Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) #31757056 válasza ludsimon (#3288) üzenetére


#31757056
törölt tag

Az hagyján, de még a K800i-t is lealázta makróban :DDD Ennyi volt, elkulloghatunk a több éves fostalicskáinkkal... :))

(#3302) ludsimon válasza #31757056 (#3301) üzenetére


ludsimon
veterán

Azért ezt nem jelentettem volna ki...
Nézd meg a pénzes képeidnek teljes méretben a szélét.

N82 még mindig a legjobb makrókészítő. :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#3303) Tv válasza Pecc (#3300) üzenetére


Tv
senior tag

Na, ez nagyon korrekt lett szerintem :R A szerkesztett talán már egy kicsit túl kicsi, de amúgy szép :)

(#3304) Pecc válasza #31757056 (#3301) üzenetére


Pecc
őstag

Gyere, kullogjunk együtt :D
Tv - Köszi. Ha a fotozz-ra felnézel ez a kép ott már hatalmasnak számítana:)

(#3305) laca35 válasza ludsimon (#3302) üzenetére


laca35
csendes tag

azért ezt én nem jelenteném ki jo a makroja és van jopár modell ami ezen a szinten van ez a k800 at már néhol utoléri de ált utánna kullog se sötétbe se távolrol nem lehet egy szinten emliteni vele.a gáz csak ott van hogy ez egy ösrégi modell kb 20ezerért.ez van. :DD

[ Szerkesztve ]

(#3306) ludsimon válasza laca35 (#3305) üzenetére


ludsimon
veterán

Csak az a gáz, hogy nekem nem kell hülyetelefon.

Okostelefon alább nem adom. Meg amúgy is, nem az elsődleges szempontom a fényképező az N82-ben, hanem a 3. :)

undefined

(#3307) laca35 válasza ludsimon (#3306) üzenetére


laca35
csendes tag

Bocsi. Ha nem az elsödleges a foto akkor oké a többibe verhetetlen az tény de ez itt egy fofos forum. :)

[ Szerkesztve ]

(#3308) BalanceR


BalanceR
addikt

Kettő megy be ,egy jön ki...Kettő megy be, egy jön ki...Kettő megy be, egy jön ki...
:DD :DD :DD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#3309) ludsimon válasza laca35 (#3307) üzenetére


ludsimon
veterán

1. GPS/Wifi 2. giroszkóp, igen jó dolog 3. kamera ;)

undefined

(#3310) DonChema válasza BalanceR (#3251) üzenetére


DonChema
csendes tag

Szia!

Ezt az iskolabuszt hol fényképezted, mert én a hétvégén jártam miskolcon és kettő is jött velünk szemben! :)

[ Szerkesztve ]

(#3311) laca35 válasza ludsimon (#3309) üzenetére


laca35
csendes tag

OK.ez nincs a k800 ba.A RENIORBA VAN MINDEZ de a foton kivül egyiket se használom. Én csak kameráért videoért fizetem ki relativ sokat .

(#3312) BalanceR válasza DonChema (#3310) üzenetére


BalanceR
addikt

Pest, XI.ker.... :)

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#3313) ludsimon válasza laca35 (#3311) üzenetére


ludsimon
veterán

:W Ha nekem kamera kéne vennék egy kompakt gépet. 100x jobb képeket lő mint egy telefon.

undefined

(#3314) BalanceR


BalanceR
addikt

Speciel Én a kamera miatt vettem a G600am...
Van Kompakt, DSLR gépem is, de azokat nem tudom mindenhová mindig magammal vinni...
Vannak olyan helyzetek az életben, amit jó megörökíteni (egy csodás naplemente , képtelen élethelyzet, vicces esemény), de nem lehet mindig a zsebemben egy kompakt, vagy a nyakamban egy tükrös...
Nem mondom, hogy ebben a telefonban van a legjobb kamera, de ebben az árban nemigazán kaptam volna jobbat (20K)
Én teljesen elégedett vagyok vele, tisztában vagyok a képességeivel, hibáival, ezért szerkesztem utólag, szinte minden képet, amit ezzel lövök...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#3315) #35692544 válasza BalanceR (#3312) üzenetére


