Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) matyi19 válasza Lall (#20446) üzenetére


matyi19
őstag

Igen mert szerintem Ő nem válogat a képek között. Egyet lő és annyi... Azért minden telefonnal lehet sz@r képeket csinálni... pl. iPhone 5.
Amúgy szerintem nem olyan rosszak a L920 képei sem :U

(#20452) Lall válasza matyi19 (#20451) üzenetére


Lall
veterán

Nézd már meg az első képen a srác fejét, aki átmegy az úton. Ezt javított kameraszoftverrel? Ne má'.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#20453) legiaap válasza matyi19 (#20451) üzenetére


legiaap
nagyúr

Azért ha van időm, akkor pepecselek a beállításokkal mielőtt ellövöm a képet, de sajnos az esetek többségében nincs. De szerintem ezzel a normál emberek (ti már a fölé nőttétek ki magatok) is így vannak.

Amúgy a ti kedvetekért megeresztettem egy mailt, a bolt felé, a telefonommal kapcsolatban.
:DDD

Tuninger: Gondolkodtam rajta, hogy benyomjam-e, de kíváncsi voltam mit tud nélküle. Amúgy te milyen esetekben javasolod a használatát?

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#20454) Tuninger válasza legiaap (#20453) üzenetére


Tuninger
addikt

*mindig :P
Mivel elmenti az eredeti fotót is, mindig dönthetsz melyik tetszik jobban. Az iPhone esetén a HDR valóban sokat javít a dinamikán, ráadásul gyengébb fényviszonynál felezi a képzajt is... Szóval javasolt az állandó használata.

(#20455) legiaap válasza Tuninger (#20454) üzenetére


legiaap
nagyúr

Még egy kérdés. Ha 920-on használom a HDR-t, akkor három képből rakja össze a képet, ami idő alatt ugye stabilan kell tartani a telefont. Ez iphone 5-nél hogy van? Pillanat alatt ellövi a képet. Itt nem úgy működik? Vagy csak ennyivel gyorsabb?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#20456) Tuninger válasza legiaap (#20455) üzenetére


Tuninger
addikt

HDR-nél két képet lő az iPhone, egy normálisat, és egy alulexponáltat (hogy visszahozza a kiégett részeket), és ezt menti el. Értelem szerűen itt is stabilan kell tartani, mert könnyen meglátszik az elmozdulás a képen. Viszont mivel csak két kép, még így is gyors.

Ebből látszik viszont az is, hogy a kép sötét részein nem világosít.

(#20457) irgum válasza Tuninger (#20456) üzenetére


irgum
addikt

Mindenhol azt írják, hogy 3 db képből csinál hdr fotot az iPhone. Alulexponált/normál/felülexponált. Azzal is vitatkozok, hogy nem világosít a sötét részeken. Legtöbbször valóban nem, de a cél a kiégés elkerülése. Nekem volt már olyan hdr képem, amin világosított a sötétebb részeken az eredetihez képest.

[ Szerkesztve ]

(#20458) Wa2x_ válasza irgum (#20457) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ez nagyban témafüggő és igen, amúgy 3 képet készít az iP5 HDR esetén, mint minden teló és app általában. :K

(#20445) legiaap: Sztem sokat javultak a fotók. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#20459) irgum


irgum
addikt

eredeti / HDR

iPhone 5

Ahogy Wa2x_ is írja valóban témafüggő. Ha nincs kiégés korrekció, akkor világosít inkább a sötét részeken szerintem. De ez a két kép is azt mutatja, hogy lő egy felülexponáltat is. (nem csak egy alulexopnáltat/normált)

[ Szerkesztve ]

(#20460) Blyan válasza legiaap (#20445) üzenetére


Blyan
félisten

Vicces, de ez nem olyan rossz szerintem most a Lumiatól.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#20461) legiaap válasza Blyan (#20460) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ne fesd a falra az ördögöt. Még a végén jó lesz, a kamera.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#20462) Lall válasza Blyan (#20460) üzenetére


Lall
veterán

Szerintem eredeti meretben ugyan olyan rossz mint az elozoek. Talan egy kicsit toob fenyt kapott a lencse. Nem volt olyan borus ido, mint szokott. Mondom, a gyalogos feje az elso kepen, no comment.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#20463) Blyan válasza Lall (#20462) üzenetére


Blyan
félisten

Szerintem volt ez már rosszabb is. De tény, hogy az iPhone jobbat csinált, de ez nem meglepő.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#20464) Blyan válasza legiaap (#20461) üzenetére


Blyan
félisten

Te csináltál már szokásos házfal képet az i5-tel?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#20465) legiaap válasza Blyan (#20464) üzenetére


legiaap
nagyúr

Szokásos házfal képet?
:DDD
Az a panoráma az ablakomból baszki.
:D

Még nem, de ha gondolod, majd lövök egyet.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#20466) Tuninger válasza irgum (#20457) üzenetére


Tuninger
addikt

Az iPhone 4 valóban 3 képből csinálja a HDR-t, el is mászik minden a képen. Az iPhone 4S és az 5 viszont csak két képből kombinál. A legegyszerűbben gyors mozgással bizonyítható, bárhogy fotózol csak egy sziluetted lesz, kettő helyett.

