Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) pikszel válasza MR007RM (#19847) üzenetére


pikszel
őstag

Nem akarlak megbántani, de a "minőséget" a kamera hozza, mint azt már a csillió 808 képből már tudjuk, te maximum a kompozícióra és a témára gyúrhatnál. De nem teszed. Ha pl. ezeket a képeket megnézed, akkor talán megértesz. Nem a méreten múlik meg az effekteken, hogy jó-e egy kép és itt még kis extra, hogy párba vannak válogatva. Béke.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#19852) MR007RM válasza Tuninger (#19849) üzenetére


MR007RM
addikt

BobTail szintjét sosem fogom hozni, mert nem értek annyira hozzá és nem agyalok annyit valaminek a lekapásán és feltálalásán. Továbbá nem biztos hogy versenyre készülök a fotóimmal vagy éppen azt gondolnám utánozhatatlanok. Egyszerűen reggel, mert velem volt a telóm rászántam pár percet és próbálkoztam aztán megosztottam és ennyi. BobTail egyébként igen gyakran segédeszközt használ. Azért jó ha tudom másokkal ellentétben vigyáznom kell mit teszek fel. :)

(#19851) pikszel: Azért ezt a minőség dolgot nem egészen úgy gondoltam, ahogy te értelmezed. Ezután a véleményezés után várom a méhecske és darázs fotósgyűjteményedet, mert hogy nálam az volt a téma, vagyis azzal próbálkoztam. Hidd el nem könnyű őket lekapni, és csak abból tudok feltenni amim van. Mondhatom nekik csíz, meg oda áll, nem mozdulsz stb...hiába. :D Ami pedig a topik lényegét illeti nem biztos az, hogy minél megmunkáltabb, mesterkéltebb, valamin retusált és effektezett gyögyszemeket osszunk meg azokkal, akik idetévednek és szemrevételezik milyen ma egy mobilos kamera X típusú telóban. Lehet azt is és én sosem szóltam le eddig senkit sem miatta, vagy amiatt ha valami nem tetszett. Egyszerűen csak nem kommentálom azokat a fotókat, amik nem ragadnak meg.

És persze nem is lehet minden a legsikerültebb. Van hogy csak a beleölt időtöltés miatt teszek fel ezt-azt.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#19853) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok,

Ma készültek horgászás közben. :)

Xperia P, telenor 4.0.4 gyári kamera app.

Üdv

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#19854) Wa2x_ válasza Damage401 (#19853) üzenetére


Wa2x_
veterán

3, 4 tetszik, a 2. pedig egyenes pazar! :R

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19855) Damage401 válasza Palesz191 (#19845) üzenetére


Damage401
senior tag

Szervusz,

A fókuszálással vannak gondok. Többet vártam a Flagshiptől :(

Szerk.:

Wa2x Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#19856) Wa2x_ válasza MR007RM (#19852) üzenetére


Wa2x_
veterán

"Ami pedig a topik lényegét illeti nem biztos az, hogy minél megmunkáltabb, mesterkéltebb, valamin retusált és effektezett gyöngyszemeket osszunk meg azokkal, akik idetévednek és szemrevételezik milyen ma egy mobilos kamera X típusú telóban."

Ezzel maximálisan egyetértek, kicsit magamra vettem (nem rossz szándékból írom), de igazad van, a topic lényege ez lenne.

A méhes képeidhez csak annyit fűnék hozzá, hogy nem tudom zoomolsz-e vagy csak odateszed a telót, de szerintem közelebbről jobbak lennének, illetve felülről vagy esetleg virágra repülés közben lekapni őket. Tudom nagyon nem egyszerű, csak ötletelek. :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19857) MR007RM válasza Damage401 (#19853) üzenetére


MR007RM
addikt

A 2. és az 5. tetszik. :)

