Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) Nudlee válasza Met (#2748) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Múltkor vettem egy B&D akciós bitkészletet, na azon is ilyen húzogatós a hosszabbító.
Nekem annyira nem jött be.

(#2752) Met válasza Nudlee (#2751) üzenetére


Met
nagyúr

Nem tudom mennyire használható a gyakorlatban. Csak hasznosnak tűnik a videókban, nem kell egyensúlyozni ha nem tudod kézzel tartani a csavart amíg belekap az anyagba.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2753) Nudlee válasza Met (#2752) üzenetére


Nudlee
aktív tag

A B&D pont ilyen. Viszonylag rövid csavarral próbáltam, hosszúaknál biztos jobban használható.

(#2754) viraga válasza zoli03 (#2616) üzenetére


viraga
tag

Köszönöm még egyszer a tippet, sikerült megvennem a Lidl-ben a gépet. Tény, hogy az akció kezdetén reggel mentem, nyitás után pár perccel már csak 3 db volt, és a boltban 3 embernél is láttam ezt a fúrót. Gondolom lehetett max 7-8 db, és ezért az árért tényleg azonnal elkapkodják. Kipróbálni még nem volt alkalom, de külsőre és hangra szimpatikus. Lemértem: fúró nélkül a pótfogantyúval 3,7 kg, szóval van súlya, de mégsem 5 kiló. Még annyi kérdésem lenne, hogy a hajtómű zsírzásával kell foglalkozni? Nem az SDS tokmányra gondolok. Állómotoros gépeknél láttam, hogy van egy kitekerhető kupak, ami alatt zsírozni kell (érdemes), de a fekvőmotorosnál nincs ilyen.

(#2755) Pecc


Pecc
őstag

Sziasztok!

Nem tudok valami lelőhelyet, ahol lehetne ilyet venni? :F A környékemen a lidl-ökben nincsenek már ilyenek.
[link]

Köszi :R

(#2756) Met válasza Pecc (#2755) üzenetére


Met
nagyúr

Csak akkor tudsz venni ha éppen akció van, akkor is érdemes korán odamenni a boltba mert elkapkodják.
Az Aldi-s Workzone is ajánlott.
Esetleg ha látásból ismersz valakit a boltba akkor szólj neki az akció előtt hogy tegyen neked egyet félre ha megoldható.

Vaterán is szokott lenni persze drágábban.... :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2757) Pecc válasza Met (#2756) üzenetére


Pecc
őstag

Még drágábban is megérné :) Egyszerűen sehol nem találok :D

(#2758) Met válasza Pecc (#2757) üzenetére


Met
nagyúr

Ezt hamar felszippantja a nép, amikor én mentem nagyjából nyitás után értem oda de már csak pár darab volt belőle.
Utána szokott lenni vaterán, a köcsö.g kufárok felvásárolják de ott is elmegy hamar.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2759) Sterilzona válasza Met (#2758) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Általában 1,5 amperesek ezek. Nem kevés az ? De otthonra, lehet épp elég még.
bárcsak lehetne hozzá kapni, egy kicsivel nagyobb aksit.
Aldis olcsóbb szokott lenni, nem sokkal, pár ezerrel. De lehet rosszul emlékszek.

[ Szerkesztve ]

(#2760) Vagany válasza Pecc (#2755) üzenetére


Vagany
őstag

Nincs Németbe ismerősöd?
[link]
Ez pl itthon februárban volt 19 ezerért, kint szállítással együtt és ilyen rossz árfolyamon sincs annyi (57,94€) igaz onnan van még egy hazafuvar is. A többit is megtalálod itt online, de úgy tudom csak németbe szállítanak és a gar. is valszeg csak ott érvényes.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#2761) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Múlt hétvégén betévedtem az Aldiba es rábukkantam egy Workzone digitális tolómérőre 3 ezer egypárszázért (érdekes mód jófogáson is felbukkant közel 2x ennyiért). Már egy ideje nézegettem a kínai Mitutoyo klónokat kicsit drágábban (szemem már nem a régi, a normál tolómérőt csak lassan tudom leolvasni).

