Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11251) bigmasterg válasza ServerWorks (#11249) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ha már exluzív órák topik.
Mi az a szint, ami már ide tartozik? Ártól függ, márkától, modelltől, limitáltságtól?

Oké több milliós órák ide tartoznak és pár százezresek még nem.

Hol van a határ? Gondolom Tag Heuer még igen, de pl Oris, Longines? Hamilton? ők már nem? Rado?

Vagy inkább az ár számít és pl millió fölött?

(#11252) Gergőke88 válasza bigmasterg (#11251) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nehéz kérdés, mivel márkám belül is jelentős szórás van árban.

(#11253) Veron válasza bigmasterg (#11251) üzenetére


Veron
őstag

szvsz ha a Tag igen, akkor a Longi, Oris és Rado is. Hamiltont én nem tenném ide. de egzakt határ nincs a fejemben.
Rolex határeset ;]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11254) Tulku válasza bigmasterg (#11251) üzenetére


Tulku
veterán

Miért? .... Longines-nek a tradícionális modelljei vagy épp az új kerámiás Hydroconquest nem éppen egypálcás kategória... (?)

(#11255) ServerWorks válasza bigmasterg (#11251) üzenetére


ServerWorks
tag

Nem én vagyok a helyi megmondó ember, de legalább beszélgetést generált a felvetésed - amúgy jó a kérdés

BÚÉK

(#11256) phranxinatra válasza bigmasterg (#11251) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nincs konkrét vonal húzva, ami alatt már ne férne be ide egy adott óra. Én azt mondom, hogy svájciból kábé az összes jöhet, de Citizen, Seiko, GS is természetesen. Langétól sem fog tüzet okádni senki :D

Ja, és BÚÉK!

[ Szerkesztve ]

(#11257) FLx válasza Polarstar (#11250) üzenetére


FLx
addikt

BUÉK! Az idei év is áremeléssel indul mindenhol. :D Eddig Tudor, Rolex, GS ami biztosan drágult.

(#11258) yodamastah válasza FLx (#11257) üzenetére


yodamastah
őstag

Omega fronton 7% a pletyka. A szerviz árak is kapnak egy booostot, kb 200eur az emelés januártól.

Nem tudom itthon ez realizálódik-e, mert eléggé magasra lőtték be az itthoni árakat 2022ben. A zafir szendvics moonwatch 3.8millió, valamint chrono szerviz 320e volt decemberben.

[ Szerkesztve ]

(#11259) Polarstar válasza yodamastah (#11258) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Asztakurva.... Ideje lesz elmenni órásmesternek....
És ez csak szerviz ár.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11260) FLx válasza yodamastah (#11258) üzenetére


FLx
addikt

Az se rossz. :D Tudor laza 10%, Rolex 5%, de a novemberivel egyutt mar az is 10% igazabol, GS 5%. Es szerintem idenre meg nem ez a vege. Meg szerencse, hogy lehet legalabb euroval fizetni szinte mindenhol, mert a valtas se szokott barati lenni.

[ Szerkesztve ]

(#11261) Subby8 válasza FLx (#11260) üzenetére


Subby8
csendes tag

Az Andrássy úti Omega butikban nekem azt mondták, hogy csak forintban lehet fizetni...ezért is gáz, hogy 460-470-es euróval számolnak :N

(#11262) FLx válasza Subby8 (#11261) üzenetére


FLx
addikt

Azert az kemeny. :Y Rolex-ben, WDL-ben, Seiko-ban siman mukodik az ejros fizetes.

(#11263) Subby8 válasza FLx (#11262) üzenetére


Subby8
csendes tag

Igen, és az oldalukon már nincsenek is feltüntetve az árak forintban...ha jól számolom, itthon ugyanaz az AT 700eFt-al drágább, mint a hanyatló Svájcban :Y

Ilyen szempontból pl. - ahogy írtad - a Rolex itthon abszolút rendben van.

(#11264) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Londoni Omega butik ma jelzett hogy a micro-adjustment-es 3861 Speedy csatt hamarosan elerheto lesz. Azt nem tudni meg hogy Omega ingyen csereli majd a meglevo csattokat vagy fizetni kell erte.

(#11265) WiZARD válasza Tufa_ (#11264) üzenetére


WiZARD
addikt

ingyen, hát persze :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11266) ricsik válasza WiZARD (#11265) üzenetére


ricsik
őstag

lesz vagy 50e :D

(#11267) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Én oda csattantanék az asztalra ha nem cserélnék ingyen ;)

(#11268) Polarstar válasza ricsik (#11266) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez az az alkatrész lenne, amit ha aranyműves készíti el 18 karátos aranyból, akkor pont fele annyi lenne, mint a gyári vas alkatrész? :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11269) ricsik válasza Polarstar (#11268) üzenetére


ricsik
őstag

Jól látod! :D

(#11270) phranxinatra válasza vadászcsiga (#11267) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Én bánatomban elcsattangolnék.

