Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#47251) Viktor77 válasza Lauda (#47250) üzenetére


Viktor77
titán

Egy lassítás volt egy alkatrészről Barichello autójáról, de mi van, ha hagyott még el valamit, csak arról nincs felvétel?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#47252) rocket válasza ronaldo (#47242) üzenetére


rocket
nagyúr

Optikai csalodas valoszinuleg, nem a rugo volt gyors, hanem Massa ment gyorsan, ettol fuggetlenul erdekes, hogy maszta meg az emelkedot a rugo, ami raadasul a kepeken ugytunt a 4-es kanyarnal amikor elhagyta Barrichello, balra egeszen kigurult.

Az is lehet tobb reszben hagyott el valamit es az nem is ez a rugo volt.

#47251:En is arra tippelek, hogy ami a kepen latszik, hogy elhagyott Barrichello nem az talalta el Massat, hanem meg mast is elhagyott es az volt a bunos.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#47253) madstunt válasza ronaldo (#47242) üzenetére


madstunt
addikt

Mrlujoak hsz-ét ajánblom áttanulmányozni.Nem biztos hogy repült mert Massa 290-el közeledett felé és az valszeg csak úgy tűnt mintha massa fele repülne

[ Szerkesztve ]

(#47254) Barthezz2 válasza JJános (#47248) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

De tábla sincs azon a szakaszon.. akkor honnan jött?

madstunt: Valamennyit az is repült, mert a pálya széle felől érkezik, és a pálya közepén találta el Massát.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#47255) kisJack válasza madstunt (#47253) üzenetére


kisJack
aktív tag

Akkor lebegett? :U

(#47256) zoo8800


zoo8800
veterán

A Sporthíradón olvastam, hogy Massa fékezés nélkül csapódott a gumifalba.

Hogy a francba lehet ekkora hülyeséget leírni??? A felvételeken egy kb. 50 méteres féknyom látható, az talán csak úgy odapottyant az égből, és nem Massa autójának a nyoma?

rip and tear, until it is done

(#47257) Motion_Blur válasza rocket (#47240) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Aztaqurva... :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47258) Lauda válasza Viktor77 (#47251) üzenetére


Lauda
félisten

Vegulis hagyhatott el, de hogyan kevrgett ott a palyan az a kerdes. Ez olyan, mintha valaki a fak kozul a kerites felett atdobott volna valamit.

kisJack: Sajnos nem tudom, elvileg vedettek ilyen szempontbol a reszek, tehat nem lehet csak ugy oda menni.

[ Szerkesztve ]

(#47259) 8nemesis8 válasza zoo8800 (#47256) üzenetére


8nemesis8
veterán

Legalább ne valótlan dolgokat állítanának.
Kicsit is figyelik a híreket, akkor láthatják, hogy nem egészen így történt.
Azért ez erős...

(#47260) JJános válasza Barthezz2 (#47254) üzenetére


JJános
addikt

Valamilyen reklámot tartott, és elszakadt a nagy szélben, és gondolom pattant egy-kettőt, és Massa útjába állt.
Le vagyok súlytva. Massa nálunk idehaza a családban 2-nek is kedvence.

2007-05-06 óta itt!

(#47261) Chip


Chip
aktív tag

Az én teoriám az, hogy Massa utolérta a leesett alkatrészt ami felfele pattogott miután Barrichekko autójáról levált.
Tudom, hogy más de gondolom mindeki látott már felvételt amikor a levált kerék még jó ideig képes haladni előre.

Köszi a helyek beazonosítását

(#47262) kisJack válasza Lauda (#47258) üzenetére


kisJack
aktív tag

Ott nem mehetett semmiféle ökörködés ugye? bmx banditák, ilyesmi.

Chip: Nem úgy néz ki mint egy autóalkatrész. Legalábbis nem F1-es.

[ Szerkesztve ]

(#47263) madstunt válasza kisJack (#47255) üzenetére


madstunt
addikt

Ja sithek nyomulnak a pályabírói posztokon és belebegtetik az erő segítségével.Erre senki se gondolt?

Chip: Nem tudom hogy a tehetetlensége vihette e 300 métert :F

[ Szerkesztve ]

(#47264) Barthezz2 válasza JJános (#47260) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

De azon a szakaszon, azon az oldalon ahonnan jött, én egy táblát nem látok..