Nyilván van jobban kinéző meg finomabban járó is, viszont pl. kellemes meglepetés volt számomra, hogy tudja az auto on/off-ot (megmozdítva rögtön bekapcsol) amit pl. a jóval drágább Mitutoyo sem tud (lehet pontosabb, de nekem elég pontos volt a normál tolómérő is).

Szóval aki valami ilyesmit keres érdemes megfontolni ennyi pénzért.

(#2762) Vagany


Vagany
őstag

[link] Akkus fúró csavarozó alternatíva. Tapasztalat nincs vele, csak megláttam és jó áron volt (12900Ft is volt már).

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#2763) Pecc válasza Vagany (#2760) üzenetére


Pecc
őstag

Kollégámnak kellett volna gyorsban, de összebb húzta inkább a nadrágszíjat és vett egy drágább, komolyabb gépet.
Köszi azért. :R

(#2764) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

Érdekességképp:

A nagy barkácsgép teszt

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#2765) Met válasza xxxjjjkkk (#2764) üzenetére


Met
nagyúr

Csak éppen a jótállási jegyet ellenőrizték nem a gépeket tesztelték.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2766) xxxjjjkkk válasza Met (#2765) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

szerintem vásárlásnál ez is igen fontos szempont

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#2767) Met válasza xxxjjjkkk (#2766) üzenetére


Met
nagyúr

Igen csak nem az a cím hogy A nagy barkácsgép jótállás jegy teszt és ezért félrevezető.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2768) xxxjjjkkk válasza Met (#2767) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

mondjuk a felét nem értem, pl siemens lg gépet még nem láttam, de a makita meg nincs benn, bár az annyira nem is barkács, de pl a maktec az az

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#2769) GBRDVD


GBRDVD
tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi! Az ALDIban vasárnaptól 3 csiszológép kapható, mindegyik 8000 Ft/db:

kézi 220 W
rezgő 150 W
excenter 430 W

Nem tudom, melyiket vegyem meg. Ajtókat és ajtófélfákat szeretnék felújítani, kicsit lecsiszolni, majd újra mázolni őket. Mivel az ajtó nagy lapos felület, én a rezgőre gondoltam, de pont az a 150 W, ami nekem kevésnek tűnik. Nem értem, hogy miért vannak ilyen nagy különbségek a teljesítményekben. Az ALDI cuccok általában kifogástalanok, biztos meg van az oka, hogy a rezgőcsiszoló 150 W, de mégis...

Ti melyiket vennétek meg? Mellékelve a képek a felújítandó ajtókról.

Először csinálok ilyen felújítást, minden tippet szívesen veszek, köszi előre is!

(#2770) Findzs válasza GBRDVD (#2769) üzenetére


Findzs
addikt

Nagy meló lesz :K

Nekem van rezgőm 250w -os, az inkább finom leválasztásra való.
Az excenter alkalmasabb lenne festék csuszmálásra.

Vajon mekkora a festékréteg vastagsága?

Én lehet nem fognék bele csak simán átkenném, pár réteg jól lekenve még nem csúnya.

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2771) GBRDVD válasza Findzs (#2770) üzenetére


GBRDVD
tag

Ja, nem a fáig akarom lecsiszolni, csak itt-ott megcsiszolgatni, főleg az éleket, meg ajtófélfákat! Mert ha a göröngyös felületre ráfestek, az csúnya lesz. Mutatom képen:

A élek miatt gondoltam, hogy a rezgőt veszem meg, csak nem értem, hogy miért van ilyen nagy különbség 2 termék között, hogy az egyik 430 W a másik meg 150 W. Az excenter jobb lenne?

(#2772) Findzs válasza GBRDVD (#2771) üzenetére


Findzs
addikt

Akkor szerintem az excentert vegyed mert sok felesleg van amit csiszolni kell ahogy a képen látom.

Nem mondanám, hogy az excenter jobb lenne, inkább másabb.
Más munkákra szokták használni amik gyakrabban fordulnak elő.

