Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Még egy kérdés merül fel.
Workzone vagy parkside ? :)

(#3352) YAS-dude válasza Sterilzona (#3351) üzenetére


YAS-dude
őstag

Amelyik szín jobban megy a többi szerszámodhoz :)

(#3353) Findzs válasza YAS-dude (#3352) üzenetére


Findzs
addikt

:))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3354) Sterilzona válasza YAS-dude (#3352) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Igy is valaszthatunk :D

[ Szerkesztve ]

(#3355) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

osztrák aldiba ( hofer ) lesz majd akcióba workzone 18 V, fúró csavarozó. 60 euró.
1,5 amperos aksival.
1600os fordulatot ír és 40 nm.
Akkor, majd csak lesz sztem nálunk is hamarosan.

(#3356) YAS-dude válasza Sterilzona (#3354) üzenetére


YAS-dude
őstag

De tényleg nincs szignifikáns különbség, barkács minőség mindkettő, hol ennél, hol annál sikerül egy-egy terméktípus gyengébbre.

(#3357) XtremLor


XtremLor
őstag

A lidl-ben matol kaphato a kis parkside hegeszto megeri szerintetek?
[link]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3358) zoli03 válasza XtremLor (#3357) üzenetére


zoli03
őstag

Ha neked nem drága a porbeles huzal.

(#3359) XtremLor válasza zoli03 (#3358) üzenetére


XtremLor
őstag

Neztem valoban nem olcso... :D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3360) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Fúrókalapácsot kellene vennem sürgősen, egy felújításhoz (tégla ház, de a födém beton, abba is kellene fúrni). Nagyonmax. 30-35K van rá. Kapható esetleg Parkside vagy Workzone márkájú a megfelelő üzletekben (Lidl, Aldi) valahol? Ha nem, akkor mit vegyek? Piros Makitát és Zöld Bosch-t láttam ennyiért csak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3361) maestro87


maestro87
őstag

Mától kapható LIDL-ben akkus multicsiszoló. Van esetleg itt valakinek erről tapasztalata (üzemidő, erősség)?
Egyébként lehet a szintén mától kapható fúrócsavarozó aksija is belemenne, nagyon egyformának tűnnek. :)

(#3362) csemberlen válasza maestro87 (#3361) üzenetére


csemberlen
őstag

Vigyázz a multkor én is ebben gondolkoztam, de mégsem ment bele, nekem a rezgővágó jó lett volna pótaksi.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3363) xxxjjjkkk válasza Egon (#3360) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Ez az a karegoria, amiert, egy fillert nem adnek, a nagy gyarto barkacs gepe. Vagy vegyel egy jot, vagy vegyel valami olcsot, ott, ahol nem szaroznak a garanciaval.
Egy lakasfelujitast, egy hobbi gépnek is ki kell bírni, csak nem kell allat modjara hasznalni.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#3364) Egon válasza xxxjjjkkk (#3363) üzenetére


Egon
nagyúr

Akkor mi az a legolcsóbb, amit érdemes megvenni hosszabb távra, fúrókalapácsból?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3365) xxxjjjkkk válasza Egon (#3364) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Hat, ha nincs az aldi lidl, akkor lux tools az obi ba, vagy skil, vagy valami sajat markas barkacsaruhazas. Amire több a gari, bár ha rossz, az úgy is ki fog jönni egy felújítás alatt. Ezért fontos normális helyről venni, ahol nem gyökérkednek a garin. Ha meg kifogsz egy jót, akkor az sokáig jó is lesz(lehet, mert semmi sem biztos)
Einhellbe is van jó, de azt az se tudja megmondani, hogy melyik, aki csinálta.
Nagyon gagyit megint nincs értelme venni, a strausst meg kerüld.

