Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:30:38

LOGOUT.hu

A topikban hirdetni TILOS! A hirdetések helye a HA-n van.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) #04430080 válasza coolpet (#2446) üzenetére


#04430080
törölt tag

Alfáknál le lett tiltva a lvl4 agent a botok miatt.

(#2452) Pakmara


Pakmara
őstag

Sziasztok!

Gondolkozom rajta hogy kipróbálom a játékot. Az magyar rajongói oldalról letölthető ISK segédlet még naprakésznek tekinthető valamilyen szinten? Bár ahogy a fentebb olvasom koca gémerként/kevés szabad idővel nem biztos hogy ez a legmegfelelőbb MMO nekem

(#2453) beluschi válasza Pakmara (#2452) üzenetére


beluschi
tag

Az alapok valamilyen szinten benne vannak, de egyre messzebb kerül az aktuális helyzettől. Viszont van a játékban tutorial, navigáció, harc, gyártás, kereskedelem, bányászat, exploration alapszinten bemutatásra kerül, el lehet vele indulni.

Homeworld forever

(#2454) Stanbacsi válasza Pakmara (#2452) üzenetére


Stanbacsi
tag

Nem rossz még az ISK segédlet sem, viszont elég sok dolog változott. Ne azt tanulgasd. Ha nem tudsz valamit, akkor keresd ki belőle. Inkább azt javaslom, hogy vidd a sima tutorialt. Az megtanít elég sok dologra. Tudni fogsz kereskedni, bányászni, harcolni.... Youtube-on is van oktató videó.

Kevés szabadidővel is simán lehet tolni. Nem egy kapkodós játék. Max amíg nem tudsz géphez ülni, akkor tanul a karakter. Beállítod neki mit tanuljon...

[ Szerkesztve ]

(#2455) haxiboy válasza Pakmara (#2452) üzenetére


haxiboy
veterán

Szia. Első körben én is a tutorialokat javaslom, illetve azt hogy minél előbb keress egy céget akik foglalkoznak újoncokkal, és megtanítanak az alapokra. Minél előbb kezdj el PVP csatákra járni, mert ez élteti a játékot és általában 2 véglet létezik. Te leszel aki lelő valakit, vagy téged lőnek le. El lehet kerülni a csatákat de ha sokat PVP-zel, akkor lehet esélyed a túlélésre/visszavágásra.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#2456) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Sziasztok
Kipróbáltam a játékot, de az 1 órás karaktergenerálást követően az első 10 perc után kiléptem. Sok ez a kezelőfelület, nem értem az irányítást, vagy hogy egyáltalán mit kellene csinálni. Pl. mivel mozgatom a hajót? Eddig csak célpontra rá alignolva tudtam felé haladni, nem tudok magamtól kormányozni. :(
Sose mmo-ztam, és az űrhajós játékok is idegenek számomra. (joystick sincs)

Nem minden vándorút céltalan...

(#2457) ollie válasza 3.Aragorn (#2456) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt nem tudod közvetlenül irányítani a hajót, csak align-olva, ahogy te is írtad. A semmi felé is lehet align-olni, ha duplán klikkelsz valahova.

A lényeg, hogy ebben nincs semmi árkád vagy szimulátor.

***

(#2458) 3.Aragorn válasza ollie (#2457) üzenetére


3.Aragorn
addikt

De kár, akkor ez nem lesz az én játékom. Köszi az infót.

Nem minden vándorút céltalan...

(#2459) Zsoxx válasza 3.Aragorn (#2456) üzenetére


Zsoxx
senior tag

"Sose mmo-ztam, és az űrhajós játékok is idegenek számomra"

Akkor mégis mire számítottál?

(#2460) 3.Aragorn válasza Zsoxx (#2459) üzenetére


3.Aragorn
addikt

nyílt, szabadon bejárható világra pl. :B

Nem minden vándorút céltalan...

(#2461) sequator válasza 3.Aragorn (#2460) üzenetére


sequator
senior tag

Az van is, csak meg kell tanulni a járást előbb. :D

sautia

sequator

(#2462) Zsoxx válasza 3.Aragorn (#2460) üzenetére


Zsoxx
senior tag

No Man's Sky megvolt?

