Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Jorus #9698 üzenetére

    Szóval akkor ugyanolyan erős, jóval drágábban. Az AMD "optimalizálása" ugyanis kb. 8-10%-ot nyer sebességben a kép rontásával. Teszteltem ÉN, és ATT topicban is többeknek feltűnt, hogy csak driverből SOHA nincs az a (több %-os) gyorsulás játékok alatt, amit beharangoznak, ergo annyit csal el az AMD szoftvere. A tesztek meg főleg megtévesztőek, mert ott a PhysX-et lekapcsolják az nV kártyákról, mintha kocsikat is úgy tesztelnének, hogy a turbósból kiszedik a feltöltőt. :( Anno nagyrészt azért váltottam ATI-ra (NEM AMD-re!!!), mert akkor az nV csalt a megjelenítéssel. Maradok igényes, főleg, hogy nagyon hiányos AMD-n a PhysX-es játékok megjelenítése, és még drága is. Tudtommal a mostani nV kártyákon ráadásul megy a kényszerített mód is.
    Nem is értem, hogy aki Oblivion-ban megszokta a maximál igényes grafikát, hogyan használhat olyan VGA-t, amely pont a legszebb megjelenést elcsalja. :F :P Mert az nem számíthat, hogy mennyire látszik, ha TUDOM, hogy nem maximum! :(( No meg én azért kiszúrom, ahogy a 4XAA-t is vs. 8XAA. ;]
    No igen, pont egy GTX580 áráért (96k) egy GTX560ti SLI (2x48k) nem kicsit jobb választás, AMD-t meg ne is említsük. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • raus

    aktív tag

    A Nehrim-mel jatszottatok mar? Most töltöm le, allitolag nagyon über fullos atirat. Nemetek fejlesztettek a legaprobb reszletekre is felügyelve. 2010 legjobb modja dijat megkapta a moddb szerint. Egy teljes es hatalmas masik kontinens Tamrielben, lelegzetelallito helyszinekkel. Rengeteg quest, jo karakterek, rengeteg targy, szuper sztori. 1.6GB
    Idöközben megjelent mas nyelveken is.
    Itt talajatok, angol nyelven is jatszhato.

    [ Szerkesztve ]

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz raus #9702 üzenetére

    Nem Tamrielben játszódik, hanem Vyn-ben. Az Oblivionhoz semmi köze sincs, voltaképp az alapoktól átmaszturbálták az egészet. Igen, jobban meg van csinálva Tamrielnél, rohadtjó az egész, de azt is jobb ha tudod, messze nehezebb végigvinni - az Obli gyári sztorija ezéhez képest egy angol favicc. Karakterek? Hát... Lehetsz ember, vagy fél-Aeterna... nem sok választás. Sztem a legjobb pörgés onnan kezdődik, amikor Northrealmot felszabaditod, kihozod a fogságból Naratzul Aranthealt, és megindul a forradalom Barateon ellen. Alig birtam letenni hajnalokig:) Vasat eszi szépen.

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • MeszarosB.

    tag

    válasz Varlaisaran #9703 üzenetére

    Azért legközelebb kiírhatnád a hozzászólásod elé hogy spoileres.

    Én speciel régen kijátszottam már a Nehrimet, de mindig utálom ha lelövik előre a történetet.

    Egyébként én csak ajánlani tudom, annak ellenére, hogy ingyenes, közel olyan jó mint az alapjáték.

    Jah és szerintem fontos megjegyezni hogy német szinkronos, választható angol felirattal.

    [ Szerkesztve ]

    Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz MeszarosB. #9704 üzenetére

    Ja, mindig elfelejtem:( Elnézést. Bár ilyen nagyvonalakban nem ártalmas, ugyis 4568435634759345 helyen akár véletlenül is elolvassa ha rákeres. Nade ja:)

    Igen, német szöveg, ami felháborító, nem mellesleg zavaró az angol szöveggel együtt, de ennyi belefér. Nameg install után kötelező az update, mert sok quest bugzani fog.

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • raus

    aktív tag

    válasz Varlaisaran #9703 üzenetére

    Köszi :)

    Mar elkezdtem, de meg csak a banyaban boklaszom az elejen. Tetszik. Nemetül jatszom es nagyon elvezetes, szep a nemet nyelv(kövezzetek meg erte). Bar a szep Magyar Anyanyelvünknek nincs parja. Ez az egesz tünde, goblin, ork, boszorka fantaziavilag az ösi magyar mese es mondavilagbol ered.

    Mas...A Skyrim nagyon ott lesz a szeren elnezve a kepeket meg amiket irnak rola. Nagyon varom mar az ev veget.

  • raus

    aktív tag

    Mondjatok par modot amivel igazan ki lehet maxolni az eredeti oblit. Meg olyat ami elvezetesebbe teheti a jatekmenetet es hasznos szerintetek. De maradjon termeszetes a grafika csak nagyfelbontasubb mint az eredeti. A Qarl`s TP 3 megvan. VRAM es RAM is van böven.

    [ Szerkesztve ]

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz raus #9707 üzenetére

    Érdemes, sőt alap átolvasni az 1-hsz-ben foglaltakat, ahol szépen össze van szedve minden.