Zöld boscht nem merem ajanlani, apam is felujitott, vett 2 delta csiszolot, aztan vett egy skillt, az birta. Jo, hogy javitottak gariba a boscht, de normalisan sose lehetett hasznalni. A harom arabol mar vehetett volna makitat, metabot, kek boscht is, bőven. Pedig szakaszos uzemben ajtokat csiszolt, magának, nem túl lett hajtva.

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#3366) Egon válasza xxxjjjkkk (#3365) üzenetére


Egon
nagyúr

Az a bajom, hogy pl. a Makitát is szidták már itt a fórumon, mint a bokrot, a fater pár éves zöld Bosch-ával (fúrókalapács) meg végigcsináltunk már egy komoly felújítást, gond nélkül (csak azt nem akarom megint elkérni).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3367) csemberlen válasza Egon (#3366) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem 1 ember szidta csak a makitát itt, azzal nem fogsz mellé. Viszont 1 ház felújításra nem éri meg. vegyél valami nagy áruházi gépet, előtte kérdezz, rá, hogy hol van a szervize. Olyat válasz ahol azt mondják, hogy nincs szervize, csere garanciás.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3368) xxxjjjkkk válasza csemberlen (#3367) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

cseles

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#3369) Samus válasza maestro87 (#3361) üzenetére


Samus
addikt

Ez engem is érdekelne, kis aproságokba négyzetes lyukat vágni, kis furatokat kicsiszolni, sorjázni ezt, azt.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3370) Parci válasza xxxjjjkkk (#3365) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

skil 14,4 voltos aksis csavarhúzóm egy rakás szar, párszor használtam, az aksi már semmit sem bír. oké, hogy nem li-ion, de azért mondjuk 3x1 nap használattól csak nem kéne megpurcannia :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3371) jozsi252 válasza Parci (#3370) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha régi a fúró akkor normálisnak mondható sajnos. Ni-MH Ni-CD akkuk nem a tartósságról híresek az az igazság.

Aki hosszú távra tervez az mindenképp a nagy gyártó termékeivel szemezzen. Persze nem mondom hogy egy Parkside nem jó otthonra, de nahh.. nem csak a nevet fizeti meg az ember egy Milwaukee gépbe, vagy Metabo-ba, DeWalt gépnél pl

iPhone 13 Pro Max

(#3372) Parci válasza jozsi252 (#3371) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem régi, megvettem, elkezdtem használni, hamar szart sem ért. dolgoztam vele pár napot úgy, hogy estére mindig lemerült és tölteni kellett, aztán állt mondjuk két hónapot, aztán azóta behajtok vele 3-4 csavart és le van merülve. fos, utálom, egy li-ionos parkside szerintem agyonveri.

de gondolkodom az általad linkelt kis metabón is a két aksijával, nincs rossz árban. ezt meg felgyújtom. :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3373) jozsi252 válasza Parci (#3372) üzenetére


jozsi252
veterán

MILWAUKEE M12 BDD-202C

Én ezt venném, nagyon jó áron van. 4.0Ah akkukkal pedig +10k.

3 év gari van rá.

Nézzél meg YT-os videókat róla, hihetetlen erő van ebbe a kis gépbe.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#3374) Parci válasza jozsi252 (#3373) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez tényleg dögös, csak nem tudom, hogy van-e értelme ennyit költeni arra, hogy néha-néha csavarozzak/fúrjak. lehet, hogy arra már egy li-ionos parkside is elég. (de tény, hogy ami jó, az jó és egy jó szerszámmal jó dolgozni, a szarral meg nem :N)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3375) jozsi252 válasza Parci (#3374) üzenetére


jozsi252
veterán

Így voltam vele én is hogy sokszor elég lenne egy kis sima gép, de megesik nem is 1-2 alkalommal hogy combosabb munka van itthon vagy a rokonoknál, na akkor áldom az eget hogy az 5.0Ah akkus Milwaukee gépet vettem, mert nem tudtam még egyszer sem annyit dolgozni vele hogy lemerítsem.

