Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20501) SirRasor válasza jozsi252 (#20500) üzenetére


SirRasor
őstag

MBR-t nem frissíti folyamatosan? Talán nem véletlen úgy csinálták, hogy az a HDD-re kerüljön by default?

EDIT: tudjátok, nálam írásminimalizálás mánia rulz :DD

Amúgy én is beállok kedden az M4-esek szerencsés táborába :)

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#20502) jozsi252 válasza SirRasor (#20501) üzenetére


jozsi252
veterán

Mármint mit frissít? érzékelte az ssd hogy van mbr a hdd-n így ugye minek rakjon az ssd-re is csak az os került rá. Aztán lehúztam a hdd-t csak az ssd volt bent indítanám a rendszert aztán fatal error : D aztán néztem hogy nincsen 100 megás partíció az ssd-n hanem maradt a hdd-n.

De mostmár lehúztam a hdd-t aztán rendesen az ssd-n is megvan a 100 megás partíció.

Visszatérve jó formáztam le a hdd-t ahogy leírtam? :U

iPhone 13 Pro Max

(#20503) SirRasor válasza jozsi252 (#20502) üzenetére


SirRasor
őstag

Bocs, kevertem mással :W Inkább megyek aludni :))

Amúgy miért ne lenne jó? A win7 telepítésnek semmi köze a HDD-hez, tehát bármit bárhogy lehet törölni vagy újraparticionálni az egészet ízlés szerint.

Make Love not war!

(#20504) Fire/SOUL/CD válasza jozsi252 (#20500) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]
W7 x64 Ultimate uptodate, Office 2010 x64 uptodate, Adobe Web Premium CS5 3 tagja (PS/DW/Flash pro) uptodate, Virtualbox alá egy XP telepítve, arra Delphi 7 telepítve és apróbb dolgok(irószoftver, Winamp, Kaspersky stb stb)
Szóval mi nem fér el egy 32G-s SSD-n? ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20505) jozsi252 válasza Fire/SOUL/CD (#20504) üzenetére


jozsi252
veterán

Azért gondolom jobb dolog ha nem 5 giga szabad hely van az ssd- hanem 20-30. Illetve 1-2 év alatt betelik szerintem az a maradék 5-10 giga hely ami marad a 32 gigás ssd-n full telepítés után.

M4-nél meglehet valahogy nézni hogy mennyi adatot írt eddig? Mert ssd life pro nemtudja csak az állapotát ( % ) -ban hogy áll.

iPhone 13 Pro Max

(#20506) DV válasza Gorneck (#20497) üzenetére


DV
senior tag

Velemenyt/eredmenyeket remelem teszel majd fel...

(#20507) Fire/SOUL/CD válasza jozsi252 (#20505) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az SSD névleges kapacitásának 5-10%-a üres, az már oké. Ezen a 64G-sen is majd nekem kell gondoskodni róla, hogy "megmozgassam a blokkokat" (magyarul néha teleírom aztán törlöm is utána) mert túl sok a szabad hely.
A W7 meg nem fog 10 giga frissítést leszedni W8-ig + azt is vedd figyelembe, hogy milyen (méretes) progik vannak telepítve. Ha azok nem lennének (és átlag user-nél nem szoktak), akkor jócskán 10G alatt lenne maga csak az OS...
(természetesen virtuális memória másik meghajtón van + 2 év múlva ki tudja mekkora kapacitású, meg technológiájú vinyók lesznek a piacon)

Szóval a W7-nek lazán elég a 32G, de manapság már az elérhető ár miatt természetesen ezen sem kell nagyon agyalni, kell venni egy 64G+, aztán kész...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20508) jozsi252 válasza Fire/SOUL/CD (#20507) üzenetére


jozsi252
veterán

De elvileg ssd-be van ilyen algoritmus nem? hogy pakolja ide oda a dolgokat hogy a cellák ne külön használódjanak el hanem naggyából egyszerre.

iPhone 13 Pro Max

(#20509) Fire/SOUL/CD válasza jozsi252 (#20508) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"De elvileg ssd-be van ilyen algoritmus nem?"
Igen van, de annak alapból biztosítva van hely, azaz ha fullig teleírod az SSD-t, akkor sincs gond (persze ez azért ne legyen gyakorlat), mivel a névleges kapacitás meg a tényleges kapacitás különbsége van erre fenntartva. Ezen felül célszerű azt a +5-10% üres helyet a usernek biztosítani, az a tuti.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20510) Gorneck válasza jozsi252 (#20500) üzenetére


Gorneck
titán

Nem kevés az...13 giga szabad helyem van és a win 8 kevesebbet fog foglalni... :)

Teljesen.