    A tündék a magyaroktól... khmmm... na azt hogy?Tolkien agyszüleménye úgy abban a formában mind az egész koncepció mint maga a sindarin. Hogy jön ide a magyarság? Ezt kifejthetnéd, lévén két elf nyelvet is beszélek hellyel közzel, de vért izzadtam velük addig, és valahogy _semmilyen_ magyarság-érzést nem véltem felfedezni bennük:D

    Hogy mitől megy gyorsabban, az ilyen ennyiszeresannyiszoros fullhádés AA HDR meg a többi jóistenverése engem hidegen hagy, így azokba nem szólnék bele.
    Igy inkább az élvezetessé tételre fókuszálnék. Ami élvezetesé teszi? Erről is lehetne írni egy naprakészen tartott cikket, milyen modok mire jók, mi a jó, mi a szr, stb.

    Alap, elengedhetetlen ugye a 0416os patch, az OBSE, és lassacskán az OBGE is, de utóbbit béta-sága miatt még nem ajánlom, csak ha szeretsz henkölni.

    OBSE az Obli script extendere
    OBGE a grafikus extender.
    Egyik sem plugin, mint bemásolgatós dll téma.

    Mivel ez tág fogalom, igy belökök ide egy load ordert, az enyémet. Elég sok hasznos, haszontalan expansion van benne, nameg szénnétuningolva. Én a helyedben nem qtpvel kezdeném, hanem amitől valóban jobb lesz a játékélmény. De mivel nem vagyok a helyedben, igy rád bizom mi érdekel az alábbiakból:)

