Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-28 01:11:11

LOGOUT.hu

Topic összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Kapityu válasza kzsolt00 (#750) üzenetére


Kapityu
csendes tag

Köszi szépen. :)
Fórumokról már több alkalommal kaptam segítséget egy adott témában, most tök jó érzés volt adni egy kicsit a közösségnek és most ez nem benyalós duma, tényleg. :K

(#752) Kapityu


Kapityu
csendes tag

Csak érdekesség képpen mondom, hogy próbáltam win 8.1-el is mivel eredetileg az volt a gépemen, de nem jártam sikerrel. A leírások csak azt említik, hogy a folyamat előtt át kell kapcsolni teszt módba (set testsigning on) amit meg is tettem és rendben le is ment minden, az eszközkezelőben megjelent a "Nagy memória", de miután visszakapcsoltam a gépet normál üzemmódba, eltűnt és ott tartottam mint amikor elkezdtem. Van esetleg valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Így most win7 van fent, aminek vannak pozitív hozadékai is, például működik a GPS, ami eddig nem akart, szóval annyira már nem sajnálom, hogy visszatértem a 8-ról.

[ Szerkesztve ]

(#753) Tenken válasza Kapityu (#752) üzenetére


Tenken
őstag

Én nem foglalkoztam 8-assal egyáltalán, de emlékeim szerint ez ott nem is akut probléma.
Aztán lehet csak keverem a problémát valami mással. :P

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#754) Sonek válasza Kapityu (#752) üzenetére


Sonek
tag

Nekem Win 8.1-nél kellett testsigning-et bekapcsolni (Dell E6430), de soha nem kapcsoltam ki :) szóval azóta is működik minden...

Sonek

(#755) Kapityu válasza Sonek (#754) üzenetére


Kapityu
csendes tag

Én is azt vettem le, hogy a win8 már megoldja ezt a problémát, de én nem ezt tapasztaltam. Az meg lehet, hogy csak az én hülyeségem, hogy hosszú távon zavarna a jobb alsó sarokban a felirat. :N

(#756) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Végigolvasván az egész topikot mind a 700 hozzászólást(az angol fórumot csak érintettem megmondom őszintén, később úgyis elmerülök benne) egy két kérdés merült fel bennem.
Lehet meg is válaszolom magamnak, szóval ha olyan laptopot veszek amiben például core 2 duo, vagy core 2 quad proci van és nincsen integrált intel GMA4500mhd gpu, csak diszkrét tehát quadro esetemben 770fx, akkor letiltván a quadrot, életre lehet egyáltalán kelteni a külső egpu-t? mivel nem marad a laposban használható gpu(1-nek mindenképp maradni kell ha jól olvastam).

Vagy vakon kell mindent csinálni? A laptop saját kijelzőjét használnám az egpu-val ebben az esetben megoldható ez? A használt kártya vagy gtx460 vagy 560ti lenne.
A quadro driverek lelki életéről még nem tudok, így ingoványos talajra lépnék, egyébként is.

Avval tisztában vagyok, hogy a legjobb megoldás egy sandy proci hd2000 hd3000-el legalább i5 szinten.
Esetleg ha van mellette valami diszkrét kártya az nem hátrány de kikapcsolható a setup1x-el ez stimt.
Jó lenne üzleti ilyen felállásban kb 100k-ért sandy-t még nem találtam, első generációs core i5-i7-el még csak csak. Ők fűtenek, és nem nagyon gyorsabbak egy régebbi quad9000-nél.

A notik amiket vennék egyébként Lenovo t500, Dell precision m4400, Hp elitebook 8540w, ebből a trióból egyedül a t500-ban van olyan lehetőség ami nekem jó lenne egpu-hoz.
Gyenge a masina procija(mondjuk cserélhető egy t9550-re ami már elég fickós) de nekem megfelelne akkora igényeim nincsenek arra az 1-2 játékra.

Szóval a kérdés adott, lehet e így telepíteni konfigolni az egput ahogy fent írtam?

