Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20801) fenergie84 válasza GLOCK34 (#20800) üzenetére


fenergie84
addikt

:D már megijedtem, h az enyém lassú :D
Jó kis cucc az a +os, de nem tudom, h észrevehető lenne a különbség a simához képest...

(#20802) Attix82 válasza soldi3r (#20782) üzenetére


Attix82
őstag

Pontosan melyikről is van szó? Tudnál adni egy pontos típust.

(#20803) Syl válasza soldi3r (#20799) üzenetére


Syl
nagyúr

És a vám? Áfa?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20804) soldi3r válasza Attix82 (#20802) üzenetére


soldi3r
veterán

persze, az árgépen néztem az SVP100/64G-t
kinn pedig SVP100/96G

[ők tudnák gariztatni a kinti cuccot?]

E30 (oo=[][]=oo)

(#20805) soldi3r válasza Syl (#20803) üzenetére


soldi3r
veterán

150Euro alatt nincs

E30 (oo=[][]=oo)

(#20806) Gorneck válasza soldi3r (#20804) üzenetére


Gorneck
titán

Ha a kisker onnét szerzi be...

Gorneck#1239

(#20807) jegenye77 válasza GLOCK34 (#20800) üzenetére


jegenye77
addikt

Hol vetted a V+ -ost 23-ért?
Mert amit én néztem az nem +-os volt.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20808) fenergie84 válasza jegenye77 (#20807) üzenetére


fenergie84
addikt

Volt itt az apróban, még vagy 2hete...

(#20809) GLOCK34 válasza jegenye77 (#20807) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Nemrég vettem innen,akkor még volt pár db,de nagyon vitték.
Ha jól emlékszem azt írta lesz még később is. Írj neki,nagyon rendes volt és gyors!

(#20810) kungzi válasza GLOCK34 (#20809) üzenetére


kungzi
veterán

és mennyi volt ha szabad tudni? akár pm-ben is jöhet :R

(#20811) GLOCK34 válasza kungzi (#20810) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

23700 ft volt postával. :DDD

(#20812) soldi3r válasza GLOCK34 (#20809) üzenetére


soldi3r
veterán

beszéltem már vele, augusztus elejére ígérte, de semmi se fix

E30 (oo=[][]=oo)

(#20813) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Erről az SSD-ről mi a véleményetek?

SSD Kingston SATA2 2.5" 64GB SSDNow V100 (SV100S2/64G )

Az egyik legjobb áron kapható 64 gigás. Vagy más alternatíva? Igazából a rendszer és pár felhasználói progi menne rá, hogy tényleg hasítson a gép....

Köszi!

(#20814) fenergie84 válasza banderasz77 (#20813) üzenetére


fenergie84
addikt

Nekem ilyen van, átlag felhasználásra tökéletes...:K

(#20815) banderasz77 válasza fenergie84 (#20814) üzenetére


banderasz77
addikt

HDD után mekkora különbség érzékelhető?

(#20816) fenergie84 válasza banderasz77 (#20815) üzenetére


fenergie84
addikt

nagy...nagy...:D
Nekem F3 samsung volt előtte, akkor az volt a leggyorsabb 1 tányéros 7200rpm-es vinyó, és ahhoz képest is pattogós lett minden...
Szóval érezhetően gyorsabb :K

(#20817) banderasz77 válasza fenergie84 (#20816) üzenetére


banderasz77
addikt

Élettartamban mi várható?

(#20818) fenergie84 válasza banderasz77 (#20817) üzenetére


fenergie84
addikt

Annyi, h hamarabb fogod lecserélni, mint hogy tönkremenjen...:D

(#20819) banderasz77 válasza fenergie84 (#20818) üzenetére


banderasz77
addikt

Jól van, szerintem ezt kipróbálom, ennyit még rászánok. Köszi szépen. :R

Ez tudja a Trim-et? Kell az egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#20820) fenergie84 válasza banderasz77 (#20819) üzenetére


fenergie84
addikt

Tudja, és kell, a win7 magától végzi, de arra ügyelj, h a biosban AHCI-ra legyen állítva a Sata vezérlő (ne IDE-re), mert csak így fog menni a TRIM.

(#20821) banderasz77 válasza fenergie84 (#20820) üzenetére


banderasz77
addikt

Ok, köszike! :R

(#20822) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

(#20823) banderasz77 válasza AndrewTdi (#20822) üzenetére


banderasz77
addikt

Ez mindegyik SSD-hez kell/jó?