Jól mondod, a cél a kiégés elkerülése. Viszont olyan fotót még biztos hogy soha nem lőttél, ahol a túl sötét részeket világosította, a túl világos részeket meg visszahúzta a kiégésből. Csak az egyik irányba tud korrigálni, míg az iPhone 4 "mindkét" irányba. Egyébként ezért is tud ennyire gyors lenni, és ezért fordulhat elő, hogy élesebb a "HDR" fotó mint a nem HDR.

(#20467) Blyan válasza legiaap (#20465) üzenetére


Blyan
félisten

Akkor panorámát, bakker. :D

Persze, jó referencia, és tedd mellé majd a lumiat és HTC-t is kérlek.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#20468) Wa2x_ válasza Tuninger (#20466) üzenetére


Wa2x_
veterán

"HDR (iPhone 4 or later) combines three separate exposures into a single “high dynamic range”
photo."
- most akkor? :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#20469) Tuninger válasza Wa2x_ (#20468) üzenetére


Tuninger
addikt

Most akkor az van hogy több mint 2500 fotót lőttem eddig az iPhone 5-el, és az a tapasztalat hogy nem képes egyszerre visszahozni a kiégett highlightot, és a beesett árnyékokat. Ha 3 fotóból csinálná, képes lenne erre. Nézz meg egy Galaxy S III vagy HTC One-os HDR-t... na úgy néz ki a 3 képes HDR...

De mondok jobbat: TrueHDR automatában lő iPhone 5-el 3 képes HDR-t, és köszönő viszonyban sincs a gyárival... Pedig az valóban HDR.

(#20470) Wa2x_ válasza Tuninger (#20469) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi az infókat, ez az app komoly.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#20471) legiaap


legiaap
nagyúr

Ez volt amúgy a legelső fotóm iPhone 5-től:
[link]

:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#20472) Tuninger válasza Wa2x_ (#20470) üzenetére


Tuninger
addikt

Bár ahogy elnézem már a TrueHDR is csak két képből rakja össze a HDRt, régen még hármat használt.

(#20473) Blyan válasza Tuninger (#20469) üzenetére


Blyan
félisten

Amúgy a HDR nevű progi ([link]) is csak kettő képet csinál, és ebből lesz a végeredmény, és az is elég korrekt. Bár ott meg lehet adni, mi legyen alul és mi felül exponálva.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#20474) irgum válasza Tuninger (#20469) üzenetére


irgum
addikt

Valószínűleg 3 képet készít, mindenhol ezt írják. De csak 2 képet használ fel. Ha kiégés van, akkor a normált és az alulexponáltat, ha nincs kiégés akkor pedig a normált és a felülexponáltat. Azért 2 képet, hogy az illesztés hiba százaléka csökkenjen. Ez magyarázná amit tapasztalsz. :)

(#20475) irgum


irgum
addikt

Találtam egy képet, elég sokat kerestem az gyűjteményben, ami cáfolja, amit tapasztalsz/tapasztalunk. Ezen a kiégés is korrigálva van és a sötétebb részt is világosabbá varázsolta az iPhone 5.

normál / HDR

Na most akkor hogy is van ez? :)

(#20476) Tuninger válasza irgum (#20475) üzenetére


Tuninger
addikt

Kötöm az ebet a karóhoz, , hogy ez is két képes, mert a függönyös terület csak nüansznyival lett világosabb. Inkább csak egy picit csökkentette a kontrasztot. 3 képesnél jelentősen kellene világosodnia. Illetve még mindig tartom azon állításomat , hogy 1 sziluett van kettő helyett. Mingyárt tesztelem is egy hosszabb zárodős megoldással

(#20477) #97543424


#97543424
törölt tag

Sensation:

Naplemente:[link]

(#20478) Wajk válasza #97543424 (#20477) üzenetére


Wajk
addikt

a HTC mos mint a nagyanyám, de a kép baromira tetszik :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#20479) #97543424 válasza Wajk (#20478) üzenetére


#97543424
törölt tag

Ja ez most nem sikerült túl jóra,de ha megnézed a többi képeim azok elég jók szerintem.

(#20480) Wajk válasza #97543424 (#20479) üzenetére


Wajk
addikt

nem, ez nem a te hibád, ezt a legtöbbször olajfestmény-effekt-nek szokás nevezni.
nem mindig látványosan jön elő, sok tesztet olvastam már és valamiért ez a HTC-k-re jellemző (szoftveres)

Még ha jól emlékszem az idei One első szériája is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#20481) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Lusta cica.