(#19856) Wa2x: Igen van benne egy kevés zoom. Az a helyzet, hogy aki kritizált, még nem nagyon kapott le izgága méheket utánuk rohangálva. Azért egy dolog a méret, mert igen próbálnám nagyobban megörökíteni. A másik a minőség, éles legyen, azért a virágok mellette ne égjenek már be, hisz az annyira minimum volna. A koreográfia nálam ennél 0, utólag visszanézve keresem a használhatóakat. Rá tudnék sokkal jobban közelíteni, ha nem mozognának, illetve mozgásnál is, bár úgy nagyobb a bemozdulás veszély és hát persze sok minőségbeli romlással is jár, mi visszanézve már nem nagyon tetszik nekem. Igen ez a 808 nem tud nagyon közelről fókuszálni és így nehézkes mindennek megfelelni. Na de majd keresek direkt kiélezett kicsit a végletekig elmenő fotót, vagy készítek a kedvedért mutatóba úgy milyen.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#19858) Ricardo


Ricardo
félisten

Itt a tavasz.

Galaxy S2

(#19859) Ricardo válasza Ricardo (#19858) üzenetére


Ricardo
félisten

Lemaradt a "referencia virág"

Az elmaradhatatlan sárga virág

Galaxy S2

(#19860) MR007RM válasza Ricardo (#19858) üzenetére


MR007RM
addikt

Harapós kedvemben vagyok. :)

Szerintem, ha a virág teljes egészében benne lenne jobban festene, vagyis szárastúl. Olyan félbevágott. Vagy pedig csak a fejét kiemelve úgy, hogy a környezetéből jóval kevesebb látszódjon.

(#19859) Ricardo: Az szép lett.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#19861) matyi19 válasza Ricardo (#19859) üzenetére


matyi19
őstag

Készítettél már kepét teljesen fehér falról papírról?

(#19862) Bozek


Bozek
nagyúr

(#19863) Wa2x_ válasza MR007RM (#19857) üzenetére


Wa2x_
veterán

Azért érdekelt ez a közeli dolog, mert én csak közelről tudnék makrózni és hát nagy szerencse kellene, hogy ne repüljön el. Kíváncsi vagyok mennyire izgatja őket a teló közelsége.

Ha többet lősz, nagyobb az esély vagy esetleg sorozatfotót. ;)

(#19859) Ricardo: jó lett, de mintha már túl éles is lenne a kép, ilyennel még nem találkoztam, inkább az ellenkezőjével :D

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19864) Blyan válasza Ricardo (#19859) üzenetére


Blyan
félisten

Igen, jobb lett volna ha profibban állítod be a témát - értsd nem felülről fotózód. :D

Viszont az új kütyü jól teljesít. :)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19865) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Nokia N8-as naplemente, ahogy a telefonból kijött. (Semmiféle utólagos módosítás nincs rajta)

(#19866) BobTail válasza Tuninger (#19849) üzenetére


BobTail
őstag

Köszönöm az elismerést de... nem tudom mihez viszonyítva értetted azt a bizonyos "szintet". Mármint, szerintem a nyers fényképeim semmivel sem jobbak MR007RM fényképeinél, az pedig, hogy én utólag kivágom a nekem tetsző részletet, és PS-ban játszok a színekkel és a fényekkel, az már kisebb "manipuláció", ami nem említhető egy lapon a nyers képekkel, ergo nem hasonlítóak össze szerintem!

Szóval úgy gondolom, hogy MR007RM fényképei igenis jók, témájukban és beállításukban is (én pl. a telefonon alig szoktam a beállításokon babrálni, inkább az utómunkálatok során végzem el a megfelelő beállításokat, míg MR007RM a telefonon állítgatja az értékeket!), és ne feledkezzünk meg arról, hogy ezek a nyers képek telefonnal készültek!

