Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:30:38

LOGOUT.hu

A topikban hirdetni TILOS! A hirdetések helye a HA-n van.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Ivanh


Ivanh
tag

sziasztok

Ha valakit érdekel olcsóbb karakter, jelezzen, megegyezünk, nekem túl sok ,ami van :Y :K :R

Az új autóm és az új házam költségeinek felét a jelen kormány fedezte...De neked mit adtak a szocik..?

(#2252) sequator válasza vaakuum (#2250) üzenetére


sequator
senior tag

Én voltam. :) Írtam a privátra is, de addigra kidobott téged a játék.
Írtam EVEmailt is ingame, hogy ne lepődj meg. Onnan tudtam, hogy tegnap vagy tegnapelőtt belinkeltél egy képet ide és ott látszódott a karaktered neve.

Drónok sebzés típusai adottak, nem lehet változtatni, csak cserélni a drónokat más típusúra.
Ha ezeket is meg akarná a tutorial tanítani, akkor kb 1 napos lenne és nem 1 órás. :D
De ezért vannak a career agent missionök, ott meg lehet ezeket tanulni, mert nagyon könnyűek. Aztán jön a SoE epic arc, szintén kezdőknek, folyamatosan nehezedő küldetésekkel.
A kérdésekre meg ott a Rookie Help csatorna és a google/youtube.

Egy 1000 fős flottaharc.

Inaktivitás után nem dob ki, néha van olyan hogy Socket closed hibaüzenettel kidob, az hálózati hibára utal. Nekem akkor szokott ilyet csinálni, ha több órán keresztül be vagyok lépve.

sautia

sequator

(#2253) frango13


frango13
aktív tag

Hi!

A Project Discoveryből kapott ládákat kinyitni érdemesebb vagy zárva eladni?

:)

(#2254) flashpointer


flashpointer
őstag

Amugy hogy-hogy igy toretlenul emelkedik a Plex ara, kevesebb a jatekos es emiatt kevesebben vesznek eladasra vagy konnyebb penzt szerezni? Mert a veldsparloves az gondolom ugyanannyit ad 10 eve :D

(#2255) sequator válasza flashpointer (#2254) üzenetére


sequator
senior tag

Könnyebb pénzt szerezni, a PLEX már nem csak előfizetésre jó, hanem sok másra is. Az ISKval jól ellátottak pedig felvásárolják befektetésként, mert hosszú távon mindig felfelé megy az ára.

sautia

sequator

(#2256) RichieTri válasza frango13 (#2253) üzenetére


RichieTri
senior tag

Nem veszi őket senki...

"értéktelen" dolgok vannak benne
:(((

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#2257) frango13


frango13
aktív tag

Szokott 15%-nál nagyobb leárazás lenni game timera? Meg steamről csak steames accountra lehet előfizetni?

:)

(#2258) sequator válasza frango13 (#2257) üzenetére


sequator
senior tag

Igen, az elmúlt hetekben voltak a Humblebundlen jó kis csomagok 50% kedvezménnyel. A csomagok még most is kaphatók, de akció nélkül már nem olyan jó vétel egyik sem.

Ezen felül talán steamen is szokott jobb akció lenni, de nincs steamem, így azokat nem szoktam nézni.
A steames akciónál elvileg valahol fel kéne tüntetni, hogy keyt ad, amit az EVE Account managementben be lehet activálni, vagy a steam accounton keresztül csak azzal használható. Mivel nem használok steamet, így ennél többet nem tudok mondani.

Ja, néha van olyan akció, hogy aki alpha klónról először fizet elő omegára, az kb 8,33 EUR/hó áron teheti meg.
Aki régóta nem lépett be, azokat is meg szokták kínálni némi kedvezménnyel alkalomadtán.
Az ilyen kedvezményeket, ha vannak, az EVE Online Accont management weboldalán belépve tudod megnézni.

sautia

[ Szerkesztve ]

sequator

(#2259) frango13 válasza sequator (#2258) üzenetére


frango13
aktív tag

Jól gondoltad. írja, hogy csak steames accounttal lehet használni: "STEAM CREATED ACCOUNTS ONLY
This content can only be accessed with EVE Online accounts created through Steam. Existing EVE Online accounts not created through Steam cannot benefit from it."
Kösz! Akkor szerintem kivárok még valami jobb akciót. Annyira nem sürgős. Úgy is csak discoveryzek most...:)

:)

(#2260) NRG


NRG
tag

Sziasztok,

reaktiválás után megnézném az abyss-t van valakinek bevált Merlin fitje Tier 3-ra? (PVE)

ill. Tier 4-5-re milyen fitet használtok? Úgy hallom ezekhez hibátlan fit kell a nehézsége miatt. Viszont kijövetelkor a suspect status miatt PVP fittel kellene átvinni? Lehetséges ez vagy PVE fit és menekülés a megoldás?

