Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-28 01:11:11

LOGOUT.hu

Topic összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Sonek


Sonek
tag

Sziasztok,

Eladóvá vált a pár hónapja rendelt EXP GDC v6-om a hozzá tartozó ASUS GTX-760 DC Mini-vel együtt. Nem használom már egy ideje, csak porosodik.
Korábbi képeim itt: [link]
A kártya: [link]

Komoly érdeklődő esetén csinálok friss képeket és megkeresem van-e gari a kártyára.

Üdv,
Sonek

Sonek

(#852) kzsolt00


kzsolt00
tag

Régebben említettem, hogy ebből az "eGPU-ból" készítem a szakdogámat. Kicsit tovább nőtte ki magát a dolog, mert már versenyre is vittem az eGPU-t mint újdonsült technológiát ( legalábbis ami magyarországot illeti, viszonylag kevésbé ismert), és még van egy versenyfordulóm. A lényeg amit mondani akarok, hogy egy weboldal is készül, ami az egpu-ról hivatott szólni, úgy általánosan, és a saját tesztjeimmel együtt. Egy olyan weboldal megépítését tervezem, amiben majdnem minden megtalálható, teljesen a kezdetektől amit tudni kell az eGPU rendszerről, és annak kiépítéséről, természetesen magyarul. Teli infókkal, mind kezdőknek, vagy akár haladóknak.

Ide hozzátok két kérdésem lenne. Hivatalos, fizetős domaint szeretnék venni, vagy .hu-s vagy .com os véggel ( ebbe bármilyen segítséget elfogadok, aki tud olcsón intézni, vagy támogatni, az szívesen látom :) ), de ez még változhat pénzfüggően. Szerintetek milyen név lenne jó? például www.egpu.hu, vagy.. várom az ötleteket, esetleg indoklással.
A másik része, hogy van bármi jogi ellentéte annak, hogy felhasználhassam az itt fórumon elhangzott hozzászólásokat? Rengeteg okos hozzászólás van, amit vagy úgy ahogy van, vagy kisebb átalakítással fel lehetne használnom a honlapnál.

(#853) Tenken válasza kzsolt00 (#852) üzenetére


Tenken
őstag

Amíg nem kérsz pénzt érte, addig azt használsz amit akarsz...

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#854) kzsolt00 válasza Tenken (#853) üzenetére


kzsolt00
tag

Értem. Nonprofit a dolog ( hogy lehetne ebből amúgy is pénzt csinálni, mármint konkrétan az itteni HSZ ekből), jól mutat egy weblap is a szakdoga mellett, és a verseny mellett is akár. Plusz saját eredményeimet is fel tudom ott mutatni.

(#855) Tenken válasza kzsolt00 (#854) üzenetére


Tenken
őstag

Volt már korábban próbálkozás több soron is. Valaki mindig felbukkan hogy a kevésbé rátermett érdeklődőket fejje a képességeihez mérten...
Ez egy diy projekt, itt a tudás ingyenes csak a hardvert kell megfizetni.
setup1x-nek sincs hivatalosan ára, csak fejlesztői támogatás.

Amúgy jó ötlet a honlap. Ha kell pár képpel meg még publikálatlan eredménnyel én is hozzájárulhatok.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#856) kzsolt00 válasza Tenken (#855) üzenetére


kzsolt00
tag

Rendben, ha kész van már egy arra méltó publikálható prototípus, akkor itt úgyis közzéteszem, és majd akkor beszélünk. Ez mindenkire vonatkozik, aki hozzájárul.

(#857) ezsolti


ezsolti
tag

Ma megérkezett az EXP GDC v6-os adapterem. Kipróbálni még nem tudtam. A csomagolás a bplus-os PE4C v2 csomagolásához képest csapnivaló. A védőfóliák (antisztatikus zacskók) a dobozon belül egy kicsit sérültek (lyukasak mert kidörzsölődtek) de az alkatrészek sérülésmentesnek tűnnek, viszont a tápegység elég sok helyen karcos, nem tudom, hogy ezt a szállítás számlájára írjam vagy használtat tettek a csomagba. Innen rendeltem.
Ez a fullos csomag.

