Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-28 01:11:11

LOGOUT.hu

Topic összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Tenken válasza sagit (#200) üzenetére


Tenken
őstag

Optimushoz nem kell állítani semmit. Ha belsőn is van kép, akkor biztos megy.
Csinálj benchmarkot 3dm06-al. Nézd meg mennyinek kellene lennie a kártyáddal és ha annak eléri a 80-90%-át , akkor jó vagy.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#202) sagit válasza Tenken (#201) üzenetére


sagit
addikt

Pedig nem megy, ma újra nekiugrottam reggel, fogtam egy külső monitort, rákötöttem a vga-ra és van rajta kép.

A LoL is fix 60 fps-el megy 1680*1050-be minden very high-on 1280*800 minden very low helyett. Szóval külsőn megy. És csak ilyenkor elérhető az nvidia control panel, ha nincs rákötve a külső akkor ezt írja:

Próbáltam azt is hogy rákötöm a monitort, majd azt letiltom és csak a belsőre rakok képet, de azt az intel igp vezérli.

Attól függően hogy melyik kijelzőn kattintok a speciális beállításokra változik melyik adapter hajtja őket.

Szóval nem is tudom mi legyen a következő lépés :D

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#203) GERIlla83 válasza sagit (#199) üzenetére


GERIlla83
tag

Ment a progi.
Sok sikert hozzá. :C

Olyan hülye vagy, hogy ha te lennél Zorro "Y"-t rajzolnál a falra!

(#204) sagit válasza GERIlla83 (#203) üzenetére


sagit
addikt

köszi, ma nem érek rá de holnap ránézek :R

frankó leírása nincs valahol neki? amúgy külső monitoron hibátlan a dolog

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#205) Tenken válasza sagit (#204) üzenetére


Tenken
őstag

Regizz be és kérdezd meg ITT. Régebben elég sok embernek volt ilyen gépe, valaki biztos tud segíteni.

Vagy EZT elolvasod. Itt konkrétan 2530p-re tesznek egy 460/560-ast. Elvileg simán megy belsőn. Win-t elaltatja és úgy dugja rá, majd vissza.
Ajánl egy mókolt drivert is, de azt felesleges használni, mert csak a régebbieket kellett átírni. Nem nagyon kunszt amúgy, van leírás is amivel akármelyiket át tudod alakítani úgy ahogy ezek vannak. Én is csináltam mielőtt rájöttem, hogy igazából felesleges.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#206) sagit válasza Tenken (#205) üzenetére


sagit
addikt

ezzel a guide-al kezdtem, ez alapján mertem belevágni, és úgy csináltam ahogy leírja de nem megy, még a mókolt driver-rel sem. Regelve vagyok, csak nem erősségem az angol, holnap viszont addig nem állok fel a gép elöl ameddig nem fog menni belsőn, mert mennie kell.

Amúgy ma 3* is random összeomlott az intel digp driver :/

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#207) Tenken válasza sagit (#206) üzenetére


Tenken
őstag

Lehet, hogy abból kéne újat feltenni...

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#208) Tenken


Tenken
őstag

FYI:

Aki kipróbálná a Total War: Rome II-t, az ne akarjon optimust használni, mert szarul lett megírva a program és inteles igp jelenlétében csak azon fog futni...
Ha van külső monitorotok, akkor már noti bekapcsolás előtt rá kell kötni a bekapcsolt vga-t és hagyni, hogy a BIOS azt tegye meg elsődleges vga-nak. Így ugyan nem lesz optimus, de a veszteség ellenére is a klasszisokkal erősebb vga-val tudjuk dolgoztatni. Gyárilag optimust és endurot használó gépeken jelenleg nem is tudnak mit csinálni ezzel. :P
Vicc,egy pc exluzív játéknál, de legalább nálunk van megoldás egyenlőre.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#209) sagit válasza Tenken (#207) üzenetére


sagit
addikt

Természetesen a legújabb van fent, amennyire lehet egy 5 éves Intel IGP drivert újnak nevezni...
Külső monitoron hibátlanul megy a dolog és újabb elvesztegetett 5 óra után a belsőn még mindig nincs kép...

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#210) Fire_Vire


Fire_Vire
tag

Egy speciális esetben szeretném használni az eGPU-t.
A kérdésem az hogy USB foglalattal csak tápot lehet neki adni?
Vagy esetleg azon keresztül működésre is lehet bírni? Lehet esetleg a PCI express helyett használni?
Gondolom nem de egy kérdést megér.

sajtosszenya.mybrute.com

(#211) Tenken válasza Fire_Vire (#210) üzenetére


Tenken
őstag

Jelenleg nincs usb-s csatlakozós és tápnak sem fogod tudni használni. Az usb szabvány szerint 5v-ot és 500 mA-t adhat le, különben tönkre megy. Ez 5 * 0,5 = 2,5 W... Mit szerettél volna ekkora teljesítménnyel működtetni pontosan? Ennél a legenergiatakarékosabb amd-k is többet fogyasztanak zero-core állapotban. :)