    Oblivion.esm - Az alap esm.
    All Natural Base.esm - "All Natural" csomag, alább több pluginje van - időjárás/természet mod.
    Cobl Main.esm - COBL core pluginje, ez is egy elég elterjedt hasznos bővités, szerintem mára alap.
    DLCShiveringIsles.esp - Ez a Shivering Isles bővitmény.
    Natural_Weather_HDR_with_darker_Nights_by_Max_Tael_RD.esp - Időjárás plugin, csak a Ryu Doppler verziót szedd le ha ez kell!(RD)
    Natural_Habitat_by_Max_Tael.esp - Előző pligin tartozéka, élővilágot módosít.
    All Natural.esp - All Natural csomag segéd esp-je, ld. feljebb
    All Natural - SI.esp - Mint fent, csak SI-hez
    Immersive Interiors.esp - Beltereket módosít oly módon, hogy _kilátsz_ az ablakokon, és pont azt amit onnan látni kell!! Nehéz felrakni, de iszonyatosat dob a gamán.
    Immersive Interiors - Lights Addon.esp - Előzőhöz tartozik.
    OBGE - Liquid Water.esp - OBGE víz bővitménye. Számomra ez a víz plugin, a hibái, és a viszonylag nehézkes install ellenére is.
    Echo_ChapelChant.esp - A templomokban gregorián kórus, néha orgona szól.
    MIS.esp - More Immersive Sounds, hangkészlet bővítés, összefadelt, gyakoribb változatosabb hangok.
    MIS New Sounds Optional Part.esp - Előzőhöz tartozik, plusz hangkészlet (farkasvonyitás, ayleid szellemek a romokban, mittudomén.
    Distant Chapel Bells.esp - Városon kivül/távolról is hallatszik a harangozás.
    PCSoundSafana.esp - Fogalmam sincs, mi ez, most tünt fel hogy ez is fentvan:D
    All Natural - Real Lights.esp - All Natural csomaghoz tartozik.
    VanityCameraSmoother.esp - "TFC" módban a kamerakezelés lassitja, lehetővé teszi a normális pozicionálást fotózkodáshoz (pl erre is jó).
    personality_idles2.esp - Az "Idle" animációt cserélgeti, tehát az egyhelyben álló, váro karakternek megadható bármi egyéb anim.
    P1DanywhereSittable.esp - Egy kispárna, amit magaddal víve szinte bárhol leülhetsz.
    P1DseeYouSleep.esp - Alváskor látod magad... alvórucit felveszi, ágyba bekászálódik, csicsikál, kikászálódik, átöltözik, stbstb
    StandingJOJO.esp - Pózolóplugin.
    Landmarks, w Wells.esp - Minden objektumhoz, helyszínhez rendel egy map markert, azokhoz is amihez vanilla Obli nem tesz, pl ayleid kutak, stb.
    DLCOrrery.esp - Gyári bővités, a csillagvizsgáló
    DLCMehrunesRazor.esp - A gyári Mehrunes razor bővitmény
    DLCSpellTomes.esp - Ez is gyári cucc, nem érdekes
    TFF_Races_Base_RSM.esp - Test/arc műdositó plugin. Ezzel csinálhatsz mangafejü japániskoláskislánytestü trollölő kardosribancokat, amikkel tele a TESNexus is.
    AyleidFiringa.esp - Ayleid nyakékek.
    0FallenOutfit.esp - Ribancruházat plugin.
    HGEC Boots.esp - Mint feljebb
    LongTop.esp - Ez is
    SexyTops.esp - Ez is
    Tail_Amulet_Converter.esp - Ne szedd le, ez egy vacak...
    Cobl Glue.esp - COBL része
    Cobl Si.esp - COBL része
    Cobl Tweaks.esp - COBL része
    Ivellon.esp - Az egyik legremekebb kalandplugin TES4-hez. Ajánlom!
    GDS.esp - Goranga Dating system. Párkapcsolatok, hézasság létesitése, meg minden ami ezzel jár...
    GreenGables.esp - Egy nagyon szép playerhome.
    LostSwordOfTheAylied.esp - Az An Aranecey nevü Ayleid bicska megszerzése, bitroklása válik lehetővé a plugin által.
    LostSwordOfTheAylied - OBSE Add-On.esp - Előző része
    The Ayleid Steps.esp - Egy iszonyatosan jó, és nehéz kaland plugin
    Veldin.esp - Egy ayleid kastély, telistele élő, hus vér ayleidekkel. Néha barátságosak, de általában el akarják vágni a torkod. A plugin drasztikusan emeli az "Elven Cuirass" tulajdonságait, már már god szintre, igy aki ezt nem szereti, hagyja.
    White Gold Top.esp - White Gold torony tetejére való feljutást teszi lehetővé, szép kilátást biztosítván.
    Knights.esp - KOTN espje.
    MannimarcoComplete.esp - "Mannimarco nem halt meg és meg kell mentened a világot" plugin. A végén lesz egy igen érdekes döntés elé teszi a játékost!
    Natural_Vegetation_by_Max_Tael.esp - Növényzet módosító - több, szebb, változatosabb nővényzet.
    faster-grass.esp - Időlassított Obli alatt arányosan változtatja a fü "hajlongási" sebességét, azaz kisebb szorzóval nem lesz merev, mozdulatlan a táj.
    HaroK_Arrow_Forge.esp - Ez egy FOS, már nem aktiv.
    Andrews_No_Quest_Items-6729.esp - Minden quest itemet sima item-é alakit, azaz eldobhatod, leteheted.
    No_Smiling.esp - Nagy dispositionnal nem mosolyognak az NPC-k idiótán az arcodba.
    Eroblivion.esp - Pózolóplugin.
    ScriptIcon_Replacer.esp - MIS része.
    Unlimited Rings 1.0.esp - Végtelen számu gyürüt hordhatsz.
    Unlimited Amulets 1.0.esp - Ugyanez amuletekre is.
    Quest Award Leveller.esp - Jutalomként kapott leveled tárgyak, fegyverek a játékossal automatikusa leveleződnek, azaz fejlődnek, minél "erősebb" leszel.
    Quest Award Leveller - Mehrunes Razor.esp - Mehrunes Razorhoz a fenti.
    Quest Award Leveller - Knights of the Nine.esp - KOTN-hez a fenti.
    BasicInstinct.esp - Pózoló, és egyéb plugin.
    EnchantmentRestore.esp - Enchanted itemek, fegyverek idővel (beállithatóan) visszanyerik töltöttségüket.
    EnchantmentRestore_Wells.esp - Ugyanaz mint fent, csak ez Ayleid kutak környezetében teszi ezt lehetővé.
    svaReEnch_1C.esp - Reflect spell varázslatok használata enchantkor.
    300ft_crime_detection-7319.esp - Bünelkövetés, pl. lopás mások általi észlelése, de nagyobb rádiuszon belül, azaz nem fog Cheydinhalból lerohanni a guard, mert Chorrolban loptál...
    actors_in_charge.esp - Pózoló/mimika animációs plugin.
    77_Umpa_Animation.esp - Pózoló/táncolós plugin.
    EFGAddPose.esp - Szintén
    shinyEmotions.esp - Beállítható arckifejezések, érzelmek az Actor arcára
    Slof's Sexy Anims.esp - Pózolós
    Soya 4 Hair Pack - English.esp - Hajbővítmény.
    All_hair_and_eyes-1841.esp - Minden hajtipus minden fajhoz választható (csak new game esetén ofkorz)
    Ayleid.esp - Ayleid karakterek létrehozása. Néhány questnél hibázik (mint MINDEN sajátfaj plugin), de orvosolható.
    TFF_Races_Base.esp -Fantasy Figures, a fenteb emlitett test mod egyik komponense.
    Beautiful People.esp - BP, sztem mindenki ismeri, arc/test módosító plugin.
    Biene Amelion Saved.esp - Annál a bizonyos Fighter's guild köldetésnél Biene életben marad.
    Mark And Recall - Normal Spells.esp - Önmagáért beszél. Megjellölsz egy helyet, oda visszatérhetsz - varázslattal.
    Rain.esp - Belső tereken is hallatszik az eső hangja, csak tompábban.
    Myfirstmod.esp - Enyimplugin, egy 600-as Reanimate spell:)
    Reflect and Restore Enchanting.esp - Enchantkor használhatóak a reflect/restore damage/spell varázslatok.
    ColourWheels_Sexy_casual_wear.esp - Ribancöltözék
    Colourwheels_Sexy_Ts.esp - Ez is
    Navel Piercings Enchanted TAIL.esp - Alapértelmezés szerint hölgy karakterek részére mindenféle testékszer, bizbaz.
    DD.esp - Ribancruhák
    Passive Mudcrabs 1.esp - Nem támadnak a mudcrab-ek. Ahogy gyárilag is kellett volna lennie...
    Bank services.esp - Felraktam de még nem próbáltam ki.
    Pet Dog.esp - Kapsz egy bivalyerős farkaskutyát, Ronust.
    111160Os_Arrowmania.esp - Erősebb, hathatósabb ijak, vesszők. Nem ajánlom, mert szétcseszi az ijak, vesszők neveit, mivel OROSZUL akarja megnevezni azokat:S
    PT-AyleidSanctum-WithAltars.esp - Ayleid Sanctum, egy ayleid player home.

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Jorus

    nagyúr

    válasz Varlaisaran #9703 üzenetére

    No, ezt szerdán megnézem! :) Lesz egy kis időm játszani végre! :)

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • Jorus

    nagyúr

    válasz Varlaisaran #9708 üzenetére

    Naffene, nem csak nekem fájt ez a rendkívül szomorú pontja a játéknak? :DDD
    Azonnal feltolom, ha hazaérek! :)
    Biene Amelion Saved.esp - Annál a bizonyos Fighter's guild köldetésnél Biene életben marad.

