Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20301) beci válasza fagy53 (#20300) üzenetére


beci
őstag

Köszi,elég részletes,jó leirás.:)
2 dolgot hiányolnék a részemről.
Firmware frissités menete,és hogy telepités elött,vagy után kell,valamint asrock amd-s lapom van,van benne ahci,de a leirásban irják,hogy jó lenne amd ahcit felrakni,azt mikor,és hogyan.
Ezeket megtalálom valahol?
Valamint jelenleg 40mp alatt áll fel a rendszerem a gomb megnyomása után,ez mennyivel rövidülhet?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#20302) radi8tor válasza fagy53 (#20300) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

10 HSZ-el előbb linkeltem be :U

⭐ Stella

(#20303) Gorneck válasza beci (#20301) üzenetére


Gorneck
titán

Fent van a kingston oldalán a teljes how to. Előtte.

Telepítéskor a win7 automatikusan felrakja (biosba kell csak ahcire álítani), frissteni pedig az amd oldaláról lehet.

Majd megtudod ha végeztél a telepítéssel. Sajna nem vagyunk jósok. Minusz 10mp még reális is lehet...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#20304) fagy53 válasza radi8tor (#20302) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ezek szerint kevés, 2 hsz-onként kell... ;]

beci: AMD - passz!
Firmware update
2/3 alatt, kb fele annyi idő, ez nagyon függ a telepített OS-től, az aut megnyíló progiktól is.

(#20305) beci válasza Gorneck (#20303) üzenetére


beci
őstag

Sajnos csak magyarul tudok.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#20306) Sonja válasza jozsi252 (#20298) üzenetére


Sonja
veterán

Két hét múlva esedékes a megvétel, de még nem tudtam eldönteni. :( Az már biztos, hogy vagy Intel 320 120GB-ot, vagy Crucial m4 128GB-ot veszek. Ez utóbbi is csak SATA2-n fog működni, de az kit érdekel?! :D Szóval, minden nap ezen gondolkodom, hogy mi legyen?! :U

Szerk.: Erősen az Intel felé hajlok, de csak zavar az a hiba. Amilyen peches vagyok, tuti, hogy nálam is előjönne. :o

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#20307) jozsi252 válasza Sonja (#20306) üzenetére


jozsi252
veterán

Énis pont ezen gondolkozok, intel or crucial, de nemtudom eldönteni, reggel még intel mellett vagyok, mert megbízhatónak tartom, de estére meg már crucialra hajlok jobban, szóval nemtudom hogy mi legyen.

iPhone 13 Pro Max

(#20308) Lujza1978


Lujza1978
tag

Sziasztok,

Őt CRUCIAL 64GB SATA3 2,5" m4 CT064M4SSD2CCA (SATA3)
vagy őt OCZ 60GB SATA2 2,5" Vertex 2 OCZSSD2-2VTX60G.34 (SATA2)

THX a helpet előre is..

Üdv

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#20309) jozsi252 válasza Lujza1978 (#20308) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha a sebesség fontos akkor m4, bár e kettő között használat alatt nem vennél észre különbséget, csak benchek alatt.

iPhone 13 Pro Max

(#20310) Lacza_26 válasza jozsi252 (#20307) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Sosem lesz ssd-d :DD

(#20311) jozsi252 válasza Lacza_26 (#20310) üzenetére


jozsi252
veterán

Neis mond, tele a tököm már az egész vásárlással, csak nyűg, komolyan mondom ez a ocz... használtam pár napot aztán annyi, 1 hónapja semmi, Intelek nem nagyon akarnak lenni nagykerbe. De eldöntöttem mostmár. Egyik barátomtól rendelem, ha nemlesz a héten se készleten akkor intelt lemondom és jöhet az m4. Aztán pénteken már remélhetőleg nem hdd-n lesz az os :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#20312) Lacza_26 válasza jozsi252 (#20311) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Volt gondod az ocz-vel: fagyás, lassulás vagy várakozás.
Igaz nálam 120 as van de nekem nincs vele problémám.
Minden megy eddig tökéletesen. Gyorsan teszi a dolgát, ahogy kell, pedig sata2-ön használom kényszerűségből.
Ha a u3s6 kari bennt van akkor valamiért a vga csak pci-e 8x megy. Még nem találtunk megoldást 16+4 re pedig elvileg kellene mennie
Tesztek sem voltak olyan rosszak.

