Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20601) beci válasza Fire/SOUL/CD (#20564) üzenetére


beci
őstag

Köszi,bár lehet inkább eladom a vinyót,ugyis kezdem kinőni.
Más kérdés.
Ehhez a laphoz milyen uj ahci drivert kellene felraknom?Win7 nem kinált fel semmit....
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#20602) Fire/SOUL/CD válasza beci (#20601) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A W7 telepítése előtt, álltsd át a BIOS-ban a sata üzemmódot AHCI-re. Ebben az esetben a W7 a saját, beépített AHCI driverért fogja feltelepíteni. Én nem szoktam javasolni, hogy más AHCI drivert telepítsen bárki, mert az esetek 99%-ában tökéletesen megfelel.
Ha mégis telepítni szeretnéd az alaplaphoz mellékelt AHCI drivert, akkor 2 lehetőséged van.

1. W7 telepítésekor beadagolod (amikor a partíció kiválasztásához érsz, hogy hova települjön, ott lehet beadagolni a meghajtó beállításainál, alul), ebben az esetben ún. text-mode drivert kell letölteni, amit arról lehet megismerni, hogy egész biztosan kisebb mint 1,44Mbyte, hogy férjen rá egy floopyra (ez meg örökség az XP-től, mert ott csak és kizárólag floppy-ról lehetett drivereket beadagolni telepítéskor, W7-nél már más egységről is lehet, vagy akár pendrive-ról is). Esetedben ez a driver neve: SATA RAID Driver (For system to read from floppy diskette during Windows installation)
A neve "cseles", de ha a deszka támogatja az AHCI-t (és ez a deszka igen), akkor nem csak a RAID driver lesz a fájlban. Letöltöttem és valóban benne van.

2. utólag telepíted az AHCI drivert, amit az AMD All In One drivere tartalmaz. telepítéskor válaszd az egyéni telepítést és akkor kijelölheted, hogy mit szeretnél telepíteni és mit nem, értelem szerűen az AMD AHCI driver elé tegyél pipát...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20603) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Clone-ozni akartam a mostani vinyóm (640GB s-ata2) rendszerkötetét (16GB) egy 64GB-s SSD-re, és az alábbi hibaüzenetet kaptam :O

A beállítások: manuál, majd vinyó kiválasztás majd "Proposal" majd targetként az SSD voltak.

Korábban itt valaki linkelt egy notebook clone-ozást (macska mászkál néha az asztalon :D ) az alapján gondoltam, hogy menne, de nem :(

Ja, Acronis Migrate Easy 7.0-lal csináltam volna, mert az SSD-hez adott Acronis TrueHD 1.0.0 verziója odáig el se jut, hogy a destination meghajtót kiválaszthassam :( (illetve maga az ablak bejön, csak minden meghajtó szürke/nem kiválasztható)

Vinyó hibátlan, 100%/100%-os HD Sentinel és HD Tune teszt szerint is.

Marad az SSD-re rendszer telepít előlről, vagy van még valami tipp?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20604) kungzi


kungzi
veterán

itt van valakinek 32GB-s SSD-je? ha igen milyen? mi fér el rajta?

(#20605) beci válasza Fire/SOUL/CD (#20602) üzenetére


beci
őstag

Köszönöm,én is igy csináltam,de nem voltam biztos benne.
Utólagos telepitést csináltam.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#20606) Fire/SOUL/CD válasza Mercutio_ (#20603) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Konkrétan ezt a Acronis terméket még nem használtam, de jó párat igen és azok egyike sem tud partíciót klónozni, csak teljes lemezt. Lehet, hogy ez ennél a termék(ek)nél sincs másképp, és akkor értelmet nyer, hogy miért tartja kevésnek az SSD kapacitását (A hiba amit kiír egyértelműen erre utal)

Az itt emlitett Paragon progihoz van promóciós (tehát nem warez) kulcsom, ha esetleg érdekel, akkor írj privbe.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20607) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#20606) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hoppá, akkor ez volt a hiba, azt hittem észreveszi, hogy melyik a rendszer partíció és csak azt rakja át :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20608) lsc


lsc
nagyúr

Eddigi tapasztalatok: Írásnál, telepítésnél nincs nagy gyorsulás, olvasásnál annál inkább. A Firefox is szárnyal, az árát nagyon megérte. A telepítési gondokat leszámítva /ami végülis a lap és az én hülyeségem/ előjött még egy is, a Stalker Cop-ot nem bírom elindítani, az ssd-re telepítem, alapon be is jön, de ha beállítom a felbontást 19xx-re és dx11-re akkor hibával elszáll, a program szerint nem elég a videokártyám /6870/. Nem eredeti, rendeltem egyet, meglátom azzal mit csinál.