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Jorus #9709 üzenetére

    Hát akkor jól huzzál bele:D Iszonyat sok játékidő elmegy, ha először tolod, olyan érzésed lesz mint amikor kijössz a börtönből, nézel körbe, szembe veled Vilvern, hátul a white gold, azt se tudod merre hova wtf. Nálam legalábbis igy volt először. Itt ráadásul nincs fast travel (mod már van rá:D), sokkal mozgalmasabb minden, mindenhol akad látnivaló kipróbálnivaló, vagy csak simán megfog a táj, mert meg fog fogni; én ahogy kijöttem a Shadow Song-ból, lágy eső esett, körülöttem olyan táj, amilyet Obli alatt nem láttam sosem, komolyan szinte éreztem az esős erdő illatát... nagyon el van kapva a Nehrim atmoszférája. Én mondjuk nem vagyok egy ilyen szupergyors heccsátosztogató villámkezü gémer mint a háztetőkön röpködő codosok, csések, pláne hogy néha órákig csak nézelődök, kóborlok... ezt figyelembevéve másfél hónap volt a játékidőm:) Előtte ajánlanám körbenézni Nexuson, akad néhány hasznos mod, javitás-plugin Nehrimhez, ilyen a grass fis, a fast travel, stbstb.

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Jorus #9710 üzenetére

    Igen, rosszul éreztem magam, komolyan. Mondjuk nálam most is halott, mert azután fedeztem fel a modot, miután végeztem a küldivel. Enyhítette a dolgot, hogy a végén különös kegyetlenséggel elkövetett emberölést hajtottam végre Magliron, a kis szarházin, akit aztán jóféle módszerekkel feltámasztottam és fél órán át játszottam vele, ugye felénk, ayleideknél ezek a dolgok különösebb gondot, sem lelkifurdalást nem okoznak:D

    Másik eset, amit meg lehetne moddolni, az a Bruma Magesguild, ott is sajnáltam őket, legalább egy még maradhatott volna. Dehát Mannimarco egy köcsög, mit vár az ember tőle.

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    Angawey Abaye Malatu-Sancre Tor, vagyis az "igazi Sancre Tor" a new-wave Ayleidek White Gold-ja:) Vagy valami ilyesmi... Merőben más struktúra, de igazi ayleid design. Jó ha negyedig kész. Teljes belterei vannak (még nem járhatóak, interconnect kell), emeletei ugyanúgy lesznek, mint a régi White Goldnak, csak imperial stilus helyett valami szép fehér.

    A környékéről még nem fotózok mert kupi van, holnap estehajnalban már szebb lesz...

    Malatu Sancre Tor

    Nincs akkora mint a régi de masszivabb és szebb.

    A legfelső szint á'la Godrays (egyben jó példa az OBGE jó oldalaira)

    Igen...:)

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Jorus

    nagyúr

    válasz Varlaisaran #9711 üzenetére

    Nemsokára indulok haza (mármint Magyarországra), sajna itt sincs fast travel, hacsak nem számítjuk annak a repülőt :), úgyhogy kora este már rántom is lefelé a Nehrimet, aztán megyek csodálkozni és álmélkodni. :)
    Mondjuk sima Oblival is szívesen játszom, asszem jelenleg 5. szinten álldogál a High Elf-em. No, de ha tényleg ennyire jó ez a Nehrim, akkor ez lesz most terítéken, ha épp van egy kis időm munka és iskola mellett.
    Aztán, amire végignyomom, remélhetőleg itt lesz már a Skyrim is.

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • Jorus

    nagyúr

    válasz Varlaisaran #9712 üzenetére

    Arielle Jurard még jó kis csaj, de valahogy mindig úgy alakul, hogy legyakják szegényt. :) Pedig én mondom, talán a leginkább pöpec csajos az alap Obliban. :)

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • Jorus

    nagyúr

    Nyahh, kivágtam magam a bányából. :)
    Tényleg lenyűgöző a látvány, a hangulat és a zene. A német szöveg kicsit necces, de elmegy. A távoli tájak elmosódása kicsit érdekes, olyan, mintha rövidlátó lenne a karakter, esetleg részeg. :)
    De tetszik, én mondom, tetszik! :)
    Mondjuk jó nehéz. Épp most murdelt meg a karakterem, mert kivégezte egy pókica. :)

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • Jorus

    nagyúr

    Megvan a fílingje...

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Jorus #9716 üzenetére

    Igen, merőben más harcmodort követel mint az Oblivion. Én a játék felénél olvastam el a készitők tippjeit, meg egyáltalán a readme-t (ahogy szoktam is):D Kihangsulyozták, hogy mindennél előbb való a védekezés (blocking)... erre magam is rájöttem két hét játk után:)
    Én jó 15.szintig szimplán menekültem komolyabb ellenfél elől, pl egy pók ilyen volt, pedig voltaképp nem nehéz megölni kezdőként sem, vagyis nehéz de nem végzetes eset.
    A homály ugye a DOF, én nem birnék élni nélküle, a hibái ellenére. Nekem megszokás kérdése volt OBGE alatt is:D

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Jorus

    nagyúr

    válasz Varlaisaran #9718 üzenetére

    Nagyjából olyan szinten megy egyébként FPS-ben alapon (mármint mindent max-ra húzva, de modok nélkül), mint a sima Obli a szokásos modokkal.
    Az elmosódottság tulajdonképpen természetes, mármint életszerű, csak szokni kell.
    Megyek is goblinra vadászni Erikkel. :)

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • MeszarosB.

    tag

    Szerelem első látásra. :Y

    Már csak meg kell tanulnom oroszul.

