Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#47951) wildrain válasza IreN!CuS (#47926) üzenetére


wildrain
addikt

egyetlen egy szikra kellett volna nem több
Ne legyél már nevetséges. Annak az egyetlen szikrának be is kellett volna gyújtania az amúgy csak csordogáló, és elterített benzint, ami ha be is gyullad, akkor is legfeljebb 20 centis lánggal ég pár másodpercig, és annyi. Hol van ez ahhoz a túldramatizált, fél boxutcát felgyújtotta esethez? Csak képzeld el magadban, ahogy a fél boxutca lángokban áll. Hogyan lett volna erre képes 2-3 liter benzin, amit Massa szétterített a boxutcában? Egyetlen szikra, és bummmm, óriási robbanással a fél boxutca lángokban áll, hát persze... :U
Verstappen esetében tízlitereket terített szét a megbuherált töltőcső egy autónyi területre, és lám, nem égett le a fél boxutca. Sőt, meglepően kevés ideig lángolt maga az autó is, mert a benzin pillanatok alatt elég. Nem azt mondom, hogy veszélytelen volt, mert hiszen emberek sérültek meg, de a fél boxutca leégésétől még az a nagyon extrém eset is messze volt.

(#47952) stvnppp


stvnppp
senior tag

Szerintem itt inkább arról van lassan szó, hogy amit a FIA eldönt, az már tuti, hogy rossz.
Akkor mondjanak le a stewartok, és tegyenek oda valókat, akik nem csinálnak semmit sem.

Csak ne felejtsétek el, hogy ha nem lennének az elmúlt időszakban ilyen szabályhozatalok, illetve ilyen súlyos büntetések, akkor lehet, hogy Massa nem egy kórházban feküdne, pedig még így történnek halálesetek...

(#47953) Vazallus


Vazallus
tag

Szerintetek Massa balesete mennyiben befolyásolja azt a tényt,hogy ki marad végül a Ferrarinál?

"Mr. Salieri sends his regards"

(#47954) Qru válasza Vazallus (#47953) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez csak a felépülése sebességétől függ sztem. Azt nem merném kijelenteni, hogy jobb mint Kimi de kiegyensúlyozottabbak az eredményei ezért van reális esélye bentmaradni, nem is kevés.

#nincsbennetarcsi

(#47955) Atlantis válasza Vazallus (#47953) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha felépül, biztosan ő maradhat. Raikönnen nem akar itt versenyezni már, ez látszik rajta. Unja az egészet. Igaza is van, tényleg unalmas volt eddig ez a szezon.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#47956) hossszú válasza Qru (#47954) üzenetére


hossszú
őstag

Reméljük nem ez a baleset döntiel, hogy ki marad a csapatban.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#47957) Deathjay^


Deathjay^
tag

Remélem mindketten maradnak a Ferrarinál :)

xbox ONE gamertag: DeathzOor

(#47958) hossszú válasza Deathjay^ (#47957) üzenetére


hossszú
őstag

Massa már nincs életveszélyben
Viszont a szemsérülése aggaszt egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#47959) Deathjay^ válasza hossszú (#47958) üzenetére


Deathjay^
tag

Pont most akartam linkelni én is a hírt. Nagyon remélem, hogy nem lesz semmi gond a látásával és vissza ülhet a volán mögé.

xbox ONE gamertag: DeathzOor

(#47960) #51736960 válasza Atlantis (#47955) üzenetére


#51736960
törölt tag

igaz, bár a legutóbbi versenyen mintha látszott volna rajta némi aktivitás...

(#47961) Plutor válasza proof88 (#47889) üzenetére


Plutor
aktív tag

Én úgy emlékszem,hogy sumi bukójában volt HUD,ami mutatta az ideális ívet is.

(#47962) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

A Diario AS arról értesült, hogy Alonso helyettesíti Valenciában Massát, és így betekintést nyerhet a Ferrari munkájába. Ez nem ütközik a szerződésébe sem, mivel ha a Renault nem tud versenyzési lehetőséget biztosítani, a pilóta máshol indulhat.

