Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:30:38

LOGOUT.hu

A topikban hirdetni TILOS! A hirdetések helye a HA-n van.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) flashpointer válasza freddirty (#2049) üzenetére


flashpointer
őstag

A high-sec exploration nem ad kb semmit, annyit mint a low-sec. Nullban viszont dobal szepen csak oda kell legalabb t2 relic + cloak +sok spot a kapukra (hogy ne mase legyen amit napok alatt kiszedtel) ami skillben meg elokeszitesben jo par nap, persze t2 explorel hajo meg jobb , az kb 2 het a semmirol. Nameg a konkurencia is eleg nagy mostanaban ahogy eszrevettem. Egy site 10-100 milla korul dob ha minden dobozt ki tudsz nyitni. Szerintem kis szinten a legjobb penzszerzes de elegge ott kell lenni nem megy ugy mint a banyaszat hogy feloffban.

[ Szerkesztve ]

(#2052) freddirty válasza #52815360 (#2050) üzenetére


freddirty
senior tag

Köszi, akkor benézek 1-2 cosmic signature combat site-ra. Az eszkaláció vmi multis dolog?

fred

(#2053) #52815360 válasza freddirty (#2052) üzenetére


#52815360
törölt tag

Solozható, persze ésszel kell csinálni. A kapott eszkaláció nevére youtube elég sok segitséget ad.

[ Szerkesztve ]

(#2054) Zsoxx válasza freddirty (#2049) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Nem volt bekapcsolva valami szűrő a szkenneren? Ennél azért gyakrabban kellene Relicet találnod. Bár HS-ben nem érdemes foglalkozni vele, legfeljebb azért, hogy gyakorold a kinyitást .

(#2055) Zsoxx válasza flashpointer (#2051) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Az a 100 milla már régen volt, manapság jó ha 20 milliót kiszedsz egy nullseces relicből.

(#2056) #52815360 válasza Zsoxx (#2054) üzenetére


#52815360
törölt tag

Highban nem fog sokat találni. Kb minden rendszerben van valaki, aki scannel. Lazán lehet 100m is benne, de ahhoz olyan területre is kell menni, mondjuk Stain és nyitogatni kell kifelé az intact plateket a ládákból. De őszintén szólva új karakternek nem ajánlanám a null explorationt. Hiába mondják sokan az újaknak, hogy azt csinálja, szvsz rossz ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#2057) Mattyokar


Mattyokar
tag

Sziasztok!

Évek óta szemezgetek az EVE-vel, de mivel úgyse tudnék sok időt eltölteni vele, ezért előfizetős formában nem érné meg nekem az a hétvégente 2-3 óra (esetleg hétköznap éjszaka is valamennyi idő, ha nem tudok aludni) amit rá tudnék szánni.
Kérdés:
- ilyen alkalmi játékosnak mennyi idő múlva alakulhat ki olyan bevétele, hogy játékpénzből vehesse meg az előfizetését?
- tapasztalatotok szerint van-e értelme alkalmi játékosnak lenni EVE-ben?

Tételezzük fel, hogy találok játékost, aki után a neki fölösleges lootokat felvehetem.
Tételezzük fel, hogy találok időnként olyan aszteroidát, amit még nem bányásztak ki mások :)

Trialt próbáltam.

Köszi előre is!

Nincs okostelefonom, ezért nem tudok azonnal válaszolni --- The Dude abides (lelkes újonc 10+ éve)

(#2058) Zsoxx válasza Mattyokar (#2057) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Szerintem nincs értelme alkalomszerűen játszani. Főleg ennyit, amennyit te rászánnál.

(#2059) ollie válasza Mattyokar (#2057) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem fogsz tudni annyit keresni a játékban, ha csak néha játszol vele.

***

(#2060) #52815360 válasza Mattyokar (#2057) üzenetére


#52815360
törölt tag

- minimum 1 év

- szvsz nincs. Gyakorlatilag csak azért logolnál be, hogy kiszedd a következő havidijat. Ennek igy 0 értelme van.

(#2061) Mattyokar válasza #52815360 (#2060) üzenetére


Mattyokar
tag

Ok, köszi szépen a válaszokat!

