Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-28 01:11:11

LOGOUT.hu

Topic összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Simi37 válasza ezsolti (#900) üzenetére


Simi37
őstag

Hmm... lehet h nem voltam elég részletes...(majd) külső kártyához néznék aminek ugye a "másik vége" egy aljzat. Vagy hdmi bemenet van egy vidkártyán? :F (bár ilyenről még nem hallottam)
Ha hülyeséget beszélek sorry :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#902) ezsolti válasza Simi37 (#901) üzenetére


ezsolti
tag

Félreértettem!
Akkor ezt keresed?

(#903) Simi37 válasza ezsolti (#902) üzenetére


Simi37
őstag

Igen ezt...kerestem...köszi... :|
Oké akkor asszem nem vagyok képben. Mindenhol látok experesscardos megoldást. És ez a mini pcie-s hogy van? Felvilágosítana vki? :F sorry a noobságért (Nem baj h nem lesz wifi...lehet kapni USBset is)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#904) Tenken válasza Simi37 (#903) üzenetére


Tenken
őstag

Bár én mpcie-st sosem használtam, de elvileg ugyanúgy megy minden. Csatoló miatt kényelmetlenebb a használata. Amúgy nekem EC-sel is le van véve az alja, meg tolja rá egy plussz venti a friss levegőt, hogy kordában legyen tartva a proci hőmérséklete.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#905) Simi37 válasza Tenken (#904) üzenetére


Simi37
őstag

De a mini pci méret nem = a normáléval...oda is kell + átalakító? Egy xbox táp gondolom jó lesz láttam ilyen 6pines átalakítót.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#906) maajsz


maajsz
senior tag

Egyébként a gyártók körében miért nem terjedt el pl egpus dokkoló építése? Nem lenne gazdaságos vagy nem kivitelezhető a dolog (dokkoló port sebessége miatt, de azt gondlom meg lehetne oldani)? Nem hinném hogy a dokk mérete miatt kéne aggódniuk, az úgy is fixen van. Tolják tele i7-el meg rammal agyig a notikat, amikor gpu nélkül azt csak egy szűkebb réteg használja ki. Van valami egyezmény köztük, hogy vegyen a delikvens pc-t vagy konzolt a gép mellé? :DD

(#907) Headoff


Headoff
csendes tag

Sziasztok!

Én egy Dell Latitude e6520-át használók gtx 660-al külső monitorral és teljesen megelégedve egy vidock-al. Szeretném a laptop belső kijelzőjét használni, de ehhez szükséges az eGPU setup 1.30, mert sajna az 1.10b-vel nem ment :-(
Ez esetleg megvan valakinek?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok! - A hangok is megmondták!

(#908) Tenken válasza maajsz (#906) üzenetére


Tenken
őstag

Persze. Nekik miért lenne jó, ha a vga cserélgetésével évekkel meg tudnád hosszabbítani 1-1 notebook használhatóságát? Volt már próbálkozás arra is, hogy egységesítsék és modulárissá tegyék szabvány szinten őket, de ezt a gyártók minden létező eszközzel megtorpedózták...
Ez az egész egpu dolog szúrja az ipar szermét egyébként. Az a szerencse, hogy ahhoz kicsi a közösség, hogy komolyabb konkrét lépésket tegyenek. :(

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#909) maajsz válasza Tenken (#908) üzenetére


maajsz
senior tag

Sajnálatos.. pl én most egy 6430-at nyúzok, ami majd egy éve van nálam. A gép mid 2012, i7-el szerelt, jelenleg 8g rammal meg egy nvs5200m-el. Ez 2éve persze hyper volt, most is egy erős konfig, de még egy pár év múlva is elég lesz ARRA amire eddig is elég volt. A kari ugye game-re sosem volt túlzottan alkamas, így ha nem játszik vele az ember, az irodai stb alkalmazásokra még sok évig jó, így a kari kimondottan nem a használhatóságot hosszabbítaná inkább a kihasználhatóságot bővítené.. persze ilyenkor jön, hogy alienware. Én már 14"nél nagyobb lapost nem vennék, sokat is hurcolom, így előnyös ha könnyebb a gép, így pl az egpu-s dokkoló dupla win lenne, mert mobilis maradna a cucc, meg a hűtése is meglenne a külön álló karinak. Persze a júzer szempontjából.. de hát ahogy mondották volt, szar a kapitalizmus de még senki nem talált ki jobbat :N