A posta nagyon gyors volt. Gazdaságossági okokból a legolcsóbb postázási szolgáltatást választottam, amivel minimum 2 hét a leggyorsabb kézbesítési idő a vásárlástól számítva (8-án fizettem ki). Ezt a minimumot sikerült is tartaniuk, a becsült érkezés november 7. volt. Szerintem ez így korrekt, 32 usd volt a postázási díj míg a 4 napos lett volna 60 usd, a kettő között is volt lehetőség választani szolgáltatót és kézbesítési időt is.

Valamikor a napokban tesztelem (lehet, hogy már ma este) és írok pár sort ide a fórumba.

[ Szerkesztve ]

(#858) kzsolt00 válasza ezsolti (#857) üzenetére


kzsolt00
tag

Kíváncsian várom az eredményed. Már az én példányom is úton van elvileg, bár gyanítom , hogy az már 7.0 ás változat lesz. Amit nem értettem, hogy miért innen vetted, ahol linkelted? meg 32$a legolcsóbb szállítás? Ezen nagyon elcsodálkoztam. Majdnem annyi mint maga a termék.
Innen vettem már egyet, és most innen kapom meg a következőmet is: http://www.aliexpress.com/item/EXP-GDC-Laptop-External-External-PCI-E-graphics-card-Expresscard-Set-ATX/1480989524.html

Itt csak 15$ a szállítás, és kicsit hát hogy is mondjam ember barátibb ez az oldal mint a yoybuy szerintem. Ha rangsorolnom kellene, akkor Ebay > aliexpress > majd a yoybuy.
Mostmár végülis mindegy, a lényeg hogy szívesen várom a teszted :)

/off
Te vagy az ugye, aki egyszer volt nálam egerbe és egy 5.8 as exp gdc-t teszteltünk?
/off

(#859) ezsolti


ezsolti
tag

Tesztelni még nem sikerült az adaptert de történt egy két dolog amit úgy gondolom, hogy érdemes megosztanom, talán többeknek is a hasznára válhat.
Hétfő este megpróbáltam tesztelni az EXP GDC adapterét, ami plug&play módon működött is hiba nélkül (csak egy próba volt, hogy működik-e egyáltalán) (egy thinkpad t430-cal, dedikált nsv5400 vid.kártyával biosban tiltva, Setup1.3 telepítve van a gépen). Na ez után jött a csavar. PE4C v2 epcard vissza, gép indít...win7 meghal. 0x0000....24 hibával, orvosolni nem tudtam hiába bújtam a netet.
Ami a lényeg: egy korábbi hozzászólásomban már jeleztem, hogy nem vagyok abban biztos, hogy szükséges a setup bármelyik verziója is a thinkpadokhoz, legalábbis a 430-as szériához.
Jött ez onnan, hogy legelőször júniusban próbáltam beüzemelni az egpu-t és a nagy bénázások közepette először nem telepítettem a setup1.3-at. Ennek ellenére minden gond nélkül láttam az eszközkezelőben a HD4000 alatt a még driver nélküli vga-t, "VGA kompatibilis eszköz" vagy mi a túrónak nevezte az e.kezelő. Na ez többet nem jött össze, kékhalálozott folyamatosan a gép, ezért telepítettem a setup1.3-at.
Ezzel is volt kékhalál ami az egpu-val kapcsolatos tapasztalatlanságomnak volt köszönhető. Végül sikerült beüzemelni és azóta is használtam gond nélkül. Pontosabban egy valami azért nem volt tökéletes. A setup1.3 telepítése után a chkdsk minden indítás előtt lefutott. Úgy voltam vele, hogy ezzel eggyütt tudok élni majd alkalom adtán újratelepítéssel megoldódik a probléma. Ez hétfő este el is érkezett.