Szóval ezt mindenkinek magának kell eldöntenie hogy megér-e ennyit neki. Viszont tény és való hogy dolgozni egy ilyen géppel sokkal jobb mint egy ócska szar géppel.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#3376) maestro87 válasza Parci (#3374) üzenetére


maestro87
őstag

Vehetsz vezetékes Skil fúró-csavarozót is: 38Nm, 1600-as fordulat. 15 ezer Ft szokott lenni.

(#3377) Parci válasza maestro87 (#3376) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elsősorban csavarozó kellett, abból viszont aksisat szerettem volna. most meg, nem tudom, csak ránézek a gépre és ideges leszek, mert pénzbe került és ehhez képest ugyanúgy kézzel hajtom a csavarokat, majd lerohad :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3378) xxxjjjkkk válasza Parci (#3370) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

passz, a csiszolojuk, dekopirjuk jó, nicd nimh et nem véletlen nem arulnak mostansag, elvileg a nagy gyartok lealltak a gyartasaval, ugyhogy csak ezek a ketes minoseguek vannak

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#3379) veze válasza Egon (#3364) üzenetére


veze
őstag

ilyet vegyél [link] ha csak arra kell amire írtad
lehet most megk@pködnek érte páran, de én majd 20 éve egy ugyanilyet használok ez már elég hosszútáv..( csak annak más név van még az oldalára irva, akkor még talán nem is volt CMI fantázianév..
ennyit megér és otthonra tökéletes és tényleg nagyon sokat volt használva ( két családi ház, és mindenre, nem csak furásra vésésre , vakolatok festékek ragasztók zsákos tételben keverésére ,200mm-es csavarok behajtása a tetőnél stb) rendszeresen karbantartottam, ennyi volt a plusz amit ráfordítottam ha bedöglene most is ilyet vennék..
más..pl MILWAUKEE M12 BDD-202C akkumulátoros fúró-csavarozó..szerintem felesleges itt erőltetni. elhiszem hogy jó, de ha nem iparosként napi szinten 8 órában kell, értelmetlen. és itt a többség elő se veszi mindennap urambocs' minden héten se, csak alkalom szerűen amikor dolga van.. Még nem tudtam olyan dologba futni a ház körül, amit a fele annyiba sem kerülő lithiumos lidles nem tudott volna megcsinálni. pedig nem kímélem, mert ott a három év gari, majd kicserélik/visszafizetik ha bedöglik. Még a pótakku kérdés is megoldott mert kétféle gépre is szükségem volt, amikben az akku egyforma (egy időben többnyire egyiket használom épp ) Lassan odáig jutok hogy bánom hogy a Makita vezetékest megvettem, mert a lidles mindent megcsinál. 10+mm felett meg vasat asztali oszlopos fúróval fúrok ( régi békebeli szíjtárcsás 85 kilós öntöttvas, no ennél viszont nem lehet megalkudni mert a mostani 100k körüli/alatti kínai asztali oszlopos "fúrok" tisztelet a kivételnek, vicc kategória.. csavarodik, nem tartja a merőlegest stb persze ha fába fúrunk 5-ös furatot, akkor jó az is )

[ Szerkesztve ]

(#3380) maestro87 válasza Parci (#3377) üzenetére


maestro87
őstag

Ha ennyire rossz, szerintem próbálj meg vezetékest csinálni belőle, a tápja lehetne egy laptop töltő. ;) Habár lehetne benne cellákat is cserélni.
Eladni szerintem úgyis csak alkatrész árban lehetne (tokmány, motor érhet benne valamit).

(#3379) veze: +1 a CMI-re. Nekünk is ilyen van, de mi "csak" beton fúrásra használjuk hébe-hóba, viszi mint a vajat.

Egyébként a LIDL-s gépbe ahogy nézem 3db 18650-es akku mehet és megmerném kockáztatni, hogy szétszedhető, azaz lehetne rajta izmosítani. Persze csak a 3 év lejárta után. :D

(#3381) xxxjjjkkk válasza maestro87 (#3380) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

akkura nem csak 1 ev van?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#3382) maestro87 válasza xxxjjjkkk (#3381) üzenetére


maestro87
őstag

Passz, nem tudom.

