Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11501) Veron válasza FLx (#11500) üzenetére


Veron
őstag

Vagy egy jó 9F werkes GSben
@kerib: Longines Spirit létezik 40 és 42 mm tokban is.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11502) vadászcsiga válasza pikkubee (#11487) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Grat! Nem túl vastag?

(#11503) -Ben- válasza Veron (#11471) üzenetére


-Ben-
veterán

Attól is függ, hogy milyen minőséget szoktál meg. Nekem tökéletes az SBGP013 szíja, de a Tissot, Certina, Seiko vonal után nem meglepő. Egy mai Datejust után nem biztos, hogy elégedett lennék… :D

(szerk.: A Seiko csak néhány napig volt nálam, de az egyértelmű, hogy a GS csatban erősebb…)

[ Szerkesztve ]

(#11504) pikkubee válasza vadászcsiga (#11502) üzenetére


pikkubee
tag

:R
Amolyan pufi hamburger forma, de kényelmesen becsúszik a szűkebb ingujjak alá is, így nem zavar. Illetve fémszíjon hordva nem is érződik fejnehéznek.

(#11505) FLx


FLx
addikt

Ha lassan is, de fejlodik a Rolex is. Mar a Datejust-ok is AR coating-al jonnek. :)

(#11506) phranxinatra válasza FLx (#11505) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

A GMT-k is.

(#11507) bigmasterg válasza FLx (#11505) üzenetére


bigmasterg
addikt

Idéntől?

Tudor vonalon az új sima fixed bezel BB szériát nézegettem most, már inhouse werkkel, jubilee szerű bracelettel, de még nincs túl sok teszt róluk.
Egész korrekt OP / Explorer alternatíva lehet.

(#11508) FLx válasza bigmasterg (#11507) üzenetére


FLx
addikt

Nehez megmondani, mert hivatalosan ezt sehol nem irjak. De lattam tavaly ev vegi orakat, ahol meg biztosan nincs es frisset ahol pedig igen. Szoval en arra tippelek, hogy iden kezdenek jonni.

Jo az a BB szerintem, egy arany-acelt majdnem megvettem a multkor.

(#11509) Veron válasza bigmasterg (#11507) üzenetére


Veron
őstag

A (komoly) bakancslistámon az áll az első helyen, bár kicsit bánom, hogy elengedték az Oyster szíjat és a toolwatch-vonalat. Lehet jön egy 36mm-es Ranger, hogy betöltse az űrt?
Én is kerestem AR-ra vonatkozó infót és egyszerűen nincs.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11510) insight


insight
aktív tag

Ma esti agyzsibbasztó geek kérdésem: ti is elállítjátok a 12-ről a kronográf nagy másodpercmutatóját, hogy ne takarjon ki se feliratot, se komplikációt? Ha igen, hova állítjátok?
Valaki folyamatosan futtatja a stoppert, hogy menjen a mutató, de az csak pazarolja az energiát és koptatja a szerkezetet szerintem...

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#11511) 5-ös kezelő válasza insight (#11510) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Én nem. Örülnék, ha állandóan az menne, de majd megszokom, h áll. Annyi haszna van, h a 12-n áll, h éjjel pótolja a lume pöttyöt.

(#11512) Macika_MC válasza insight (#11510) üzenetére


Macika_MC
tag

Mind ha csak magamat hallanám engem is borzasztóan zavarna, kifejezettem ebből a okból nem vennék olyan órát, meg én csak a időt és a dátumot nézem, semmi másra nem használom a órát, sőt volt egy Panerai órám amin nem volt dátum és egy idő után csak azért adtam el, mert sokszor mikor ránéztem nem tudtam hogy hányadika van. :B
De sok Breitling óra jobb oldalon található a óra márka jelzés és a dátum is.

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#11513) insight válasza Kerib (#11489) üzenetére


insight
aktív tag

Egy szavazat a Meistersingerre.
A saját filozófiám órákban és autókban egyaránt az, hogy ha már nem méregdrága high-end a választott, legalább legyen ikonikus, különleges, beszélgetésindító. A lentiek közül a Rado és a Tudor szép órák, de szerintem túl egyszerűek. A Meistersinger viszont nem csak színekben szép, de az egymutatóssága valóban átadja a mögé kerített marketingdumát, hogy az idő múlását lassabbnak érzed, és lassulj be egy kicsit, ne rohanj folyamatosan. Régen volt egymutatós órám, sőt, az 24 órás volt, szerettem a hangulatát, főleg napsütéses hétvégi délutánokon, amikor legszívesebben megállítanád az időt. Egyszer veszek egy Meistersingert, az tuti.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#11514) Empsepo válasza insight (#11510) üzenetére


Empsepo
senior tag

Hú, ez kemény.

Elállítani?
Az úgy néz ki jól.

Egész nap járatni?
B@szki....

(#11515) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Kinéztem magamnak a Rolex op 41 blue órát.Ha elmegyek az Andrássyn lévő rolex üzletbe kb mire számíthatok?felírnak egy várólistára és telnek a hónapok,és várom a jószerencsét?

bendeguz_HUN

(#11516) Tulku válasza bendeguz76 (#11515) üzenetére


Tulku
veterán

Vagy megkeresel egy dílert (azt hiszem facebok csoportban láttam is egy kék DJ-t) és veszel tőle...ha kurrens darabról van szó, azt hiszem már ez is annak számít, akkor várólista...

