Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-28 01:11:11

LOGOUT.hu

Topic összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) kzsolt00 válasza XmoD (#599) üzenetére


kzsolt00
tag

ELMÉLETILEG igen működnie kell, chipset sem új, és a proci is elég régi, tehát csodára nem kell várni ,természetesen nem fogod elérni a GTX 260 ad leadni képes maximális szintjét, de ha tippelnem kéne még a 70% ot sem fogja egészen, DE elméletileg működnie kéne. Az már más kérdés, hogy 2 olyan laptoppal volt dolgom ( régebbi és ujabb) hogy elvileg minden jó, és mégsem látja semmilyen körülmények között a rákötött eGPU-t, MERT csak alapon :( Szóval puding próbája az evés szokták mondani..!

(#602) flashpointer


flashpointer
őstag

Helló, nemrég rátaláltam a topikra, és néhány óra olvasgatás után eléggé megtetszett a dolog. A linkelt oldalakat is átfutottam, de a laptopom típusát sajnos nem találtam meg benne. Mielőtt még jobban beleásom magam a témába megkérdezném hogy egyáltalán érdemes e ezzel a géppel próbálkozni, illetve milyen lehetőségek vannak (Laptop kijelzőjén való megjelenítés?)
ASUS X54H
processzor: B950
videókártya: ATI 6470M
Intel® HM65 Express lapkakészlet

Az eGPU a wifi helyére menne bele.

Előre is köszi

(#603) kzsolt00 válasza flashpointer (#602) üzenetére


kzsolt00
tag

Ha a processzorod tartalmaz processzorba integrált grafikus magot, vagy van alaplapra integrált valamilyen intel grafikus vezérlőd, ÉS újabb Nvidia VGA-t akarsz használni, akkor működhet belső kijelzőn. Ha ezek valamelyike nem teljesül , akkor nem fogsz tudni, CSAK külső monitoron.

Van fentebb kicsivel egy link, hogy milyen chipsetek mellett milyen sebességet tudsz maximum elérni, azt nézd át! a mPCI elvileg működhet, bár nekem 2 asusból egy újabb i7-es példánynál abszolut nem látta az eGPU-t szóval nem működött, egy régebbi t4400 -asnál pedig simán ment. Tehát nálam asus tapasztalat 50-50%!

(#604) nilexx082


nilexx082
újonc

Sziasztok!

DSDT Override-al kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.

Először is:
Acer Emachines E725 laptop: Intel Core 2 Duo T9300 proci, 4gb RAM, Intel Mobile 4 Express Chipset Family integrált VGA
+
EGPU: PE4L 2.1b + Táp (szerintem XBOX-os) + Gigabyte GTX 650 OC 1GB VGA + mPcie csatlakozó, wifi helyére
Setup1.x felrakva, pcie compaction-t végig zongoráztam, de semmi.
12-es, és 43-mas hibákat ír ki (43-at főleg, driver feltelepítése után csak ezt)

Tenken által leírt 3 pont alapján elkezdtem a DSDT Override-ot, de elakadtam itt:
%IASL%\iasl.exe dsdt_A_EGUP.dsl = Irás

%IASL%\iasl.exe /loadtable DSDT_EGPU_OVERRIDE.aml

Eleinte 6 errors volt, de azután rányomtam a fix errors-ra és 0 lett, de viszont a 31 Warnings megmaradt, és így is 4092-es hibát ír ki. Nem tudom, hogy kellene megoldani ezt. Fogalmam sincs, hogy a 31 warnings-ot , hogy kell kijavítani...
Esetleg valaki tudna nekem ebben segíteni? Valaki kitudná nekem javítani a 31 Warnings hibát, és elküldeni a javított fájlt?