(#3383) Parci válasza jozsi252 (#3373) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennél az általad korábban ajánlott gépnél mit jelent, hogy max. nyomaték 17/34 nm? mikor 34, ha 4,0 ah-s aksi kerül bele?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3384) XtremLor válasza Parci (#3383) üzenetére


XtremLor
őstag

A tetejen van egy 2 fokozatu fordulatszamvalto, az egyiknel nagyobb a nyomatek, a masiknal nagyobb a fordulatszam.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3385) Parci válasza XtremLor (#3384) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

thx! akkor bőven elég erős egy ilyen gép nekem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3386) jozsi252 válasza Parci (#3383) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen így van.

Fordulatszám: 0-360/0-1.400 /min
0-360 között 34Nm illetve 0-1400 között 17Nm

Elegendő bőven, igazi kis mindenesek ezek a gépek. Jól fogsz vele járni!

iPhone 13 Pro Max

(#3387) ecaddsell válasza Egon (#3364) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Tudom, hogy nem megoldás, ha gyorsan kell, viszont némi tapasztalat a Parkside (Lidl) állómotoros 1500W/5J (PBH 1500) vésőgéppel kapcsolatban.
Kék Bosch fúrókalapács mellé vettem, kifejezettem csak vésésre (amire sajnálnám a Boscht legyilkolni, mert az jóval drágább és sokkal precízebb szerszám).
Eddig kb. 40nm van benne vegyesen, főképp csempeleverés (ebből a legtöbb legalább 20nm), betonjárda bontás (valamivel több mint 10nm nem nagy szám, max kb. 5-8cm vastag, elsősorban megtörtem, utána jött a csákány feszíteni) meg némi B30-as fal bontás (ez már szenvedős volt, itt jobb lett volna valami komolyabb bontókalapács)
Eddig jól teljesített a gép, vette az akadályokat, már most bőven megérte a kb. 16k árát és még mindig megy, remélem ha kell gariztatható is.
A rezgéscsillapítása számomra príma, tényleg semmit nem érzek a használat után (nem úgy mint a motoros fűkaszánál ahol 2 óra után zsibbadt a kezem).
A hozzá adott SDS+ normál tokmány adaptert viszont még ki sem bontottam, nekem csak felesleges áremelő tényező volt.
A kezelhetőségében annyival rosszabb mint egy komolyabb gép, hogy a lapos véső irányát macerásabb beállítani.

Parci
Az akkus fúró, csavarozó alapgép, érdemes inkább valami jobb gépbe beruházni. Hosszú távon mindig jöhet valami olyan feladat ami meghaladja a gép képességeit és akkor lehet másodjára is venni. Karácsony környékén volt az Aldiban egy komolyabb gép, ha nem lett volna meg a Milwaukee komolyan elgondolkodtam volna rajta.
Nem azt mondtom, hogy ezt kell venni, de számomra pl. a Milwaukee előnye, hogy jó akkuik vannak és rengeteg gépükkel kompatibilis. Pl. a csavarozó akkuját tudom használni a Dremelhez hasonló mini csiszolóhoz (nem a legjobb leírás pl. mini vágókorong is gyakran jól jön; ebből pont most van valami hasonló a Lidl-ben).

Szóval valami olyan dolog ez, hogy 1 idő után eljutottam oda, hogy megvettem a Toolcraft kobaltos fúrókészletét pedig ez már nem az első készletem, de van ahova az kell (van néhány teljes wolfram-karbid fémfúrószáram is az az amit angolul tungstennek neveznek, de ezt nem ajánlgatom mert azonfelül, hogy aranyárban van nagyon könnyen lepattan az éle). Szintén volt már néhány keményfémlapkás SDS+ fúrószáram, de meg kellett venni a Makita Nemesis-t is mert van ahova az kell.
Vagy az x-edik pormaszkkal szenvedés után rájöttem, hogy jobban járok, ha veszek valami normális félálarcot.
Viszont ugyanezt gépekkel játszani drága móka tud lenni.