    [ Szerkesztve ]

    Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

  • katt777

    félisten

    VGA-T AKAROOOOOK!
    Asszem megpróbálom mégis X4500-on. Biztosan mazochista vagyok... :U :W

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Jorus

    nagyúr

    válasz katt777 #9721 üzenetére

    Kicsit. :D

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • Jorus

    nagyúr

    válasz katt777 #9721 üzenetére

    Megyek kalandozni kicsit Vyn-re, fotózzak neked szép tájakat? :)

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Jorus #9723 üzenetére

    Igen!
    E hónapban veszek új konfigot, onnantól majd nálam is Nehrim lesz a program.

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Kareszovics

    addikt

    válasz Jorus #9717 üzenetére

    Most ahogy nézegetem és a fórumtárs is írta: DOF-ot hogy csinálsz Obliba? :Y :)

    http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

  • Jorus

    nagyúr

    válasz Kareszovics #9725 üzenetére

    Nem Obli, Nehrim. :) Alapból ilyen.

    OFF: a hétvégén ott voltunk felétek, Kétpón. :)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • Kareszovics

    addikt

    válasz Jorus #9726 üzenetére

    Kétpó az menő... :DDD

    Mondjuk még csak az Almásy Kastélyhotelben voltam kétszer céges bulin, sötét téli estén, úgyhogy sokat nem érzékeltem a környékből. :D

    http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

  • Jorus

    nagyúr

    válasz Kareszovics #9727 üzenetére

    Mi is ott voltunk lakodalomban. :)

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • Kareszovics

    addikt

    válasz Jorus #9728 üzenetére

    Na kinek volt lagzija? Tán mezőtúri illetőségű?

    A többiektől bocsi az off-ért. :R

    http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

  • Jorus

    nagyúr

    válasz GypsFulvus2 #9724 üzenetére

    Arra készülj fel, hogy nagyon nehéz. :) Középen hagytam a csúszkát, de nagyon durva. :) Legalábbis merőben szokatlan, hogy 5. szinten élet-halál harcot kell vívni egy farkassal, és szám szerint 11 nyílvessző kell egy kerge szarvas legyakásához. Ó, és sötét van. Nagyon sötét. Durva. 65-ös gammán tolom, de ha lemegyek egy barlangba, akkor fáklya nélkül halott vagyok. Semmit sem látni, csak jön egy Ghoul, és kampó. Meg picike csontvázak baltával. :) Szal tetszik, nagyon is. :)

    Kareszovics: haver nősült, ő pesti, az újdonsült ara valahova odavalósi, majd megkérdem, pontosan hova is. :)

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Kareszovics #9725 üzenetére

    Obli alá is van lehetőség DoF mellett egyéb dolgokra is, mégpedig az OBSE-OBGE révén.
    Lowlevel-nyulkálós-henkölős cucc, pár dll az egész meg néhány shader és config file, de megszivja vele az ember a harcif**zt mire első rúgásra indul CTD/BSOD nélkül. A Nehrimbe is ugyanezt ágyazhatták bele. Jelenlegi állapotában lehetőség van moduláris shaderek használatára, mintha az Oblira felraksz egy modot, kb hasonló. Az alap OBGE önmagában semmit sem csinál, össze kell állítani egy shaderlistát (shaderlist.txt segitségével). Van SSAO, HBAO, DoF, GodRays, mindenféle grafikus effektek (hasonlóak mint a képbuzerátorokban), színeffektek, illetve van egy vízmodulja, amit külön dicsőszopás pöccreindulósra beállítani. Meg tudod verni vele a Nehrimet kinézetre, a mostani OBGE már előrébb tart mint az akkori, amit a Nehrimhez használtak (OGE szerintem, ennek az elődje).


    GodRays, Dof, RingSSAO együtt


    Ez pl egy DoF "makró":)

    Na a vizestájas meg nem fér fel már, majd később.

    Nexuson megtalálod demo képeikkel együtt, de játék alatt fog igazáb megb..ni a látvány.
    Aki megpróbálja és asztaltverne mert szétdőlt az Oblija, szóljon, segitek benne - de savegamekat backup előtte!

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Jorus

    nagyúr

    A tanulás szüneteiben kicsit Tamrielen is kalandoztam. :) Klasszikus, giccses képeket lőttem, pl... :)

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Jorus #9732 üzenetére

    Ez Bravil melletti kisszigeten van, szembe Forlorn's Watch, és Bawn, ugye?:)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Jorus

    nagyúr

    válasz Varlaisaran #9733 üzenetére

    Úgy-úgy, bár a kis sziget tőlem balra van, én meg a parton, de a többi stimmel. :)

    Dél felé folytatva utam, bekukkantottam a Reedstand Barlangba, és valami bug folytán szinte minden ládikóban boss-level treasure volt. Találtam 2 db 800 arany körüli kesztyűt, 3 db spell-visszaverő amuletet 5600k arany darabja, meg bűvös fejszét, meg minden egyebet... furcsa volt.

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • Jorus

    nagyúr

    Nahh, tegnap újra megtaláltam kedvenc romomat, Atatart. Egyelőre csak gyakni meg lootolni mentem, nem Blacwood Company-sokat irtani, de nagyon jó volt. Az egyik legszebben kidolgozott ruin, sok helyen 3-4 szinten helyezkednek el a folyosók, erkélyek, gyilokjárók, platók, lépcsők. Egyszerűen gyönyörű. Az ember csak áll, és bámulja a letűnt idők emlékeit. Aztán gyorsan begyűjtöttem a három Varla követ.