[ Szerkesztve ]

(#11517) FLx válasza bendeguz76 (#11515) üzenetére


FLx
addikt

Honapok? :) Kek OP minimum egy ev lesz, de ha uj vasarlo vagy, akkor inkabb ketto. En a 36-os sargara, pirosra nagyjabol a legelejen iratkoztam fel, nem jott meg soha. Azota a zoldre varok, lassan 1,5 eve szerintem. Idenre se merik igerni, de talan ha nagy szerencsem lesz.

(#11518) FLx


FLx
addikt

Meg valami. Valoszinuleg valoban jobban jarsz, ha megveszed egy dealer-tol most felarral. Mire sorra kerulsz, a listaar is eleri azt amit most egy dealer ker erte, cserebe ket evvel kesobb kapod meg.

(#11519) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, :) nekem egy óra sem ér annyit,hogy két évet várjak rá.mindegy azért megkérdezem őket,kiváncsi vagyok mit mondanak.

bendeguz_HUN

(#11520) FLx válasza bendeguz76 (#11519) üzenetére


FLx
addikt

Egeszen pontosan tudjuk mit fognak mondani, mivel kotelezo nekik uazt mondani mindenkinek. A hivatalos allaspont az, hogy koszonjuk az erdeklodest, nagyon sokan varnak orara, tessek feliratkozni es varni. Elvileg nem mondhatnanak semmit a varakozasi idorol, de altalaban mondanak egy kb. szamot. A kek OP eseteben 1-1,5 evet fognak mondani, de kizart, hogy annyi ido alatt megjon. Ha akarsz furcsa arcokat latni, kerdezd meg toluk mennyi ido a zold, vagy a celebration dial. Kivancsi vagyok elrohogik-e magukat. :D :D

(#11521) bendeguz76 válasza FLx (#11520) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Na jó azért ennyire nem remegek érte,megnézem omega moonwatch fronton is mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

bendeguz_HUN

(#11522) vadászcsiga válasza bendeguz76 (#11521) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez a beszéd.

(#11523) Subby8 válasza FLx (#11520) üzenetére


Subby8
csendes tag

Nekem tavaly ilyenkor azt mondták, hogy mostanra megvan az ezüst OP41...nos, ez nem jött be :DD
Utoljára pedig azt mondták, hogy ez év vége...az már több, mint 1,5 év lenne...és ez nem a kék verzió.

Tényleg sokkal többet ér az, ha nem vár az ember a butikra, és megveszi szürkén. Sőt, szerintem az a legjobb, ha az ember kigyógyul a 'Rolexet veszek' gondolatból ;) :D

(#11524) rbalint88 válasza bendeguz76 (#11521) üzenetére


rbalint88
addikt

Az van maximum par het alatt, ha epp nincs keszleten. De ha mar a kornyeken jarsz, ugorj be a Breitlingbe, WDL-be (Tag Heuer, Chopard, Tudor) es a Grand Seikokat se hagyd ki.
Mondom ezt ugy, hogy nekem is Moonwatch lett a vegen :DDD

(#11525) Macyke82 válasza bendeguz76 (#11515) üzenetére


Macyke82
tag

Ha már az Andrássy jársz a Seiko butikba térj be és nézd meg az SBGH273 modelljüket kék számlappal, szerintem az OP41-et magasan üti (pedig az is gyönyörű).
Elvileg készleten van nekik.

Egy kis kedvcsináló videó:
[link]

(#11526) yodamastah válasza Macyke82 (#11525) üzenetére


yodamastah
őstag

Épp most voltam Omega butikban... szép árcsökkenés jött össze december óta. Zafíros fémcsatos moonwatch 3.8ról lement 3.3ra.

(#11527) FLx válasza yodamastah (#11526) üzenetére


FLx
addikt

Nem csoda, meg az is brutal draga. Foleg, hogy nem lehet naluk eur-ban fizetni, random szamolnak neked valami arat.

(#11528) Polarstar válasza Macyke82 (#11525) üzenetére


Polarstar
nagyúr

"Ha az Andrássy-n jársz" a Seiko butik a Bajcsy-Zsilinszky-n van.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11529) Macyke82 válasza Polarstar (#11528) üzenetére


Macyke82
tag

Ha már az Andrássyn jár onnan nincs messze a Seiko butik sem (ami egyébként egy másik utcában jelesül a Bajcsyn van)….remélem így már minden fasza.

[ Szerkesztve ]

(#11530) Polarstar válasza Macyke82 (#11529) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Semmi gond. Nehogy már szegény végigloholjon hiába az Andrássy-n. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11531) Subby8 válasza FLx (#11527) üzenetére


Subby8
csendes tag

Pedig azt gondoltam, hogy a több hetes/hónapos zárvatartás megoldja ezt a problémát, de úgy látszik nem.

