Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#47851) Lauda válasza Barthezz2 (#47824) üzenetére


Lauda
félisten

Nemcsak ez az ultralol, hanem hogy a palyat se ismerik, ok a felso kanyarrol beszeltek, nem errol.

(#47852) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ha a csapatot megbüntetik, akkor Alonso más csapatnál indulhat Valenciában?

"Fernando autóján körülbelül a második körben elromlott a benzinpumpa, és meg kellett próbálnunk manuálisan kontrollálni a problémát, ami rengeteg időnkbe került" - árulta el a Renault mérnöki gárdáját irányító Pat Symonds. - "Emiatt hamarabb ejtettük meg a boxkiállásunkat, majd következett a sajnálatos probléma a kerékcserével. Végül azonban a benzinpumpa miatt esett ki az autó."

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47853) P00By válasza Motion_Blur (#47852) üzenetére


P00By
nagyúr

:D ;]
Jogos kérdés :)

(Sajnos) minden adott lenne a dologhoz...

[ Szerkesztve ]

(#47854) #51736960 válasza tuskooo (#47838) üzenetére


#51736960
törölt tag

ennyi az összes érved?

de végül is mindegy, úgysem hiszem, hogy érdemi kommunikácó alakulhatna ki közöttünk...

(#47855) venember83 válasza Motion_Blur (#47852) üzenetére


venember83
nagyúr

Ugye nem gondolod komolyan, hogy szezon közepén átültetnék egy Ferrariba 1 verseny erejéig? :U

(#47856) AMD Power válasza venember83 (#47855) üzenetére


AMD Power
titán

Nem hiszem de kíváncsi lennék... :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47857) P00By válasza AMD Power (#47856) üzenetére


P00By
nagyúr

Én is :K Kár, h nem ezen múlik :D

(#47858) proof88 válasza Pilács (#47846) üzenetére


proof88
addikt

De ez azért is hülyeség, mert Rubens megmondta: a 3. kanyarban ment szét a felfüggesztés és a videó alapján is látszik, hogy 2 különböző dolog esik le a Brawnról a 3. kanyarban: az egyik valszeg kiment a fűre, a másik pedig akkor esett le, amikor már kijött a kanyarból, nos az lehetett a rugó, az már kb a pálya vonalán mozgott tovább és valszeg a Brawn után haladt pattogva, és ezt Ross Brawn is mondta, hogy többször pattogott az a rugó a pályán és Massa utolérte!

(#47859) copin válasza venember83 (#47855) üzenetére


copin
őstag

Csak hogy szokjad a látványt. :DDD

(#47860) Lauda válasza proof88 (#47858) üzenetére


Lauda
félisten

Amit ideztem cikket is irja, hogy 4 masodpercig pattogot, mire becsapodott massaba, ennyi ido alatt ert fel arra a reszre. :) A collnerek elmelet teljesen hibas, emelett vakok is, mint irtad, tokeletesen latszik, hogy hol veszti el a rugot.

[ Szerkesztve ]

(#47861) Motion_Blur válasza venember83 (#47855) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Miről beszélsz?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47862) Motion_Blur válasza proof88 (#47858) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Azért aranyos volt, ahogy a magyar 'szakértők' megpróbáltak szakérteni nem? :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47863) stvnppp válasza Motion_Blur (#47852) üzenetére


stvnppp
senior tag

Az egész csapatot, beleértve Alonsot is, legalábbis szerintem.

Meg hol indulna? Mindenkinek szerződése van (neki is a Renaultnál), csak ezért nem fogják felrúgni, mert mi értelme lenne? (Sajnos a Ferrarinál van egy hely :( , de ez így durva lenne, meg gonoszság a részemről, hogy egyáltalán leírom)

A büntetés szerintem egyáltalán nem súlyos, főleg az elmúlt hét/hetek után... Meg elég volt látni, mikor levált a kerék, azzal lendülettel ha eltalál valakit... És NE csak versenyzőkre gondoljatok, hanem pályamunkásokra, stewartokra, nézőkre, vagy bárkire, aki a pálya körül mozgott, amikor elszabadult!!!

(#47864) venember83 válasza Motion_Blur (#47861) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem arra gondoltál, hogy Alonsot beültetik Massa helyére a valenciai nagydíjra?

