Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#3901) zolikaDB válasza nchelp (#3900) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pontyosan :R Nagyon jól tudom, nemcsak én, hanem a programozó is, h olyan 0.1mm körüli ráhagyások az igaziak. Hosszú szerszámnál eddig is tapasztaltam, h síkfelületet nem szeretnek nagy fordulattal simogatni, ellenben palástot... :) Valami Seco simítómaróval dolgoztam, palástfelület simítása, Z-150-ig, D32, 4 lapka, 2 toldó, tórusz 0.8mm, fordulat 3200, tolás 2000. Tükör lett a felület!
Persze itt az a gond, h szeretnék, ha hétfőre meglenne a darab, igaz csak szerszám nincs még konkrétan, meg hozzá program, meg én is max holnap megyek már be, mert fentiek tükrében minek s miért?!
Batyo: takarékosság jegyében ajánlom, h valami ilyesmi marót iktass be, mint a fenti Seco-s videón van. Ugyanis ha kopik/törik, akkor nem egy komplett marót hajítasz ki, hanem lecsavarod a keményfém fejet, másikat fel, és hajrá.

(#3902) batyo85 válasza zolikaDB (#3901) üzenetére


batyo85
csendes tag

Ja igazad van majd szétnézek. Szerszám ügyben futok még egy kört.
Köszi a válaszokat

(#3903) SirTom válasza batyo85 (#3896) üzenetére


SirTom
tag

1000 darabos megrendelés, 25H9 -0/+0.1 tűrés, 110 mélyen, henger palástján aluba.
A köszörült maró jó ötlet kinagyolni a 2-3mm öntési ráhagyást(esetleg telibefúró/nagyoló kiesztergáló/ami van)
Simításnak kiesztergálás nem jobb? Bár lehet az lassúbb megoldás lenne mint mondjuk csavarvonalmentén kimarni nagyfordulat, nagy tolással.

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#3904) SirTom


SirTom
tag

én nem simítanék 24.7-es maróval. 25-ös furatot. :U

Nincs más hátra mint előre

(#3905) kpityu2 válasza SirTom (#3903) üzenetére


kpityu2
őstag

Vannak direkt ilyen célra marók,olyan mint a kiesztergáló fej, de több éle van. Akkor találkoztam vele, amikor kiderült, hogy a Mastercam a helix marás simítását lentről felfelé csinálja. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3906) batyo85 válasza SirTom (#3903) üzenetére


batyo85
csendes tag

Nem egy furatról van szó ,hanem egy kibontásról ami 25H9 széles és nyitott.

(#3907) automATIc


automATIc
csendes tag

Hali! Valaki nem tudna érdemi infót adni a makró programozásról? Szeretném megtanulni. Már van is egy kis tapasztalatom benne, de úgy érzem, hogy nem az alaptól építem a házat. :R

(#3908) zolikaDB válasza automATIc (#3907) üzenetére


zolikaDB
veterán

Olvass vissza, mint mindenki, amúgy avatartársad a kulcs.

(#3909) nchelp válasza zolikaDB (#3908) üzenetére


nchelp
tag

Igen, most értem haza... A kolléga nem bízta a véletlenre, hajnali fél egykor már küldte a privátot :D Vazze, hétköznap fehér ember olyankor ALSZIK :DD

nchelp

(#3910) Phülöp válasza automATIc (#3907) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem tegyél fel kérdéseket, úgy tán egyszerűbb.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3911) Phülöp válasza nchelp (#3909) üzenetére


Phülöp
addikt

Vazze, hétköznap fehér ember olyankor ISZIK :DD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3912) automATIc


automATIc
csendes tag

Hát éppen volt egy kis ivászat is grillezéssel egybekötve. :D Mondanom se kell, hogy ráfagyott a kezem a húsra, de szerencsére csak akkor éreztem mikor elmúlt a delérium. :DDD