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#212) Fire_Vire válasza Tenken (#211) üzenetére


Fire_Vire
tag

Akkor rosszul fogalmaztam. Az eGPU-t akarom használni PCI expressz helyett USB-n keresztül.
Ebben a problémában merült fel mint ötlet

sajtosszenya.mybrute.com

(#213) Tenken válasza Fire_Vire (#212) üzenetére


Tenken
őstag

Csak ismételni tudom magam. Nincs usb-s adapter.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#214) Tenken válasza sagit (#209) üzenetére


Tenken
őstag

Még mindig semmi?
Gondoltam esetleg azóta sikerült megjavítani és csak azért ilyen nagy a csend, mert minden jól megy. Én január óta használom, eddig -lekopogom- semmi gondot nem tapasztaltam, pedig 2 notebook-ot (E6420, 2530p) és két vga-t is (660 és 660Ti) is cseréltem. Elitebookba még egy quad-ot is szereztem az i5 helyére.
Lassan egy éve használom a rendszert és kezd egy árnyaltabb képhez elég tapasztalat össze jönni. Minden esetre azt biztosan tudom, hogy nem bántam meg azóta sem a kiépítést, de 1-2 dolgot érdemes figyelembe venni a nyilvánvalóak mellett. Pl hűtés nagyon fontos a notinál, stb.. Ez általában alapból sem túl acélos laptopoknál, de egy ilyen asztali vga-val megtámogatva meg még jobban megtekeri. Hosszú távon én nem szívesen használom 8-90°C esetleg afeletti tartományban.

TB-seknek és Macbook-osoknak mondom, hogy nemrég jelent meg TB-re csatlakoztatható mpcie-s ssd-t fogadó adapter. Abba elvileg lehet ssd helyett mpcie-s adaptert is csatlakoztatni. Árban nem tudom, hogy jobb-e, mint a sonnet megoldása. Minden esetre ez is egy opció, így már van választék.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#215) sagit válasza Tenken (#214) üzenetére


sagit
addikt

semmi, 2530p+ ezzel az adapterrel neked ment?

Már volt full win újrahúzás is, driver csere bere, setup 1x buharea, de cseszik menni belső kijelzőn

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#216) Tenken válasza sagit (#215) üzenetére


Tenken
őstag

Igen, nekem tökéletes minden. Bár az igazat megvallva kizárólag a külső-n használom már. Ha viszem valahova suli/munka miatt, oda úgy sem kell a 660Ti, játszani úgy is otthon szoktam csak ott meg inkább nagyképernyő meg fasza billentyűzet-egér mellett jó...

Neked mivel külsőn megy jól ezért csak az igp-re tudok gyanakodni. Nem tartom kizártnak, hogy az x4500 mégsem egyenlő a 4500mhd-vel. Bár ebben annyira nem vagyok otthon. (Csak ez a tünet nagyon úgy néz ki, mint a régebbi chipsetek vagy amd-s vga-k csak külsőn elindulni hajlandó magatartása.)

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#217) sagit válasza Tenken (#216) üzenetére


sagit
addikt

van fent neten leírás 2530p-vel belső kijelzőn, szóval mennie kell, de hiába csinálom úgy ahogy ott le van írva, nem megy :/

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#218) fkenny válasza sagit (#217) üzenetére


fkenny
senior tag

Emlékeim szerint akinek olyan gépe volt mint neked annak volt BIOS mod is a gépén. Lehet annak is köze volt hozzá hogy ment rendesen a belső kijelzőn.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#219) sagit válasza fkenny (#218) üzenetére


sagit
addikt

[link]

nem látom hogy írná, de a modbiost jövő héten amúgy is fel akartam rakni, csak előtte a másik chippet fel kell forrasztani :B

de addigra legalább bent lesz az S-PVA kijelzőm, legalább azon menjen már :))

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#220) Tenken válasza sagit (#215) üzenetére


Tenken
őstag

Opsz, akartam mondani 60p nem 30! Bocs, ha megkevert. Ami az aláírásomban szerepel van még mindig, csak a vga változott.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#221) Tenken válasza fkenny (#218) üzenetére


Tenken
őstag

Láttam HWTool is kiadta az usb-s próbálkozását. Nem lehurrogni szeretném csípőből, de konkrét gyártó független megerősítés előtt nem érdemes kp-nak venni az állítást, hogy valóban fogja produkálni az x1.2-es EC szintet. Eddig az összes csatlakoztatható gen2-es szintű próbálkozás kudarc volt.
Pedig praktikusabb lenne egy vékony csatlakoztatható kábel ez tény. Még ha sebességben előrelépést nem is jelent...

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#222) silver87


silver87
tag

Üdv!

