Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:42:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) jzsolt79


jzsolt79
tag

Goldcrest Valley-ben hol lehet eladni a kivágott fát?

(#552) Pist@bácsi válasza jzsolt79 (#551) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Stanton Sawmill. Nyugati oldalon van. Térképen jelölve van.

(#553) Pist@bácsi válasza Pist@bácsi (#549) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ezt az alap ekékre értettem, de így utólag visszaolvasva félreérthető.

(#554) jzsolt79 válasza Pist@bácsi (#552) üzenetére


jzsolt79
tag

Köszönöm!

(#555) jzsolt79


jzsolt79
tag

A GPS-nél fenntartásokkal kezelendő az automata munkanyomtáv beállítás,most futottam bele egy olyanba, hogy a legnagyobb földön kellett vetnem, automata beállítottaa nyomtávot, de igazából az szélesebb volt, mint a vetőgép tényleges munkanyomtávja, így minden körben kihagyott egy kb fél méteres részt, ami a végén összeadódott annyira, hogy ne legyen elég az elvégzett munka a befejezéshez, ezért még vagy 15 ilyen csíkon végig kellett menni ahhoz, hogy befejeződhessen.... agyvérzés volt meg +20 perc tök felesleges meló... És igazából nem is vettem észre csak a végén, mert sötétben kezdtem el vetni, és világosban fejezte be, és ugye túl sok különbség nincs a szántott és vetett talaj között. úgyhogy én mostantól mindig pipvel összébb húzom az automata által beállított nyomtávot... inkább menjen 1 körrel többet ez miatt a végén, mint hogy +15-öt kelljen... :D

[ Szerkesztve ]

(#556) gogabi79


gogabi79
tag

Lassan készen lesz

[ Szerkesztve ]

(#557) tutikas


tutikas
tag


Alakul a Vasút hálózat :DDD

(#558) Telda


Telda
addikt

A Giant editorban egy pályára hogy tudok beimportálni egy másik modot, ami .zip formátumban van?
Egy fedett gép tárolót szeretnék berakni. Az i3d fájlt be tudom importálni, az editorban látszódik is rendesen, de mikor elmentem az egészet a játékban már nem látszódik normálisan. A textúrák hiányoznak. Gondolom azokat is be kellene másolni vagy nem tudom. Nem igazán értek hozzá, csak most ismerkedem vele.

(#559) Pist@bácsi válasza Telda (#558) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Az i3d tartalmazza a textúrák elérési útját is.Egy szövegszerkesztővel nyisd meg,(notepad++ ajánlott) és látni fogod milyen fájlokat használ. Ezeket másold be valahová, és utána ennek megfelelően módosítsd az elérési útjukat.

(#560) Telda válasza Pist@bácsi (#559) üzenetére


Telda
addikt

Köszi szépen!

(#561) Pist@bácsi


Pist@bácsi
őstag

Ha valaki gyári gépek paramétereit szeretné módosítani - természetesen nem az eredeti fájlokat és kizárólag xml szinten* - egy egyszerű módszer, gyári gépek klónjainak létrehozására mindössze néhány kilobájtos mod méretben.

Példa: Fendt Vario 900

1. mods mappán belül új mappa

2. bemásolni a gép xml jét (eredeti fájl elérési útja a képen)

3. amit feltétlenül módosítani kell az xml –ben, hogy működjön az mindössze két $ jel

erre

4. kreálni egy modDesc.xml nevű fájlt valamilyen text editorral az alábbi tartalommal

Némi magyarázat a modDesc -hez:
<description -- információ, ami a modok kijelölési képernyőjén jelenik meg, maradhat üresen is
<iconFilename -- annak a képnek az elérési útja, ami a modok kijelölési képernyőjén jelenik meg ez is maradhat üres

* az xml –ben változtathatóak többek között az ár, fenntartási költség, élettartam, motor teljesítménye, többféle választható motor, sebesség, kapacitás, hangok … vagy akár a különböző vezérelhető/mozgó alkatrészek végállásai, mozgási sebessége, stb.