(#3913) nchelp


nchelp
tag

Ja, persze, otthon most szabadságok dúlnak... Távol széles e Germániában az egyszerű kuli meg húzza az igát...

nchelp

(#3914) zolikaDB válasza nchelp (#3913) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor en Germaniaban lennek? :D

(#3915) Phülöp válasza nchelp (#3913) üzenetére


Phülöp
addikt

Én speciel a névnapi rumot nyalogatom. És ez akkor is így lenne, ha nem lenne hosszú hétvége. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3916) nchelp válasza zolikaDB (#3914) üzenetére


nchelp
tag

Ez még a sváb trágyaszag hatása :DDD Amíg az üde és friss otthoni alföldi szél ki nem mossa a hajadból az utolsó germán trágyaszagmolekulát is, addig húzhatod a gályát :DD

nchelp

(#3917) nchelp válasza Phülöp (#3915) üzenetére


nchelp
tag

Gesundheit, Kollege.

Adj a májnak rendesen, nem csak a forgács állandóan...

nchelp

(#3918) zolikaDB válasza nchelp (#3916) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vagy észak felé fordulok...

(#3919) SirTom válasza zolikaDB (#3918) üzenetére


SirTom
tag

a Norvég meló? vmi más? ha kell több infó róla szólj...

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#3920) zolikaDB válasza SirTom (#3919) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem, nem. Zoli nem tudni beszélni viking-sprache, keresni olyan, amit makogni, h ne b.sszák átal!

(#3921) Pörp válasza batyo85 (#3896) üzenetére


Pörp
senior tag

Adhatok ajánlatot kiesztergálóra?

(#3922) batyo85 válasza Pörp (#3921) üzenetére


batyo85
csendes tag

Üdv!
Adhatni éppen adhatsz de nincs rá szükségem.
Ha elolvasod figyelmesen a hozzászólásomat akkor abból kiderűl ,hogy én nem említettem furat kiesztergálást.
Meg amúgy is tárgytalan már a meló nem fogjuk csinálni.
Főnököm meggondolta magát ezért kutathattam hozzá szerszámokat , meg számolgathattam időket persze mindezt úgy hogy volt hogy mellette kettő gépet is hajtottam. Na mindegy egy gondal kevesebb :)

(#3923) péterd


péterd
csendes tag

Még mindig eladók 2 db 17es keményfém belső hűtéses csiga fúró(4d) 2db 9,5ös és 1 8,5ös árban megegyezünk márkát nem tok mondani képet rakok fel.

(#3924) SirTom


SirTom
tag

Mai nap eseménye, hogy a nappalosok bűvészkedtek a géppel. beraktak egy mezei ER 12-es (asszem) kb 400 mm hosszú tömörkeményfém befogót, aminek az átmérője 16mm, és furcsa meggondolásból megküldték a főorsót 18.000-el. (biztos azt hitték az a forma1-es motor) A lényeg az volt, hogy beforgatott fejjel akartak fúrni a darabba furatot(nem értem még mindíg a fordulatszámot, én 2000/percel forgatom fúráshoz, lehet elírták egy nullával).
Nem ragozom tovább, fej beforgatva, gépajtó tárva nyitva, fordulatot szerszám nem bírta, a centrifugális erő hatására elhajolt, majd eltört, utánna kirepűlt a gépből,és egy féltenyérnyire megbontotta a menyezeten( 6méter felfelé) a vakolatot is, mielőtt becsapódott az esztergályos srác mellé.Mikor vki fejébe beleáll a szerszám, már mindegy ki hibája, nem lehet visszacsinálni.....Ezt mindenki okulására mondom el, ilyen is van,tessék vigyázni.
Majd csinálok képet is szerszámról, ha nem felejtem el.múlthéten indult a szezon, most a csapatok másolják a többi csapat újításait, amit e hétvége szeretnék a kocsin látni...