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#757) kzsolt00 válasza Razermazer (#756) üzenetére


kzsolt00
tag

Tudom, hogy minden a pénzről szól, és baromi nehéz bizonyos esetekben előkaparni, de én inkább neki sem állnák a rendszer kiépítésének, amíg nincs egy minimum sandy-s i5 ös processzorom. Számomra az adja azt a reálisabb határértéket, ahonnan érdemes kiépíteni a rendszert, mert kb onnantól nyújt élvezhető és megtérülő teljesítményt. Nem mondom ,hogy alatta nem, de ha rám hallgatsz még inkább spórolj + XXX ezret, csakhogy egy jobb notit vegyél, vagy gondolkozz el azon, hogy nem e elég egy kis "semmilyen" laptop a hordozhatóságra, és egy közép kateges asztali a szórakozásra!

(#758) Razermazer válasza kzsolt00 (#757) üzenetére


Razermazer
őstag

Az a baj, hogy az asztalit éppen most adom el mert nem kell, notit akarok mindenképp és kommersz notit semmiféleképpen, csak üzleti vagy jól megépített érdekel, ami nem hullik darabokra.
Hát igen azt tudom, hogy azok mennyibe kerülnek :D kompromisszumban még kiegyeznék lenovo y570-el, asus n55sf-el ezek még a jobb kategória. Itt már lehet nem biztos hogy kell az egpu, mivel elég jó dgpu-val vannak felszerelve, gt555 még a mai napig jó középkategóriás kártya
.

A másik helyzet pedig az, hogy minden adott már gyakorlatilag, csak az egpu adapter hiányzik, kártya van, táp van. Noti nincs még :)

Szóval a felvázolt opció csak a t500 esetében működne akkor ha jól gondolom!

Egyébként köszönöm a tanácsot így gondolkodom én is lehet, hogy az lesz, hogy marad a gyűjtés.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#759) kzsolt00 válasza Razermazer (#758) üzenetére


kzsolt00
tag

Saját tapasztalatom nincs arról, hogy olyannal működhetne e, csak a logikám diktálja, hogy igen, működnie kellene!

És igen, egy GT 555 még mai napig viszonylag jó ( nekem mai napig egy ilyenem van, és a benne lévő GT 550 el még a crysis 3 om is elment Full hd felbontás mellett igaz minimum/medium vegyes részletesség mellett , de 24+ FPS-el, akkor egy GT 555-el a stabil mediumot bírnia kell. Viszont ha jól látom az általad írt N55SF ben nincs express card ( ahogy az enyémben sem) és ha eGPU-s rendszer kiépítése előtt állnék, akkor mindenképpen az express cardos változatot támogatnám! ( Tehát ha teheted olyan notit vegyél, amibe van olyan csati ) Használt piacon nézegess , nem feltétlen kell az új, lehet JÓ használtat jó áron venni, csak ki kell fogni!

Kíváncsi vagyok végül tudsz e várni és spórolni, vagy már annyira elkapott a hév, hogy inkább a gyengébbnél maradsz, de most megveszed :)

(#760) Sonek válasza Kapityu (#755) üzenetére


Sonek
tag

Őszintén, a gép előtt töltött idő hány százalékában látod a desktopod jobb alsó sarkát? Minden játék fullscreen-ben megy, nem? :DD

Sonek

(#761) Kapityu válasza Sonek (#760) üzenetére


Kapityu
csendes tag

Mondtam hogy hülyeség, de ilyen vagyok. :DD Az is zavar, ami nem látszik de én tudom, hogy nem teljesen ok. :K

(#762) ∂яσнυη válasza Kapityu (#761) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Vannak ám vízjel eltávolító progik. :K

(#763) Kapityu válasza fkenny (#701) üzenetére


Kapityu
csendes tag

Erről most hallok először, ráguglizok.

