Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-28 01:11:11

LOGOUT.hu

Topic összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Dawide@axele


Dawide@axele
aktív tag

Sziasztok!
Nekem is kellene kis segítség!Lenovo y570-em van és ehhez szeretnék egpu-t kapcsolni!Milyen megoldásokkal lehetne ezt kivitelezni?Milyen kártya érné meg hogy gyorsabb legyen az alaplapi gt555M-nél!
A gépben I 5 proci van és 8gb-ram memo!Én külső monitorral használnám az egpu-t!
Előre is köszönöm a válaszokat!

Playstation 4 , Iphone 7 Plus , Iphone XR 128GB, Iphone 12 mini, Iphone 14, Appe Watch, XBOX Series S, Surface Pro, Steam Deck 512

(#402) Krecs23


Krecs23
csendes tag

Korábban már kértem segítséget tőletek egy eGPU összerakásánál.

Az első próbálkozás nem volt valami eredményes a GT640 túlságosan is gyenge videókártya volt ahhoz, hogy teljesítmény növelést érjek el.

Ma viszont sikerült szereznem egy GTX 550 Ti DCU karit. Itt már látszik az alagút vége.

Viszont van egy problémám! Csak akkor kapok képet ha a biosban kikapcsolom a switchable graphics lehetőséget. Lehetséges, hogy ebben az esetben nem működik az optimus?

Egyenlőre csak belső kijelzőn:

3DMARK 06: http://www.3dmark.com/3dm06/17490667
3DMARK: http://www.3dmark.com/3dm/2079928
3DMARK 11: http://www.3dmark.com/3dm11/7753166

[ Szerkesztve ]

(#403) Tenken válasza Krecs23 (#402) üzenetére


Tenken
őstag

De működik. Belsőn elindul, akkor aktív az is.

(#401) Dawide@axele:
Expresscard vagy mpcie-s csatlakozó van. Előbbi praktikusabb, de consumer gépeken ritka.
Kártyának olyat választhatsz, amit akarsz. Külsőn mind jó, belsőt csak nv-vel tudod használni.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#404) Krecs23 válasza Tenken (#403) üzenetére


Krecs23
csendes tag

mpce csatlakozó van

Komolyan mondom el vagyok ragadtatva. Már alig várom, hogy lecserélhessem majd egy erősebb kártyára.

Egyébként mekkora teljesítményvesztést okoz ez az adapter?

(#405) kzsolt00 válasza Krecs23 (#404) üzenetére


kzsolt00
tag

Elég sok tesztet nézegettem már, és nagyon változó, CPU-tól is függ, és a felhasznált csatlakozó felülettől is.
Szerintem mondhatom ,hogy van ahol alig 10% a teljesítmény vesztés, van ahol 30 körüli is, vagy akár több, de ott már régi csatoló felületeket használnak, vagy valami speciális gondok vannak.

(#406) kzsolt00


kzsolt00
tag

Eladóvá vált egy PE4L 2.1b típusú mPCI csatolófelületű eszközöm.
Itt megtalálni

A teszteket elvégeztem rajta, most szeretném kipróbálni az Express Cardos változatot is, ezért adom el!

(#407) Krecs23


Krecs23
csendes tag

külső monitoron kis tuningal
http://www.3dmark.com/3dm11/7753593

(#408) Pinky


Pinky
csendes tag

Sziasztok!

Adott 1 laptop Asus N55sf
Alaplapja: [link]

Dedikált Vga amit ki lehet belőle szedni : [link]

Kérdésem a következő, ennek a helyére kábellel kivezetve, lehet bármit is rákötni? :D

(#409) PAtr0n válasza Pinky (#408) üzenetére


PAtr0n
addikt

Szia, itt érdeklődj: eGPU topic ;)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#410) Tenken válasza PAtr0n (#409) üzenetére


Tenken
őstag

Linked is ide mutat, azt észre vetted? :)

(#408) Pinky:
Ilyenről nem tudok. Mondtam volna, hogy talán sima riser is jó, de nem a szabvány x16-os lábkiosztásnak tűnik. Nézz utána, hogy micsoda. Szerencséd van találsz is hozzávalót.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#411) PAtr0n válasza Tenken (#410) üzenetére


PAtr0n
addikt

Bazmeeeeg! :Y Ez hogy csináltam? Ja megvan, azt hittem az Asus noti topicba írt, közben az másik lapon volt nyitva nekem. Na mind1, látszik hogy nagyon újév van :D
Köszi!