Tudom, hogy a képen a QWordMemory... "rossz helyen" van, és tudom, hogy legalulra kellett volna beilleszteni (amúgy így is próbáltam, de nem megy, ugyanezt írja ki...), de 1 fórumon olvastam azt, hogy ahol ehhez hasonló van írva:

DWordMemory (ResourceProducer, PosDecode, MinFixed, MaxFixed, Cacheable, ReadWrite,
0x00000000, // Granularity
0x000A0000, // Range Minimum
0x000BFFFF, // Range Maximum
0x00000000, // Translation Offset
0x00020000, // Length
,, , AddressRangeMemory, TypeStatic)

az alá kell beilleszteni a QWordMemory -t...(mellesleg: ezt a képen is lehet látni)

Linkelem a dsdt_ACRPRDCT fájl(okat):

[Piszkált, ami a képen van]
[Eredeti]

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(u.i.: Idáig you_zsolex segített, de itt ő is megakadt)

Üdv, Roli

[ Szerkesztve ]

(#605) kzsolt00 válasza nilexx082 (#604) üzenetére


kzsolt00
tag

Levél ment!

(#606) tsiga18


tsiga18
tag

Sziasztok!
Végigböngésztem az apróhirdetéseket ilyen egpu rendszer kiépítéséhez, de akinek van eladó ilyen átalakítója, nem ír vissza.
Esetleg lenne itt valaki, aki eladná a pe4l vagy pe4h típusú express cardos átalakítóját Budapesten belül?

(#607) you_zsolex válasza tsiga18 (#606) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

Privát ment

Zsolex

(#608) HaZse válasza tsiga18 (#606) üzenetére


HaZse
őstag

Nekem is van. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#609) SAOneill69 válasza cellpeti (#595) üzenetére


SAOneill69
csendes tag

Hali.
Tőle kérdezd meg saját készítésű, fejlesztésű egpu-t használ; nála Győr érintett város.
Nekem is most jön tőle az egpu-m.
http://hardverapro.hu/apro/egpu_kulso_videokartya_adapter_laptopokhoz
Hátha ő tud neked segíteni. :K

(#610) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem egy HP pavilion G6 2018sh laptopom. Ebben A10-es trinity APU van 2x4GB 1600-as memóriával.
Jelenleg 60-as SSD + 750GB-os HDD-vel használom.

Érdekelne egy ilyen egpu megoldás. Külső kártyából egy olyan 7770 ATI vagy GF 750 szintet gondoltam ki maximum.

Segítséget szeretnék kérni, hogy megoldható-e egyáltalán a rendszer működése a laptopomon? Pontosan milyen komponensek kellenének hozzá és a VGA-n kívül milyen költségei lennének?

Megoldható-e, hogy a laptop monitorján fusson? Vagy csak külső képernyő?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#611) kzsolt00 válasza arcsi84 (#610) üzenetére


kzsolt00
tag

Egy eGPU rendszerhez, kell maga a külső videókártyát befogadó alaplapka, ( PE4L például) Kell maga a vga, kell egy tápegység ( vagy rendes asztali pc táp, vagy átalakított xboxtáp), és az összekötő kábel, de az ugye vele jár, most már rá is van forrasztva.

A belső kijelző nem fog működni neked, mert AMD-d van, a belső kijelző használatához feltétlenül szükséges az alábbi két dolog megléte: Intel integrált grafikus mag, és egy [külső] Nvidia (minimum fermi architektúrás) vga.
Ha ezek egyike nincs meg , akkor nem fog belső kijelzővel menni, viszont külsővel természetesen még mehet, de nem 100%!

(#612) Krecs23


Krecs23
csendes tag

Vélemény?
http://www.hwtools.net/Adapter/PE4C.html

(#613) kzsolt00 válasza Krecs23 (#612) üzenetére


kzsolt00
tag

Nem lehet különb mint az eddigi adapterek. A gond még mindig a laptopok oldaláról keresendő. Még mindig ott van az 5gbps -es sebességkorlát. Ha jól működik is, maximum olyan szintű lehet szerintem mint egy PE4L.