(#47865) andy83 válasza copin (#47859) üzenetére


andy83
aktív tag

Nem áll jól neki a piros... :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#47866) Def26 válasza copin (#47859) üzenetére


Def26
félisten

Hát ez valami szörnyű... :(

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#47867) AMD Power válasza Def26 (#47866) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig szerintem hozzá kell szokni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47868) 7Heads Drago válasza Gyusz (#47825) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez jogos pedig.
Én csak azt nem értem hogy a Brawn miért nem kapott hasonlót ha övék a rúgó.
Mert ahogy egy kerék nem szakadhat csak úgy le, így ennek igaznak kéne lennie a többi alkatrészre is. És mi van ha ugyanez a célegyenes végén történik a rajt után anélkül hogy hozzáérne bárki is. Ez a csapat felelősége kell hogy legyen.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#47869) Motion_Blur válasza venember83 (#47864) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47870) copin válasza stvnppp (#47863) üzenetére


copin
őstag

Nem ritka hogy leesik egy kerék. Főleg nem a Renaultnál. De ez a büntetés nem azért ilyen súlyos, mert "húha, valaki belemegy", hanem a Surtees halálesete miatt. Az hogy kirepül valami a pályáról az egy dolog, hoki meccsen is volt, hogy kirepült a koron a pályáról és megölt egy gyereket, pedig a játéktér a plexin belül van. Ez van, előfordulnak balesetek, csak egyesek pózolni akarnak a közvélemény előtt ilyen feleslegesen súlyos döntésekkel.

(#47871) hossszú válasza 7Heads Drago (#47868) üzenetére


hossszú
őstag

Azért kapták a büntetést mert tudatosan hibás autót engedtek ki a pályára.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#47872) stvnppp válasza copin (#47870) üzenetére


stvnppp
senior tag

Nem egyezik a véleményünk. Jól van, hogy Surtees halálesete emelte a büntetés mértéket, de azért egy ember halálát nem kéne elintézni annyival, hogy "ez van". Vannak balesetek, senki sem rohan a templomba, ha hall egy balesetről a világ egy másik másik pontján élő emberrel kapcsolatban, de ha van lehetőség elkerülni, akkor igenis kötelesség tenni ennek érdekében. És ha ezt csak súlyos büntetéssel lehet elérni, akkor 'EZ VAN'.
Abban viszont igazad van, szomorú, hogy vannak dolgok, amihez egy 18 éves embernek kell meghalnia, hogy észrevegyük.

[ Szerkesztve ]

(#47873) 7Heads Drago válasza hossszú (#47871) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Na meg talán nem véletlen hogy pont a keréknél vannak azok a kevlár kötelek. Talán pont azért mert kerek, nagy és ha ez leszakad akkor kaszál.
Semmi bajom nincs Alonso-val, de sajnos ez a bünti jogos volt.
Most legalább a Hamilton szurkolok nem szólhatnak egy szót sem. Nem csak Hami kap súlyos büntit. :D

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#47874) copin válasza stvnppp (#47872) üzenetére


copin
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#47875) copin válasza stvnppp (#47872) üzenetére


copin
őstag

Ilyen a kettős mérce. A balesetek elkerüléséről annyit, hogy tilos leszakadnia a keréknek a felfüggesztésről, mégis nagyon sok esetben a kerék leválik a helyéről. Várjunk az emlékeztetővel addig, amig meghal valaki, aztán a z eset után játszhatják az okost egy pancserral, akire ráilleszthető a halált okozó precedens, mert ugyebár az F1, az elit.

(#47876) Ijk


Ijk
nagyúr

Úgylátom a sajtó már majdnem beülteti Alonsot Massa helyére.
Egyébként izgalmas lenne, kíváncsi vagyok mit hoznának össze Kimivel;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#47877) stvnppp válasza 7Heads Drago (#47873) üzenetére


stvnppp
senior tag

Itt most nem a kevlár kötél miatt volt a bünti! A kevlár kötél a felfüggesztés azon részét tartja, amire felcsavarozzák a kereket, a kerékkel közvetlenül nem is érintkezik. Itt a gond az volt, hogy fel sem csavarozták, ergo nem is volt, ami megakadályozta volna a kaszálást..

