Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11451) Macika_MC válasza insight (#11448) üzenetére


Macika_MC
tag

Mindenkinek köszönöm a választ, nem hordtam be szaunába, de volt olyan, hogy véletlenül a karomon maradt amikor elmentem szaunázni, és akkor inkább a karomon hagytam, mert ott volt a legnagyobb biztonságba, nem tudtam hova tenni.
Igaz a szaunába láttam 1-2 ember kezén , de ezek olyan 30-40e Ft órák, nem olyan mint a enyém 1,5 - 2 milla közötti :)

De tényleg csak egy párszor évi 1-2 alkalommal maradt rajtam.

Köszönöm még egyszer.

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#11452) vadászcsiga válasza WiZARD (#11449) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez világos, de a heti háromszori szaunázás már sejtet némi rutint. Tudom mit viszek magammal, hova fogom tenni, stb, de közben Macika megadta a magyarázatot. Néha rajta marad. Flexelés miatt :D

(#11453) vadászcsiga válasza bigmasterg (#11450) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nincs itt belépőszint. Szép darab, gratula hozzá.

(#11454) Macyke82 válasza bigmasterg (#11450) üzenetére


Macyke82
tag

Ahogy én tudom illetve látom ezt a csoportot korábban nem azért csinálták a tagok, mert csakis a legfelsőbb kategóriás órákról lehet szó, hanem a másik csoportban már nagyon elment az irány a Seiko, Citizen és egyéb "kevésbé színvonalas" órák vonalon, a közepes,- illetve nagyobb presztizsű órákról már szinte nem is esett nagyon szó. Erre felbuzdulva lett ez a csoport létrehozva azzal a tervvel, hogy itt majd több szó esik ez utóbbi kategóriákról.
Ahogy azért látható, itt jóval kisebb a pörgés ami azért szerintem érthető.

A Nivada-hoz pedig gratulálok nálam is betalál ez a típus.

[ Szerkesztve ]

(#11455) Veron válasza Macyke82 (#11454) üzenetére


Veron
őstag

Az a problémám ezzel, hogy szintek híján én sem tudom eldönteni, hogy pl. egy Stowával, Farerrel, Orisszal kapcsolatban melyik topicba írjak.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11456) vadászcsiga válasza Macyke82 (#11454) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ráadásul ezt a topik címet valami túlvezérelt moderátor találta ki.

(#11457) Macyke82 válasza Veron (#11455) üzenetére


Macyke82
tag

A felsorolt óráknak bőven itt a helyük szóval én nem is értem az efféle aggályokat.

(#11458) Veron válasza Macyke82 (#11457) üzenetére


Veron
őstag

Arra próbáltam rávilágítani, hogy a határ nem egyértelmű, ezért mindig lesz olyan átfedő óra, ami mehetne mindkét helyre és így bizonytalanságot szül a posztolóban. Persze nem okoz világfájdalmat, csak egy kis bizonytalanságot.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11459) FLx válasza vadászcsiga (#11456) üzenetére


FLx
addikt

At kell nevezni flexelos orak-ra, aztan akkor tiszta a dolog. :DDD

(#11460) Veron válasza Veron (#11455) üzenetére


Veron
őstag

Akkor idejövök Bretyó kérdéssel.
Mit lehet tudni a Breitling B74 kvarc szerkezetről? Annyit találtam, hogy hőkompenzált, COSC, ETA 955.652 az alapja.
Ráleltem egy NOS Galacticot, ami megtetszett és ez ketyeg benne.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11461) Veron válasza Veron (#11460) üzenetére


Veron
őstag

Már mindegy, elvitték előlem. Kár érte.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11462) Aladdin válasza Veron (#11461) üzenetére


Aladdin
senior tag

Ilyet neztem regebben, csak a 36-os tokmeretet kicsinyellettem.