A Diario AS -t kellene megbüntetni végtelen millió $-ra :DDD , amikor kitalálja a meséit, és leközli szinte tényként.
Miért nem tudják megvárni, míg a Ferrari hivatalosan bejelenti, hogy ki fogja vezeti Massa autóját :F

[ Szerkesztve ]

(#47963) shteer válasza Plutor (#47961) üzenetére


shteer
titán

ne vicceljünk már

..szerintem jónak tűnik

(#47964) válasza shteer (#47963) üzenetére



addikt

Én is emlékszem halványan valami ilyesmire.

Bár azt hiszem az F1ben élesben nem használta, csak tesztelt egy ilyet valamikor 2003/2004 környékén.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#47965) Oliverda válasza [CS]Blade2 (#47962) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem ez még akár meg is történhet ha elutasítják a Renault fellebbezését.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47966) #51736960 válasza Oliverda (#47965) üzenetére


#51736960
törölt tag

már nem is tudom mit kívánjak: nagyon nem szeretném, ha eltiltanák a rönót, viszont nagyon szeretném alonsót megnézni egy ferkában...

(#47967) Atlantis válasza #51736960 (#47960) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát...a rajtnál most szerencsére nem aludt be, meg mikor Glock kergette, az tetszett neki, de amúgy nem volt harapós kedvében.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#47968) Sanya595


Sanya595
senior tag

Én nagyon remélem,hogy Massa-nak nem lesz semmi baja és újra beülhet az f1-be.
De mi lesz ha nem csak a mostani szezont kell kihagynia?Akkor ki üll a helyére?
Luca Badoer,Mark Gené,vagy netalán Alonso?
De inkább ne keljen ezzen gondolkodni és éppüljön fel minnél hamarabb Felipe.

(#47969) Qru válasza Sanya595 (#47968) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Előbb kettő toál bukta, Alonso az egyetlen ütőképes alternatíva a felsorolt 3 pilóta közül.

#nincsbennetarcsi

(#47970) [CS]Blade2 válasza Oliverda (#47965) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Megtörténhet, de amíg egy vezető beosztású Ferraris nem közli, addig csak az, hogy "ők úgy tudják", vagy "egy szerelő szerint" stb... csak találgatás.

(#47971) Plutor válasza shteer (#47963) üzenetére


Plutor
aktív tag

[link]

nem tudom,hogy végül használták-e

[link]
A másik - szintén Schuberth fejlesztés - az úgynevezett "lézersisak", ahol a fejvédőbe épített globális helymeghatározó készülék, GPS egy műholdon keresztül tudatja a versenyző pontos helyét a bokszutcával. Ennek az információnak a segítségével a versenyző által megtett leggyorsabb kör ideális ívét a pilóta elé vetíthetik, megkönnyítve számára a vezetést. A projektbe már 2 millió eurót beleöltek és a sisak prototípus is elkészült, ám a szabályok értelmében 'aktív vezetést segítő' eszköznek minősül, azaz a szabályok szerint tilos a használta.

[ Szerkesztve ]

(#47972) shteer válasza (#47964) üzenetére


shteer
titán

tesztelés még ok, de mint Plutor 2. linkje is alátámasztja, tiltott eszköz az F1-ben

..szerintem jónak tűnik

(#47973) stvnppp válasza Qru (#47969) üzenetére


stvnppp
senior tag

Az ütőképességről annyit, hogy az pont idén nem jellemző a Ferrarira. Alonsonak meg szerződése van, nem tudom, mennyire lenne nekik poén kivásárolni év közben, ha Massa sokáig távol marad. Meg ha ezt az évet kukázzák, akkor Badoerrel és Genével jobban járnak, ők már ismerik, hogy mennek ott a dolgok, hasznosabb munkát végezhetnek, mint Alonso, akinek még szokni kellene a környezetet, és a fejlesztésbe nem tudna úgy bekapcsolódni. Legalábbis én így gondolkoznék...