(#2463) 3.Aragorn válasza Zsoxx (#2462) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Egyrészt eddig nemigen tudtam komolyabb játékokkal játszani, mert nem volt hozzá gépem, másrészt nagyon lehúzták, így fel sem merült hogy beruházzak rá.

Nem minden vándorút céltalan...

(#2464) flashpointer válasza ollie (#2457) üzenetére


flashpointer
őstag

ugy emlekszem mar jott egy patch par eve es lehet wasd-al tolni : )

(#2465) Sonja


Sonja
veterán

Hátha valakit érdekel. :)

EVE Online: Infinite Galaxy (mobil játék) gameplay videó.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2466) Zsoxx válasza 3.Aragorn (#2463) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Akkor Elite Dangerous.

(#2467) 3.Aragorn válasza Zsoxx (#2466) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen, az ED-vel már nagyon szemezgetek egy ideje. :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#2468) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#2469) RichieTri


RichieTri
senior tag

Mi újság Delveben?

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#2470) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Mennyire él még ez a játék? Régen sokat toltam, és most a mobilos copy (Second Galaxy) kicsit meghozta a kedvem a játékhoz. Makró és Mikró órák alá pont jó lenne.... :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#2471) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Aztarohadt :D

Ma léptem be életembe először, na mondom kipróbálom.

Először is másfél óra alatt kreáltam egy karaktert (egy dögös csajszit) :D , aztán elkezdtem a játékot, uhh :D

Még tátom a számat :) Elképesztő mennyiségű infó és olvasnivaló így elsőre, 2 warp ugrás után .. bedokkolásig jutottam... :D :D

Tolja ezt még valaki innen ? És úgy a világban amúgy ? Menő, nem menő ? Szippantson be, hagyjam ? :)

Marhára tetszik, de "pffffffff" úgy érzem magam benne, mint Alice csodaországban :D
:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2472) sequator válasza Dißnäëß (#2471) üzenetére


sequator
senior tag

EVE az ilyen. :) Általában véve nem menő, mert olyan mint az élet. Mindenért meg kell benne küzdeni, különösen az elején. De azért játszanak vele elegen. A lehetőségek végtelen tárháza meg könnyen elnyeli az embert.
Csak, hogy lásd mi mindent lehet csinálni: [link]
Én ritkán lépek be, de ha segítségre van szükséged, írj bátran.

sautia

[ Szerkesztve ]

sequator

(#2473) Zsoxx válasza Dißnäëß (#2471) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Ha hagyod, hogy beszippant, akkor napi 6-8 óra játékig meg se állsz. :)

(#2474) Dißnäëß válasza sequator (#2472) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi, lehet kérdezek majd. Egyelôre adtam a klónomnak 24h-ra elegendô alap tanulnivalókat, én pedig olvasom a menüt, gombokat szokom, stb. :D :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2475) Dißnäëß válasza Zsoxx (#2473) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hát nem egy Master of Orion II (istenem, de imádom mai napig..) :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2476) Mydgard


Mydgard
tag

Ha vannak uj jatekosok, Providencebe le lehet jonni. Vagyunk itt paran magyarok, kezdo karakterek is megismerkedhetnek az alapokkal.

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#2477) Viper26


Viper26
nagyúr

Jétszik még valaki? :D

Pixel 7 | FR955

(#2478) Viper26 válasza Viper26 (#2477) üzenetére


Viper26
nagyúr

Játszik.

Pixel 7 | FR955

(#2479) Spenike


Spenike
tag

Én is" most kezdtem el valami jó Cég/klán jól jönne ahol van aki tudna okítani mit merre ? :)

(#2480) Luperator


Luperator
tag

Mindig van pár öreg róka vagy épp kíváncsi új aki nyomja még a játékot, de sokat változott az elmúlt két évben, mióta abbahagytam.