[ Szerkesztve ]

(#910) Simi37


Simi37
őstag

Valakinek van itt olyan egpu-ja ami a gép mini pci-e csatijáról van kivezetve? Ha igen kisegíteni h hogyan működik mik kellenek hozzá? pl átalakítő külső vmilyen "lapka"?

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#911) elnokkur


elnokkur
csendes tag

Sziasztok!

Előre leszögezem, hogy sajnos nem nagyon értek a témához, de megpróbáltam annyira felkészülni a témából, hogy ne kérdezzek túl nagy butaságot - ha mégis akkor elnézést kérek!

A 3 éves Dell N5110-es laptopomon szeretnék játszani /a saját kijelzőjén - ezért az nvidia kártyákat ajánlotta valaki korábban erre a célra/, de a GT 525M VGA kezd elavulni, a core i7 2630QM és 2*8GB ddr3 szerintem még évekig jó lesz.

express card-om sajnos nincs, viszont ahogyan olvastam kzsolt00 2014.08.22-ei hozzászólását akkor az mPCI csatlakozóba /a wifi vevő helyére/ lehet venni egy mPCI véges PE4L-t v kínai exp GDC-t.
ehhez a megoldáshoz meg kell bontani a burkolatot, de sebaj - persze jó lenne minél kisebb lukon megoldani, illetve a szerelgetéseket 1 füst alatt letudni, mert amikor az SSDt raktam bele, huh... nem volt olyan egyszerű mint youtube-on.

a fórumban felsorolt eszközök közül, amit persze tudok használni mPCI portomon melyik a legjobb /nem ár-érték tekintetében/ ill melyik a legegyszerűbb és hol van a legkevesebb hibalehetőség?
a VGA veszteség is érdekelne
nem azt mondom,h a pénz nem akadály, de néhány 10 usd tényleg nem számít

én a külső VGAt csak a játékhoz akarom használni,
ezt hogy kell elképzelni? elég simán újra indítani és kész? vagy a BIOSban kell állítgatni valamit minden alkalommal? vagy 2 oprendszert kell rá rakni?

régebben gondolkodtam - olvastam már a külső VGAkról, de ezidáig nem találtam hitelt érdemlő forrást

kedvenc boltom cikkét ajánlom én is az alienware-ról

http://www.ipon.hu/hir/felsokategorias_asztali_grafikus_vezerlo_notebook_melle/31575

ahogy látom nem vagyok egyedül!

simi37 majd értekezzünk a fejleményekről

előre is köszönöm szépen a segítséget!

Gyula

Ha 2 hétig hasmenésem van, utána 2 hétig székrekedésem, akkor statisztikailag 1 hónapig kiváló volt a bélműködésem!

(#912) kzsolt00 válasza elnokkur (#911) üzenetére


kzsolt00
tag

Egybe letudnám a válaszadást neked is és az előtted szólónak is, mert mindkettőtöket a mPCI érdekli.

Az egész rendszer kiépítése mPCI és express card között semmivel sem különbözik, csak magukon a csatoló végeken. Egyiket ide, mésikat oda kell dugni. A probléma a mPCI nál az, hogy HOVA is kell dugni, mert ugye 90% ban bontani kell hozzá a házat, hogy az alaplapi mPCI aljzatba bedughasd.