(#2261) sequator válasza NRG (#2260) üzenetére


sequator
senior tag

Abyss csak T1, T2 és faction cruisereknek elérhető, tehát Merlinnel nem fog menni.
Ha valaki vár kijövetkor, az inkább gankolni fog, akkor nem segít a PVP fit rajtad.

Van ingame Abyss channel, ott érdemes érdeklődni.

sautia

sequator

(#2262) Mydgard


Mydgard
tag

Üdv!

Tagja vagyok egy viszonylag új és gyorsan növekvő WH alliancenek és magyar társ(aka)t keresnék EU időzonában, elsősorban kollektív játékra, PVE, PVP, farmolás, bányászat stb.
- C4 WH
- 370 tag
- 11 corp
- Tripware + Discord

Általában nappal, 08:00 - 23:00 közötti időszakban vagyok online. A tagság java észak-amerikai, így erősen folyik az EU játékosok toborzása, pont ezért írok én is ide.

Ha érdekel a lehetőség írj rám Discordon: Mydgard#8220

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#2263) beluschi válasza Mydgard (#2262) üzenetére


beluschi
tag

Szia! Melyik alliance-ről van szó? Én pont egy magyar wh-s cég tagja vagyok.

Homeworld forever

(#2264) Mydgard válasza beluschi (#2263) üzenetére


Mydgard
tag

Helló, Wormhole Society alliance. Te melyik corpban vagy, mondanál pár szót magatokról?

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#2265) beluschi válasza Mydgard (#2264) üzenetére


beluschi
tag

Jelenlegi corpunk Then Eradicated K-space néven fut (korábban Klinolin Palti Inc.), de a tagok többsége az egykori Impure Operationsben kezdte a wh-s élet megismerését, illetve páran megjártuk a Winged Monkeys kötelékét is, akik elég profin űzték a témát. Mi jelenleg egy HS/C3 statikos C2-ben lakunk. Tevékenységünk egyik iránya lowpoweres struktúrák lövöldözgetése és az ennek során beeső pvp. A másik irányvonal egy produktív industrial tevékenység kiépítése a c2-ben athanorral, raitaruval.

Homeworld forever

(#2266) Mydgard


Mydgard
tag

Jelenleg a WH tevékenységemet az ISK gyűjtés maximalizására szeretném fókuszálni, egyedül és/vagy társakkal, ezt egészítené ki a szükséges és fun PvP. Gonzalez Alvajero néven vagyok megtalálható online.

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#2267) pc360


pc360
addikt

Hi! PvE-re medium méretben milyen hybrid fegyverzetet tudnátok ajánlani, ami 5-15 km között normálisan működik?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#2268) Sonja


Sonja
veterán

Jön mobilra is a játék (Android/iOS)! :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2269) ollie válasza Sonja (#2268) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez nem az Eve Online lesz egy az egyben, hanem egy butított változat. Vagyis nem ugyanazzal az accounttal fogsz mobilon játszani, nem ugyanazon a szerveren, mint a PC-s Eve-ben. És várhatóan nagyon buta lesz a PC-s Eve-hez képest.

***

(#2271) pc360 válasza Sayiid919 (#2270) üzenetére


pc360
addikt

Mi most kezdtük ketten. :) Örülök, hogy csak most, mert a felület, amint a több évvel ezelőtti videókon nézegettem, igencsak borzasztó volt. :D

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#2272) beluschi válasza pc360 (#2267) üzenetére


beluschi
tag

Leginkább adott hajóra, adott feladatra lehet egy fittet összeállítani, ami hatékony. Így látatlanba azt mondanám, hogy longrange fegyverzetből a 200 mm medium railgun antimatter lőszerrel, trackinggel megtámogatva jó lehet 5-15 km között, míg a shortrange fegyverek közül a T2 medium blasterek null lőszerrel elérhetik az általad kívánt lőtávot.