Raikönnen témához meg annyit, hogy korábban se nagyon érdelték bizonyos dolgok: [link] :D
Mondjuk én sokáig neki szurkoltam, de ma már azt mondanám, hogy őt kellene cserélni, vagy Alonsora, vagy Rosbergre, vagy Kubicara...

(#47974) Jarod1


Jarod1
addikt

nem hiszem hogy alonsót tennék be a ferrariba, ez arculcsapás lenne Massának...

(#47975) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát, részben jó hírek Massáról, már csak azt lenne jó hallani, hogy semmi maradandó károsodása nem lett. Ha idén nem is ülhet már autóba(amit valószínűsítek), jövőre szeretném ott látni a Ferrari színeiben :R

Everybody lies.

(#47976) venember83 válasza Atlantis (#47955) üzenetére


venember83
nagyúr

Meg a tavalyi, valamint az az előtti stb. főleg előzések szempontjából, szinte mindenki csak a boxban vagy a másik által elkövetett hiba következtében jut előre.

(#47977) IreN!CuS válasza wildrain (#47951) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Persze,h túlzás,de gondolj bele amit végig húzott a aszfalton az begyullad lehet a többi csapatra/szerelőre lett volna veszélyes,szerintem az a szitu sokkal,de sokkal veszélyesebb volt mint amit alonzo művelt a kerekekkel.Nézd csak meg hány szerelőre húzhatta rá a benyát-->[link] És ha megnézed elsőnek egy olyan ember ment oda akin még sisak sem volt,hány kocsi ment massa mögött,mennyi szerelő volt kint..és még sorolhatnám......kicsit gondolkozzunk köszönöm,és milyen büntit is kaptak érte?

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#47978) #51736960


#51736960
törölt tag

a duna tv híradóban az előbb mondta egy doki, hogy kábé fél év múlva lehet meghatározni, mennyire károsodott massa látása.

csak fél füllel hallottam, úgyogy javítsatok ki, ha rosszul értettem...

[ Szerkesztve ]

(#47979) wildrain válasza IreN!CuS (#47977) üzenetére


wildrain
addikt

Mint jópáran, te is értelmezési problémában szenvedsz. Nem a hibázás van megtiltva, nem a hibáért kapta a Renault csapat sem a büntetést, hanem azért, mert a hiba elkövetése (a kerék rossz felrögzítése) után tudatosan veszélyeztették mások testi épségét. Massa esetében megtörtént a hiba (korán engedték el és leszabta a töltőcsövet), de utána nem ment ki a pályára és tett meg egy teljes kört, hanem megállt a boxban és elhárították a hibát. A veszélyes kiengedésért pedig meg is kapták a büntetést.
Abban lehet eltérő a véleményünk, hogy melyik a veszélyesebb: 2-3 liter csíkba húzott benzin a boxutcában, vagy a 80-nal szabadon repkedő kerék a pályán.

Amúgy próbáltál már földre kiöntött benzint meggyújtani valamivel? Én gyerekkoromban párszor próbáltam, és elárulom: sosem sikerült meggyújtani, pedig nem szikrával, hanem gyufával próbáltuk. Aszfalton némileg könnyebben gyulladhat, mert megáll a felületén, de még akkor is nagyon-nagyon nehezen, főleg nem 150-200 m hosszan elfröcskölve.

(#47980) Oliverda


Oliverda
félisten

A Ferrari nem zárja ki Schumacher visszatérését

Na, visszatér a mester? :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47981) grabber válasza Oliverda (#47980) üzenetére


grabber
addikt

"A Ferrari nem zárja ki Schumacher visszatérését" Ha helyreteszi a dolgokat,akkor nem lesz mosoly azon a smiley-n ;]

(#47982) #51736960 válasza Oliverda (#47980) üzenetére


#51736960
törölt tag

jézusom, mekkora lenne még egyszer versenyen látni!

