Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11701) lenox válasza Polarstar (#11699) üzenetére


lenox
veterán

3 Hz, de milyen pontos?

(#11702) Memmaao válasza FLx (#11698) üzenetére


Memmaao
addikt

Az Omega 3861 werk kb 65 órát tud, de a hivatalos 50 óra járástartalék, mert ott hozza a chronometer minősítésű pontosságot. De ugye ez is 3hz. És igen, tényleg elszálltak az árak. Itthon már 3.4M a zafír szendvics. Én 6800€ vettem.

My name is Bond, James... Dean.

(#11703) No.01


No.01
őstag

Nem quartz szoval a pontossag nem mondom, h mindegy de majdnem. A Longinal 25.200 van ami ha jol remlik akkor 3,5hz. A szamhaborun tul a valo eletben ennek szerintem sokkal kisebb a jelentosege mint azt en innen a fotelbol meg tudom itelni. (Es igen lattam egymas mellett 4Hz vs 3Hz-t. Hazudnekl ha azt mondanam, h nem volt kulonbseg, de ez kicsit szamomra az a kategoria amit szinte biztosan nem vennek eszre ha nem egymas mellett lattam volna a kettot)

Szoval ehhez kepest a Longi 3,5Hz melle parositott ~70 oras jarastartaleka nem tunik rossznak. Sot! Egyebkent igen a leginkabb ahitott meret 38-40mm koze esik, de ez fugg a tokfulek nagysagatol is... ezert is vagyok nagyon meglove...
Ha nagyobb lenne a cuklom mar reg talaltam volna valamit.

[ Szerkesztve ]

(#11704) No.01


No.01
őstag

Gondoltam ma visszamegyek ranezek megegyszer eloben a Tudorra, de sajna a melo kozbeszolt...
Keresgettem videokat es 2 dolog nem tiszta:
1) ha jol lattam a kepeken es a videokban is akkor microadjust van, de csak 3 pozicioba es nem amolyan szerszam nelkuli easylink szeru. Raadasul (itt kernem a megerositest) nem lattam olyat ahol lenne fel szem, h tokeletesre be lehessen loni a meretet.
2) az egyik videoba emlitettek egy fel mondat erejeig, h a frissitett (2023-as) BB58 mar mas szijjal jon. Ezt sehol nem lattam leirva... ha igy van mi valtozott? :F

(#11705) rbalint88 válasza No.01 (#11704) üzenetére


rbalint88
addikt

Lehet afolott elsiklottam, a Pelagos 39-et nezted, probaltad?

(#11706) No.01 válasza rbalint88 (#11705) üzenetére


No.01
őstag

Neztem, probaltam es 2 dolog vegett vetettem el: az eladon is az volt es lattam mikent is fog kinezni egy grade 2-es titan tok 4 honap atlagos hordas utan. Koszonom, de ismerem magamat es ez nekem nem fer bele.
A masik ami azonnal szembetuno volt, de a miertre csak kesobb kaptam valaszt az pedig a szamomra aranytalanul nagy csatt. (allitolag a tagito vegett lett akkora amekkora)

(#11707) rbalint88 válasza No.01 (#11706) üzenetére


rbalint88
addikt

Ertem. Az meglep, hogy kutyan nez ki 4 honap utan.
En Grand Seikok kozott nezelodnek, akar kicsit a kereten feljebb tolva :R Longinesert biztos nem adnek 4k €-t, de 2k-t se :B

(#11708) public NMY válasza rbalint88 (#11707) üzenetére


public NMY
csendes tag

Longinesert biztos nem adnek 4k €-t, de 2k-t se :B

?
miért?

(#11709) rbalint88 válasza public NMY (#11708) üzenetére


rbalint88
addikt

Egyreszt borzaszto ertekvesztese van. Masreszt az en fejemben - es az elso pontbol adodoan meg a piac jelentos resze is igy gondolkozik- a Longines egy tisztes iparosmunka brand, de semmi koze a luxysaghoz, exkluzivitashoz.
Szvsz en nem latok most a 2-4k€-s rangeben oruletes veteleket, pont egy kicsit senki foldje lett az utobbi idoben. Az igazan komoly darabok 5k€ felett mennek, viszont 1-1,5k€-ert mar kapsz olyan minosegi darabokat, amik (majdnem) fogjak a 2-4k€-s aruakat. Pl amit eladott christopher ward is egy baromi jo ar-ertek aranyu ora, ahelyett nehez venni barmit :)
Lehet elnyujtoznek egy GS SBGA375-ig, ami egy kb tokeletes egyetlen ora. Spring Drive, fekete szamlap, gyari femszij. Lehet ra rakni egy fekete bort, megvan az oltonyora is. Egyszeru, letisztult, elegans darab, barhova fel lehet venni. Szerintem ebben az oraban benne van a Grand Seiko esszenciaja, a stilus es a Spring drive is. :R

(#11710) No.01 válasza rbalint88 (#11709) üzenetére


No.01
őstag

Jofele kapisgalsz ;)
A GS kicsit kozelebb all a szivemhez es a stilusomhoz, de inkabba sportos(abb) vonal domonal az esetek 90%-ban.