Homeworld forever

(#2273) pc360 válasza beluschi (#2272) üzenetére


pc360
addikt

Igen, köszi, ez volt nagyjából a megoldás, de túl nagy probléma volt a webes droid had, ha véletlen beléjük akadtam. Azóta váltottam az Amarr-okra, így csak pár nap fejlesztést kukáztam, de legalább volt 50 milliós indulótőke. 2 karit viszek (2 külön gépen egyszerre), a második accon salvager / miner / indusrty irányban indultam el az elsőt támogatandó (megint salvage-oltam egy 50+ milliós tételt, 81x Drone Capillary Fluid :D). Harc közben váltogatom a lencséket, ha szükséges. Úgy tűnik, ők lesznek a befutók, mert elég sokoldalúan, sok range-ben használhatók, és különben is.. hajódesign. :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#2274) Ch0b


Ch0b
tag

Úgy 2 hónapja visszatértem kicsit a játékhoz, nos, eléggé könnyű lett ahhoz képest milyen volt. Mondjuk megmaradt azért a játék "mélysége" , de az új játékosoknak eléggé kedvezően változtak a dolgok, és a f2p is simán élvezhető. Az Abyss nagyon tetszett, elég jól megszedheti magát egy kezdő vele.

(#2276) Zsoxx válasza Sayiid919 (#2275) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Biztos hogy kihalt? Be van állítva nálad, hogy kilistázza a jelenlévőket? Mert ha nem, csak annak látod a nevét, aki beír valamit.

(#2279) pc360 válasza Sayiid919 (#2278) üzenetére


pc360
addikt

Milyen szinten vagy? Mi most vagyunk 8-10 naposak pajtásommal, ő egy Vexor Navy-t irányzott be. Én épp felszereltem egy Omen Navy-t potom 100 millióból, és van egy másik accountom, amivel egy utility ship-et hozok: salvager, tracking beam, shield repair, core probes stb. Esténként szoktunk nyomulgatni, bár azokkal a level 1-2-es küldikkel elvagyunk ketten (+1 a support ship). Eddig volt egy pár szerencsés húzásom, több ízben találtam 50 milliós loot-okat (Drone Capillary Fluid). De ha tapasztaltabb vagy, és nem gond, ha ilyen kvázi kis hajókkal nyomulunk, akkor akár mehetünk együtt is.

Van itt igény esetleg egy PH-s Discord indítására?

A Heroes of the Storm, a War Thunder és főleg a Path of Exile topikok kapcsán sikeres volt a dolog. Discord leírás és címek itt. Ha jössz, akkor eleve kreálok egy szobát, aztán csatlakozik majd, aki még szeretne. Ha nincs mikrofonod, akkor ez ajánlott. Füles nem muszáj, jó a zajszűrése a Discord-nak, én is hangfalakkal használom.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#2280) pc360 válasza pc360 (#2279) üzenetére


pc360
addikt

* Tractor Beam

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#2283) pc360 válasza Sayiid919 (#2282) üzenetére


pc360
addikt

Oké, készen áll a Discord szoba: https://discord.gg/yvsjS37

Mindenképp érdemes az asztali klienst felpakolni. Még nem állítottam be semmit, de 1-2 nap kérdése, hogy kialakítsam a chat és voice részt, meg nyomok hozzá egy logót. És akkor gyertek csak, mi ott leszünk, ha épp toljuk.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#2284) Set Gorraf


Set Gorraf
csendes tag

Kicsit furcsa, amit a hun csatornáról írtok, mert jellemzően én azt látom, hogy ha nem is azonnal, de pár percen belül valaki azért válaszol.

Ha kérdésetek van és nagyon inaktív a csatorna, akkor nyugodtan írjatok egy privát üzenetet, levelet játékon belül "Gorraf" névre és megpróbálok rá válaszolni.

(#2285) Hönir válasza Sayiid919 (#2282) üzenetére


Hönir
csendes tag

Azért ne keseredj el,van jó példa is. Rengeteg segítőkész ember van.Szerintem a HUN csatornára untak rá már az emberek,elég sok a trol,bunkó megjegyzés én sem nagyon nézegetem már.

