Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11051) FLx válasza SeatZola (#11049) üzenetére


FLx
addikt

Proba nelkul nem veszunk orat, foleg nem ennyi penzert. A kepek/videok nem adnak vissza nagyjabol semmit, de azt, hogy a te kezeden hogy all, na azt meg vegkepp nem. A kidolgozasi minosegben nem lesz nagy kulonbseg, nyilvan nem veletlenul kerulnek hasonlo penzbe. Ezekbol az orakbol eleg sok helyen lehet probalni, be kell menni par boltba es megnezni oket.

(#11052) pikkubee válasza FLx (#11045) üzenetére


pikkubee
tag

Tudom pótolni a másfél milliós órámat, ha történne valami, de jobb a béke. Valószínűleg tényleg hozzáállás kérdése ez, de a hodinkee féle 50 dollár/év olyan röhejes összeg, hogy biztos nem gondolkoznék rajta olyan időkben amikor a karóra lett az új prius katalizátor. :) Az osztrákok 12eur/hó megoldásán sem egyébként, már ha működne itthon is.

(#11053) Polarstar válasza Polarstar (#11050) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Basszus! A szójavasló belepofázott megint a meglepetés erejével.
Még egyszer: az órának neked kell tetszeni! Nem trendeknek felülni, meg társai (májkelkorsz) hanem belül kell érezni, hogy ez kell neked! Ez a "tiéd!".
Itt az exkluzív óra csoportban a szint magasabb már mint bolti átlag.
Mido, Edox, Longines heritage belépő.
Engem utoljára a Frederique Constant Manufacture lepett meg egy igen kellemes GMT darabbal. Amire azt mondanám, hogy " kell!"!
Van pár óra ami nem annyira az árával lesz exkluzív, hanem itthoni ritkaságával. Itt már játszik pl a cseh Prim manufaktura, a ritkán látott francia Yema is, vagy amcsi, kanadai, ausztrál, vagy dél-afrikai óra is.
A Yema pl figyelemre méltó lehet neked is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11054) SeatZola


SeatZola
őstag

Köszönöm mindenkinek aki nyilvánosan vagy privátban is segített, tanácsolt.
Tegnap rászántam egy napot. Felmentem Bp-re és végigpróbálgattam a kiszemelt órákat. Amiket végül kettőre szűkítettem, ami a Longines Hydroconquest (43 mm, L888.5 72 órás, kerámia lünetta, szilicium rugó) és a MIDO Ocean Star 600 (43mm, ETA C07.821 COSC, kerámia lünetta, szilicium rugó) lett. A Longinak a beltartalma mellett nekem nagyon tetszett a neve+presztizse (tudom, hogy ebben a csopiban ez a legalja, a belépő szint alja, ahogy írtátok) míg a MIDO-ban a COSC miatt talán jobb beltartalm mellett minden más is tetszett, a kidolgozása, a letisztultabb számlapja, a lünetta rögzítése, a fémszíj minősége is. A pontot az i-re pedig a tényleges felpróbálás tette meg, ahogy javasoltátok is: a Longi tokfüleinél nem feküdt olyan szépen fel a csoklómra, de ami a legrosszabb volt az a korona és a koronavédő része annyira kinyúlt, hogyha hátrahajtottam picit a kézfejemet, akkor konkrétan nyomta a kézfejemen a csontot. A MIDO-t meg feltettem és olyan volt, mintha mindig is ott lett volna. Ezzel el is dőlt. Megvettem a MIDO-t. Egy plusz adalék, még ott a szervízben előttem megmérték horométeren az órát és több pozícióban is 0,2-0,4 mp/nap értékek között maradt. Szóval számomra bestbuy lett ez az óra.

Rappi

(#11055) @mriya@ válasza SeatZola (#11054) üzenetére


@mriya@
őstag

A pontosság majd hordva derül ki, de ez mégiscsak egy kronométer. 👍

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#11056) vadászcsiga válasza SeatZola (#11054) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jó döntés, gratula! Szerencséd van a járással, nekem először késett, aztán elvittem beszabályoztatni, onnantól meg sietett ugyanannyit, bár mindkét esetben cosc-on belül volt. Mivel nekem sincs közel a hivatalos szerviz ezért úgy voltam vele majd másodszor is elviszem, végül úgy alakult hogy eladtam. 80 óra az 80 óra, hordani kell serényen, nálam ez kevésbé jött össze.

(#11057) SeatZola


SeatZola
őstag

Jó minőségű, az órához méltó 2 részes NATO szíjat tudtok ajánlani? Ja meg egy jó bőr szíj is kellene..