(#11271) yodamastah válasza Tufa_ (#11264) üzenetére


yodamastah
őstag

760eur a komplett femszij. 500ert atveszem a regit :))

Az uj zar amugy nem megy fel hack nélkül a régi szijra, kell hozzá egy plusz szem, amit jelenleg nem lehet rendelni.

(#11272) Tufa_ válasza yodamastah (#11271) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Az a chronoscope-e, es jelenleg azt hasznalom a 3861 szijjon (felmegy az endlink nelkul. [kép] csak a felette levo alkatreszt kell cserelni a chronoscoperol 3861re). Amit irtam fentebb az hogy a jelenlegi 3861 csatt lesz cserelve az osszes uj Speedyn erre az uj verziora, ami atalakitas nelkul felmegy majd. Ehhez nem kell uj szijjat venni, a csatt kulon vasarolhato.

[ Szerkesztve ]

(#11273) Tufa_ válasza Tufa_ (#11272) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Kifutottam a szerkesztesi idobol.. Itt egy [kép] arrol hogy hogy van osszerakva. Az endlink ami a Chronoscoperol kene, pirossal van jelolve. Az kell ahhoz hogy a csatt teljesen sikban legyen amikor zart allapotban van. Csuklon nem lathato/erezheto..

(#11274) yodamastah válasza Tufa_ (#11273) üzenetére


yodamastah
őstag

Na ezt hívom én hackelésnek :) Létezik az az endlink ami az új fajta zárhoz van, azzal felmegy az új zár szétszedés nélkül a régi szíjra. Egy ideig lehetett rendelni ezt az endlinket, de már nem lehet.

Arról nem hallottam hogy ingyen cserélték volna bárkinek. Lehet egy törzsvendégnek megteszik, de tömeges ingyen csere az tuti nem lesz. Miért is lenne? :)

(#11275) Tufa_ válasza yodamastah (#11274) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Ujra.. Amit fentebb irtam 11264-ben hogy jon az allithato 3861 csatt, az nem az egy eve megjelent chronoscope csatt. A jelenleg forgalomban levo 3861 Speedyk csattja lesz lecserelve a kovetkezo hetekben es az osszes uj model azzal jon majd.

(#11276) yodamastah válasza Tufa_ (#11275) üzenetére


yodamastah
őstag

Ezt mondom én is. Már most is rendelhető az új komplett fémszíj, és sok helyen már most is ezzel jönnek a speedyk.

De ha csak az új zárat akarod megvenni hogy felrakd a régire, akkor kell egy plusz szem, amit jelenleg nem tudsz megvenni. Azaz ugyanúgy hackelni kell, mint a chronoscope zárat. Ezt nem én találtam ki, a fórumokban ezen pörögnek elég sokan, valamint a butikban is ezt az információt kaptam.

Lehet egyszerűbb a régit eladni, és rendelni egy újat.

Az új szíjak az új zárral:

Brushed 020Z017488 (760€, recommended retail price)
Polished 020Z017493 (760€, recommended retail price)

(#11277) Tufa_ válasza yodamastah (#11276) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Ah! A Londoni flagship butik managere tegnap kapta csak meg az infot a HQ-bol, meg az emailt is mutatta. Az endlink a chronoscopenal is ugyanugy problema volt, allitolag csak a komplet szettet lehetett egyben venni.

(#11278) FLx


FLx
addikt

Akinek esetleg van tapasztalata, mennyi ido alatt johet meg az itthoni butikbol egy GMT Master II? Pepsi es Batman is jo lenne. Van mar naluk 3 ev history-m. :)

(#11279) phranxinatra válasza FLx (#11278) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Batman 1 év, Pepsi 2.

(#11280) FLx válasza phranxinatra (#11279) üzenetére


FLx
addikt

Jol hangzik. :D Mindegy, feliratkozok, aztan meglassuk. Bar meg a datejust se jott meg laza fel ev utan se, pedig igertek mar fut-fat.

(#11281) jookomak válasza Tufa_ (#11277) üzenetére


jookomak
őstag

Nem néztem pár hónapja, de az idióta Tudor ezt miért nem képes megcsinálni a BB58-al? Kijöntt az Explorer meg a pro vagy mi, microállítós csattal, de a legnépszerűbb modelljükre nem lehet rátenni. :W

(#11282) FLx válasza phranxinatra (#11279) üzenetére


FLx
addikt

Voltam ma érdeklődni. Ott tartunk, hogy egy sima Yacht-Master, ami 1-2 éve senkinek se kellett, most 1+ év alsó hangon... Még 2021-ben is könyörögtek nagyjából, hogy hozzam el. :DDD

(#11283) phranxinatra válasza FLx (#11282) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Pedig a YM-ek használtpiaci ára már nem sokkal van retail felett.