Az élet kegyetlen .

(#20609) radi8tor válasza lsc (#20608) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És megbízható is az az SSD. :K

⭐ Stella

(#20610) Fire/SOUL/CD válasza radi8tor (#20609) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hmm, kellene írni a fejlesztőknek, mert sajnos a Samsung-ot nem támogatja még a progijuk...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20611) lsc válasza radi8tor (#20609) üzenetére


lsc
nagyúr

Arról csak később tudok majd nyilatkozni, remélem igazad van.

Az élet kegyetlen .

(#20612) St3venson válasza Fire/SOUL/CD (#20610) üzenetére


St3venson
tag

Én már leveleztem velük, hát mit is mondjak..... elég egyoldalu volt..

(#20613) radi8tor válasza Fire/SOUL/CD (#20610) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem cseréld le az SSD-t valami másra, ha fontos neked ez a program ;]

⭐ Stella

(#20614) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Mennyire nagy a baj?

Valahogy december elején vettem az ssd-t, az FW frissítést csak tegnap csináltam meg. Voltak korábban adatvesztés gyanús problémáim.

[ Szerkesztve ]

(#20615) Fire/SOUL/CD válasza radi8tor (#20613) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát persze... :DDD menten fel is adom a hirdetés, hogy samsung ssd-met, ssdlifefree-vel kompatibilisre cserélném... ;]

St3venson
Így szokott lenni némely "cégnél", ne törődj vele, másik progi is van erre a célra...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20616) Findzs válasza -FreaK- (#20614) üzenetére


Findzs
addikt

háát
a régi firmware-rel voltak problémák, nyilván amiatt fordultak elő vele hibák
lehet megáll ennyinél az új firmware miatt
figyelni kell és ha tovább romlik vidd vissza

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#20617) GeneraL_XTX válasza -FreaK- (#20614) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

miért mi ezzel a probléma?

hol lesz ez az SSD 8 év múlva? :U

(#20618) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Kinéztem egy ilyen SSD-t és kérdezném erre simán fel lehet tenni Xp Prof. Sp3-at is? Adnak hozzá drivert vagy felismeri az Xp? Mire kell külön figyelni azon kívül, hogy install előtt vinyót le, Biosba át állítani Achi-ra a vezérlőt? Tudom 2011 meg a XXI. század, de nekem bőven elég ez is. Szeretném ha hasítana a rendszer, cuccaim az adatlapomon. A válaszokat előre is köszönöm!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#20619) Jofi81 válasza Faterkam (#20618) üzenetére


Jofi81
őstag

Persze, fel lehet rá tenni, ugyanúgy, mint bármilyen merevlemezre. Nem kell hozzá külön driver, elég, ha a BIOS felismeri.

(#20620) jozsi252 válasza Faterkam (#20618) üzenetére


jozsi252
veterán

Persze, már mértne menne fel rá az xp? Viszont a TRIM miatt lehet hogy kell ügyeskedni xp miatt

iPhone 13 Pro Max

(#20621) kungzi


kungzi
veterán

hali 32GB-osra mi fér rá? csak a windwos7 64bit és kész?

(#20622) Faterkam válasza jozsi252 (#20620) üzenetére


Faterkam
addikt

Köszi nektek, de az ügyeskedés alatt mit értesz? Ezt bővebben légyszi ;)

Jofi81: mármint az SSD-t felismeri e ha rácsatlakoztatom? (remélem, még sose volt SSD-m)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#20623) pschio válasza -FreaK- (#20614) üzenetére


pschio
őstag

kábelcsere?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#20624) pschio válasza jozsi252 (#20620) üzenetére


pschio
őstag

kell telepíteni valami progit, ami trimmel.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#20625) Jofi81 válasza Faterkam (#20622) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, az SSD-t kell látnod a BIOS-ban. De nem kell megijedni, pont úgy működik a telepítés, mint HDD-nél.