(#20824) Gorneck válasza banderasz77 (#20823) üzenetére


Gorneck
titán

Ez vezérlőhöz van...nem SSD függő...érdemes megnézni a change logot az intel oldalán, ha van és megnézni mit javítottak...

Gorneck#1239

(#20825) banderasz77 válasza Gorneck (#20824) üzenetére


banderasz77
addikt

Ajaj, nekem AMD chipsetem van. ASUS M4A785D-M PRO. 785G+SB710 asszem

(#20826) Gorneck válasza banderasz77 (#20825) üzenetére


Gorneck
titán

Hááát néked az AMD oldalán kell nézelődnöd AHCI driver után... :D

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#20827) Fire/SOUL/CD válasza banderasz77 (#20825) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az alaplapodhoz adott lemezen is fent van egész biztosan...
Ez a legújabb driver:[link]
(lehetőleg ne az egész tartalmát telepítsd, egyéni telepítést válaszd és ott kijelölheted, hogy csak az AMD SATA drivert tegye fel. Másrészt meg biztosan nézz utána, hogy milyen chipsetes a deszka (SB verziója))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20828) banderasz77 válasza Fire/SOUL/CD (#20827) üzenetére


banderasz77
addikt

SB710 tutira

(#20829) Lacza_26


Lacza_26
aktív tag

Lassan jön az új firmware az intelhez.

(#20830) djxp01


djxp01
senior tag

OCZ Vertex 3 vagy a Corsair Force 3 a jobb választás (nem az árat nézve) ? Sok tesztet nézegettem, de mindenütt más eredményeket láttam. De összeségében a Vertex 3 gyorsabb kicsivel pár tesztben. Ez a tény a gyakorlatban is helyt áll? Érezhetően jobb a Vertex 3 ?

S.O.S-ben kell vásárolnom a holnapi nap, ezért fontos lenne a Ti véleményetek! Köszönöm!

regisztrált: 2005-07-05

(#20831) SirRasor


SirRasor
őstag

Gyerekek! Van egy nagyon érdekes felvetésem:

Mi van akkor, ha nem is így kéne használni az SSD-t, ahogy használjátok? 1 napja nyűvök egyet, és nem tudok mit kezdeni azzal, hogy a winfos állandóan ír rá valamit. Most vonatkoztassunk el attól, hogy "az nem jelent semmit, meg úgyse számít" mert ebben egészen egyszerűen nem tudni, hogy igazatok van-e, mert még senki se használja annyi ideje a 22 nm-es chippeseket.

Mi van, ha a winbootidő a kutyát se érdekel, mert belép, amíg belép, ha más nem, elkészül alatta egy tea, de azért szerintem senkinél sincs 1 perc fölött a bootidő, és 1 nap nem indítgatja újra 50x a gépét.

Tehát ha a win kilőve, akkor miért ne lehetne külön vinyónak használni, amire mennek a telepített programok és játékok, de a win nem? Erre gondolt már valaki? Próbálta már valaki? Nagy őrültségnek tűnik?

Make Love not war!

(#20832) soldi3r válasza SirRasor (#20831) üzenetére


soldi3r
veterán

nem orultseg, csak a lenyeget nem hasznalod ki :) jarhatsz x5-ossel is a sarki kozertbe bevasarolni es egy dacsiaval nyaralni

E30 (oo=[][]=oo)

(#20833) jozsi252


jozsi252
veterán

Valójában értelmét veszti az ssd, ha csak a win van ssd-n akkor mire mész vele? a boot gyors lesz aztán kész. De a progik nemfognak úgy indulni ahogyan kellene.

Nemkell ezt babusgatni annyira, legyen 1-2 dolog kikapcsolva és kész, de nemkell erre annyira vigyázni mint sokan beállítják. Nagy cégeknél szerintetek akik ssd-t használnak azokis így babusgatják?? nemhinném.

iPhone 13 Pro Max

(#20834) kungzi válasza jozsi252 (#20833) üzenetére


kungzi
veterán

de akik már ssd-t használnak cégnél, szerintem meg se kottyanna, ha fél évente cserélni kell az ssd-t vagy évente :D

(#20835) SirRasor válasza soldi3r (#20832) üzenetére


SirRasor
őstag

Olvasd el még egyszer mit írtam. Vagy nem tudod rendesen értelmezni? Akkor segítek: Tehát mindenben gyors lenne, csak a winbetöltési időben (és pont amitől a legjobban használódik) nem.