Vagy ebből a fülkéből, de akkor az durva, mert ember is van ott. Hogy nem vette észre, hogy megkezdte a cuccot a szél?

A legközelebbi tábla meg itt van:

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#47265) bambano válasza 8nemesis8 (#47151) üzenetére


bambano
titán

Az nem fordulhat elő, hogy az időmérő rendszer egyszerűen kikapcsolta magát, mert nem számítottak arra, hogy Massa miatt ekkora csúszás lesz?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47266) madstunt válasza bambano (#47265) üzenetére


madstunt
addikt

Ez nekem is eszembe jutott,meglehet

(#47267) Chip válasza madstunt (#47263) üzenetére


Chip
aktív tag

A fizikához nem értek ezt bevallom, de elképzelhetőnek tartom amíg valaki meg nem cáfolja.

(#47268) John_Doe válasza bambano (#47265) üzenetére


John_Doe
senior tag

Vagy inkább valaki elfelejtette a csúszásról az időmérő rendszert is "értesíteni". Egy kicsit elkalandozott a történtek miatt a kezelő.

Shal'kek nem'ron!

(#47269) mrlujoak válasza kisJack (#47255) üzenetére


mrlujoak
veterán

A #47142-es hsz-em:

[I]"Mint írtam pattogott. 200-zal aláfutni pedig olyan látszatot kelt - optikai csalódás - mintha szembe jönne...
Akár egy magasban lévő repülőről, helikopterről, vagy akár miről leeshet.
De az sikcs kizárva, hogy valamirő ívből szállt be a pályára. mondjuk egy kifeszített valami szakadt el, és az kihajította, vagyis be a pályára..."[/I]

Amikor a képeket nézem, látni, hogy az a rugó forog a tengelye körül, azaz bebukdácsol a pályára. Valahonnan berepült.
Ehhez kell ugye egy kezdősebesség, ami hajításból eredhet, hisz se előtte, se utána nincs versenyautó.
A lebegés pedig a két földetérés közötti állapot, ami közben Massa nagy sebességgel "szólt" bele.ű

Természetesen mindez találgatás, mindaddíg, amig meg nem lesz a rugó, vagy az, ahonnan hiányzik...

mrlujoak

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#47270) Kraptor


Kraptor
őstag

(#47271) JColee válasza mrlujoak (#47269) üzenetére


JColee
őstag

az is lehet, hogy egy repulo cseszealjrol esett oda, nem gondolod?

(#47272) Viktor77


Viktor77
titán

Ahogy néztem a videót, van ott valami bodéféleség, pont azon a részen, ahol a rugó (vagy mi) pattog. Nem lehet, hogy arról rángatott le valamit a szél?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#47273) kisJack válasza mrlujoak (#47269) üzenetére


kisJack
aktív tag

Az tény, hogy ezekből a képekből lehetetlen megállapítani a rugó sebességét, még becsülni sem nagyon.

(#47274) Gubro válasza mrlujoak (#47269) üzenetére


Gubro
senior tag

Én is azt nézegettem a lassításban, hogy látszik-e ott valaki.

(#47275) Blue@X


Blue@X
senior tag

Azért jó hogy bevezették a HANS-t, mivel simán kitörhetett volna a nyaka a becsapódáskor...

(#47276) D@ni88


D@ni88
addikt

amúgy van ott hírdető tábla a kanyarnál, jobb oldalt... De az nem hiszem hogy rugós. meg sérülés sincs rajta.

az a full HD-s felvétel nincs meg valakinek amit mutattak a TV-ben is? mert később bevágták nagyon jó minőségben is.

[ Szerkesztve ]

(#47277) Lauda


Lauda
félisten

Itt repult be a "rugo" a palyara:


Azt a fuves reszt leszamitva eleg nagy ott a susnyas.
Viszont ott az a balrol jovo foldut, nezzetek meg a masik kepen, messze a palyan kivulrol vezet oda, de nem szeretnek osszeeskuveseket gyartani_

(#47278) D@ni88


D@ni88
addikt

[Tényleg egy Brawnról esett ki a rugó!!]

ahogy kanyarodik a hátsó szárny alatt látszódik valami fekete a kanyar után, meg egy pillanatra a kerék felett is..
és ez nem állt meg a kanyarban...