(#3388) xxxjjjkkk válasza ecaddsell (#3387) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ez visszafele is igaz, 120ezres milwaukee otthonra agyuval verebre

persze szoktak mondani, hogy "regen egy eletre vett az ember furogepet, most meg mar 10ev alatt a harmadikat vettem a teszkoba", csak régen fúrógépet vettek az emberek, most meg barkácsgépet
egy jobb furogep 20ezertől van, egy gagyi meg 6, ezen, ha van rá lehetőség, nem éri meg spórolni

Persze, amit évente 2x veszek elő, abból én is barkácsot, abból is inkább az aldis lidlist veszem, sőt a sokszor emlegetett aldis furomba most cserélek hétvégén akkut, ki lehet fogni, nagyon jo kis gép, pedig kapott rendesen, es 3 eves, egy tokmany+akksicsere kijar neki.

pont a lidlis dremel utanzat ilyen pl, vagy az aldis multigep, a kettő együtt nem volt 20ezer, mégis, nagyritkán nagyon jól jön

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#3389) Parci válasza xxxjjjkkk (#3388) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lidlis dremel utánzaton is gondolkodom, bár időnként a dremel is akciós annyira, hogy ott is hiába a dupla ár, még mindig simán vállalható. azért ami ilyen olcsó izéket vettem (black & decker 3-in-1 csiszoló, ez a skil izé, meg skil dekopírfűrész), mint szörnyű. a skil flex mondjuk teljesen jó, pedig azt még használtam is sokat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3390) ecaddsell válasza xxxjjjkkk (#3388) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Természetesen semmi értelme hobbira ipari csúcskategóriás gépet venni. Kompromisszumot kell kötni. Sajnos viszont olyan kevésszer olvasok itt tényleges tapasztalatot átlagos gépekről ami ezt segítené. Nem fellengzős dumákra gondolok, meg nem is arra, hogy mit olvastam a neten. Meg az se sokat ér, hogy tegnap megvettem a legújabb játékszerem és milyen hipi-szupi, hanem már ennyit használtam ezek tetszettek, ezek meg nem.

(#3391) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

aldi 01.26. tol 20 ezer 18V 40nm

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#3392) maestro87


maestro87
őstag

Egy kis infó a LIDL-s multicsiszolóról.
- Az akkuja méret szempontjából kompatibilis a fúró-csavarozóéval, viszont én nem ajánlanám a fúróban használni, mivel a csiszolónak a töltője szerintem nem véletlenül csak 450mA-re tölt (3 órás töltő), míg a fúróé 2400mA-rel (1 órás töltő). Azaz kevésbé terhelhető gyengébb akkuk is lehetnek benne. Bár ezt a manuálból is ki lehetett volna lesni. :) Viszont fordítva működhet a pótakkus dolog.
- A tengely átmérője 6,9mm, ami nálam azt jelenti, hogy rendelhetek új univerzális tokmányt.
- A letekerhető műanyag része 17,7mm (18,7mm a menetet is beleszámolva), ami szintén nem kompatibilis a vezetékes gépemmel és szerintem a Dremel gépekkel sem (a Dremel szabványt megírhatná valaki), meg ezzel sem. :((( Bár Alin azt hiszem van más méretben is ehhez hasonló.
- 5 ezres fordulaton nagyon csendes és 25 ezres fordulaton sem olyan hangos mint az anno a Tesco-ban vásárolt 3500Ft-os gépem 15 ezres fordulatszámon. Bár a motor- és csapágyzaj már ekkor előjön, de nem akar szétesni a kezemben mint a madzagos.
- Összevetve ezzel a motorral nem valami bivaly erős, mert a legkisebb fokozaton könnyedén le tudom fogni a motort, ellenben a linkelttel amit 2000-es fordulaton sem tudok lefogni (~7W), igaz ezen még nincs tokmány se. Így majd holnap kiderül, hogy mire használható ez a fokozat tojásfúráson kívül. :D
- Ami még érdekes, hogy korong átmérőben max. 25mm-t ír a gép címkéje, így lehet egy 5cm-es körfűrészt már nem ajánlatos rá tenni. Bár én kifogom próbálni, legfeljebb cseréltetem ha bekrepál. ;]
- Összegezve, mivel általában csak akkor barkácsolok, ha kell egy műszerdobozra lyukat fúrni vagy nyílást vágni (azaz nagyon ritkán) és akkor is már a vezetékezés és hosszabbító macera általában elveszi a kedvem az egésztől, így szerintem jó vételt csináltam vele és talán a kedvem is megjön a barkácsoláshoz. :)
Bár picit lehetne erősebb az a motor...

