Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21651) Zsolti1987 válasza Fire/SOUL/CD (#21650) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Elnézést, nem akartam bunkó lenni, én itt olvastam. Sajnos nekem gyakorlati tapasztalatom nincsen belőle,és ezt megbízható forrásnak gondoltam.

(#21652) Sea Edge


Sea Edge
tag

IDE módban viszont tuti nincsen NCQ.

(#21653) Qru válasza Sea Edge (#21652) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Se HotSwap.

#nincsbennetarcsi

(#21654) Fire/SOUL/CD válasza Zsolti1987 (#21651) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na erről van szó, THX!
Hát ezt akkor gyakorlatba ki kellene próbálni, persze úgy, hogy SATA IDE módban telepíteni SSD-re W7-et... Ok, mentek egy rendszert, aztán újrahúzom a Samu 470-re a W7-et IDE módban és jelentkezem, végére kell járni ennek a gyakorlatban... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21655) pschio válasza Fire/SOUL/CD (#21654) üzenetére


pschio
őstag

téged aztán hajt a kíváncsiság. :DDD

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#21656) cszn válasza pschio (#21655) üzenetére


cszn
őstag

Ááá! Csak ráér! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21657) Rick4 válasza Qru (#21647) üzenetére


Rick4
félisten

Hát, nem hobbi, de nem ennyin múlik az élet. Ha ezzel nem okés, bele se rakom, az ssd még a dobozában pihen. Egyébként meg nekem felesleges nagyobb konfig, nem használom ki.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21658) Qru válasza Rick4 (#21657) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért írtam, hogy egy ICH9-es lapot veszel akkor bőven jó vagy/leszel.

#nincsbennetarcsi

(#21659) Rick4 válasza Fire/SOUL/CD (#21645) üzenetére


Rick4
félisten

Igaz, ez is csak egy kevésbé szakmai fórum, de erről írnak. [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21660) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Milyen SSD-t ajánlotok egy Laptopba, ami nem tudja az AHCI-t (de nem AMD), Sata2, és legalább 120GB?
(c2d 5550, 2 GB ram)

Vertex2-n gondolkodtam, vagy X25-V vagy M az Intel SSD toolbox miatt)

[ Szerkesztve ]

(#21661) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Na megvagyok! :DDD

Környezet
# Windows 7 Home Premium x64
# Samsung 470 series 64G SSD SATA II
# SATA IDE üzemmód
# Eszközkezelő

TRIM
# Parancssor
# CrystalDiskInfo
# Hard Disk Sentinel

Sebességtesztek
# ATTO
# AS
# CrystalDiskMark

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21662) fagy53 válasza Fire/SOUL/CD (#21661) üzenetére


fagy53
nagyúr

Már csak azt kellene megtudni, hogy ez mit bizonyít?
A TRIM működését csak hosszabb távon lehet igazolni, folytonos írással terhelve.
Valójában nagyon nehéz megállapítani, hogy működik-e, mert az, hogy be van kapcsolva még nem jelent semmit, ha csak HDD van a gépben akkor is "0" a parancssor erre vonatkozó része.
Használtam 2 hónapig kikapcsolt TRIM-el a gépet és komoly különbséget nem észleltem, ha üresen jár a szerkezet akkor a GC végzi a dolgát és a lelassult írás szépen lassan helyreáll, nehéz ettől különválasztani a TRIM hatását!
Jelenleg SSD-n van a Win7 és szintén egy SSD-n az XP mindkettő AHCI-ben, hasonló használat mellett nincs különbség a két meghajtó állapota közt, holott az egyik biztosan nem tudja TRIM funkciót... :D

(#21663) Fire/SOUL/CD válasza fagy53 (#21662) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ITT én már kifejtettem ezirányú "nézetemet", most azért hogy keresgéltem, találtam egy olyan Intel forum-os hsz-t, ami megerősít ezt: koitsu hsz-a a vége felé
Corsair blog, részlet belőle
"Storage Controller configured in IDE or ACHI mode"
(Nem köti ki, hogy kizárólag AHCI lehet)

W7 esetén AHCI-ben kell telepíteni az OS-t és "probléma" letudva (nem az ssd miatt, hanem az OS is az AHCI-t "szereti") ;)