    Varlaisaran: nincs vmi jó sztorid Atatarról, az ősi időkből? :)

    Aztán észak-kelet felé haladtam tovább, és a Részeg Sárkány fogadó mögött rábukkantam Welke romjaira. Egy Ayleid szobrocskát begyűjtöttem a főteremből.

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • Varlaisaran

    senior tag

    Malatu-Sancre Tor lassan elkészül, A main hall teljesen felépitve, elvileg végleges. Kezd valódi release szaga lenni az előző nekifutásokhoz képest. Lassacskán már egy realm lesz belőle nem is sima player home:D

    p.s.: Szorrika hogy ilyen nagy, de nem'tom hogy lehet azt csinálni hogy kiskép+link legyen.

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Jorus

    nagyúr

    válasz Varlaisaran #9736 üzenetére

    Vagy azt csinálod, hogy a PH!-ra töltöd fel (post közben a szmájlik alatti mezőben), ekkor elkészíti a kis méretű (fórum-konform) képet, és egy linket a teljes méretű képre. A másik, macerásabb lehetőség, hogy legyártod 400*300-asban is, és az eredeti (nagy) képet, és a kicsit is feltöltöd vhova (imghost, kepfeltoltes, picasa, akármi). Aztán a postnál aszondod, hogy Kép, majd megadod a pop-up-ban a kis kép URL-jét, ezután kijelölöd az egész html részletet, és aszondod, hogy Link, és ott meg megadod a pop-up-ban a nagy kép URL-jét és kész is.

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Varlaisaran #9736 üzenetére

    Qrvjól néz ki. Te tervezted? A textúrák felbontása gondolom még változni fog, mert néhol elég homályos. Az a makró kép a virággal meg bexarás.

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz GypsFulvus2 #9738 üzenetére

    Igen, ez már saját tervezés, vanilla elemekből, de saját textúrázás minden. Igen, a "gyári" sárgásfehér kőfaltextura homályoska néhol, azokat a gyári 512x512es Camoran's Paradise textúrakészletből szedi. A márványok, aranyak, fák(mert lesz még fa is) azok 1024x1024esek. Nem tudom mit kezdjek a régi texturákkal, mivel kellenek, hogy ne szakadjon el az eredeti ayleid stílustól, és ne is üssön el az előzőekből annyira. A vázszerkezet henkölt/átfestett CPArch elemekből áll, vagyis a gyári Camoran boltivek (Carac Agaialor) keményen átskálázva, a főtartó pl. 4.2-szerese az alapmodellnek, igy vele a textura is felmegy/taknyosodik.Esetleg QTPből ki lehetne halászni a Camoran texturákat, de arra meg engedélyt kell kérni stb... meglássuk.

    Egyébként fogalmam sincs mi legyen release-ként. Ha minden helyére kerül csinálok egy map-et neki, és ha lenne ismét kedve(tek) lorezni, sztorit/questet gyártani mellé, akkor nem playerhome besorolást kap egy immáron negyed Cyrod méretü kisrealm:D

    Jorus:

    Köszi a tippet, mivel Nexuson hostolom egy ideje, nem akartam (és nem is tudtam mert letelt a helyem) ide feltölteni. A kisképes modszer jolesz, meg Nexuson ugyis ottvan mind akit érdekel.

    Amugy Atatarról semmiemlékem nincs, viszont a nevét sem értem mi akar lenni. Ata Tar, azaz Apa Erdő/Apa erdeje??? Ceyatatar ugyanez csak a Cey miatt "sötét"ebb?:D Szerintem az ősökre utal a neve, de akkor nem értem miért nem Aldmeritar vagy valami... fene érti néha:D Azon a környékenm érdekes nevek vannak.
    Welke (gyermek), Arpenia(dicsőség), Wendelbek(nincs rá szó, de szerintem a Welke-ből deriváltatott, lásd ugyanigy Wendir-nél), aztán Atatar (Apák erdeje talán). És mindezek csak délen egy régióban vannak. Biztos véletlen, de érdekes:)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • katt777

    félisten

    válasz Jorus #9723 üzenetére

    De geci vagy, batman! :(( :W
    A VGA-elvonási tüneteim nem csillapodnak! :O

    Nehrim teljesen külön játék, nem kellenek az oBLI MODOK? Csak mert akkor nem kell majd annyit vacakolnom a telepítéssel.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Jorus

    nagyúr

    válasz katt777 #9740 üzenetére

    Hihi. :)
    Amúgy ja, Nehrimhez nem kell semmi, csak a két adat file, és annyi. A telepítés is rém egyszerű. Persze vannak ehhez is modok, de én nem használom - egyelőre. Mondjuk elég para, hogy egyfolytában menekülni kell minden elől. :D

    Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Varlaisaran #9739 üzenetére

    Aha. Valamit kezdeni kéne vele, mert így nagyon "mozaikos" a textúraminőség, és ezért feltűnő.
    Hát amit a Lore-ban Ayleidekről tudtam, azt anno rádöntöttem abban a gigahoszú privátban. Deakkor még az volt a terv, hogy Tamriel 2.-t csinálsz, és ennek megfeleően valami nagyszabású dolgokban gondolkodtunk: vsszateleportálás az ayleid korba stb.
    Ha most ez kisebb szabású dolog, akkor is azt javaslom, hogy nézd meg azt a régi üzenetet, és válassz ki egy megfelelő részt, ami illik ennek a mod-nak a nagyságrendjéhez. Aztán lehet ötletelni, questet gyártani, abban szívesen segítek.