Láss csodát, friss win7, minden szir-szar telepítve hozzá, tiszta rendszer, PE4C epcard be, gép indít, nincs chkdsk, nincs BSOD, eszközkezelőben van "VGA kompatibilis eszköz". Megmondtam! Nem kell setup1.3.
Legújabb nvidia drivert leszedtem, telepítettem és minden a legnagyobb rendben ment. 3Dmark11 6273pontot kapott az MSI GTX760-as (ref kártya) egy i7 3840qm társaságában 8GB rammal. Azóta is tökéletesen működik minden.
Ma este jön az EXP GDC v6 tesztelése is ugyan ezzel a géppel és kártyával, remélhetőleg most is plug&pay lesz a dolog és nem kell a setup-ot telepítenem, nem szívesen tenném meg, szerintem az kavart be a gépnek.

"Röviden" ennyi, este jön egy 3dmark pont ha minden ok és pár sor az adapterekről.

[ Szerkesztve ]

(#860) ezsolti válasza kzsolt00 (#858) üzenetére


ezsolti
tag

Néztem én is az alit de onnan nem a fullos csomag jön, ahhoz még rendelned kell kábeleket és tápot is. Az igaz, hogy feleannyi a posta és 4 dollárral fizetsz kevesebbet az adapterért de egy 30-40 dolláros tartozék marad ki a csomagból és 4 dollár a két kábel külön, így a yoybuy kb 10 dollárral olcsóbb. És gift-ként jön így nincs adó/vám.

Az valaki más volt akivel teszteltél :)

(#861) kzsolt00 válasza ezsolti (#860) üzenetére


kzsolt00
tag

Ja, hogy táppal együtt rendelted.így már más :)
Kábelek azok jöttek az aliexpressről is, sőtt van ám eleve tápos verzió is az ali-n is, de mégegyszer mondom, lényegtelen.

Ami most nagyon érdekel, hogy milyen eredményt produkál majd. Ha tippelhetnék én azt mondanám, hogy nagyon nagyon közeli eredményt fogsz kapni a hwtoolsos eszközödhöz képest.

(#862) Tenken válasza kzsolt00 (#861) üzenetére


Tenken
őstag

Szerintem jobbat kéne kapjon. PE4C valszeg csak x1.1-en megy, mert nekem sima 660-al anno 6600 körüli pontom volt. Az exp, ha igazak feliratok akkor szintén tudja pcie 2.0-t, amivel dupla lesz a sáv és magasabb pontot fog tudni kapni.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#863) HaZse


HaZse
őstag

Szerintetek érdemes lecserélnem a P4L v 2.1b-t egy ilyen EXP-re? Ha igen, akkor honnan érdemes megvenni, amihez táp is jár?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#864) Tenken válasza HaZse (#863) üzenetére


Tenken
őstag

Nézőpont kérdése. Teljesítmény miatt tuti nem, mert jobb nem lesz. Ha viszont valamiért jobban tetszik az exp akkor esetleg.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#865) kzsolt00 válasza HaZse (#863) üzenetére


kzsolt00
tag

A leírtak szerint teljesen ugyan azt kell , hogy tudja mint a hwtoolsos.

Ahogy néztem, most éppen nincsen az aliexpressen tápos verzió, csak táp nélküli. De máshonnan nem tudsz szerezni egy tápot? Vagy feltétlenül ilyen kis táp kell neked, nem jó egy rendes asztali pc tápja? Illetve ha jól emlékszem neked van is egy átalakított xbox tápod, az jó hozzá, elég csak egy adaptert venned, táp nélkül.

Remélem 1-2 héten belül megjön az én példányom is ( bár nem tudom ,hogy 6.0 ásat ,vagy már a 7.0 ásat küldik e) , de ha megjön, és végre valakitől szerzek egy express cardos notebookot, akkor tesztelem, és rakok eredményt.

