Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) Blyan válasza Tuninger (#19247) üzenetére


Blyan
félisten

PureShot, 645Pro ezeknél be lehet állítani. De néha bugosak - más most nem jut eszembe.

(#19249) irgum
A camera+-nál tényleg csak makrónál hasznos az. De ott nagyon, mert nem éget be.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19252) Blyan


Blyan
félisten

i4S

szobor

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19253) irgum válasza Wa2x_ (#19250) üzenetére


irgum
addikt

Azért ez az eredmény ha jól látom a végét örülök neki, de nem vagyok biztos benne, hogy nem manipulált... Nem vagyok elfogult az i5-el, láttam sok jó képet ebben a topikban is. Nem értem. Az apple nem maga gyártja tudtommal az optikát a telefonjába, hanem a sony vagy ki. Miért nem tud más gyártó ilyet beletenni?! Vagy az apple lefizetett egy céget, hogy csak neki szállítson ilyen finom alkatrészt?!

(#19254) Tuninger válasza irgum (#19253) üzenetére


Tuninger
addikt

Az iPhone 4s, a Galaxy S II, a Note II, és az S3 is ugyanazt a szenzort használja... Az optika és a képfeldolgozó szoftver különbözik.
Egyébként az LG Optimus G PRO, SGS4 és a Huawei legújabb teloja is ugyanazt a szenzort használják, mégis óriási szórás van képminőségben...

Hogy lenne manipulált, vakteszt volt, és 4 nap után tették fel az eredményt.. Ráadásul néhány ember bizony jól tippelte meg melyik kép melyik telefont rejti, mert ismerik az adott teló hibáit. Egy OneX-et pl en is barmikor felismerek

[ Szerkesztve ]

(#19255) Blyan válasza irgum (#19253) üzenetére


Blyan
félisten

Szerintem nem a kameramodulok nem felelnek meg, hanem a szoftveres részek. Bár azt is nehéz elhinni, hogy a Samu és a Sony, akik szintén utaznak a kamera bizniszben nem tudják megoldani.
A Samuk pl jó képeket csinálnak általánosságban, de az Androidos kamerájuk egy nagy szar valami lett.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19256) legiaap


legiaap
nagyúr

Random képek:
1
2
3
4

By Lumia 920 after Portico

Kicsit fura, mikor megnyomom a kamera gombot, vagy a kijelzőre tapicskolok, akkor ugye zoomol és tök éles lesz a kép, elkapja faszán a távolságot, színeket mindent aztán majd mikor elkészül, akkor behomályosodik. Totál nem tudom ez miért van.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19257) Blyan válasza legiaap (#19256) üzenetére


Blyan
félisten

Öregem, az első pl be van mozdulva.... nem szar a telefonod?

Valami elképesztő elszabás van ezekkel a képekkel. Feljebb van a Lumia 520 képei, azok csúcsminőségűek ezekhez képest. De szerintem anno a Lumia 800 is jobbakat csinált.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19258) irgum


irgum
addikt

Akkor ha tényleg a szoftver a ludas, akkor az apple nagyon tud valamit... De akkor azt nem értem már csak, hogy miért nem tudják lekoppintani a szoftveres részt a többiek. :D

(#19259) Wa2x_ válasza legiaap (#19256) üzenetére


Wa2x_
veterán

Sztem is a utólagos "munkával" van a baj.. mert amúgy a kamera jó, de szoftveresen nagyon elcsesztek vmit...

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19260) irgum


irgum
addikt

Egy portré a nővéremről még nyárról. link iPhone 5

Imádja ha fényképezem, szerinte nem csinálnak olyan jó képet az ő komoly gépükkel mint én a telefonommal. Szerintem is nagyon jók a színek, meg kontrasztos, valahogy nagyon rendben van. Pedig ez egy nyers kép, nem nyúltam hozzá semmivel.