(#20506) DV: Eredményt biztos nem, mert nem érdekel...meg van már belőle elég...véleményem meg továbbra is az, nekem csak a méret miatt fogja megérni a cserét, mert változás nem lesz...dolgozni nem szoktam az SSDn...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#20511) #02119936 válasza jozsi252 (#20490) üzenetére


#02119936
törölt tag

Ez igen! Felső tízezer. :DD
Viszonyításkép nekem 365 pont az AS mérés. a Crytal disk is hasonló nálam csak arányosan kisebb minden érték.
A tesztek nagyon hasonlóak. Remélhetőleg hosszú életű lesz a cucc.
Én csak bízni tudok benne hogy 2-3 évig nem lassul be az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#20512) David89


David89
tag

üdv!

most üzemeltem be egy agility 3 120 asat
és ezeket az értékeket kaptam crystal disk markban 500 mbra

193,3/118,8
176,9/118,9
24,2/45,92
108,4/89,69

elég jók ezek, ha nem, hogyan lehetne javítani rajta?
az alaplap csak sata2őt tud, sata3as kártyáról megy most

az baj, h a windowst ide módban telepítettem, de már átállítottam ahcira

(#20513) vergi1


vergi1
csendes tag

Sziasztok!
Elég kezdő vagyok az ssd-k terén, most olvasgatok csak utána az infóknak. Viszont volna egy kérdésem:
Barátnőm egyik kedvenc játéka a sims2, amit persze az összes kieggel szeret futtatni, sőt, a saját letöltött cuccait is berakatja... mondanom sem kell, ez így 40Giga adatot simán kitesz. Így persze picit lassan indul be a játék. SSD-vel tapasztalnánk szerintetek gyorsulást?
Válaszotok előre is köszi!

(#20514) LK válasza vergi1 (#20513) üzenetére


LK
addikt

Igen,rengeteget.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#20515) *Ropi* válasza S-IW (#20466) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20516) SirRasor válasza jozsi252 (#20505) üzenetére


SirRasor
őstag

A crucial official fórumában írták, hogy gyárilag nem rögzíti sehogy a felírt adatmennyiséget, mert az élettartam nem egészen egyenes arányban következik a felírt adatmennyiségtől. Szerintem meg azért jócskán lehetne belőle következtetni, de hát ez van.

Így viszont marad a Hard Disk Sentinel, az tudja loggolni, csak ugye az is egy program, ami megint csak terheli a gépet, mert mindig mennie kell. Szerintem vásárlás után 1-2 hétig fogom használni a HD Sentinelt, hogy lássam mennyi írás történik, aztán nagy változás úgyse lesz.

Ja és még azt írták, hogy a % kiírása bőven elég, mivel az egyik tagnak 5 hónap alatt 1%-ot se esett, szóval no para.

Make Love not war!

(#20517) Fire/SOUL/CD válasza David89 (#20512) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ekkora eltérés nem lehet, 500 mega felett kell olvasnia/írnia annak az ssd-nek.
ahci-t ugye úgy kapcsoltad be, hogy registry-be módosítottál, gép restart és egyből a bios-ba is bekapcsolni...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20518) jozsi252 válasza Fire/SOUL/CD (#20517) üzenetére


jozsi252
veterán

Mielött én fw updatet csináltam volna az ssd-n ide modba kellett rakni a vezérlőt mivel csak úgy lehet frissíteni az ssd-t. lefrissítettem, gép kikapcs majd be biosba vezérlőt AHCI módba vissza és csak utána win7 telepítés. Így jó nekem vagy nekem is win7 telepítés után registrybe módosítani az adott dolgot és csak utána biosba AHCI.-re a vezérlőt?

iPhone 13 Pro Max

(#20519) DV válasza jozsi252 (#20518) üzenetére


DV
senior tag

lefrissítettem, gép kikapcs majd be biosba vezérlőt AHCI módba vissza és csak utána win7 telepítés.

