Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11601) insight válasza bigmasterg (#11597) üzenetére


insight
aktív tag

Gratula hozzá, imádom ezt az órát.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#11602) TakiUZ


TakiUZ
tag

Nekem meg jött egy Phenome Strap a Lacomhoz. Tényleg szuper a minősége.

(#11603) Macyke82


Macyke82
tag

Immáron negyedszer estem vissza a Tudor féle csapdába :D

(#11604) vadászcsiga válasza Macyke82 (#11603) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Grat! Soha rosszabbat. Ez BB58 ugye?

(#11605) Macyke82 válasza vadászcsiga (#11604) üzenetére


Macyke82
tag

Köszi!
Igen ez a BB58, tökéletes lesz minden fizikai paraméterében számomra.

(#11606) Subby8 válasza Macyke82 (#11603) üzenetére


Subby8
csendes tag

Gratulálok! Nagyon szép csapda ez :D

(#11607) Macyke82 válasza Subby8 (#11606) üzenetére


Macyke82
tag

Köszi :DDD

(#11608) phranxinatra válasza Macyke82 (#11603) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Gratula!

(#11609) Macyke82 válasza phranxinatra (#11608) üzenetére


Macyke82
tag

Köszönöm👍

(#11610) insight


insight
aktív tag

Ti is vagytok néha így?
Több órámat hónapokon (vagy éveken) át nézegettem, ízlelgettem, mire végre jött egy kamu esemény, amihez kötni tudtam az alkalmat és az órát végre megszereztem. Tetszik, gyönyörködöm benne, hordom is, és millió okból büszke lehetek rá.
Ezzel szemben jön egy hirtelen felindulásból elkövetett óravásárlás, ami során egy jóval olcsóbb órát veszek, (ráadásul quartz! :DDD ), mondván, hogy nagyon tetszik, néha-néha ezt venném fel bizonyos találkozókra (pl. Porsche autós találkozóra).

És itt jön a meglepő fordulat, az olcsóbb órát jobban esik hordani, kényelmesebb (mert könnyebb), és valahogy jobban érzem benne magam, és 7 napból 5-ön ezt veszem fel.

Ezek szerint felesleges hónapokig fontolgatni egy óraválasztást, mert talán elmúlik a varázsa? Van ilyen?

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#11611) Polarstar válasza insight (#11610) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem vagy egy "ráizgulok a trendekre" vásárló.
Ettől függetlenül elengedheted magad. Akkor szánod rá magad egy vásárlásra amikor akarod. A fontos, hogy neked legyen kedved, pénzed és lehetőséged rá. Tudd, hogy rendben van a vásárlás és megérdemled.
Részemről ennyi.
Van amire vágyunk, van amit szeretnénk és van ami KELL! Mondjuk ezt szerintem a csajok jobban érzik alapból. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11612) Veron válasza insight (#11610) üzenetére


Veron
őstag

Arról lehet szó, hogy az olcsóbb órára nem görcsölsz rá. Természetesebb, hogy a karodon van, mert megtetszett, megvetted és hordod, nincs túlspilázva. Gyermeki módon, önfeledten tudsz neki örülni.
Ezzel szemben a jól megfontolt vásárlás egy nehezebb, több szempontból is megideologizált, tudatosan előkészített esemény. Emiatt nagyobb a lelki teher és az elvárás az órával (és a saját magatartásoddal az óra hordásakor) szemben.

25e Ft lesz a tanácsadás, a számlát majd küldöm.
Dr. Veron - pszichoterapeuta

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11613) insight válasza Veron (#11612) üzenetére


insight
aktív tag

Igen, ebben lehet valami, hogy nem parázok, hogy nekiverem valaminek, mint Polgár bátyó a Jacobs&Co-t a Rolls-Roycenak népoktatás közben, és az sem feszélyez, hogy valaki meglátja a kezemen, és kinyitja a negatív előítéletes fiókot :DDD Főleg így nyáron, mikor pólóban minden látszik, nem csúszik rá se zakó, se pulcsi.

Azt hiszem, elengedem a drágaórás vonalat, mert azokat jobban esik nézegetni, mint hordani.