Átgondoltam újra és újra, és ez tűnik a legpraktikusabb felhasználásnak. De most még elmegyek fürdeni, hátha kigondolok jobbat. Viszont így még a biztonságos adatok elvesztése miatt se kell jobban aggódni.

De most komolyan, ezen érdemes elgondolkodni: mit használsz nap mint nap? Az, hogy a paint, meg a winbe integrált sok fos milyen hamar indul el az csak másodlagos. Mindenkinek van más cucca, amit úgyis felrak, és ott meg úgyis tudja irányítani a helyet, ahova menni fog a telepítés. És a win egyéb részei, amit használunk? Szerintem a pölö: paint indítása így is 0.1 mp alatt van HDD-ről..

Tehát szummázva szerintem jobban megéri berakni külön az SSD-t, és nem piszkálni az alap rendszert, utána meg az SSD-re telepíteni az összes olyan programot, amit amúgy is használ a rendszer, és így:
1. nem fog benne gányolni a win
2. +15 GB szabad hely, mert ugye nincs rajta a win :D

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#20836) Syl válasza SirRasor (#20835) üzenetére


Syl
nagyúr

Ööööö..... ez most kicsit megakasztott a fejlődésben.... :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20837) djxp01


djxp01
senior tag

Az utolsó utáni esélyt adva a G.Skill 128GB Falcon I.-es 3 éves SSDmnek, megkérdeznélek titeket, mielőtt lecserélném a holnapi napon egy új ssd-re :S

A hiba annyi, hogy kb. 1 hétig látja a bios az SSD-t, viszont utána teljesen véletlenszerűen megszűnik létezni. Előtte ugyanazzal a FW-rel tökéletes volt, de most rájött a problematika., hogy már nem 1 évig, hanem 5-6 napig bírja az SSD, hogy eltűnjön a biosból. (utoljára 3 hónapja lett egy új hdd véve a gépbe, tehát semmi más új perifériát nem kötöttem a gépre mostanában)

Más gépben sem látható az SSD a hiba után, se a biosban, semerre. 5 féle sata kábel 5 féle tápkábel, másik gépekben való megnézés is megvolt - alaplap bios a legfrissebb. Bebootolhatatlan a gép, ha bent van a Falcon (megáll az IDE detekciónál), vagy 5 perc várakozás után beenged a biosba, és ott SEMMILYEN SSD-t nem lát. Próbálkoztam AHCI móddal, IDE móddal. SATA3-as/ SATA2-es portra dugva, de semmi jel...

Egy dolog "javítja" meg az SSD-t, az pedig az, ha firmware frissítéshez használandó jumpert rádugom a kis SSD-re, akkor újra látja a bios factory barefoot módban, ilyenkor csak a firmware frissítést lehet alkalmazni az SSD-re. Szépen ledarálom, cleanelem és utána újra rakom rá a 1819-es FW-t például, (próbálkoztam már a 2030-cal is , de semmi). FW frissítő jumper le és Windows újrarak.

Ezután a bios tökéletesen látja, pöccre megy a win install. (AHCI és IDE módban is ráraktam a wint, de az se segített)

A kérdés, annyi, hogy hogyan gátolhatnám meg a random biosból való eltűnést? Vagy felejtsem el ezt a Falcon I-est? (amúgy mindig kíméltem, minden átmeneti könyvtárat, cuccot a sima hdd-re tettem, lapozófile mindig off, tehát a felesleges írástól védtem mindig is. A sebessége soha nem ment 180/130 alá így 3 év után sem)

A konfig amiben ez a "csodálatos" jelenlség lezajlik.: win7x64, i7-920@4Ghz,3x2gb Gskill 2000 ddr3 @ 1600 9-9-9-24, Asus P6X58D Premium, 5870, Corsair HX520, 1db 1.5 TB Hitatchi (sata3 porton), 1db 640gb WD Blue (sata2 porton), PIONEER DVD-RW DVR-216D sata2 porton. 1db USB2.0 trust USB hub.

Semmilyen USB3-as eszközöm nincs bekötve, csak az USB2-es portokat használom. SATA3-ra csak a Hitatchi 1.5TB van kötve, mert az sata3-as.

Billentyű sima PS/2-es. Egér USB-s.