(#866) Sonek válasza kzsolt00 (#865) üzenetére


Sonek
tag

Nekem van egy eladó EXP GDC-m, ha valakit érdekel itt megtalálja :)

Sonek

(#867) ezsolti


ezsolti
tag

Simán ment az EXP GDC v6 is a setup program nélkül, pontszám szinte ua lett mint a PE4C v2.0-val: 6283.
Nem is vártam mást! PE4H v3.2-vel is hasonló pontot kaptam.

Csatlakozók, táp:

HDMI: ide kerül az adatátviteli kábel amit a laptopodhoz fogsz csatlakoztani. 2db van a PE4C v2.0-n, 1db az EXP-n.

1db USB 2.0 van mindkettőn.

24 pines atx táp csat lehetőség: kiépített a PE4C v2.0-n, átalakítóval van az EXP v6-on is. (az utóbbihoz a kábelt külön kell rendelni ha csak az adaptert rendeled meg és nem a teljes csomagot. 2 féle "teljes" csomag van: tápegységes vagy a nélküli, átalakító kábeleket adnak mindkettőhöz.)

8 pines táp csatlakozás: EXP v6-on van 1db, ezen keresztül oldható meg a fő tápellátás a hozzá tartozó DELL táppal vagy egy ATX-táppal és egy átalakítóval.

Jack dugós táp csat.pont: mindkettőn van de a PE4C 220W-ot elbír míg az EXP biztos, hogy annyit nem, de ez az utóbbinak nem is lényeges.

Az EXP GDC v6-nak számomra egy pozitívuma van a PE4C v2.0-val szemben, az pedig a laptop által vezérelt ki és bekapcsolás. A PE4C jack dugós DELL adapterrel jött és a jacken keresztül nem lehet megoldani a vezérelt ki és bekapcsot míg az EXP GDC egy 8 pines DELL táppal jött amivel már működik a dolog. Ez persze csak kényelmi kérdés. A PE4C-nél nincs is lehetőség 8 pines tápot akasztani rá. Ha jól tudom ATX táppal már PE4C-n is működik ez a dolog. Ahogy már fentebb írtam az EXP GDC-n van 1db jack-es táp csatlakozási pont is de senki sem tudja, hogy mekkora teljesítményre van méretezve. Esélyes, hogy csak 75W-ra. (techinferno fórumon is csak találgatnak.)

Ha valakinek az esztétika számít akkor nehéz döntést hozni, mindkettő nagyon igényesen van kivitelezve. Ha nagyon komoly bajban vagy az íróasztalodon a hellyel akkor az EXP-t ajánlom mert eltünik a kártya alatt teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#868) ezsolti válasza kzsolt00 (#865) üzenetére


ezsolti
tag

Ha már át van alakítva a táp akkor nem biztos, hogy jó lesz. Ahogy írtam az előző hozzászólásban senki sem tudja biztosan, hogy mekkora tápot bír el a jack. Meg kellene kérdezni attól ekitől vetted, neki tudnia kell.

[ Szerkesztve ]

(#869) ezsolti válasza HaZse (#863) üzenetére


ezsolti
tag

Szerintem nem lesz különbség a kettő között

Ha mégis lecseréled én a yoybuy-t ajánlom, gyorsak és megbízhatóak. Tőlük tápos változat jön (ha ez neked számít) 97 dollárban megáll az egész és 2 hét alatt megérkezett. Soneké is egy komplett csomag érdemes átgondolni.

Ami lemaradt:

Van 1 db 6pines csatlakozó is mindkettő adapteren, ami a tápot biztosítja a v.kártyának.
A PE4C v2.0-t csak egy kiszerelésben lehet megvásárolni amiben minden benne van.
Drágább mint az EXP GDC, 113 dollár postával együtt +27% áfa. 5 nap alatt itt volt.

[ Szerkesztve ]

(#870) Scooter


Scooter
tag

Nem tudjátok, hogy egy Lenovo T400-hoz melyik adapter lenne a jó?
Mert úgy látom visszaolvasva, hogy az exp gdc-t nem ismeri fel. Valakinek van esetleg tapasztalata vele? :R

(#871) kzsolt00 válasza Scooter (#870) üzenetére


kzsolt00
tag

Hát ha tudod, hogy exp gdc-vel nem kompatibilis, akkor nem maradt sok választásod, mint a hwtoolsos termékek között válogatni. Maradj a PE4L v2.1 nél.

De azért lehet hogy az újabb exp gdc verzióknál már más a helyzet. Már egy 5-ös verzióhoz képest is sokat változott a 7.0 . Ki tudja, nyilván lutri, amíg valaki nem próbálja ki.

(#872) kzsolt00


kzsolt00
tag

No, problémába ütköztem, de már nem először, ugyan ebbe.
Rögtön a legelején a dolgoknak. Szeretném felrakni a Setup 1.x et. KB két lépés ugye az egész. Először dupla klikk a "eGPU-Setup-mount" nevű file ra amivel bemountoljuk a V meghajtóra a képfájlt, majd dupla klikk a "setup-disk-image" nevü filera, hogy fel is telepítsük, és következő gépindításnál már ki is választhatom a setup 1.x et, és csinálhatom amit szeretnék.

A hiba már nem az első gépnél , a második pontnál van, amikor telepíteném fel. A telepítés első pontjaként ellenőrzi a program, hogy admin felhasználó vagyok e, majd közli hogy NEM vagyok az, és ki is lép a telepítőből. HOLOTT 100% hogy rendszergazda vagyok, és eleve jobb klikk futtatás rendszergazdaként indítom. Mi a teendő, hol a hiba? Érdekes ,hogy úgy írja a hibát, hogy az adott felhasználó nem tartozik admin csoportba, ezért nem hajtható végre a telepítés, és egy gombnyomásra kilép. Milyen csoportról beszél?

Kezd felbosszantani, hogy az express card lenne a könnyebb, praktikusabb módszer az egpu ra, és már vagy 5 gép volt nálam, és eggyel sem jön össze ( habár jelen esetemben a legbosszantóbb ,hogy itt már ugye az első lépésnél kudarc van, mert még csak egy setup se ment fel.

(#873) kzsolt00 válasza kzsolt00 (#872) üzenetére


kzsolt00
tag

Egyébként ,hogy jobban érthető legyen, felteszek egy képet a jelenségről ( igaz ezt már most az asztali pc-men próbáltam mert a lapos már nincs nálam, de a hiba üzi, ua.) kép

(#874) you_zsolex válasza kzsolt00 (#873) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

Szia!

GrantAdminFullControl regisztrácios file kell, ez le tölthető netröl.
Vagy itt a kód: Mentés GrantAdminFullControl.reg (néven, kiterjesztést nem el felejteni)

---------------------------------

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]
@="Grant Admin Full Control"
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas2]
@="Grant Admin Full Control"
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas2\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]
@="Grant Admin Full Control"
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"

------------------------
:F - Ez kettőspont nagy F

Egér jobb klikkel lesz egy "Grant Admin Full Control" menü.
Ott a kívánt file vagy könyvtártat kell aktiválni.

Windows 7 (x86, 64bit), Windows 8.1 (x86, 64bit) kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

Zsolex

(#875) kzsolt00 válasza you_zsolex (#874) üzenetére


kzsolt00
tag

Köszönöm!
Holnap valószínű neki látok :)

(#876) HaZse válasza kzsolt00 (#873) üzenetére


HaZse
őstag

Jól látom, hogy ez win 8? Mert annó nekem sikerült rátennem, de már nem tudom, hogy hogyan. De már nincs rá szerencsére szükség, mert a gépem enélkül is viszi az EGPU-t.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#877) kzsolt00 válasza HaZse (#876) üzenetére


kzsolt00
tag

Hát a saját asztali gépemen, amiről a képet feltöltöttem az igen, win8, de a laptop amire szintén ugyan ezzel a problémával NEM sikerült feltennem, az windows 7 volt.