Nincs okostelefonom, ezért nem tudok azonnal válaszolni --- The Dude abides (lelkes újonc 10+ éve)

(#2062) flashpointer válasza Mattyokar (#2061) üzenetére


flashpointer
őstag

De ha rászánod a havidíjat akkor van csomó olyan dolog ami ennyi időre is élvezetes

(#2063) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok,

egy kérdésem van item transferrel kapcsolatban. Van két karim az egyik jita-ban a másik pedig gallente területen 16 ugrásra. Ha nem szeretnék utazgatni a két karim között station transfer-t végrehajtani akkor mi a megoldás?

Vannak a contractok de abból három félét látok és valahogy egyik sem fedi le amire gondolok.
1. Item exchange. nem két station között hanem ugyanazon a station-ön. Kiesett.
2. Auction. Ez ha el akarnék adni vmit?
3. Courier. Ez ígéretesen hangzik de mintha csak arra lenne jü, hogy vki elvigye a cuccot, és lerakja egy másik állomásra, de nem egy másik karakternek!

Más mmo-kban ez tök egyszerűen egy mailing rendszerrel megoldott. Nem tom mér kell itt ennyire leszabályozni.

fred

(#2064) Zsoxx válasza freddirty (#2063) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Add át a másik karakternek (privát contract, mintha eladnád, 0 ISK-ért), és utána azzal elhozatod courierral. Az nem megy?

[ Szerkesztve ]

(#2065) Jakuu válasza freddirty (#2063) üzenetére


Jakuu
őstag

Courier, ami kell neked.
A jatekot meg ne hasonlitsuk ossze masokkal, ez egy mas vilag, a rendszer sokkal komplexebb, nem fogod tudni teleportalni az arut egy szimpla maillel a rendszerek kozott.
Teszem hozza hala istennek, mert akkor a jatek sava-borsat gyilkolnak le a fejlesztok.
Peldaul egy ostrom alatt allo 0.0-as stationrol, mindenki ki tudna hozni a felszereleseit, hajoit stb. egy kattintassal., annelkul, hogy veszelynek tegye ki oket es elrontana a jatekot es az eletszerueseget, a javaid megvedesenek es ertelmetlenne tenne az ostromot es az ellenseg felszerelesenek, ertekeinek megnyirbalasat.

(#2066) Szőrös  válasza freddirty (#2063) üzenetére


Szőrös 
veterán

"Más mmo-kban" A kérdésedre saját magad válaszoltál is, ez nem más mmo, ez az EVE. ;) :P

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2067) #52815360 válasza freddirty (#2063) üzenetére


#52815360
törölt tag

Itt is egyszerű. Feladod a courrier contractot a red frognak és pár fillérért átviszik a cuccodat. Ott meg item exchange contracttal átdobod a másik karakterednek. Egyik karival sem kell menned sehová.

(#2068) freddirty válasza #52815360 (#2067) üzenetére


freddirty
senior tag

Köszönöm, ezek szerint egymenetben nem megy, csak egy szállítás és exchange contractal.
A red frog-ot megnéztem egy szállítás 24 milla 16 hopra 1 milliárdnyi cuccért. Mivel csak pár milláról van szó, így inkább majd eltöfögök én...

fred

(#2069) Zsoxx válasza freddirty (#2068) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Pár millióért nem érdemes 2 x 16 jumpra elmenni, annyi idő alatt a többszörösét is megkeresheted.

(#2070) freddirty


freddirty
senior tag

Kezdőként még pár kérdést/tapasztalatot feltennék, ha már úgyis elég állóviz a totyik :)
Solo játékmódot favorizálom mivel családos emberként bizonytalan mikor van fél-1 órám leülni játszani. Nem összeegyeztethető az időm másokéval.
Belecsaptam idáig bányászkodásba, felfedezésbe, missziózásba. Látszik, hogy ami kell a fejlődéshez az a skillpontok és mögé a steksz. (injektorokkal persze a steksz=skillpont de ezt most hagyjuk is)

A bányászat elég uncsi, de néha csak erre van időm, ilyenkor otthagyom félórára a gépet, ezzel jön be némi steksz és a drónok ha leszednek egy npc-t akkor még napi thrill of the hunt 10k skillpont is be van zsebelve.Meg tudom érteni azokat akik robotokkal bányásznak, hisz nem embernek való játékmód ez, tulajdonképpen a rendszerbe be van kódolva ezek használata. Részemről nem értelmes ebbe az irányba elmenni hisz én néha némi szórakozást várok a játéktól nem mást.