[ Szerkesztve ]

(#47280) JColee


JColee
őstag

[link]

Fokozta a rossz hangulatot a sajtóközpontban, hogy a kvalifikáció végére eltűnt a kép az összes időmérő monitorról, így az újságírók - akárcsak a parc fermében türelmetlenül várakozó versenyzők - csak találgathattak, ki, honnan kezdheti majd meg a vasárnapi Magyar Nagydíjat. Gyors média centerbeli közvélemény-kutatással kiderítettem, hogy ilyesmire utoljára az 1973-as (!) Kanadai Nagydíj végén volt példa, amikor is a verseny közben megérkezett eső alaposan megzavarta a kézi időmérést, és csak a verseny után két órával sikerült végeredményt hirdetni.

(#47281) Lauda válasza Barthezz2 (#47279) üzenetére


Lauda
félisten

Es ez hogy kerult a massahoz? Pontosan hol kanyarodik ilyenkor a brawn?

(#47282) Chip válasza Barthezz2 (#47279) üzenetére


Chip
aktív tag

Ez alapján minumum 2 de lehet, hogy több minden is levált a kocsiról.

(#47283) Barthezz2 válasza Lauda (#47281) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát azt nemtudom.. Elvileg az előtte lévő kanyarban, ha igaz, tehát amit már Massa maga mögött hagyott. Viszont ha nem is gyorsan, de úgy tűnik számomra, hogy az a rugó, szemből jött, tehát ha a szél vitte, akkor előszőr hátulról fujt, hogy eljutott odáig a rugó, aztán meg megfordult, és szemből küldte Massának :F ...hát.. :U

Lauda: az a földút érdekes ott, de abban a bódéban, ahol volt az eset, én úgy nézem van valaki(gondolom valami pályamunkás) és ő nem vett volna észre semmit? :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#47284) D@ni88 válasza Barthezz2 (#47283) üzenetére


D@ni88
addikt

az optikai csalódás is lehet hogy a rugó ütötte el Massát...

(#47285) Vigneau válasza Motion_Blur (#47257) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha a plexin, vagy a gumitömítéseknél köszön be a rugó, akkor kísértett volna Senna sorsa... :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#47286) Lauda válasza Barthezz2 (#47283) üzenetére


Lauda
félisten

A baleset elotti kanyar egy gyors jobbos, bari pedig eleg lassan es kisebb ivben fordul, szerintem az a baleset utani jobbbos lezs bal felul a csucsban, de onnan keptelenseg, hogy odarepult volna. Arrol nem is beszelve, hogy annak legalabb egy fel-egykilos fem targynak kellett lenni, azt meg a budos eletbe nem repit sehova akkorszel. :(

Nem tudom, azok a palya fele neznek. :F

[ Szerkesztve ]

(#47287) D@ni88


D@ni88
addikt

és ha pont a ruhájánál kapja el. ott nincs semmi...

jah és a videón látszik hogy egyet a kanyarba, a másikat meg a kigyorsításon hagyta el... faszán hullik a brawn.

[ Szerkesztve ]

(#47288) Frenky89 válasza Barthezz2 (#47279) üzenetére


Frenky89
őstag

Perdöntő képek, legalábbis számomra.

- Barichello autójáról leválik 1 db valami, ami ottmarad a hármas kanyarban
- a kigyorsítási részen leválik a rugónak látszó, hengeres valami is, ami a lendületnek köszönhetően tovább halad a pályán
- valószínűleg a nem teljesen egyenes pálya felületén felpattan és Massa pont ekkor jött arra
- és szerintem azért látszik úgy mintha Massa felé rekülne, mert a nagy sebesség miatt csalóka a kép.

Jobbulást Massa-nak!!!

Az, hogy melyik kanyar volt egyszerűen ki lehet deríteni egy régebbi, de nem túl régi onboard felvétel alapján, egy kis odafigyeléssel.

Valamint, a "Valamit befújt a szél a pályára", vagy amire itt spekulált valaki: "Bedobtak valamit a pályára" teóriát egyértelműen megdöntik ezek a képek.