Ha valaki tud megoldást, annak komolyan "mondom" kitalálok valami jutalmat, mert nem szívesen fizetnék ki most 56ezret egy új SSD-re (vertex3). Meg mostmár újra belakni se szeretném a windowst, hogy 5-6 óra kemény program/játék telepítés után megint ezt játsza az SSD... (ja és nem garanciális már a Falcon) Köszönöm előre! :R

regisztrált: 2005-07-05

(#20838) Gorneck válasza djxp01 (#20837) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem lassan kezdi beadni a kulcsot...másik alaplapi bios? Másik gépben teszt? Tuning nélkül?

Csere esetén elég csak backupolni hddre és utána vissza az új ssdre...20 giga anyaggal szoktam végezni 2-3 perc alatt a win7 backupjával...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#20839) djxp01 válasza Gorneck (#20838) üzenetére


djxp01
senior tag

P35-DS3 lapon (ezt még kb. 3 év pont Te ajnálottad a P35 topikban, jó kis lap, imádom :D ) - a legújabb bios van fent, de nem hinném, hogy bios probléma :( De én is valószínűsítem, hogy ez már lassan kukaérett SSD :(

regisztrált: 2005-07-05

(#20840) Gorneck válasza djxp01 (#20839) üzenetére


Gorneck
titán

Ha két lappal is csinálja, akkor esélyes bizony...

Gorneck#1239

(#20841) soldi3r válasza SirRasor (#20835) üzenetére


soldi3r
veterán

speciel en azert veszem, hogy hasznaljam, ha nem ez lenne az elsodleges, akkor vagy a polcon hagynam vagy a boltban, az a legtutibb :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#20842) pschio válasza SirRasor (#20831) üzenetére


pschio
őstag

szerintem inkább rakd be a szekrénybe. akkor tuti nem irkál rá a win és sokáig megőrzi a szavatosságát... ;)

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#20843) SirRasor válasza soldi3r (#20841) üzenetére


SirRasor
őstag

Látom senki se a lényeget ragadja meg.

Akkor még egyszer picit szájbarágósabban:

+~15 GB vs gyors rendszerindulás. Megéri?

Pont azt néztem, hogy ha fent van a GTA IV, és feltenném mellé a leendőbeli Skyrimet vagy DeusEx-et, akkor 20% szabad hely alá mennék. És ez még csak 2 játék, de páromnak a Sims3-at is fel kéne tolni, ami kapásból 8 giga (4 gigát elrejt a dokumentumok mappában :D) Win mellett ez már nagyon szűkös..

EDIT: feltettem a bootracert és 17 sec alatt lépett be. Aki nem emlékezne, HDD alatt ez 22-23 sec volt úgy, hogy már agyon volt szemetelve a rendszer, ez meg 1 napos win. Na ez volt az utolsó lépés, rakom vissza a HDD-t elsődlegesnek, erre meg csak a programok és játékok mennek. Igazából másnak ezt nem is ajánlom, csak nálam nincs sok fos a rendszeren, így HDD-ről is elég gyors ahhoz, hogy ne vegyem észre a nagy különbséget induláskor.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#20844) Jofi81 válasza SirRasor (#20843) üzenetére


Jofi81
őstag

Tehát lényegében beáldozod az egész rendszered általános gyorsaságát csak azért, hogy a játékok 5-6 másodperccel hamarabb töltődjenek be? Hát végülis te tudod, kinek mi az elsődleges...

(#20845) Gorneck válasza SirRasor (#20843) üzenetére


Gorneck
titán

Mi értjük csak azt nem, hogy ez mire jó...de mindenki azt csinál amit akar... :D

Gorneck#1239

(#20846) SirRasor válasza Jofi81 (#20844) üzenetére


SirRasor
őstag

Most azt mondanám, hogy nem sokkal lomhább, mármint érzésre az SSD nem lett sokkal gyorsabb általános műveleteknél. Bebootoltam HDD-ről, és az a pár pillanatos eltérés is már idegesítő volt. Asszem innen már nincs visszaút, marad rendszernek :DD
Egyébként az egész rendszer lomhaságát vagy gyorsaságát a napi gépezés hány %-ában érzed? Ha böngészel, akkor tuti nem. Vagy állandóan nyitogatod a vezérlőpultot, vagy mit csinálsz? Nem egészen értem az alap koncepciót. Most komolyan érdekel, hogy mit csinálsz, hogy tudjam mit miért írsz.

Gorneck23 a felfogásoddal valami nagyon nem stimmel: Na még egyszer, biztos csak korán van. Arra jó, hogy az összes játék elférjen. Világos?