Rappi

(#11058) Polarstar válasza SeatZola (#11054) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szuper és gratula. Látod, és érezhetted is, hogy sokat számít a karhoz illeszthetősége. Nyomja a karod, ezzel el is dőlt.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11059) FLx válasza SeatZola (#11057) üzenetére


FLx
addikt

https://phenomenato.com

(#11060) @mriya@ válasza FLx (#11059) üzenetére


@mriya@
őstag

2 részest is csinál? :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#11061) bucsher válasza SeatZola (#11054) üzenetére


bucsher
őstag

Pont erről a két óráról volt a napokban youtube video “őszintén órákról”. Tldr: jól választottál :)

In the pipe - five by five!

(#11062) WiZARD válasza @mriya@ (#11060) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem

Gratula a Mido-hoz ;)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11063) @mriya@ válasza WiZARD (#11062) üzenetére


@mriya@
őstag

Így tudtam én is. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#11064) SeatZola válasza FLx (#11059) üzenetére


SeatZola
őstag

Én úgy látom, hogy klasszik 2 részes szíjaik pont nincsenek....

Más: Mindenkinek köszi a gratulációt és hogy jó irányba tereltetek, "nem hagytátok", hogy próba nélkül vegyek órát.

Rappi

(#11065) vadászcsiga válasza SeatZola (#11064) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Wizard csinálja egyedül :K

(#11066) SeatZola válasza vadászcsiga (#11065) üzenetére


SeatZola
őstag

Itt is találtam. Ráadásúl ilyen volt ma egy a keuemben és eszméletlen jó a minősége.

Rappi

(#11067) phranxinatra válasza vadászcsiga (#11056) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

És akkor most milyen órád van?

(#11068) Macyke82 válasza phranxinatra (#11067) üzenetére


Macyke82
tag

Erre én is kiváncsi vagyok.

(#11069) vadászcsiga válasza phranxinatra (#11067) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egy ilyen építmény. Nem találok semmi olyat amire érdemes lenne gyűjteni, már csak azért sem mert csillagászati árak lettek az évek alatt, meg nem érdekelnek már az órák sem sajna.

(#11070) djeperto válasza vadászcsiga (#11069) üzenetére

Szép, letisztult darab :R

"there are more jacks then one at the fair..."

(#11071) vadászcsiga válasza djeperto (#11070) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Thx

(#11072) phranxinatra válasza vadászcsiga (#11069) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Jó ez, gratula.

(#11073) vadászcsiga válasza phranxinatra (#11072) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ja, ketyeg :D Köszi

(#11074) Skimaster válasza vadászcsiga (#11069) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ez elég lemondóan hangzott...tán megöregedtél? :D

(#11075) vadászcsiga válasza Skimaster (#11074) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Fiatalabb nem lettem ez tény :D Valójában arról van szó hogy nem tudok megmaradni egynél, és míg régen gondolt egyet az ember és másnap el is vitték, manapság 2x is meg kell gondolni mire megy el egy vagyon. Amúgy is mindig valami utazásba folyik el a pénz :D Meg az életre.

(#11076) Tulku válasza vadászcsiga (#11075) üzenetére


Tulku
veterán

Mert az élet egy utazás...ugye :)

(#11077) vadászcsiga válasza Tulku (#11076) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egyre inkább az :K

(#11078) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Nem emlekszem mar hogy ki mondta hogy szijat nem ad el kulon a Rolex, de gondoltam megosztom hogy Rolex Service Centeren keresztul vasarolhato minden problema nelkul.
126710re pl £1500 az Oyster es annyi a kriterium hogy RSCnek kell cserelnie. 30 perc, helyszinen megvarhato es altalaban keszleten van.

(#11079) WiZARD válasza Tufa_ (#11078) üzenetére


WiZARD
addikt

És a régit megtarthatod?
Mert mintha azt mondták volna, hogy persze vehetsz másikat, ők kicserélik, de nem adják vissza azt ami rajta volt.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11080) Tufa_ válasza WiZARD (#11079) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Igen, nalad marad. AD-k szorakoznak es ok lehet hogy visszatartanak, ezert is kell kozvetlen RSCbe menni. En a Londonin keresztul rendeltem most, itt epp rendeles alatt van (ket hete kerult ki az egyik rolex forumra hogy 100% csinaljak es azota vagy 30-40 ember jelezte hogy megvolt a csere) de szemelyes adatok es szeria szam megadas utan mondtak hogy kb 3-6 het es itt lesz, egy lefoglalva.

(#11081) bigmasterg válasza Tufa_ (#11078) üzenetére


bigmasterg
addikt

Tudom, tudom Rolex és az más árszint.
De 1500 font az nem gyenge egy szíjért. Most az kb 700ezer ft.
Lista áron egy Oyster Perpetual 2,2-2,3M forint.
Oké, gmt master II meg lista áron ~4,2M.

Direkt AD-s árakat írok, ha már a szíj is hivatalos forrásból.