Nincs más hátra mint előre

(#3925) kpityu2 válasza SirTom (#3924) üzenetére


kpityu2
őstag

Magas fordulat, hosszú szerszám, nyitott ajtó... tudnák még ezt fokozni?
Mondjuk a biztonsági megoldásokat készítőknek is furcsa elképzeléseik vannak. A Röders még tapintani sem engedett nyitott ajtóval. A kézi vezérlő csak akkor működik ha egy gombot nyomva tartunk rajta, de így is csak pár percig. Ráadásul elmebeteg lassúra van korlátozva az előtolás ilyenkor.
Az ilyen megoldások generálják a védelem kiiktatását, teljesen felesleges belerakni a gépbe. Sokkal életszerűbb volna, ha mondjuk csak a főorsót tiltanák le, esetleg valami értelmes mértékű előtolás korlátozással kiegészítve.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3926) gyoris


gyoris
csendes tag

Nekem egyszer egy 200mm hosszu 60mm széles 10mm vastag vasat emelt ki a furó a satuból amikor már kifurta.Olyan hagja volt mint egy helikopternek.4500fordulaton,az volt a szerencse nem eset le a furóról és időben meg tudtam állitani a gépet mielőtt ment volna a másik satura.Én voltam a ludas elfelejtettem meghuzni a satut. ;]

(#3927) Phülöp


Phülöp
addikt

Ezek azok a sztorik, amiket nem szeretnék saját bőrömön megtapasztalni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3928) SirTom válasza kpityu2 (#3925) üzenetére


SirTom
tag

persze itt is van védelem alapból nem lehetne, hogy ilyen történjen, de a magabiztosság....

Nincs más hátra mint előre

(#3929) zolikaDB válasza SirTom (#3928) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi volt ez tkp? Keményfém szárú patronbefogó?

(#3930) SirTom válasza zolikaDB (#3929) üzenetére


SirTom
tag

pontosan, csak sokszor körülírom, mert nem jut eszembe

Nincs más hátra mint előre

(#3931) Phülöp válasza SirTom (#3930) üzenetére


Phülöp
addikt

Én az angol kifejezésekkel vagyok így néha. :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3932) gyoris


gyoris
csendes tag

Azt mondják a CNC-ek nek is kellesz szemüveget állandóan használni a gépek mellett.Mit tudtok róla?Államilag lesz elrendelve vagy munkaügyileg?Már hallottam ahol bevezették. :F

(#3933) Phülöp válasza gyoris (#3932) üzenetére


Phülöp
addikt

Nagyjából cégfüggő, teljes szabályozása még nincs a munkavédelmi törvényben - a cég dönti el, hogy az alap, kötelező munkavédelmi eszközökön kívül ezt is előírja-e.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3934) szonizoli válasza gyoris (#3932) üzenetére


szonizoli
csendes tag

Hali!

Nálunk tegnap óta kötelező!! Vakerál itt mindenki,főleg a sok idősebb vaksi,bár nekik készül a diopriás -kinek milyen.
Azt nem tudom rendelet -e de itt a monetje az volt,hogy a szomszéd cégnél mellettünk kedden szem elvesztéssel járó baleset történt az egyik esztergályossal.
E van.

(#3935) gyoris válasza Phülöp (#3933) üzenetére


gyoris
csendes tag

Egy zárt gép mellet álló ember szemüvegben?Kicsit nevetséges. :U

(#3936) gyoris válasza szonizoli (#3934) üzenetére


gyoris
csendes tag

Nálunk a szereldébe tavaly egy embernek ráeset a fejére a létráról egy vasdarab és beszakadt a feje, egy hét mulva az egész gyárnak kb 150 embernek muanyag védőburkos BASEBALL sapkát kellett hordani.Még a CNC gépek mellet is. :((

(#3937) SirTom válasza Phülöp (#3931) üzenetére


SirTom
tag

Azzal is így vagyok, ez már egy stílus nálam :)