Ezert is jott kepbe a BB 58 mert az sok dolgot lefed es ha megsem akkor a kiszallos sem lesz akkora fejvakaras.

Van itt egyebkent BB 58 tulaj?

(#11711) Memmaao


Memmaao
addikt

Omega csoportban írták, hogy idén már harmadszor emel az Omega árat. A 310.30.42.50.01.002 Sapphire sandwich moonwatch pl már 8600€ lesz. Azért ez elég durva! Itthon eddig is 3.4M volt ez a modell, ezután vajon mennyire emelik meg az árát?

My name is Bond, James... Dean.

(#11712) Gergőke88 válasza No.01 (#11710) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nekem sima BB van. M79230B-0008

(#11713) rbalint88 válasza Memmaao (#11711) üzenetére


rbalint88
addikt

Nemet oldalon 8500€ most. A plexis 7400€, amikor en vettem egy eve, 6600€ vagy 6700€ volt. Csak ugye tavaly az euro volt kicsit erosebb, igy akkor is 3,04M volt a listaara a plexisnek, 3,3M korul volt a zafiros.

(#11714) No.01 válasza Gergőke88 (#11712) üzenetére


No.01
őstag

Ez lenne nekem a tuti csak 39-es meretben (a kicsi kek nekem mar soka lunettaval meg a hatlappal egyutt)

Ez mikori evjarat? Ezt az uj 23-as szij upgrade dolgot keresem, de eddig semmit nem tallatam rola...

Szoval 2 kerdes: van szerzam nelkuli micro adjust? Illetve van e fel szem a szijhoz?

(#11715) Memmaao válasza rbalint88 (#11713) üzenetére


Memmaao
addikt

Az a gáz, hogy az árak rohannak felfelé, de közben a minőség és a QC nem lesz jobb! Egészen a mai napig azt hittem, hogy OCD perfect az órám. Se porszem, se mutató illesztési hiba. Erre ma észrevettem, hogy a perc subdial mutató szélén van két kis festék lepattanás. Gondolom a csipesz leszedte felhelyezés alatt. Azért Lupe alatt ezt észrevehette volna az órás. De állítólag a kristály alatti por sem hiba, mert bizonyos lumen mellett szabad szemmel fél méterről nem szabad látszódjon. Ha kisebb, nem hiba.

My name is Bond, James... Dean.

(#11716) Gergőke88 válasza No.01 (#11714) üzenetére


Gergőke88
addikt

2022-es modell, tavaly ősszel vettem a WDL-ben.
Nincs állítás és fél szem sem gyárilag a szíjjon.

(#11717) No.01 válasza Gergőke88 (#11716) üzenetére


No.01
őstag

Hmmm ez nem jo hir... viszont amit irsz abbol arra kovetkeztetek, h lehet venni fel szemet kulon? :U

(#11718) Gergőke88 válasza No.01 (#11717) üzenetére


Gergőke88
addikt

Őszintén nem tudom, hogy lehet-e venni.

(#11719) pikkubee válasza No.01 (#11717) üzenetére


pikkubee
tag

Unclestraps.com-on tudsz venni. Nekem volt bb gmt-hez, rendben van a minősége.

[ Szerkesztve ]

(#11720) yodamastah válasza Memmaao (#11715) üzenetére


yodamastah
őstag

Ha 50 éves speedy-d lenne, még örülnél is neki hogy ilyen :D Első szervizkor majd kicserélik, úgyis kapsz új mutatókat. Persze ha omegához viszed szervizre.

"Azért ez elég durva! Itthon eddig is 3.4M volt ez a modell, ezután vajon mennyire emelik meg az árát?"

Decemberben 3.8M is volt már az ára.

(#11721) djeperto

Ide is elférhet ;]
Óratartó - egy művész szemszögéből nézve :R

"there are more jacks then one at the fair..."

(#11722) SnakeHUN


SnakeHUN
csendes tag

Sziasztok.
Egy Omega órát szeretnék vásárolni, újat.
Sok külföldi oldalon látom, hogy sokkal jobb árban lehet beszerezni őket, de nem tudom, hogy melyek a legmegbízhatóbbak ezek közül, esetleg saját fizikai bolt a környező országok valamelyikében, ahová egy gyors kiruccanás egyeztetést követően és meg lehet venni az órát. (210.30.42.20.03.001)

(#11723) Memmaao válasza yodamastah (#11720) üzenetére


Memmaao
addikt

Mármint hogy "még csak ilyen"? Láttam pár régi darabot, na azokon már nem sok festék volt.