Igy jo.

(#20520) Fire/SOUL/CD válasza jozsi252 (#20518) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha ahci-re volt állítva a sata üzemmód a W7 telepítése előtt, akkor semmit nem kell módosítanod utólag. :N
Ha valaki ide módban telepíti az OS-t (ez független, hogy ssd avagy hdd-t használ a user), azt csak úgy lehet utólag átállítani ahci-re, ha először W7 alól a megfelelő registry kulcs értékét módosítja, majd restart és egyből a bios-ba átállítani AHCI-re. Ellenkező esetben BSOD-vel fog indulni(azaz nem indulni) az OS és restart.

Fontos, hogy ez csak a OS beépített ahci driverére értendő (MSAHCI 1.x), mert ha valaki az alaplapjához mellékelt AHCI drivert telepítette, akkor a telepítő szintén elintéz helyette mindent, user beavatkozás szükségtelen.

Én egyébként azt a gyakorlatot részesítem előnyben, hogy az MSAHCI-t használom, nem telepítek senkinek külön intel vagy amd ahci driver-t, mert a W7 drivere biztosan támogatja a trim-et, míg egy régebbi deszkához adott ahci driver nem biztos...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20521) Lacza_26 válasza jozsi252 (#20518) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Úgy jó nálad ahogy van. Már eleve AHCI ben volt telepítve a win.

(#20522) jozsi252


jozsi252
veterán

THX a segítséget.

iPhone 13 Pro Max

(#20523) Lacza_26 válasza David89 (#20512) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0.1 x64 (C) 2007-2010 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 201.779 MB/s
Sequential Write : 99.950 MB/s
Random Read 512KB : 193.310 MB/s
Random Write 512KB : 98.120 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 27.043 MB/s [ 6602.3 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 67.370 MB/s [ 16447.9 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 110.342 MB/s [ 26938.9 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 107.063 MB/s [ 26138.4 IOPS]

Test : 500 MB [C: 33.4% (37.3/111.8 GB)] (x1)
Date : 2011/07/23 8:47:20
OS : Windows 7 Home Premium Edition SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

nekem sata 2-ön ilyenek.

és sata 3 kártyán.

Milyen sata3 kártyát használsz?

(#20524) jozsi252


jozsi252
veterán

Illetve még azt nem értem hogy belépek a intel rapid store progiba és az ssd-re azt írja hogy

Rendszerlemez: Nem

A sima 320as wd winyómra meg azt írja hogy

Rendszerlemez: Igen

Lehet azmiatt írja ki ezt mert a lemezkezelőből formáztam meg töröltem a sima hdd-mről a partíciókat meg onnan formáztam aztán elsőnek rendszerlemeznek ismerte fel amikor még volt rajta os?

iPhone 13 Pro Max

(#20525) Fire/SOUL/CD válasza jozsi252 (#20524) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

:DDD Kapcsold ki a gépet, húzd le a merevlemezt és úgy indítsd a gépet, (bár nem akarlak "ijesztegetni"), de nem lennék meglepve, ha nem indulna az OS... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20526) jozsi252 válasza Fire/SOUL/CD (#20525) üzenetére


jozsi252
veterán

Miután ssd-re feltelepítettem minden frissítést meg programokat, aztán dugtam csak rá a hdd-t a lapra és utána formáztam. Szóval több mint valószinű sőt 100% hogy ha lehúzom akkoris megy a gép, mert a lemezkezelőből a 100 megás partíciót is letöröltem a hdd-ről meg formáztam az egészet, és utána kezdtem csak tárolásra használni.

iPhone 13 Pro Max

(#20527) Lacza_26 válasza Fire/SOUL/CD (#20525) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Én is elcsesztem.

Nincs az ssd-n a 100mb-os rendszerpartíció, nincs benne most a régi 500 as samu ami a tartalék rendszer lett.
Megy az os és az rst is rendszernek látja az ssd-t

(#20528) Fire/SOUL/CD válasza jozsi252 (#20526) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor meg nem értem minek kérdezed, ha úgy is tudod, hogy minden oké? :F
Ha egy progi azt írja ki a rendszerlemezedről, hogy nem az, akkor 2 dolog lehet
1. Tényleg nem az
2. xar a progi...