@Polarstar igen, az "ami kell" eléggé impulzív vásárlást "okoz" annak meg sokszor nincs jó vége... de nálam pont az lett. Kezdem megérteni mi történik a feleségem fejében, mikor bemegy egy táska- vagy cipőboltba.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#11614) Veron válasza insight (#11613) üzenetére


Veron
őstag

Lehet jobb egy arany középút, amit már órakedvelőként is elismerésre méltónak tartasz, de még nem feszélyez.

Nem biztos, hogy a bástya mindent jól lát azért.
"Néhány nappal ezelőtt az RTL Reggeliben arról beszélt, hogy szerinte gyűjtőként és befektetési céllal karórákra, festményekre és oldtimer autókra érdemes pénzt kiadni."

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11615) insight válasza Veron (#11614) üzenetére


insight
aktív tag

igen, a befektetési céllal tartás mondjuk nem az, hogy hordom és nekik*rom a Rollsnak :D

Az oldtimer autók a másik szenvedélyem, de azokat kőkeményen használom arra, amire valók, nem szőnyeges garázsban rejtegetem. Azok viszont még ilyen használat mellett is megduplázták az értéküket az elmúlt 5 évben. Pont azzal nyugtatom magam, ha nagyobb összeget költenék órára, hogy a veterán autóm simán elvisz annyit egy komolyabb szervizzel, és az még csak az anyagköltség...

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#11616) ricsik válasza insight (#11610) üzenetére


ricsik
őstag

Az is lehet, hogy anyagilag megengedheted magadnak a drága órát, de a lélektani határodat feszegeted. A lélektani határod lejjebb van, mit a pénztárcád, ezért hiába kerítesz indokokat, hogy mért is kell, nem tudod önfeledten élvezni.
Sok ismerősöm van úgy, hogy megteheti hogy megvesz bármit, de még is van egy olyan határ, amit nem lép át.
Megtehettem volna, hogy veszek egy drága órát a 20 olcsóbb helyett, de biztos feszélyezne és nem okozna akkora örömöt.

(#11617) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Watchesworld-el van valakinek tapasztalata?
Ismerős vett innen Seamaster 300M-et (4890 Euro fém szíjon, 4550 szilikon szíjon), azt mondja hogy valid az oldal.
Ezek szinte az itthoni használt árak.
Nekem egy kicsit gyanúsan olcsónak tűnik.

(#11618) Tufa_ válasza bigmasterg (#11617) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Eladni probaltam egyszer nekik. Az alapjan nem ajanlanam senkinek.. Majdnem 2 hetig igergettek aztan 5 percel a talalkozo elott toroltek a meetinget...

[ Szerkesztve ]

(#11619) bigmasterg válasza Tufa_ (#11618) üzenetére


bigmasterg
addikt

Kösz az infót, akkor fenntartással kezelem őket.
Az az érdekes, hogy az új órákra írják a fenti, 5000 euro alatti árakat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11620) lenox


lenox
veterán

(#11621) WiZARD


WiZARD
addikt

Megjött nekem is a topicóra :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11622) yodamastah válasza WiZARD (#11621) üzenetére


yodamastah
őstag

:Y

(#11623) bigmasterg válasza WiZARD (#11621) üzenetére


bigmasterg
addikt

:C
Majd mesélj az első tapasztalatokról.

Neg hogy NATO szíj rá megy-e.
A gyári szíj nekem már teljesen kényelemes, de kellett hozzá pár nap dobozban, párnán.

(#11624) phranxinatra válasza WiZARD (#11621) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Itt is grat! Ez tényleg világít? Hol kap fényt a lume?

(#11625) WiZARD válasza bigmasterg (#11623) üzenetére


WiZARD
addikt

Ránézek és nem látom rajta az időt, aztán még1 mozdulat hogy az oldalát nézzem. De majd megszokom :)
Meg fura hogy jobbról balra megy a "mutató", de ezt már megszoktam.

Amúgy tetszik, vastag de volt már hasonló vastag órám. Tok kidolgozása nagyon szép, a szerkezet olyan amilyen, de nem is vártam mást.