    Ceyatatar nevéről rémlik, hogy olvastam valamit az Imperial Library-ben, majd utánanézek.

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz GypsFulvus2 #9742 üzenetére

    Igen, meg is van a lore tananyag, itt olyan értelemben értettem, hogy a gyári lore alapján akár kreálható, továbbvihető, az alapján ötletezgetni erre a világra, akár egy új ayleid birodalom, ahová anno menekültek pár maroknyian, stbstb... bármi. Tamriel2 megfulladt, mert nem bírok rendes klónt késziteni, ember nincs aki azt lemásolja, childworldspace-es módszerrel pedig összefügg a régi Tamriellel, és a modosítások befolyásolják azt. Ezért lett Angawey, meg hogy legyen már valami a félkész shotokon kivül:) Hogy mekkora szabású, az teljesen mindegy, akár Tamriel méret is lehet, csak tovább kell faragni a landmasst. Most sem kicsi; az eddig felepített Nilichisel, Lattamathi, Sancre Tor hármas között-körül van erdő, folyó, minden egyéb; a landmass-e kb mint Colovia, beleértve a lakatlan darabjait is. Más kérdés hogy nem akarnék ismét belefogni olyanba amibe beletörik a bicska.

    Ceyatatarról írtak könyvet, valami utazó ha jól emlékszem...

    "Ceyatatar is described in the book Glories and Laments, according to which Ceyatatar translates into "Shadow of the Fatherwoods". However, the Ceyatatar described in Glories and Laments bears little resemblance to the Ceyatatar that you actually explore."

    Igen, Cey, vagyis árnyék, nem sötét, bár határeset. Továbbra sem világos miért Faterwood, miért nem Aldmeritar, ha innen jön a jelentése.

    "According to The Song of Pelinal, v 3, Ceyatatar was the site of a duel between Hadhuul the Fire King and Pelinal Whitestrake. Like many others it ended in victory for the Divine Crusader."

    Ehhe... Tehát itt nyomták le Hadhuult, akitől származtatik a karakterem, Leana Goriluch. Szegény ősfater, látná azt hogy a kislánya Pelinal-al trécsel, mitöbb még divine crusader is lett belőle:D

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Varlaisaran #9743 üzenetére

    Valamit akkor most nem értek. Azt mondod, hogy Tamriel2-t nem lehet megalkotni, ugyanakkor a készülő mod akkora területre terjed már ki mint Colovia. Nem mondom, a kettő között van méretbeli különbség, de már nem nagyságrendbeli. Akkor a landmass mégiscsak módosítható-faragható épelméjű sebességgel?

    Annak idején olyasmit terveztünk, hogy a hős valamilyen teleport/varázstekercs hatására átkerül az Ayleidek idejébe, Alessia korába, ahol az a feladata, hogy valamiféle menedéket biztosítson a kiirtás szélére került Ayleideknek. Ez lehet valami olyasmi, mint amit Kagrenac alkalmazott a Dwemer esetében, de izgalmasabb, ha valami "időburok"-ba teszi a népességet, ami a megfelelő pillanatban kinyítva lehetőséget ad némi revansra... Hősünknek ehhez be kellett volna szivárognia Pelinal-ék táborába (ezért kellett az Ayleideknek egy ember erre a célra), és mindenféle varázstárgyakat megszereznie, vezetőket megmerényelnie, ilyesmik. Ez volt a nyers ötlet.
    Végül is, ha nem lesz Tamriel 2. az ötlet második fele alkalmazható. A Septim vonal kipurcant, itt az ideje a visszatérésnek.
    "Tamriel lakói egyszer csak arra lesznek figyelmesek, hogy a coloviai határvidék irányából fényes kék villanások láthatóak. Először újabb oblivion-kapuk nyitásának vélik a dolgot, de az odaküldött felderítők arról számolnak be, hogy az egykori aylied romok újra teljes pompájukban tündökölnek, és körülöttük Ayleidnek látszó elffélék nyüzsögnek. Skingrad grófja, mivel különösen fenyegetve érzi magát, üzenetet küld hősünk számára, hogy vizsgálja ki, mi a francnyavaja történt..."
    Egy ilyen indítás, mondjuk?

    Cayatatar: Jól rémlett akkor, ezt a könyvet olvastam. Úgy értelmeztem, hogy a "Shadow of the Fatherwoods" -ból a "Fathetwoods" valami olyasféle jelentéstartalommal bírhat, mint a német-germán kultúrkörben a "Fatherland".
    Hadhuul lenyomásáról már én is írtam neked abban a privátban, az utolsó bekezdésben, "Alessia korában biztosan létező Ayleid királyságok" -nál:
    "Ceyatatar (Ceya-tar), királya Hadhuul (Fire King). Ő volt a legkegyetlenebb, Pelinal hívta ki és ölte meg őt is."
    Pelinal akkoriban többek között azzal foglalatoskodott, hogy sorban kihívta és kinyírta, az Ayleid városállam-királyságok uralkodóit. Emlékszel, Hadhuul volt az, aki a fény helyett annak tisztátalan formáját, a tüzet imádta, és mindenféle elevenen elégő áldozatokat nyomtak Ceyatatar-ban, többek között gyerekeket is. Drogokat is használtak. Lehet, hogy innen származik a "Cey", mivelhogy erre a királyságra árnyék vetült, mivel ezt az elfajzást már a többi Ayleid királyság sem nézhette jó szemmel...
    Szóval egy ilyen őssel én nem büszkélkednék... ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz GypsFulvus2 #9744 üzenetére

