Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:30:38

LOGOUT.hu

A topikban hirdetni TILOS! A hirdetések helye a HA-n van.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) ollie


ollie
MODERÁTOR

Tényleg, nőtt a játékosbázis az alfa/omega klónok bevezetése óta?

***

(#2102) Zsoxx válasza ollie (#2101) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Határozottan nőtt november közepe óta, az 50k-s létszámot is átlépte már a heti csúcs.
http://eve-offline.net/?server=tranquility

[ Szerkesztve ]

(#2103) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Uraim!

Van itt olyan aki linux alol tolja?
Ubuntu 16.04 x64 es GTX960-nal szeretnek nekivagni, am most nem sikerul valamiert (egyszer, egy korabbi installnal ment mar).

Leszedtem a Linuxos launchert
Kitomoritettem a /home/xxx/Games/EVE-be.
Nyomtam ra egy bash evelauncher.sh-t.

Ezt irja terminalban:

Installed Qt WebEngine locales directory not found at location /home/xxx/Games/EVE/translations/qtwebengine_locales. Trying application directory...
Qt WebEngine locales directory not found at location /home/xxx/Games/EVE/qtwebengine_locales. Trying fallback directory... Translations MAY NOT not be correct.
[0115/130835:WARNING:resource_bundle.cc(291)] locale_file_path.empty() for locale
[S_API FAIL] SteamAPI_Init() failed; SteamAPI_IsSteamRunning() failed.
[S_API FAIL] SteamAPI_Init() failed; unable to locate a running instance of Steam, or a local steamclient.so.

A kliens elindul, be tudok lepni, am a play gomb megnyomsasra nem tortenik semmi :/
Koszonom segitsegetek!

Udv. core2

(#2104) Neil Watts válasza Neil Watts (#2103) üzenetére


Neil Watts
veterán

Kellett neki a libldap-2.4-2:i386.
Azert ezt megemlithettek volna :D

Udv. core2

(#2105) flashpointer


flashpointer
őstag

Skill extraktort használhatja alpha klón is 5.5 milla SP után?
Az a félmillió SP amit kinyer egy hónap alatt megvan alphával , szóval kb 400 misi/hó a fejlődést beáldozva?
De valamit biztos nem jól gondolok mert akkor csak alfákat kell indítani amennyit csak lehet és dől a végtelenpénz :D

(#2106) Zsoxx válasza flashpointer (#2105) üzenetére


Zsoxx
senior tag

(#2107) ollie válasza flashpointer (#2105) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Viszont az alpha skilleket nem lehet extractolni, csak a beta skilleket.

***

(#2108) sequator válasza ollie (#2107) üzenetére


sequator
senior tag

Logikus lenne, de a hivatalos support oldalon nem írnak ilyen kivételt:
https://support.eveonline.com/hc/en-us/articles/207605005-Skill-Extractors-and-Skill-Injectors

Pedig tegnap frissítették a cikket. Majd kipróbálom ha lesz 5,5 millió SPm az alphámon. :D

sautia

sequator

(#2109) ollie válasza sequator (#2108) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Dev blogban azt írják, hogy nem lehet alpha skilleket extractolni: [link]

A cikk vége felé:
Of course, we won’t allow Alphas to extract skills in the Alpha set, but we may need even further restrictions later.

[ Szerkesztve ]

***

(#2110) Zsoxx válasza ollie (#2109) üzenetére


Zsoxx
senior tag

És ezzel kezdődik a bekezdés:

"Skill Extraction will be allowed for Alphas."

(#2111) ollie válasza Zsoxx (#2110) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt a hsz-t most nem értem. Valaki ellentmondott ennek?

***

(#2112) v.tom válasza ollie (#2111) üzenetére


v.tom
őstag

Ha jól értelmezem, akkor ez a két mondat olyasmit jelent, hogy alpha is használhatja az extractort, de az alphával is tanulható skillek nem számítanak bele az 5,5m SP követelménybe?

(#2113) ollie válasza v.tom (#2112) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pontosabban az alpha setben levő skilleket nem lehet extractolni. Vagyis az alpha is használhatja az extractort, de csak omega setben levő skillekre. Vagyis nem lehet ingyen pénzt farmolni, de így azok a karakterek is extractolhatnak, akiknél volt aktív előfizetés.

Még pontosabban, nem a klón státuszától függ az extractolás, hanem a skillsettől. Ha a skill az omegaban van, akkor extractolható, ha az alphaban, akkor nem.

***

(#2114) Zsoxx válasza ollie (#2111) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Közepesen gyenge angoltudásom alapján a két mondat ellentmond egymásnak, de javítsatok ki, ha tévedek.

(#2115) ollie válasza Zsoxx (#2114) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs ellentmondás:

Skill Extraction will be allowed for Alphas.
A skill extraction meg lesz engedve az aphaknak (értsd, az alpha klónoknak).