És ha már felnéztem felvennénk néhány pilótát:

Amarr űrben fojtatunk pár cimborával főleg industrial tevékenységet.(Bányászat,gyártás,Pl.,)
Néhány jupra lvl4 agent lehetőségek.
Ha valakit esetleg csatlakozna kis baráti társaságunkhoz keressen bátran.
Kezdőt is felveszünk amennyiben belátható időn belül Omega státuszban szeretne játszani.
Ingame public cstorna: OhmH
Discord: https://discord.gg/pKU3yS

Üdv o7

[ Szerkesztve ]

(#2286) v.tom válasza Set Gorraf (#2284) üzenetére


v.tom
őstag

A HUN csati egy nagyon jó hely annak, aki el tud vonatkoztatni és nem sértődékeny. Amikor aktív player voltam (jó sok évig), nekem is az a véleményem alakult ki, hogy nagyon mérgező tud lenni a légkör ott, főleg egy kezdőnek. Erről leginkább pár eminens ember tehetett, a közösség túlnyomó többsége persze mindig jófej volt.

De ez már jópár éve volt, nem tudom, hogy mi van most.

(#2287) haxiboy válasza v.tom (#2286) üzenetére


haxiboy
veterán

Most is megy néha a flame, de nem olyan vészes mint pár éve, mikor csak azért tiltottak ki mert Goon vagyok :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#2289) haxiboy válasza Sayiid919 (#2288) üzenetére


haxiboy
veterán

Magyarok között nem ritka még a corpon belüli széthúzás sem.
Lételem lehet, de volt akik azért nem jöttek EVE-s talira anno mert be lettek warolva, holott nekik is volt hely, pörkölt, sör stb. Sokan magukkal viszik a játékbeli standingeket is RL-be. Addig nincs is gond amíg a kis pistával nem beszél xy mert goonos. De hallottam olyat aki felmondott a cégénél (RL) mert a főnökéről kiderült hogy az ellenségnek kémkedik...

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#2290) pc360 válasza haxiboy (#2289) üzenetére


pc360
addikt

Tökéletesen jól mutatja, hogy milyenek a magyarok. Más játéknál is katasztrófa a HUN chat rész, állandó a baszakodás. A csapatjátékokban is tipikusan az oroszok szintjén vannak a honfitársaink flame és az együttműködés képtelensége terén.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#2291) Zsoxx válasza haxiboy (#2287) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Kiutáltak, mert Goonos vagy? Nem is értem... :DD ;]

Jita burn szokott még lenni?

[ Szerkesztve ]

(#2292) pc360


pc360
addikt

Megint fegyver gondom támadt. Építettem már Omen Navy-t és Harbinger Navy-t küldetésezni, level III-ig jó vagyok a pajtásom Vexor Navy-jával megtámogatva. Nyilván így, a fél hónapos accountommal nem sok level II-es felszereléssel vannak megáldva, sok modul viszont azoknál is jobb (faction-ösek). Főképp sniperként (kaiter) működnek Focused Modulated Medium Energy Beam I fegyóval, viszont most szükségem lenne közelharcosabb / PvP-sebb fegyverzetre is.

Újabban 0.sec rattingelünk, illetve egyedül sima 0.6 - 0.7 drone site-okat takarítok (ha megjelennek a Sentient drone-ok, akkor azok előszeretettel dobálnak 20-50 milliós loot-okat), csakhogy a drónokat a sebességük miatt, a 0.sec battleship-eket pedig a közelségük miatt nem találom el nyilván sniper fegyókkal. Ezért ezen célokra beújítottam egy, a Navy verzióknál jóval olcsóbb Maller-re (fit), és kicsit közelharcosabb fegyverzetre.

Az ebben lévő Focused Modulated Pulse Energy Beam I és a Tracking Computer úgy-ahogy teszik a dolgukat, de még így is csak szánalmas 40-es turret tracking-et érek el. Ha kis drónokat lövök, főleg 500 fölötti sebességgel (nyilván optimális range-ben), akkor már csak néha találom el őket; ha pedig megtolom neki rendesen a microwarpdrive-al, akkor 1000 fölött már a nagyobb célpontokat is úgy lövi, mintha mindegyik lövészem balfasz lenne. A fegyver utója majd a Heavy Pulse Laser II lenne, de az még egy kicsivel rosszabb tracking speed-ben. :(

A Gallente hajók Ion particle fegyverekkel bezzeg 400-as fölötti turret tracking-gel dolgoznak, azok nem igazán lőnek mellé. Szóval az Amarrok nem alkalmasak a közeli brawl-ra a kis hajók ellen? Vagy milyen hibát vétettem, mi a megoldás? A vonatkozó skilljeim még nem maxosak, de az a hiányzó 5% nem hiszem, hogy sokat dobna a dolgon.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#2293) v.tom válasza pc360 (#2292) üzenetére


v.tom
őstag

Beam helyett heavy pulse-okkal próbáld. A tracking computerbe pedig tracking scriptet tegyél, ha úgyse megy.