[ Szerkesztve ]

(#562) Pist@bácsi válasza Pist@bácsi (#561) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Hogy ne kelljen végigpötyögni a modDesc -et innen copy

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" standalone="no" ?>
<modDesc descVersion="30">
<author>Giants</author>
<version>1.0.0.0</version>
<title>
<en>Fendt Vario 900</en>
<de>Fendt Vario 900</de>
</title>
<description>
<en><![CDATA[Contains: ]]></en>
<de><![CDATA[Contains: ]]></de>
</description>
<iconFilename>$data/store/store_fendt900.png</iconFilename>
<multiplayer supported="true" />
<storeItems>
<storeItem xmlFilename="fendt900.xml"/>
</storeItems>
</modDesc>

(#563) Pist@bácsi


Pist@bácsi
őstag

Vagy akár egyetlen csomagban több mod

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" standalone="no" ?>
<modDesc descVersion="30">
<author>Giants</author>
<version>1.0.0.0</version>
<title>
<en>FS17 Tractors</en>
<de>FS17 Tractors</de>
</title>
<description>
<en><![CDATA[Contains: ]]></en>
<de><![CDATA[Contains: ]]></de>
</description>
<iconFilename>$data/store/categories/category_tractors.png</iconFilename>
<multiplayer supported="true" />
<storeItems>
<storeItem xmlFilename="valtraNSeries.xml"/>
<storeItem xmlFilename="MF5600.xml"/>
<storeItem xmlFilename="fendt700.xml"/>
<storeItem xmlFilename="fendt900.xml"/>
<storeItem xmlFilename="MF8700.xml"/>
<storeItem xmlFilename="challengerMT700E.xml"/>
</storeItems>
</modDesc>

(#564) Pist@bácsi


Pist@bácsi
őstag

A rádióhoz nem könnyű megfelelő formátumú online stream url-t találni.

Nem meglepő, hogy BBC Radio1 -re sem találtam, de érdekes módon a játék megeszi ezt az url-t is.

<streamingInternetRadio href="http://bbcmedia.ic.llnwd.net/stream/bbcmedia_radio1_mf_p" />

Kicsit lassan töltötte be először, de megy.

És itt egy szabványos

<streamingInternetRadio href="http://icy-e-bz-03-gos.sharp-stream.com:8000/planetrock.mp3" />

(#565) Pist@bácsi


Pist@bácsi
őstag

2017 -es újításokat olaj retek, gyomláló nem használja senki?
Nem sok hsz. van velük kapcsolatban.

Műtrágyaszórós direkt vetőgéppel olaj retek használatával két lépésben meg van a 3 trágyázás. Igaz várni kell amíg kinő a retek. Másik előny, hogy nem kell ráhajtani a már kinőtt növényekre, ha valaki használ 4Real Module 01 - Crop destruction -t, akkor ezzel megspórolható a művelő kerekes traktorral történő permetezés/műtrágyázás. A retekre rá lehet hajtani.

A gyomláló tapasztalataim szerint egy szinttel emeli a trágyázottságot és az első növekedési fázisban használható. De mivel baromi lassan húzható, és csak 12m széles, ezért nem alternatíva a műtrágyához képest. Annyi, hogy nem kell műtrágyára költeni.
Esetleg a "BIO" gazdáknak jöhet jól a teljesen vegyszer mentes termesztéshez. Ugyan ezt a fogalmat a játék nem ismeri.
Elveted a retket műtrágya nélkül. 0 trágyázottság.
Mikor kinő végigmész gyomlálóval. 1 trágyázottság.
Betárcsázod, beszántod vagy direkt vetőgéppel műtrágya nélkül beveted. 2 trágyázottság.
Első növekedési fázisban megint végig mész a gyomlálóval. 3 trágyázottság.

(#566) vacs válasza Pist@bácsi (#561) üzenetére


vacs
veterán

Beletettem az összefoglalóba, köszi! :K

(^)(>.<)(^)

(#567) Atlantis válasza Pist@bácsi (#565) üzenetére


Atlantis
veterán

Viszont így rosszabb a földek időarányos kihasználtsága. Amíg olajretek van benne, addig nem haszonnövény növekszik...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#568) Pist@bácsi válasza Atlantis (#567) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ez igaz. De a retek csak a zöld ciklusig növekszik utána betárcsázható.