(#47878) madstunt válasza copin (#47875) üzenetére


madstunt
addikt

A kevlár kötelek nem a felninél rögzítik hanem a kerékagynál.Ha egyszerűen nem rakják fel normálisan azt az anyát akkor leválik bármilyen kevlárkötél van ott...Olyat nem tudom láttunk-e az utóbbio pár évben mikor normálisan rajta volt az anya de mégis levált a kerékagyról

Szerk: Látom megelőztek...

[ Szerkesztve ]

(#47879) copin válasza stvnppp (#47877) üzenetére


copin
őstag

A 2 esetet össze se lehet hasonlítani. Alonso lassan haladt, de amikor kiszakad a kerék a futóműből, ott már gyorsan is történhetnek az események. Ugorjunk vissza Button első futamgyőzelmének idejéhez, mivel akkor is ez történt. Ha nem kaptak büntetést, akkor ez a mostani eset miben több? Jah hogy egyeseknek szétesik a gépe... Akkor Brawn 1 futam eltiltás. Ki tudja hogy ott volt-e mulasztás?

@madstunt Volt bőven ilyen eset.

[ Szerkesztve ]

(#47880) D@ni88


D@ni88
addikt

Na, azért nem lehet azt mondani hogy Kimi most nem volt elég agresszív :) most jól ment, Grat neki, és a Ferrarinak is. De bosszantó ez a kipufogós dolog

(#47881) PazsitZ válasza stvnppp (#47863) üzenetére


PazsitZ
addikt

Egyértelmű viszont ,hogy pont most van ez így büntetve.

Szerintem is erős egy ilyen büntetés.
ennyi erővel a tankolóleszakítás meg egyebek is járhatnának ezzel.
Hibáztak, de nem szándékosan. Akármilyen retorziót csinálhatsz ilyen megtörténhet máskor is.

- http://pazsitz.hu -

(#47882) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hol történt pontosan a baleset?
Mert a TV-ben 270-es féktávról beszéltek. A neten meg már 290-ről is beszélnek...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#47883) 7Heads Drago válasza stvnppp (#47877) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Tudom.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#47884) madstunt válasza copin (#47879) üzenetére


madstunt
addikt

a kerékagyról és nem a lengőkarról.Fontos különbség

(#47885) stvnppp válasza copin (#47879) üzenetére


stvnppp
senior tag

Most ez kicsit zavaros, lehet hogy rosszul értelmezem, ha igen, akkor előre is bocsi.

Renault akkor és most: Akkor is lassan ment, esős futam, akkor is érezte, hogy nem minden ok, lassan ment, ettől függetlenül akkor is meg lehetett volna büntetni (meg is kellett volna), csak akkor nem halt meg senki sem pár héttel előtte hasonló körülmények között. Ez kettős mérce, mert akkor mekkora felháborodás lett volna, ha vb esélyest eltiltják.

Renault és Brawn: Össze lehet hasonlítani, de nem ugyanaz a két eset. A Renault tudta, hogy baj van a cuccal, a Brawn nem, tehát nem is tehetett volna ellene, míg a Renault igen.
Nem az a probléma, hogy valami szétesik, hanem hogy az mennyire elkerülhető... Renault nem azt mondta, hogy akkor leállok, nem veszélyeztetek másokat, hanem hogy majd lesz valami. Brawn ennek a lehetősége sem forgott fenn.

(#47886) Leeza válasza copin (#47859) üzenetére


Leeza
tag

Úristen...

"Szerintem az téveszti meg, hogy amikor begépeled a szöveget, akkor lefelé nézel... :)" - elmoraan

(#47887) stvnppp válasza PazsitZ (#47881) üzenetére


stvnppp
senior tag

Értem én, tényleg súlyos, de akkor mivel büntessék, ha nem ezzel. A pénzbírságot a legtöbb csapat röhögve kifizeti. A rajtbüntetés meg nem ide illő büntetés.

Itt nekem nem az a bajom, hogy elszabadult, vagy nem, hanem az, hogy ha az a kerék egy embert talál (mint pl Massát a rugó), akkor már késő sírni, hogy mi lett volna, ha megáll rögtön, mikor kiderül, hogy gubanc van, és nem megy tovább...