(#11532) 5-ös kezelő válasza Macyke82 (#11525) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Kormánypropagandás agymosás a videó előtt - nem csináltál kedvet. :(((

(#11533) pulutodurumo válasza 5-ös kezelő (#11532) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Annak hogy a YouTube milyen reklámot tol, mi köze van az órákhoz? Használj blokkolót, fizess a prémiumért, van megoldás. Nekem sem tetszik, de rohadtul nem az órás topikokba való, hogy bajod van a kormánnyal.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#11534) phranxinatra válasza 5-ös kezelő (#11532) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nyugi, a videó sem csinálna :DD

(#11535) yodamastah válasza FLx (#11527) üzenetére


yodamastah
őstag

Nincs messze az osztrák butik :) Bár nemrég befürödtem velük, nem igazán voltak hajlandók emailben kommunikálni. Aztán amikor végre méltóztattak válaszolni, leadtam a rendelést, azóta is kuss van :D Végül megrendeltem itthon. Sajnos drágábban :(

(#11536) 5-ös kezelő válasza phranxinatra (#11534) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Köszi a vigasztalást. A többiektől meg elnézést kérek, lassan felőröl a hülyeség, ami ömlik rám (is) a mindennapokban.

(#11537) Macyke82 válasza phranxinatra (#11534) üzenetére


Macyke82
tag

Pedig szerintem bármelyik OP-t megeszi reggelire :D

(#11538) FLx válasza Macyke82 (#11537) üzenetére


FLx
addikt

Teljesen mas stilus, ossze sem lehet oket hasonlitani szerintem. Ettol fuggetlenul tenyleg szep, de akinek az OP tetszik, az nem fog helyette GS-t venni.

(#11539) Macyke82 válasza FLx (#11538) üzenetére


Macyke82
tag

Nem értem mitől lenne más stílus a kettő? Persze, nem ugyanúgy néznek ki de szerintem stílusban abszolút hasonlóak. Azt megértem, hogy valaki értékállóság,- illetve sznob faktor miatt a Rolex-et választja, de ha ezeket a tényezőket félretesszük, akkor jogos alternatíva lehet.
Nekem ettől persze se jobb se rosszabb nem lesz, csak próbáltam racionális alternatívát ajánlani a fenti fórumtagnak.

(#11540) FLx válasza Macyke82 (#11539) üzenetére


FLx
addikt

Azert mert 3 mutatoja van es kek, meg nem hasonlo stilus. Az egyik a legklasszikusabb svajci dizajn, a masik egy hamisitatlan Japan. Alma es korte. :) En el nem tudom kepzelni, hogy akinek az OP/Datejust vonal a nagy szerelem, az venne helyette GS-t, de forditva sem. En sem tennem.

[ Szerkesztve ]

(#11541) @mriya@ válasza Macyke82 (#11539) üzenetére


@mriya@
őstag

Én biztosan nem a japót választanám. :(

Viszont a svájci szerintem(!) gyönyörű. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#11542) pulutodurumo válasza FLx (#11540) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én osztom Mackye véleményét. Mindkettő egy egyszerű sportos acél (ha a Seiko titán az sem baj) óra. Innen nézve még egy Omega Planet Ocean is befér, vagy egy Nautilus. Utóbbi persze nem árban, stílusban.
Aztán ha valakinek OP kell, akkor nyilván azt fog venni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#11543) WiZARD válasza Macyke82 (#11539) üzenetére


WiZARD
addikt

Egyetértek.
Egy kategóriában van a kettő, hasonló jelleg (acél, kékszámlapos, 3 mutatós). Nyilván részleteiben teljesen más a kettő.
El kell menni, meg kell nézni, fel kell próbálni mind a kettőt. Aztán örülni hogy a GS lett a befutó és nem vakon egy tucat OP :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11544) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Új Rolex Daytona Beach - a kincsik, pakik, arabok zabálni fogják. :D

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11545) FLx válasza Polarstar (#11544) üzenetére


FLx
addikt

Ez mitol uj? :)

(#11546) Fall-N válasza Polarstar (#11544) üzenetére


Fall-N
veterán

A színek nem rossz döntés volt a Rolex részéről, de nekem ezzel a szíjjal úgy néznek ki, mint a műanyag tokos Q&Q gyerekórák. :D

(#11547) Polarstar válasza Fall-N (#11546) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Had ne én mondjam ki. Az Ali-n lehet találni szinte azonost 100 dodó alatt. Rakat ismerősöm azonnal ezt vette le. "Te most viccelsz? Ez nem valami kínai boltos?"

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11548) Fall-N válasza Polarstar (#11547) üzenetére


Fall-N
veterán

Lehet valaki Rolex-sznob, de ez akkor is gyagyi a márka szintjéhez. :D Legalább szálcsiszolt lenne a ráma, sokat dobna az is. A szíjon semmi sem segít csak az instant csere. ;]

(#11549) TakiUZ


TakiUZ
tag

Az ugye meg van, hogy ezek kb. 20 éves órák?

(#11550) fagyalllo válasza TakiUZ (#11549) üzenetére


fagyalllo
őstag

Bocs, kiszökött az órás topikból, de visszakísérem, gyere Polarstar! ;)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.