[ Szerkesztve ]

(#19261) legiaap válasza Blyan (#19257) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mondom valami van a fókuszálás és a kép elsütése közt. Ott van a gubanc valahol.
Ha akkor sütné el a képet, mikor elkapta a fókusz baromi jó lenne a kép.

irgum: Ejha csinos darab
:D

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19262) Tuninger válasza irgum (#19258) üzenetére


Tuninger
addikt

Más a mérnökök fókusza.

HTC: majdnem az osszes teló összes képe túlélesített. Miért? Mert teljes méretbe, főleg kijelzőn nézve lehengerlő.
Sony Xperia sorozat: tele van a kép 100%on pici fekete-piros pöttyökkel. Totálban nézve viszont kiegyensúlyozott a kép (csak akkor minek a 12-13MP..)
Samsung: pici élesítés, pici túlexponálás, pici szaturáció megtolás, jó végeredmény 100%-on és teljes képen is. Élesítési hibák és a zajszűrés látszik, de messze jobb az átlagnál
Apple: minimális élesítés, minimális zajszűrés (alapison), megtolt kontraszt, megtolt zöld szín, melegbe eltolt fehéregyensúly --> nem valós, de eye-candy kép

(#19263) Blyan válasza irgum (#19260) üzenetére


Blyan
félisten

Csinos.

Amit viszont a komoly gépről írtál, azt ugye Te sem hiszed. :)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19264) Wa2x_ válasza irgum (#19260) üzenetére


Wa2x_
veterán

Tényleg nagyon jó kép lett.

(#19262) Tuninger: kb., de nem értem, hogy ezt miért nem látják ők is vagy kérdeznek meg laikus külsősöket. :F

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19265) irgum válasza Blyan (#19263) üzenetére


irgum
addikt

Köszi! Jó... Hát lehet nem valami 200-300 ezres gépről beszélek, de van nekik fényképezőjük és mégis az én képeim jönnek be neki is. :) Pedig valami új van nekik, nem tudom milyen.

(#19266) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Pár makró a minőség kedvéért, a témák pazarok :D

1
2
3
4
5

Ace 2

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19267) legiaap


legiaap
nagyúr

Beírtam egy külföldi fórum 920-as fényképezős topikjába linkelve a szar képeim és feltettem a kérdésem, hogy a fókuszáláskor miért jobb a kép, mint elsütéskor. Miért lesz mosott szar az egész.
Válasz: Meg pucoltam a kamerámat? Mert az is okozhatja az ilyen mosódást.
No komment
:W

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19268) Wa2x_ válasza legiaap (#19267) üzenetére


Wa2x_
veterán

Képzett szakemberek várták a kérdésed :D

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19269) Blyan válasza irgum (#19265) üzenetére


Blyan
félisten

Én DLSR -ben gondolkoztam a komoly gép említésekor. Mindegy végülis, szubjektív szempontok alapján lehet
a nővérednek igaza is van.

(#19266) Wa2x_

Az első 3 mintha nem lenne elég éles.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19270) akoska07


akoska07
nagyúr

New HTC One

Téma:
Clapham Common

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#19271) Quasi_modo válasza akoska07 (#19270) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Mintha a világosságból egyel vissza kellene venni. Egyébként talán rendben vannak.

valami

(#19272) Wa2x_ válasza akoska07 (#19270) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nekem nem jön be minőségileg ez a One. :(

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19273) Kolondrum válasza Wa2x_ (#19272) üzenetére


Kolondrum
félisten

Valamit tud, de a kész "termék" nem az igazi.
Bár mihez képest ugye. Mert ha nem nézünk pár mobilt akkor kimondottan szép is.

[ Szerkesztve ]

(#19274) Wa2x_ válasza Kolondrum (#19273) üzenetére


Wa2x_
veterán

Egy 8MP-es kamerával versenyképesebb technológia lehetne szvsz.
De sztem nem kell sokat várni rá. :) A tesztekből és a piac reakciójából okul majd a HTC.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19275) legiaap válasza akoska07 (#19270) üzenetére


legiaap
nagyúr

Bakker, de zajosak a képek.
:(

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19276) MR007RM válasza Wa2x_ (#19272) üzenetére


MR007RM
addikt

Nekem sem jön be. :( Ráadásul csak 4MP az egész, mégis olyan amilyen.

