Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#3501) zolikaDB válasza nagypenge (#3500) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mondanám, h menj Debrecenbe, és ott a Mechwartban végezd el 4., 5. évet, ez is el van kurvulva, de még nem annyira. Kolit kaphatsz. Ne szállj el, és lesz egy alapod. (Van egy HDH 430-as vagy hanyas marógép, ill. Fanuc eszterga)

(#3502) nagypenge válasza zolikaDB (#3501) üzenetére


nagypenge
csendes tag

Köszi Szépen és ha itt végzek akkor el fogok tudni helyezkedni?

(#3503) zolikaDB válasza nagypenge (#3502) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, valószínű. Egy jó CNC-s ritkán van munka nélkül. Persze egy kis gyakorlat kell, de itt vannak olyan cégek, ahol tudmásom szerint még mindig dolgoznak kezdők. Konkrétan egy cégnél tuti, ha azt "túléled", nyertél!

(#3504) nagypenge válasza zolikaDB (#3503) üzenetére


nagypenge
csendes tag

Tényleg köszönöm a segítséget!
Alig várom, már hogy túl legyek az érettségin és elkezdhessem a CNC rejtelmeit tanulni.
Majd írok, hogy végül mi is lett...

(#3505) zolikaDB válasza nagypenge (#3504) üzenetére


zolikaDB
veterán

Rendben, keress itt vagy PÜ-ben, vagy ahogy neked jó.
Bizony, borzasztó izgalmas dolog a forgácsolás, főleg a marás, de minden ága szép tud lenni.
Sokszor elfáradok, amikor sokfelfogásos, bonyolult darabokat faragok hetekig, és jólesik egy kis szerszám formarész, de amikor 5. napja még mindig a 3D-s progikat engedem el, akkor elég a jóból, és farigcsálni van kedvem, pl Vigyázz a kutya harap! táblát, vagy pl nemsoká öcsémnek SMD-LED tartó konzolt akváriumhoz. És ezek egyszerűek is.
Szeretek gondolkodni, tervezni, h hogyan kéne marni, megfogni, hozni a tűrést, stb. Jó ez, na!
Ezért szerettem az egyedi darabokat németben a körasztalos horizonton.

(#3506) zolikaDB válasza zolikaDB (#3505) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#3507) SirTom válasza zolikaDB (#3496) üzenetére


SirTom
tag

Akarat és szorgalom jaja. Én azért azt mondom mindenkinek jut hely, és milyen jó is hogy vannak szabványos csavarok pl, és le a kalappal, aki pl csavarokat gyárt havi 200 órában!! Annak is megvan az előnye. A legnagyobb előnye az, hogy nem nekem jut az a meló :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#3508) zolikaDB válasza SirTom (#3507) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, Tomi. Ha jól tudom, a csavarokat mángorolják...

(#3509) Petie válasza nagypenge (#3490) üzenetére


Petie
veterán

én is így vagyok, megcsináltam a cnc-gépkezelői tanfolyamot munkaügyin keresztül, utána szerencsémre egy olyan cégnél tudtam elhelyezkedni ahol segítőkész kollégák voltak (előképzettségem érettségi és ennyi.) és ők bevezettek megtanítottak. 3 év után megcsináltam egy cad-cam tanfolyamot és most programozói székre várok, illetve keresgélek :)

más:
jövő héten végre megkapjuk az új gépet amire majd betanulok, meg amire cam-ezni fogok :))
Mazak INTEGREX 200-IV S érkezik :))

[ Szerkesztve ]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#3510) zolikaDB válasza Petie (#3509) üzenetére


zolikaDB
veterán

HÚ BASZKI! :R Mit fogtok rajta gyártani?