(#3389) Parc:
"lidlis dremel utánzaton is gondolkodom, bár időnként a dremel is akciós annyira, hogy ott is hiába a dupla ár, még mindig simán vállalható."
Akkus Dremel dupla áron, hol? Én akkusat csak 50 ezer felett találtam. :F

(#3393) xxxjjjkkk válasza Parci (#3389) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ja szokott lenni dremel, de az szerintem kisebbb teljesitmenyu
a lidlis teljesen vallalhato, igaz a tokmanyat egyszer megeroltettem, de javitottam hazilag, nem szorakoztam a garival(nagyon ratekertem)

kulon megemlitenem a munkavedelmi rovatot, a kis vagokoronghoz is kell szemuveg, akar kesztyu is, tapasztalat

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#3394) gyenesmartin válasza maestro87 (#3392) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az akkujára 1.3Ah van írva. Gondolom Samsung gyártmány Elég valószínű, hogy csak 10A-al terhelhető.
Bár én meg azt nem értem miért használják még mindig ezeket a cellákat. Ugyanabba az árba, tán még olcsóbban is vannak sokkal nagyobb kapacitású és erősebb cellák is.

(#3395) xxxjjjkkk válasza gyenesmartin (#3394) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

mi a gond a 10A el?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#3396) gyenesmartin válasza xxxjjjkkk (#3395) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nagyobb csavarok becsavarozásánál igencsak lecsökken a feszültsége az akkumulátornak, valamint jobban is melegednek ezek.
Amikor a Bosch akkus ütvefúrómba egy sor INR18650 25R cella volt, néhány 25mm-el furat után (10cm mélyre keményfába), már kezdtek langyosodni. Most hogy 2 sor van párhuzamosan, nem tudok olyan tehelést adni neki, hogy egy kicsit is melegedjenek.
Van egy 10.8v-os Parkside fúróm is. Eredetileg ilyen 1300mAh-s akksik voltak benne. 8-as facsavar már gondot jelentett neki, aztán kicseréltem LG HE4-ekre. Most gond nélkül be tudja csavarni.
10A-es akksival el lehet lenni, de miért tesznek ilyet bele, ha pl ez az LG is ugyanannyiba kerül már.

(#3397) maestro87 válasza gyenesmartin (#3396) üzenetére


maestro87
őstag

Képeket nem készítettél esetleg az akku belsejéről? Könnyen szét lehet szedni vagy vágni/törni kell?

[ Szerkesztve ]

(#3398) gyenesmartin válasza maestro87 (#3397) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Képek nincsenek. De csak csavar fogta össze. Az elektronika viszont tönkrement belőle.

[ Szerkesztve ]

(#3399) xxxjjjkkk válasza gyenesmartin (#3396) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

nem gondoltam, hogy a 10a-t kihasználja

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#3400) YAS-dude válasza gyenesmartin (#3394) üzenetére


YAS-dude
őstag

Lehet, hogy nekik nem ugyanannyiba kerül a gyengébb akksi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.