(#11463) Veron válasza Aladdin (#11462) üzenetére


Veron
őstag

A számok alapján nekem pont jó lett volna, még picit nagyobb is, mint a BB36. És az ára is rendben volt. Jellemző, hogy 5 napig senkinek se kell, amikor elkezd érdekelni, akkor megveszi más. Elszomorodtam.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11464) @mriya@ válasza Veron (#11461) üzenetére


@mriya@
őstag

Minek vacilláltál ennyit?! :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#11465) Veron válasza @mriya@ (#11464) üzenetére


Veron
őstag

Mennyit? :B

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11466) @mriya@ válasza Veron (#11465) üzenetére


@mriya@
őstag

Hogy elvigyék az orrod elől?

8-10 órányit? :F

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#11467) Veron válasza @mriya@ (#11466) üzenetére


Veron
őstag

Mentségemre szolgáljon, hogy a 6 órq gondolkodás időből 5-öt alvással töltöttem éjjel, mert már nem bírtam tovább ébren maradni.
De lassú voltam ez tény.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11468) Tulku válasza Macika_MC (#11451) üzenetére


Tulku
veterán

Normálisabb órások óva intenek...az olaj szétfolyik benne...semmiképp nem tenném...

(#11469) Macika_MC válasza Tulku (#11468) üzenetére


Macika_MC
tag

Köszi :R

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#11470) bucsher válasza Tufa_ (#11397) üzenetére


bucsher
őstag

- semmi -

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#11471) Veron


Veron
őstag

Talán itt a helye ennek a kérdésnek.
Valaki valljon már színt Grand Seiko fémszíj témában pls! Kritikán aluli, nagyszerű, milyen? Mindent is lehet olvasni róla, mi az igazság?
Majdnem rárepültem egy SBGX-re, de a szíj visszatart.
Ha nem GS-t veszek akkor Longines VHP lesz. Azért az árért elnézőbb vagyok.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11472) FLx válasza Veron (#11471) üzenetére


FLx
addikt

Mihez kepest ugye. Ha egy jelenlegi generacios oyster, jubilee, president femszijat teszek melle, akkor azt mondom, hogy nem egy kategoria. Ha ugy osszesegeben nezem, akkor azt mondanam, hogy atlagos. Ami inkabb problema az a finomallitas hianya, de ez sem mindenkinek gond. Ha sikerul felszemekkel jol beallitani, akkor teljesen mindegy ugye, ha nem, akkor viszont szivas van. Kidolgozasban az SBGX-en van a legegyszerubb verzio, automatakon mar 5 szemes es felig tukor poliros a cucc. Szerintem az SBGX szeria arahoz pont jo ez, viszont a 3-4 millios automatakon mar eleg ciki.

(#11473) Veron válasza FLx (#11472) üzenetére


Veron
őstag

Most Rolexre gondolsz ugye?
Arra emlékszem, hogy a Tudor szija sokkal jobban megmunkált volt mint a GS-é, amit néztem. De arra már nem emlékszem, hogy úgy általában pocsék lett-e volna a Seiko.
Éppen arra próbálok fényt deríteni, hogy mekkora linkek vannak az SBGX szíjában, de erről sajnos nem találtam adatot. Megfelelően kicsi linkek esetében nem annyira fájó a mikroállítás hiánya.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11474) FLx válasza Veron (#11473) üzenetére


FLx
addikt

Rolexre gondoltam, de amugy a Tudor is jobb, meg az Omega is pl. Vannak a normal meretu szemek es van ketto ami nagyjabol 2/3 egesz link hosszusagu. Delutan lemerem ha gondolod.

(#11475) Aladdin válasza Veron (#11471) üzenetére


Aladdin
senior tag

Engem nem is igazan a szij akasztott ki, hanem a csat. Explorer utan kerult hozzam a Snowflake, az a kotyogos, lotyogos, 20 filleres csat, az nagyon meltatlan volt. A szij, hat az olyan amilyen, nehez volt beallitani, meg ami furcsa volt, hogy stiftes. Fogod, oszt kinyomod. Nem csavaros, mint mondjuk az Aerospace (titan, ugye mindketto). Itt is egy picit olyan komolytalannak erzodott. De maga az ora az nagyon fasza volt :)

(#11476) FLx válasza Aladdin (#11475) üzenetére


FLx
addikt

Csak a titan oraknal van a stiftes moka, acelnal csavaros mindig.