[ Szerkesztve ]

(#3511) Petie válasza zolikaDB (#3510) üzenetére


Petie
veterán

hát azt még nem tudom, de az olaszok egy csomó új melót akarnak ránk sózni :D szóval lesz rá meló.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#3512) SirTom válasza zolikaDB (#3508) üzenetére


SirTom
tag

Nem minden csavar mángorolt, van amit vágnak,de ezzel most megfogtál, mert erre nem emlékszem, hogy készítették ott.
Dolgoztam egy elfuserált cégnek, ott kb 40-50-en dolgoztunk, volt 20 cnc, meg vagy 10 célgép. Azok a célgépek semmi mást nem csináltak csak csavarokat különböző méretekben, 100fokos sülyesztett fejű csavarokat köszörült szárral, ezek tartják a különböző lemezeket a repülő külsején. Mikor a célgépek fele jártam gondolatban összeraktam kezem, és hálát adtam, hogy volt egy kis sütnivalóm, és nem azt az utat választottam, hogy könyékig érő inszemináló müa keztyüben, a hidegben,nyitott ajtó mellett dolgozva, nyakig mocskosan a csavarokat pakoljam a köszörűgépbe egyesével. És a tekintetükből láttam, hogy nem egy virágos mezőhöz hasonlítanák a munkájukat daloló pacsirták énekével a szivárványos háttérben ők sem.

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#3513) zolikaDB válasza SirTom (#3512) üzenetére


zolikaDB
veterán

Háhá, uccsó mondaton röhögtem egy nagyot! :D:D
Petie: [link] Akkor ez valami ellenorsós esztergaközpont-soktengelyes maró torzó?

(#3514) Petie válasza zolikaDB (#3513) üzenetére


Petie
veterán

aham ez az.
ezt még lehetne extrázni egy alsó fejjel is és akkor szimultán lehet dolgozni a két orsóban, az az ST típus jelzéses lenne. de azt már nem vették meg. pedig durva lett volna :D
ja meg ami a vicc hogy 90 akárhány millió a gép, de az ütközésvédelmet ami kb 2 millió már nem vették meg hozzá :D szóval óvatosan kell majd babrálni vele :D

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#3515) nchelp válasza overseer (#3467) üzenetére


nchelp
tag

Kolléga, van egy rossz hírem: a marás IS forgácsolás...

nchelp

(#3516) SirTom válasza Petie (#3514) üzenetére


SirTom
tag

Egézségedre Zoli :)

Ezt már nevezem, jó kis gép lesz, alkothatsz rajta akár hurkatöltőt is egy darabból.
Nem igazán vágom ezt az ütközésvédelmet 2 milláért, de úgy hangzik majd ha megnyekken valami a gépen egy bumm után, akkor ez az összeg megy a szervíznek, újraélesztésre.
Jól fizethet az olasz, ha ilyen gépbe is beleinvesztálnak, mondom én haverok az olaszok is. Az tetszik itt , hogy szinte minden olaszban készül, bemegyek egy boltba, és alig van kínai, vagy német, vagy francia, gondolom mert külföldire nincs akkora igény.

Nincs más hátra mint előre

(#3517) nchelp válasza nagypenge (#3477) üzenetére


nchelp
tag

A sorrenden korrigálj kicsit: ne akarj CNC-t programozni, amíg nem vagy képben a forgács megfelelő gyakorlati előállítása terén, különben kurva sokat fogsz pofára esni, és a nőági felmenőid is sokat fognak csuklani egy "kész" munkád után...

Bocs, közben már láttam, szóltak...

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#3518) kpityu2 válasza Petie (#3514) üzenetére


kpityu2
őstag

Csinos. Csak az a baj, hogy nem tudsz elég óvatos lenni. Előbb-utóbb kocc lesz.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3519) nagypenge válasza nchelp (#3517) üzenetére


nagypenge
csendes tag

Igen először a CNC forgácsolót végzem el, mivel erre épül a programozás is.
De csak azért írtam mert nem akarok leragadni a forgácsolásnál hanem programozni is szeretnék megtanulni! Minél többet tudok meg a szakmáról annál nagyobb eséllyel indulhatok majd neki dolgozni. Én se szeretném tönkre vágni ezeket a több millás gépeket ha valamikor hozzájuk férek. Szörnyen érezném magam tőle... :W

(#3520) BÁ Nutrition válasza Petie (#3514) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

olyan is van hogy fent orsó lent revfej

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#3521) Petie válasza SirTom (#3516) üzenetére