Adott egy Acer Aspire V3-771G laptop.
Spec:
Intel i7 3632QM 2,2-3,2 Ghz
NVIDIA GeForce GT 710M 2GB
16GB DDR3 RAM
1000 GB HDD
17,3" HD+LED LCD
HD Webcam
6 cellás Li-ion akkumulátor
Windows 8 Oprendszer

Maga a gép elég erős de egy mai játékhoz high vagy ultra grafikán kevés de csak a vga miatt. Viszont ebben nincsen expressz card. Megoldható valahogy az egpu? Illetve az lenne a tuti ha itthon összedugom az egpu-t ha lehet és nyomatom full grafon amit szeretnék, majd ha megyek melóba egy unalmasabb napon az gt 710m-el pedig low-on futtatnám.

Van erre mód?

Előre is köszönöm.

(#223) Tenken válasza silver87 (#222) üzenetére


Tenken
őstag

Szia!

IB-s procid elméletben tökéletes a feladatra. Akár belső kijelzőt is használhatnád. A beépített dgpu mondjuk nem jön itt jól, de van program amivel ki lehet lőni, mikor nincs rá szükséged.
Kapcsolatnak pedig, ha azt mondod, hogy nincs EC kártyád, akkor meg kellene bontani a géped és megnézni, hogy van-e szabad mPCI slot az alaplapon. Vagy ez vagy az EC működik jelenleg.

OP rendszerből viszont win7-el vannak tapasztalatok. Mivel ez egy nem gyári kezdeményezés, így próbálkozni lehet 8-as alatt is, de én inkább húznék egy jóféle 7-est és a kitaposott ösvényeket választanám.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#224) silver87 válasza Tenken (#223) üzenetére


silver87
tag

köszönöm a választ. de ha megbontom akkor ezekszerint egy szalagkábelt kell kivezetnem a mpci-ből valaminek a helyére?

(#225) Tenken válasza silver87 (#224) üzenetére


Tenken
őstag

Igen. Forrasztott kábeles adaptert tudsz szerezni az mpcie slot helyére.
De ahogy leírtad, hogy amúgy is fix helyen akarod használni, csak némi kellemetlenséget jelent a szerelés.
Az én javaslatom amúgy is az lenne, hogy leszerelt hátlappal használd, a hardver jobb szellőzése érdekében.
(Nekem is így van a 2760qm.)

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#226) Tenken


Tenken
őstag

(#584) fredy1:
Lehet közvetlenül és ebay-ről is rendelni. Hivatalos MO.-i forgalmazó nincs. Más országokban sem tudok viszont eladókról. 1-2 gy*kértől eltekintve aki a saját hasznával megfejelve hirdeti megváltásként a notebook-on gamelőknek expressz-en, aprón vagy vaterán...
Számlát szerintem ők sem tudnának adni persze. De minek is kellene? Ez még vámhatár alatti tétel. Nem fogják megállítani, ha csak nem tucatjával rendeled egyszerre, így vissza igényelhető áfát sem raknak rá. Vagyis az egész kérdés okafogyott. Valami szállítói papírt mindenki kap, de ez ebay-es esetekben a szokásos sablon. HWtools-os rendelést nem tudom, de voltak akik onnan rendeltek közvetlenül.

(#585) H2o-pok:
EGPU-val a videoteljesítményét tudod növelni a gépednek asztali vga-k alkalmazásával. Ismerni kellene esetedben az "akadozás" problémáját. Én nem használom az általad említett programokat. Ha valóban proci igényes és az lesz kevés neki, akkor ott sem segít a jobb vga. Ilyen esetben cpu fejlesztés lehet megoldás. A mobil i5 és i3 ugyanabba a tdp keretbe tartozik, így ez a fejlesztés magától értetődő ilyen esetben. Az i5 tartalmaz "turbo" funkciót, így kritikus esetekben magasabb órajelre váltva, gyorsabb lesz, mint az i3. A tényleg komolyabb párhuzamos szálakat használó programok esetében komoly gyorsulást hozhat egy quad mobil i7-es, de az már eleve magasabb fogyasztási osztályba is tartozik. Oda lehet kevés a géphez kapott táp, hűtés stb.. Ki lehet arra is cserélni, de annak komolyan utána kell nézni mik a tapasztalatok, ne csak tönkretegyük a drága pénzen vásárolt hardvereket.
Azonban, ha a gépben lévő társított nvidia gpu a "szűk keresztmetszet", akkor komoly javulást lehet elérni egy ilyen fejlesztéssel. Ez egy elég valószínű lehetőség egyébként. Ugyanis notebook-os vonalon általában erősen cpu "hangsúlyos" a kiépítés. Vagyis aránytalanul erősebb cpu-kat alkalmaznak. Sőt, sok esetben csupán azért található dedikált vga is a kiépítésben, mert a vevők "inkompetenciája" kapcsán azokat a modelleket jobban keresik. Holott egy belépőszintű vga-nál már évek óta többet tudnak mindkét cpu gyártó fél igp megoldásai. (Illetve igp meg vga téren az amd fényévekkel jobb, mint az Intel.) Így a beépített dvga max fűteni jó...
A tiedben lévő 710-es nv (leánykori nevén 620 illetve korábban 540 volt) sem az erejéről híres. Könnyen lehet, hogy amiatt akad. Ezt neked kellene letesztelned. Pl, hogy nv control panelben vga-nak az inteles igp-t adod meg az nv helyett. Ha gyengébb a teljesítmény, akkor számít a vga, ha nem nagyon érzékelhető, akkor inkább cpu igényes terhelése van. Esetleg a cpu-t is érdemes tesztelni. Valami monitorozó programot -pl hwinfo64- szerzel és megnézed, hogy mennyire terheli egyenletesen a szálakat. Itt szépen ki lehet deríteni, hogy mennyire van többszálra optimalizálva az alkalmazás. Ha alacsonyan marad a terhelés és egyenletesen oszlik szét, akkor rengeteget dobna egy i7, ha csak 1-1 magon ugrik meg a terhelés, akkor optimalizálatlan. Ilyen esetben az i5 által nyújtott turbo órajele hozná a maximálisan elérhető teljesítmény többletet (vagyis i7-nek sincs már értelme).