A felfedezés highsecben értelmetlen, lowsecben már jövedelmezőbb és érdekesebb de sok a köcög aki vadássza a többieket kapuk/site-ok környékén. Wormhole w-space data/relic site-ok még izgalmasabbak, nagyobb a loot (C2) és sokszor üresebbek mint a lowsecek. Highsecből egyenesen be/ki lehet ugrani. Érdekes, hogy azért szinte mindegyikben vannak cuccok szétszórva, tehát sokan beköltözködnek. Azért ez sem veszélytelen megesik, hogy lepuffantanak, de egy közepesen feleszerelt imicus-t (6-8m) használva még jövedelmezőnek mondható. Ami viszont így ugrik az az implantok használata tehát skillpontok lassabban gyűlnek. Jump clone napi egyszer megy, ez akadálya annak a módszernek, hogy este kilépés előtt átugrom az implantos klónba, belépéskor meg a felfedezőbe.

A missziók nem rosszak, de a standings aggaszt. Van egy szépen felszerelt vexorom, szívesen mennék feljebb (több a bevétel is magasabb szinteken), de mondjuk nem adnám fel a függetlenségem, nem szeretném ha egy egy rendszerben lövöldöznének rám és dokkolni sem tudnék. Erre mi a megoldás? Elköltözni más vidékre és az ottaniak küldijeit nyomni és visszatolni így a standinget?

Amiben még nem próbáltam ki magam az a kereskedés és industry, de majd talán erre is sor kerül. Ja és persze vannak még egyéb lehetőségek pl. ganking de nekem volt gyerekszobám :), a pvp és group play meg idő hiányában kiesik.

Szóval eljutottam odáig, hogy van egy jó rálátásom a játékra, és nem tom merre tovább. Mit ajánlotok?

fred

(#2071) #52815360 válasza freddirty (#2070) üzenetére


#52815360
törölt tag

A missziók nem rosszak, de a standings aggaszt. Van egy szépen felszerelt vexorom, szívesen mennék feljebb (több a bevétel is magasabb szinteken), de mondjuk nem adnám fel a függetlenségem, nem szeretném ha egy egy rendszerben lövöldöznének rám és dokkolni sem tudnék. Erre mi a megoldás?

Nem vállalsz el olyan missiont, ami másik HS faction ellen szól.

Amiben még nem próbáltam ki magam az a kereskedés és industry, de majd talán erre is sor kerül. Ja és persze vannak még egyéb lehetőségek pl. ganking de nekem volt gyerekszobám :), a pvp és group play meg idő hiányában kiesik.
Szóval eljutottam odáig, hogy van egy jó rálátásom a játékra, és nem tom merre tovább. Mit ajánlotok?

Én mondjuk HS combat anomokat farmolok faction spawnokért és eszkalációkért. Ha csak 15 perc időm van játszani, azalatt is lemegy 3-4.

(#2072) freddirty


freddirty
senior tag

hm még egy kérdés. negyed órára otthagytam az imicust egy wormhol bejáratánál cloaked módban, mire visszaértem már szétlőtték. Hm? Azt hittem cloaked módban nem vagyok felfedezhető és célozható...

fred

(#2073) #52815360 válasza freddirty (#2072) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ha valami 2500m belül kerül hozzád, kicloakol.

(#2074) freddirty válasza #52815360 (#2073) üzenetére


freddirty
senior tag

hm mondjuk le7 hülyeség a kijárat közelében afk menni jobb vhol 200km-re tőle :)

fred

(#2075) Zsoxx válasza #52815360 (#2073) üzenetére


Zsoxx
senior tag

2000 m, de végül is mindegy.

(#2076) freddirty


freddirty
senior tag

hm, asszem részemről ennyi volt az eve, mán megin egy idióta a 100x annyit érő hajójával az én vexoromat vegzálta nullára egy eszkaláció közben. hogy ennek mi értelme? bevétele nem volt belőle mivel üres cargo, az eszkaláció meg alig pár milla. Viszont nekem meg ez komoly veszteség.
Annak nem látom értelmét, hogy mondjuk előfizessek 12 hónapra skill pontokat gyűjtsek offline és a végén megvegyek vmi jobb hajót akkor amit nem lőnek le csak úgy. Ez így nekem nem pálya, inkább más game után nézek.

fred

(#2077) Zsoxx válasza freddirty (#2076) üzenetére


Zsoxx
senior tag

High secben volt? Ha nem, akkor ne csodálkozz.