(#764) Kapityu válasza ∂яσнυη (#762) üzenetére


Kapityu
csendes tag

Szerintem amit javasolsz, teljesen másról szól itt nem egy képről van szó, hanem egy windows rendszerüzenetről. Javaslom kanyarodjunk vissza a topic témájához! :K

[ Szerkesztve ]

(#765) kzsolt00 válasza Kapityu (#764) üzenetére


kzsolt00
tag

Igaza van a vízjel eltávolító programokról! Googlezd ki a megfelelő windows szám(x) mellett "windows X watermark remover"

(#766) Kapityu válasza kzsolt00 (#765) üzenetére


Kapityu
csendes tag

Megnéztem, jónak tűnik. Köszi szépen és egyben megkövetem gyurex17 kollégát. :B Szerintem fogok még tenni egy próbát a 8.1-el és akkor ez a progi jól fog jönni, még 1X köszi. :R

(#767) ezsolti


ezsolti
tag

Megoldódott a gondom. (711-es hozzászólás) (Kb 1 hete csak nem volt időm írni.) Ki kellett venni 8GB memóriát a gépből (Lenovo T430), így már megy hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#768) ezsolti válasza ezsolti (#767) üzenetére


ezsolti
tag

Mégsem! Mindaddig minden ok amíg el nem indítom a 3dmark 11-et. 5 másodperc múlva kékhalál vagy fagyás. Első alkalommal csak az illesztőprogram szállt el de az helyreállt. Nincs valakinek kölcsön 1 átalakított xbox töltő vagy valalmilyen táp? Lehet, hogy azzal van a gond mert sípol egy picit, terhelésnél jobban.

(#769) kzsolt00 válasza ezsolti (#768) üzenetére


kzsolt00
tag

Asztali pc tápom van, 500w os, viszont én Bodrogkeresztúri vagyok.

(#770) ezsolti válasza kzsolt00 (#769) üzenetére


ezsolti
tag

Köszönöm a felajánlást, nagyon rendes tőled! Az sajnos "kiesik" nekem. XVI ker és környékén lenne a legjobb de B.pesten bárhova elmegyek ha tud valaki segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#771) Tenken válasza ezsolti (#770) üzenetére


Tenken
őstag

Apron 2 kiloert kapsz 200w-os box tapot.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#772) ezsolti válasza Tenken (#771) üzenetére


ezsolti
tag

Köszönöm a tippet, néztem már! Nem akarok pénzt kiadni érte, a benzin meg már úgy is a kocsiban van.

(#773) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

sziasztok

nemrég botlottam bele ebbe a topicba, érdekes dolgok vannak itt. 1 héten belül veszek laptopot (valszeg dell 5430 vagy 5440). egyenlőre 1 kérdésem lenne, hogy ha a későbbiekben én is megbiztatnám a laptopomat egy ilyen külső VGA-val, akkor a laptopom procijának minimum i5ösnek kell lennie? egy i3 Haswell nem elég? egyenlőre ennyi, lesz még kicsi időm akkor olvasgatok még előző hsz-eket :)

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#774) HaZse válasza RocknRoller (#773) üzenetére


HaZse
őstag

Nekem E5430-asom volt. Ott nem sikerült nekem működésre bírni csak a setup 1.x-el, persze felpatchelve, hogy ismerje fel az Ivy Bridge chipsettet.

Egy apro dolgot kell csak beállítanod. Mégpedig, hogy a kártya (EGPU) cucc sebessége 1x-es legyen (2.5GB-es, mert ellenkező esetleb nem fog menni)
Ezért is adtam el én az %43-ast és vettem helyette egy E6320-ast.

Ott minden ügyeskedés nélkül pöccre működik.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#775) RocknRoller válasza HaZse (#774) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

értem.

van valami olyan paraméter a laptopoknál, ami alapján meg lehet mondani, hogy most egyik laptop pöccre megy az eGPU-val míg a másiknál cickányolni kell peccsekkel? az az igazság, hogy az általam amlített dell mellett már majdnem teljesen letettem a garast..