Of course, we won’t allow Alphas to extract skills in the Alpha set, but we may need even further restrictions later.
Természetesen nem fogjuk megengedni az Alphaknak, hogy az Alpha (skill)készletből extractoljanak, viszont még további megkötéseket is hozhatunk a későbbiekben (vagyis még szigoríthatnak is később).

***

(#2116) v.tom válasza ollie (#2113) üzenetére


v.tom
őstag

Igen, ez így pontos megfogalmazás.

(#2117) sequator válasza ollie (#2115) üzenetére


sequator
senior tag

A probléma, hogy két külön helyen található az összetartozó információ. A support oldalon is fel kellen tüntetni, hogy Alpha skilleket nem lehet extractolni. :)

sautia

sequator

(#2118) ollie


ollie
MODERÁTOR

Én vagyok béna, hogy nem találom, vagy tényleg kiszedték az ingame browser-t a játékból?

***

(#2119) beluschi válasza ollie (#2118) üzenetére


beluschi
tag

Nincs már egy ideje.

Homeworld forever

(#2120) v.tom válasza ollie (#2118) üzenetére


v.tom
őstag

Cserébe lett CREST API, amit sok 3rd party tool használ. Elég jó.

(#2121) Viper26


Viper26
nagyúr

Sok info out of date az első hsz-ben, pl az ISK, és más egyéb sem érhető, el.
Ezt lehetne frissíteni?

Pixel 7 | FR955

(#2122) ollie válasza Viper26 (#2121) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze. Írsz egy új összefoglalót? :P

***

(#2123) Zsoxx válasza ollie (#2122) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Az ISK-ra mutató link rossz.

(#2124) Viper26 válasza Zsoxx (#2123) üzenetére


Viper26
nagyúr

És az API lekérés is rossz helyre mutat.

Pixel 7 | FR955

(#2125) Exom


Exom
tag

Eladó accountot keresek, van javaslatotok hol találok?

[ Szerkesztve ]

(#2126) Viper26 válasza Exom (#2125) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ööö...miért nem kezdesz el játszani inkább?

Pixel 7 | FR955

(#2127) flashpointer válasza Viper26 (#2126) üzenetére


flashpointer
őstag

fél év legalább mire valami lenne abból, én megértem, főleg ha még ideje is lenne rá akkor még frusztrálóbb a skillekre várni. 100-200 euróért meg már tök jó akkok vannak kezdésnek.

(#2128) Viper26 válasza flashpointer (#2127) üzenetére


Viper26
nagyúr

Más kérdés, hogy mit tettél érte ugye...

Pixel 7 | FR955

(#2129) ollie válasza flashpointer (#2127) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Létezik skill injector is már.

***

(#2130) beluschi válasza ollie (#2129) üzenetére


beluschi
tag

Személy szerint a kezdő karakter + injector verziót javaslom, ehhez a játékhoz nagyon kell, hogy tapasztaljon az ember. Ahogy fejlődik, halad a játékos egy-két injectort benyom ha nem tud valamit kivárni, vagy nagyon kell, de a megfontolt fejlődés kifizetődő. Szerintem nem lenne lényegesen olcsóbb az sem, ha kész karaktert venne, mert a karakter árakat most már ahhoz lövik be, hogy mennyi skillt lehetne leszívni belőle.

[ Szerkesztve ]

Homeworld forever

(#2131) Exom válasza Viper26 (#2126) üzenetére


Exom
tag

Játszok már kb fél éve. Egyenlőre pacifista megközelítéssel. (gyártás, fejlesztés, szállítás, kereskedés). De szeretném kipróbálni egy kicsit a kalózkodást is, és ezt nem szeretném a fő karakteremmel.

(#2132) Exom válasza beluschi (#2130) üzenetére


Exom
tag

A fél éves karakteremmel (11,6 SP) 1 skill injektor kb. 1 hetes tanulást vált ki. Ez azt is jelenti, hogy a skill injector használata nagyon drága, mivel árban kb 2 skill injector = 1 PLEX . Ugyanakkor 2 skill injektorral 2 hét tanulást spórolok meg, míg az ugyanannyiba kerülő plex 1 hónapot ad.

Úgy vélem hogy olcsóbban megkapom az accountot kp, mintha injectorral fejlesztenék egy kezdő karaktert.
Aztán ott van a charcter bazzar, de ahhoz is plex kell, és még jutalékot is kell fizetni a ccp-nek.

(#2133) sequator válasza Exom (#2132) üzenetére


sequator
senior tag

Üdv!