(#20626) St3venson válasza kungzi (#20621) üzenetére


St3venson
tag

a win mellé még 1-2 progit azért simán fel tudsz pakolni, de évek alatt biztos kinövöd ezt a méretet, szerintem jobban megéri akkor egy 40-est keresni, az sem sokkal drágább. De ez csak pénztárca kérdése, hogy mi fér bele.

(#20627) cimabue válasza radi8tor (#20609) üzenetére


cimabue
tag

Szia, ez az M3 végű már az új firmware? Az enyém HD-re végződik, igaz 120-as. Érdemes frissíteni? Bonyolult? Jól pattog a rendszer, nem szeretném elbénázni.

(#20628) Syl válasza Jofi81 (#20625) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem egészen! XP-nél ügyelni kell a partíció-eltolásra!

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20629) Jofi81 válasza Syl (#20628) üzenetére


Jofi81
őstag

Igazad van, köszi a kiegészítést!

(#20630) beci válasza -FreaK- (#20614) üzenetére


beci
őstag

Egy restart,kabel masik sata foglalatba,es jo lesz szerintem.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#20631) radi8tor válasza cimabue (#20627) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olvasd el a release notes-t. Abban le van írva mit frissítettek. Nem bonyolult a frissítés. Egy CD kell hozzá, arról kell bootolni és meg kell erősíteni a műveletet Y gomb nyomásával. (teljes mentés valamilyen backup programmal javasolt, mivel az ördög nem alszik)

⭐ Stella

(#20632) soldi3r


soldi3r
veterán

hi!
egy latitude e6400-ba keresnék ssd-t, jelenleg egy wd black üzemel benne, ezt szeretném leváltani
egy 64 giga körülire lenne szükségem, mert a dvd író helyére visszakerül a gyári 5400rpm-es hdd
első nekifutásra a Kingston SSDNow V+ 100 64GB (SVP100S2/64G) -t néztem ki magamnak, lenne ettől jelenleg jobb alternatíva?

üdv.

E30 (oo=[][]=oo)

(#20633) radi8tor válasza soldi3r (#20632) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jobb mindig van, kérdés mennyit szánnál rá?
Intel 320-as (80GB) pl.

⭐ Stella

(#20634) soldi3r válasza radi8tor (#20633) üzenetére


soldi3r
veterán

jogos, nekem 30-nál többet nem ér meg

E30 (oo=[][]=oo)

(#20635) radi8tor válasza soldi3r (#20634) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pedig itt csak 4.5k-t kéne hozzátenned és jobb cuccod lenne sokkal (mint a kinézett Kingston).
Én is itt vettem az enyémet 2 éve.

kungzi: Nem is olyan rég dícsérték itt: [link]
Picivel lassabb rá az install (fele akkora írási sebesség miatt), de az olvasási sebessége szuper.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#20636) kungzi


kungzi
veterán

(#20637) Qru válasza kungzi (#20636) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó én is ilyet néztem ki magamank.

#nincsbennetarcsi

(#20638) Gorneck válasza kungzi (#20636) üzenetére


Gorneck
titán

Teljesen jó.

Gorneck#1239

(#20639) jegenye77


jegenye77
addikt

Na eljött az idő,hogy választanom kellene a gépembe egy 64-es ssd-t.
Csak nem tudom melyik lenne a jó nekem.Rendszer a programokkal + 1 játék lenne rajta.
25k körül áldoznék rá.
Mi lenne a jó választás?Egy-két darabot ajánlanátok?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20640) fagy53 válasza kungzi (#20636) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ennek a hírnek nézz utána!
Lehet, hogy azóta több infó van róla és orvosolták egy firmware frissítéssel, de mielőtt beleugranál, tájékozódj!

(#20641) radi8tor válasza fagy53 (#20640) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne rémisztgesd az embereket. Ismerőseim közül (és pH-ról) sem mondta még senki, hogy elromlott volna a 320-a.