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#776) Tenken válasza RocknRoller (#775) üzenetére


Tenken
őstag

Max, ha kipóbált konfigot veszel. Angol oldalon van egy hosszabb lista - ide is lett párszor linkelve - ahol rengeteg sandy-s meg ivy-s lapost véleményeznek, azt is érdemes megnézni, ha van valami kiszemelt.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#777) kzsolt00 válasza RocknRoller (#773) üzenetére


kzsolt00
tag

Itt most nem az a lényeg hogy a neve i5, vagy i3, hanem, hogy milyen teljesítményt tud leadni.
Nyilván számít a magok, és a szálak száma, de relatíve egy i3 lehet egy i5 szinten ( főleg ha generáció eltérés is van a dologban), vagy i5 lehet i7 szinten.

Győződj meg arról, hogy a két kiszemelt processzor teljesítményileg, hogy viszonyul egymáshoz.
A teljesítmény lemérésére vannak létrehozva a Benchmarkok és különböző fajtájú teszterek. Szerintem egy roppantmód jó, megbízható, és mindig friss ilyen listát tartalmaz az alábbi oldal: Katt a linkért

Itt vesd össze az adott névhez tartozó 'passmark CPU mark' értéket, a másikéval.

(#778) Tenken


Tenken
őstag

HP 2560p és gtx 750Ti "násza" win7 64bit alatt csak 32bit-es compaction-el lehetséges. Dsdt-s is volt a gépen, de abban nem vagyok biztos feltétlen szükséges. Este össze szedem a motyót ami a TI-s tesztekhez kell és holnap feldobom ide is az eredményeit.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#779) ADam07


ADam07
csendes tag

Sziasztok,
egy kis segítséget szeretnék kérni. A héten hozzájutottam egy PE4L 2.1b típusú PCIE-es adapterhez. Egy gtx460-assal szeretném használni. Latitude E5530-as Ivy Bridge-s géppel. A gépben csak HD Graphics 4000-es van.
Az egpu-t összeszerelés, valamint a gép elindulása után csatlakoztattam. A laptop fel is ismerte, gond nélkül feltelepítette a szükséges drivert. Azonbana vezérlőpultban az alábbi hibaüzenetet kaptam:

Ez az eszköz nem talál szabad <típus> erőforrásokat. (Hibakód: 12)
Amennyiben használni kívánja ezt az eszközt, le kell tiltania egy másik eszközt.

Ebben az esetben ha újraindítom a gépet, akkor a gép már úgy indul el, hogy a kép az egpun keresztül, külső monitoron jelenik meg. Kezdetben, ha elindítottam egy böngészőt, akkor ezt az üzenetet kaptam:

Az NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 3xx.. Képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.

Ez nagyjából 2x-3x feljött,elment a kép és visszajött, aztán kékhalállal kifagyott majd újraindult. Ez a hibajelenség megszűnt, miután egpu-s "üzemmódban" újratelepítettem a videókártya drivert, valamint frissítettem a .Net framework-öt.
Annyit változott a helyzet, hogy nem jön fel a kernel driver hiba, hanem a böngésző elindítása után egyszerűen megfagy. Ha csak a vezérlőpult, intéző meg hasonló windows-os ablakokban mászkálok akkor semmi baj nincs.
Két hibajelenséget vettem észre ezeken kívül:
-Minden csatlakoztatás után újratelepíti a HDMI-hez tartozó audió drivert.
-Néha elindul úgy egpu-ról hogy a windowsban nem jelenik meg a kurzor.

Remélem sikerült minden fontosat leírnom és tudtok segíteni. Előre is köszönöm.

(#780) Tenken válasza ADam07 (#779) üzenetére


Tenken
őstag

Error 12-t pci compaction-al szoktak orvosolni s1x-en keresztül. De nem teljesen világos a leírásod. Van amikor nem írja ki és működik rendesen, vagy egyáltalán nem volt még jó?
Második hiba az meg tipikus kártya baki. Nem bírja az órajelet, vagy valami beállítás rossz neki.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#781) HaZse válasza ADam07 (#779) üzenetére


HaZse
őstag

Pár hozzászólással előbb leírtam a saját tapasztalatomat Latitude E5430-asommal kapcsolatban.