De van egy olyan topik is, hogy asztalosklub ott aztán megmondják neked a tutit :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2773) GBRDVD válasza Findzs (#2772) üzenetére


GBRDVD
tag

Köszi a tippet, az a fórum tényleg jobban pörög. :)

(#2774) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogy milyen ütvefúrót vegyek, amivel falba, fára, betonra fúrás is alkalmas legyen.
Kb 10 ezerért lehet kapni jókat?
És még egy dekopírfűrészre is lenne szükség kb 10 ezerért. :)

[ Szerkesztve ]

(#2775) Findzs válasza Benir8 (#2774) üzenetére


Findzs
addikt

Szerintem:

- ütvefúró:
[link]
[link]
[link]

- dekopír:
[link]
[link]

[link]

Dekopírok igazán 20 körül kezdenek jönni a jobb minőségűek.

[link]
[link]
[link]

Ne feledkezz meg a jó minőségű fúrószárról és fűrészpengékről sem.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2776) Benir8 válasza Findzs (#2775) üzenetére


Benir8
senior tag

Köszönöm a választ. És még azt lenne a kérdésem, hogy honnan érdemes vásárolni? Webshopon megbízhatok? Vagy pl. praktikerbe vagy obi-ba lehet kapni? :)

(#2777) xxxjjjkkk válasza Benir8 (#2776) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Azért betonba az ütvefúró max alkalmilag, oda furokalapács kell.
Praktiker obi sokszor drágább, mint egy szerszámszaküzlet.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#2778) Benir8 válasza xxxjjjkkk (#2777) üzenetére


Benir8
senior tag

Fúrókalapácsra is lesz majd szükség, de egyelőre ezt a kettőre lesz fontos. Tehát akkor webshopon veszem meg.

(#2779) Benir8 válasza Findzs (#2775) üzenetére


Benir8
senior tag

Jah és persze tud ajánlani fúrószárakat ami egy dobozba van, fűrészpengkéket is érdekel.

(#2780) Findzs válasza Benir8 (#2779) üzenetére


Findzs
addikt

[link]
Ez tuti minösèg :)
Van dekopirlapjuk is.
Falfurashoz eleg ha veszel a szokott meretekböl kemenyfemlapkasat. 4-6-8-10.

Ha sokkalod az arat vehetsz egy bosch keszletet is praktiker obi stb. de nem lesz tartos.
Nekem van bosch is black and becker is meg van par irwin is. Irwin mesze jobb mint a masik kettö, ezt tapasztaltam.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2781) Benir8 válasza Findzs (#2780) üzenetére


Benir8
senior tag

Lenne egy kérdésem. Ennek annyi a kölönbsége a sima Bosch GSB 1300-al hogy ebbe van állítható fordulatszám kerettel, meg kicsivel erősebb motor? Ezt a kettőt válaszható? :)

[ Szerkesztve ]

(#2782) Benir8 válasza Findzs (#2780) üzenetére


Benir8
senior tag

Változott a dolog.
Egy fúrókalapácsra lenne szükség, melyik az a legolcsóbbak közül ami jól bírja?

(#2783) Nudlee válasza Benir8 (#2782) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Azt hiszem ezt a típust itt többen ajánlották már.

(#2784) Benir8 válasza Nudlee (#2783) üzenetére


Benir8
senior tag

Köszönöm a választ, látom minden hol 1 év garanciát adnak rá, így van ez?

(#2785) veze válasza Nudlee (#2783) üzenetére


veze
őstag

Én ennél a Hyundainal többre tartom ezt:
[link]
én egy kinézetre pont ilyet (csak más név alatt fut) használok ház körüli munkákra nem iparszerűen, már tizenöt éve legalabb. ( két házat szereltem meg vele, mindenre használtam ami épp jött, még keverőszárral 20 kilos vödrökben csemperagasztó keverésre is, van benne annyi erő hogy átforgassa a 15 kilónyi ragasztót is egyben) vésni is lehet vele.
rendes furószárral ugy megy a betonba is mint kés a vajba...

[ Szerkesztve ]

(#2786) YAS-dude válasza veze (#2785) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ezzel az lehet a gond, hogy a kapcsolója on/off, tehát nem lehet finoman indítani, nem fordulatszámszabályozós a nyomógombja.

(#2787) Benir8


Benir8
senior tag

Tehát akkor ezt a típust HYUNDAI HYD-3203 megvehetem? Betonkeverésre használnám, vagy beton vésésre, ami a kemény falakkal is megküzdi vele :D

(#2788) Zozzz2000


Zozzz2000
tag

Sziasztok. Szerintetek ha egy 9.6voltos Bosch akkus fúróhoz veszek egy 12voltos akksit lehet baja a gépnek?