Az általad említett N5110 et pont ismerem, 2 külön példányát is szedtem már szét többszöris. Fogalmazzunk úgy , hogy elmebaj a gyártó részéről az a kiépítés. Ahhoz hogy hozzáférj tényleg darabokra kell szedned a gépet ugyhogy nállad fokozottan ajánlott lyukat vágni a notebookod aljára hogy elérd a csatlakozót mindig, bármiféle későbbi bontás nélkül. De nálad még az a probléma is fel merülhet, hogy tisztába vagyok vele hogy az N5110 nagyon melegedős. Nagyon minimum ajánlott alá egy laptop hűtő is, ami a friss levegőt folyton nyomja alá.

A vga kihasználtságod már elég jó lenne, egy 2630qm mellett. A ram bőven jó, de 4gb felett nem mérvadó a különbség annyira, mint maga a proci. Én személy szerint egy GTX 660 at ajánlok, ha pénztakarékos akarsz lenni, de persze ha annyira nem számít a pénz, akkor szerezz be egy GTX 760 at. Személyes favoritom a Gigabyte féle verziók, de ez relatív, kinek mi..

Tehát egy rendszer az alábbi képpen nézhet ki.

1--Laptop esetleg egy külső monitorral ( mert több az elért FPS vele, és nyílván jobb is egy nagyobb kijelző )
2--Egy eGPU alaplapka ( a gpu-t befogadó egység, vagy a hwtoolsos (elvileg komolyabb, DE drágább verzió)
vagy a kínai exp GDC -s verzió, ami már 7.0 tól véleményem szerint teljesen van olyan jó mint a hwtoolsos és olcsóbb.
3--Egy VGA, neked jó lesz egy gtx 660 vagy egy 760, pénzfüggően
4--Vagy egy rendes számítógép tápot használsz, vagy lehet venni dell 220w os laptoptápot, mind a két fajta alaplap támogatja és bírja, ez szintén pénz és szépségvágy kérdése.
5-- Ezt az egészet összedugod, ha szerencséd van azonnal megy. Erre vagy 20% esélyt adok. Ha nincs és szerencséd van akkor megoldható egy Setup 1.x nevű program használatával a hiba, vagy DSDT override-val, amiről van a fórumon leírás.
6-- Ha az 5 ös pont nem oldotta meg, akkor nem kompatibilis a laptopod az eGPU rendszerrel, és adhatod el azokat, amiket eddig megvettél.

Nekem van egy eladó EXP GDC 4.8 asom, és adok hozzá egy mPCI végű csatlakozót is ha kell próbaképpen, de most mondom, mint minden esetben, felelősséget nem vállalok. Ha nem megy a gépeddel az nem az én hibám, emiatt minusz értékelést nem szeretnék

(#913) elnokkur válasza kzsolt00 (#912) üzenetére


elnokkur
csendes tag

az elmebaj enyhe kifejezés a Dell N5110es kialakítására...
egy 9000 forintos cooleer master hűtő valamelyes segít a dolgon, ha +1 USBs ventilátort is bevetek, ami a kis lapátok alá fújja a friss levegőt...

Az előbb megnéztem a belsejét, én az SSDt a régi HDD helyére raktam és a DVD olvasó helyére ment a HDD egy erre a célra kialakított keretbe! Megnéztem az mPCI foglalat és az optikai meghajtó helyén elhelyezett HDD között van annyi hely,h elférjen egy kábel, így nem kell az alját kivágni csak az oldalán az amúgy is külön álló műanyagba, de ez már csak részlet kérdés plusz a csatlakozó az alaplap felső részén van.

külső monitort nem akarok, max a TVre szoktam kirakni hdmivel, plusz ha máshol van időm játszani akkor sem tudnám hurcolni a se a monitort se a TVt....

én ezeket a szakkifejezéseket nem nagyon vágom, esetleg pár linket tudnál mutatni az adott termékekről?

