Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:30:38

LOGOUT.hu

A topikban hirdetni TILOS! A hirdetések helye a HA-n van.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Kicsit kihalt a topik de azért kérnék egy kis útbaigazítást. Nem ismerem a játékot, látni már láttam ahogy más játszik vele, engem nem fogott meg. Azonban megkértek hogy nézzek a játékhoz egy laptopot. Annyi infot kaptam hogy használtra gondolt az illető 50k környékén. Ebből kiindulva szerintem nem a hardcore játék lenne a cél, mivel nem vagyok képben így hozzátok fordulok hogy van-e valamilyen alternatíva vagy ilyen feltételek mellett felejtős a buli? :U

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#2502) mrzed válasza Viktoár (#2501) üzenetére


mrzed
senior tag

Eve Online System Requirements
Egyelőre még támogatott a dx11 is, ha a minimum és a recommended közé be tudsz lőni ennyiért egy laptopot, akkor még elfogadható lesz a játék futása.

(#2503) Zsoxx válasza Viktoár (#2501) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Asztali gép nagyobb monitorral jobb lenne. Az info ablakok elég szűken fognak csak elférni egy hordozható gép kisebb kijelzőjén.

(#2504) Viktoár


Viktoár
addikt

Köszi mindenkinek, már játszott az illető laptopon csak az céges volt és most az már nem opció. :) Hát nem tudom mi fog beleférni 50k-ba de majd vadászunk valamit. :R

Üdv:Viktor

(#2505) flashpointer válasza Viktoár (#2504) üzenetére


flashpointer
őstag

van androidos verzio is...

(#2506) ollie válasza flashpointer (#2505) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az eléggé különbözik, és nem is ugyanazon a szerveren megy.

***

(#2507) flashpointer válasza ollie (#2506) üzenetére


flashpointer
őstag

tudom de egy 50 ezres laptoppal a teljes verzio nem hiszem hogy sokkal tobbet nyujtana : )

(#2508) ollie válasza flashpointer (#2507) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, teljesen más a 2 játék. Azt azért scak nem gondolod komolyan, hogy ha valaki évekig játszott a PC-s Eve Online-nal, akkor áttér egy másik MMO-ra...

***

(#2509) Chabe89


Chabe89
addikt

Nem is kell hozzá izom gép igazából csak jó net kapcsolat.

Eve Anywhere

Ha nem PVP a cél, teljesen használható.

(#2510) Nyugis


Nyugis
senior tag

sziasztok!

két kérdésben szeretném a segítségeteket kérni.
1:
hol melyik gombbal tudom előhívni az adott területen lévő számozott anomáliákat és / vagy ice belteket?
2:
van még esetleg vagy inkább létezik még olyan magyar corp aki nulliban él lakik? PvP nem érdekel, gyártás, rakciózás, hold fúrás, belt fúrás, carrierrel rattolás ilyesmi..

igaz nekem most kimarad 2-3 év, de ha van jó csapat szívesen csatlakozom. :C

(#2511) mrzed válasza Nyugis (#2510) üzenetére


mrzed
senior tag

Szia!
Az icebelt-tel rendelkező szektorokat kék karikával jelöli a Dotlan. Viszont hs-ben a jelölés ellenére gyakran nem találni, mert 1-2 óra alatt lefúrják.
A "számozott" anomáliák alatt a combat anomáliákat érted? Ha igen, akkor ezeket carrierrel farmolható mennyiségben csak jól felhúzott ihub-bal rendelkező sov 00 szektorokban fogod megtalálni.
A 00-ás lét és a nem akarok pvp-zni fogalmak ebben a kontextusban elég érdekesen hangzanak. Ha sov 00-ban akarsz játszani, akkor igenis meg kell védeni magadat, máskülönben a corp és az alli visz a hátán, vagy rövid határidővel ki lesztek lakoltatva. Lehet molyolni npc 00-ban npc állomáson, de ott még egy fregattal sem életbiztosítás kidokkolni, nemhogy carrierrel. :R

[ Szerkesztve ]

(#2512) Nyugis válasza mrzed (#2511) üzenetére


Nyugis
senior tag

hello!
köszönöm szépen a választ! :R
szóval melyik betűvel tudom elő hívni a combat és egyéb anomáliákat?