(#614) Tenken válasza kzsolt00 (#613) üzenetére


Tenken
őstag

Sokszor le lett korábban írva, hogy miért nem megfelelőek az ilyen típusú kábelek.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#615) Tofulord


Tofulord
csendes tag

Sziasztok!

A mai napon megérkezett a PE4C v1.2-esem. Azonban valamit rosszul csinálhatok, mert a laptopom felismeri a videó kártyám, de nem képes jobb szó híján összehozni az nvidia driverrel.

Lenovo E520
- i5-2450m
- 8 gb ram
- intel HD 3000/ AMD HD 6630m
- win 7 64 bit ultimate

eGPU:
- Gigabyte GTX 560 TI ( + egy 350w delta mini táp)

dokkoló:
- PE4C v 1.2

Próbáltam már tiltani az alap videó kártyákat, újrahúztam a win7-et, hogy még alap videó kártya driverek se legyenek a gépen, de eddig minden próbálkozásom eredménytelen.

Nektek van valami ötletetek a probléma megoldására?

(#616) kzsolt00 válasza Tofulord (#615) üzenetére


kzsolt00
tag

"de nem képes jobb szó híján összehozni az nvidia driverrel" ezt ki tudnád fejteni? Mert ahogy kivettem, ez maga a lényeg, de nem egészen fogom fel (bár lehet miattam így éjfélkor nem fog úgy az agyam) de nem értem.

Mi a panasz?

(#617) Tofulord válasza kzsolt00 (#616) üzenetére


Tofulord
csendes tag

Igazából időközben kutakodtam, és miután kinyitottam a szemem, észrevettem, hogy egy code: 12 a hiba, és amit dsdt-vel igyen orvosolni tudok :D

(#618) Sonek


Sonek
tag

Sziasztok,

EXP GDC V6.0 beszerzésén gondolkodom. A laptopom Dell E6430 (dedikált vga nélkül), QM77 chipset, i5-3320M proci, az 1600x900-as belső LCD-vel szeretném használni.
Van valakinek javaslata, honnan rendeljem? Sok képen van hozzá Dell táp, de nem találtam olyan helyet, ahol mindent egyben meg tudnék rendelni...

[ Szerkesztve ]

Sonek

(#619) kzsolt00 válasza Sonek (#618) üzenetére


kzsolt00
tag

Szia Sonek!

Szerintem én voltam itt az első, aki megvett egy ilyen "EXP GDC" -s terméket, legalábbis innen a fórumról, és szeretnélek óva inteni, hogy vigyázz. Nagyon meggyőző az ára, és kb. szerintem a dízájnja is sokkal jobban megnyerő, mint a hwtools-osé, de cserébe nem minden esetben működik. Vagyis hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem működik teljesen, de válogatós laptopok terén, és nem igazán tudni, hogy miért. Bár nyilván az én használt laptopjaim lehet, hogy nem eGPU barátok, és amúgy az eszköz meg kiváló. Nem tudhatom, mert nem volt több próba laptopom.

Tehát mondhatni zsákbamacska. Nekem még megvan ez az eszközöm. 13.000 ért vettem, egy express cardos változatot, annyit segíthetek neked, hogy eladom neked ennyiért ( hogy legalább a pénzem kapjam vissza), és hátha a Te gépedet szeretné, és akkor használnád egészséggel. Amennyiben nem menne, akkor tovább eladod.

Ez esküszöm nem tukmálás akar lenni, csak segíteni szeretnék, ha nem muszáj, ne külföldről rendelj, mert itt van nálam gyakorlatilag új, párszor tesztelt állapotában.

(#620) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy Dell E6430-at, aminek a processzora egy i3-3110m, és a beépített gpu pedig egy HD4000. A gépen van express card csatlakozó.
A kérdésem az lenne, hogy mennyire működne ezzel az eGPU? Milyen videókártyát lenne érdemes venni hozzá, és az mennyire hajtaná ki? Nem lenne túl kevés ez a proci amúgy egy eGPU-hoz? Igazából a lényeg a World of tanks lenne és a Starcraft 2.
Visszaolvasva láttam, hogy ha Nvidia kártyát vennék, akkor ezzel a konfiggal tudnám használni a laptop kijelzőjét az eGPU-val, viszont ahhoz milyen videókártya kellene pontosabban?