Lumia 920

Nem sokára jön még pár kép virágos témában. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20482) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ahogy ígértem itt a többi.

Pitypangok

Pitypang közelről

Meggyfa virág

Lumia 920

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20483) Blyan válasza Cyberpunk (#20482) üzenetére


Blyan
félisten

Jók nagyon.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#20484) irgum


irgum
addikt

Összeszenvedtem egy nyíló pitypang jó képet! :D

link

iPhone 5

(#20485) Wajk válasza irgum (#20484) üzenetére


Wajk
addikt

kitört a nyakam, de megérte :DDD
szép lett, grat

erre még nem nyílnak, de tényleg szép fotóalanyok...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#20486) Cyberpunk válasza Wajk (#20485) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Forgasd el a monitort. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20487) Wa2x_ válasza irgum (#20484) üzenetére


Wa2x_
veterán

Szép lett! :)

Én is lőttem pár makrót még régebben (nagyítóval) a témában: 1 | 2 | 3

Ace 2 + nagyító

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#20488) Ricardo válasza Wa2x_ (#20487) üzenetére


Ricardo
félisten

Nagyon jók. Be kellene szereznem egy nagyítót :K

(#20489) irgum


irgum
addikt

Köszi mindkettőtöknek! :) Örülök hogy tetszik, nehezen hoztam össze. Féltem a bogaraktól hogy bemásznak a ruhám alá.

Mobil dropboxból tettem föl és gépről linkeltem. Nálam jól jelenik meg, csak jobbról balra tölti be safari-val. Máskor kerülöm a mobilról feltöltést.

(#20490) Gabesz77 válasza Wa2x_ (#20487) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Wow, ezek nagyon jók! Grat!

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#20491) irgum válasza Ricardo (#20488) üzenetére


irgum
addikt

Iphone 5-re van ilyen lencse kiegészítő: [link]

Ha fele ennyi lenne az ára megvenném. De még az is elriaszt, hogy mit kezdenék vele az új iphone-al, ha nem menne rá. Csak mert biztos lecserélem szeptemberben, már gyűjtögetem a zsetont. :)

(#20492) Tuninger válasza irgum (#20475) üzenetére


Tuninger
addikt

A cicáshoz hasonló eredmény:

normál kiégett világossal, beesett sötéttel
HDR kiégés nélkül, de a legsötétebb részeken nincs plusz info

Ja, és a feje az elég gáz volt :P

(#20493) Ricardo válasza irgum (#20491) üzenetére


Ricardo
félisten

"Kicsit" drága :U

(#20494) Blyan válasza Tuninger (#20492) üzenetére


Blyan
félisten

Nálam már a cipő miatt is kiesett volna a buliból... :D

Amúgy ne mond már hogy nem lett világosabb jobb felső sarok.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#20495) Tuninger válasza Blyan (#20494) üzenetére


Tuninger
addikt

Az csak egy kis kontraszt csökkenés, ha valóban 3 képes lenne akkor a sötét részeknek is annyit kellett volna javulnia mint a világosoknak.

Szerintem 3 képből valahogy így nézne ki itt a két eredeti képből szerkesztéssel generáltam egy harmadikat. Össze lehet vetni a normállal.

(#20496) Blyan válasza Tuninger (#20495) üzenetére


Blyan
félisten

Szvsz nem feltétlenül, mivel a kép összerakása nem úgy megy, hogy ami sötét az világos lesz, ami világos az meg sötét. Legalább is nem ilyen módon leegyszerűsítve.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#20497) Ricardo válasza legiaap (#20471) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha lesz időd/kedved, és a párod "kölcsön adja" egy kicsit, csinálj pár képet azonos témáról mindkettővel. :U

(#20498) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Lőttem ma egy HDR-t :D
Igaz kicsit bele remegett a kezem így nem lett a legjobb, viszont úgy érzem lehet mégse olyan szar a razr kamerája :DDD
[link]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#20499) Tuninger válasza Blyan (#20496) üzenetére


Tuninger
addikt

Pedig minden más telefon és fényképezőgép az általad leírt módon készíti a HDR-t. Sőt még az iPhone 4 is. Én továbbra is úgy gondolom , hogy két képes (fontos, , hogy a letölthető HDR appok java része is két képből gyúrja össze a képet), ti meg azt , hogy három. Meggyőzni ahogy nézem nem fogjuk tudni egymást :)

[ Szerkesztve ]

(#20500) Wa2x_ válasza Tuninger (#20499) üzenetére


Wa2x_
veterán

Én nem akarok senki meggyőzni, annyira nem érdekel a dolog :D De leszedtem a 2 "legjobb" android HDR appot és mindkettő 3 képet lő, el is menti mind a 3-at, az hogy a telók beépített dolgainál, hogy megy azt nem tudom.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.