(#20313) Findzs válasza Sonja (#20306) üzenetére


Findzs
addikt

vegyél egy szünetmentest is a gépedhez ha még nem lenne
más egyéb kellemetlen dologtól is megvéd, tönkrement alaplap, memória, stb. vihar idején

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#20314) Sonja válasza Findzs (#20313) üzenetére


Sonja
veterán

No igen, csak nekem mélyen a zsebembe kellene nyúlni (relatív) ahhoz, hogy a gép + "monitor" legalább 5 percet kibírjon. :( Annyit meg inkább másra költök. Eddig nem volt gondom ebből a 20 év alatt. Ha meg lesz, hát pech. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#20315) Findzs válasza Fire/SOUL/CD (#20267) üzenetére


Findzs
addikt

Én is csak kíváncsiságból vettem samut (Ha lehet hinni a híreknek, akkor a Samsung teljes mértékben megszünteti a HDD gyártást, kizárólag flash alapú adattárolókat fog fejleszteni/gyártani a jövőben)

igen már el is adták a seagate-nak a hdd üzletágukat [link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#20316) S-IW válasza beci (#20301) üzenetére


S-IW
tag

Először nézd meg pl.ezzel a programmal, hogy melyik a Firmware. Ha D110225a, akkor nem kell frissíteni.

(#20317) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Hali mindenkinek!

Tud nekem segíteni valaki, hogy mi lehet a baj?

Én eddig akármennyi SSD -t próbáltam egyikkel sem voltam egyáltalán megelégedve sebességre. OCZ Vertex2 -t próbáltam 120GB 3,5" -osat és 60 GB-osat 2,5" -osat is. Aztán próbáltam még A-DATA 60GB-os SSD-t de az már SATA 3-as volt. Aztán próbáltam még 120GB-os OCZ RevoDrive-ot is. Nah az olvasási értékei egész értelmesek voltak mindegyiknek de az írás gyalázatosan kicsi mindegyiknél. Vertex2 -nél olyan 50-60MB \ sec-es írás és 180 MB olvasás. A-DATA SATA 3-asnál szintén 50-60MB \ sec írás. Olvasás az nagyon jó volt 300 MB \ sec körül de csak azért mert SATA 2 nem bírta jobban. Az egyedüli SSD amivel tényleg meg voltam elégedve teljesítményre, az az OCZ RevoDrive volt 120GB-os. Az 410 MB \ sec-el olvasott és 180-190 MB \ sec-el írt. Azt meg nem tudtam együtt használni a többi RAID0 tömbbel (hosszú kifejteni, de nem volt Boot-olható csak akkor ha Disable-re tettem a RAID-et a BIOS-ban). AS SSD Benchmark-al próbáltam mérni általában, de sima Total Commander-es másolásokkal is próbálkoztam, de mindegyik ugyanazt eredményezte. Ugyanolyan értékek jöttek ki. Először azt hittem, hogy régi az alaplapom. nForce 790i Chipsetes 775ös lap. A Configom teljesen az, ami a profilomban is látható. Aztán elvittem az SSD-ket több haveromhoz is. Egyiknek 1366-os i7-je van másiknak meg 1155ös i7-je. És mind2-nél pici eltérésekkel ugyanazok a számok jöttek ki mindenre, mint nekem. De lényeg a lényeg, meg sem közelítették a gyári értékek az SSD-k. Vertex2 esetében 285MB \ sec olvasás 275MB \ sec írás. Még a Revo Drive se közelítette meg írásban, de az legalább csinált valamit, nem csak malmozott. És azt még elnézném hogy szarok de legalább ne lenne ilyen elborult áruk. :( Előtte Samsung 250GB RAID0 tömbön volt a windows-om. A 2db 250-es vinyó együtt 10K volt és stabilan 150 \ 150 MB ír olvas. Erre mondták nekem, hogy az SSD-nek az elérési ideje a nagyon csúcs nem az írás olvasás, de az a baj, hogy csak hajszállal töltődnek be hamarabb a programok mint eddig (MÁR AMIKOR TÖLTENI IS AKART A VERTEX2). Ennyi fejlődést egyszerűen nem tartok komoly dolognak ennyire sok pénzért amennyibe az SSD-k vannak. Szal 60GBos is legalább 25.000 Ft, a vinyóknál meg 500GB a kettő és 10K, de ez mellékes, mert nem a helyre hajtok csak gyorsulni akartam volna, de hát nem voltam elesve kicsit se. :(