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#227) fkenny válasza Tenken (#226) üzenetére


fkenny
senior tag

Nyugodtan lehet írnod a többi topikba is.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#228) fredy1 válasza Tenken (#226) üzenetére


fredy1
csendes tag

Az ÁFA-s számla mindenképpen kellene, mert a főnököm megvenné nekem és ő fizetné a videókártyát is de csak akkor ha elszámolható. Továbbá fejlesztés alatt van egy mérőkamion amiben jól jönne a több monitor használata.
Nekem játékhoz kellene. Soha nem ragaszkodtam a full grafikához de az integrált intellel már nagyon használhatatlan lettek a játékok.

(#229) Tenken válasza fredy1 (#228) üzenetére


Tenken
őstag

Itt a techinferno-s tábla:

Neked ich9m-es sort kell nézned. Ami szerint az első tábla játszik. Mivel ez egy elég régi konfig belső kijelzőt nem fogod tudni használni.
Csatlakozások közül viszont az alap x1.1-től egészen x4.1-ig terjedhetnek -ami kb megfelel egy x1.2Opt-nak-.
Mivel neked 2.0-ás sávod nem lehet, így ilyen szempontból felesleges a 2.1b-s újabb pe4l adaptert beszerezned. Elég az előző csatlakoztatható kábeles 1.5-ös verzió is. Illetve, ha több kapcsolatot is használnál egyszerre, akkor ott a pe4h is, amivel tudsz ec-t és mpcie-t egyszerre, vagy akár 2 mpcie-t használni. Ezzel lehet csinálni x2, vagy mókolással x4-es kapcsolatot. Sajnos ennek az adapternek az ára is magasabb, plussz a csatolók külön stb... és nem fogja tudni a 2.0-ás pcie-t teljesíteni később.
Szóval szerintem nem éri meg egy olyan adapter. Amit én tennék a helyedben, hogy zsebből (kb 10-15k) szereznék apróról egy 1.5-ös ec adaptert és arra tennék egy régebbi vga-t. Erőre elég sok elveszik majd az x1.1 miatt, de a többmonitoros kompatibilitás megmarad és még így is köröket fog verni az igp-re.
Nagyon drágább megoldásnak nincs értelme a te géped mellett. Esetleg, ha a jövőben cserélitek a gépet, akkor érdemes újabb 2.1b-s adaptert venni, amivel ott már ki lehet használni majd a 2.0-ás sebesség kompatibilitást.
Ha direkten rendeled a hwtoolt-tól akkor rendes szállítóit fognak mellékelni. Azt ha az átjön vám meg áfa nélkül a címedre, akkor jó polgár módjára bemész a hivatalba és rárakatod a vámot, meg kérhetsz számlát a cégednek. Csak mondjuk rendelésnél kérd a cág címére a szállítást is, hogy ne szarakodhassanak a fináncok.
Leírni meg biztos le tudjátok valahogy, mert ha ez itt felmerül, akkor nyilván van elég rutinja már a könyvelőtöknek, hogy a legképtelenebb tételeket becsempéssze...

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#230) sagit válasza Tenken (#226) üzenetére


sagit
addikt

nekem keményen levámolták, ~5k volt a vám

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#231) fredy1 válasza Tenken (#229) üzenetére


fredy1
csendes tag

Köszönöm a kimerítő választ, így kissé tisztábban látok.
Nekem legjobb esetben is csak jövő év közepe körül lesz lehetőségem gépcserére, ezért gondolkodtam a drágább megoldáson. (hoszabb távon talán jobban járok)
A céges gép még eléggé kérdéses, mert lehet hogy nem lehet egy gépen összehozni a rendszert így az még várat magára.

(#232) Tenken válasza sagit (#230) üzenetére


Tenken
őstag

jó az avatarod. :)

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#233) sagit válasza Tenken (#232) üzenetére


sagit
addikt

:R

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#234) Sipi


Sipi
addikt

Sziasztok!