És most kicsi OFF
Ha külföldről rendelek ebayről, vagy aliexpressről, akkor elég ha még kérem az eladót ,hogy jelölje már be a csomagon, hogy gift, és akkor hiába 17.500 forint körüli a termékem ( ami egy füles) és meghaladja a 15.000 forintos vámhatárt, így nem fogják levizsgálni? Amúgy is sima postával jön, nem DHL el. Tehát mit mondjak neki mit írjon be, vagy jelöljön be ahhoz hogy ne kapjak rá vámot?
/off

(#878) pityke88


pityke88
tag

Sziasztok,

Latitude E6400-al próbálta már valaki a történetet?
köszi

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#879) HaZse válasza pityke88 (#878) üzenetére


HaZse
őstag

Maximum csak külső monitorral fog működni.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#880) pityke88 válasza HaZse (#879) üzenetére


pityke88
tag

Az nem baj... :N
De működhet vele, van valakinek esetleg tapasztalata vele?
köszi

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#881) HaZse válasza pityke88 (#880) üzenetére


HaZse
őstag

Mikor legeőször használtam ilyen cuccot (kb. 2 éve), akkor egy Dell E4300-s géppel próbáltuk ki egy ATI HD5850-essel. Külső monitoron ment.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#882) MaxTorque


MaxTorque
tag

Hello!

Beleástam magam az eGPU témába, és egy picit megkavarodtam. Adott egy Fujitsu Siemens M9410, Intel M4500HD-vel, és egy Core2Duo T9400-al. Azt bogoztam ki eddig, hogy az igp-nek hála a lapos saját kijelzőjét is tudnám használni, igaz ez, vagy csak egy szép álom? Ami még kiderült: 3 gb a TOLUD-om, ami a 4 gb ram mellett azt jelenti, hogy csak 2 bitet kaphat az egpu. Azt is megtaláltam, hogy egy Nvidia GT440 lenne az ideális választás, lehetőleg 1 gb vrammal. Helyesek az infóim?

Valamint: a leírások amik alapján dolgoztam régiek, az EXP csatoló most a jó választás? Szerk: már látom, hogy igen, vagy a PE4C is akár.

Igyekeztem nem totál lámaként idejönni, így talán mindenkinek egyszerűbb a történet.

[ Szerkesztve ]

(#883) kzsolt00 válasza MaxTorque (#882) üzenetére


kzsolt00
tag

Tök jó dolog, hogy utána olvasva jöttél ide.

Az exp GDC is ideális választás, ha nincs kimondottan sok pénzed, akkor jó választás.
Ha még biztosabbra akarsz menni, akkor maradjon a hwtoolsos termék, de nem amit te írtál, hanem a PE4L.
Mármint az is jó, de a PE4L amit itt szoktunk ajánlani.

A géped nem egy erőmű, de a GT440 akármilyen géphez is akarod rakni, túl kis teljesítményűnek találom.
Szerintem egy GTX 460 az a minimum szint ami alá nem érdemes menni. Ha pedig ez a kártya túlméretesnek tűnne egy adott rendszer kiépítéséhez, akkor az szerintem azt tükrözi, hogy az adott géphez nem érdemes eGPU rendszert kiépíteni.

Talán annyi lehet, hogy ehhez a géphez nem kell egy pl gigabyte gtx 460 1gb-s OC változat, hanem csak a gyengébbik 768mb-s verzió. ( bár szerintem árba jobb az 1gb-s. )

Ja és még egy válasz: Igen, az általad említett igp-vel elvileg működnie kell a belső kijelző használatának, de CSAK nvidia kártya használata mellett. De számodra inkább ajánlom, hogy szerezz be egy külső monitort, mert belső monitor használatával még egy kicsit csökken az így sem nagyon soknak mondható teljesítményed majd.

(#884) kzsolt00


kzsolt00
tag

Ígértem már egy egpu-s oldalamat, ahova minden ilyesmi dolgot szeretnék kitenni mint amit most írok, de még nem jött össze. Remélem 2 héten belül már üzemelni fog.