(#19867) Blyan válasza BobTail (#19866) üzenetére


Blyan
félisten

Azért csak ne szerénykedj. Minden kalapom a magasban a munkáid miatt! :K

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19868) Wa2x_ válasza BobTail (#19866) üzenetére


Wa2x_
veterán

Te vagy itt az etalon! :D :R

(#19869) Blyan: nekem a tudása kell! ;] :P

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19869) Blyan válasza Wa2x_ (#19868) üzenetére


Blyan
félisten

Mobiltelefonnal mindenképpen. :D

Kérünk autogramot? :DDD

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19870) legiaap


legiaap
nagyúr

Fenéket. Én a 920-ammal jobbakat lövök.
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19871) Blyan válasza Wa2x_ (#19868) üzenetére


Blyan
félisten

Tanulj, nem ördögi dolog az. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19872) Wa2x_ válasza Blyan (#19871) üzenetére


Wa2x_
veterán

Egyébként a tehetségem kétségkívül megvan... :D Csak az időm nincs, meg egy jó gépem vagy telóm és nem értek annyira az utómunkához. De ezek csak apróságok... ;]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19873) Blyan válasza Wa2x_ (#19872) üzenetére


Blyan
félisten

Amiket meg lehet tanulni... Es körbeértünk.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19874) Wa2x_ válasza Blyan (#19873) üzenetére


Wa2x_
veterán

Igaz, jogos. :K

Reméljük ez a topic még sokáig meg lesz. Szeretném gyarapítani majd az új PV-vel a tárházat. :D

Jó lesz visszanézni később, miket alkottunk. :)

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19875) BobTail


BobTail
őstag

Köszönöm fiúk, de most térjünk vissza a témához... :P
Itt van két (egy meg kettő) nyers fényképem, ami tökugyanaz témában, mint MR007RM legutóbb feltett fényképei... na ugye, hogy semmivel sem jobb, sőt (még rá se zoomoltam, alig látni valamit)... aztán a lényeget kivágva és a színeken kicsit javítva (egy meg kettő) máris jobb a helyzet.

Na most jön a lényeg: ha MR007RM fényképeit úgy nézitek, hogy a nyersen kívül még mennyi mindent ki lehetne hozni belőlük (mint ahogy Tuninger megmutatta), rájöttök hogy nincs is olyan sok különbség köztünk, és hogy én sem, és ti sem csinálhattátok volna jobban ezt a darazsas témát :)

(#19876) Wa2x_ válasza BobTail (#19875) üzenetére


Wa2x_
veterán

Na jó elég az anyáskodásból :P Nem is mondta senki, hogy rosszak, de mindenki a saját kreativitásának megfelelően képzeli el egy téma beállítását, speciel én csak ötleteltem, gondolom, hogy nem egyszerű lekapni őket.

Amúgy járhatnál ide gyakrabban is, lehetne sokat tanulni a képeidből. :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19877) Ricardo válasza matyi19 (#19861) üzenetére


Ricardo
félisten

Igen. A lila folt sajnos megfigyelhető olyankor :(

(#19878) Polarstar válasza pikszel (#19851) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Klassz volt a megosztásod!

Jókat röhögtem néha.

:R

A többieknek meg jó témákat és kellemes napot kívánok!

MR: Ne csüggedj! Ragadd meg a pillanatot!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19879) Blyan válasza pikszel (#19851) üzenetére


Blyan
félisten

Ez bitang jó összeállítás. Zseniális inkább. Kösz, hogy megosztottad. :R

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19880) Tuninger válasza BobTail (#19875) üzenetére


Tuninger
addikt

Szerintem a nyers képeid is döbbenetesek, a szerkesztettek meg még annál is magasabb szint. MR007RM rengeteget fejlődött az utóbbi fél évben, folyamatosan javultak a képei, viszont úgy érzem elérte a plafont amit a gép tud, most már rá kellene mennie szerintem a kompozícióra, és esetlegesen a képszerkesztésre hogy még tovább tudjon fejlődni fotós szempontból. Ebben szeretnék segíteni neki kritikámmal és a "szerintem hogy kellene" képekkel. Wa2x_-nél sikerült elérnem hogy újragondolja a képeit, és picit kóstoljon bele a szerkesztésbe, tény ott privátban történt a "csesztetés" nem a fórumon :)

A te képeid szerintem abszolút etalonok mobil fotózás tekintetében, és remélem egyszer lesz olyan szemem a témához mint neked, és örülnék ha többen is a te szintedre törekednének, főleg hogy nem csak én tartalak a legjobbnak itt a fórumon.