Petie
veterán

azt hiszem valami olyasmit magyaráztak hogy mindig tudja a gép azzal a védelemmel hogy hogyan áll a fej, a darab, a szerszám és ha úgy akarna fordulni hogy ütközés lenne akkor nem engedi. pl ha beteszek egy szerszámot ami nincs bemérve és ráindítok akkor megáll az anyag előtt. meg ha lenne alul is revolverfej és ha mind2 fej dolgozna egyik az egyik tokmánynál a másik a másik tokmánynál akkor hogy ne ütközzön össze a két fej. ilyesmikre gondolok :F

BÁ Nutrition: igen az az ST verzió. annak örültem volna jobban :D mert egy olyat megtanulni nagyon jó lenne :D

kpityu2: hát ja. de azzal a védelemmel lehet csak szerszám törne, nem pedig az egész gép ha úgy van. de legalább edgecam-hez kapunk majd gép modellt és azon majd lehet látni hogy mi merre mozog. kéziprogramozásra meg remélem jó a képernyő ábrája

[ Szerkesztve ]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#3522) Petie válasza Petie (#3521) üzenetére


Petie
veterán

Intelligent Safety Shield - lehet ez az :F

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#3523) zolikaDB válasza Petie (#3521) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kíváncsi vagyok, milyen mélységig lehet kézzel programozni, vagy, h egyáltalán milyen a felülete egy Mazaknak?

(#3524) Petie válasza zolikaDB (#3523) üzenetére


Petie
veterán

igen erre én is :) majd kiderül az elkövetkezendő hetekben. az oktatás az nálunk lesz mert a sóskúti telephelyen nincs mazatrol matrix 2 amivel érkezik.
azt mondta kollégám hogy nagyon könnyű, felhasználóbarát vezérlés.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#3525) nagypenge


nagypenge
csendes tag

Mi a véleményetek a Nyíregyházi Verland-ról?
Tartanak ők oktatást is?

(#3526) kpityu2 válasza Petie (#3522) üzenetére


kpityu2
őstag

Előbb leszimulálja 3D-ben a mozgást és csak akkor hajtja végre ha biztonságos? Ügyes.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3527) gyoris


gyoris
csendes tag

Nálunk is van 3 olasz gép.PLAZMAVÁGÓ , VIZVÁGÓ, ÉLHAJLITÓ. Egész jó gépek .

[ Szerkesztve ]

(#3528) gyoris válasza nagypenge (#3525) üzenetére


gyoris
csendes tag

Ugy tudom Nyirbátorban fog indulni Ősszel egy 2-éves Forgácsolói iskola.Ha érdekel megtudakolom milyen tipusu bizit fog adni.

(#3529) kpityu2


kpityu2
őstag

http://www.f1hirek.hu/f1/20120121-igy-epitik-a-forma1es-autokat.html

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3530) Petie válasza kpityu2 (#3529) üzenetére


Petie
veterán

hehe Hurco-k :D

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#3531) zolikaDB válasza Petie (#3530) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha az F1-nek jó a Hurco :) :R

(#3532) Petie válasza zolikaDB (#3531) üzenetére


Petie
veterán

hát ja :D
bár magával a géppel nem vagyok annyira kibékülve, a vezérlés része az nagyon jó, de a mechanika az annyira nem :\

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#3533) nchelp válasza zolikaDB (#3531) üzenetére


nchelp
tag

Az F1-nek hótt mindegy, mivel csinálják, csak jó legyen, amennyire nekik kell... Semmin nem lesz rajta, hogy Hurcoval, vagy egy DMG-n faragták :D

nchelp

(#3534) forestia


forestia
tag

Üdv Kollégák!

1.4301-et kellene faragnom holnap (fusi :D). Mit kell róla tudni? Addig megvan, hogy saválló...

[ Szerkesztve ]

(#3535) nchelp válasza forestia (#3534) üzenetére


nchelp
tag

vetemedik mint állat, és bőven vizezd. Szerszám borotva legyen! és semmiképp se legyen negatívolt homlokélű.

nchelp

(#3536) forestia válasza nchelp (#3535) üzenetére


forestia
tag

Negatív homlokszögű szerszám asszem nincs most itt melóhelyen, HAM-tól volt valamikor keményfém, 65HRC-ig, sarkos kivitel.