- eGPU alaplapka
- hwtoolsos - ez egy jelző? (korábban is olvastam a fórumban)
- kínai exp GDC 7.0 /e-bay-en nem találtam, aliexpressen meg kevesellem az eladók pozitív értékelését/

és ami még szükséges

én egy rendes tápot gondoltam, főleg mivel szeretném majd valamilyen házba beletenni /ha ez lehetséges/, legyen egy kicsit kulturált és persze a mobilizálhatóság is fontos, bár simán be szeretném dugni konnektorba.

ne haragudj de a EXP GDC 4.8 nem érdekel, főleg ha te is a 7.0-st preferálod,

még át kell gondolnom a dolgot, mert ahogy mondtam nem nagyon értek hozzá, de hátha sikerül ráugrasztanom valakit!

köszönöm a segítséget,

Ha 2 hétig hasmenésem van, utána 2 hétig székrekedésem, akkor statisztikailag 1 hónapig kiváló volt a bélműködésem!

(#914) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
egy asus g75vw laptophoz meg lehet oldani valahogyan egy külső vga-t? gtx 970-et szeretnék hozzákötni.
valaki tudna mondani valami ötletet? :)

(#915) Simi37 válasza smallmer (#914) üzenetére


Simi37
őstag

1. Hát úgy látom nincs rajta express card bemenet tehát ha a wifimodul mini pci-e vel csatlakozik akkor lehetséges de ehhez szinte 90%ban biztos h szét kell kapni a gépet.
2. Nem vagyok biztos benne h ki tudod használni a GTX 970 erejét addig rendben van h amúgy is veszít mert nem 16x de szerintem ez azon fölül is, mert ekkora adatsávja nagyon nincs.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#916) smallmer válasza Simi37 (#915) üzenetére


smallmer
őstag

akkor tudnátok mondani olyan laptopot ami a legjobb ezekhez az egpu-khoz?
igazából nem muszáj a gtx970 csak van egy bazi nagy monitorom 2560 × 1440 felbontással és valami izmos kellene hogy tudjak játszani rajtuk. szerintetek megoldható?

(#917) Simi37 válasza smallmer (#916) üzenetére


Simi37
őstag

Amiben van mini pci-e s wifi az jó ha van benne express card az nyilván kényelmesebb és szétszedni sem kell viszont mind2 pci 1x tehát elvileg a 16x képest kb 80% teljesítmény egy ideig hát 970nél vagy ilyesmi kategba nem tudom tudja-e még a 80%ot...

szerk: ilyen monitorhoz asztali kellene. Mert ezekhez a kártyákhoz kell külső táp ami a 970nél minimum egy 500Wos, az átalakító is vagy egy 20as... szerintem gondold át.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#918) smallmer válasza Simi37 (#917) üzenetére


smallmer
őstag

akkor nem érdemes beruháznom rá? vagy nem játékra van ez kitalálva? :)

(#919) Simi37 válasza smallmer (#918) üzenetére


Simi37
őstag

Szerintem írj kzsolt00nak is. PÜ-t ha nem figyeli most a topicot. Ő itt az igazi szakember. Arra van kitalálva de azért macerás :D

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#920) Kirk Lasarus


Kirk Lasarus
újonc

Sziasztok!
Igazán megfogta az agyam ez az eGPU dolog. Egy Acer V3 571G (8GB RAM,i7 és egy Nvidia Geforce 710m kártya) típusú lapotopom van. Elég gyenge ez a kártya ami benne van és úgy gondoltam érdemes lenne kiépíteni az eGPU-t. A kérdésem az lenne, hogy milyen megoldást ajánlanátok hozzá? Jelenleg nincs külső monitorom és pénzhiány miatt nem is igen lesz a közeljövőben, szóval az lenne a legjobb hogy használhassam a laptop kijelzőjét amennyiben ez megoldható.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#921) Simi37 válasza Kirk Lasarus (#920) üzenetére


Simi37
őstag

Magamat idézem: "Hát úgy látom nincs rajta express card bemenet tehát ha a wifimodul mini pci-e vel csatlakozik akkor lehetséges de ehhez szinte 90%ban biztos h szét kell kapni a gépet." És nvidia kártya "vissza tudja vezetni" (mivel a gépedben is nv van) a belső kijelzőre.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#922) HaZse válasza Kirk Lasarus (#920) üzenetére


HaZse
őstag

Eladód a géped és veszel egy express card-os üzleti notit. Jobban jársz, mert a dvga-t le kell tiltanod, plusz az adaptert a wifi kártya helyére kell beszerelned.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#923) Kirk Lasarus válasza HaZse (#922) üzenetére


Kirk Lasarus
újonc

Az nem baj ha a wifi helyére kell bekötni. Más megoldásom nincs? Nem lehet ezt az express cardot kiváltani valamivel ?