Ma érkezett meg a friss-ropogós PE4L-em, meglepetésre egy kanyi doksi nincs mellékelve, még kínai kis ábrák sem... És a neten sem lelek egyértelmű leírást, hog:
- melyik kapcsolóval mit és hogyan kell állítani? (SW1 és SW2, emellett van egy J1-es jumper)
- mire való az a tápcsatlakozónak kinéző izé, amibe dugót kell dugni?
- a 4 pólusú fehér csatlakozóra mit kell dugni?
- miért van rajta USB?
- hova és hogyan kell kötni a tápot kapcsoló kis elektronikát?

Elnézést, ha ezek triviálisak, nekem sajna nem... Az egyetlen infóm az, hogy könnyen kinyírhatom a kártyát rossz beállításokkal.

Egy ThinkPad T420-ban lesz használva, külső táppal.

Üdv,
Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#235) Sipi válasza Sipi (#234) üzenetére


Sipi
addikt

Hm, kis vizsgálódás után pár dologra rájöttem. Sajna ez v2.1b, és a leírsok jó része a 2.1a-ra vonatkozik. :(
De még így sem minden világos, sőt.

- Az SW1 kapcsoló a bekapcsolási késleltetést állítja, ha nem ad képet a gép nullán, feljebb kell venni, hogy a külső VGA később kapcsoljon be.
- Az SW2-vel az állítható, hogy x1-es vagy gyorsabb kártya van-e rákötve. Kérdésem: létezik egyáltalán x1-es VGA-kártya? Miért van ez az állítás? Mire érdemes tenni, nagyobb sebességre?
- A J1-es jumper nagy eséllyel a külső ATX-bekapcsoló áramkörhöz kell, annak a csatlakozójára kell csatlakoztatni.

- Van egy négypólusú áramcsatlakozó (mini molex?) is rajta, ehhez adtak egy kis kábelt, floppy-csatlakozó véggel. Ez mire való? Ezt az ATX tápr akell kötni, vagy ellenkezőleg, ezzel a PE4L ad le tápot a VGA kártyának? Kell ezt használnom, ha igen, hogyan és mire?

- Van egy mini jack dúgós csatlakozó is. Ha minden igaz, ez is valami táp. Mire való ez?

- A külső ATX-bekapcsoló áramkörön is van egy SW1 nevű gomb. Ennyit ír: 1-2 állásban power ON, 2-3 állásban power OFF. Ez mit jelentene? Milyen power és mit offol?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#236) Tenken válasza Sipi (#235) üzenetére


Tenken
őstag

Üdv a klubban! :)

Megpróbálom össze foglalni a válaszokat, de ha tudsz egy kicsit angolul, akkor ITT mindent megtalálsz, amit tudni érdemes. (Ez a link egyébként a fórum elején is kint van.)

Szóval a verzió számról annyi, hogy a 2.1a meg b ugyanaz, csak a "b" egy későbbi revízió amivel egy bizonyos dátum után készülteket gyártottak. Érdemi különbség a 2.1 és az 1.5 között van.

Késleltetős jumper arra jó, hogy csatlakoztatás után kicsit késlelteti a vga felismerését. Ez azért és akkor fontos, ha folyamat bedugva tárolod, mert ha bios boot alatt is érzékeli a külső vga-t a rendszer, akkor azt fogja alapértelmezett vga-nak használni, így pedig elesel geforce-os vga esetén az optimus és belső kijelző használata funkcióktól. A késleltetéssel ezzel a bios boot alatti időt lehet "kiváratni", de a gyakorlatban sok esetben ez is kevés... Vannak leírások, hogy nagyobb kondi-ra cseréléssel lehet növelni ezt az időtartamot, de én ilyen modot nem végeztem még.

Másik jumpert őszintén megmondva én sem tudom minek kell. x1-en nekem sem megy, holott elvileg x1-es kapcsolatot használ a rendszer. Másikon meg megy, úgyhogy innen mindegy.

A jumper-re tényleg atx-et lehet kötni. Elvileg van egy kis pcb amin van egy ki-be kapcsoló amivel a tápot, meg az egész hóbelevancot lehet kapcsolgatni. Ezt sok egyéb módon is meg tudod oldani, nem feltétlen erre van szükség.

Táplálni a floppy-s csatlakozón keresztül kell az adaptert. Arra figyelj, hogy az adapterhez kapott csatlakozót használd, ne egy esetleg régebbről maradtat, mert ez fel is fogja venni a 75W-ot rajta, amit a régi fdd-k meg sem közelítettek. Így a melegedés miatt kell a vastagabb kábel!

Mini jack dugón is lehet elvileg "etetni", de ezt nem nagyon használják. Ugyanaz a szerepe, mint a floppy-s csatinak. Egyik elég, ha megy.

USB-re is rákérdeztél előtte. Az arra jó, hogy az EC sávja többet bír, mint az x1-es pcie sáv, de az x2-t meg nem éri el, ezért tettek usb 2.0-ás sávot is mellé. Rakhatsz rá pl usb hubot egérnek, billentyűzetnek vagy bármi másnak, így komplett "dokkolóvá" fejlesztve az adaptert. :)

Bármi kérdésed van tedd fel nyugodtan. Jó szórakozást hozzá!