Jaja, szemüveg.... Lehet nevetséges a csukott ajto mellett szemüvegben lenni..De ott vannak a kollegák, azok is csinálhatnak bakit, vagy épp fujatják ki a furatból a forgácsot, ilyesmi..
Egyszer dolgoztam egy helyen, ott tilos volt a süritett levegő használata a marógépen. érdekes egy helyzet volt :)

Nincs más hátra mint előre

(#3938) kpityu2 válasza SirTom (#3937) üzenetére


kpityu2
őstag

A sűrített levegő hasznos, csak veszélyes, mert a pisztolyokkal általában nem lehet finoman szabályozni a nyomást. Az én szemembe is levegő lőtt forgácsot, pedig szemüveg volt rajtam. Szerintem célszerű lekorlátozni a nyomást.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3939) Danivagyok válasza kpityu2 (#3938) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Én raktam a pisztoly falicsatlakozója után egy fojtót. Ha folyamatosan nyomom akkor csökkentett nyomás van, ha szakaszosan, akkor max. A tömbszikránál különösen hasznos.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#3940) kpityu2 válasza Danivagyok (#3939) üzenetére


kpityu2
őstag

Tudom mire gondolsz. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3941) _BM_ válasza szonizoli (#3934) üzenetére


_BM_
senior tag

"Nálunk tegnap óta kötelező!!"

Japán cégeknél már régóta kötelező. Irodában is. Az itthoni japcsi cégeknél egyelőre csak a szemüveget írják elő. Ha eleve szemüveget viselsz, arra is rá kell venni (pluszban), hogy garantáltan ne láss. Itthon is ez lesz hamarosan, méghozzá rohamsisakkal együtt!!

Itt egy kép rólam, képzelj hozzá egy utcai szemüveget, és elé egy plexi szart.
Csak erős idegzetűeknek!

[ Szerkesztve ]

(#3942) zolikaDB válasza _BM_ (#3941) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ti köpenyben martok? Ez már eleve büntetés! Az ÁFÉSZ-es barna sokkal férfiasabb :DD

(#3943) SirTom válasza zolikaDB (#3942) üzenetére


SirTom
tag

Szép fehér köpeny, de miért fehér? Meo-n dolgozol? Nálunk beújítottak ősszel vettek 2db állítható levegőpisztolyt egyenesen svédből, gondolom meglehet az ára, ha csak ennyire futotta.

Nincs más hátra mint előre

(#3944) kpityu2 válasza _BM_ (#3941) üzenetére


kpityu2
őstag

A köpenyről eszembe jut az a rész az amcsi motorokból (azt hiszem abban volt), amikor a fickó kesztyűben fúrt egy állványos fúrógépen. Munkavédelmi okokból. Persze, hogy elkapta a fúró a kesztyűt és átfúrta a kezét.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3945) Phülöp válasza _BM_ (#3941) üzenetére


Phülöp
addikt

Milyen jó húsban voltál, főnök. :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3946) Reno7


Reno7
senior tag

Sziasztok
Gyors kérdés: az ipari robotok programozását is CNC-programozók végzik? Vagy az egy másik szakma?
Remélem ez nem off.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#3947) Phülöp válasza Reno7 (#3946) üzenetére


Phülöp
addikt

az egy másik szakma
de legalább annyira érdekes tud lenni
meg lehet vele nagy károkat okozni egy mozdulattal :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3948) gyoris válasza Reno7 (#3946) üzenetére


gyoris
csendes tag

Azokat PLC programozónak hivják.Képesek összetörni egy mozdulattal komplet gépet amit 50ember épit 1hétig .Vagy egy 1hétig el sem indul a gép ha rosszul nyúl bele. :Y

(#3949) Phülöp válasza gyoris (#3948) üzenetére


Phülöp
addikt

az egy harmadik szakma

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3950) zolikaDB válasza Reno7 (#3946) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jééé, Kuka-robot! Van másik ilyen nevű cég, a Kuka Schweißanlagen GmbH, nekik sok szerszámot megcsináltam.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.