(#2294) pc360 válasza v.tom (#2293) üzenetére


pc360
addikt

Tracking script van benne nyilván.

Heavy Pulse tracking: 26
Energy Beam, amit írtam, hogy használok: 28.8

Tehát rosszabbul járnék vele ilyen szempontból, bár nagy különbség nincs. Mindkettő katasztrófa. Nyilván használhatóbb közelre, mint a nagyobb hatótávolságú fegyverek, és a drónokat is jobban csipegeti, csak meglepett, hogy nincs igazán közelharcos energiafegyver, csak hybrid.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#2295) sequator válasza pc360 (#2292) üzenetére


sequator
senior tag

Távolsági fegyverzetek:
Amarr: Beam laser
Gallente: Railgun
Minmatar: Artillery
Caldari: light/heavy/cruise missiles

Közelharci fegyverek:
Amarr: Pulse laser
Gallente: Blaster (mint az a Modal Ion Particle Accelerator I, amit említettél)
Minmatar: Autocannon
Caldari: rocket/heavy assault missile/torpedo

Emellett, ha nem tudod tovább növelni a trackingedet, akkor csökkentsd az ellenfél és/vagy a saját sebességedet, így csökken a köztetek lévő szögsebesség (angular velocity), nem kell olyan gyorsan fordulni az ágyúknak.
Kicsi és gyors ellenfelek ellen használj light scout drone-okat.

sautia

sequator

(#2296) pc360 válasza sequator (#2295) üzenetére


pc360
addikt

Ez nem ilyen egyértelmű, mint látható az előző példámból is. Van egy rakás energiafegyver, kb. mind ugyanazzal a gagyi trackinggel. Amit használok (Pulse Energy Beam), az valamivel jobb ilyen szempontból. Mindegy, köszi mindkettőtöknek! Igen, webifierek és scramblerek kellenek amúgy is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#2297) sequator válasza pc360 (#2296) üzenetére


sequator
senior tag

A 28 az már skillel és hajó bónusszal növelt érték, az alap értéke 12,096.
A Pulsenak meg 26 alapból, erre jönnek a skill, hajó egyéb bónuszok.

Szerk: Használd a játékon belüli Fitting simulatort, ott megtervezheted a hajót az aktuális skillejidet figyelembe véve.

Szerk2: A beam laserek közül a "Quad" nevűeknek van a legjobb alap trackingje, 23,3 körül.

sautia

[ Szerkesztve ]

sequator

(#2298) pc360 válasza sequator (#2297) üzenetére


pc360
addikt

Ezt azért nem értem, mert mindkettőt marketen nézem. Szedjem le a gépről, és akkor nézzem meg újra?

Akkor így lehet, hogy értelmet nyer a dolog. A gépem által megnövelt értéke 40, nem pedig 28.8.

Oké, akkor kipróbálgatom a simulator-ban. Szoktam használni amúgy. Kezdő létemre azért egészen belejöttem, már csak ezeket a fegyverediket kell rendberakni. 750 milliót bezsebeltem ennyi idő alatt. Igazából az Omega státusz egyáltalán nem elérhetetlen. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#2299) sequator válasza pc360 (#2298) üzenetére


sequator
senior tag

Nem, a megoldás, hogy pont a kakukktojást használod, aminek a neve egyszerre Pulse és Beam is: :D
Focused Modulated Pulse Energy Beam I. Ez igazából rövid távú pulse lézer és nem hosszútávú beam laser.
Ennek ezért alapból 28,8as trackingje van, ennél már csak a polarized pulse jobb 29,9-cel, de annak komoly hátránya van.

Szerk: Egyébként a gallente blasterek a jobb trackingért kisebb lőtávval fizetnek. Ebből a szempontból a pulse lézerek olyan arany középút a rövid és középtávú harcra, míg a gallente blaster egyértelműen csak rövidtávú fegyver.

sautia

[ Szerkesztve ]

sequator

(#2300) pc360 válasza sequator (#2299) üzenetére


pc360
addikt

:) Jó átmenetet jelent egyelőre a rat-ek ellen úgy, hogy mégsem vagyok teljesen védtelen egy esetleges PvP-ben. Ha majd fegyver skillekből megvan a II-es szint, akkor újratervezem. Addig marad így.

Közben kipróbáltam ugyanezt a fegyvert az Omen Navy-mon, eléggé bejön. Kemény gép lett, bár már súrolja a 200 milliót a szerkó.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.