A tankolócsövesnél meg megálltak :P (mind tavaly Massa, mind pár évvel ezelőtt azt hiszem Spykernél)

[ Szerkesztve ]

(#47888) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

:R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47889) proof88 válasza Motion_Blur (#47862) üzenetére


proof88
addikt

Hát igen, az volt, aranyos... nem tudom minek kell ilyeneket spekulálni nekik is, Rubens pontosan elmondta, mi történt a 3. kanyarban és ezt igazolja a videó is! És ezek tegnap megállapított tények, de már megszoktuk, hogy nem mindig naprakész infók alapján találgatnak a kommentátoraink. :U
Meg azt is mondták, hogy Massa felé közeledett a rugó, amit szintén átbeszéltünk, hogy simán optikai csalódás miatt is lehetett úgy látni...
Ha minden igaz, Rubens a 3. kanyar kijáratánál hagyta el a rugót, ekkor már egyenesen ment, tehát valószínűsíthető, hogy a rugó is egyenesen haladt tovább, mert attól, hogy pattog, mégiscsak nagy sebességű autóról esett le. A 3. kanyar kijáratánál tutira 200 km/h felett vannak az autók, és Brawn is mondta, hogy többször is pattogott a rugó, és Massa kb az egyenes felénél érte utol a rugót...

szerk.: amúgy van itt ez a videó, kár hogy nincs hangja, viszont érdekes HUD van benne a plexin, ilyen tudtommal nincs az F1-ben. :U

[ Szerkesztve ]

(#47890) mate0217 válasza Motion_Blur (#47888) üzenetére


mate0217
aktív tag

Meghúzta rendesen :DDD

Hol a nyuszi? - Hole a new see? Hideg van. - He dag one. Van két macskám. - One Kate much come. http://s1.bitefight.hu/c.php?uid=117708

(#47891) GuB3Ra válasza PazsitZ (#47881) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Nem azért büntették meg, hogy leesett a kerék, hanem azért mert a csapat tudta azonnal hogy baj van és így kiengedték.
Sajnálom Alonsot de szerintem teljesen jogos a büntetés.
Amugy sztem 5 helytől előrébb nem végzett volna nagyon erős volt a mezőny

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#47892) Ijk válasza proof88 (#47889) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem úgy volt!
Amikor valamelyik pályabíró látta, hogy Barika elhagyta a rugót, odaszólt rádión a susnyásban rejtőzködő havernak (akinél volt egy szakasztott ugyanolyan rugó), hogy gyorsan dobja vele fejbe Massát, nehogy beleszóljon a fogadásban megtett eredménybe. Azután pedig gyorsan eltüntették az eredetit.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#47893) gézu válasza PazsitZ (#47881) üzenetére


gézu
őstag

Tehát, mégegyszer:
"boxkiálláskor a kereket rosszul szerelték össze, és a csapat annak ellenére engedte ki a versenyzőt a pályára, hogy ezt tudta"

[ Szerkesztve ]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#47894) PazsitZ válasza gézu (#47893) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ebben mondjuk lehet valami, bár ez a tudta dolog akkor is hibázik, mert ha annyira tudta miért engedték ki? :F
No mindegy. Értem a dolgot és végül is igazatok van.
De akkor is most szerelői hiba miatt, kihagynak egy futamot, ez így érdekes.
Ez van.

- http://pazsitz.hu -

(#47895) D@ni88


D@ni88
addikt

Valaki fel tudná tenni Kimi és Vettel akciót a rajtnál?

(#47896) 8nemesis8 válasza Motion_Blur (#47888) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát igen jellemző kép ez róla...
Nem veti meg az alkoholt. ;]

(#47897) Csabee.


Csabee.
nagyúr

a rádióba még azt mondják hogy Massa még életveszélyes állapotban van

Üdv: Csabee.

(#47898) mrlujoak


mrlujoak
veterán

[OFF]"A Magyar Nagydíj után megmagyarázta a Forma-1 időmérésének szombati hibáját a FOM, valamint a berendezéseket üzemeltető LG."[/OFF]

hihihihi - LG... :))

Massának mielőbbi felépülést, szeretném a pályán látni!

Nagy dícséret a McLaren Mercedes csapatnak, a kitűnő autóért!

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#47899) Csabee. válasza mrlujoak (#47898) üzenetére


Csabee.
nagyúr

LG.. :D két betűs márka.. :) , mind1 legalább volt egy kis izgalom a pilótákba, bár érdekes lehetett úgy befutni hogy nem tudják hogy hányadikak

Üdv: Csabee.

(#47900) proof88 válasza Csabee. (#47897) üzenetére


proof88
addikt

hát várni kell még 1-2 napot...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.