Borotva és víz. Értem. :)

[ Szerkesztve ]

(#3537) zolikaDB válasza forestia (#3534) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nagyold HSS-el, simitsd kemenyfemmel (nekem bevalt).
Mocsok anyag. Ha nagyon komoly cucc lesz belole, akkor nagyold, hagyd pihenni, majd simitsd!
Sok fugg az alakzattol.

(#3538) forestia válasza zolikaDB (#3537) üzenetére


forestia
tag

Óóóó, komolytalan (48x45x43mm téglatest, nyitott 25mm széles, 20 mm mély horony a szimmetriatengelyen, csavaroknak hely) . Kontúr +/-0,1, 4db D6H7 helyzettűrés +/-0,02.

[ Szerkesztve ]

(#3539) szonizoli válasza forestia (#3538) üzenetére


szonizoli
csendes tag

Még végső soron annyit,hogy ez egy kellemes felhasználó barát anyag.Kiváló forgácsolási tényezőkkel,szinte már szerszám igény nélkül. :D ;]

(#3540) gyoris válasza forestia (#3538) üzenetére


gyoris
csendes tag

A hűtőviz legyen legalább 5-10% közt mert másképp rövid idejü lessz a szerszámod.Ha nem elég éles a a szerszám akkor kenódik az anyag.Ha tul nagy fogást vesszel rá egyszerre vetemedik. :)

(#3541) Petie válasza szonizoli (#3539) üzenetére


Petie
veterán

true

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#3542) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Csütörökön megyek elbeszélgetésre egy céghez ami Maróst keres Heidenhen 426-os gépre,
annyit tudok hogy folyamatos műszak lenne, mást nemigen.
Pénzben elég bizonytalan vagyok mennyit kérjek.
Jelenleg 130-140között keresek 3 műszakban, szeretek itt dolgozni jó a környezet és a munkatársak is , de egyre nehezebben jövök ki a pénzből, és nem látom hogy valami is jobb lenne a közeljövőben az éves 3-5%os béremelésekkel nemhinném hogy előre jutok.
Nem szívesen jönnék el de előbb utóbb rá leszek kényszerülve.
Szerintetek mennyi pénz reális ezért a melóért?
belinkelem a hirdetést:[link]

(#3543) szonizoli válasza Intruder A 6 (#3542) üzenetére


szonizoli
csendes tag

Azt te tudod mennyi van a fejedbe,ahhoz képest kér jócskán.Ha keveset kérsz komolytalannak vesznek.Úgy látom végig kell nyomni a hetet.5+2 ez gáz!
Így kb200e+50e=alku alap.

(#3544) Phülöp válasza Intruder A 6 (#3542) üzenetére


Phülöp
addikt

nettó 900-1000 Ft/óra reális
szerintem

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3545) zolikaDB válasza gyoris (#3540) üzenetére


zolikaDB
veterán

HSS nagyoló D30, ap=15-20mm, oldalanként 5mm lángvágott... Hang nélkül.

(#3546) gyoris válasza zolikaDB (#3545) üzenetére


gyoris
csendes tag

Melyik szerszámos árulja?

(#3547) forestia


forestia
tag

Nos, elkészültek a darabok. Néztem nagyot, mikor odahozták a D80-as hengerelt anyagot (1.4301), talán kiadja a kb 48x45x43-es téglát :DDD Nem volt olyan vészes marni, bár a friss fűrészlap azért sikított picit. :)
A legdurvább matéria amivel valaha dolgom/unk volt az a Zapp CPM T420V (formabetét 360x210x45, egyébként késpenge alapanyag). Szop.ás volt marni, köszörülni. Lágyan is ette a szerszámokat, hát még edzve... Tömbnek, huzalnak meg mindegy volt.

Az instrukciókat köszönöm mindenkinek! :R

(#3548) zolikaDB válasza gyoris (#3546) üzenetére


zolikaDB
veterán

Németország. Amúgy szerintem garantos, de bármelyik kotu HSS megteszi, csak éles legyen.

(#3549) szonizoli


szonizoli
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#3550) Petie


Petie
veterán


jön befele :) tegnap meghozták a bébit. jövő héten már telepítik, meg folyik a betanulás, 2 hét múlva már rajta vagyok :U

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.