Ez egyszerűen kiderülne, ha lehúzod a hdd-t, mert a sok bűvészkedés eredményeként, lehet, hogy a W7 a hdd-re pakolta az indítófájlokat. Ha meg ez a szitu, akkor lehúzott hhdd esetén nem fog elindulni a rendszered.... De ha nem, hát nem... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20529) jozsi252 válasza Lacza_26 (#20527) üzenetére


jozsi252
veterán

Az ssd-t nem winből formáztad meg és partícionáltad fel? mert ha igen akkor már külön a win szerintem nemhoz létre 100 megásat.

Azért kérdeztem hogy nem-e valami rendszerhiba van a háttérben.

iPhone 13 Pro Max

(#20530) Lacza_26 válasza jozsi252 (#20529) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Nem.
Csak benne hagytam a régi rendszervinyót mert akartam róla áttenni dolgokat és benne maradt.

(#20531) TwentySix válasza jozsi252 (#20524) üzenetére


TwentySix
aktív tag

Nekem Az osszes merevlemezre (2) es a 2 db SSD-re is azt irja, hogy nem rendszerlemez....
Pedig a Corsair Performance 3 SSD-m a Win7 telepitovel lett formazva.

Szimplan sz..r a Rapid Storage program.

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#20532) jozsi252 válasza Lacza_26 (#20530) üzenetére


jozsi252
veterán

Én ezzel nagyon megszívtam, amikor előző ssd-m telepítettem bennehagytam a hdd-m amin volt egy win7. Felment az os, na mondom winyó már nemkell lehúztam a hdd-t akarom indítani a wint és kiírt valamit még boot közbe, és onnan megse moccant a win.

Aztán nagynehezen segítséggel rájöttem hogy nemhozott létre mbr-t az ssd-re mivel a hdd-n már volt és újrakellett raknom az egész rendszert úgy hogy lehúztam a hdd-t. és ekkor már létrehozta a mbr-.t

iPhone 13 Pro Max

(#20533) Lacza_26 válasza jozsi252 (#20532) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Én ezért szeretem a Win7-et, kalapáccsal sem tudtam szétverni.
2 évig ment és mindig talpra állt akármit művelt vele a b@lfasz usere :DD

(#20534) LK válasza jozsi252 (#20532) üzenetére


LK
addikt

Acronis-szal csak az MBR-t is át lehet rakni egy vinyóra,ssd-re. Úgyhogy 1 perc munka helyett telepítettél mindent újra. :U

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#20535) jozsi252 válasza LK (#20534) üzenetére


jozsi252
veterán

Mivel még nemcsináltam így nemakartam vele szendvedni, így inkább maradtam a reinstall mellett. Végülis nemvolt nagy munka, fél óra plussz minden. Dehát mostmár tanultam belőle :W

iPhone 13 Pro Max

(#20536) Lacza_26 válasza LK (#20534) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Szükséges ez? Úgy értem okoz ez valamit ha nincs ott?
A C: elé lehet rakni ezt úgy hogy semmi más ne változzon?

(#20537) LK


LK
addikt

Hát gyerekek,ez szükséges. MBR =master boot record. E-nélkül nincsen móka.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#20538) Lacza_26 válasza LK (#20537) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

nem az hanem a 100 mb-os rendszer partició amit létrehoz a C: elé a win telepítéskor

(#20539) lsc válasza Sonja (#20495) üzenetére


lsc
nagyúr

Egyszerű, ha hacira állítom bioszban nem elég a boot sorrendnél cd-romot megadni, lejjebb kell görgetni /alapból nem látszik/ és nálam a pioneer dvd írót kell megadni. Azért szokatlan mert ha nem ahci-n telepítesz akkor elég a cd-rom is.

Az élet kegyetlen .

(#20540) Sonja válasza lsc (#20539) üzenetére


Sonja
veterán

Na, ilyenről még nem is hallottam/olvastam?! Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#20541) lsc válasza lsc (#20539) üzenetére


lsc
nagyúr

Mod : haci->ahci

Az élet kegyetlen .