ÉS ami még nagyon fontos és frusztrál eléggé: Ha nem használom az SSD-t azaz IDLE-ben van a gép 5 percig vagy tovább, akkor egyszerűen "elalszik" az SSD és mindegyik. Értsd: megnyitok mondjuk egy böngészőt és vár vagy 5-8 sec-et úgy hogy semmit se csinál és utána hirtelen betölti. Ez bármely programnál így van csak most egy példát mondtam. Ilyen vinyónál soha nem volt. Mindent töltött be egészen gyorsan. Főleg ha már egyszer betöltöttem az adott programot gépindítás óta. Akkor meg minden fél sec alatt jött be RAID0-n. És mivel mindenki annyira isteníti az SSD-t így azt vártam, hogy kb semmire nem fogok látni semmi töltést soha, még akkor se ha windows indítás után még nem lett elindítva a böngésző vagy ilyesmi. (nem játékokra értem h gyorsabban tölt, csak windowsról beszélek most, mert az van rajta)
Ami még fontos lehet: AHCI-ban van rendesen és próbáltam odafigyelni mindenre. Aztán a partíció eltolás mértéke is rendesen 1 MB szal 4K-val osztható. Aztán töredezettség mentesítést indexelést minden szart kikapcsolt win7be és beállítottam, ahogy egy régebbi PH-s tesztben ajánlották. :R Illetve még Firmware-t is frissítettem nem egyszer a Vertex2-kön hátha jobb lesz, de semmi. Aztán próbáltam JMicron SATA Drivert letölteni és még jócskán visszaesett az összes érték ahhoz képest, amikor nem volt driver és vissza kellett Ghost-olni a gépet. Az OCZ honlapján meg nem találtam semmi "Vertex2 kompatibilitás" programot. De mondom, nem csak nálam produkálták ezeket az eredményeket, hanem 1155 és 1366 esetében is. A legidegesítőbb amikor "elalszik". Ha már az az egy nem lenne már sokkal jobban érezném magam. Legfőképpen a Vertex2-kkel tudtam jó sokat próbálkozni, az A-DATA nem volt az enyém így csak futólag néztem meg, a Revo Drive-ot meg addig néztem amíg ki nem derült, hogy RAID0-val nem megy együtt.

Bocsi, hogy ennyit beszéltem, csak remélem tud esetleg segíteni vki valami jó tanáccsal! :R

Üdv! L.D.

(#20318) freestailo válasza Lord Dragon (#20317) üzenetére


freestailo
őstag

omg szopusz maximus

(#20319) Lord Dragon válasza freestailo (#20318) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

hmm. Azt hittem h valami értelmes hozzászólás született, amikor megláttam a kis "1"-est a topic neve mellett, mert már negyed órája nem néztem. :(

(#20320) scope2007 válasza Lord Dragon (#20317) üzenetére


scope2007
addikt

én nem tapasztalok ilyet vertex2nél amit írtál, hogy ha nem használom a gépet pár percig is utána meg akarok nyitni valamit akkor az ne indulna azonnal... pikkpakk egyből indul mindig minden

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#20321) Lord Dragon válasza scope2007 (#20320) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Nálam sajnos "elalszik". És vinyónál ilyen soha nem volt, az mindig azonos sebességgel töltötte be a dolgokat.

(#20322) Sonja válasza Lord Dragon (#20321) üzenetére


Sonja
veterán

Nem lehet, hogy az energiagazdálkodásnál be van kapcsolva a winyók "leállítása" x idő után?! :F :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#20323) cimabue válasza Lord Dragon (#20321) üzenetére


cimabue
tag

Mi az hogy elalszik? Energiagazdálkodás be van rendesen állítva? Nem lehet hogy a többi vinyód akasztja meg a dolgot, amíg felpörögnek? Csak önmagában is próbáltad az ssd-t?