#35692544
törölt tag

bocsi de ez a X. és XIV. ker találkozásánál az Örsön (Örs vezér tere) fényképezted ;)

[ Szerkesztve ]

(#3316) BalanceR válasza #35692544 (#3315) üzenetére


BalanceR
addikt

És télleg, kevertem egy másik hasonlóval...
THX :C

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#3317) ludsimon válasza #35692544 (#3315) üzenetére


ludsimon
veterán

Egy vidékitől elnéznék, de pestitől... :)) :DD

undefined

(#3318) laca35 válasza BalanceR (#3314) üzenetére


laca35
csendes tag

Egyetértek veled.Kiegésziteném azzal hogy a multbéli 3-5mp digitek föként a belépö szintüeket a jobb mobilok utolérik /kiv sötétbe /. :D Én soha nem szerkesztem vagy alakitom a képeket ha jo marad ha nem mehet ez van.

[ Szerkesztve ]

(#3319) laca35


laca35
csendes tag

dunai kép. renior auto[link]

(#3320) BalanceR válasza laca35 (#3318) üzenetére


BalanceR
addikt

Énis csak azért szerkesztem, mert a dinamikatartomány, és a színek erősen elmaradnak egy kompakttól...

A kutyusos kép kicsiben teljesen jó!

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#3321) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Azért én nem nevezném fostalicskának a K800-ast. :(((

Mobilok tekintetében a mindennapi pillanatok lekapására teljesen jó.

Az okostelefon pedig csak akkor jó, ha tényleg ki van használva a tudása, mert egyébként semmivel sem jobb egy normál mobilnál. Volt 5 okostelefonom a sok hagyományos mobil mellett.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3322) ludsimon válasza Algieba (#3321) üzenetére


ludsimon
veterán

Egyet értek és én ki is használom, csak ennyit teszek hozzá. :)

undefined

(#3323) laca35 válasza BalanceR (#3320) üzenetére


laca35
csendes tag

A tegnapi képhez auto mod de mivel egy stégen áltam és nem a vizbe digit zoom is van benne de hogy menyi azt már nem tudom talán 3szor. sajnos igy már nagyitani nem lehet enyit tud.Hát igen az ég kékszine ritkán jön ö.ssze :D a szinekkel viszont elégedett vagyok.ált

[ Szerkesztve ]

(#3324) laca35


laca35
csendes tag

Némi zoom proba 3/5/8 auto egyéb renior.[link]és[link]és[link]és[link]az elsö alapon.ha lehet megnézném másét digit vagy optikaival hátha csak az enyém gázos. még szerintem 3 szorossal jo. :B

(#3325) Pecc válasza laca35 (#3319) üzenetére


Pecc
őstag

Nagyon jól elkaptad az ugrás pillanatát, grat :R
Bár szvsz ne erőltessük, kinek mit produkál a digit zoom a készülékén, katasztrófa minden esetben ezt mindannyian tudjuk. :R

(#3326) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Végre megadtam a választ a nagy kérdésre: mennyire jó egy mobil kamerája?
[link]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3327) laca35 válasza Pecc (#3325) üzenetére


laca35
csendes tag

Kb 20 képböl sikerüt kitarto voltam. :)

(#3328) Tv válasza Algieba (#3326) üzenetére


Tv
senior tag

Szín és a fényerő/kontraszt leképezésben jócskán alul marad a teló kamerája, de attól függetlenül nagyon jó képeket lőni a k800-al ( főként ha figyelembe vesszük az árkategóriát). Jó kis teszt :R

(#3329) BalanceR


BalanceR
addikt

Egy pár B&W Kép G600-al
ISO :800 , Auto WB, Ps ben leméretezve, minimálisan kontrasztemelve

AKG
Violinkulcs

Mivel sötétben készültek, a vakut muszáj volt bekapcsolnom, de az meg erősen túllövi a csillogó fényes felületet, ezért egy fehér lappal letakartam a vakut, így derítve egész jól lehet közeli fényes felületeket fotózni... :DDD

Egyébként a füles eladó :K

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#3330) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

K800. Mai kép.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3331) legiaap válasza Algieba (#3330) üzenetére


legiaap
nagyúr

Esetleg kisebb méretben nem tudod mutatni?
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#3332) Algieba válasza Algieba (#3330) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