(#924) kzsolt00


kzsolt00
tag

Ment PÜ.

(#925) HaZse válasza Kirk Lasarus (#923) üzenetére


HaZse
őstag

Szia.

Sajnos már helyére nem lehet. Szerintem egyszerűbb, ha eladod és veszel egy EC-s gépet.

Nálad még gond lehet a dedikált vga is. Azt tuti, hogy a setup 1.x-el le kell majd tiltanod. És a letiltást követően is lehetnek gondok az EGPU működésével.

Szerencsére nálam (Dell Latitude E6320) semmi ilyen probléma sincsen. Csak bedugom az EGPU-t az EC nyílásba és máris megy a VGA. Akár belő, akár külső monitorral.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#926) Kirk Lasarus


Kirk Lasarus
újonc

Akkor inkább hagyom az egészet annyit nem ér az egész.

(#927) Ladislawus


Ladislawus
csendes tag

Sziasztok!

Egy hp proobok 6560b céges gépem van, jelenleg az esata portján keresztül egy külső házban levő ssdn futtatom a saját rendszeremet rajta. Ez az intel hd3000 videókártyás típus(mert van másik is).
Van benne express card is ha jól tudom.
Kérdésem az lenne hogy milyen megoldás lenne célszerű ehhez a laptophoz akár a saját kijelzőjén, akár egy külső monitoron használva? Illetve kb mennyibe kerül a technika hozzá a videókártyán kívül?
Előre is nagyon köszönöm a hozzáértők segítségét.

[ Szerkesztve ]

SamsungR210-SonyEricssonK700-Nokia5230-NokiaE72-SamsungAce 4-XiaomiRedmiNote2Prime

(#928) HaZse válasza Ladislawus (#927) üzenetére


HaZse
őstag

Az EC bővítőn keresztül tudnád használni. Akár belső kijelzőn is. Nekem a hwtools-os változat van. (forrasztott) ez drágább a másik megoldásnál, de szerintem az is működne.

Annó én 26 ezret fizettel vámmal együtt érte. Kb. 2 hát alatt itt is volt. Plusz kell majd hozzá neked egy VGA-hoz megfelelő tápegység is. (Nekem tavaly egy GTX-660-hoz elég volt egy 203W-os XBOX táp).

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#929) Ladislawus válasza HaZse (#928) üzenetére


Ladislawus
csendes tag

Express Cardra gondolsz? Az hogy is néz ki? :-P
Intel i5 2450m proci van benne, milyen videókártya lenne hozzá optimális?
Illetve ezt a hwtoolsos cuccot hol lehet rendelni?
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

SamsungR210-SonyEricssonK700-Nokia5230-NokiaE72-SamsungAce 4-XiaomiRedmiNote2Prime

(#930) ezsolti válasza Ladislawus (#929) üzenetére


ezsolti
tag

Az expresscard a notid bal oldalán van a csuklótámasz alatt, majdnem a gép bal sarkán. Úgy látom 54mm-es a nyílása. Kellhet egy átalakító 34mm-esre de az nem tétel és nem is biztos, hogy kell.

(#931) HaZse válasza Ladislawus (#929) üzenetére


HaZse
őstag

Szia.