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#412) Pinky válasza Tenken (#410) üzenetére


Pinky
csendes tag

Amennyire tudtam utána néztem és mindenhol pcie 2.0-nak írják. Aztán lehet, hogy ez valami asus szabvány pcie foglalat, mert amit írtál, hogy talán riser kábel, hát ránézésre szerintem se egyezik. A semmiért meg kb 6 ezret kidobni nem érdemes. Persze nem adom fel, még kérdezősködök/nézelődök, hátha okosabb leszek az idő múltával... :D Köszönöm a válaszod.
ui.: ha esetleg másnak lenne valami ötlete még, szívesen meghallgatom! :))

(#413) Tenken válasza Pinky (#412) üzenetére


Tenken
őstag

pcie 2.0 csak a sebességet jelöli. az x16 meg a sávkapacitást. A csatlakoztatható foglalat típusa teljesen más lapra tartozik.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#414) Tecsa


Tecsa
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Bizonytalan vagyok a témában annak ellenére, hogy elég sokat böngésztem a fórumot. A kérdés a következő kettő lenne:

1, Működőképes lehet-e a gépemmel a PE4H vagy PE4L?
A gépben egy I5 460m processzor foglal helyet 4Giga memóriával és 5730 ATI kártyával. Szerencsére a gépemben van mPCI-e port 2 üres a gépben plussz egy amit a wifi foglal.

2, 2.4-es és 2.1-es adapter között mi különbség van? Megérheti azt a 20$ felárat?

Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv: Tecsa

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#415) Tenken válasza Tecsa (#414) üzenetére


Tenken
őstag

Hali,
1 - Proci alapján igen, de a dvga-d ki kell lőni setup1x-el majd. Mpcie-közül nem mind jó, de amiben működik a wifi, azzal menni fog biztos. (Nézd meg mind2ben jó-e addig.)

2 - pe4h többszörös csatlakozást tud biztosítani. Pl 2 mpcie-s adapterrel. Hátránya, hogy mivel csatlakoztatható kábeles ezért csak pcie 1.0-át tud.
A forrasztott tudja teljes mértékben kihasználni az x1-es sávod. Ez a legjobb árértékű.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#416) Tecsa válasza Tenken (#415) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Köszi a gyors választ akkor a 2.1es verziót választom.

Pcie vagy az express foglalat között is vacilálok. Nem gondolom, hogy örökre meglesz ez a gépem, express foglalt általánosabb mint a több mpcie, de az előnyök lemondással is járnak.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#417) kzsolt00


kzsolt00
tag

Hallott már valamelyikőtök erről a másik gyártótól származó "EXP GDC" termékről?
Igazából, megbízhatósága érdekelne, tapasztalatok vele kapcsolatban!
Itt egy link hozzá: Katt ide

(#418) Tenken válasza kzsolt00 (#417) üzenetére


Tenken
őstag

Ez is jó, de a csatlakoztatható kábel nekik sem megy 2.0-át akármit írnak.
Egyébként BPlus is lépni akar, már feltették a kérdést TI-n, hogy mit gondolunk min változtassanak.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#419) Pinky válasza Tenken (#413) üzenetére


Pinky
csendes tag

Igaz. :) Viszont találtam egy ilyet wikipedia-n: Asus utilizes non standard MXM modules in most of their laptops, with a reversed pin on configuration on most MXM 2.1 models (since MXM 3.0 they are no longer reversed) and nonstandard PCB shape and mounting. Esélytelennek találom most még, hogy bármit is kezdjek ezzel a foglalattal, nem igazán találtam olyan átalakítót, amivel kivezethetném. (lehet csak én vagyok béna a keresésben)

(#420) pityke88


pityke88
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy Lenovo ideapad Z500 (i5 3230m gt 645 8gb ddr3)-ra is lehetne külsőleg vga-t csatakoztatni. ha mondjuk feláldozom a wlan kártyát a masinában.
Köszönöm:R

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#421) you_zsolex válasza sagit (#188) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

Dealy 500ms -re

Zsolex

(#422) kzsolt00 válasza Tenken (#418) üzenetére


kzsolt00
tag

Én rendeltem egy ilyen eszközt most, a kedvező ára végett, szóval majd írhatok teszteket. De hogy tudom megnézni, hogy ténylegesen adja e a 2.0 át? Mármint pontosan!