(#621) Tenken válasza Feenyx (#620) üzenetére


Tenken
őstag

Szerintem sima nv 660-al minden szempontból jól járnál. Nekem E6420-am volt, ott simán ment minden. Elvileg 30-as is ua. procit leszámítva.

Ideális gép egpuhoz.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#622) Feenyx válasza Tenken (#621) üzenetére


Feenyx
aktív tag

És a proci nem lesz kicsit sovány szerinted?

(#623) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Üdv!

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy ilyen laptophoz lehetne-e kötni küldő videókártyát?

Ha pedig igen akkor meddig lehet elmenni a videókártyák típusaiban?

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#624) Tenken válasza Feenyx (#622) üzenetére


Tenken
őstag

Attól függ. A 660 már valószínűleg ki hozza belőle amit lehet. Ha kevés, akkor max cseréled egy i5-re. De ez mindig ilyen lesz. Asztalon is van leggyengébb láncszem. Csak notebook-nál általában a proci szokott "túl jó" lenni a vga-hoz képest. Így meg az válik a limitáló tényezővé.
Nyilván nem lesz versenyképes egy 4ghz-re húzott asztali quad-al, de ezt nem is várja senki. Simán el lehet gamingelni azzal az i3-al is.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#625) kzsolt00


kzsolt00
tag

Főleg, hogy az említett játékok nem a legerőforrás igényesebb játékok, szóval egy 660-al tényleg nagyon baráti kis eredményt érhetnél el szerintem is!

(#626) Thusor


Thusor
őstag

Van nekem egy HP elitebook 2540p notebookom 8 GB rammal és egy intel i5-540m processzorral. Szeretnék rajta én is elkezdeni néha-néha egy kicsit játszani, nem az a cél hogy a legújabb játékok elfussanak de azért szeretném kihasználni a dolgokat. A gépen van egy expressz card foglalat. Milyen videokártyát tudnátok ehhez a géphez javasolni amit még ez a proci is ki tud hajtani és 1-2 játék szépen el is tud rajta futni?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#627) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Valaki tudna segíteni?

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#628) Tenken válasza Thusor (#626) üzenetére


Tenken
őstag

Neked is ugyanazt tudom javasolni, mint a latitude-os kollégának. Ha nem fontos, hogy belsőn lehessen használni, akkor nyugodtan lehet amd oldalról is szemezgetni.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#629) Thusor válasza Tenken (#628) üzenetére


Thusor
őstag

Mi az az optimális kategória a VGA kártyát illetőleg amit elbír egy ilyen e-gpu? Gondolom az expressz card foglalat a szűk keresztmetszet. Tehát igazából arra lennék kíváncsi hogy mind Nvidia és mind AMD oldalon milyen kártyák után nézzek?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#630) Steve-0


Steve-0
őstag

tudna vki egy videó render testet nyomni? :R

(#631) kzsolt00 válasza Steve-0 (#630) üzenetére


kzsolt00
tag

Ez nagyon nagyon relatív eredményt jelentene. A használt program már önmagában buktató pont lehet, mint ahogy megtudtuk itt a benchmarkok esetében is. A használt gép , és a hozzá használt VGA is nagyon eltérő pontokat adhat. Szóval, hacsak valaki nem pontosan de pontosan ugyan olyan feltételekkel rendelkezik, mint amilyet te akarsz, akkor az eredmény amire kíváncsi vagy, szinte értelmetlen.