UI: Az általam mért olvasási ebességekben, lényegesen lassabb a Samu IDE módban

(Most lépek, mert itt topog egy koma, hogy bexart a mobilnetje, de jó lenne a tegnapelőttre megreparálnám...) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21664) fagy53 válasza Fire/SOUL/CD (#21663) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nekem nem az AHCI/IDE dologgal van problémám, mert AHCI-t használok mindkét rendszernél, én csak a TRIM működését nem látom igazoltnak és erre nem is találtam megnyugtató megoldást. Ráadásul a két Kingston SSD-m tudja a GC-t és a saját vezérlőjük progija remekül regenerálja a meghajtót, ezáltal nehéz megállapítani az OS ténykedésének a hatékonyságát. :D
Jobb lenne ha jövőbelátó tanfolyamra járnál, hogy ne érjenek meglepetésként a toporgó alakok... :DDD

(#21665) Cheater-666


Cheater-666
csendes tag

Hello érdeklődnék, hogy valaki felvilágositana mi a helyzet itt a sata ügyekben?

Azt hallottam a P67-es alaplapokban, sorozatos hibákat észlelnek a SATA2-es csatlakozással, mind merevlemez, mind optikai lemez használatánál.

Jó oké, akkor beruházunk, SATA3-as ssd-re, azt ott nem lesz gond, de viszont nem rég olvastam, hogy az OCZ és a Corsair Sata3-as ssd-inél sorozatos fellép olyan probléma kékhalállal elszáll a gép, a bios és az oprendszer sem látja a meghajtókat sokszor, és csak áramtalanitás után jön vissza.

Most akkor mi van???

Amúgy vélemény valakinek a Corsair Force3 120Gb-ról? :)

Corsair ForceGT-t lehet kapni magyarországon? Eddig még nem találkoztam vele, shopokban... :/

(#21666) Rick4 válasza fagy53 (#21664) üzenetére


Rick4
félisten

Ráadásul a két Kingston SSD-m tudja a GC-t és a saját vezérlőjük progija remekül regenerálja a meghajtót.

Ez pontosan melyik progi lenne?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21667) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!

Egy ilyen lapra rádugtak egy Buffalo SSD-t (NSUH64GB előtte egy HTPC-ben tökéletesen üzemelt W7 volt rajta) és nem látszik a biosban. S-ata táp/adat kábel gond lehet, vagy valami bios beállítás is lehet ludas?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21668) Gorneck válasza Rick4 (#21666) üzenetére


Gorneck
titán

Nem úgy progi...GC maga csinálja és nem egy szoftver...pdf

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#21669) evitiguF


evitiguF
senior tag

Üdv!

ismerősöm SSD-t szeretne venni, rendszer, + 2-3 játék lenne rajta, ezért 120Gb-os vagy nagyobb a cél, de 50k-ba bele kellene férnie.
Van ilyen árkategóriában ilyen paraméterekkel? Melyik ajánlott?

köszi

(#21670) havasa


havasa
aktív tag

#21641-re valaki, nincs itt Guru, aki tudna segíteni, nincs időm kísérletezgetni. :)

[ Szerkesztve ]

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#21671) Gerisz válasza havasa (#21670) üzenetére


Gerisz
addikt

A Ghost-al tudod megcsinálni. Szerintem egy biztonságosabb.

(#21672) havasa válasza Gerisz (#21671) üzenetére


havasa
aktív tag

:R
Norton Ghost? A Kingston Raid 0 tömbre is fel fog menni vagy csak az Intelre?

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#21673) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Hali

Szeretnék rendszermeghajtónak+1-2 játéknak egy ssd-t.
KINGSTON 96GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V+ SVP100S2/96G merevlemez ezt talátam elfogadható áron,Intel szeretnék de a 40-es kicsi lenne,a 80-as meg keretemen kivül van.
Az a vezérlő ami a Kingston van ha jol tudom Toshiba , tapasztalatok ezzel az ssd-vel?
Gondolom hdd hez képest nagy gyorsulás lesz,de ssd viszonylatban milyen ez a vinyó+vezérlő?
Nem háttértárat akarok, de a Race07+Wow+heroes-t szeretném rá telepiteni + win 7 szóval kell a hely.
Gépem: Gigabyte P35C Ds3R+Quad 2,4 (3Ghz)+2*2 kingston ram DDR3+2 hdd,+8800 Gt
Sata II-van asszem,remélem az alkatrészek nem huznák le az ssd-t.

[ Szerkesztve ]

(#21674) SirRasor válasza Frenky89 (#21623) üzenetére


SirRasor
őstag

Nah megnéztem, és megnyugodtam. 205 óra up-time van, és mellé 1 az érték, de azt is elbénáztam, mert 1x újra kellett telepíteni a wint :DDD Kíváncsi vagyok hány hónap alatt megy fel 2-re.