Érdekes amit művel mostanság a Nokia és a HTC kamerailag. Megy az okoskodás, újítás ezerrel aztán eredmény meg semmi sőt a végtermék rosszabb mint azelőtt. Nem látnak a szemüktől? Vagy csak a kompakt fényképező gyártók lobbija mozgatja a szálakat? :) És ügye megmagyarázzák és a szájunkba adják, jó ez nekünk hisz csak egy telefon, ha jobbat akarok vegyek céleszközt. Erre a kérdésem: Ok, de akkor miért is fizettem olyan sokat, ha az előző telóm jobbat nyomott, meg úgy élvezhetetlen az egész? A faszom akar sötétben versenyezni és telefont tesztelgetni.
an extreme nokia lumia 920 camera test in very low light!!!! Kész röhej. :C Azért mert felnagyítva élvezhetetlen, akkor meg minek.
De ott van pl az Apple iPhone-ja, ami nem használ PV technikát és mégis egész jó fotókat lő. A Nokiánál meg aki értett hozzá mind elzavarták vagy kirugták, mert amihez értett már nincs létjogosultsága.

Na félreértés ne essék nem a sajátoméval van bajom. Csak ezeket gondolom a többiről. Nem hiszem, hogy nincs igény a minőségre. Ma már egy okostelefon rég nem a telefonálásról szól, főleg 500-600 euró magasságában.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#19277) Wa2x_ válasza MR007RM (#19276) üzenetére


Wa2x_
veterán

+1 :R a számból vetted ki a szót. :K

A Nokia tényleg nem értem, hogy miért nem látja azt a borzasztó mosást, amit művel a telefon, igaz az újaknál (520,720) már látok némi fejlődést, de pl. a Samsung, iPhone csak javulni tud én úgy látom, nekik fontos ez a dolog. Nem véletlenül van az a sok kamera app is mostanság a telóikban, foglalkoznak vele.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19278) legiaap válasza MR007RM (#19276) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ez tényleg nevetséges szerintem is. A kijelzőn nézve jók az esti képek, csak ne nagyítsak bele. És mindig erre verik magukat, már unalmas nekem is. Elmondtam még anno a véleményem ezzel kapcsolatban a 920-as topikban azt le lettem ugatva.
Többet ott nem is emlegetem a kamerát.
Amúgy mutassatok már estis almás képeket.
Nézegetnék azokat is.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19279) Wa2x_ válasza legiaap (#19278) üzenetére


Wa2x_
veterán

Persze mert ott mindenki elfogult vagy nem akarja magának beismerni (Cybereen kívül :D ), hogy ennyi zséért szart kapott.. :(

(#19280) woland_y2k: mert 180k-ért minőségi képet várt nem festményt, sztem ez természetes. :U

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19280) Воланд válasza legiaap (#19278) üzenetére


Воланд
titán

kerdes: mi a fasznak nagyitasz bele? oriasplakatra akarsz kepet nyomtatni?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19281) Воланд válasza Wa2x_ (#19279) üzenetére


Воланд
titán

ugyan mar, ha 180k-ert minosegi kepet var el, akkor tenyleg vegyen egy normalis fenykepezogepet, meg egy butafont. most komolyan azt hitte, hogy azzal a hangyafasznyi optikaval, ami a 920-ban van majd lehet tokeletes kepet loni? lol. egy bizonyos mertekben lehet csiszolni szoftveresen, de a fizikat nem lehet atverni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19282) legiaap válasza Воланд (#19280) üzenetére


legiaap
nagyúr

Most ezt komolyan ebben a topikban kérdezed meg?
:DDD

Szerinted a tesztelők miért nézik max. méretben a képeket?
Hogy tudják vizsgálni, hova tenni, "rangsorolni" valahova.
Ott jönnek ki a hibák.
Ennyi erővel (belenagyítás nélkül) egy ősrégi minden mire való kamerás telefon értelmes képet ad.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19283) Воланд válasza legiaap (#19282) üzenetére