My name is Bond, James... Dean.

(#11724) yodamastah válasza Memmaao (#11723) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem, hanem annak örülnél, hogy nem hibátlan, mint egy új.

(#11725) Memmaao


Memmaao
addikt

Szeretem az Omega gyári szervíz tokjáz is, de ami ma jött eBay -ről bőr travel case, na ez egy másik kávéház.

My name is Bond, James... Dean.

(#11726) jookomak válasza No.01 (#11717) üzenetére


jookomak
őstag

Nekem is bb58 van, ráadásul a fekete. Én is sokat vaciláltam, hogy ez legyen, vagy a kék, de úgy voltam vele, hogy ennyi szín kell az életbe, holott a ruháim nagyrésze a kék világban van, ráadásul semmi más aranyat nem hordok, de egyáltalán nem bántam meg.
Mikroállítás nincs, csak a 3 lyuk. Ha lesz is modellfrissítés, akkor beletehetik azt a csatot, amit az újabb modellekbe, de ez hivatalosan sehol nem lett kimondva.

(#11727) No.01 válasza jookomak (#11726) üzenetére


No.01
őstag

Koszi ;)

Az uj csat azzal a T-link vagy mifenevel mar jo lenne foleg, h a korabban linkelt felszemmel egyutt (miert nincs ez gyarliag :F ) mar biztosan jo lenne.
Igazabol minel tobbet nezegetem annal inkabb arra gondolok, h ez egy tenyleg idotallo kisse retro beuteso szinkombo.
Meg alszom ra parat azt megatjuk mi lesz.

Arrol van barifele sejtes, h ha lesz is valami faclift akkor az mikor varhato?

(#11728) Veron válasza No.01 (#11727) üzenetére


Veron
őstag

A 3 lyukas mikroállítás teljesen jó szerintem. A szemek tippre 10-12 mm-esek, a lyukak meg 2.5-3 mm-re lehetnek egymástól. Azaz 5-6 mm-nyi dead zone van, az kb. egy normál tüskecsatos szíj lyuktávolsága.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11729) insight


insight
aktív tag

Óraforgatót tud valaki ajánlani? Ha lehet, halk legyen.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#11730) jookomak válasza Veron (#11728) üzenetére


jookomak
őstag

Teljesen jó, csak van jobb, ráadásul házon belül. De még véletlenül sem kompatibilis az új modellek látszólag egyező csatjával.

(#11731) No.01


No.01
őstag

Igen en is ezt olvastam a kulfoldi forumokon, h sokaknak a 3 lyuk keves es az sem mindegy, h tudod allitani magadnak barmikor vagy kell hozza tool...

A fel szem hianyara viszont tenyleg nem talalok semmi epeszu magyarazatot. Raadasul ez nem is valami ujkeletu dolog.

Szoval a frissites utemet illetoen mire szamithatok? Nem mondom, h be vagyok zsongva, de valahol megis :DDD

(#11732) Gergőke88 válasza No.01 (#11731) üzenetére


Gergőke88
addikt

1 éve vásárláskor be lett állítva a csatt sohasem éreztem, hogy állítani kéne. Nem teljesen értem, hogy miert is akarnék állítani rajta naponta…

(#11733) Memmaao válasza Gergőke88 (#11732) üzenetére


Memmaao
addikt

Alkati kérdés. Van akinek egy nap alatt is sokat változik a csukló körfogata. Reggelre kicsit bedagad, vizesesik, estére apad. Télen eleve vékonyabb, nyáron kicsit vastagabb. Simán lehet akár 4-5mm különbség.

My name is Bond, James... Dean.

(#11734) No.01


No.01
őstag

Ahogy mondod. Raadasul tobb posztot olvastam aki konkretan azt irta, h a 3 lyuk egyszeruen keves a kenyelmes viselethez a fel szem nelkul.
Ez nyilvan alkati kerdes, de hidd el meg nalam is jatszik pedig elegge paranyi a csuklom.

(#11735) 5-ös kezelő válasza Memmaao (#11733) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Megerősítem, nálam is ez van. Casio kétlyukas zárja egy vicc pl. Az ócska soklyukú lemez a nekem való, akkor nem kell szemet ki-be rakosgatni nyárra-télre.

(#11736) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

CSAT, nem csatt!

(#11737) Memmaao válasza insight (#11729) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem tudom, mi a keret rá, én most az evolvens óraforgatóval szemezek. A mostani forgatóm elég hangos is és nem függőleges benne az óra.
Ez megy:
és ez jön:

My name is Bond, James... Dean.