(#2789) csemberlen válasza Benir8 (#2787) üzenetére


csemberlen
őstag

betonkeverést nemigazán bírná.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2790) Benir8 válasza csemberlen (#2789) üzenetére


Benir8
senior tag

Akkor melyik az ami bírja?

(#2791) csemberlen válasza Benir8 (#2790) üzenetére


csemberlen
őstag

amit veze linkelt az jobban bírja. Viszont azzal nem lehet finom munkát végezni. pl egy 4-6 cm-es panelba nem lehet tiplizni, mert szétveri.

Ne gondold, hogy 1 db fúrógéppel minden feladat megoldható.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2792) Benir8 válasza csemberlen (#2791) üzenetére


Benir8
senior tag

Értem.
Tudna mondani egy-egy fúrókalapácsot, mondjuk 15 ezertől 30 ezerig?

[ Szerkesztve ]

(#2793) veze válasza Benir8 (#2792) üzenetére


veze
őstag

30k-ba belefér HYUNDAI meg az amit én linkeltem. és mindjart van két géped,
finomabb melora meg igásló munkara..
nekem nem nagyon hiányzott az hogy csak on off a kapcsoloja , 4 centis betonfalba hatos tiplit befurtam a sima ütvefúrós furógéppel is, egy jó furószárral.
Igaz nekem más munkákra is kellett gép amit csak az ilyen bírt, 50centis tömör téglafalakat 15mm - 20mm-es lyukakkal átfurkálni

[ Szerkesztve ]

(#2794) YAS-dude


YAS-dude
őstag

Egy normális fúrókalapáccsal nem lehet betont meg ragasztót keverni, mert leold a racsnija, ami pont azért van benne, hogy ha megszorul a fúrószár a falban, akkor ne törje el a gép a csuklódat. Sűrű anyagok keverésénél ez hátrány.

(#2795) Benir8 válasza veze (#2793) üzenetére


Benir8
senior tag

és (#2794) YAS-dude

Egy 30 ezres fúrókalapács se bírja a betonkeverésre? :F

Ha azt mondjátok, hogy 2 gép kellene akkor az egyik beton keverésre, durva véséshez CMI fúró- és vésőkalapács, 850 W, 2,5 J(ha jól nézem ez OBI-s termék ami csak ott lehet kapni) fajtát kell, a másik meg HYUNDAI HYD-3203 finom vésésre, fúrásra. Jól írom?

[ Szerkesztve ]

(#2796) Met válasza Benir8 (#2795) üzenetére


Met
nagyúr

Mit értesz betonkeverés alatt?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2797) Benir8 válasza Met (#2796) üzenetére


Benir8
senior tag

Hát úgy, hogy egy vödörbe keverem bele a ragasztót.

(#2798) Zozzz2000 válasza Benir8 (#2795) üzenetére


Zozzz2000
tag

(#2794) YAS-dude Teljesen jól mondja ezek a gépek leoldanak ha pl vasat fogsz a falban ami teljesen jó , de hátrány lehet betonkeverésnél, ráadásul SDS befogatásu tokmányba csak egy átalakitóval tudnál befogni egy keveröszárat. Otthoni használatra téglába betonba 6-8-10 furatig jó lesz a HYUNDAI. Ha többet furnál fát vagy vasat akkor egy hagyományos tokmányut vállasz valami erösebb fémházast , én ilyennel keverek itthon vödörbe zsákos anyagot. [link]

(#2799) Met válasza Benir8 (#2797) üzenetére


Met
nagyúr

Ragasztó?

Ha pontosan leírnád mit szeretnél, vagy körülírnád akkor kapnál rendes tanácsot.
Ezt használják betonkeverésre.

Szóval leírnád pontosan hogy mit akarsz kevergetni és milyen célból?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2800) Benir8 válasza Met (#2799) üzenetére


Benir8
senior tag

(#2798) Zozzz2000 leírta, erre gondolom.
Tehát akkor sima fúrógéppel kell keverni ragasztót, fúrókalapácssal pedig vésni és falba fúrni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.