(#20324) scope2007 válasza cimabue (#20323) üzenetére


scope2007
addikt

pont ezt akartam még írni.. csak ssdvel próbáld meg ezt a dolgot.. lehet valóban a hddk akasztják meg, míg felpörögnek.. persze ha be van kapcsolva a merevlemez kikapcsolás funkció

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#20325) jozsi252


jozsi252
veterán

Több mint valószinű hogy a fejlett energiagazdálkodás környékén lesz valami problémád. A beállításokat kellene átnézned. Bár akkor se kellene ilyen gyorsan kikapcsolnia

iPhone 13 Pro Max

(#20326) beci válasza S-IW (#20316) üzenetére


beci
őstag

Köszönöm.:)
Gondolom ez külső usb-n való csatlakoztatáskor is megcsinálja.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#20327) Lord Dragon válasza cimabue (#20323) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Felpörögnek? Mindig pörögnek folyamatosan. Utálom az összes energiagazdálkodási hülyeséget, akármelyik alkatrészről is legyen szó, mert én már rengeteget szívtam velük. Úgyhogy mindig úgy szoktam nyitni hogy a BIOS-ban is és a windows-ban is mindent letiltok amit csak le lehet ilyen téren. :R Most is le van tiltva minden. Gondosan ügyelek rá, hogy véletlenül se takarékoskodjon amíg használom. (A VGA az egyetlen, ami takarékoskodhat, az visszaveszi az órajelet ha nem használom, azzal nincs baj) De minden más idegesít. Úgy is lehet takarékoskodni, hogy kikapcsolom, ha nem kell.. ha használom akkor meg működjön nekem normálisan, rögtön de azonnal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20328) Kicsiguszti válasza Lord Dragon (#20317) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Már leveleztünk privátban, de ide is kiírom. Én is a Vertex2-mmel szívok amióta megvan. 170 mega fölé sosem megy az olvasás, az írás meg 60 mega körül alakul. Természetesen szekvenciálisban. A többi eredmény is sokkal lassabb.

Próbálkoztam firmware frissítéssel, de a helyzet a következő. Ha csak az SSD van bent, önmaga alól nem lehet frissíteni. Beraktam hát a régi winyóm, amin XP van. XP alól meg azt olvastam megint nem lehet frissíteni :S Eléggé kivagyok már a dologtól. Most szerezzek még egy winyót, amin W7 van? Az XP-t nem fogom leszedni a wincsimről, az tuti. Mellé meg nem fogok semmit sem feltenni...

(#20329) cszn válasza Kicsiguszti (#20328) üzenetére


cszn
őstag

Nincs ezzel semmi gond, ezek kb. normális értékek egy vertex 2-től. :)
Olvass vissza a topikban, többek írtak itt a fw frissítéses kálváriájukról, hátha van valami hasznos infó.

(#20330) viharhozo


viharhozo
addikt

Vegtelenul hulye kerdesem van: beepitheto-e a vhogy 2,5"-os SSD egy 5,25"-os helyre?

Konkretan 2,5-> 5,25 beepito keretet sehol nem talaltam, azt meg nem tudom, h a ketlepcsos atalakitas (2,5-> 3,5 -> 5,25) a gyakorlatban mukodik-e.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#20331) AndrewTdi válasza viharhozo (#20330) üzenetére


AndrewTdi
addikt

[link]
Használható minden 2.5" és 3.5"-os HDD-hez és SSD-hezBeépíthető minden szabvány 3.5" és 5.25" helyre

[ Szerkesztve ]

(#20332) JoceeHunt válasza viharhozo (#20330) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szerintem akkor már rakd bele egy mobil rack be. Sata rack, és elég egy átalakító, és könnyen ki-be szerelhető.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#20333) S-IW válasza viharhozo (#20330) üzenetére


S-IW
tag

Beépíthető. :DD Egy oldalon rögzíted két csavarral. :C

(#20334) radi8tor válasza viharhozo (#20330) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem csak dobd be valahova azt az SSD-t. Úgysem zavarja a mozgás ;]

⭐ Stella

(#20335) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Telepíteném ssd-re a win7-et, bioszban átállítom ahcira, cd-ről bootolás, elfogad, bejön valami "ahci kiválasztó", itt ctrl-a-val tudok egy ablakot nyitni, de hiába választom ki az ssd-t, miután f4-el kilépek lemegy a "dmi pool data" /vagy mi/ és ott megáll.

Az élet kegyetlen .