(#11738) djeperto válasza Memmaao (#11737) üzenetére

Ahogy nézlek és követlek, lassan majd eljutsz idáig ;] (is)
Rapport Paramount watch winder
b2w nekem ez is bejövős:
LINK

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#11739) insight válasza Memmaao (#11737) üzenetére


insight
aktív tag

eddig pont az Evolvensé a favorit nálam, de gondoltam egy kérdést megér.... sok választ nem érkezett, gondolom csodák nincsenek :D

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#11740) Memmaao válasza insight (#11739) üzenetére


Memmaao
addikt

A mostani sygonix sem volt olcsó, az is 30e felett volt és elég hangos benne a szíj hajtás. Valamint utána olvasva hosszú távon valószínűleg tényleg a teljes függőleges pozíció a jó.
Az evolvens esetén szimpatikus, hogy 100% hazai gyártás. Csak egy elektromos egység van és az óra forgató része mechanikus, nincs elwktromàgneses tér. Kurvajólnézki! Megrendeltem, jövő héten kedden kapom meg.

My name is Bond, James... Dean.

(#11741) insight válasza Memmaao (#11740) üzenetére


insight
aktív tag

kérlek számolj be róla majd ha megkaptad, utána döntök én is :)

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#11742) Memmaao válasza insight (#11741) üzenetére


Memmaao
addikt

Megjött az evolvens óraforgató. Hatalmas csalódás! Sajtófotón gyönyörű a diófa előlapi burkolás, a csavaroknak még süllyesztés is van marva a füst mellett, gyönyörű. Élőben még olyan, mint ami megrekedt egy prototípus szinten. Nem fa az előlap, hanem farost lemez, a dió réteg pár mm, és helyenként a csavarfurat úgy le van verve, hogy rossz rànézni. Sajnos majd 200e forintos retail price mellett ez nagyon nem okés! Ennek így nem szabadott volna elhagynia a műhelyt!

Írtam nekik, hogy vagy cseréljék vagy elàllok a vásárlástól.

My name is Bond, James... Dean.

(#11743) bigmasterg válasza Memmaao (#11742) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ez így tényleg gáz. :(

(#11744) No.01 válasza Memmaao (#11742) üzenetére


No.01
őstag

Uhhh... Ilyet en is tudok :(((

(#11745) insight válasza Memmaao (#11742) üzenetére


insight
aktív tag

úúúú.... hát ez, ennyi pénzért.... mintha rábízták volna valami diákmunkásokra a helyi barkácsszakkör keretein belül. A kivitelezésre még erős hunyorítással azt mondanám, hogy jó, egyedi kézimunka, de a farost és a fotókon látható egyenetlen illesztések (nincs két kocka, ami között egyenlő lenne a távolság, vagy legalább párhuzamos) nem férnek bele.

Én valószínűleg elálltam volna a vásárlástól, mert a farost lemez dióval kombinálva már eleve a cheap shit kategória nálam, de ha másik felületet választottam volna, feltételezem az is sorjás.... Ez így túlárazott gagyi.
Hozzáteszem, egyik jóbarátom, aki fanatikusan belebuzult az Evolvens órába, háromszor vitte vissza mert leejtés és minden külső hatás nélkül megállt az órája (a svájci óraműves). Most úgy néz ki, sikerült összehozni mert 1 éve semmi gond vele, de azért erősen prototípus-fílinges. Sajnálom, mert a magyarsága miatt én is szemezek vele egy ideje. Legutóbb Detroitban kerestem fel a Shinolát (made in Detroit), és kénytelen voltam ott is szembesülni az óriási hype + szar minőség kombóval, ráadásul ott egy jó része made in China.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#11746) Fall-N válasza Memmaao (#11742) üzenetére


Fall-N
veterán

Tényleg gáz. Mondjuk én vennék öntapadós kis pöttyöt valamilyen asztalos üzletben. Van színazonos fajta. Én mindig le szoktam ragasztani a csavarfejeket.

(#11747) bigmasterg válasza Fall-N (#11746) üzenetére


bigmasterg
addikt

Filléres kínai cuccnál még talán elnézné az ember hogy ragasztgatni kell, de ezt prémium szegmensbe szeretnék pozícionálni.
Nem sikerült...

(#11748) Fall-N válasza bigmasterg (#11747) üzenetére


Fall-N
veterán

Valószínűleg nem hazai gyártású, maximum a dekoráció. Ez is valamelyik kínai OEM forgató, láttam már hasonlót Alin, eBayen. Csak negyed áron kábé, kamu fa nélkül.

(#11749) insight


insight
aktív tag

200ezres kockakombináción ragasztgatni, az necc :) Az Evolvens oldalán meg tudták oldani, hogy a csavaroknak megfelelő furatai vannak és pont síkban van a csavarfej. Nem kell hozzá képzőművésznek lenni.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#11750) public NMY válasza Memmaao (#11742) üzenetére


public NMY
csendes tag

Ez nagyon ratyi…

nálam ez azonnalos visszaküldés és cégfelejtős sztori lenne

Ehh..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.