Egy munkafázis megtakarítása az egyben idő megtakarítás is, különösen nagyobb földek esetén. Mondjuk Goldcrest Valley 5. 9. egybeszántva 14 ha.
Bár a műtrágyaszórók munkaszélessége és sebessége is nagyobb, mint a vetőgépeké, így összességében biztos, hogy gyorsabb retek nélkül.
Viszont a növekedési idő és a játék sebessége is gyorsítható , így mondjuk várni nem nagyon kell. Ellenben a műtrágyázás ideje adott. És mivel jóval több föld van, mint amit folyamatosan művelni tudsz, nem kizárt, hogy így mégis gyorsabb a termelés.

Ha az idő számít kikapcsolható a 3x trágyázás is. De eddig meg az volt a baj a korábbi verziókkal, hogy csak 1x lehetett.

(#569) Pist@bácsi


Pist@bácsi
őstag

Ha valakit érdekel a földek területe, Goldcrest Valley

(#570) donmackó válasza Pist@bácsi (#564) üzenetére


donmackó
őstag

Én rádiót mindig úgy rakok be, hogy bemásolom az online stream címét a böngészőbe (FF 50.1), ha ott működik akkor menni fog a játékban is. A példádból kiindulva, én ezt néztem meg: http://bbcmedia.ic.llnwd.net/stream/bbcmedia_radio1_mf_p

De például itt a petőfi:
<streamingInternetRadio href="http://stream001.radio.hu:8080/mr2.mp3"/> böngészőbe: http://stream001.radio.hu:8080/mr2.mp3

Vagy a másik lehetőség hogy letöltöd valamely rádió .pls fájlját, és jegyzettömbbel vagy zenelejátszóval megnyitod és ott a stream címe(pl.: rise fm:
<streamingInternetRadio href="http://live.risefm.hu:8080/radio989"/>). Majd mehet a másolás a streamingIntenetRadios fájlba.

Release the cable hounds!

(#571) Pist@bácsi válasza donmackó (#570) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Köszi, ezt kipróbálom

(#572) jozsi252


jozsi252
veterán

Tudtok olyan modot amibe a sertés takarmánynál 1 zsákba nem 1000l van hanem jóval több?

Vagy keresgéltem olyat is hogy egy nagy tartály, odaállok mellé és akkor bármennyi takarmányt bele lehet tölteni a platóra a sertéseknek, és akkor a pénzből vonja le azt az összeget amennyit feltöltöttem a platóra? Ugyanúgy mint a magnál van, vagy épp a műtrágyánál.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#573) Wildgreen


Wildgreen
aktív tag

Sziasztok!! Miért van az hogy bizonyos kombájnoknál nem lehet munkaerőt felvenni? Itt ez a szép Tucano és nincs olyan hogy munkaerő felvétele!!
[link]

(#574) Wildgreen válasza jozsi252 (#572) üzenetére


Wildgreen
aktív tag

Szia!! Kicsit feljebb megtalálod a választ a kérdésedre de be linkelem neked!! Ezek 20000 literesek!! Van minden amit akarsz!!
[link]

(#575) jozsi252 válasza Wildgreen (#574) üzenetére


jozsi252
veterán

Na ez kellett nekem, tökéletes. Köszönöm!

iPhone 13 Pro Max

(#576) Pist@bácsi válasza Wildgreen (#573) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Általában a vágóasztal hibája okozza. Próbáld meg másikkal!
Régebben sokat küzdöttem egy Fortschtritttel ugyanilyen problémával, végül feladtam.

(#577) Wildgreen válasza Pist@bácsi (#576) üzenetére


Wildgreen
aktív tag

Szia!! Köszönöm a választ igazad volt!! A Lexion 660-as asztalnál működik!!