(#2513) Chabe89 válasza Nyugis (#2512) üzenetére


Chabe89
addikt

Probe scanner window kell neked. Shortcutot most meg nem mondom fejből, de radial menuből és a neocomból is elő tudod hívni.

(#2514) Nyugis válasza Chabe89 (#2513) üzenetére


Nyugis
senior tag

igen meg is lett köszönöm.
aszem költözök is be egy WH- ba 2-3 karival.. ;)

(#2515) Zsoxx válasza Nyugis (#2514) üzenetére


Zsoxx
senior tag

WH-ban már bolygózni is elég jól lehet (Planetary)!

(#2516) Nyugis válasza Zsoxx (#2515) üzenetére


Nyugis
senior tag

igen, és egy POs-t is viszek magammal, meg még egy két finomságot! :B :K

(#2517) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Működik nektek az Eve?

Nekem tegnap este óta ha be is tölt, akkor sem reagál, ma meg már a launcerből el sem indítja vagy belefagy.

Shared cache ellenőrzés megvolt kapcsolati hibát ír ki.
A honlap is nagyon lassú, veszettül alig tölt be valamit, viszont minden más megy.
Eve-offline szerint minden ok.

Nektek?

(#2518) Zsoxx válasza coolpet (#2517) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Szia
Nálam működik. Neked lejött a legutóbbi patch? Ha meg tudod nézni, a Version: 21.05.2298928 a legutóbbi verziója a játéknak.

(#2519) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, Ti mennyi időt csesztek el ezzel az amúgy fantasztikus játékkal ? :)
Engem nagyon vonz, de másfél éve megcsináltam egy karaktert, bedokkoltam valami biztos helyre, tanulgattam de már azt sem lehet nagyon ingyen, mert kimaxoltam, és közben meló, tanulás, barátnő, (gyerek nincs), atyaég.

Szóval vonz ez a game, de érvágós, mennyi időt előtte kell lenni, nem ? A komplexitása számomra néha felfoghatatlan :)

Ti mennyire függitek ? :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2520) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#2519) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Illetve a tanulásban az Alpha szint fölé kéne mennem, Omega szintre.

Havonta átlagosan mennyi Ft-ot (vagy dollárt) kell/lehet elkölteni a játékra, hogy élvezni lehessen ? Nyilván nézek tutorial-okat is, hogyan kell ügyesen és jól ISK-t bányászni kezdôként, de ha jól látom, ide kell néha való világi pénz is, vagy tévedek.. ? :F

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2521) Zsoxx válasza Dißnäëß (#2520) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Az elején még nem kell a havi előfizetésen kívül több pénzt invesztálni. Majd ha buktad a capitalodat, akkor esetleg...
Időt annyit kell vele tölteni, amennyit akarsz/tudsz, bár nyilván heti pár óra játékkal nincs sok értelme belekezdeni. Én mikor függő voltam, a napi 7-8 óra játék megvolt...

(#2522) Dißnäëß válasza Zsoxx (#2521) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:R :R :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2523) SpazzMaticus válasza Dißnäëß (#2520) üzenetére


SpazzMaticus
tag

Ez a játék az időmilliomosoké sajnos. Nagyon nagy élményeket adhat kezdőként, (és itt a "kezdő" szint éveket jelent, majd utána kezded átlátni a játék "sötétebb" oldalát is, de az egy másik történet...) de csak akkor fizess bele ha előreláthatóan tudod hogy erre nagyon sok időt tudsz szánni, és kb. minden más game-et, hobbit félreteszel... :)
Akkor viszont azt ajánlom hogy felejtsd el a bányászatot.
A játékból leghamarabb kiábrándultak, kiégettek 90%-a bányászott tapasztalatom szerint.
Kezdőként túl sokan kajálják be ezt a "kiásod magadnak a havi Plex-et" dumát.
Persze ki lehet, öreg rókáknak pl. ez ujjgyakorlat, de kezdőként egy taposómalom, és az erőforrásaid nagy része erre megy el, fejlesztési pontjaidat erre költöd, közben meg "süket és vak" leszel a játék többi és sokkal fontosabb részeire...