⭐ Stella

(#20642) Sonja válasza radi8tor (#20641) üzenetére


Sonja
veterán

Akkor én most szólok. Múlt hét pénteken vett ismerős egy Intel 320 80GB-os verziót, és ma már vitte is vissza. 8MB bug előjött, hogy a fene enné meg. :( Mi is azt hittük, hogy nem lesz gond, mert még senki nem szólt. Üzletben is azt mondák, hogy még nem hoztak vissza Intel-t a 8MB-os buggal, mi voltunk az elsők. Micsoda öröm. ;] :o

Szerk.: Azt el is felejtettem, hogy nem áramszünet volt, hanem egy BSOD-t vágott a Win, és Reset után már csak 8MB volt látható.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#20643) Fire/SOUL/CD válasza radi8tor (#20641) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. A probléma valós, én magam (eddig) 5 darab 320-as Intelt küldtem vissza garba(annak ellenére, hogy vissza tudtam hozni a teljes kapacitást (persze teljes adatvesztés mellett)), cserélték is mindet más típusra, mindegyik ugyanúgy szállt el és mindegyiken 8Mbyte látszott.
(nem saját ssd-k, csak (többek közt) 16-17 éve foglalkozom gépek összerakásával/telepítésével/szervizel stb stb, ezért elég sok kütyü megfordul a kezem alatt, így ssd-k is...)

2. Mond meg az ismerőseidnek, hogy másolás (vagy akár tétlen állapot) közben rántsák ki a 220-ból a masinát, aztán meglátják mi lesz az Intel 320 series ssd-jükkel (a puding próbája az evés) ;] (persze ezt nehogy valaki komolyan vegye is kipróbálja. :N )

Amíg nem adnak ki egy firmware frissítést, addig jobb lenne, ha egy kis felárral (max 5k) szünetmentes táppal árulnák... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20644) GLOCK34 válasza Faterkam (#20618) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Szia!
Pár napja raktam bele ezt az ssd-t amit linkeltél egy Dell xps L702x-be,és megy mint a golyó! :DD :C (Legalábbis szerintem)
Szerintem ár-érték arányban jó döntés.
Az xp-ben nem tudok segíteni,win7-nél egyszerű volt.

(#20645) Sonja


Sonja
veterán

Hopp, van új fejlemény az Intel-es 8MB bug-ban! :K

Intel has been investigating the ‘Bad Context 13x Error’ as seen on select Intel® SSD 320 Series drives. This was previously noted in the Intel community post as “SSD Power Loss”. To summarize the error: In certain circumstances, after an unexpected power loss, a small percentage of SSDs may experience this error on the next attempt to boot the system. In this situation, the system’s BIOS reports an SSD as an 8MB capacity drive.

Intel has reproduced ‘Bad Context 13x Error’ utilizing strenuous testing methods. This ‘Bad Context 13x Error’ can be addressed via a firmware update and Intel is in the process of validating the firmware update. A future update will define the schedule to deliver the firmware fix.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#20646) radi8tor válasza Fire/SOUL/CD (#20643) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy ilyen általad javasolt akció bármilyen adattároló eszközt taccsra vághat.

⭐ Stella

(#20647) Fire/SOUL/CD válasza radi8tor (#20646) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tápegység (megfelelő minőségű) kérdése az egész, egyetlen egy hdd-m és ssd-m sem döglött meg eddig, mert elment az áram vagy csak egy pillanatra ment el és szinte abban a másodpercben vissza is jött(ez a legrosszabb eset amúgy).

Nyilván az ismerőseidnél még nem volt áramszünet vagy ingadozás stb ezért nem érintettek (és nem is kívánom, hogy azok legyenek).
Mint az új fejleményekből olvasható (Sonja Thx!), az Intel reprodukálni tudta a jelenséget, elismerte hogy van/létezik, szerencsére nem kell visszahívni a szériát, hanem egy firmware frissítéssel orvosolni fogják.
(Viszont arra is felhívják a figyelmet, hogy rendszeresen backupoljanak a userek addig is. Ez magyarra lefordítva annyit tesz, hogy semmi értékes pótolhatatlan adatod ne legyen az Intel SSD-n...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20648) radi8tor válasza Fire/SOUL/CD (#20647) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden adathordozóra igaz ez is: semmi értékes pótolhatatlan adatod ne legyen rajta.
De ezt úgyis tudják azok, akinek ilyen adataik vannak. :D

⭐ Stella

(#20649) Faterkam válasza GLOCK34 (#20644) üzenetére


Faterkam
addikt

Húú, kösz az infót, mert most bizonytalanodtam el Kingston ügyben, de látom mással is lehet gond pl. Intel...

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#20650) soldi3r válasza radi8tor (#20635) üzenetére


soldi3r
veterán

nem túl bizalomgerjesztő :)
lehet várok még vele 1-2 hetet, hátha megoldódik ez a firmware mizéria

E30 (oo=[][]=oo)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.