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#237) Sipi válasza Tenken (#236) üzenetére


Sipi
addikt

Köszönöm!

Igen, a linkelt fórumot ismerem, de az már akkora, hogy nem lelek benne információt. Az összegyűjtött részekben pedig minden le van írva, mit hog ymerre, kivéve az összeszerelés. :)

Akkor az SW-kapcsolókat értem, a VGA kártyát bepasszintom a PE4L-be, a mellékelt tápzsinórt rádugom az ATX tápra, a videókártyára is rákötöm az extra csatlakozót az ATX tápról.

A kis pcb-vel azt elvileg meg lehet oldani, hogy automatikusan bekapcsoljon az ATX táp, ha bedugom az expresscardot, ugye? Nekem ez lenne a legkényelmesebb, majd akaork valami zárt házat is gyártani hozzá, akkor pedig nem kapcsolgatnék kézzel semmit. Meg egyébként se, legyen automatikus és klassz. :)
De hogy lehet megoldani az automatikus kapcsolást? A pcb kapcsolóját ha mindig power onra teszem, az okés?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#238) Tenken válasza Sipi (#237) üzenetére


Tenken
őstag

Úgy állandóan be lesz kapcsolva. Szerintem nem olyan nagy ügy az az egy mozdulat amivel ki-be kapcsolja az ember ezt a szerkezetet is. Xbox-os tápnál volt itt kicsit feljebb vita, hogy elvileg adapterből is ki lehet nyerni a szükséges áramot bekapcsoláshoz, így az elvi működést olyanná téve amit te is gondolsz, de szerintem a gyakorlatban ez csak problémákat szül. Minek az áramát csapolod meg, mennyire bírja a plusz terhelést az EC áramköre, és az adapternek sem erre tervezték azt a részét stb stb stb... Lehet próbálkozni, de ennyit szerintem nem ér az egész.

Háznál arra figyelj, hogy legyen szellőzésed. Egy mai középkategóriás vga-nál (pl gf 660 vagy 660Ti -amit én is tudok) már nem elég, ha csak meg van furkálva a ház és a vga saját szellőzésére bízod a dolgot. Kell aktív venti is ami segít a belső levegő cserélődésében, mert különben terhelés alatt elszabadul a pokol. Én is megjártam vele az elején, pedig a sima 660 még egy kimondottan hűvös vga volt. Ideális esetben valamelyik oldala nyitott vagy nyitható, vagy ventikkel aktív légmozgást kell létrehozni mindenképp.

Másrészt meg arra is figyelj, hogy a procid is jobban megtekeri ám, mint azok a gagyi dvga-k amik mellett malmozni szoktak többnyire. Hűtőpad, vagy alsó lemez le terhelés alatt. Nálam jelenleg úgy van, hogy egy kis htpc házban van a vga (dcII-es 660Ti - épp elfér...), külső xbox tápra kötve és a kuckó teteje le van szedve. A felső részt tartó csavarokra szereztem "rezgéscsillapító"-s anyákat -aminek ilyen gumis burkolata van- amik bakot képezve tartják a gépet rajta. Méretben pont passzol a 2560p meg a htpc ház. A gép alja is le van szedve és a házba még egy kis 4 cm-es (nagyobb már nem férne el) szerver venti van amit fordulatszám szabályzóval ráengedek a cpu-ra, ha szükséges. Ezt ingame AB-vel meg hwinfo64-el követem nyomon. :)
Ezen kívül még nyáron használtam egy szoba ventit a cuccra irányítva, mert a 30-35 fokos szobában simán lett 75-80 a vga meg 90 fölötti a cpu is.
Ezekkel a felállásokkal azonban a vga full terhelés mellett sem megy 60, illetve a cpu 80 fok fölé. Szerintem a hűtés ebben a műfajban legalább annyira fontos probléma, mint a tápkérdés (ha nem fontosabb).

Kicsit soknak tűnhet így leírva pedig abszolút nem ördöngösség használni. Gép bekapcs után felpattintom a vga-t is (karos kapcsolót építettem be a házába), várok amíg lemegy a bios screen, akkor mehet be az EC is és kész. Hőfokokat nézni meg vannak fix programok telepítve.

Ami még talán fontos, hogy a windows-os energiaprofilt teljesítmény centrikusra állítsd. Ezt pont múltkor szívtam meg. Vittem a notit valahova majd átállítottam a profilt, hogy az aksi tovább tartson. Otthon aztán az asztalra téve nem állítottam vissza. Majdnem megevett a fene, hogy mi a túróért akad meg laggol minden játék közben. Aztán később megint leszedtem és vittem valahova láttam mikor állítani akartam, hogy már azon volt... Guta megütött előtte, már azt hittem gariztatnom kell a kártyát. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#239) Sipi válasza Tenken (#238) üzenetére


Sipi
addikt

Óóóó, értem, egész idáig nem mertem összerakni, azt hittem, ha elrontom, elégetem. :)

Szóval ezt a komplett ATX power switch-et ki is hagyhatom ( a kéteres piros-fekete dróttal együtt), ha az ATX tápot én kapcsolom be kézzel? (Azt hogy látod, hogy VGA bekapcs után lemegy a BIOS scren, Külső monitorra van állandóan kötve?)
Ezek szerint csak akkor érdemes bedugni az expresscard adaptert, ha már elindult a VGA?