(#578) Pist@bácsi válasza Wildgreen (#577) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Én anno a Fortschrittnál végigböngésztem az xml-t, összehasonlítottam működő darabéval de sosem találtam meg a hiba okát. Kerestem külföldi fórumokon is információt, semmi. Pedig valószínűleg apróság.

(#579) Pist@bácsi


Pist@bácsi
őstag

Látom ez az olajretek téma nem nagyon mozgatta meg senkinek a fantáziáját.

Én azért végeztem pár összehasonlítást. Száraz adatok helyett röviden összefoglalva: érdemes használni :)

Kicsit hosszabban (nehéz fokozaton értendőek a megállapítások):
a szántási ciklusban
- retekkel + gyomtalanítóval 3 művelettel lehet eljutni az aratásig 3x trágyázottsággal (ilyenkor érdemes olyan növényt vetni amihez van direkt vetőgép, így értendő a három művelet)
- ugyanez csak műtrágyával 4 művelet, és gabona fajtánként 1644 euro többletköltség hektáronként :Y

A másik két ciklusban, mikor nem kell szántani (ilyenkor érdemesebb az olyan növényeket vetni amikhez nincs direkt vetőgép)
- retekkel 3 művelet
- csak műtrágyával 4 művelet és növényenként 1182 euro többletköltség hektáronként

illetve a direkt vetőgéppel vethető növényekkel
- retekkel 2 művelet
- csak műtrágyával 3 művelet és növényenként 1182 euro többletköltség hektáronként

Nagyobb földterületek esetén ez jelentős összeg.
Ami ellene szól, az a gyomirtó relatív alacsony munkasebessége 11km/h míg a műtrágyaszóró 19km/h, ráadásul utóbbi többszörös munkaszélességű. De ez csak a szántási ciklusban számít, a másik kettőben nem is érdemes használni a gyomtalanítót, csak direkt vetőgéppel a retket A retek növekedési ideje nem releváns, első zöld ciklusban betárcsázható, ezt x120 + gyors növekedés mellett valós 2-3 perc alatt eléri. És sem. nem kell művelő kerekes traktor

Nem kapcsolódik szorosan a retekhez, de szerves trágyát nem érdemes használni, rendkívül sok kell belőle.
Ha simán vásárolja a segítő akkor nagyon drága, ha saját istállóból tölti utána automatikusan, akkor anyagilag megérné, de kérdés van-e elég belőle. Úgy 12-13 ezer litert használ el hektáronként a szilárdból és a folyékonyból is. Nem lehet pontosan követni a költségeket, mert olyan mintha bugos lenne a statisztika velük, a területet össze-vissza számolja.

[ Szerkesztve ]

(#580) GrooveHero válasza Pist@bácsi (#579) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi az infót
Na akkor kérdezek. A fent olvasható infók csak akkor számítanak, ha be van kapcsolva a 3x-os permetezés?
Mert én kikapcsoltam, úgy akartam csinálni, mint a '15-ben, hogy egyszer megcsinálom vetés után, oszt jóidő. Úgyis a maximum a terméshozam?
Vagy abb az esetben, ha kikapcsolom hogy lehet elérni a max terméshozamot?
Köszi előre is a választ :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#581) Fel válasza GrooveHero (#580) üzenetére


Fel
addikt

Úgy tudom, ha nincs bekapcsolva, akkor nincs dupla terméshozam.

(#582) GrooveHero válasza Fel (#581) üzenetére


GrooveHero
addikt

Hm..Tehát akkor a '15-höz hasonlóan hiába permeteznek csak egyszer, kb elmehetek vele a sóhivatalba? :F

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#583) Pist@bácsi válasza GrooveHero (#582) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Nem egészen. Ha 1x műtrágyázást állítasz be akkor ha 1x műtrágyázol az 90%. Ha 3x műtrágyázást, akkor egy kör 30%.