(#47983) IreN!CuS válasza wildrain (#47979) üzenetére


IreN!CuS
őstag

"Mint jópáran, te is értelmezési problémában szenvedsz" Van bennünk vmi közös legalább.
"Massa esetében megtörtént a hiba (korán engedték el és leszabta a töltőcsövet), de utána nem ment ki a pályára és tett meg egy teljes kört, hanem megállt a boxban és elhárították a hibát" az egész box utcát veszélyesztette igazad van :)
Ez a 2-3l honnan jön kint voltál,lemérted vagy mi?Mert szerintem a 2-3l-nek a többszöröse is kiment,de mind1.
"Amúgy próbáltál már földre kiöntött benzint meggyújtani valamivel?" Mi a grillt gyújtottuk be benzinnel :DDD
Lényeg,h elbeszélünk egymás mellett innentől kezdve fölösleges a dolgot folytatni,bb

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#47984) dokar válasza wildrain (#47979) üzenetére


dokar
addikt

Én gyerekkoromban párszor próbáltam, és elárulom: sosem sikerült meggyújtani, pedig nem szikrával, hanem gyufával próbáltuk

Te tényleg ilyen buta vagy? :Y

extra - SEXRay

(#47985) belahege válasza Oliverda (#47980) üzenetére


belahege
tag

király lenne, vizen szárazon kegyetlenül megy

(#47986) 8nemesis8 válasza Oliverda (#47980) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szép lenne, illetve ha a Ferrari mutatna is valamit ,esetleg schumi egy dobogós hellyel térne vissza.
Kíváncsian várom mi lesz belőle.

(#47987) #51736960


#51736960
törölt tag

felébresztették massát:

[link]

(#47988) Barthezz2 válasza #51736960 (#47978) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Most lesz szó Massáról a fókuszban, majd nézem mondanak-e valamit..

[L:A%20valenciai%20szervez%C5%91k%20enyh%C3%ADten%C3%A9k%20a%20Renault%20b%C3%BCntet%C3%A9s%C3%A9t]A valenciai szervezők enyhítenék a Renault büntetését[/L]

Az FIA kivizsgáltatja Massa és Surtees baleseteit

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#47989) Ijk válasza 8nemesis8 (#47986) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem lesz ebből semmi, ez csak a szokásos média felfújás. Tegnap Alonsot szellőztették meg, ma Schumachert, ki tudja, holnap már Niki Lauda lesz a lehetséges jelölt:DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#47990) hunnylander válasza Oliverda (#47980) üzenetére


hunnylander
őstag

Schumacher vs. Hamilton, plusz egy kis házibajnokság Kimivel... hmm

Bring it on! :D

És még a jegyeladási problémákat is megoldaná.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#47991) #51736960 válasza Ijk (#47989) üzenetére


#51736960
törölt tag

az bebaszna!
már így is kivagyok a hülyeségeitől :))

(#47992) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#47988) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hopp, az első linket sikerült elcsesznem :D

A valenciai szervezők enyhítenék a Renault büntetését

Még Massához kapcsolódóan:

Noha a Hungaroring paddockjában szombaton és vasárnap számtalan meg nem erősített hír keringett Massa állapotáról, az orvosok egyelőre úgy látják, nem szenvedett maradandó károsodást, amikor a Rubens Barrichello autójának központi lengéscsillapítójából kiszakadó rugó fejen találta, és a bal szeme fölött átütötte a sisakját. A kábult Massa Ferrarija nyílegyenesen a gyors 4-es kanyar gumifalának csapódott.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#47993) Peat;) válasza hunnylander (#47949) üzenetére


Peat;)
veterán

Monacoban a Mclaren vezethetetlen volt. Mégis a pályára mentek a pilóták, össze is törték a kocsit mindketten, rosszabb látási viszonyok között a pálya adottságai miatt és magasabb sebességgel mint Alonso vánszorgása. Így mindent figyelembe véve az FIA egy Mclaren párti alakulat, mivel egykor a bődületes csalásnál sem tiltották el őket és egy teljes hétvégés mások testi épségét kockáztató politikáért sem. Egyértelműen nincs helyük itt, erre volt már precedens is, nem egy baleset alakult ki a vezethetetlen autó miatt. Arról nem is beszélve hány olyan eset volt hogy elfogyott a gumi az autókon és bármikor jöhetett a defekt. Talán Hamiltonnál is, mint megannyi más csapatnál és pilótánál. Szóval vezessük be a sínen versenyzést fix sebességgel, a kocsikat majd a magyar villamoskocsik gyártójától rendeljük, így az f1 valóban technikai sport lesz, akinek kibírja a távot a szerelvénye az nyer.