Csak azt nem értem, akkor minek ez az ATX switch cucc. Ugyanúgy be kell kapcsolni egy kapcsolót, az meg mindegy, hogy ezt a kis piszoknyi dip-et kapcoslom, vagy az ATX táp hátilján a nagy kapcsolót. Sőt, azt még könnyebb is - a switch boardon olyan apró a kapcsoló, hogy alig tudom kapcsolni, ráadásul közben az összes áramvezeték mellett kell matatni.

Szellőzés nem lesz gond egy ideig, mert pucéron fog állni az asztalon. :D De köszi az infót, nem tudtam, hogy ilyen durván melegszik egy 660-as GeForce. Még ez a veszély sem fenyeget, a passzív hűtésű GT430-asom nem fogja terhelni a környezetet. :)

Szóval SW1 és SW2 switcheket beállítani, floppy-tápkábelt PE4L-re dugni, másik végét ATX tápba, VGA-t bedugni PE4L-be, tápot adni rá az ATX tápból, és bekapcs.
Miután kifüstölte magát, az expresscardot bedug gépbe, és ha nem füsölt a laptop, lehet próbálni nvidia drivert telepíteni.

Ezer köszönet a segítségért, szerintem itt több és jobb infó van, mint az eredeti fórumolodalon. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#240) Tenken válasza Sipi (#239) üzenetére


Tenken
őstag

Max a vga-t vagy adaptert tudod elfüstölni, ha rosszul dugod be a kábeleket. Meg esetleg durvábban fogyasztó vga-knál érdemes megnézni, hogy bírja-e a táp 12v-os ága az adott terhelést. (Nekem elsőnek egy 570-es fermim volt, na azon volt egy 6 meg egy 8 pines csati ott már nézni kellett, hogy hogyan hozom össze a 250W-ot 12v-os ágakon...)

Táp-os részt ahogy mondod nyugodtan kihagyhatod. Az a switch szerintem azért van, mert sok tápon nincs alapból kapcsoló ám. Főleg a használtan vett szerver tápokon. Nekem is volt fasza fsp-m az 570-hez amin egy darab dróttal kellett rövidre zárjam a bekapcsoláshoz.

GT430-assal elvileg tudsz belső kijelzőt is használni (most néztem meg, ez a legkisebb fermi) és lesz Optimusos sávboost-od is. Nem írtad a gépet speckóját. Van benne igp-n kívül valami vga gyárilag? Lehet lesz ám még pár kör szívásod bekapcsolás után szólok előre, de ne aggódj minden megoldható.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#241) Sipi válasza Tenken (#240) üzenetére


Sipi
addikt

Eeegen, ez lesz a jövő zenéje, hogy rendes VGA vétel után milyen tépot és honnan szerezzek. Kicsit még tartok tőle, szerintem az lesz a legnagyobb szívás...

Egy ThinkPad T420-ba megy a kütyü, úgyhogy kiderül, tényleg átírta-e a Lenovo a BIOS-t, vagy játszani kell a memóriacím-átírással... (Az izgi lesz, mivel a Setup 1.x program nem jár ehhez, sajna.)
Csak Intel HD3000 van benne, izgatottan várom a gyorsulást, arról már olvastam, és... Ésésés, érdekes! Főleg, hogy a leírás szerint már a sima nVidia driver is elég, nem kell semmit átírogatni.

Köszönöm a gyors segítséget!
Nagy levegő, és megpróbálom szétszedni a desktop-gépet, kivenni vga-t, tápot, aztán...
S

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#242) Tenken válasza Sipi (#241) üzenetére


Tenken
őstag

Ha csak igp van, akkor elvileg simaliba. Én direkt az egpu miatt vettem anno végülis igp-s üzleti gépet - amit nagyon bölcs dolognak tartok azóta is-.
Nekem sem kell setup, de ha kell elküldöm. Már egy rakás embernek szétosztottam. Csóka meg amúgy aki gyűjtötte a pénzt belőle amerikába, -hogy egy univerzális boxot fejlesszenek ki hozzá- pár hónapja lelépett az összes lével. Szerencsétlen nando meg semmit nem tud csinálni ausztráliából, még csak feljelentést sem tehet..

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#243) Sipi válasza Tenken (#242) üzenetére


Sipi
addikt

Jaja, olvastam... Köcsög dolog mindne oldalról, mert úgy tudom, aki régebben megvette az evga-t, kapta a szoftvert is. Nekem meg pl. már nem járt.
Én is emiatt vettem ilyet, ráadásul nagy meglepetésre az Intel HD3000 meglepően gyors játékra is.