Szerintem egy GTX-660 bőven elég lenne hozzá. De még szerintem egy kisebb is. Ezt nem tudom. Ezt a fajtátz vettem én: PE4L-EC060A

És innen rendeltem (70 USD + pk + vám):
[link]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#932) Ladislawus válasza HaZse (#931) üzenetére


Ladislawus
csendes tag

Köszi :-)
Akkor ha jól számolom kb 20-25e, plussz kéne táp, meg vmi doboz amibe beépítem, ez kb összesen 40e+a videókártya....alsó hangon 80e, hűha.....

SamsungR210-SonyEricssonK700-Nokia5230-NokiaE72-SamsungAce 4-XiaomiRedmiNote2Prime

(#933) HaZse válasza Ladislawus (#932) üzenetére


HaZse
őstag

Szia.

Senki se mondta, hogy olcsó lesz. :D De a doboz az nem fontos.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#934) Tenken válasza Ladislawus (#932) üzenetére


Tenken
őstag

Nézőpont kérdése. Ezzel tudsz egy asztali szintű 3D-s teljesítményt hozni a notebook-od segítségével.
Ha szempont, hogy valamit hordozni is tudj, meg jó lenne egy desktop is azért, akkor ahhoz hasonlítsd, hogy nem kell külön lapot, procit, memóriát és hdd/ssd-t venned, hanem csak az adaptert. Így már olcsóbbnak tűnik. A semmihez viszonyítva persze, hogy sok. :D

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#935) maajsz válasza Tenken (#934) üzenetére


maajsz
senior tag

Egy jó GTX 970el.. :) ha lenne rá keret lehet becserélném a DGPU-s E6430-at és összehoznék egy ilyet.. na majd egyszer.. :DD

(#936) ezsolti


ezsolti
tag

Tegnap este megjött a monitorom, ami egy DELL U2414H 24"-os IPS paneles, vékonykávás darab.
HDMI-n kötöttem össze a kártyát a monitorral, 3DM11pontszám így 6593 (Gs: 6803). Belső kijelzőn 6273 volt.

[ Szerkesztve ]

(#937) kzsolt00 válasza Ladislawus (#932) üzenetére


kzsolt00
tag

Ez nem feltétlen így van ez az összeg ahogy te becsülted. 10 ezrek lehetnek a különbségek. Eleve böngészheted az aprót, hogy az alaplapot ( mmint a hwtoolsosat ) ne magad rendeld külföldről, hanem kb 20 ért megvedd innen apródról. Egy teljesítményben TELJESEN megfelelő pc tápot megvehetsz 5000 forintért is.

Ház pedig nem szükséges, tehát ez lehet 0 forint is, vagy ha egy kicsit a kézügyességedre támaszkodsz, mint pl én, akkor magadnak építesz egyet nagyon minimális ráfordított összegből. Csak legyen valakinek egy régi rozoga számígógép háza, amit úgy fúrsz faragsz vágsz magadnak, ahogy csak akarod. Nekem volt, átalakítottam, végül csak a festékre kellett költenem egy ezrest :)

Tehát a "kb 40e" ből lementünk 25 re, HA a pénz nagyon fontos dolog.
Az, meg hogy a használandó vga mennyi, arról meg már nem az egpu részleg tehet. Ha asztaliba veszed, Ha pedig notihoz akarod hozzákötni, így is- úgy is annyi lesz a VGA.

De neked bőven elég lenne egy Használt GTX 660 - as vga. Én fél éve vettem 32.000 ért, szerintem már most is veszel ennyiért, vagy olcsóbban.

Ez nincs egész 60.000ft VGA VAL!!!
Még egy kicsit, mondjuk 5-8000- et spórolhatsz , ha veszel egy EXP GDC-s alaplapot.

(#938) pityke88


pityke88
tag

Sziasztok!

Elitebook 6930p-vel próbálta már valaki az egpu-t?
Tudom, hogy nem egy erőgép de ezzel lenne lehetőségem kipróbálni, aztán ha bejönne vennék valami izmosabb gépet..... ;]
köszi:R

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#939) ezsolti válasza pityke88 (#938) üzenetére


ezsolti
tag

Szia!