Make Love not war!

(#21675) zsolt19900


zsolt19900
őstag

bocsánat előre is hogy itt teszem fel a kérdést....

elkelt az ssdm, és a rendszeremet úgy ahogy van átszeretném tenni, tükrözni stb. a vinyómra, mely programmal tudom ezt megbízhatóan rendesen megcsinálni, adnátok egy-két tippet, mert fogalmam sincsen, hogy melyik programmal kezdjek hozzá

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#21676) Fire/SOUL/CD válasza zsolt19900 (#21675) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Easeus Todo Backup-al, vagy direkt, csak másolásra alkalmas Disk Copy-val. [link]
W7 esetén a 100 megás rejtett partíció meg tudja keverni a szalámit, -de ettől függetlenül is- ha tutira szeretnél menni, akkor nem partíciót, hanem a komplett lemezt (ssd-t) klónozod a hdd-re (nyilván a HDD kapacitása nagyobb, mint az SSD-é döntő többségében).
Ezt viszont csak úgy lehet kivitelezni, hogy a hdd-ről minden el fog tűnni, az SSD méretével azonos méretű partíció fog létrejönni a hdd-n, és az ezenfelül, a hdd-n fennmaradó terület pedig nem lesz particionálva. (ez nem gond, W7 lemezkezelőjével utólag megoldod) [link]
Ezután győződj meg, hogy a HDD-ről (biztosan a HDD-ről) kifogástalanul induljon a rendszer, nehogy az SSD-ről addig letakaríts mindent...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21677) orbano válasza Fire/SOUL/CD (#21676) üzenetére


orbano
félisten

ha bekavar a 100 megás partíció és nem hajlandó indulni HDDről, be kell bootolni W7 telepítővel és nyomni egy javítást...

A vér nem válik VAZZE!™

(#21678) scream


scream
veterán

Nem tudjátok esetleg ,hogy külön merre fele lehet venni 2.5"-os SSD-hez beépítőkeretet ? (3.5"-at)

(#21679) kranazoli válasza scream (#21678) üzenetére


kranazoli
senior tag

[link]

Én Users-ben vettem.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21680) Fire/SOUL/CD válasza scream (#21678) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link] - csak célszerű személyesen elballagni érte (már ha pl BP-i vagy), mert futárral nem éri meg kihozatni.

orbano :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21681) scream válasza Fire/SOUL/CD (#21680) üzenetére


scream
veterán

köszönöm mindenkinek :R

csak gondoltam ezért ,hogy legyen ilyen beépítőkeretem nem adok +3ezer Ft-ot ...

(#21682) jozsikka


jozsikka
tag

Sziasztok

Vettem én egy 30 GB-os Kingston SSD meghajtót és telepíteném rá a windows 7-et és újraindítás után mikor fejezné befele a telepítést állandóan kékhalált kap :S Mi lehet a baj? Próbáltam már windows 7 64 prof-al és windows 7 64 home premiummal is. A meghajtónak lenne baja?

Lécci help!!! :((

Köszi!

(#21683) Fire/SOUL/CD válasza jozsikka (#21682) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Használtan vetted esetleg a meghajtót?
SATA üzemmód AHCI-n van? Ha igen, akkor IDE-re rakva is próbáld meg telepíteni
Eredeti/érintetlenek azok a W7 telepítők?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21684) jozsikka válasza Fire/SOUL/CD (#21683) üzenetére


jozsikka
tag

Teljesen új az ssd igen érintetlen win 7-ek helyesebben úgy érintetlenek hogy 1 éve én használom már lett róla telepítve. Okés azt még úgy megnézem hátha. Köszi a tippet :) Jelzem sikeres lesz-e :)

(#21685) jozsikka válasza Fire/SOUL/CD (#21683) üzenetére


jozsikka
tag

A helyzet változatlan :S Mindent végig próbáltam és vagy fel sem ismerte vagy ha felismerte akkor ugyanazt csinálta mint eddig vagyis telepít és újraindítás után a telepítés befejezésénél bejön egy fekete háttér villogó kurzorral a bal felsőben majd pár mp múlva kék háttérrel a sok szöveg de az is csak pár mp-ig. Utána újraindul :S Mi lehet a gond???