(#2481) ollie válasza Luperator (#2480) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én tavaly egy fél évet nyomtam, de nagyon nem tetszik merre halad a játék, így ment az uninstall, pedig olyat még akkor sem csináltam, amikor 2-3 évig rá se néztem a játékra.

***

(#2482) Luperator válasza ollie (#2481) üzenetére


Luperator
tag

Meglepődtem sok dolgon és amit látok, átalakult nullsec is. Átdolgozták a bányászatot, Rorqualt így alig látni, esett az ára, minden másnak meg felment. Az ess meg a rattolás... Nyilván az a legkönnyebb pénz még mindig de ahogy én látom ess-t se járnak már annyira rabolni mint régen, minek? Pár millióért? Nyilván ez régió függő de pár tízmillión kívül nem láttam többet sose. Ergo rattolni se úgy rattolnak már mint előtte, nyilván ez volt a cél. Capital alapból drágább lett, de legalább hamarabb szét is szedik, youtubeon akad jó pár példa rá, hiába vagy standing fleetben. Ha kivételesen nyugodt rendszerben vagy és nem zargatnak meg a bounty modifier lesz alacsony, szóval pénzt se fogsz annyit keresni. Ja, ahogy olvastam a DED esélyét is csökkentették, én nem is látom annyira pörögni mint régen azt sem.
Én értem, hogy változtatni akarnak, de ezzel aztán jól tökönrúgtak mindenkit.

(#2483) ollie válasza Luperator (#2482) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, és hisecet is szétcseszték teljesen. Én főleg ott játszottam, mert évente általában csak 3-6 hónapot nyomtam a játékot, így értelmetlen lett volna nullsecbe költözni.

***

(#2484) Zsoxx válasza ollie (#2483) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Mit rontottak el highsecben?

(#2485) ollie válasza Zsoxx (#2484) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

nullsec-ké vált egy rakás rendszer, pl az amarr és caldari közötti átjáró

***

(#2486) Zsoxx válasza ollie (#2485) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Akkor gondolom megy a kapukemp ezerrel, bubikkal.

(#2487) beluschi válasza Zsoxx (#2486) üzenetére


beluschi
tag

Gyakorlatilag nullsec lett, majd meg is szűnt az Amarr-Jita közti Niarja átjáró. Lekapcsoltak a kapuk és a többi triglavianok által elfoglalt rendszerrel együtt (összesen 27) egy külön összefüggő régiót - Pochven néven - alkotnak, amit wh-kon keresztül és filamentekkel lehet megközelíteni. Azt hiszem bent nincs local, tehát olyan mint wh-ban, csak az ide tartozó rendszerek közt a kapukon lehet ugrálni. A benti stationok, service-ek használata, meg a kapuk közti ugrálás is standinghez kötött. Ezzel Amarr és Jita közt hs útvonal csak Hek felé lehet, kb. 40 jump.

[ Szerkesztve ]

Homeworld forever

(#2488) TomLion válasza beluschi (#2487) üzenetére


TomLion
tag

WTF! Azért ez nem kis "változás"

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#2489) Ivanh


Ivanh
tag

Sziasztok!
Sajnos lenyúlták a main accountomat, írtam ticketet a ccp-nek de 5 napja nem válaszolnak.
Szerintetek mi lehet a gond?
Esetleg írjak újat? :R

Az új autóm és az új házam költségeinek felét a jelen kormány fedezte...De neked mit adtak a szocik..?

(#2490) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Mi történt az Eve-vel? Május vége óta meredeken zuhan a játékosok száma.

(#2491) ollie válasza Zsoxx (#2490) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Keresztbe tettek hisecnek. Én is akkor tettem le a lantot.

***

(#2492) Zsoxx válasza ollie (#2491) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Az a baj szerintem, hogy nagyon a pvp-re próbálják helyezni a hangsúlyt (mert abból van a lóvé a CCP-nek), és elfelejtkeznek a pve-kedvelő játékosokról. Gondolom a legutolsó patch-el is ebbe az irányba mehettek.