Oldal közepéig legörgetsz és megtalálod nando4 hozzászólását. Megy vele hibátlanul.
http://forum.techinferno.com/diy-e-gpu-projects/printfriendly2109-335.htm

(#940) tbalazs14


tbalazs14
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Nemrég raktam össze az egpu rendszerem egy hp 8440p-vel, egy pe4c v2.1-gyel és egy gtx 560-nal. Mivel a gép még az arrandale lapkakészletre épül, nem tudok csak gen 1-et x1.Opt mellett, de az integrálthoz képest még így is óriási az előrelépés. Nem volt szükség a setup 1.x-re sem, mert ugyan késleltetés nélküli boot megakadt a fekete képernyőnél, de az SW2 kapcsoló 2-es állásban már elég volt a normális rendszerindításhoz.
A már fentebb említett techinferno fórumán találhatók a lefuttatott benchmarkok.

(#941) you_zsolex


you_zsolex
csendes tag

Milyen belső GPU-val müködik az EGPU hogy saját kijelzőjén tudjam használni?

Zsolex

(#942) Simi37 válasza you_zsolex (#941) üzenetére


Simi37
őstag

Nvidia mivel a gtx560 is az. És csak nv vel lehet belső kijelzőn használni.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#943) you_zsolex válasza Simi37 (#942) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

De a noti belső gpu sem mindegy.
intel hd - pl.:
Intel® Core™ i5-2430M Processor

integrált alaplapi:
intel hd 4500mhd

Zsolex

(#944) tbalazs14 válasza you_zsolex (#941) üzenetére


tbalazs14
csendes tag

GMA HD 4500-tól kezdve minden integrálttal, arra kell figyelni hogy fizikailag hozzá legyen kötve az lcd-hez.

(#945) ezsolti válasza tbalazs14 (#944) üzenetére


ezsolti
tag

Sziasztok!

Lehet olyat kérni, hogy valaki letölthetővé tegye a setup 1.2 programot.

(#946) kzsolt00 válasza ezsolti (#945) üzenetére


kzsolt00
tag

Szia Zsolti!
Ha adsz egy email címet, akkor elküldöm. De nekem ha minden igaz, az 1.1 van meg. Ha elmondod, hogy ellenőrizhetem legegyszerűbben windowsból a verziót, akkor pontosítok.

(#947) you_zsolex válasza kzsolt00 (#946) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

Engem is érdekelne az 1.2 vagy a 1.3 verzió, nekem az 1.1 van meg.

[ Szerkesztve ]

Zsolex

(#948) ezsolti válasza kzsolt00 (#946) üzenetére


ezsolti
tag

Köszönöm, már megoldódott. Az 1.3-at megvettem én is de ez most egy beüzemeléshez kellett volna de az 1.1 megoldotta. Köszi!

(#949) kzsolt00


kzsolt00
tag

Olyan kérdésem lenne, hogy tudnátok linkelni olyan eGPU-s alaplapokat, amelyek nem mPCI vagy express card végüek, hanem TB azaz thunderbolt-osak? Nem látok EXP GDC, vagy Hwtools-os (Bplus-os) ilyen csatolós termékeket. Amit találtam és a legolcsóbb az ez: [link] (a link biztonságos, adjátok kivételhez ha kéri )

És érdekes, hogy olcsóbb ha innen az egyetlen magyar cégtől venném aki árulja, mert külföldről akár hogy is venném, nagyon sok a szállítás + vám + áfa.

No de van e még ilyen termék, ami jónak titulálható és olcsóbb?

(#950) yuyizi


yuyizi
tag

Kedves hozzáértők ! :R
A kérdésem az lenne, hogy adott egy acer e-1 571g noti i3110m proci nvidia 710m. Szeretné egy ilyen egpu konstrukciót megvalósítani viszont én úgy szeretném ha vissza tudnám vezetni a noti kijelzőjére a képet. Lehetséges lenne illetve ha igen hogyan? Mpcie slotba szeretném csatlakoztatni.
Köszönöm :R

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.