Fel kell telepítened a setup 1.x-et és fel kell frissítened, hogy tudja kezelni az ivy bridge chipsetet. És ot a sebességet 2.5BG-re kell állítani (GEN1), mert alapból 5GB-ra állítja (GEN2) és azt nem tudja rendesen lekezelni.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#782) ADam07 válasza Tenken (#780) üzenetére


ADam07
csendes tag

Egyáltalán nem volt még jó. A 12-es hiba mindig megvan.

(#783) ADam07 válasza HaZse (#781) üzenetére


ADam07
csendes tag

Tényleg. Bocsi, figyelmetlen voltam. A setup 1.x-hez milyen módon tudok hozzájutni?

(#784) HaZse válasza ADam07 (#783) üzenetére


HaZse
őstag

Itt is linkelték páran, de szerintem vedd meg. Én is innen szeeztem, de utána megvettem, mert úgy éreztem, hogy jó dolgot támogatok.

De mután eladtam az E5430-asamat, és váltottam egy E6320-asra, nem kellett nekem a setup 1.x. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#785) Tenken válasza ADam07 (#783) üzenetére


Tenken
őstag

Én is megvettem anno. Meg aztán körbe is adtam, de a vásárlást ajánlom én is. Tényleg megérdemlik.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#786) ADam07 válasza Tenken (#785) üzenetére


ADam07
csendes tag

Akkor valószínűleg én is megpróbálkozom ezzel. De lehet előtte végigolvasom Kapityu írását. Hátha az is segít.

(#787) gabrit


gabrit
csendes tag

Sziasztok!

Egpu rendszerrel szeretném megtámogatni a laptopomat, és tanácsot szeretnék kérni. Egy HP8460p-ről van szó (i5 2520m, 8gb ram, HD3000, dedikált nincs), amit egy külső monitorra kötnék. A kártya egy asztaliból átkerülő 7870-oc lenne.

A kérdés igazából a kártyával lenne. Az AMD volta miatt, ha jól tudom csak a külső monitoron menne,ami nekem tökéletes, de ilyenkor az integrált hajtja a belsőt, tehát gyakorlatilag lehetne kiterjesztettre? A másik kérdés, hogy a kártya egy elég éhes darab (175W-ot írnak rá), elég neki pl egy xbox táp, akkor is ha esetleg 90% terhelésű, vagy inkább nézzek hozzá rendes tápot? Esetleg van valakinek tapasztalata 7870-el?

A rendszer gondolom jobban izzasztaná a procit, kell e valami túlmelegedéstől tartani, vagy az alját leszedve, hűtőpadra rakva már tartható lehet az állapot?

Adapter ügyben is gondban vagyok. Van jelentős különbség a PE4L és PE4C között? Az utóbbinak a "készre szerelt" megoldása kimondottan szimpatikus lenne. Célszerű ezeket újonnan venni, vagy meg lehet akár próbálkozni használttal is?

Köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

(#788) HaZse válasza gabrit (#787) üzenetére


HaZse
őstag

Az AMD csak külső monitoron fog megjelenni. Nálam egyből ki is kapcsolt a belső kijelző. Még a BIOS képe is az ATI karin keresztül jött.

Most adtam el én a saját asztali gépemet a VGA-val együtt.

Ha érsdekel, akkor eladom Neked az EGPU cuccomat. =PE4L v 2.1) + XBOX táp, ami az EGPU-t hajtha meg és van rajta 1 db. 6-os VGA tápcsatlakozó.

Ja és persze ez expresscard-os változat.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#789) Tenken válasza gabrit (#787) üzenetére


Tenken
őstag

PE4C szétszedhető csatlakozóval van. Ezeknél mindig kérdéses, hogy bírja-e stabilan a gen2-es sávot. Az eddigi próbálkozások kudarcot vallottak. Talán itt nem, de ami engem illet -bármennyire szimpatikus- nem kockáztatnék vele. Ha használni is akarod a rendszered - nem csak prezentálni, hogy működik - akkor ki akarod használni az összes apró trükköt amivel javíthatsz a sávon.