(#2493) ollie válasza Zsoxx (#2492) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De nem csak abból van, én is 2 accountot fizettem. Na meg szinte bármit csinálsz a játékban, az a PvP egy formája, mert a többi játékossal versenyzel. Még a level 4 küldetések sem tisztán PvE, mivel folyamatosan azzal kell foglalkozni, hogy kikerüld meg átverd a gankereket. Sokkal veszélyesebb volt így is a hisec mint null, de gyakorlatilag szétcseszték az egészet annyira, hogy kb 15 év után azt mondtam, elég ebből a sz@rból. Pedig imádtam a játékot.

***

(#2494) Zsoxx válasza ollie (#2493) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Azért a nagyobb bevétel a pvp-ből van, az elpukkant, drága faction cuccokkal felszerelt hajók pótlásához sok ISK kell, amit ugyebár a dollárért vett és ingame eladott PLEX-ekből szereznek meg.

(#2495) Szőrös  válasza ollie (#2493) üzenetére


Szőrös 
veterán

Na, mit csináltak hisecel?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2496) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ezek nem normálisak. Gondolják, hogy kiperkálok nekik ennyit accountonként?

Rise like a phoenix and make a triumphant return to New Eden with the Skill Point Resurgence offer! Until 03 January 2022, you can get 12,960,000 Skill Points for €285.99 to catch up with all the training time you have missed.

***

(#2497) Backspace válasza ollie (#2496) üzenetére


Backspace
tag

Ilyet én is kaptam, de ahogy megláttam a számokat én is csak nevettem magamban egyet.
Úgy látszik, hogy legalább SP arányos a költség. Meg hát nézzük a jó oldalát, legalább van lehetőséged élni vele, ha akarod... :DDD

Rise like a phoenix and make a triumphant return to New Eden with the Skill Point Resurgence offer! Until 03 January 2022, you can get 8,100,000 Skill Points for €199.99 to catch up with all the training time you have missed.

[ Szerkesztve ]

(#2498) sequator válasza ollie (#2496) üzenetére


sequator
senior tag

Én is kaptam, jót nevettem rajta, pedig biztosan nem viccnek szánták. :D
sautia

sequator

(#2499) Zsoxx válasza sequator (#2498) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Ennyire rosszul menne a CCP-nek? Pedig az utóbbi hónapban mintha újra emelkedne a játékosszám.

(#2500) Smells válasza Zsoxx (#2499) üzenetére


Smells
tag

Backspace: "legalább SP arányos a költség."

Nem teljesen arányos, hacsak nem volt valami változás, amiről nem tudok.
Ha 15 euró / hó az előfizetési díj, akkor egy évre 15*12 = 180 euróba kerül a játék.
Kb. 20-22 millió skill pontot lehet 1 év alatt egy kariba beletenni "természetes módon", ha nem költesz erre külön.
Tehát a "12,960,000 Skill Points for €285.99" az jelentősen drágább mulatság az előfizetési díjért kapott skillpont-tanuláshoz képest.

Zsoxx: "Ennyire rosszul menne a CCP-nek?"

Ne felejtsünk el egy dolgot. A CCP-t megvette egy dél-koreai cég 425 millió dollárért. Ennek a befektetésnek van egy alternatív költsége. Csak 5%-al számolva ez éves szinten 25,5 millió dollár. Tehát ha ennyit nem szednek ki az Eve-ből (és egyéb CCP termékekből) évente tiszta profitként, akkor kétséges, hogy megérte megvenni ennyiért.
Ha 15 dollár a havidíj és ez a 15 dollár tiszta profitként realizálódik (ami abszolút lehetetlen, csak az egyszerűség kedvéért írom így) a pénzügyi év végén, akkor könnyen kiszámolható, hogy a 25,5 milliós alternatív költség eléréshez 1,7 millió előfizető szükséges. Amikor még képben voltam az Eve-el, max néhány százezer aktív előfizető volt. Ezek alapján könnyen belátható, hogy más forrásokból kell a befektetést megtéríteni. Itt jönnek képbe az ilyen promóciók, meg a "pay-to-win", a mikrotranzakciók és barátai.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.