Воланд
titán

igen, miert gondod van vele? az a baj, hogy bekajaltad a marketing dumat a 8x-wp8 paros eseten, beleugrottal, csalodtal. ugyan ezt eljatszottad a 920 eseten, most meg vergodsz, hogy milyen szar kepeket csinal.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19284) Wa2x_ válasza Воланд (#19281) üzenetére


Wa2x_
veterán

Értelek én, de akkor miért tudja azt az iPhone, a Note sorozat, a S sorozat amit? -vagy mégis lehet kis optikával jó képet lőni? :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19285) Воланд válasza Wa2x_ (#19284) üzenetére


Воланд
titán

leirtam, szoftveresen lehet rajta javitani. lehetett latni a 800-asnal es a 900-asnal is, hogy javitott rajtuk a nokia. az, hogy megint toketlenkednek szanalmas, de csak azt tudom irni, amit fentebb: nem kell egybol beleugorni mindenbe.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19286) legiaap válasza Воланд (#19283) üzenetére


legiaap
nagyúr

De ezt a stílust, hogy itt vergődik felejtsd el már kérlek, mert ezzel ba..od fel az agyam.
Nem kajáltam be, vettem egy telefont nem a kameráért, hanem a rendszerért, de mivel mindenhol azt hallottam jó a kamera, mindent verő (kivéve 808) ezért volt elvárásom, joggal.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19287) Воланд válasza legiaap (#19282) üzenetére


Воланд
titán

azt leszarom, hogy a tesztelok miert nezik max meretben a kepet, meg, hogy mit hova rangsorolnak. tudod miert? mert arra hasznalom a telefon kamerajat, amire valo: ha latok valami erdekes dolgot, akkor eloveszem a telefont, lenyomom a kameragombot es megorokitem, aztan kesobb majd vissza lehet nezni. de nem nagyitgatok bele, meg nem allok neki elemezgetni meg ilyen hulyesegek. igazsag szerint ez egy baszott nagy divathullam, hogy "nezd az en telefonom milyen fasza kepet keszitett errol a csesze kaverol, a tied meg nem, bibibi". na, majd kinovik ezt is a userek.

es itt nem azokat akarom megbantani, akik valoban ertenek a fotozashoz es tudjak is, hogy mit csinalnak es ez latszik is a kepeiken. egyszeruen nem artana helyen kezelni a dolgokat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19288) Wa2x_ válasza Воланд (#19287) üzenetére


Wa2x_
veterán

Sztem meg ne ebbe a topicba írogass ilyeneket és oszd meg velük a tök szubjektív véleményedet, mert itt kb.mindenki azt csinálja ami szted egy "divat hülyeség". Csöppet elfogult vagy nem gondolod? Menj locsolni. :)

Szerk.: elfogult a véleményeddel és a meggyőződéseiddel kapcsolatban, igenis joggal várt el egy jó kamerát. :K

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19289) Воланд válasza Wa2x_ (#19288) üzenetére


Воланд
titán

lol, orulok neki, hogy megprobalod megszabni, hogy mit es hova irjak. :C miert is vagyok elfogult?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19290) legiaap válasza Воланд (#19287) üzenetére


legiaap
nagyúr

igazsag szerint ez egy baszott nagy divathullam, hogy "nezd az en telefonom milyen fasza kepet keszitett errol a csesze kaverol, a tied meg nem, bibibi"

Akkor ezért szidjad azokat a fejlesztőket, akik azért dolgoznak, hogy kiváltsák azt, hogy ne hordozz magadnál kamerát, hanem legyen egy olyan telefonod (mivel az mindig nálad van) ami értelmes képet tud lőni minden helyzetben. És a 808-al szerintem el is érték azt a szintet, hogy nincs szükség plusz kamerát magadra aggatni.
Nekem tetszik az irány, és szerintem ezzel itt a többiek is így vannak.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19291) Blyan válasza Воланд (#19287) üzenetére


Blyan
félisten

Lumia 920 PureView. Take blur-free photos every time.

Minden más csak maszatolás...