A lényeg hogy két érdekességet is találtam az eGPU kedvelők számára:

Első érdekesség:
Alienware külső GPU-s megoldás

-- Kiemelném azt a részt, hogy egyenlőre csak alienware gépeken megy, pontosabban egyenlőre abból is csak egy fajtán.
Valamint egyet idéznék, hogy min kapcsolódik, nekem ez volt még fontos: "connects to an Alienware laptop via a proprietary cable (which we believe is a combination of PCIe and USB)."

Második:
Bár lehet , hogy a hwtoolsnak is van, de az új exp gdc-s termék a megszokott EC csatoló és mPCI csatolófelület mellet előállt egy harmadikkal is, haladván a korral és teret engedve az ngff csatlakozó felületnek. Ezen név alatt ismeretlennek tűnt, másik neve ismertebb volt nekem, az m.2, erről pedig itt olvashattok: Katt a linkért

(#885) MaxTorque válasza kzsolt00 (#883) üzenetére


MaxTorque
tag

Köszönöm a választ!

Számomra mindenképpen megérné, mozgat a lehetőség. Még az m.2 foglalatot is beáldoznám akár. Szeretem a gépemet, a T9400 pedig nem tűnik túl gyengének (még). Ha eladom, és hozzáteszem azt az 50-60 ezret amibe a rendszer kerülne, nem biztos, hogy találnék ínyemre való lapost. Asztali gép nem opció, csak macera a koliban.

Igazából az lenne a cél, hogy a GPU pariban legyen a CPU-val, többre nem vágyom. Rengeteg játék van, amihez csak egy normális videókártya hiányzik. Egy GTX 460 pedig tökéletes lenne, köszönöm, hogy ajánlottad.

Tehát akkor amire szükségem van:
Monitor
PE4L
ATX táp
GTX 460
egy pici ház amibe ezt belepakolom.
Projectnek nem rossz :DDD

(#886) kzsolt00 válasza MaxTorque (#885) üzenetére


kzsolt00
tag

Ne felejtsd el a teljesítmény átadást sem. Egy ilyen régi laptopban mint a tied NEM fogod teljesen kihajtani a GTX 460 at. én 50% os kihasználtságra gondolok ( ami oké, még így is bőven a gyári benne lévő gpu felett teljesít, de na, ezzel legyél tisztában)

m.2 foglalatod, szinte tuti biztos , hogy nincs. Ez új ahhoz, hogy a laposodba legyen, viszont azt látom, hogy van express card foglalatod, szóval azt használhatod.

És végképp nem elkeserítés végett, de igen, sajnos egy t9400-ra már ma igenis ki merem jelenteni hogy gyenge. Nem kötekedés vagy ilyesmi!
Hardverek teljesítményének megítélésére mindig benchmark-okat használok, leginkább passmarkot, és az azt mutatja, hogy egy t9400, 1752 pontos, ami lássuk be, nem valami sok, de határeset.

Erre alapozva mondtam azt az 50% os eGPU kihasználást.

A "mik kellenek" leírásod jó.
A monitort ki veheted, ha számít a pénz, de én javaslom, mert egyrészt jobb egy nagy monitoron használni, és a nyújtott teljesítmény is jobb, a külső monitoron. Tehát nem szükséges, ha nagyon számít a pénz, de jó pont.

Ha megint csak a pénz számít, akkor választhatod az EXP GDC megoldást is Ez olcsóbb. Nemsokára lesz nekem is egy eladó példányom, vagy megveheted külföldről is.

Táp, vga, okés. És igen, ha szépet akarsz akkor valamilyen házikóba maszekold bele :)

(#887) pityke88


pityke88
tag

Sziasztok,

Ideapad Z500-hoz szeretnék kiépíteni egy Egpu-t.
ODD helyére lehet esetleg expressz card csatolót rakni?
pci-e csatlakozás van a gépben, viszont ahhoz szét kellene "berhelnem" a gépet, ugyanis nem levehető a hátlap sajnos....
Valami megoldásotok van esetleg erre?