És még egy kérdésem lenne. Hogy tudom megnézni azt (mármint valami programra gondolok, nem csak következtetésre a korából, vagy chipsetből), hogy a notebookban található "express card" vagy "mPCIe" slot hanyas? (úgy értem 1.0 vagy 2.0)

(#423) Tenken válasza pityke88 (#420) üzenetére


Tenken
őstag

Elvileg nincs akadálya.

(#422) kzsolt00:
Gpuz-vel tudod pl megnézni, de figyelj majd, mert terhelés nélkül vissza állítja 1.0-ra őket. Kicsit meg kell dolgoztatni, hogy váltson.
Nézd meg a manualját, vagy a BIOS beállíásokat, hogy mit ír a pcie szabványáról. Amúgy a 2.0 elég rágóta van, ha csak valami nagy garázdaságot nem követtek el a notebook gyártói az alaplappal tudnia kellene.
Az más kérdés, hogy bírja is majd. Vannak esetek, amikor tudná, de hibázik alatta és csak 1.0-án tud stabilan működni...

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#424) Krecs23


Krecs23
csendes tag

Úgy tűnik, hogy valamit nagyon nem jól csinálok.

Korábban felraktam néhány benchmark eredményt, ott volt némi emelkedés, de a játékoknál valami nem stimmel. :O

GTX 550TI külső monitor a Battlefield 4, Assasins Creed 4 iszonyatosan laggol, alacsony FPS

alaplapi GT555M Battlefield 4 szépen megy laggolás nélkül akár High grafikán, az Assasins Creed továbbra is szar, de ugyan annyi FPS van mint a GTX esetében

De például a Tomb Raider-nél igen nagy a fejlődés!

Ekkora a veszteség a PE4L dokkolón? Vagy egy játékoktól függ? Vagy próbáljak ki egy még erősebb kártyát? GTX 470 v. 480?

Valami ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

(#425) Tenken válasza Krecs23 (#424) üzenetére


Tenken
őstag

Nem tartom kizártnak, hogy nem ugyanolyan felbontásban használja a külsőt meg belső monitort. Csontra ugyanazzal a beállítással kell összehasonlítani. Ha 3dm-ben volt mérhető fejlődés, akkor mindenben ugyanúgy kell muzsikálnia.
Óriási teljesítménykülönbséget jelenthet...

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#426) Krecs23 válasza Tenken (#425) üzenetére


Krecs23
csendes tag

Köszi :DD

(#427) Krecs23


Krecs23
csendes tag

Jelenleg 6GB Ram van a gépben. Szerintetek érdemes bővítenek 8-ra, vagy többre. Azt tudom, hogy nincs olyan játék, amely kihasználná a 16 vagy akár a 8 GB Ramot, de kérdés, hogy mennyivel gyengébb egy laptopba való ram, mintegy normál desktop memória. Segítene, ha több lenne?

Bocsi ha ostobaságokat kérdezek! :DDD

(#428) Tenken válasza Krecs23 (#427) üzenetére


Tenken
őstag

Semmit nem számítana.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#429) Krecs23 válasza Tenken (#428) üzenetére


Krecs23
csendes tag

ok

(#430) Krecs23


Krecs23
csendes tag

Ha valakit érdekel, eladásra került PE4H 2.4 eGPU adapterem.

http://hardverapro.hu/apro/pe4h_24_egpu_adapter/

(#431) kzsolt00


kzsolt00
tag

Keresgélni kezdtem, hogy milyen gép (notebook) érné meg leginkább egy EGPU rendszer kiépítésére, de akárhogy kerestem, nincs olyan kereső oldal amibe lenne olyan szűrő, hogy Express card szerint szűrjön. Így nehézkes. Véleményem szerint egy i5 ös processzor illik minimum, egy ilyen rendszerhez, 4gb rammal. Kijelző mindegy. Lényeg , hogy legyen Express card slot, mert a másik fajta sokkal allergiásabb. A plug and play mindig is jobb lesz. Nektek milyen ötleteitek vannak? Most nem az ajánlott támogatott listára vagyok kíváncsi, hanem hogy itthon ténylegesen beszerezhető, lehetőleg olcsóbb fajta, de ilyen paraméterekkel rendelkező gép legyen.