(#11477) WiZARD válasza Aladdin (#11475) üzenetére


WiZARD
addikt

Olyan gagyi stiftes a Patek Nautilus is ;)

Én nem látom annyira rossznak a stiftet. Talán egyszerűbb is sérülés nélkül állítani. (Az SMPcnél -amit újszerű, sérülésmentes állapotban vettem - a szíjban majdnem az összes csavar feje meg volt gyalázva)

GS szíj nem rossz szerintem. A csat az típus függően van a gyalázatos gagyi és az elmegy között)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11478) Veron


Veron
őstag

A pin and collar stifttel semmi bajom, kicsit körülményes az elején, de a végére belejön az ember és gond nélkül cseréli a szemeket. Sőt talán még kevésbé is eshet ki véletlenül, mint a csavaros.
De valóban, az acél SBGX-re csavaros stiftek kerültek, ráadásul dupla csavar fogja a linkeket.

A csat érdekes, mert láttam teszteket, ahol ódákat zengenek a szép kidolgozásáról, elegáns megjelenéséről és finom működéséről. Máshol meg egyszerűen gagyinak titulálták. Az SBGX csatja milyen szinvonalat képvisel?

@Flx: a méreteket szívesen veszdn, köszi!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11479) FLx válasza Veron (#11478) üzenetére


FLx
addikt

Szerintem boven turheto a csat az SBGX-eken. De mondom, nem mindegy mihez kepest nezem. Ha az orat egeszeben nezzuk, akkor pl. egy Longines sehol nincs egy barmilyen GS-hez kepest, egymas melle se erdemes oket tenni. A szamlap, mutatok kidolgozasa meg 2-3 kategoriaval feljebb se nagyon foghato a GS-hez. Ar/ertek aranyban nem tudok jobb orat mint egy quartz GS. 2-3ezer ejroert ilyen minoseget kapni nem fogsz sehol.

A teljes szemek 10mm hosszuak, a kisebbek pedig 6,5mm-esek.

(#11480) Veron válasza FLx (#11479) üzenetére


Veron
őstag

Kösz, neked melyik GS modelled van?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11481) FLx válasza Veron (#11480) üzenetére


FLx
addikt

SBGX261, SBGN029

(#11482) Veron válasza FLx (#11481) üzenetére


Veron
őstag

Na pont SBGX261-et néztem én is. Alig használtat találtam $1550-ért.
Akkor 3-3,5mm közzel állítható a szíj ezek szerint. Az nagyjából egy normál bőrszíj lyuktávolságainak felel meg.
Te megtaltad a kényelmes beállítást?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11483) FLx válasza Veron (#11482) üzenetére


FLx
addikt

1500-ert jo vetel szerintem, ha amugy tetszik az ora. Ha a XI-ben jarsz, meg tudom mutatni valamikor.

Nekem tokeletes a beallitas, de nem is nagyon valtozik a csuklom merete evszakonkent. Egyszer beallitottam es orokre ugy is marad. King seiko 37-es nem tetszik? Az is egy franko ora.

(#11484) Veron válasza FLx (#11483) üzenetére


Veron
őstag

$1500 tényleg nem rossz ár szerintem. Talán $2k-ig rendben van. King Seiko is frankó de nem egy GS. Most valami HAQra vágyom, ezért VHP vagy 9F jön szóba.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11485) FLx válasza Veron (#11484) üzenetére


FLx
addikt

VHP sehol nincs ehhez. Egy dolog zavar csak, hogy a szamlap also fele teljesen ures. elfert volna oda valami felirat meg. :D