    Landmass méret létrehozható, nem a terület nagyságával van problemma... nade hogy faragom ki pont Tamriel formára? Ez az én bajom. A child worldspace lehetővé tenné ezt, pontról pontra megegyező landot ad, tök üresen. De ott az a baj, ha módosítok valamin, vagy LODot generálok rá, az rejtélyes módon belepiszkál a valódi Tamriel világába, erről mutattam anno shotokat is, lukas föld, hiányzo testurák, miegymás. Ha independent worldspace van, akkor viszont manuálisan kéne megrajzolni Tamrielt, na azt nem vállalnám be, egyedül semmiképp. Mivel nincs lehetőség copy paste-ra heightmap editorban, igy azt lehetne csinálni, ahogy anno Lyramiont készítettem: A játék gyári map-ját körberajzoltam filccel a monitorra, heightmap editben meg megfestetem a landmasst. Itt viszont kötve lennék, minden egyes hegynek völgynek ott kell lennie, ahol. Próbáltam mindenféle módszert, landscape mergingtől kezdve hackelve átmásolgatni a heightmap datákat, de nem vezettek sikerhez sajnos. Legjobb amit ki tudok hozni, az egy nagyvonalakban "hasonlító" földkupac - az meg nem az igazi, nos ezért tettem le Tamriel2-ről.

    A germán kulturkörben mit jelent voltaképp a Fatherlands?
    Én nem tudom másképnt felfogni a Father utalást mint az Aldmerit. A Cey lehet erre is utalás, nade van egy Atatar, és van egy Cey-Atatar, vagy Atatar Ae Ceye, a kettő nem lehet véletlen.

    Hadhuul meg ja, hát az ember nem válogatja meg az őseit:D A tüz pedig jo dolog, az öregek utálták csak, modern gondolkodású ayleid szereti a tüzet:D
    Ha Ceyatatar árnyat vet a többiekre, akkor inkább a többi utalkodó is jó ha befogja a száját, ők sem a humanitárius, karitativ tevékenységeikről voltak híresek:D

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • katt777

    félisten

    válasz Jorus #9741 üzenetére

    Nem menekülök semmi elől, mert a zsákmány mindig elpusztul. ÉN vadászok. ;]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Varlaisaran

    senior tag

    Angawey Sancre Tor komplexuma első futtatáskor. Némileg javítottam a texturák egy részén, de a fő gondot most a vizszintváltoztatásból eredő hiba okozza, ami lehet LOD hiánya is, bár nemtudom... Az erdő mellett a vizszint fel van emelve, a vizesések után pedig normál (0), Ha az ominozus cell-ben tartózkodom, akkor a másik cell-ekben is az aktuálishoz emeli a vizszintet (nem kéne pedig); ha a vizesésnél járok, akor a felső szintről tünteti el a vizet az előző cellben.Egyébként meg faszásan alakulgat.

    Angawey - Malatu Sancre Tor testing 1

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Varlaisaran #9747 üzenetére

    Azaz, a helyes link ez itt...

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Varlaisaran #9748 üzenetére

    Szép. jól megcsináltad, hogy ne legyen kriptahangulat. Belső részekbe még nem lehet bemenni?
    Fatherland- ez egyszerűen az "anyaország, anyaföld, haza" jelentésekkel egyezik meg kb, csak a germánok erősen patriarchálisak. Csak azt akartam ebből kihozni, hogy abban a kifejezésben sem az "ős" szerepel, hanem az "apa"/ atya" kifejezés.

    Ja, a többi Ayleid király legföljebb halálra dolgoztatta az ember rabszolgákat. Hadhuul viszont elevenen elégette őket... micsoda pazarlás! ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz GypsFulvus2 #9749 üzenetére

    Belső részei, meg a legfelső toronycsúcs -ahova fel is vittem a kamerát- interior blockként vannak, de nincsenek becsatolva az exteriorra, a szerkesztésben bonyolizáló és idegesitő a sok door marker. Most rakosgatom le a füveket (egyesével :W ), meg a többi aprócseprő szirszar a helyére kerül. Aztán meglássuk merre tovább. A release is neve megvan már, Adabala (isteni erő), a hasonlo simü könyvhöz hasonlóan.

    Tamriel2. Ahogy beszéltünk róla, mondom megpróbálom ismét, indítottam egy uj, clean modot, és ugyanaz a láthatatlan -de ráléphető- föld hiba jött elő; de rájöttem, ha egy adott cellbe lerakok egy akármilyen ojjektet, akkor megjelenik a föld hibátlanul (az adott cellben csak). LOD épületek látszanak, viszont ha LODot genelek rá (hogy a tényleges Tamriel2 látsszon, vagyis az üres táj), akkor a rendes Tamriel LODja is meghülyül, akárcsak az előzőekben. Szal nemtom ezzel milészen:(

    Hááááááát...

    "Men were given over to the lifting of stones, and the draining of the fields, and the upkeep of temple and road; or to become art-tortures for strange pleasures, as in the wailing wheels of Vindasel and the gut-gardens of Sercen; and flesh-sculpture, which was everywhere among the slaves of the Ayleids in those days; or, worse, the realms of the Fire King Hadhuul, where the begetting of drugs drawn from the admixture of daedrons into living hosts let one inhale new visions of torment, and children were set aflame for nighttime tiger sport." -The Adabal-a

    Hadhuul tényleg nem lehetett túl jó arc, de ahogy elnézem máshol sem lehetett sok hangjuk az emberijogi aktivistáknak:D
    Anyaföld/haza - ilyen kontextusban akár lehet a Cey-t ugy érteni, valóban.

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés