Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-28 01:11:11

LOGOUT.hu

Topic összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Tenken válasza Krecs23 (#500) üzenetére


Tenken
őstag

Nem a driverrel van a hiba. Setup-pal le kell lőni a dvga-t. Addig nem fog működni a másik.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#502) you_zsolex válasza Tenken (#501) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

Igen de ha nem ismeri fel a gép a winben ez esetben szabványos vga ként fog meg jeleni, vagy is drivert fel kell telepíteni.
Szerintem nem egyre gondoltunk akkor.

Zsolex

(#503) Krecs23 válasza you_zsolex (#502) üzenetére


Krecs23
csendes tag

Sikerült minden, tök jól ment de most meg nem találja az eGPU-t. Ez nem az én napom. :(

(#504) Krecs23


Krecs23
csendes tag

Az adapteren vannak kis kapcsolók, melyik beállítás a jó?

(#505) Nowi válasza Krecs23 (#504) üzenetére


Nowi
tag

hehe .. hello!!

latom te is kuzdessz megint egy ujabb verzioval :)))

(#506) kzsolt00


kzsolt00
tag

Rengeteget olvastam a külföldi fórumon sőt googlezni is próbáltam, de sehol sem találtam egyértelmű választ arra, hogy MI az a tolud? Mindenhol beszélnek róla, mindenhol panaszkodnak a méretére azt már kivettem, hogy valami köze van a memóriához és a bios-hoz, de szeretnék hallani egy kicsit pontosabb választ is arra, hogy mi is az a tolud? Valaki ki tudna segíteni?

(#507) kzsolt00


kzsolt00
tag

Sziasztok!
Ígértem nemrégiben, hogy tesztelem az alábbi terméket: [link]

Azért húzódott el eddig, mert az ígért tesztlaptopokat még nem kaptam meg, sőt, sajnos 2 helyet, csak egyet kaptam meg, egy régebbi típusút. De nembaj, arra legalább elég volt, hogy megnézzem, hogy az eszköz működik e. A válasz igen. Csatlakoztattam az EC slotba (54mm es van a notiban, a készüléké meg 34mm-es , de nyílván gond nélkül bele megy) Gépet bekapcsoltam, és a külső vga HDMI -jén a külső monitoron azonnal megjelent a kép. Tehát az eszköz működőképes, innentől viszont beállítás gondjaim vannak, és segítséget is kérnék. Amikor a windows töltés van, illetve éépenhogy befejeződik a windows boot, "kék halál-t kapok az alábbi szöveggel: [link]

Akárhányszor újrainditom mindig ezt a képet kapom. Amennyiben kiveszem az eszközt és újrainditom, a windows simán betölt majd közli hogy súlyos hiba után helyreált. Ezt a hibaüzenetet is megörökítettem hátha valaki ez alapján tud segíteni: kép1
[link]

Ezen laptop egyébként egy T4200 as procit és 2gb ramot tartalmaz. Fujitsu siemens.

Van még két laptop az ismerősi körömben, azokkal is tesztelni fogom remélem még ma este.
Viszont a jelenlegi problémámra ha valaki tud orvoslást, tanácsot, akkor szívesen fogadom.

Ja még valami. Szerintetek ezen más gyártótól származó külső egységre is használható a Setup 1x?

(#508) Tenken válasza kzsolt00 (#507) üzenetére


Tenken
őstag

Esetleg biosból megpróbálhatod beállítani, hogy fixen gen1-et menjen az ec-d. Sokszor az is baj, hogy erőlteti a 2-est, holott nem bírja a rendszer és állandóan fagy.
Setup1x-nek meg semmi köze alapvetően a bplus-hoz. Nando brigádja készítette és azt az adaptert használják a legszélesebb körben. Ennyi. :) Windows-os problémákat oldhatsz meg vele. (pl ha bios-ban nincs fixen-en adott gen-re állítása a pcie sávnak, akkor akár azt is.)

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#509) kzsolt00 válasza Tenken (#508) üzenetére


kzsolt00
tag

Semmiféle bios beállítás nincs erre. Nem is értem, hogy lehet, olyan jó dolgokat írtok már többen is, hogy miket csináltok a biosban. Most már vagy 6-7 laptop fordult meg a kezemben, de kb SEMMIT se lehet állítani benne. Olyan buták ezek a notebook biosok, hogy nem igaz.

Szóval átálítanám az EC -t gen 1 re de nincs rá opció.
Nincs nálam sajnos a setup 1.x program, majd hétvégén hazamegyek és felhozom, és megnézem, hogy fog a működni vele.

(#510) Tenken válasza kzsolt00 (#509) üzenetére


Tenken
őstag

Ott a link hozzá egy korábbi hsz-ben..

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#511) you_zsolex


you_zsolex
csendes tag

Le cseréltem megint a notit, Lenove T400-ra, úgy néz ki ez is ki hívás lesz nem igazán tudom feléleszteni. Setup progiben látja a kari, win7-ben nem.
Esetleg valaki ezt a gépet ismeri beállítás szempontjából, biosban mit kell le tiltani?!

[ Szerkesztve ]

Zsolex

(#512) kzsolt00 válasza you_zsolex (#511) üzenetére


kzsolt00
tag

Gyorsan végiggörgettem a fórumot dél tájt, de akkor nem találtam a linket. Most átrágtam lassan, és meglett!

Nem ismerem a t400 ast, én nem tudok semmit se mondani erre sajnos.

Egyébként az lehet gond, hogy túl régi kártyával (NV 8600GT) nem működik a dolog, és azért kaptam én kék halált? Van nagyobb kártyám gtx 460, de azért nem azzal teszteltem, mert az egy másik gépbe van, és a kicsi 8600 gt szabadon volt, mondom egy tesztre, hogy vajon látni e az eszközkezelőben vagy nem bőven elég az is.
Jövő héten kipróbálom a nagyobb kártyával is, DE elvben lehet ilyen gond? Bárki találkozott már ilyennel?

(#513) you_zsolex válasza kzsolt00 (#512) üzenetére


you_zsolex
csendes tag


12 hiba kód
Már három kártyával probáltam.

[ Szerkesztve ]

Zsolex

(#514) Tenken válasza you_zsolex (#513) üzenetére


Tenken
őstag

Ez tipikus tolud hiba. Az error 12 vagy 43 felváltva szokott jelentkezni. Setup-al pci compaction-t kell végig próbálni. Ha egyiknél sem megy, akkor meg egy dsdt override kell még max.
Nekem is kellett a 280x-hez, de azóta szépen pöccre megy minden.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#515) you_zsolex válasza Tenken (#514) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

Setup-al pci compaction végig probáltam de semmi.
dsdt override ezt nem nagyon értem hogyan kell csinálni.

Zsolex

(#516) Tenken válasza you_zsolex (#515) üzenetére


Tenken
őstag

Ezek alapján meg lehet csinálni: 1 2 3

Letöltesz 2 programot. Az egyikkel kiolvastatod a kellő infót, átírod a kérdéses helyet -ha kell kicsit javítod a kódot, mert lehet nyaffog 1-2 dolog miatt-, majd vissza fordítod és beolvastatod. Innen nekem fixen van ilyenem[link].

Ez után még mindig kell compaction is, de az már csak technikai részlet.

Csak elsőnek tűnik bonyolultnak. Sima mezei user-ként, 0 programozói ismerettel, némi logikázás után nekem kb 3-4 órát vett igénybe. Ha elakadsz valahol, és konkrét kérdésed van felteheted itt, vagy akár PÜ-ben is, de nyomatékosan megkérek mindenkit, hogy kíméljenek meg a "most ezt akkor hogy?" jellegű kérdéssekkel, mert azoknak nem fogok reagálni, akik semennyire nem álltak neki maguktól a problémának. Ahhoz, hogy tudjak segíteni szépen el kell mondani pontról pontra, hogy addig mit csináltál, mi nem akar össze jönni és képpel, esetleg fájlal megtámogatni.

Másrészt meg ilyen 7-es 8-as geforce-okkal nem láttam még nagyon tapasztalatokat. Több 10 éves gamer cuccoknál szerintem örülni kell, ha egyáltalán beindul valamilyen körülmények között...

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#517) you_zsolex válasza you_zsolex (#515) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

Zsolex

(#518) Tenken válasza you_zsolex (#517) üzenetére


Tenken
őstag

Ez alapján ki tudod javítani.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#519) you_zsolex válasza Tenken (#518) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

idáig itt tartok.

Zsolex

(#520) you_zsolex válasza you_zsolex (#519) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

ezek vannak beállítva

Zsolex

(#521) you_zsolex válasza you_zsolex (#520) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

Zsolex

(#522) Tenken válasza you_zsolex (#519) üzenetére


Tenken
őstag

Egpu-t ne kösd rá amíg csinálod. Eszközkezelőben meg "nézet" fül alatt "erőforrások típus szerint" kell majd megjelennie a nagy memóriának a végén.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#523) you_zsolex válasza you_zsolex (#521) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

ez is meg van

Zsolex

(#524) you_zsolex válasza you_zsolex (#523) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

Zsolex

(#525) you_zsolex válasza you_zsolex (#524) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

Zsolex

(#526) Tenken válasza you_zsolex (#525) üzenetére


Tenken
őstag

Az error-okat manuálisan ki kell javítani a lista alapján, amit utoljára linkeltem, amíg nem kapod meg a kellő fájlt a fordítással.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#527) you_zsolex válasza Tenken (#526) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

probálkozok

Zsolex

(#528) you_zsolex válasza Tenken (#526) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

itt paszolok

ez a hiba buffer (0x10) jó lett

Zsolex

(#529) kzsolt00


kzsolt00
tag

Segítséget kértem eme másik, olcsóbb gyártótól származó gépezethez (exp gdc) és ezt a doksit küldte: [link] Érdemes leszedni és megnézni, amúgy a leírás nagyon jó, és nagy érdekesség, hogy véletlenül ők is ezt a programot használják mint a hwtoolsosok.. :) Érdekes.

(#530) you_zsolex válasza kzsolt00 (#529) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

Jó kis anyag.

Zsolex

(#531) Tenken válasza you_zsolex (#528) üzenetére


Tenken
őstag

Pedig egyértelmű. Linkbe le volt írva, hogy az "if" miatt nyafoghat és ha megnézed a képed, ott van, hogy az IF hívással van baja.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#532) you_zsolex válasza Tenken (#531) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

Erre nem találtam leirást mit kell modosítani?

Zsolex

(#533) you_zsolex válasza kzsolt00 (#481) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

kzsolt00 az új fajta eGpu-t hol rendelted, esetleg van még belöle eladó?

Zsolex

(#534) kzsolt00 válasza you_zsolex (#533) üzenetére


kzsolt00
tag

Privát ment

(#535) Dapro


Dapro
senior tag

Most leltem rá a témára, el is mentem. Hasonlót akarok csinálni, de még fogalmam sincs, hogy kezdjek hozzá. Acer 5750g-re akarok külsőt kötni (ebben van gt540m amúgy) de lehet majd veszek ultrabookot. Utána kell olvasnom ennek a témának, főleg, hogy totál nem értek semmi elektronikai forrasztás meg hasonlókhoz amikról itt szó van :D

(#536) kzsolt00 válasza Dapro (#535) üzenetére


kzsolt00
tag

Lehet, hogy nem jól tudom, de Ultrabookot ne vegyél, mert olyat még nem láttam, amin lenne express card csatlakozó. Tehát rákényszerülsz, hogy mPCI sloton keresztül használd a rendszert, ami egy ultrabooknál, főleg ha teljesen új, háát belegondolni is rossz.
Bár most jutott eszembe, hogy ha szerencséd van, akkor lesz rajta Thunderbolt csatoló felület, ami tudtommal a leggyorsabb egpu-s átvitelt biztosítja , cserébe a legdrágább megoldás is!

(#537) Dapro válasza kzsolt00 (#536) üzenetére


Dapro
senior tag

De express card csatlakozó az én aceremen sincs?! :F
Nem USBvel kötöm rá? Képeken úgy vettem ki, hogy express cardból egy usb jön a gépbe.

Az eGPUnak van valamilyen követelménye? Pl én gtx660at akarok rákötni. akkor pl milyen proci kell? Mert ebben most i5-2410m van és elvileg az bottleneck lesz nem? Nem tudom mennyire használná ki a vgat.

[ Szerkesztve ]

(#538) Tenken válasza Dapro (#537) üzenetére


Tenken
őstag

Ultrabook-ot ne vegyél. Az egy fail ág a notebook-ok között. Ha kicsi, vékony cuccot akarsz, akkor vegyél táblagépet.

USB-s megoldás nincs és nem is lesz. TB-s van, de az a legdrágább és kérdéses, hogy jobb-e valamivel is. EC-t vagy mpcie-t tudsz használni. Ha kis gépet akarsz a hordozhatóság miatt, valami jóféle üzleti (ha elmész a notis topicba, ott sem fognak mást mondani) subnotebook-ot simán találsz használtan nagyon barátságos áron. Azokon lesz EC is.

Az említett i5 meg simán jó. Ha akarod fejlesztheted, de indulásnak szerintem bőven megteszi.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#539) Dapro


Dapro
senior tag

Értem, de akkor a jelenlegi acer 5750g-m nem is tudnám kötni?! microsd van az enyémen max :) Amúgy erre gondoltam :R

Ez mi ?

[ Szerkesztve ]

(#540) Tenken válasza Dapro (#539) üzenetére


Tenken
őstag

Valami próbálkozás. Megnézed csak az egyik képen van gépre kötve, többinél mpcie adapteren van. Meg eleve hangkártyát reklámoznak. Vga-nak eléggé eltérő igénye meg rendeltetése van.
De vedd meg, próbáld ki, kíváncsian várjuk a tapasztalataidat!

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#541) Thusor


Thusor
őstag

Ubuntu linux alatt van valakinek valamilyen tapasztalata? Van egy Hp elitebook 2540p notebookom és ezt szerettem volna egy kicsit felturbózni. i5-540m proci van benne 8 GB rammal. Ubuntu 12.04.4 LTS verziót futtatok rajta. Nem tudom, hogy milyen lehetőségek vannak amik járhatóak lennének linux alatt. Milyen csatlakozón és milyen erős kértyát lehetne szerintetek eGPU-n belepakolni?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#542) Nowi


Nowi
tag

sziasztok

megint egy kerdes.

vajon ez mukodhet olyan esetben is ha az adott laptopban csak Cardbus csati van de van hozza egy Cardbus-ExpressCard atalakito??

(#543) you_zsolex válasza Nowi (#542) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

Erre én is kiváncsi lennék.

Pl.:

USB To Express Card adapter

Pl.:

Zsolex

(#544) Dapro


Dapro
senior tag

Én is ezt kérdeztem. De sztem erre mondta a kolléga, hogy nem lesz jó :F
Amúgy van valami technikai akadálya, hogy USB-n keresztül nem lehet használni?

(#545) djpetar válasza Dapro (#544) üzenetére


djpetar
tag

Az USB jóval kisebb sávszélességet tud.

Trust me, I'm a doctor.

(#546) kzsolt00 válasza you_zsolex (#543) üzenetére


kzsolt00
tag

Ez azért nem lesz jó, mert ez szerintem USB 2.0 ás. Azon ugye asszem 480, vagy 580mb/s es a max adatátviteli seb., az ugye nem elég nekünk semmire, pláne, hogy szerintem az átalakítás során még gyengülnek is a dolgok. USB 3.0 már inkább elég lenne a maga 5gbps es sebességével, mégsem hallottam biztos működő terjesztésre váró termékről. Már vagy két éve lehet hallani és látni kísérleti darabokat, de ennyi.
Valami akadálya biztos, hogy van, hogy nem adtak még ki usb-3 as termékeket.

(#547) Dapro


Dapro
senior tag

Hát akkor ez így elég bukta, mert az én gépemen sincs express card slot meg szinte egyik újon sincs. :(

(#548) Tenken válasza Dapro (#547) üzenetére


Tenken
őstag

Normális üzleti vonalon majdnem mindnek van. Többivel meg egyébként sem érdemes foglalkozni...

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#549) Nowi válasza djpetar (#545) üzenetére


Nowi
tag

De ha nem USB.. hanem amit en kerdeztem CARDBUS -EXPRESSCARD adapter..??

(#550) djpetar válasza Nowi (#549) üzenetére


djpetar
tag

Erről sajnos nem tudok nyilatkozni.

Trust me, I'm a doctor.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.