[link]

Tölgyfa lomb nagyobb méretben, 36x27cm.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3333) legiaap válasza Algieba (#3332) üzenetére


legiaap
nagyúr

Hát ez sem eredeti méret, de szerintem nem is baj.
Kissé életlennek látom a képet.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#3334) Algieba válasza legiaap (#3333) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A K800 kamerája nem tud mit kezdeni a túl sok fénnyel. A ragyogó ég felé fordítottam a kamerát, mert megtetszett a kéreg és a lomb eltérő karaktere. Csak éppen figyelmen kívül hagytam a napfényt.
Ez egyéb képeknél is megfigyelhető, ha szembe vagy oldalt van a Nap. A lényeg, hogy túl sok fényt kap a kamera, és ettől minden "ködös" lesz.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3335) legiaap válasza Algieba (#3334) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ezt még nem hallottam.
Mindenesetre érdekes jelenség.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#3336) Algieba válasza legiaap (#3335) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Lehet, hogy az csak az én K800-asom nem bírja a sok fényt. Előfordulhat.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3337) #31757056 válasza Algieba (#3336) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem, a többi K800-as is ilyen. Beégett az ég, mert a fénymérést az automata a lomb leveleiről csinálta. Ezt ki tudod küszöbölni expozíció korrekcióval, de akkor lehet hogy a kívántnál sötétebb lenne a lomb a szűkös dinamikatartomány miatt, viszont előjönne az ég kéksége. A képen sajna jól látható a beégés, és az ebből adódó kromatikus aberráció is (ronda lila szellemkép szerű foltok az élhatárokon). Ez ebben a kategóriában elfogadott, más telefon se valószínű hogy szebbet tudna.
Egyébként nekem is van hasonló fotóm K800-al mint a tiéd, a jobb oldalán jól látható a beégés, és a lila foltok, a bal felén már kevesebb volt a fény, ezért az ég is megjelent, és az élek mellett a lilásodás is gyengébb. Nem tűnt ugyan el, csak gyengült: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3338) k850 válasza Algieba (#3336) üzenetére


k850
addikt

Algieba! Nem lehet, hogy a K800 telefonodon K810i kamera softvere van? Az EXIF infó szerint K810i R1KG001. Most vagy így vetted használtan a telót és nem tudtál róla, vagy szándékosan szédíted a fórumozókat. :( Bocs, ha nem így van.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#3339) Tv válasza k850 (#3338) üzenetére


Tv
senior tag

Nem hiszem, hogy szédítésről lenne szó, mert a kép nem olyan jól sikerült. Inkább a másik lehetőségre gondolok, hogy az előző tulaj elbarmolt rajta valamit. Ennél a képnél sokkal többet tud a k800. A fentebb linkelt tesztben is jobb képek vannak a k800-tól.

[ Szerkesztve ]

(#3340) Algieba válasza k850 (#3338) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Igen, így vettem a telefont, hogy a K810 szoftvere van rajta. Ez gondot jelent? Hiszen közvetlen modell testvérek.
Vissza lehet tenni rá a K800-as szoftverét? Javítani fog a képminőségén?

Szerk.: Az előző tulaját nem ismerem, boltban vettem meg. Hm, ha ennyire problémás, visszaviszem és veszek egy másik K800-ast.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3341) #31757056 válasza Algieba (#3340) üzenetére


#31757056
törölt tag

Semmit nem számít, ugyanaz a gyári camdriver mindkettőben. Egyébként sincsen semmi képfeldolgozó processzor a telefonban amit javít az ilyen jellegű képi hibákon, egy szimpla kameradriverrel meg nem lehet, ez hardware tulajdonság.

(#3342) Algieba válasza #31757056 (#3341) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Közben szerte szét rohangáltam a hálón, hogy megtudjam, tényleg gyengék a képei?Egyelőre nem tekintem hibásnak a kameráját. Pont olyan képeket lő mint a többi K800-as.
Csak én nem tudok Photoshoppal belepiszkálni a képekbe, egy szimpla képszerkesztőm van, ami közel sem egy profi szoftver.
Eredetiben teszem ki a képeket, max. a méreten változtatok, hogy a fórumba is beférjenek.

