Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-28 01:11:11

LOGOUT.hu

Topic összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) fkenny válasza fkenny (#50) üzenetére


fkenny
senior tag

Sajnos lejárt a szerkesztési idő, de:

Ezzel a bekötéssel magától kapcsolgat az Xbox táp és ad az USB port számára is naftát :)

szerk: Az USB-re aggatott eszközök kikapcsolt állapotban is megkapják az 5V-os áramot, mert a táp azt mindig adja.

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#52) Tenken válasza fkenny (#51) üzenetére


Tenken
őstag

Azért konkrét feszültség mérés nélkül senkinek nem ajánlott bolygatni azokat az áramköröket. Persze bele lehet forrasztani is, de alapvetően ez az egész több rizikóval jár, mint előnnyel. Illetve konkrétan csak annyi az előnye, hogy nem kell manuális kapcsoló. Ami abból a szempontból pedig hátrány, hogy így kikapcsolás után a táp is leáll és ha nem volt elég ideje vissza hűteni magát, az nem tesz jót. Másik negatívum, hogy ezután a beavatkozás után tutira bukja a garanciát/jótállást. Az meg, hogy milyen kézügyesség kell egy olyan apró helyre beforrasztani valamit és ezzel szemben a hibázás konkrétan kukázást eredményez egyéni felelősség vállalás kérdése.
Én személy szerint senkinek nem javasolnám az eljárást.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#53) Fire_Vire


Fire_Vire
tag

Helló!

Mi lehet a baj?

"Az eszköz nem talál elég használható erőforrást. (Kód: 12)

Ha használni akarja az eszközt, akkor a rendszerben le kell tiltania egy másik eszközt."

Külső 400W tápról megy. Bioszban tudom állítani hogy GEN 1 vagy 2.
Nem indul el úgy a laptop hogy ha be van dugva a kártya. Miután tölti a win7-et már tudom dugni de nem tudom bekapcsolni a külső monitort win7 alatt.

i5-2410M
Intel HM65 Express chipset
http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_%28chipsets%29/HM65_Express.html

Köszi! :R

sajtosszenya.mybrute.com

(#54) HaZse válasza Tenken (#52) üzenetére


HaZse
őstag

Tegnap vettem egy világítással ellátott kapcsolót. Én azzal fogom megoldani a táp kikapcsolását, de egy hőmérsékletet figyelő áramkört is szeretnék betenni, ami nem engedné, hogy a táp kikapcsoljon, ha egy bizonyos hőmérsékletnél magasabbat mér.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#55) fkenny válasza Fire_Vire (#53) üzenetére


fkenny
senior tag

Küldj egy email címet és elküldöm a Diy egpu setup nevű programot amivel a 12-es hibakódot el tudod tüntetni.

(#52) Tenken:

. Ez mind igaz, amit leírtál, tény hogy kell egy kis elektronikai forrasztási gyakorlat. Aki rutinos az nyom nélkül tudja az ilyet forrasztani, ha gond van meg eltávolítani. Az meg tényleg fontos, hogy pontos helyre legyen forrasztva. A táp melegedése miatt nem nagyon kell aggódni, szerencsére elég minőségi alapanyagokból van felépítve. A kapcsolós és ez a módszer is tökéletesen működő. :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#56) Fire_Vire válasza fkenny (#55) üzenetére


Fire_Vire
tag

Köszönöm! :R
Próbálok minél önállóbb lenni és nem zaklatni benneteket a kérdésekkel. ;)

sajtosszenya.mybrute.com

(#57) HaZse válasza Fire_Vire (#56) üzenetére


HaZse
őstag

Csak nyugodtan zalkass minket. Szerintem mindenki megpróbál segíteni mindenkinek. Nekem anno az a cucc a setup 1.x-es progival működött. (igaz, sok tesztelgetés kellett, de a végén sikerült megoldanom). Azért adtam el, mert azt hittem, hogy majd a másik indenféle mókolás nélkül működni fog, de sajnos nem jött össze, így buktam kb. 15 ezret.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#58) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Sziasztok!

Elolvastam idáig a tapasztalatokat, és nagyon megjött a kedvem a dologhoz. fkenny blogját is olvastam, de úgy néz ki itt lesz inkább élet :)
Lenne még pár kérdésem:

- Xbox tápból feltétlen szükséges a 203W-os? Vagy megteszi a 175-ös is? Nem akarok energiazabáló szörnyet csatlakoztatni az elektronikába :)
- Az ezen az oldalon kapható elektronika Gen 3-mas. Mi a gyakorlati előnye ennek? Mármint hogy nem Gen 1-2? De ez nem széthúzható ami nekem így nem jó mivel:
- Nekem csak belső csatlakozási lehetőség van mPci e-n keresztül, de fontos a mobilitás, tehát hogy bármikor széthúzható legyen az eGpu a notitól. Ha megveszem a PE4L ( PCIe passive adapter ver1.5 )-t, amihez lehet venni a PM060A kábelt, nem szenvedek hátrányt abból, hogy ez a kombó csak Gen 1 vagy gen 2-es? (sajnos akkora kavar ami azon a honlapon van, nem értek sok mindent.)
Remélem érthető a szívfájdalmam :)

Egyenlőre ennyi. Köszönöm!