(#432) Tenken válasza kzsolt00 (#431) üzenetére


Tenken
őstag

HP 2530p. Fasza i5-el is, de i7-et is elviszi. Gaming lesz lepattintod az alját és nem kell tartani, hogy megfőzöd. Ha számít a kijelző, akkor esetleg lenovo x2** széria az ips panel miatt. Minden más esetben a hp-t ajánlom. Persze ez szubjektív.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#433) Tecsa válasza kzsolt00 (#431) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Üzleti kategóriás gépek között keresgélj! Azokban tuti találsz ilyen EC portot. DELL HP LENOVO

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#434) HaZse válasza kzsolt00 (#431) üzenetére


HaZse
őstag

Az én dell E6320-ammal tökéletesen működik. Mindenféle beállítás nélkül. EC porton keresztül csatlakozik Még a gépet se kell szézbontani. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#435) Tecsa


Tecsa
aktív tag

Amúgy ki milyen megoldást talált a rendszer bedobozlására? Nem nagyon hagynám csak úgy az asztalra dobva, de viszont atx táppal, nem nagyon férnek be egy vékony kliens házba.

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#436) csigiricse


csigiricse
csendes tag

Sziasztok!

Kipróbáltam én is a cuccot. ThinkPad x230i + GT610. Látszólag működik minden, de a 3dmark vagy pl. a Dirt 3 el sem indul. Sima nvidia drivert használtam. Lehet az a baj, hogy nem optimus drivert használok? Ha igen, akkor hol lehetne letölteni? Köszi a segítséget előre is.

(#437) Tenken válasza csigiricse (#436) üzenetére


Tenken
őstag

1 driver van. Optimust te nem tudod állítgatni, ha jelen van a kellő igp, x1 és vga, akkor van.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#438) kzsolt00 válasza csigiricse (#436) üzenetére


kzsolt00
tag

Utána néztem a gépednek. Ha jót találtam meg, akkor egy harmadik generációs i3-as proci van benne, és csak egy igp (hd 4000), nincs másik dgpu a gépedben, szóval simán kell, hogy működjön a rendszer. Ami furcsa, hogy bár magából a gt610 névből tudtam hogy alsó kategória, de ez ilyen feltűnően gyenge teljesítményű. Míg egy Intel HD 4000 igp 457 passmark g3d pontot képes produkálni, addig a 610 es nvidia csak 346-ot, ergo gyengébb a külön a géphez kötött kártyád, mint a benne lévő integráltad.

Ha jó gépet találtam és tényleg ez van benne (i3-3110m, 4gb ram, csak egy HD4000igp) akkor szerintem egy GTX650BOOST-ot rakj be mellé, kisebbet nem érdemes, mert minek, nagyobbat meg azért nem mert csak egy i3 -asod van a gépedben. Korábbi teszteknél lehetett olvasni, hogy az i5 öshöz kb egy gtx660 az amit még érdemes maximum berakni, felette nem feltétlenül 100% osan hajtható ki azzal a procival. Ha most be kellene tippelnem egyet az i3-asod mellé, akkor az egy GTX 650 lenne, de annak is a BOOST verziója, mert a sima GTX 650 elméletileg (csak fórumokat olvastam panaszokat) nem nagyon szereti az egpu systemmel való kommunikációt!

(#439) Tenken válasza kzsolt00 (#438) üzenetére


Tenken
őstag

Amennyire én tudom a teljes 650-es széria "szenved" az eltérő címzés miatt. Egyszerűbb, ha használtan néz 560ti-t, vagy lép egy szintet feljebb. A 660-asok is piszok olcsók már. (660Ti-t 46k-ért adtam el 2 hónapja...)