(#11486) Veron válasza FLx (#11485) üzenetére


Veron
őstag

Persze, kidolgozásban sehol sincs, nem is kérdés.
Viszont ez a VHP modell nekem amúgy tetszik (ahogy a GS is) és a technika is érdekes. Plusz az ára is baráti ($650)

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11487) pikkubee


pikkubee
tag

Jól alakult az olasz kiruccanás. Bolognában négy Rolex/Tudor butik van. Az összesben közölték, hogy felejtsem el, várólista van blabla, miközben angol webshopokban simán rendelhető már.
Szerencsére Ravennaban volt egy és még egy komoly travel pouchot is tudtam kunyerálni.
Vicces amúgy, hogy minden második kisvárosban van egy Rolex butik és mindegyik kirakata tele van órával. Mondjuk csevegni nem nagyon tudtam az eladókkal, mert egyik sem beszél angolul 😀

(#11488) Macyke82 válasza Veron (#11471) üzenetére


Macyke82
tag

Az SBGX szériáról sajnos nincs tapasztalatom, nekem SBGR315-öm van de nekem teljesen elfogadható mind a szíj, mind pedig a csat minősége is, sőt a csat szerintem kifejezetten finom kidolgozású, legalább is az én órámnál.
A Rolex szíjakkal összevetni pedig kár is, hiszen az legalább akkora etalon ezen a területen mint a GS polírozott mutatói. Biztos jó óra a VHP is de azért nem egy polcon vannak a GS-el. Persze a GS-ben meg nincs semmi feature mint a Longi-ba.

(#11489) Kerib


Kerib
friss újonc

Sziasztok! Uj vagyok a forumon es az alabbiakban szeretnem segitsegeteket kerni. Tervezem, illetve elhataroztam, hogy eletemben eloszor tovabb lepek a Seiko/Casio szintrol es vasarolok egy igazi mechanikus orat. A kepeken lathato modelleket neztem ki. Esetleg tudna valaki nehany szot irni arrol, hogy melyik tunik ar/ertek aranyban a legjobb opcionak? Semmi extra elvarasom nincs laikuskent, annyi lenne az elkepzeles, hogy egy mindennapi, jol hasznalhato, tartos es megbizhato joszag legyen. Persze sokat olvasgattam mindegyikrol, de a hihetetlen informaciomennyiseget igy laikuskent eleg nehez feldolgozni es ertelmezni. Elore is koszonom mindenki segitseget.

[ Szerkesztve ]

(#11490) FLx válasza Kerib (#11489) üzenetére


FLx
addikt

Azt kell venni amelyik tetszik. Ennyi penzt orara kolteni soha nem lesz racionalis dontes, mindig az erzelmek diktalnak. Egyebkent se irtad melyiket mennyiert tudnad megvenni. Amit en megneznek a helyedben, mar ha fontosak ezek a dolgok neked, az a jarastartalek es pl. a vizallosag. 50m kezmosasra jo maximum vagy arra se, 40 oras jarastartalek meg pont arra, hogy folyton megalljon. ;)

(#11491) Veron válasza Kerib (#11489) üzenetére


Veron
őstag

Az a Rado nagyon szép, de ez csupán szubjektív gondolat a külcsínről.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11492) fagyalllo válasza FLx (#11490) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az 50 méter az ISO 22810 szabvány és ennek megfelelően az összes gyártó használati útmutatója szerint alkalmas felszíni úszásra. A nagyobb járástartalékú óra pedig később áll meg, amikor már könnyebben megfeledkezik róla az ember. ;)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#11493) Kerib válasza FLx (#11490) üzenetére


Kerib
friss újonc

Nagyjabol azonos arban vannak, olyan 6-700 ezer forint korul. Mindegyiket egyszeruen be tudom szerezni, az nem problema. Tudsz esetleg javasolni racionalisabb dontest? Nyitott vagyok mas opciokra is. :) Nem a legdragabb es nem is a legolcsobb opciot keresem, egyszeruen egy jo kis ora kell. :)

(#11494) vadászcsiga válasza Kerib (#11489) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Könnyebben tudsz majd döntést hozni ha mindhármat felprobalod. Az dönt el mindent. Lehet renderelt képek alapján is órát venni csak később nem tudod korrigálni, max ha bevallalod a bukót.