(#20336) Razor1 válasza radi8tor (#20334) üzenetére


Razor1
aktív tag

nekem csak be van dobva az fdd helyére. az gáz :F

(#20337) Qru válasza Razor1 (#20336) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem.

#nincsbennetarcsi

(#20338) AndrewTdi válasza lsc (#20335) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nem lehet, hogy valami nyűgje van az AMD AHCI driverrel? Régebben volt valami ilyesmi.

(#20339) lsc válasza AndrewTdi (#20338) üzenetére


lsc
nagyúr

Nincs telepítve még semmilyen ahci driver. Itt azt írták hogy majd a win7 telepítő felajánlja, de odáig nem jutok el.

Az élet kegyetlen .

(#20340) Syl válasza S-IW (#20333) üzenetére


Syl
nagyúr

Elég oda egy csavar is! :D Nálam is így van "beépítve".

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20341) lsc válasza lsc (#20339) üzenetére


lsc
nagyúr

Annyit próbáltam hogy csak az ssd van rákötve vinyó nélkül /az ssd üres/, így is ha bioszban ahcira állítom akkor ugyanodáig jut, ha átllítom natív ide-re akkor bejön a win telepítő. Ott találtam a javításnál olyat hogy illesztőprogram frissítés /vag mi/, ott kell telepíteni mondjuk pendriveről az ahci drivert ?

Az élet kegyetlen .

(#20342) Sonja válasza lsc (#20341) üzenetére


Sonja
veterán

Esetleg egy BIOS frissítés az alaplapnak nem segítene?!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#20343) lsc válasza Sonja (#20342) üzenetére


lsc
nagyúr

Egy beta biosz frissebb mint ami rajta van.

Az élet kegyetlen .

(#20344) Lord Dragon válasza Kicsiguszti (#20328) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

És levettem egy vinyót a polcról, rá ghost-oltam gyorsan egy Win7-et aztán frissítettem firmware-t az SSD-n, de teljesen mindegy, semmit se ért. Így is ugyanolyan lassú. Vagy talán a Vertex2-vel van a baj, hogy ilyen szar? Ha tudtok más SSD-t ajánlani ami jó, akkor arra is vevő vagyok.

(#20345) Lord Dragon válasza cszn (#20329) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Ennyire szar a Vertex2? De akkor meg mi a túróért írják hogy 285\275 MB \ sec-et bír. :W

(#20346) Fire/SOUL/CD válasza Lord Dragon (#20344) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Milyen vinyóról és milyen progival "ghost"-oltál?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20347) Qru válasza Lord Dragon (#20345) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az elméleti max sebesség amit laborban sikerült elérni úgy, hogy a csillagok állása is kedvező volt. Ez olyan mint kocsiknál a gyári fogyi értékek. :D

#nincsbennetarcsi

(#20348) lsc


lsc
nagyúr

Valaki ?

Az élet kegyetlen .

(#20349) Lord Dragon válasza Qru (#20347) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Ez jó! :DDD Majdnem felborultam a székkel úgy aszaltam :C :C :DDD :DDD :C :R

(#20350) Lord Dragon válasza Fire/SOUL/CD (#20346) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Milyen vinyóról Ghost-oltam? Az nem mindegy?

1, Feltelepítettem pöpecül az SSD-re a win7-et.
2, LeGhost-oltam Acronis True Image 2011-el (az már kezeli rendesen a partíció eltolást)
3, Rá ghost-oltam a egy egyszerű IDE-s 80GB-os vinyóra a win7-et azért, hogy azon is legyen rendszerem arra a kis időre amíg Firmware-t frissítek az SSD-n
4, aztán betettem a vinyót, hogy arról Boot-oljon és másodlagosnak az SSD-t.
5, Frissítettem Firmware-t az SSD-n és mivel semmi adat nem veszett el az SSD-ről így rögtön Boot-oltam is róla miután BIOS-be beállítottam, hogy megint arról induljon a rendszer.

Tehát az eredetileg az SSD-re feltelepített rendszer visszaGhost-olás nélkül ugyanúgy ment. Attól hogy Firmware-t frissítettem nem kellett újra formázni a rendszert, de sajna ugyanúgy, ahogy előtte.. a firmware frissítés után sem lett gyorsabb az SSD. Maradtak ugyanazok az írás\olvasás értékek. :( Remélem ha körülményesen is de érthetően mondtam el h mit alkottam.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.