Picit ez ellentétes a fórum alapelvével, hogy "lássuk melyik telefon mire képes, mielőtt megvásároljuk", viszont úgy érzem fejlődik a topic a folyamatos tippekkel, egymás segítésével. Tény, én sem szeretném hogy fél év múlva PS nélküli képek ne tudjanak labdába rúgni itt a topicban.

(#19881) legiaap válasza Tuninger (#19880) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én nagyon szerkesztés ellenes vagyok. Egy megfelelő progival még egy szar fotóból is ki lehet hozni jót.
A szerkesztett képek-nek, bár nagyon jól néznek ki és tetszenek, szerintem már nem ebben a topikban van helye. Félreértések elkerülése végett a szerkesztésre a PC-n való szerkesztést értem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19882) Kolondrum


Kolondrum
félisten

http://www.kephost.com/images4/2013/4/12/a1_2013_4_12_x3415xphk3.jpg

(#19883) Jadro válasza Kolondrum (#19882) üzenetére


Jadro
veterán

Ez jó téma, bár fotózás szempontjából nem egyszerűek a körülmények ezzel a sok beszűrődő fénnyel.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#19884) Kolondrum válasza Jadro (#19883) üzenetére


Kolondrum
félisten

valóban. A minősége kaki,fények kaki.

(#19885) BobTail válasza Tuninger (#19880) üzenetére


BobTail
őstag

Korrekt. Köszönöm! :)

(#19886) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Bombaaa :D
+ egy Whiskey így péntekre :D
/* szűz képek :) */
Moto Droid RZR :)

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#19887) lbence


lbence
aktív tag

(#19888) Wa2x_ válasza lbence (#19887) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nagyon jó lett ez hol készült? :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19889) lbence válasza Wa2x_ (#19888) üzenetére


lbence
aktív tag

Köszi, Pannonhalma. :)

(#19890) semetka


semetka
őstag

Ha kilátó, akkor olyan nekem is van. :)
[link]

Nokia N8

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#19891) Wa2x_ válasza semetka (#19890) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ez is jó lett, szépek a színek. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19892) Quasi_modo válasza semetka (#19890) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szép! Ez hol van ?

valami

(#19893) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Tulipán

(Muszáj volt vízjeleznem, FB-ról lopják a képeim....) Mondjuk az már menő nem? :D

Ace 2

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19894) BobTail


BobTail
őstag

Érdekesség képpen a Szegedi dóm 808 PureView és a Lumia 820 "szemével!

(#19895) Quasi_modo válasza BobTail (#19894) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Azért az látszik, hogy melyiknek van jobb szeme.

valami

(#19896) Blyan válasza Quasi_modo (#19895) üzenetére


Blyan
félisten

Igen, de én rosszabbra számítottam a 820 esetében. Nem is annyira gáz.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#19897) Kolondrum


Kolondrum
félisten

http://www.kephost.com/images4/2013/4/12/a1_2013_4_12_7vhnupn71o.jpg

(#19898) Wa2x_ válasza Kolondrum (#19897) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ha lehet kívánságműsor: lépj be abba az árokba és onnan csinálj egyet, megnéznék egy olyat is. Kicsit legyen közelebb a vonat.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#19899) legiaap


legiaap
nagyúr

Ma nézegettem mit tud az Iphone 5 videózás téren és ebben a videóban van egy kis érdekesség amit nem tudok mi.
Ilyen apró pöttyök ott alul. Ahogy mozgatja a kamerát, mozog az is. Mintha valami tükröződés lenne.
Azok mik?
Ilyennel találkozott már iphone 5 tulaj?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19900) Wa2x_ válasza legiaap (#19899) üzenetére


Wa2x_
veterán

:D Az kérlek szépen a reflektor fénye, ami visszatükröződik a lencsén.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.