Szerintem a boxtáp elég. Nekem volt rajta 660Ti is. Húzva elvileg az is evett annyit. De tekintetve véve a használt piacot igazából szinte bármi megteszi ami jó áron van. Arra figyelj, hogy singe rail legyen a 12v-os ága (boxé az).

Procit is jól érzed, hogy jobban teker. Ilyen szempontból az elitebook egy elég szerencsés széria. Le tudod pattintani az alját simán és a "bakok" is megmaradnak. Az említett notebook hűtőre tenni teljesen oké. Bár igazából a legjobb lenne, ha valami olyat használnál ami direktbe oda nyomatja a levegőt ahol kell is. Konkrétan a procira, meg a ventire. A többi rész nagyon nem melegszik.
Nekem 2 delta venti van fordulatszabályozva, úgy max terhelés alatt sem megy 70 fölé, de én lecseréltem a gyári procit is erősebbre. Szóval ez függ a gép alapvető hűtő teljesítményétől.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#790) gabrit válasza Tenken (#789) üzenetére


gabrit
csendes tag

Köszönöm!

Használni akarom rendesen, szóval akkor marad az L. Szerintem megpróbálom először xbox táppal, aztán ha nem akarja, akkor majd nézek valami rendeset. Nekem egy batár nagy venti van a hűtőpadban (Notepal E1), az eddig egész jól bevált már a korábbi laptopnál is.

(#791) Xantomas


Xantomas
őstag

mtx33q miért lett kitiltva?
Utána akartam olvasni, hogy hol tart, erre azt látom, hogy ki van tiltva.[link]

MOD: szóval egy lufi volt az egész, és egyetlen darabot csinált magának, majd várta, hogy dőljenek a megrendelések? [link]

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#792) Tenken válasza Xantomas (#791) üzenetére


Tenken
őstag

Felettébb szomorú. Sajnos külföldön is sok példa van a legkülönfélébb csalásokra. :(

Óvatosnak kell lenni és lehetőleg minél szélesebb körben tájékozódni mielőtt bármire komolyabb pénzt adunk ki.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#793) kzsolt00 válasza Xantomas (#791) üzenetére


kzsolt00
tag

Érdekes olvasni mindig azt, hogy a forrasztott végű az ajánlottabb , mert nagyobb sávszélt bír, ellenben érdekes olvasnom fent is, hogy lényegében teljesen mindegy, mert biosban mindenképpen le kell vinni GEN1 re, mert csak úgy működik a rendszer. Akkor most ezt nem értem, tehát ezzel a ténnyel meg is van cáfolva a forrasztás szükségszerűsége (hiszen így is úgy is, csak gen1 sebességen fog menni, azt meg bőven kell bírnia stabilan a nem forrasztottnak is).

/off
Xantomas-nak:
Ez érdekes, megleptél most. Igen volt az illetővel gond, kifizettük többen is neki a terméket, ( én 2-t is) és nem jött semmi, sőt, még kapcsolatba sem lehetett lépni vele egy időbe. Mentek a rendőrségi fenyegetések stb, még végül válaszolt többünknek vissza, hogy rettenetesen sajnálja, de gondjai voltak, és kárpótol. Én a pénzem kértem vissza, más meg a terméket kapta meg végre, szóval igen késve, és keserves úton, de tudtommal kárpótolva lettünk, szóval nem értem hogy miért lett kitiltva ( én 19.-én kaptam meg vissza pénzem, és ő 31 én lett azzal kitiltva , hogy adósságát nem rendezte. Érdekes )