[ Szerkesztve ]

(#47289) Barthezz2 válasza Lauda (#47286) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Meg nem is egy tepsi, hanem csak egy rugó, nincs túl nagy egybefüggő felülete, hogy csak úgy belekapjon a szél..

Ilyesmi lehetett:

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#47290) Viktor77 válasza Frenky89 (#47288) üzenetére


Viktor77
titán

Így-így. A videót megnézve, nekem is ez a véleményem.

Amúgy ezt valószínűleg a Brawn-nál már tudják. Az nem lehet, hogy mivel ez a valami leesett, ezért nem tudott Barichello az első 10-be kerülni?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#47291) Lauda válasza D@ni88 (#47287) üzenetére


Lauda
félisten

Tenyleg latszik, most nezem, akkor valoban az eggyel elotti kanyar lesz, de hogy olyan messze meg elrepult volna. Brawn is lehet azert nezegette a kocsi hatuljat.

Barthezz2 Jaja, azt vagy dobta valaki, vagy pattogott, mert a szel ezt nem mozgatja az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#47292) qdak válasza Lauda (#47277) üzenetére


qdak
addikt

nekem is volt 1 olyan gondolatom h vki bedobta azt a rugot oda :((( arra gondolsz te is ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#47293) Barthezz2 válasza Frenky89 (#47288) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

De az attól messze volt szerintem. A szél nem visz el egy ilyen tárgyat csak úgy, meg azt sem lehet mondani, hogy a lendület vitte arra.. szóval fene tudja..
Nekem nem egyértelmű ebből, míg nem tudom, hogy került el odáig. Arról nem beszélve, hogy dobj le egy ilyet, nem fog sokáig pattogni, pláne nem ilyen magasságig.

Viktor77: de biza ezért nem:

Rubens Barrichello percekkel a baleset után megerősítette: "elvesztettem valamit a kocsi hátuljáról, ami miatt meg is kellett állnom a pályán" (a brazil nem jutott tovább a Q3-ba). Nicolas Todt, a Ferrari pilótájának menedzsere pedig azzal nyugtatta meg a Ferrari motorhome-ja körül hangyabolyként nyüzsgő újságírókat, hogy beszélt Massával a pálya ambulanciáján, tehát hamar visszanyerte az eszméletét

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#47294) rocket


rocket
nagyúr

Most nezem a videokat, joval kesobb hagyta el a rugot mint eloszor gondoltam pl. en is.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#47295) Eagle16


Eagle16
addikt

Nekem úgy tűnik, hogy volt sebessége a tárgynak Massa irányába, tehát nem egy helyben pattogott.
Ezen a videón látszik 0:22-nél. Olyan, mintha a bal oldali bodénál lenne, de leginkább a bodé után. Erre 0:23-nál már elhagyta a bódét Massa irányába. Lehet hogy ez is csak optikai csalódás, de így kicsit jobban lehet érzékelni, ha viszonyítunk valamihez.

Remélem hamar felépül.

Barthezz2: ja igen, látom már, (#47254)...

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#47296) remington2 válasza Barthezz2 (#47264) üzenetére


remington2
senior tag

Ott áll egy ember is, de nem látszik, hogy mozog. Először én is arra gondoltam, esetleg valaki onnan dobta be.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#47297) Barthezz2 válasza Eagle16 (#47295) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én is ezt írtam, először a bódé fele van a rugó, a pálya szélén, utána meg a pálya közepénél találja el..

Everybody lies.

(#47298) AMD Power válasza rocket (#47294) üzenetére


AMD Power
titán

Ez nem lehet ugyan az... mint ami Massa fejének ment.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47299) rocket válasza Viktor77 (#47290) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezt mondta Barichello:
"elvesztettem valamit a kocsi hátuljáról, ami miatt meg is kellett állnom a pályán"

Kozben megeloztek a 47293-ban ;)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#47300) Lauda válasza qdak (#47292) üzenetére


Lauda
félisten

igen arra, nezzetek csak milyen hosszu az az egyenes:

es ahogy Eagle16 is mondja, a targy mintha massa fele mozogna, nem el elole.

De nezzetek a videot, jobb-baloldalt vegig allnak palyabirok, nem igaz, hogy egyik se latott egy pattogo rugot. Ezt latniuk kellett es akkor ki fog derulni mi volt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.