(#632) Tenken válasza Steve-0 (#630) üzenetére


Tenken
őstag

Adsz egy linket mire vagy kíváncsi lefuttathatom. Arra jó, hogy lásd mit tud i7-2760qm meg r9 280x ilyennel.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#633) Steve-0 válasza Tenken (#632) üzenetére


Steve-0
őstag

videóvágásnál lenne nálam jelentösege, tehát ha egy videó rendereles tudnál késziteni azt megköszönném ;)
Premier Pro CS6-ot használok, de ha nem rendelkezel vele, támpotnak elég jó pl.: ha Handbrake-kel http://handbrake.fr/ átszamoltatni egy Videót H264 kodekkel (max. minöseg), eGPU-val és anélkül.

thx :R

(#634) Tenken válasza Steve-0 (#633) üzenetére


Tenken
őstag

Leszedtem. Próbának egy rövid teasert raktam. H264 codec és mellette a quality-t felhúztam max-ra (54-re).
Nem tudom erre gondoltál-e, vagy valami másra, mert lefuttattam először egpu-val, majd igp-n is csak, hogy biztos legyek benne, hogy ehhez a programhoz akármilyen gpu jó. Ez konkrétan cpu-t terhelő probléma. Szépen látszott már az első teszt alatt is, hogy az összes szálat csutkára terheli.
Itt egpu-val semmire nem mész. Ha gyorsítani akarsz, akkor erősebb proci kell.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#635) Steve-0 válasza Tenken (#634) üzenetére


Steve-0
őstag

köszi, ugy latszik a program nem hasznalja a gput...

Tudnál esetleg ezzel egy testet tolni?
http://benchmark.cd3dtech.com/ :R

Videóvágásnál (Premiere Pro CS6) nem elhanyagolható tényező a GPU.
Igazából használat közben veszed észre, hogy mennyire folyékony a munkamenet.
Ezért is gondolkodok egy eGPU rendszeren.

(#636) Tenken válasza Steve-0 (#635) üzenetére


Tenken
őstag

Azt mondja "not found" a letöltő linken. Szívesen segítenék, de valami olyat kérj, ami működik is... :P

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#637) Böngészem


Böngészem
újonc

Szép cucc!

[ Szerkesztve ]

(#638) SAOneill69 válasza Böngészem (#637) üzenetére


SAOneill69
csendes tag

Sziasztok!

Szép a cucc amit készít de az átb@szás nagy világbajnoka.

Ez a srác /Üdvözöllek Böngészem!/ Kecskemétről ment fel Pestre a cuccért de az időpontot a megbeszélt nap kétszer módosította utána egyszerűen lemondta nem ért rá. Megbeszélték, hogy postán küldi neki; a mai napig nem érkezett meg.
Beszélgetésen kívül semmirevaló ember. Ha van fölös időtök vele nyugodtan foglalkozzatok a terméket sosem látjátok tőle.
Ha fizettek ha nem úgyis azt akarja minden áron, hogy küldjétek el a lóvét és ő ajánlva küldi nektek másnapra ott van. De sosem érkezik; ha rákérdeztek a barátnője adta fel nem találkoznak majd csak néhány nap múlva.......
Ne tévesszen meg, hogy már az oldal szerint 3-nál több napja nem jelentkezett be úgy csinálja, hogy állandóan be van lépve esetleg egy szerver gépen; így te azt látod hogy nincs fent de tud válaszolni.

Köszönöm figyelmeteket.

(#639) Tenken válasza SAOneill69 (#638) üzenetére


Tenken
őstag

Szomorúan hallom. :(

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#640) kzsolt00 válasza SAOneill69 (#638) üzenetére


kzsolt00
tag

Remélem nincs igazad, mert teljesen korrektnek tűnt a beszélgetések alapján. A pénzem már ott van, várom a termékeket!

(#641) SAOneill69 válasza kzsolt00 (#640) üzenetére


SAOneill69
csendes tag

Azt remélheted :( én már február 28-án utaltam és még nem jött meg a cucc. Április 4 óta nem is válaszol nem reagál semmire: sms, hívás, hardveraprós üzenet, email.
Duma az van és segítőkész amíg nincs ott a lóvé.
Nekem 4 gyermekem van lesz@rta azt is így a gyermeknek nincs megfelelő gépe.