(#794) Tenken válasza kzsolt00 (#793) üzenetére


Tenken
őstag

Gen2-t bírnia kell minden komponensnek. Elvileg az ec-k mind teljesítik már jó ideje a laptopokban. Gyakorlatilag sajnos vannak még új gépen is kivételek. A vga-k már ugye gen3-on mennek egy ideje, így egy gtx 460-as is már bőven a gen2 éra szülötte. Ezért a szűk keresztmetszet a gen2 kompatibilitás szempontjából általában az adapter csatlakozója. Ezzel a forrasztott pe4l típussal mértek gen3 megfelelőséget is asztali környezetben - sajnos notikban az ec a déli hídban van bekötve, így egyenlőre nincs gen3-as lehetőség -. Csatlakoztathatóakkal eddig stabil gen2-t még nem sikerült mérni. Persze vannak gyártók akik néhány szélsőséges tesztre hivatkozva hirdetik a kompatibilitást, de a TI-s tapasztalatok szerint a valóságban ehhez a rendszerhez eddig nem voltak elég megbízhatóak. Ezért főleg a forrasztott és oldható kapcsolat közötti minőségbeli különbséget teszik felelőssé.
Nagyjából ennyi. Remélem tisztább lett. :)

OFF-ra:
Gondolom nem mindenkivel sikerült rendeznie. Amúgy meg még ha rendezte is volna, szerintem is a ban a minimum minimuma. Ez egy közönséges csalás volt. Ha pénz kellett neki ideiglenesen, akkor menjen keressen valami hitelt, de az, hogy eltűnik/nem lehet elérni, és ezt sorozatosan több emberrel eljátssza, az tűrhetetlen.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#795) Xantomas válasza kzsolt00 (#793) üzenetére


Xantomas
őstag

Jó, hát igazából, az egyoldalú vasalt nyák is már intő jel volt.
Én most gyártatom le magamnak a prototípus paneljeimet, a hwtools által nyilvánossá tett kapcsolási rajz alapján, átalakítva, plusz dolgok rápakolva, (saját táp is, hogy egy mezei "riasztó" tápról is elmenjen, es ne kelljen egy komplett pc tápot melle rakni, de kis szériában majdnem 5xosre jon ki, csak az anyagköltség.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#796) kzsolt00 válasza Tenken (#794) üzenetére


kzsolt00
tag

Tiszta sor, mind kettő!

(#797) Xantomas válasza kzsolt00 (#793) üzenetére


Xantomas
őstag

A forrasztott végű nemes egyszerűséggel azért jobb, mert ott rendesen be van lőve, és ki vannak mérve a vezeték hosszai, amik a tákolt hdmi csatlakozós megoldásnál nem volt jellemző. A differenciális jelutak impedancia, és vezetékhossz méretezése a pci-e differenciálisan vitt jelénél nem egy elhanyagolható dolog. Páronként eltérhetnek a hosszak, ennek kompenzálását mát megoldja a szabvány követelményei, de esetünkben 1 pár van az USB mellett.

Én is pl hdmi kábelt használok, de mindkét végét szereletlenül, hogy illeszteni tudjam.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#798) kzsolt00 válasza Xantomas (#797) üzenetére


kzsolt00
tag

Nem az volt a kivetnivalóm, hogy ELMÉLETBEN miért jobb, mert volt annyi logikám, hogy ha nem is ilyen korrektül mint Te leírtad, de el bírtam képzelni, hogy miért "Stabilabb". Viszont az elméleti alapokat legyőzte a gyakorlat, miszerint így- is úgy- is le kell korlátozni GEN 1 speedre ( mert ilyen-olyan okok miatt nem megy a gen2), tehát szükségtelen a forrasztás által nyújtott stabilitás.

(#799) ezsolti


ezsolti
tag

Végre sikerült megoldani minden problémát. Erősebb táp kellett...
Egy ThinkPad T430-ban 3840QM procival 8GB rammal egy Asus GTX760 DC2OC 2GD5 3DMark 11-ben Performance módban 6242 pontot ért el egy PE4H V3.2 adapterrel. Jó ez így?

(#800) Tenken válasza ezsolti (#799) üzenetére


Tenken
őstag

A gpu score a mérvadó itt. Érdemes lenne megnézni gpuz-ben is, hogy terhelés alatt felvált-e gen2-re, vagy marad x1.1 a pcie sáv.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.