Köszönöm a választ! Megnyugodtam.

Ne ijesztgessetek. :N Ez egy nagyon jó telefon. Nem akarom lecserélni.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3343) BalanceR


BalanceR
addikt

Megintcsak G600...
Full auto,nyers képek szerkesztés nélkül...

Villamosból_1
Villamosból_2
Villamosból_3
NagykőrösiÚt

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#3344) #31757056 válasza Algieba (#3342) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szívesen :) Sajnos a CA-t nagyon nehéz utómunkával eltüntetni, illetve ha egy fotó beég, azzal sokmindent nem lehet csinálni, erre exponáláskor kell figyelni.

(#3345) k850 válasza Algieba (#3342) üzenetére


k850
addikt

Cső Algieba! Az én tudomásom szerint K810-nek egy kicsit fejlettebb a képfeldolgozó része. Gondolom, hogy az előző tulajdonos is ezért cserélte ki a kamera szoftvert. Ha rám hallgatsz, akkor hagyd így a telódat, semmi hátrányod nem lesz belőle. Egyébként az a szóbeszéd járja, hogy a K850-be is hasonló kamera program dolgozik, csak ott szerintem szoftveresen felturbózzák 5MP-re. A gondom nem az volt, hogy K810 kamera szoftverrel dolgozol, hanem az, hogy nem hívod fel a figyelmet a gyanútlan olvasónak. Légy nyugodt, hogy ha kitapasztalod a kamerádat, sokkal jobb képeket is tudsz majd készíteni. Egyébként nem vagyok híve annak, hogy egy jól ill. rosszul sikerült felvételről messzemenő következtetéseket vonjunk le. További jó fórumozást kívánok! Utóirat: EXIF infó alapján nem a legrégebbi kamera szoft van a telódon, ez is pozitívum.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#3346) Algieba válasza #31757056 (#3344) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Most már kerülni fogom a közvetlen napfényt és tartom magamat a szabályhoz, a hátam mögött legyen a Nap, ne előttem vagy oldalt.

Szerk.: k850: nem is sejtettem, hogy lenne jelentősége a K800-asom szoftveres modolásának. Hiszen a K800/K810 csak külsejében tér el. Vagy tényleg lenne eltérés a szoftverükben?

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3347) #31757056 válasza Algieba (#3346) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem a napfényt fontos kerülni, hanem a fényméréssel kell operálni egy kicsit, amennyire lehetőség van rá. Ha már nincsen, és mindenhogy szar lesz a kép, akkor kell másfelé fordulni :)
A két telefon K800 és K810 csak külsejükben térnek el, az egész szoftver totál ugyanaz. Én is tettem már K810-et a K800-amra, semmi különbséget nem vettem észre rajtuk a modell infót kivéve.

K850: az nem a kamera szoftver amit látsz az exif-en, az az egész telefon szoftvere :U

[ Szerkesztve ]

(#3348) k850 válasza BalanceR (#3343) üzenetére


k850
addikt

Szia BalanceR! Megnéztem a legutóbbi képeket, nagyon meggyőző. Ha meg azt is hozzáteszed, hogy mozgó villamosból lőtted a képeket, akkor le a kalappal. Az én SE K850 meg se közelíti. De én a Sony Ericsson telókat másért szeretem, ami a zárt op.renderű Samsungokban nincs meg. További sok ilyen jól sikerült képekkel öregbítsd a Samsung telefonok jó hírét!

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#3349) Algieba válasza #31757056 (#3347) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Oké, megfogadom a tanácsokat és legközelebb jobban odafigyelek a beállításoknál a fényre.

Tényleg, majd nekem is kell lőnöm éjszakai képeket. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3350) k850 válasza #31757056 (#3347) üzenetére


k850
addikt

Szia Cayman! Teljesen igazad van. Én arra szerettem volna utalni, hogy nem az első szériában kiadott szoftverről lett kimentve a kamera drajver. De ha jobban átgondolom nem biztos, hogy a kamera programot is fejlesztették. Ez volna logikus. A szerviz menüben kellene megnézni, hogy mi az igazság. De köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet a pontatlanságra.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.