[ Szerkesztve ]

(#11495) Kerib


Kerib
friss újonc

KOSZONOM MINDENKINEK A TANACSOKAT. A jarastartalek meg a vizallosag miatt (amit tobben irtatok), erosen gondolkodom a Longiness-en is. A Rado nagyon szep, 80 ora elvileg a jarastartalek de csak 5 bar a vizallosaga. A Meistersinger tetszik mert volt ilyen acelfonott szijam es nagyon szerettem, de szinten csak 5bar-t tud. A Tudor tunik meg esetleg befutonak, egyedul a 38 ora jarastartalek zavar ami meglepoen kevesnek tunik. Lehet tenyleg a Longiness Hydroconquest lesz a vege a vizallosag es a valamivel jobb jarastartalek miatt. Arban is picit kedvezobb. Esetleg tudtok meg ebben az arkategoriaban valamit javasolni amire erdemes rapillantani?

[ Szerkesztve ]

(#11496) Veron válasza Kerib (#11495) üzenetére


Veron
őstag

Ha nem akarsz úszni az órában, akkor az 50m is elég lehet. Én személy szerint nem mennék már az alá, de az megfelelő lehet.

Longines? Volt szó róla? Az egy tök jó óra, de más stílus, mint a linkeltek.

A Rado 80 óráját a frekvencia csökkentésével érték el, ha jól sejtem. 3 Hz-en kicsit darabosabb a mutató mozgása, ha ez szempont, akkor gondold át azért!

A 38 órás tartalék mondhatni átlagos, rengeteg óra csak ennyit tud. Kérdés milyen gyakran fogod használni.

Kicsit kitolva a limitet, vagy ha esetleg használt is belefér, akkor a Longines Spirit egy elég erős alternatíva: COSC werk, 72h tartalék, 3,5 Hz.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11497) Kerib válasza Veron (#11496) üzenetére


Kerib
friss újonc

Tulajdonkeppen a Longines-el inditottam csak ezt kovetoen elkanyarodtam egy picit. Na meg ugye a boseg zavara, ezert is kertem segitsegeteket. Nem uszom benne maximum esetenkent viszont nagyon esos/paras tersegben elek es igy talan mar lehet jelentosege a vizallosagnak es szigeteltsegnek hosszabb tavon. Napi szinten hasznalnam, viszont hetvegen nem mindig viselek orat. Esetenkent azert kezzel fel tudom huzni. A 37 mm nekem kicsi lesz, eleg "naddarab" :) vagyok es eros a csuklom is. A 40 mm alatti orak egyszeruen "elvesznek" a kezemen.

(#11498) rbalint88 válasza Kerib (#11497) üzenetére


rbalint88
addikt

Tenyleg az a legegyszerubb, ha elmesz orauzletekbe nezelodni, probalgatni. Nekem is tbbszor volt mar olyan, hogy kineztem egy orat, aztan felprobalva sehogy nem allt rajtam, kenyelmes se volt, egyszeruen nem ereztem magamenak. Ezt csak eloben megnezve, probalva tudod kiszurni. :R

(#11499) Kerib


Kerib
friss újonc

Meg egyszer KOSZONOM MINDENKINEK A SEGITSEGET!!! Azt hiszem Tudor 1929 fekete szamlapos acel szijjal vagy Longines 1832 fekete borszijas lesz. Elobbinel a jarastaralek lehetne picit masszivabb, utobbinal a vizallosag. Bar azt az orat nem viszi az ember a vizbe. :)

(#11500) FLx válasza Kerib (#11499) üzenetére


FLx
addikt

Ha sokszor nem hordod hetvegen, akkor en mindenkeppen 70ora koruli jarastartalekban gondolkodnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.