Legyen több sikered.

[ Szerkesztve ]

(#642) Chrome20


Chrome20
újonc

Sziasztok.

Már egy ideje gondolkodok egy egpu beszerzésén. Viszont nem tudom hogy melyik lenne jobb választás. Venni 1 egput, vga-val, vagy inkább egy komplett használt gépet beszerezni. Mind a kettőre kb 100.000Ft-ot tudnék rászánni. Az egész dilemmámat az adja hogy hiába viszonylag erős a laptopom az asztali komponensek jobb teljesítményűek mint a laptopokba szánt változatok. Így lehet hogy egy gyengébbnek tűnő asztali pc jobb teljesítményt tud produkálni.

De hogy mire is gondoltam.

Az egpu-s konfig.
-Asus k53-sv laptop
-Processor: Intel(R) Core(TM) i7-2630QM CPU @ 2.00GHz (8 CPUs), ~2.0GHz-
-Memory: 8192MB RAM
-vga : Intel(R) HD Graphics 3000 + gyárilag van benne egy nvidia geforce gt540m.

Ehet szeretném ezt az egpu összeállítást.
-adapter: PE4L V2.1
-vga : MSI N750Ti-2GD5/OC GTX750Ti 2GB GDDR5 OC PCIE
-táp: THERMALTAKE Smart SE 530W

ExpressCard hiányában a wifi helyére kerülne.

Az asztali gép egy ehhez hasonló konfigal lenne.

Alaplap: Asrock 970 Extreme 4
Proc.: AMD FX-4100 3,6 GHZ AM3+ BOX
Proc.hűtő: Arctic Cooling Freezer A30
RAM: Kingmax 2x2GB DDR3 2000Mhz
VGA: Sapphire Radeon HD 6850 1GB DDR5 256 bit

Bízom benne hogy valaki aki jobban benne van ebben az egész egpu témában végre pontoto tud tenni erre a kérdésemre.

(#643) jeni válasza Chrome20 (#642) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Én az asztalit bővíteném,vagy venném meg használtan. Ugyanis,hogy tudjad használni a laptopot azt szét kell szedned.
Pepecselni kel vele. Az asztalit meg bármikor bővítheted alakíthatod.
Amit ráköltesz a eGPU-re abból egy jobb asztali PC kijönne belőle.

(#644) Chrome20 válasza jeni (#643) üzenetére


Chrome20
újonc

Igen azt tudom hogy a laptopot darabokra kell szedni, ezzel nincs is gond. Viszont az eGPU meglenne ~70-80.000 Ft-ból. Míg a fent említett asztali megoldás inkább kicsivel 100 fölött van.
Lényegében az eGPU felé hajlok de ha 1 asztali megoldás ilyen árban tudná az Egpu-s laptopom teljesítményét akkor nem vacakolnék, vennék 1 asztali gépet. Itt az a kérdés hogy 80.000 köröli amd-s asztali tudja vagy felülmúlja-e a jelenlegi inteles laptopomat eGPU-val. :F

(#645) jeni válasza Chrome20 (#644) üzenetére


jeni
félisten

mivel a laptopod használt ha az elromlik akkor sokba kerül a javíttatása,illetve egy másik noti gép megvétele,csak addig jó míg notira kötöd azt másra nem tudod felhasználni.
amúgy ha wifire kötöd akkor nehézkes a hordozhatósága
ellenben a PC gép 15e.Ft a Asrock ,akár Gigabyte lap+ az X4-750 proci 20e.Ft+ a ház (gondolom ebből van) + VGA 30e.Ft esetleg használtan garival egy 7850 vagy új egy 260x + memória 18e.Ft,optikai meghajtó biztosan van ebből is.(AMD rendszer összerakás)

[ Szerkesztve ]