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19292) B1T3 válasza akoska07 (#19270) üzenetére


B1T3
addikt

Elég gyengék lettek, nem túl sok a részlet, zajból is van bőven. :( Ilyen képet simán csinál egy olyan telefon is, amiben egy normálisabb 5 megapixeles kamera van (ultrapixel nélkül)… Persze a HTC-féle kamera rosszabb fényviszonyok esetén jobb minőséget nyújt az átlagnál, de összességében akkor sem egészen méltó ez a kamera ehhez a csúcsmodellhez.
Kíváncsi vagyok, mennyit tudnak még rajta javítani szoftveresen, mert amúgy a telefon (a kamerán kívül) tetszik.

(#19294) Wa2x_ válasza Tuninger (#19293) üzenetére


Wa2x_
veterán

Milyen szép a bor színe :) a beltéri is elég jó minőség lett.

érmeim - kicsit bemozdult igaz, a cikkemhez csináltam gyorsba

Ace 2

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19295) dionaea


dionaea
őstag

vannak a jó kameránál fontosabb piaci dolgok. pl lapos legyen ne dudorodjon ki semmi a teló hátlapján. csodák nincsenek majd ha a kamera annyira fontos lesz a usernek akkor olyan optikát fognak bele rakni. piac felmérésre jó a 808 és a 920 ebből leszűrik hogy mi az ábra. iphone kamera jó progival az emberek elég nagy részét kielégíti. droidra is vonatkozik. az hogy pár ember aki szeretne többet kihozni a telós camerából meg más tészta. azok írogatnak ide csatolnak be képet. lehet van pár aki azért teszi hogy bibibi az enyém ilyen jó. ők is le tesznek valamit az asztalra.megkapják
[Moderálva]
920 tényleg bukta lett, majd kiküszöbölik a köv telójuknál ha akarják,vagy nem és megszüntetik ezt a szériát esetleg tartják az irányt.
most hivattam elő képeket ami n8 al készűlt teljesen jó képek. meg se mondja az ember hogy telefonos. pedig igencsak régi technikával készűlt. de látszik hogy van változás egy ace2 vel elég komoly képek készűlnek és nem egy drága telefon,

Kérem a személyeskedés mellőzését!

[ Módosította: BomiBoogie ]

(#19296) Xaels válasza dionaea (#19295) üzenetére


Xaels
félisten

N8 nem mai darab de kamera tekintetében nem szarral gurigázik. Én One X-es képeket hívattam elő 10x15-ben és mindenki el volt ájulva a családban akik nem értenek hozzá, hogy milyen jók lettek.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#19297) Quasi_modo válasza Воланд (#19287) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ez egy mobilfotós topik. Még jó hogy elemezzük a mobilfotókat.

(#19295) dionaea vannak a jó kameránál fontosabb piaci dolgok. pl lapos legyen ne dudorodjon ki semmi a teló hátlapján Vannak elég sokan akik hajlandóak kompromisszumot kötni egy jó kameráért. Ráadásul szvsz a vékonyság nem igazi trend, sokkal inkább a gyártók önigazolása, hogy tudnak még vékonyabbat, meg még vékonyabbat is.

valami

(#19298) dionaea válasza Quasi_modo (#19297) üzenetére


dionaea
őstag

sztem az átlag user akikből valjuk be a telefongyártók élnek, mert ők a töbség, tehát nekik elég egy átlagos fényképező is ami már olyan képeket csinál amik megosztásra, emlékként teljesen jó. erre elegendőek bőven a nem kifejezetten kamera fonok.
no de lássuk a képeket.

ja moderálták egy mondatomat ami arra vonatkozott hogy a trollok menjenek más topicba

[ Szerkesztve ]

(#19299) Kolondrum válasza dionaea (#19298) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tükörben pózolásra meg lefényképezem ahogy a haver lehányta a buszt elég egy Samu S5230-as is.
A csöcsök itt is ott is látszanak, nem kell Pv. A hányás meg szintén.

(#19300) MR007RM


MR007RM
addikt

Nokia 808 PureView

Két fotó, hogy ne csak dumáljak.

kereszt

villanypózna

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.