(#2078) sequator válasza freddirty (#2076) üzenetére


sequator
senior tag

skill pontokat gyűjtsek offline és a végén megvegyek vmi jobb hajót akkor amit nem lőnek le csak úgy.

Ha fel vannak rá készülve, akármilyen hajót lelőnek és az már többe fog kerülni mint egy Imicus.

UI: egyébként nem Korama-ban szoktál bányászgatni?

sautia

sequator

(#2080) sequator válasza Zsoxx (#2079) üzenetére


sequator
senior tag

EVE is dying. Most tényleg. :D

sautia

sequator

(#2081) ollie válasza Zsoxx (#2079) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hoppá. Viszont így majd lehet skilleket tanulni előfizetés nélkül is. Nyilván nem mindet, de az is valami. Amúgy most mennyi az átlagos játékosszám?

[ Szerkesztve ]

***

(#2082) Szőrös  válasza ollie (#2081) üzenetére


Szőrös 
veterán

Itt meg tudod nézni Te is, mostanság 30k alatti. Mondjuk ettől a lépéstől max a kezdeti időszakban lesz jelentős növekedés szerintem, aztán szép lassan megint lecsökken bár ennél talán több lesz az átlag.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2083) Zsoxx válasza ollie (#2081) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Nem tudom milyen skilleket engedélyeznek Alpha klónnal, szerintem max highsec-es kerbírkedésre lesz elegendő. T4-et biztos nem fognak repülni.

(#2084) Zsoxx válasza Szőrös  (#2082) üzenetére


Zsoxx
senior tag

A sok nerfnek meglett az eredménye, ma kb. 20 ezerrel kevesebb a játékos, mint 3-4 évvel ezelőtt, amikor szombat este 52 ezer körül volt a csúcs.

(#2085) Nyugis válasza freddirty (#2076) üzenetére


Nyugis
senior tag

Üdv

Az eve egyik legfontosabb ismérve hogy nem single player.
Ezt tudomásul kell venni.
Az eve egy massive multis game.
Az hogy offline is tanulhatsz egy üdítő érdekesség.
Viszont ha van pénzed baromira fel porgetheted a tanulásodat Is.
Persze ezeket az infokat nehéz ugy begyujteni hogy hs területén kolbizol.
A játék messze nem erről szól.

(#2086) Cathfaern válasza Szőrös  (#2082) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem ettől max az altok száma növekszik meg, aki eddig nem játszott EVE-el annak vagy maga a játék nem tetszett, vagy politikai dolgokkal nem értett egyet. Egyiken se segít, hogy f2p lesz.

(#2087) Szőrös  válasza Cathfaern (#2086) üzenetére


Szőrös 
veterán

Marketing kérdése csupán, ha jól csinálják akkor többen ráharaphatnak mint eddig. Az más kérdés, hogy ez gyk a meglévő trial kiterjesztése.
Én biztos, hogy fogok vissza így nézni bár elég erősen meg lesz kötve a kezem szóval sok mindent nem fogok tudni csinálni.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2088) Jakuu válasza Zsoxx (#2084) üzenetére


Jakuu
őstag

A jatekosszam elerte a 2008-as allapotot, csak ezzel az a baj, hogy 2008/9 kozott volt velemenyem szerint a legjatszhatobb a jatek. Onnantol jottek a rossz iranyu valtoztatasok. A ket kovetkezo nagyobb patch megdobta ugyan meg a jatekosszamot, de igazabol az volt az a pont, ahol megalapoztak a lejtmenetet.
Vaéami nagyott kell durrantaniuk, ha a csokkenest megakarjak allitani, ez a klonos megoldas pedig nem az.
Foleg ha minimalis lesz a kisebb klonu jatekosok tanulasi szintje.
Ha belegondolunk, nem nagy hatasu az egesz, hiszen akiknek tetszett a jatek es megfelelo ambicioi voltak ebben a jatekban az a plexre valot boven kitudta termelni es nem kellett amugy sem fizetnie.
Ketlem, hogy sok jatekost betudnanak ezzel csalni. Valami meroben mas megoldast kell surgosen kitalalniuk.