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#440) Tecsa válasza Tenken (#439) üzenetére


Tecsa
aktív tag

"Recommend purchase a GTX660 or GTX560Ti over a GTX650Ti/GTX650 if PCI space is tight. The GTX650-series has the unusual requirement of 256MB+32MB of PCI space making them more difficult to accomodate. This differs to the other NVidia cards that require 128MB+32MB+16MB. I've had three DIY eGPU users resorting to a DSDT override in order to accomodate a GTX650/GTX650Ti."

Én 650Ti-t szerettem volna venni mert jó ár érték arányú kártya, de szerencsére jól kiemelték külföldi fórumon, hogy bajos darab.

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#441) Tenken válasza Tecsa (#440) üzenetére


Tenken
őstag

A 650Ti, meg a 650Ti Boost az 2 külön kártya egyébként.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#442) sagit


sagit
addikt

üdv

adott egy Dell e4300 4 gb rammal, TOLUD hibám van ha jól gondolom.... ezt hogy tudom megoldani setup 1.x-ben? A vga egy Nv GTS450

előre is köszi :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#443) sagit válasza sagit (#442) üzenetére


sagit
addikt

A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#444) Tenken válasza sagit (#443) üzenetére


Tenken
őstag

Próbáld végig a pci compaction opciókat minden felállásban. Ha egyikkel sem megy, akkor dsdt-override kell, majd újra próbálkozni velük.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#445) kzsolt00 válasza Tenken (#441) üzenetére


kzsolt00
tag

Jaja, ahogy mondod, 3 típus van. Sima 650, 650TI és a 650TI boost. Utóbbit konkrétan már nem láttam sehol hogy fikázták volna, csak a simát és a TI-t! Nem azt mondom, hogy ennek már nincs ez a baja, megeshet. Ezzel amúgy egy szintet akartam megjelölni, hogy kb. idáig érdemes neki teljesítményben válogatni!

(#446) sagit válasza Tenken (#444) üzenetére


sagit
addikt

nem megy

erről a dsdt-override-ról van valami linked? leírásod?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#447) kzsolt00 válasza sagit (#446) üzenetére


kzsolt00
tag

Sajnos nincs személyes tapasztalatom, és nagyon halvány fogalmam van arról, hogy mi is az, nem mondok semmi hülyeséget. Itt talán lelhetsz valami okosságot a problémára, illetve regizz be és kérdezz a jó helyen: KATT IDE

(#448) Tenken válasza kzsolt00 (#447) üzenetére


Tenken
őstag

Ne ezt, hanem a Tech-Inferno-s forumot használd.
Itt találsz leírást is dsdt-hez.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#449) KFChicken


KFChicken
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki én is beszálltam a klubba. Egy TP x220, PE4L és egy GTX 560Ti hármassal csupán néhány kérdésem lenne a témában tapasztaltabbakhoz. Mert bár elolvastam a fórum minden bejegyzését még mielőtt beléptem volna. Nem emlékszem, hogy olvastam volna, ha igen akkor hol, melyik fórumbejegyzésnél volt.
-Mire jó a két pines kábel?
-A 24 pines ATX csatlakozóval ellátott pcb az fixen zárja a táp megfelelő csatlakozóit a bekapcsoláshoz
-Ha külön kapcsolót szeretnék rá tenni azt hova érdemes bekötni?

Azt hiszem így elősre ennyi. De biztos lesz még?

Az első teszteken túlvagyok egyébként és egész szépen muzsikált. De akkor még egy ideiglenes PC tápról futott a kártya, azt pedig nem szereltem ki a gépből csak a megfelelő kábeleket vezettem ki az adapternek és a kártyának és a bekapcsolást a gép bekapcsolása jelentette. De ez amolyan 0. próbálkozás volt.

(#450) fkenny válasza KFChicken (#449) üzenetére


fkenny
senior tag

Elvileg járt egy 2 eres kábel is. Azzal be tudod kötni a nyákon lévő dupla tűs csatlakozóval a PE4L-be, így akkor fog bekapcsolni a táp mikor az expresscard adaptert bedugod a notiba. Így komfortosabb az egész :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.