persze az is lehet, hogy a ph! képfeltöltője okozta a minőségromlást), de a kutya nagyon aranyos :)

Lehet, hogy nem túl sokáig leszel az oldal tagja ilyen nick-kel. Én a helyedben megelőzném a bajt.

[ Szerkesztve ]

(#42488) Valaki87


Valaki87
senior tag

Nem zsíros lencsével :))

1 - Direkt

Galaxy Alpha

Majd legközelebb kérlek tegyél direkt linket (is)! :)

[ Módosította: BigBlackDog ]

(#42489) Valaki87


Valaki87
senior tag

szerintetek a k zoom az jobb mint az alpha ? persze fénykép alkotás terén kérdezem. :U ( zoom részét nem nézem,csak szimplán a képminőségre értem )

a zoom ugye eléggé mos a széleken, az alpha meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#42490) ADAM1337 válasza Valaki87 (#42488) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Belezoomolás nélkül jó az eredmény.

(#42491) Valaki87 válasza ADAM1337 (#42490) üzenetére


Valaki87
senior tag

szinte alig lehet zoom-olni rajta :DDD

jaj már látom, szerkesztve direkt link-kel :)

hát így.... :O

ettől jobb a zoom akkor szerintem :))

[ Szerkesztve ]

(#42492) hito válasza Valaki87 (#42491) üzenetére


hito
nagyúr

De ettől az Alpha is jobb ;] Valami ott el van állítgatva. Túlélesít, ennyire nem szokott digitális lenni az Alpha. Ha hasonló árkategóriában jót akarsz lőni, akkor az S5-öt javaslom :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#42493) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Tető
Kutya

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#42494) Valaki87 válasza hito (#42492) üzenetére


Valaki87
senior tag

automata módban lőttem, majd megnézem manuálisan ha ezt-azt állítok rajta....

több haveromnak is van S5, nem tudom miért de írtózom attól a telefontól :))

Nem tudom, basszus ilyen 60-70k környékén melyik teló a legjobb fotós... Note 3 ? ( de az meg akkora :) )

windows vagy droid körökben érdekelne csak...

[ Szerkesztve ]

(#42495) hito válasza Valaki87 (#42494) üzenetére


hito
nagyúr

Pedig nagyon jó, nekem volt! Elég műanyag, meg igénytelen, de nagyon erős, jó a kamera és elvileg még "vízálló" is. Ezekért a tulajdonságaiért elnézem neki a bazári anyaghasználatot ;]

Alpha-n aligha van manual beállítás. Max. az iso-t, meg EV-t tudod piszkálni, meg az alapdolgokat. Esetleg Snap Camera HDR-t próbáld meg. Ott vedd 0-ra az élességet, pipáld ki a Samsung Camera mode-ot és úgy nézd meg a végeredményt. Hátha működik a varázslat :)

Mod: akksija teljesen ok az S5-nek.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#42496) Valaki87 válasza hito (#42495) üzenetére


Valaki87
senior tag

akkuban milyen ?

(#42497) BigBlackDog válasza Döglött Róka (#42493) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezek mivel készültek? Esetleg tudnál dobni egy linket a teljes méretű képekre? Ahogy látom a OneDrive-ból már nem lehet kinyerni és ráadásul belenagyítás sem lehetséges az új felületen. :(((

[ Szerkesztve ]

(#42498) A 2. Vesztes válasza Valaki87 (#42496) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

S5 - 1 nap.

Vuff.

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#42499) Valaki87 válasza A 2. Vesztes (#42498) üzenetére


Valaki87
senior tag

hát azt gondoltam,hogy nem megy el 3 napot :))

(#42500) akooos válasza Döglött Róka (#42493) üzenetére


akooos
veterán

A múltkor pont írtad, hogy onedriveon egy kattintással elérhető a direkt link. Én most nem találom, pedig érdekel mind a két kép. Tudnál segíteni?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.