Nato szerintem rámegy, de nincs 24es szíjam :(
A gyári szíj az 1 nap után egész kényelmes, de kéne valami más, mert nyáron ez a bőr belső nem nyerő nekem. Jön a lehetetlen keresés - 24es jól kinéző, hajlított stifthez való íves gumiszíj :W
(Hirsch Robby-t néztem, a másik hasonló performance Hirsch ráment a Moserre, talán ez is enged annyit)

phranxinatra: nem értem a kérdést, pont olyan lume van rajta mint a többi órán, ha kap fényt előtte akkor világít ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11626) Polarstar válasza WiZARD (#11621) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez nekem nem jön be se így - se úgy.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11627) lenox válasza WiZARD (#11621) üzenetére


lenox
veterán

Nekem is.

(#11628) WiZARD válasza lenox (#11627) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem jutott Rolex? :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11629) lenox válasza WiZARD (#11628) üzenetére


lenox
veterán

Csoki jut, ora nem. Azert is irtam, hogy van benne valami. De nyilvan ha nem tetszett volna meg nem vettem volna.

(#11630) Veron válasza lenox (#11627) üzenetére


Veron
őstag

Nagy kedvencem, gratulálok! :C
Ez a medium?
A half link hiánya ellenére sikerült beállítani a szíjat?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11631) No.01


No.01
őstag

Jo reggelt,

Ide is bedobom a kerdest mert itt talan tobben voltak / jarnak ebben a cipoben.

Tudom, h az elejen senkit nem erdekel, de mibe kerul egy "atlagos" elso (5 eves) szerviz egy Longines-nel es egy Tudornal?

(#11632) @mriya@ válasza No.01 (#11631) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem mindegy, hogy 3 mutatós, avagy stopper? :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#11633) No.01 válasza @mriya@ (#11632) üzenetére


No.01
őstag

Jogos ;)

Hacsak nem csabulok el eloben az uj Spirit Zulu (39) fele akkor sima 3 mutatos.
Nem mondom, h ez feltetlenul befolyasolja majd a dontesunket, de azert jobb tisztaban lenni a dolgokkal.
A cegnel van egy kisfonok aki most eloszor vitte szervizbe az Omegajat es elegge ledobbent, h mennyi ido es mennyi penz. (4-7 het es 879EUR)
Most lesz 6 eves igy leosztva az osszeget azert nem annyira durva, de tippre en is kevesebbel szamoltam volna.

Arrol nem is beszelve, h a Longi-ban modositott ETA-k vannak szemben a Tudorral. Ezert is erdekel, h mennyi az annyi ugy onmagaban es amasikhoz viszonyitva.

(#11634) lenox válasza Veron (#11630) üzenetére


lenox
veterán

Nem, ez a nagy, a mediumon nincs datum. Nem kellett allitani a szijon semmit, pont jo meretu az osszes linkkel. De amugy ezek nem olyan nagy linkek, mint pl. egy Tank linkjei.

(#11635) bigmasterg válasza No.01 (#11633) üzenetére


bigmasterg
addikt

"Longi-ban modositott ETA-k vannak szemben a Tudorral"

A "smiley" tudorokban is módosított ETA van. Igaz azokat már blackbayben, újonnan nem nagyon kapni, de pl az 1926-okban és glamour date+day-ben még az van. (Calibre T601, T603 )
De most nézem, hogy a Royal-okban is eta alapú szerkezet van.

(#11636) No.01


No.01
őstag

Epp BB az egyik kiszemelt... igaz kis meretben keresgelek, (max 40mm, de inkabb 39) de hianyolom a BB-bol a Pelagos fele sotet szin kombot. Nekem a fekete, aranyal kombinalt lunetta nem jon be. a Kek tul kek. Ha lenne esetleg kek lunettas fekete hatlapos az talan.
Szoval meg orlodunk az asszonnyal, de addig is probalok minden lehetseges info begyujteni, ugy talan konnyebb lesz a tisztanlatas.

(#11637) bigmasterg válasza No.01 (#11636) üzenetére


bigmasterg
addikt

A tudor névkonvencióján még lenne mit csiszolni.
A legtöbb BB klasszik' búvár forma forgatható lünettával, de a BB 31/36/39/41 már kicsit letisztultabb irány.
Te melyiket nézed? A lünetta alapján gondolom a sima BB-t.
Illetve Longi-ből mit?