(#21686) Rick4 válasza Gorneck (#21668) üzenetére


Rick4
félisten

Mondjuk sehol se írja, hogy ez ACHI függő.. :U Fent van egyébként a rendszer az SSD-n, majd minnyá tesztelem is. Mondjuk egy word- excel azért simán 5x gyorsabb mint a WD Back-kel...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21687) Rick4


Rick4
félisten

Ez sikerült:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21688) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

A 21673-as hozzászólásra valaki reagáljon pls.

(#21689) Cadal válasza s.s.j.goku (#21688) üzenetére


Cadal
őstag

Itt a fórumon elég sokan használnak 96GB-os kingston-t (többek közt én is). Épp a Te hsz-ed felett is van egy kiváló bench. eredmény ezzel a meghajtóval. Én azt látom, hogy egy - két megmagyarázhatatlan (valszeg user error) eseten kívül mindenkinél jól teljesít az SSD. Meghibásodásról még itt nem hallottam. Én is oprendszernek használom és ide vannak telepítve azok a játékok, amikkel néha játszok kicsit. Tökéletesen működik egyenlőre.
Ebben az SSD-ben az a Toshiba T6UG1XBG vezérlő van mint a Kingston SNVP325-S2-ben is van. Az pedig itt különösen ajánlott plecsnit kapott.
Szóval én nyugodt szívvel ajánlom ezt az SSD-t az igényeidnek kielégítésére. A géped sem lesz szűk keresztmetszet a meghajtóhoz. szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#21690) cszn válasza s.s.j.goku (#21673) üzenetére


cszn
őstag

Jó választás. Mondhatni best buy egy jó ideje. :) A vezérlője sebességben középutas, de így is nagyon nagy ugrás vinyóról. Megbízható és a konfigod is jó hozzá. Futás megvenni. :))
Ja most látom csak, hogy cadal elvtárs is már válaszolt.

[ Szerkesztve ]

(#21691) Rick4


Rick4
félisten

Azt hogy tudom leellenőrizni, hogy a TRIM működik-e vagy sem? Mert ICH7-es déli hídon egész jó, persze működni is flottul működik. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21692) cszn válasza Rick4 (#21691) üzenetére


cszn
őstag

Használd két hónapig. Ha észrevehetően lassul akkor nem megy. :D

(#21693) Rick4 válasza cszn (#21692) üzenetére


Rick4
félisten

Köszi, ennél kézzelfoghatóbb megoldás kellene... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21694) Frenky89 válasza Rick4 (#21693) üzenetére


Frenky89
őstag

"Innentől kezdve nincs más tennivalónk, a TRIM működik. Ennek leellenőrzésére két mód létezik, egy gyors és egy lassú. A gyors módszer keretein belül teszteljük le az SSD írási sebességét valamelyik benchmarkkal (AS SSD, CrystalDiskBench, Atto, HDTune stb.), majd írjuk teli az SSD-t, aztán írjuk teli újra, hogy a tartalékterület (spare area) is biztosan megteljen. Ha ezután letörlünk mindent, és újra lemérjük az SSD sebességét, akkor az első méréssel megegyező eredményeket kell kapnunk. A lassú módszer a következő: mérjük le az SSD sebességét, majd használjuk "normálisan" pár hétig/hónapig, végül újra teszteljük le. Az előtte és utána mért írási sebességeknek egyeznie kell." - [link]

(#21695) Rick4 válasza Frenky89 (#21694) üzenetére


Rick4
félisten

Na akkor majd szeptemberben ránézek... :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21696) jozsikka válasza jozsikka (#21682) üzenetére


jozsikka
tag

Sziasztok!
Valakinek előző hozzászólásomra valami ötlete? :F [link]

[ Szerkesztve ]

(#21697) radi8tor válasza jozsikka (#21682) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi a kékhalál szövege?

⭐ Stella

(#21698) padra válasza jozsikka (#21696) üzenetére


padra
aktív tag

Nekem is volt ilyen gondom a laptopommal,újraindulásnál állandóan kékhalál volt.A biosba az ahci beállítása után már jó lett.

[ Szerkesztve ]

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21699) zsolt19900 válasza Fire/SOUL/CD (#21676) üzenetére


zsolt19900
őstag

és a klonozásnál, ha egy külön partición van a rendszerem, és arra szeretném átteni az ssd anyagát, akkor is törli a másik particiót is a hddről ettől függetlenül?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#21700) romero28


romero28
senior tag

üdv urak

következő kérdésem lenne :

jelenleg hdd-t használok , és csináltam a rendszerről norton ghost-al egy mentést . ezt minden gond nélkül fel tudnám rakni egy ssd-re :F

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.