(#646) Tenken válasza Chrome20 (#642) üzenetére


Tenken
őstag

Jó ez a konfig 60k-nak is. 750ti fogyaszt kb 50w-ot max gyárilag. Annak egy slimes boxtáp átalakítva is bőven elég. Másrészről az említett laptopot is figyelembe véve én asztalit javasolnám. Már csak azért is, mert ha egy így szóba jön, akkor felesleges a noti. Az egpu akkor jó, hogy 1 gépet akarsz, de kell a hordozhatóság, meg az asztali grafika is. Egy komolyabb vga kihajtásához már amúgy is olyan szinten kell moddolni a hűtést, hogy az mobilban nem megoldható. Vagyis kb asztali 3d-s dokkolóként érdemes felfogni a rendszert. Ezen kívül a te notebook-od konzumer széria, dedikált vga-val. Ez eleve olyan problémákat vethet fel, aminek a köreit lehet nem szeretnéd lefutni.
Sok pozitív tapasztalat, meg lelkes hozzászólás mellett a szomorú tény az, hogy sok olyan pü-s üzenetváltásom is van, ahol csak a meddő köröket futjuk. Míg elméletben majd' minden konfigon üzemelhet, addig a valóságban sok esetben a probléma megoldása meghaladja a lelkes egpu építő it-s kompetenciáját. Ezt nem eltántorításnak írom, csak sok bajos esetnél úgy érzem, nem volt eléggé felhívva a kollégák figyelme a potenciális nehézségekre. Ez pedig felesleges kellemetlenségekhez vezet. :(

Mondjuk ennek ellenére még mindig azt vallom, hogy a maga nemében ez egy zseniális rendszer és bárki képes lehet összerakni és a felmerülő gondokkal megbirkózni (, aki legalább egy kicsit is elfogadható szinten képes eligazodni az angol szövegekben).

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#647) Chrome20 válasza Tenken (#646) üzenetére


Chrome20
újonc

Értem, és köszönöm. A hordozhatóság nálam mondjuk nem játszik mert a laptopot is jó ha 2 év alatt 10x mozdítottam el az asztalról. Igazából az egyedüli ok amiért eGPU-ban gondolkodtam az az hogy ha játszok akkor a proci és a memória alig van kihasználva de a vga meg 100%-on megy. Éppen ezért nem akartam komplett rendszert venni csak a vga-t cserélni/kiváltani. Viszont ha tényleg lehet hogy a dedikált vga bezevar akkor inkább nem kísérletezek, nem akarok feleslegesen 60-70 ezer forintokat kidobálni. :(

(#648) Tenken válasza Chrome20 (#647) üzenetére


Tenken
őstag

Szerintem a te esetedben az asztali konfig a legjobb döntés.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#649) Csibe78


Csibe78
tag

Sziasztok. Van egy Lenovo T500-as laptopom:

-Intel Core 2 Duo P8600 [2,4 GHz, 3 MB L2 Cache, 1066 MHz FSB]
- Intel GM45 chipset
- Intel GMA 4500MHD Integrált VGA + ATI Mobility Radeon HD 3650 256 MB DDR3 128 bit (Váltható grafika)

érdekelne hogy egy eGPU-s rendszert szeretnék kialakítani és az asztali gépemet megszüntetném az abban lévő Hd7770-es Radeon kártyával szeretném kialakítani. Az a kérdésem az lenne hogy mennyi az esélye hogy normálisan gond nélkül menne egy ilyen eGPU-s rendszer ezzel a géppel ugyanis csak akkor adnék ki majd 20k-t érte ha nem zsákbamacska a dolog.
Gondolom az enyémbe ez kellene: [link]
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#650) jeni válasza Csibe78 (#649) üzenetére


jeni
félisten

nem biztos,hogy 20000 Ft alatt megúszod a dolgot.
nem szívesen barkácsolnék meg egy laptopot ilyen célra.
buktatok, problémák lehetnek összerakásnál,sosem lesz olyan stabil mint egy rendes asztali gép.
amúgy a laptopod sem ez izom gép.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.