Kezdő karaktereknek egy injector 500k SP-t ad, ami 2070 SP/órával (+3as implantok, neural remap nélkül) számolva kb 241,5 óra (1 hét 3 nap). Nyilván komoly felára van az injectornak a hagyományos tanulással szemben, hiszen az injectorban lévő SPk is hagyományos tanulás során kerülnek a játékba.

"Kész" karakter beszerzésére az egyetlen legális út a character bazaar. Account adás-vétele az EULA/ToS megszegése miatt illegális és könnyen bannolva találhatod magad. Nem tudom, hogy ez a rizikó megér-e neked 20 eurót (char transfer díja, ami nem "jutalék" CCP-nek, hanem a szolgáltatás díja).

sautia

[ Szerkesztve ]

sequator

(#2134) Dlite


Dlite
tag

Sziasztok!
Megvan az Elite: Dangerous (már vagy 2 éve). Gondoltam elkezdem...de egyik ismerősöm szerint az EvE Online-nal jobban járok, jobban le fog kötni :) Elkezdem most a fórumot olvasgatni - bár a "szakszöveg" egyelőre nem sok értelmet nyer így "játszatlanul" - meg olvasgatom a neten a teszteket.
Kezdőknek szóló bemutató írásokat szívesen olvasok...még munka - pssszttt... - mire hazaérek átgondolo melyik legyen :D

RTX2060 I5-9500

(#2135) #52588800 válasza Dlite (#2134) üzenetére


#52588800
törölt tag

EVE-Career

Amelyik szimpatikus. Ha választottál, majd segítünk infókkal.

[ Szerkesztve ]

(#2136) Dlite


Dlite
tag

Jól értelmezem, hogy a játék ingyenes - legalább is egy ideig - és csak x idő után kell havi előfizetést venni?

RTX2060 I5-9500

(#2137) ollie válasza Dlite (#2136) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bármeddig ingyenes, de erősen korlátozottak a lehetőségeid az ingyenes accounttal. Persze az a korlátozott is olyan, hogy még mindig sokkal több tartalommal találkozol, mint egy átlagos MMORPG-ben.

***

(#2138) sequator válasza Dlite (#2136) üzenetére


sequator
senior tag

A játék több mint 80%-a játszható korlátlan ideig ingyenesen. Mivel a játékban összegyűjtött pénzből (ISK) is lehet előfizetést venni, ahogy megismered a játékot, idővel könnyen az előfizetés is "ingyen" lehet. Fontos, hogy az elején ne ez legyen a célod, mert könnyen grindelésbe fullladsz.

A fenti EVE career kép aktualizált változata, ami jelöli a csak előfizetéssel (Omega szimbólum) elérhetőket:
https://eve-guides.fr/images/wtd.jpg

sautia

[ Szerkesztve ]

sequator

(#2139) Exom válasza sequator (#2138) üzenetére


Exom
tag

Én inkább úgy fogalmaznák, hogy az ingyenesség egy üzletpolitikai beetetés.

A probléma, hogy az ingyenes karakter tanulási képessége irreálisan szűk. Nagyon - nagyon nehéz lesz egy ingyenes karakterrel havonta kitermelni a plex árát, ami ahhoz kell hogy újabb képességekre tegyél szert.

Szvsz kezdőként, ha belátható időn belül ingyenesen akarsz játszani, akkor az csak úgy képzelhető el, ha nagyon sok időd van rá. (napi 4 - 6 óra) És ekkor az időd nem az élvezetes dolgokkal fog eltelni, hanem azzal, hogy farmolsz. Az meg azért nem olyan izgalmas és érdekes.

Jó hír, hogy egy idő után már nem lesz probléma a plex kitermelése. Ez nagyban függ a játékstílusodtól, és az idődtől.

Viszont ha mindenképpen ingyenesen akarsz játszani, akkor célszerű több alpha karaktert indítani, azokkal pl bányászni, és a nyereségből 1 omega karaktert eltartani. Vigyázz arra, hogy az omegának tervezett karakter "hívja meg" a játékba a többi karaktert, mert az egyszer még pénzt hozhat neked.

(#2140) Zsoxx válasza Exom (#2139) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Kérdés, hogy be lehet-e lépni egyszerre több Alpha karakterrel.
Amúgy mit értesz "meghívás" alatt?

(#2141) Zsoxx válasza sequator (#2138) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Szerintem Empire nem a 80 %-a a teljes rendszernek, Alphával meg nem merészkednék nullsecbe vagy wormhole-rendszerbe.