Persze miután ezt leírtam, utána számolva, arányaiban stimmel. Egy 440 ezer ft-os midora is 70ezer ft környéke egy eredeti fém szíj.
Más meg ezt tartaná soknak, hisz annyiból már órát vesz.

(#11082) Tufa_ válasza bigmasterg (#11081) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Egy ideje nezegetem hogy mit csinaljak ha az AD tovabbra sem hozza, csak igerget..:
1. Varok arra hogy jojjon egy Pepsi oysteren, kitudja mikor, £8850
2. Veszek masod kezbol egy Pepsit, £18k+ vagy Batmant kicsit kevesebbert, es eladom az enyem, tippre £2-4000
3. Megprobalkozom egy kinai szijjal, akar csatt nelkul, de az meg.....
4. Veszek masodkezbol egy szijat £3000-4000ert...

Mivel a Pepsi nem jon be, es csak a szij miatt vennem, igy szerintem az £1500os ar egesz vonzo! :) Es megvan a lehetoseg hogy valthatok Jubileera amikor szeretnek.

Az Overseas-emre hetvegen jott a piros gumi szij (ez lesz a gyari szij a fekete overseasekhez oktobertol. Pink szandi zoknival nem en vagyok! :DDD ), ez pl £305.. A fem szij erre £4800 lenne!

[ Szerkesztve ]

(#11083) Tufa_ válasza Tufa_ (#11082) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Tegnap hivtak hogy megjott a szij, ma beugrottam, 20 perc alatt kesz voltak, ugy hogy mereteztek is. £1600 let vegul (20% afaval), es teljesen matricava adjak vissza

(#11084) djeperto

Pelagos ment GS jött

"there are more jacks then one at the fair..."

(#11085) WiZARD válasza djeperto (#11084) üzenetére


WiZARD
addikt

grat ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11086) djeperto válasza WiZARD (#11085) üzenetére

:R

"there are more jacks then one at the fair..."

(#11087) Macyke82 válasza djeperto (#11084) üzenetére


Macyke82
tag

Gratulálok!

(#11088) djeperto válasza Macyke82 (#11087) üzenetére

Köszönöm. Nagy a szerelem :K

"there are more jacks then one at the fair..."

(#11089) rbalint88


rbalint88
addikt

Komoly, elegáns női órából az alapvetés Omega Constellation-ön és Cartier-ken kívül mit tudtok még ajánlani? 35mm alatti, nem baj, ha kvarc. Ez tetszik neki, de ez igazán elegáns ruhához szerintem túl sportos a tokforma miatt: [link]
:R

(#11090) H1N1


H1N1
aktív tag

Seiko [link]

[ Szerkesztve ]

(#11091) fagyalllo válasza H1N1 (#11090) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az Eichi II-re hasonlító 160 milliós Air Kinget azóta is keresem.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#11092) bigmasterg válasza rbalint88 (#11089) üzenetére


bigmasterg
addikt

29es Longines, kis gyémántokkal? [link] Itt visszafogottabb a tokforma.
Vagy ennél magasabb kategóriára gondolsz?

(#11093) Tulku válasza rbalint88 (#11089) üzenetére


Tulku
veterán

Most van eladó női roller FB csoportban...

(#11094) Subby8 válasza fagyalllo (#11091) üzenetére


Subby8
csendes tag

Azt a cikk olvasása óta én is... :DD

(#11095) rbalint88 válasza Tulku (#11093) üzenetére


rbalint88
addikt

Hu, az nagyon nem :N
1-1,5M arkategoriaban gondolkozom alapvetoen es uj oraban. Orok darab lesz.

bigmasterg: fel-egy polccal magasabb kategoriaju gyartok kozott keresek :R Szep amugy ez a longines, de kb a felet adnam erte :B Wdl kinalatat atneztem, egyelore az Omegak vannak a top3-ban

(#11096) lenox válasza rbalint88 (#11095) üzenetére


lenox
veterán

Omegabol De Ville is lehetne (tobbfele is van), vagy Jaeger, Tudor. De amugy ha a leendo tulajnak a Seamaster tetszik, akkor azt erdemes venni.

(#11097) FLx válasza djeperto (#11084) üzenetére


FLx
addikt

Grat! Nekem marad a kvarcjatek. :)

[ Szerkesztve ]

(#11098) Subby8


Subby8
csendes tag

Sziasztok!

Az első komolyabb órám. A számlapja élőben tényleg gyönyörű...

[ Szerkesztve ]

(#11099) TakiUZ válasza Subby8 (#11098) üzenetére


TakiUZ
tag

Gratulálok! Nem rossz kezdés :)

(#11100) Subby8 válasza TakiUZ (#11099) üzenetére


Subby8
csendes tag

Köszönöm! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.