(#11284) FLx válasza phranxinatra (#11283) üzenetére


FLx
addikt

Na igen, sot mar a Datejust is nagyjabol listaaron kezd menni a chrono24-en, aztan megse lehet kapni azt se.

(#11285) Attila!


Attila!
tag

Sziasztok!
Felhívtam a Rolex szalont, hogy mennyi az Oyster Perpetuel váró lista, azt mondták minimum 2 év. Egy tavalyi óramagazin cikkben 4-6 évet olvasok.

Van olyan köztünk, aki már évek óta vár rá? Vagy olyan, aki tudott venni mostanában?

Mi a realitás?

(#11286) FLx válasza Attila! (#11285) üzenetére


FLx
addikt

Vannak orak amikre 4-6-vegtelen ev a varolista. Az OP elvileg nem olyan veszes, de nem mindegy a szin es a meret. Szerintem a realitas 1 ev mondjuk egy kekre vagy feketere. A turkiz viszont soha nem jon meg, ha nincs naluk komoly multad. En a 36-os zoldre varok miota megjelent, nagyjabol eselytelen idenre.

2-3 eve amugy meg dobtak utanad az OP-t, mert a kutyanak se kellett, csak aztan a tobbi ora annyira nem volt elerheto, hogy mar ezt is elkezdtek venni es meg jottek a szinesek is...

[ Szerkesztve ]

(#11287) Elvis351 válasza Attila! (#11285) üzenetére


Elvis351
csendes tag

Ezt tegnap előtt vettem át. 8 hónapot vártam rá. Az üzletben azt modták, hogy ezzel a számlappal csak november óta gyátják, ha így nézzük elég gyorsan megjött.

(#11288) FLx válasza Elvis351 (#11287) üzenetére


FLx
addikt

Grat! Egyebkent Aprilis ota letezik ez a szamlap, en is akkor iratkoztam fel a masik zoldre. Neha tok hulyesegeket beszelnek. :D

[ Szerkesztve ]

(#11289) Elvis351 válasza FLx (#11288) üzenetére


Elvis351
csendes tag

Köszi!
Akkor lehet te is nemsokára kapsz egy értesítést. ;)

(#11290) Subby8 válasza Elvis351 (#11287) üzenetére


Subby8
csendes tag

Gratulálok! :) Használd egészséggel!

Első vásárlásod a butikban?

(#11291) Elvis351 válasza Subby8 (#11290) üzenetére


Elvis351
csendes tag

Köszönöm!
Első Rolex. Viszont a North Flag-t még 2016-ban náluk vettem. Nem tudom az számított-e.

(#11292) phranxinatra válasza FLx (#11288) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ez 41-es dj, szerintem ebből tényleg nem volt korábban ez a számlapminta.

Elvis351: Gratula!

(#11293) FLx válasza phranxinatra (#11292) üzenetére


FLx
addikt

A mint green szin 2022 aprilisban jelent meg, 36-osban csak a sunburst van, 41-ben a fluted es a sunburst is. A pesti butikban is volt mar juniusban is belole. Az mas kerdes, hogy sok elado nem latott meg egy rakas orat eloben, mert nincsenek mar bemutato darabok es azt tudjak megnezni, amit esetleg nem vesznek at 1-2 nap alatt. Ha pont akkor vannak szabadsagon, akkor igy jartak. Az egesz uzletet nagyjabol felesleges mukodtetni, lenne egy atvevopont amit hetente egyszer kinyitnak es az is boven sok lenne. :DDD Nem veletlen, hogy mostanaban mar evente tobbszor bezarnak hetekre. vagy mondjuk 1,5 honapra.

(#11294) Subby8


Subby8
csendes tag

Most már legalább van számomra egy létező példa - és gondolom, nem csak ez az egy van -, hogy a DJ hamarabb megjön, mint az OP... gondolom az, hogy drágább, számít valamit.

(#11295) bigmasterg válasza FLx (#11293) üzenetére


bigmasterg
addikt

"nincsenek mar bemutato darabok" :Y

Azt hittem azokat legalább tartanak és meg tudja nézni az ember az órát mielőtt feliratkozna várólistára.

(#11296) FLx válasza bigmasterg (#11295) üzenetére


FLx
addikt

Regi szep idok. Kb. 2 eve vettem utoljara ugy orat, hogy lattam mielott atvettem volna...

(#11297) djeperto válasza FLx (#11296) üzenetére

Ezért drágább a "szürke piacon" órát venni ;] mert:
- ott megfoghatod,
- megnézheted,
- és esetleg még alkudhatsz is a minimum 1,5 x-es listaárból :D

"there are more jacks then one at the fair..."

(#11298) Veron


Veron
őstag

A Rolex ergya. Rolex egy iPhone-ban már valami.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11299) bigmasterg válasza Veron (#11298) üzenetére


bigmasterg
addikt

Na legalább ha kijön év végén a következő iPhone, akkor már semmit sem ér . :))

(#11300) ServerWorks


ServerWorks
tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.