(#584) GrooveHero válasza Pist@bácsi (#583) üzenetére


GrooveHero
addikt

Értem. De a 15-ben anno úgy volt, hogy permetezés duplázta a terméshozamot, vagy nem?
Én a '15-höz hasonlóan akarom csinálni a '15-ben. Nem akarok vesződni olyan sokat.
Úgyis kérdezhetném, hogy mi a legegyszerűbb módja a legmagasabb terméshozam elérésének?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#585) forras2 válasza GrooveHero (#584) üzenetére


forras2
őstag

Én tesztelgettem sokat, ugyan az a termés van akkor is ha 1×-esre van állítva, és egyszer végzem el a permetezési feladatot, és ugyan annyi a termés akkor is, ha 3×-osra állítod be, és 3× végzed el a feladatot! Ennek lényegében csak a "valósághúség" az oka szerintem!
Mindegy, hogy mire van beállítva, a szántás plusz 10%-ot jelent!

[ Szerkesztve ]

(#586) Pist@bácsi válasza GrooveHero (#584) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ki kell kapcsolni a kötelező időszakos szántást és a műtrágya állapotot 1x állítani.
Így egy műtrágyázással duplázza a hozamot.
Bár hozzáteszem, az egyik jó újítása ennek a verziónak pont ez, már ha az élethűségre törekszünk egy szimulátor esetében.

(#587) Wildgreen


Wildgreen
aktív tag

Sziasztok!! Egy kérdésem lenne!! 15-be volt az a mod amikor szántasz bele sülyed a traki a barázdába!! 17-ben van ilyen mod?

(#588) Pist@bácsi válasza Wildgreen (#587) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Hasonló, de nem az igazi. Eredeti Giants mod

(#589) Wildgreen válasza Pist@bácsi (#588) üzenetére


Wildgreen
aktív tag

Köszi ez sikerült! Még egy kérdésem lenne! Hogy tudok Deamon tools-al iso filet csinálni hogy ne keljen lemez?

(#590) Pist@bácsi válasza Wildgreen (#589) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Azt nem tudom, de ha az eszközkezelőben letiltod a DVD-t akkor nem kér lemezt. Én így használom. Ha nagy ritkán kell akkor visszakapcsolom.

(#591) vacs válasza Wildgreen (#589) üzenetére


vacs
veterán

Ajánlom figyelmedbe az oldal tetején lévő Összefoglalót!

(^)(>.<)(^)

(#592) Wildgreen válasza vacs (#591) üzenetére


Wildgreen
aktív tag

Köszi! :) Van egy 106-os dominátorom! Nem hoznà valaki át 17-be? Nagyon megköszönném! Nagyon jó kis gép!

(#593) zsolesz0803


zsolesz0803
tag

Sziasztok letöltöttem ezt a JohnDeere kombájnt [link] olyan probléma van vele hogy a föld végén a fordulásnál nem fordul olyan szépen vissza mint a játékban lévő kombájnok, és ezért mindíg elhagy egy kis sarkot, esetleg valaki hozzáértő szaki nem nézné meg hogy mit lehet vele kezdeni? Köszönöm előre is!

(#594) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sziasztok!

2011 óta mindig megveszem a játékot és mindig raktam be egy csomó modot. Most is így akartam tenni, de hiába másoltam be egy mtz pakkot, nem jelenik meg sehol. :(

(#595) zsoltee10 válasza zsoltee10 (#594) üzenetére


zsoltee10
addikt

Megoldódott. Néhány újraindítás után megjelent. :)

(#596) gogabi79 válasza Wildgreen (#589) üzenetére


gogabi79
tag

szia! ImgBurn free programmal lehet iso fájlba is konvertálni a Fs17 et.

(#597) Wildgreen válasza gogabi79 (#596) üzenetére


Wildgreen
aktív tag

Köszönöm a választ! :R

(#598) gogabi79 válasza Wildgreen (#592) üzenetére


gogabi79
tag

[link]

Fs15 ből Fs17be mod át hozatal

(#599) gyikhus18


gyikhus18
újonc

Sziasztok! Játszik valaki ps4-en?

(#600) Wildgreen válasza gogabi79 (#598) üzenetére


Wildgreen
aktív tag

Kombájnt így nem lehet át hozni! Vagyis át teszi de nem működik rendesen! Kipróbáltam plusz a videó készítője is írta hogy nem fog működni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.