(#20542) Fire/SOUL/CD válasza LK (#20537) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ne haragudj, de miután elolvastam, párpercig nem bírtam abbahagyni a röhögést. :DDD
Tehát kategorikusan kijelenthetjük, hogy LK fórumtárs számítástechnikai ismereteiben egy újabb mérföldkőhöz érkezett, melynek roppant frappánsan állított emléket: "Hát gyerekek,ez szükséges. MBR =master boot record. E-nélkül nincsen móka."

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20543) BaLee


BaLee
addikt

Asztali gépembe gondolkodom egy SSD beszerzésén. Kezdenek alakulni az árak. Win7 64bitet használok és már vagy 3 éve fent van, lassan újra kellene telepíteni mert érezhetően belassult és jó lenne ezt már az új SSD-re.

Szóval mit tudtok ajánlani 64-100GB körüli méretben, ami jó ár-teljesítmény aránnyal bír?

Ez nekem pl. elég szimpatikusnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#20544) jozsi252 válasza Fire/SOUL/CD (#20542) üzenetére


jozsi252
veterán

Kifejted pontosan hogy mért lol a dolog, mármint nem azt cáfolom hogy nemkell a mbr, csak úgy kíváncsi vagyok rá hogy mi miatt nevetséges. Mivel nemvagyok benne ebbe így egy kis felvilágosítás nekem is jóljön mbr-el kapcsolatban.

iPhone 13 Pro Max

(#20545) beci


beci
őstag

Na,mégegy kérdés.:)
A vinyómon,amin régen volt a win7,hiába formázom,marad rajt 104mb foglalt hely.
Valamint irodik rá adat,de nem látom.Rejtett mappák sincsenek.
1nap alatt,kb 1,5giga.
Az ssd irkál rá valamit?
Böngésző cache még nincs átrakva a vinyóra.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#20546) Fire/SOUL/CD válasza jozsi252 (#20544) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem az váltotta ki belőlem a röhögést, amit írt, hanem ahogyan megfogalmazta...
Az az állítás egyébként igaz. Én még a DOS 6 időkben vettem az első PC-met és már akkor is igaz volt... :DDD Annak nem néztem utána, hogy mikor kezdték fejleszteni, de nyilván korábban...
MBR | MBR részletesebben

Egyetlen egy esetben nincs MBR egy vinyón: Amikor megvetted és "nyers" állapotban van. Abban a pillanatban, amikor létrehozol egy partíciót, akkor létrejön. Az MBR egy partícióséma, nem csak ez létezik, de napjainkban még kitart (vannak ugyanis korlátai, pl a létrehozható partíció max. méretét illetően). Amikor W7 alá beteszel egy vinyót(mindegy, hogy hdd vagy ssd), akkor a W7 lemezkezelője először arra kérdez rá, hogy milyen partícióstruktúrát hozzon létre, MBR-t vagy GPT-t...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20547) jozsi252 válasza Fire/SOUL/CD (#20546) üzenetére


jozsi252
veterán

Jahh így már okés, értem a nevetés tárgyát ^^

Illetve egy láma kérdés. A 100mb-os partícióban van benne a MBR? annak is az elején az első sávba? vagy még a 100 megás elött van?

iPhone 13 Pro Max

(#20548) bpx válasza BaLee (#20543) üzenetére


bpx
őstag

a Windows 7 még 2 éve sincs, hogy megjelent :P
egyébként meg 96 GB-os Kingston majdnem 10k-val olcsóbb

[ Szerkesztve ]

(#20549) jozsi252 válasza BaLee (#20543) üzenetére


jozsi252
veterán

Intel 320 80gb vagy Crucial M4 utóbbit jobban ajánlom, intelt meg picivel nehezebb beszerezni.

De ha ár értékre mész akkor mindenképp m4 mivel jó áron van ~28k környéke. Intel viszont 35-40 és 20 gigával se kapsz többet. Szóval M4

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#20550) Fire/SOUL/CD válasza jozsi252 (#20547) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Olvasd el, amit linkeltem. Rögtön az elején, szinte az első mondat és meg is kapod a kérésedre a választ...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.