(#2089) ollie


ollie
MODERÁTOR

Na, megnéztem a skilleket, amiket lehet tanulni előfizu nélkül (devblogban felsorolták). Hát, nem voltam elragadtatva. Az még hagyján, hogy csak bizonyos skilleket lehet tanulni, de azokat is többnyire csak level 3-ig vagy 4-ig lehet. 1-2 volt level 5-ig, de azok talán csak tier 1-esek voltak. Szóval egy több éves karakternek már valszeg megvan az összes skill kitanulva, az engedélyezett szintig. Legfeljebb új alt indításánál lesz ez jó a régebbi játékosoknak, mert az első néhány hónapban nem kell fizetni érte.

***

(#2090) glovasi válasza ollie (#2089) üzenetére


glovasi
tag

Vagy majd ezekkel a Free játékosok kitermelik maguknak a PLEX-re valót, aztán mehetnek élesben a nagy skillekre.

(#2091) ollie válasza glovasi (#2090) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt azért nem hiszem. Mennyi most a Plex? 1 milliárd? Valszeg egy kezdőnek hónapokba kerül annyi lóvét összeszedni, főleg úgy, hogy csak korlátozott skillkészletet használhat (pl felejtős minden T2-es modul és hajó).

***

(#2092) Jakuu


Jakuu
őstag

Ja es mint jatekosnak, szerintem nem is jo ha 60ezer jatekos van fellogolva.
Persze ez a CCP-t nem hatja meg, hiszen nekik az elsodleges szempont a profit, ez igy rendben is van, ellenben a Tidi es a lagfest, ami legjobban rontja a jatekelmenyt.
Oke hogy a high sec es az alacsonyszamu low sec rendszerekben a Tidivel nem nagyon talalkoznak az ott elo jatekosok, viszont a jatek lenyegi resze nem ott zajlik.

A 0.0-as jatekosokra pedig ez a klonos variacio nem nagy hatassal van, a skilljeik altalaban az egekben, penzt meg kitudnak termelni amivel kivaltjak a plexes tanulasi lehetoseget.
Esetleg a kezdo klonjaiknak jo lesz, de az is csak egy ideig. Ezzel pedig nem uj 0.0as jatekosokat vonnak be, csak a regieket tartjak bent, bar azoknak is altalaban mar megvannak a klonjaik.

[ Szerkesztve ]

(#2093) v.tom


v.tom
őstag

Hey,

Nem tudja valaki, hogy megy-e még a recall program? Érdekelne...

köszi!

(#2094) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

F2P lett.

/s

(#2095) flashpointer válasza wjbhbdux (#2094) üzenetére


flashpointer
őstag

nem lett.

(#2096) ollie válasza flashpointer (#2095) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Végül is attól függ, hogy mit nevezünk free 2 play-nek. Mondjuk szerintem csak arra jó ez az ingyenes mód, hogy ki lehessen próbálni a játékot, mert semmi komoly dolgot nem tudsz csinálni előfizetés nélkül.

***

(#2097) aaadicsek válasza ollie (#2096) üzenetére


aaadicsek
csendes tag

Meg ugye ha esetleg lejárna az előfizu, nincsen kirúgdosva az ember a játékból.

(#2098) Szőrös  válasza ollie (#2096) üzenetére


Szőrös 
veterán

Időkorlát nélküli trial.
2 év után beléptem de így alig tudok valamit használni.
Olyan játékosnak jó ez inkább szerintem akinek nagyon kevés ideje van játszani.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2099) TomLion


TomLion
tag

Sziasztok! Független magyar WH corpba keresünk új partnereket/játékostársakat. Számunkra a játékélmény és a jó hangulat az elsődleges. A társaságunk java részt középkorú urakból tevődik össze.
Alfa klónnal is tudsz velünk játszani, de a WH-ban nagyon nehéz covops nélkül, tehát ha bármit el szeretnél érni, Omega klónra lesz szükséged. Tudjuk, hogy nem mi vagyunk a legjobb, legszervezettebb magyar cég, és hogy nálunk sokkal tapasztaltabb játékosok is vannak a magyar közösségben, akikhez szintén lehet csatlakozni, de tudunk egyfajta hátteret és jó társaságot biztosítani, és néhány tanáccsal is el tudunk látni. A játékban megtalálsz minket a .IO chanelen.

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#2100) beluschi válasza TomLion (#2099) üzenetére


beluschi
tag

Üdv Tom!

Látom újabb csatornákat próbálunk megnyitni a toborzáshoz, csak így tovább! :)

(Ryu)

Homeworld forever

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.