This is: The Hunny style. Humoros kritika, nem bántás. Nekem ez jött le az írásodból hogy kicsit a papírok mögül szemléled a dolgokat, elfogultan a mostani események miatt. Nem tudom hány pilóta panaszkodott Alonsora és a Renault-ra. De talán itt kellene kezdeni. Nem ott hogy mi döntjük el vagy az FIA. Ha már ilyen tökös legények lettek a csapatok idén. Vagy már nincs meg az egység? Lemaradtam mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#47994) 8nemesis8 válasza Ijk (#47989) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát ezek közül leginkább Schumit tartom esélyesnek.
De nem bánnám, ha újra megmutatná magát és szerintem ő élne a lehetőséggel.

(#47995) Oliverda


Oliverda
félisten

Massa injury prompted Renault race ban - Brundle

"The reaction was different last year during the French Grand Prix when halfway into the race, one of the exhaust pipes on Kimi Raikkonen's Ferrari broke off. The pipe remained loosley attached, repetitively bouncing off the car.

Raikkonen was not called into the pits despite the apparent danger to other competitors, and the exhaust pipe eventually completely tore off when he attacked a curve. The Finn went on to finish second behind Massa."

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47996) proof88 válasza Oliverda (#47980) üzenetére


proof88
addikt

De tréningeznie kéne előtte, valamennyire azért már elszokhatott fizikailag egy F1-es versenytávtól.

szerk.: hmm, erről meg is feledkeztünk, a lógó csőről... :U

[ Szerkesztve ]

(#47997) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Schumi menedzsere cáfolta egyébként, hogy pályára lépne Massa helyén a Ferrari színei alatt. Tehát ő biztosan nem lesz.

(#47998) Peat;) válasza proof88 (#47996) üzenetére


Peat;)
veterán

Na és a Brawn csapat? A jóságos szemüveges fószer dream teamje, akiknek a munkája okozta a balesetet? Ja hogy azt nem tudták előre. Ez tény és nem is Barikát akarom szívatni. De ott is hibázott valaki. Véleményem szerint nem normális hogy kilós cuccok repkednek az autóból.
Alonso sem tudta mi a franc van én is azt hittem defektes gumit kapott. Hány pilóta állt félre eddig az f1-ben mert defektje volt? Miért a pilótát büntetik ha nem az ő vezetése állította elő a hibát? Sok kérdés, sok maszlag. FIA a nagy ovi, a csapatok a kis ovi. Mert most a csapatoknak kéne megint felállni, hogy akkor szabályozzuk kissé meg a dolgokat. Mert ez így megint gyermeteg dolog. De lehet csak nekem tűnik annak. A csapatokban meg megint nem csalódtam. Ha pénzről van szó megy az összefogás. Amúgy meg max mutogatás kb hogy apuuuu hajlik a másiknak a szárnya.

(#47999) venember83 válasza dokar (#47984) üzenetére


venember83
nagyúr

A benzin nem gyúl meg (túlságosan) könnyedén, nyomás és szikra kell neki. A gázolajról nem is beszélve.

(#48000) proof88 válasza Peat;) (#47998) üzenetére


proof88
addikt

Én nem hibáztatom Alonso-t, se a Brawn csapatot. Mit tegyenek szerencsétlenek, csináltak egy új fejlesztést, tegyük fel, hogy elvi síkon jól kiszámoltak mindent, elvileg az alkatrészeknek bírniuk kellett volna a terhelést, lehet hogy az összeszerelésnél hibáztak, lehet anyaghibás volt valamelyik alkatrész, de az is lehet, hogy már tényleg a tervezésnél hibáztak. :U
A büntetések következetlensége tényleg látszik megint, mert nem büntették meg a Ferrari-t tavaly a lógó cső miatt, de ha ez most történt volna, gondolom kihívták volna a pályáról.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.