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#20847) SirRasor


SirRasor
őstag

Ne csak elméleti síkon mozogjunk, nézzük a felhasznásálomat:

-napi 1, max 2 gépindítás
-netezés, tehát FF indítás
-zene, azaz Foobar indítása
-film, azaz MPCHC indítása
-játékok indítása

Ha rendszernek van berakva az SSD, akkor ebből mit gyorsít? Az első pontot, ami több óra gépezési időből mennyit is? kb 1 percet vesz igénybe. A többi már mind annak a függvénye, hogy hova telepítem.

Felteszem a kérdést, hogy ti mit csináltok a géphasználat nagy részében, hogy ennyire szükséges a villámgyors rendszer?

Make Love not war!

(#20848) cszn válasza SirRasor (#20843) üzenetére


cszn
őstag

Hát nem semmi vagy hallod. :DDD Csak sikerült megmagyaráznod magadnak. Ha nem lesz rajta a rendszer akkor nem látom értelmét, hogy minek neked SSD, mivel munkára nem használod... Bár ha tényleg ennyire kévés dologra használod a gépet, hogy nem zavar, hogy a vinyón van a rendszer akkor végül is mindegy. Mármint nekem mindegy. Te tudod.
De ez őrüccccség! A föld nem lapos. :N

Az írás mizériára: Link. Bár lehet, hogy már linkeltem neked, de nem fog ártani. ;]
Rakok ki közvetlen linket a fontosabb képekre.
1; 2
Ezek az SSD-k még működnek. Az intel 320-as tulajt idézem: "190.33TB Host writes Reallocated sectors 6 MD5 OK, no change in avg speed."
Engedd meg, hogy merész végkövetkeztetést vonjak le: Nem az írásmennyiségtől fog az SSD-d használhatatlanná válni. :U

(#20847) SirRasor Ha tényleg ennyire használod a gépet akkor add el azt a szegény SSD-t. :))
Minek vettél SSD-t? Csak zavart a kerregő vinyó? Nem volt olyan, hogy a vinyó miatt sokat kellett várnod? Mire számítottál amikor elhatároztad, hogy megveszed?

[ Szerkesztve ]

(#20849) SirRasor válasza cszn (#20848) üzenetére


SirRasor
őstag

Azta*rva :Y

Oké, akkor minden eddigi, amit írtam, tekintsétek tárgytalannak. Most éppen azon izéltam, hogy elszámoltam a dolgot és a 3 nyomorult játék, ami kell a gépre 41 gigát foglal, tehát sehogy se jön ki a dolog, de akkor nem izgatom magam, marad rendszernek ez, rámegy ami rámegy, aztán kész.

Bár azt nem értem, hogy ezt hogyan teszteli? Teleírja, letörli, aztán megint teleírja? Ha így teszteli, az viszont nem jó, nem? Ha csak a 20%-át hagyja üresen, és mindig azt írja újra, akkor hamarabb tönkre fog menni. Persze van wear leveling, de a 20%-ot is cserélgeti az SSD a háttérben pont ezért, tehát..ja akkor lehet, hogy ugyanott vagyunk, mintha mindig teleírná 0-ról.

Make Love not war!

(#20850) SirRasor válasza cszn (#20848) üzenetére


SirRasor
őstag

Egyedül játékokban és photoshopnál volt sok a töltési idő, ami zavart. Hogy ezért szükségszerű volt-e egy SSD beszerzése? Nem. De akkor miért dobtam ki rá 30k-t? Amióta hallottam, hogy kifejlesztenek ilyen háttértárakat, azóta akartam szerezni egyet, mert hogy milyen gyors, és így tudom a legjobban és legköltséghatékonyabban fejleszteni a meglévő gépemet. Azóta eltelt pár év, és már hozzáférhető, tehát mondhatni egy régi álmom teljesült most. Az más kérdés, hogy azóta elkezdtem dolgozni, a munkahelyen is gépekkel vagyok körbevéve és itthon már csak nagyon alap dolgokra használom, szóval végtére is meglennék nélküle, de tudod, régi álom teljesülése azért nem rossz dolog :)

Amúgy meg nem fekete és fehér a világ, mert részben ti is azt csináljátok, mint én. Legalább is nem hiszem, hogy a böngésző cachéját és a temp könyvtárakat nem irányítottátok át HDD-re :P

Egyébként ha munkára használnám, és volna hozzá ultrabrutál nagy program, amit HDD-ről 1000 év alatt tölt be, akkor nyilván azt (is) az SSD-re telepíteném, aminek megint csak NINCS köze ahhoz, hogy a rendszer az SSD-ről megy-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.