(#2142) sequator válasza Exom (#2139) üzenetére


sequator
senior tag

"Nagyon - nagyon nehéz lesz egy ingyenes karakterrel havonta kitermelni a plex árát,"

Azért is mondtam, hogy ez kezdetben ne legyen cél. Egyébként meg nem olyan nehéz, csak példaként: WH/Null relic siteok. Persze ehhez kell egy kis idő, míg kiismeri az ember és együtt kell tudni élni a tudattal, hogy elveszít pár olcsó exploration fregattot.

sautia

sequator

(#2143) sequator válasza Zsoxx (#2141) üzenetére


sequator
senior tag

A 80% a fenti linken lévő képen jelölt EVE tevékenységek alpha által elérhető aránya, semmi köze a rendszerek sec státuszához. :)

Nagy tévedés, hogy alpha charral csak emipreban van élet. Sőt, ha elérhető időn belül minimális grinddel akar valaki alphaként PLEXet, akkor WH/Null-ban jelentősen jobb esélyei vannak mint Empireben.

Meghívás: Recruit a friend

sautia

sequator

(#2144) Exom válasza sequator (#2143) üzenetére


Exom
tag

Az alpha nem tud cloak -olni. E nélkül high-secen kívül az élet durva. Gyakorlatilag azonnal kilövik, nem lesz pénze a hajókat pótolni, meg a kedve is elmegy az egésztől.

Zsoxx: igazad van, több alpha karival nem lehet egyidőben belépni. Szóval a multitaszkos, több alpha karakteres bányászatos ötletem nem jó.

Én azt hiszem az alpha karikat nem arra találták ki, hogy onnét ingyen lehessen felfejlődni omegáig.

Dlite: Én azt javaslom, kezdj el játszani alphaként, és azonnal kezdj el keresni egy segítőkész oktató corpot, mert széleskörű ismeret nélkül rendkívül nehéz lesz a játék. (egy dolgot vegyél észre kezdőként, itt a forumon nem tudtunk többen összhozni egy olyan egyértelmű módszert / játékstílust (amivel mindenki egyetért), amivel garantáltan kitermelhető havonta a plex. )

(#2145) ollie válasza Exom (#2144) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én alphaként nem is próbálkoznék a havidíj kitermelésével. Az első pár hónap havidíjat mindenképp kifizetném zsebből, így már pár hónap alatt el lehet érni arra a szintre, hogy meglegyen a havi plexre való. De még így is inkább azt javaslom, hogy zsebből fizesse az előfizetést, mert mi értelme játszani, ha az ideje nagy része arról szól, hogy grindel a havi plexért. Persze ki lehet termelni azt az 1.1 milliárd ISK-et pár óra alatt is (mondjuk Rorqual-os jég bányászással), de az út addig nem pár hónapig tart, és nagy befektetés is kell hozzá (csak egy exqauator drón 2,5 milliárdba kerül, és még ott a Rorqual meg a felszerelése is, nem is beszélve a sok skillpontról, ami kell hozzá).

***

(#2146) #52588800 válasza Exom (#2144) üzenetére


#52588800
törölt tag

Amivel biztosan ki lehet szedni egy plexet (természetesen nem napi 15 perc játékkal) alfaként, az high secben a combat anomok farmolása vagy nullban capitalok után salvázással.

(#2147) Exom válasza #52588800 (#2146) üzenetére


Exom
tag

nullban capitalok után salvázással. - kifejtenéd egy kicsit bővebben ? Én is még csak fél éve játszok, és sok minden még számomra is homályos.

(#2148) #52588800 válasza Exom (#2147) üzenetére


#52588800
törölt tag

Fogsz egy destroyert, ráfittelsz 8 salvagert és lootolsz meg salvázol a carrierek meg supercarrierek után ahogy anomoznak. Lebookmarkolják neked a wreckeket corp bookmarkok közzé, te meg oda warpolsz és lootolod.

(#2149) sequator válasza Exom (#2144) üzenetére


sequator
senior tag

Rengeteg alphával beszéltem, akik simán mennek cloak nélkül WHba. Persze cloakkal könnyebb, anélkül pár 1,5 milliós explo friget elvesztenek, de egy sikeres körrel több 10 milliót keresnek. Aztán idővel belejönnek, megtetszik nekik a játék befizetnek 1-3 hónapra és utána már sínen vannak. Amíg a bittervet státuszt el nem érik. :D

sautia

sequator

(#2150) Ivanh


Ivanh
tag

plex kitermelésére legjobb a bolygózás (nullsecben+heti betakarítás)+ skill injectorok előálítása (ez programozható előre egy hónapra) kb. 2 plexet tudtam előállítani havi szinten accontonként... ;)
ez havi szinten 10 órát jelent.
Ha még játszani szeretnél, az plusz pénzt hoz. Sajna nekem most nincs időm, így csak pénzt gyűjtök.
Ja, azért itt is kell némi idő, míg eljutsz erre a szintre, de kb. 3 hónap karakterfejlesztés után működik. :C .

Az új autóm és az új házam költségeinek felét a jelen kormány fedezte...De neked mit adtak a szocik..?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.