Ha megtennéd és elküldenéd, megköszönném. Van egy halvány esély, hogy Thinkpaden nem lesz minden tökéletes. :)
Hálás köszönettel köszönöm!
Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#244) Tenken válasza Sipi (#243) üzenetére


Tenken
őstag

Valószínűleg kelleni fog igen. Most néztem meg, az ajánlott konfigok listájában úgy szerepel a T420, hogy említi a "TOLUD ISSUE"-t.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#245) Csibe78


Csibe78
tag

sziasztok!
Abba a szerencsés helyzetbe vagyok hogy rábukkantam erre a témára még laptop vásárlás előtt.
És nagyon megtetszett ez a lehetőség, mivel sokat utazom ezért tervezem laptop vásárlását de szeretek néha komolyabb játékokkal játszani. És most olyan döntés előtt állok hogy drágább (komolyabb vga-s) laptopot vegyek vagy olcsóbbat de több kényelmi funkcióval ellátottat de olcsóbb laptopot vegyek és ehhez később egp-val adjak neki komolyabb grafikai teljesítmény. Elsősorban szeretek előre tervezni tehát nem régi laptopot akarok olcsón venni, hanem újabbat egy 4 generációs intel procit tartalmazó laptopot abba már a integrált videovezérlő is elég jó és ehhez jönne az egpu később. viszont nem nagyon szeretnék buherálni új laptopot fölég nem garisan tehát olyan kéne amibe van ExpressCard vagy thunderbolt. végig olvastam nagyjából a fórumokat, bár az angol tudásom szegényes így az angol fórumot csak átfutottam. Tudnátok segíteni milyen laptopot vásároljak hogy viszonylag kevés gonddal tudjam az egpu-t összehozni azok alapján amiket leírtam? A thunderboltos Egpu hogy működik ? Érdemes lenne új thunderboltos laptopot vásárolnom mivel ez úgy tűnik ujjabb szabvány mint ExpressCard?

[ Szerkesztve ]

(#246) fkenny válasza Csibe78 (#245) üzenetére


fkenny
senior tag

Igen a thunderbolt azért jobb mert újabb szabvány és sokkal gyorsabb. Hátránya hogy elég drága az eszköz hozzá, de csak 1x kell megvenni. A külföldi fórumban van egy lista amin olyan notik szerepelnek amikkel biztosan működik. Köztük van a thunderbolt-al szerelt képek is.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#247) Tenken válasza Csibe78 (#245) üzenetére


Tenken
őstag

Ha nem számít a pénz, akkor jó a TB. Jövőt illetően meg téves elgondolás a tervezés informatikában. A legbutább dolog, amit a pénzzel tehetsz, ha most veszel erősgépet "hogymajdsokáigjólegyen". A helyes megközelítés az, hogy felméred mire van szükséged a jelenben és annak megfelelő jó árérték arányú eszközöket veszel. Idővel pedig cserész, ha változnak az árak és az igények.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#248) Sipi


Sipi
addikt

No, mivel fordítva sikerült bedugnom a régi videókártyámat az eVGA-ba, elföstölt, most legalább van időm doboz után járni, míg megjön az új VGA. :)

A kartondoboz-megoldást kizárnám, és a drágákat is. A szerelés, fúrás nem akadály, sőt.
Plexilapokban gondolkodtam, de hol lehet plexit kapni, méretre vágatni?
Esetleg egyéb ötletek? Ki milyen dobozt csinált hozzá fillérekből?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#249) Tenken válasza Sipi (#248) üzenetére


Tenken
őstag

Hát, ha szeretsz barkácsolni, akkor a fával van a legkönnyebb dolgod, de ott hatványozottan tervezz a szellőzéssel. Ugyanúgy, mint plexi vagy hasonlók esetén.
Ha alumíniumot használsz, annak meglesz az az előnye, hogy vezeti is a hőt, így csökkentve az esélyét, hogy esetleg véletlen megint megfőzz egy kártyát. :)

Komolyra fordítva a szót, nálam is a plexi meg a fa foglalkoztatja a fantáziám főleg. De én egy amolyan vázszerű valamire gondolok csak ami fogadja a vga-t, tápot, valami fiókszerűségen a notebook-ot és a teteje meg elbírná a 23"-as monitorom. Egy normális DCII-es hűtő amúgy sem zajong soha, egy jól méretezett atx-es táp meg szintén nem lesz hangos szabadon sem.
Alu is jó lenne, de ahhoz nekem nincs felszerelésem, hogy átalakítsak komolyabban / építsek valami értelmeset...

Hogy az istenbe tudtad fordítva bedugni?! Ott van egy kis hézag is az elején, hogy ne lehessen máshogy.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#250) Sipi válasza Tenken (#249) üzenetére


Sipi
addikt

A hézag ott van, de attól még be lehet. Igaz, kicsit lötyög benne, csodálkoztam is... Ha nem lennék atomálmos, még rűá is jövök, és ráadásul nem is elsőre pukkant el, hanem vagy harmadik próbálkozásra, addi gpiszkáltam, míg végre érintkezett. Sok percig eltartott,mire sikerült kinyírnom. :)

S

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.