Ez egy kőkemény PvP game magasabb szinten, a bányászok meg a lenyírandó birkák benne, meg max. a "vízhordók" egy komolyabb klánban... :D

Vedd meg a havi Plex-ed az Omega status-ért,(a shop-ban tudsz akciókban jó áron sokat venni) ne akard kitermelni, kerüld az összes klánt akik kifejezetten "csak PvE mission + mining"-re hirdetnek, fejlessz kis fregattokra, pvp- explorationra már korán, menj low sec-be (a 0-ást még azért kerüld... :D ) "élj" egy kicsit black hole-okban, keress relic-eket kezdetként olcsó kis hajókkal amit ha elpukkantanak nem ér nagy kár... :D

Azután amikor ezeket már jól nyomod, keress egy jó kis PvP-s klánt aktív és hosszú killboard-al, akik a war-ban is benne vannak, a tudás ami ott szerezhetsz ezerszer több mint akármelyik "gürizős gyűjtögetősben"...

Hatványozottan nagyobb élményben lesz így részed, mint "ISK bányász rabszolgaként"... :)
Persze akkor, ha megtanulod könnyen venni ha esetleg kilövik alólad a gépet (insurance-eket kötni mindíg !) nem sírni érte, ebből tanulsz, és ez a játék lenyege.
Nincs viccesebb és szánalmasabb a kill-ed után érkező "szerelmes leveleknél" ahol a delikvens elsírja hogy hány hónapig bányászott a hajóért amit te 20mp-alatt szétlőttél... :D

Én pl. anno egy Astero T2 explo-pvp setting-el szereztem meg az első 100-kill-emet a peremvideket meg black-hole-kat járva, magányos kezdő felfedezőket meg bányászokat keresve. Persze én is "elpukkantam" párszor, de azok a hónapok életem legjobb játékélményét adták.

Napi 8-12-órában... :D

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

(#2524) coolpet válasza SpazzMaticus (#2523) üzenetére


coolpet
senior tag

Csak igazolni tudom :)

Bányászás annak való, aki meló mellett egy klánban leparkol és napi 8-10 órában csak fél óránként ránéz, miközben védik a hajóját. Kikonténerezi a kibányászott ércet, és elszállíttatja.

Bányászat másra nem jó. Alphában marhára nincs értelme egy Venture-vel sem.

Exp. frigate, megtanulod azt a 4-5 must-have skillt, és mész black hole-ba relicezni.
Persze tudnod kell használni a safe spotokat, tudnod melyik relic site-on vannak rat-ok, és a DScant spammelni minden scannel combat scannerek után kutatva. Ott nincs Local, ne írj be mert tudni fogják, hogy ott vagy.

Így ha jó szériát fogsz ki, van hogy 1-1 site C3-ban dob 40-60M ISK lootot, volt hogy 1 óra után úgy jöttem ki, hogy 300M volt nálam. De megesett, hogy 3 órán keresztül csak bolyongtam lyukról lyukra, és összeszedtem 2 millát. Ez ilyen.

(#2525) Zsoxx válasza coolpet (#2524) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Régi szép idők, mikor még a nullsec relic 100M-et dobott...

(#2526) Mydgard


Mydgard
tag

Hali!
Egy magyar stream csatorna, hasznos információkkal.
[Gonzalez Alvajero's channel]

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#2527) Mydgard válasza SpazzMaticus (#2523) üzenetére


Mydgard
tag

Egy alfa(!) Heronnal, Sansha teruleten, relic siteokbol lazan kiszeded a havi 500 plexet (~2.5b ISK atm) par ora jatekkal. Magadnak lodd be a jatekidot, mondjuk napi 2 ora, a cel 150 millio naponta. Az 30x150m = 4.5b. Minusz 2.5b es meg marad is a zsebedben havi 2b. :D Es ez csak 1 tipp az 1000-bol. Udv, Gonzalez o/

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#2528) Djuree


Djuree
félisten

sziasztok!

újrakezdőként belépnék valahova, nyomtam elég sokat de inkább csak egyedül, a karakterem elég sok mindent megtanult már, volt is sokmindenem de sztem az már elveszett. :D
ha lenne egy jó klán ahova beléphetek és kapok segítséget, inkább infot mint javakat, írjatok légyszi.
Köszi!

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2529) emiki6


emiki6
veterán

Nem játszom, sőt most hallottam először a gémről, de Fredrik Knudsen csinált róla a egy 6 órás dokumentumfilmet:

EVE Online | Down the Rabbit Hole

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.