BB-ből lehet amúgy arany nélküli sötétet is találni.
BB dark
Kerámia
Ezüst-szürke

[ Szerkesztve ]

(#11638) Veron válasza lenox (#11634) üzenetére


Veron
őstag

valóban, a dátum...
mekkora egy link? megmondom őszintén álmodoztam már Santosról de a micro adjusment és a help link hiánya elrettentett.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11639) No.01 válasza bigmasterg (#11637) üzenetére


No.01
őstag

En utobbibol keresnem a feketet, szigoruan femszijjal.
Szoval nekem BB58 (39mm) kellene Pelagos szinkomboval mert a fekete arany nekem nem jatszik.
A kis felesegemnek pedig sima BB 36-os lenne.

Ha Longi akkor nekem nagyon bejon az uj Spirit Zulu 39. A 42-es lattam eloben (zold + arany) es nem volt rossz, sot… cask a tokful olyan gigaszi, h a 42mm-es groteszkul nezett ki a csuklomon. Ezert varom, h szombaon felprobalhassam a kis zoldet. (kicsit felek a varrialhatosagtol mert a zold azert szerintem kisse bekorlatoz)
A noi Longi mar nehezebb falat. A paromnak nagyon tetszik a pezsgos hatteru sima Spirit, de a vicc az, h akkora a lug to lug, mint az altalam kinezett 39-es Zulunak (47mm) az meg mar kicsit lehet rohelyes lenne a Karjan… igy marad a 34-es Master… felteve ha tetszik majd neki eloben. (nemigen szereti a kis noi orakat)

(#11640) @mriya@ válasza No.01 (#11633) üzenetére


@mriya@
őstag

Szvsz. 50-120 ezer között bármi elképzelhető. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#11641) lenox válasza Veron (#11638) üzenetére


lenox
veterán

Kb. 5 mm. De mivel konnyeden allithato, ki tudod probalni, hogy a kezedre allitjak.

(#11642) No.01 válasza @mriya@ (#11640) üzenetére


No.01
őstag

Koszi! Ez melyik marka es mitol fugg az ar?
Itt nincs valami transzparaens artabla vagy akarmi, h a mezei user elore felkeszulhessen?
Vagy szimplan tul sokat szeretnek? :U

(#11643) vadászcsiga válasza No.01 (#11642) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A hivatalos szervizek nem mondják meg?

(#11644) No.01 válasza vadászcsiga (#11643) üzenetére


No.01
őstag

Nem vagyok az a telefonalos, keresgelve meg csak random emberek osszegeit lattam azok is inkabb USD-ben ami felenk ugye nem annyira relevans meg ha atvaltom sem...

(#11645) vadászcsiga válasza No.01 (#11644) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Email? Vagy az sem? Tól-ig összegekkel nehéz kalkulálni, főleg semmi tapasztalat alapján mondja be valaki. Mellesleg kevesen jutnak el az első szervizig, még azelőtt túl adnak az órán, sőt sokan épp amiatt.
Ha mégis úgy döntesz, hogy közvetlen forrásból tudod meg az árakat, érdemes rögtön a bécsit is megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#11646) No.01 válasza vadászcsiga (#11645) üzenetére


No.01
őstag

Igen ezt is tobben tanacsoltak ;) Emailt elkuldtem kivancsi vagyok mikro es mit valaszolnak.

(#11647) pikkubee válasza No.01 (#11639) üzenetére


pikkubee
tag

Pelagos 39 nem játszik?

(#11648) Veron válasza lenox (#11641) üzenetére


Veron
őstag

hazai beszerzés?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11649) lenox válasza Veron (#11648) üzenetére


lenox
veterán

Igen. Gondolkoztam, hogy usaban olcsobb, de multkor ahol kerdeztem nem volt, ez is eleg keresett, bar gondolom talaltam volna, ha nagyon keresem, de csempeszni se akartam annyira, ugyhogy mezei userkent megvettem.

(#11650) No.01 válasza pikkubee (#11647) üzenetére


No.01
őstag

Jatszana (bar kicsit tul van a budgeten) de inkabb zavarna a grade 2...
Nem vagyunk egyformak es tudom, h engem idegesitene, h azert nem ugy viseli a kulso behatasokat.
Mindenemre is vigyazok, de az esetleges karcokat nem viselnem jol.
A grade 5-os meg vegkepp nem fer bele a keretbe... de designra (igaz csak kep alapjan) nagyon tetszik. Amolyan One watch to rule them all

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.