Köszönöm! :R

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#888) kzsolt00 válasza pityke88 (#887) üzenetére


kzsolt00
tag

ODD helyére nem nagyon van működő megoldás. Ott ugye SATA csatlakozás van. Amire te gondolsz az mPCI-e csatlakozó felület, na az lehet a gépedben, és ugye ahhoz kell bontanod a laptop alját.

Erre megoldás lehet az, hogy megkeresed pontosan, hogy hol van a csatlakozó felület a laptop alján, és az alsó borításba vágsz egy pontos lyukat, amin még befér a csatlakozásod, így nem az egész alját kell levenned, hanem fixen lesz egy kisebb lyuk.

Második megoldás hogy vannak ilyen nagyon nagyon vékony hosszabbító kábelek hasonló mint ez: katt a linkért És egy ilyet kivezethetsz pl a gép oldalába.

(#889) pityke88 válasza kzsolt00 (#888) üzenetére


pityke88
tag

Azon filózok, hogy egy mini pcie csatolású express card adaptert bele barkácsolnék az odd helyére.
Már csak olyan kábel kéne amivel össze tudom kötni a pcie csatlakozást és az adaptert..... ;]

[ Szerkesztve ]

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#890) Tenken válasza pityke88 (#889) üzenetére


Tenken
őstag

Feleslegesen agyalsz. Sokkal jobban jársz egyszerűen lecseréled a géped valami használt ec-s üzletire.
Én pl az elitebook-okat ajánlom.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#891) kzsolt00 válasza Tenken (#890) üzenetére


kzsolt00
tag

Teljesen egyetértek amúgy. Alapvetően jobban jársz ha lecseréled a géped, még ha nem is tűnik olyan könnyű megoldásnak, de jobban járnál vele.

(#892) Simi37


Simi37
őstag

Húúú azta :C Én ezt most fedeztem fel. :Y Már kicsit utána olvastam de még nem teljesen tiszta a dolog.(Tegyük fel h minden meg van ami kell) Ha express card bemeneten kötnék rá egy pl gtx 760at akkor kellene külön kijelző vagy meg lehetne oldalni h laptop kijelzőjére vhogy vissza legyen vezetve? (Ez lenne a legjobb ha ez nem megoldható az kár :( )
Még annyi h táppal mindennel milyen árba van (külön VGA nélkül)?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#893) ezsolti válasza Simi37 (#892) üzenetére


ezsolti
tag

Megoldható nvidia kártyával, hogy a saját kijelzőjére vissza legyen vezetve, AMD/ATI csak külsőre ad képet.
Milyen laptopod van?

(#894) Simi37 válasza ezsolti (#893) üzenetére


Simi37
őstag

Ment a PÜ

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#895) ezsolti


ezsolti
tag

Hozzámkerült egy GTX780Ti. Mindjárt párba is raktam a T430-cal, 3D mark 11:
P8813 with NVIDIA GeForce GTX 780 Ti(1x) and Intel Core i7-3840QM. Csak érdekességképpen.

[ Szerkesztve ]

(#896) Tenken válasza ezsolti (#895) üzenetére


Tenken
őstag

WOW! Én is most cserélek lassan, de nekem csak 780 van tervbe véve. 3dm11 gpu score-t is tudsz mondani esetleg?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#897) ezsolti válasza Tenken (#896) üzenetére


ezsolti
tag

Igen, 9976. :)

(#898) ezsolti


ezsolti
tag

Ha valakit érdekel van egy eladó PE4C V2.0 adapterem, alig használt, csak kipróbálva volt. 2 hetet ment. Hibátlan hiánytalan, dobozával adom 8 hónap gari van még rá kb.

(#899) Simi37


Simi37
őstag

Mini PCI-E (wifi modul aljzatom) hosszabbítót honnan tudnék beszerezni?

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#900) ezsolti válasza Simi37 (#899) üzenetére


ezsolti
tag

Itt letekersz majdnem a lap aljára és ez kell neked: PM100C V1.0 (mPCI-e to HDMI 100cm) x1 (20 USD)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.