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#59) Tenken válasza PAtr0n (#58) üzenetére


Tenken
őstag

Szia!

Akkor a válaszok: :)
1 - Kártyától függ, de az én javaslatom az, hogy érdemes a legnagyobbat venni a túlméretezés miatt. Árban szinte semmi különbség nincs, de a gyakorlatban ha vigyázni szeretnél a kártyára, akkor nem olyan tápra kötöd, ahol ki van centizve a teljesítménye és bizonytalan feszültségeket produkálhatna szélsőséges terhelés mellett. Vagyis nekem az a javaslatom, hogy még egy 203W-os mellett sem érdemes a 660Ti-nél nagyobb-at rátenni. Ha komolyabb vga kell, akkor azt rendes tápokról érdemes már üzemeltetni. Maga az adapter jó erősebb vga-hoz is. TechInferno-n van 780-as teszt is ilyennel.

2 - A gen1,2-3 a sebességet jelenti, hogy a pcie hányas szabványát képesek kiegyenlíteni. a gen1 x1-es kapcsolata 2,5 gbps-ot tud és kétszereződik a sebesség generációnként. Amit mi tudunk jelenleg notebook-on használni, az sajnos csak a gen2, mivel az EC kártyáta déli hídba kötik az alaplap gyártók. (Erre amúgy vannak lobbik már elvileg, hogy a készülő típusokon az északiba legyen kötve a gen3-hoz, így akár feleslegessé téve a thunderbolt-ot is, de ez még bizonytalan.)
Nvidia oldalon a driverbe van építve egyfajta adattömörítése eljárás, ami x1-es kapcsolat és igp érzékelése esetén lép automatikusan életbe duplázva a sávszélesség által nyújtott adatátvitelt. Vagyis az optimusos x1.2 (gen2-es x1 kapcsolat) 2x 5gbps=10 gbps-os kapcsolatnak felel meg, ami x2.2-es kapcsolatot jelent. Jelenleg ez a legjobb amit EC-n el lehet érni.
Az adapterek közül vannak forrasztottak (pe4l 2.1b) és széthúzható kábelesek (pe4h és pe4l 1.5). A forrasztott gen3-as certifikációját asztalin mérték ki. Jelenlegi ismeretek szerint gen2-t is csak a forrasztott megoldás képes elérni, a széthúzható kábelek csatlakozóinál olyan jeltorzulás lép fel, ami nem teszi alkalmassá a gen2 által kívánt feltételek teljesítésére. A honlapot nézve ugyan látható egy ...B jelölésú kerek kábel is, amiről azt állítja a gyártó, hogy képes a gen2-re, de ez még nem nyert megerősítést felhasználók által. TechInferno-ról nando és pár másik tag már berendelt/kapott néhány darabot tesztelésre, de még nem kerültek fel infók erről. Valószínűleg még meg sem kapták őket, annyira új a cucc. :)
Sajnos érdemes fenntartásokkal kezelni a dolgot, mert már korábban is voltak próbálkozások rá a gyártó részéről, de eddig megbukott az összes széthúzható gen2-es próbálkozás. De ki tudja, talán ez...
Ha sikerülne, akkor elvileg lehetséges a pe4h-s adapterrel mpcie és ec együttes alkalmazása mellett x4-es gen2-es kapcsolat létrehozására is. (x4.2 lenne)

3 - A sebességeket az előbb elmagyaráztam. A topic-hoz való első hsz-emben ott a techinferno-s link. Ott találsz méréseket is gen1 és gen2 között ugyanazzal a konfiggal. Láthatod, hogy mennyit jelent a gyakorlatban. Szerintem nem nagyobb macera kikapni az mpcie kártyát, mint kihúzni belőle a kábelt csak, de ezt neked kell tudni, hogy mik az elképzelések.

Remélem sikerült érthetően és hasznosan megfogalmaznom a dolgot.
Jó szórakozást az építgetéshez! :K

(#53) Fire_Vire:

Tipikus probléma, ami jónéhány konkrét típusnál jelentkezik. Nem kell megijedni van rá orvosság. TOLUD hibának nevezik. Az a baj, hogy kicsi a címtér az igp és egpu részére.
Setup-al is megoldható, de van sima registry hack is Win7 alá.
Vagy ITT, vagy ITT

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#60) Tenken válasza HaZse (#54) üzenetére


Tenken
őstag

OMG, most néztem csak, hogy a 470-esnek gyárilag 215W TDP-je van. Nem biztos, hogy hosszú távon jól ki fog jönni a 203w-os táppal. Igaz, hogy ennyit többnyire, csak furmark vagy valami hasonló alatt lehet kéretni vele, de ez már átlagos terhelés mellett is inkább 180-200 körül kérhet. Esetleg érdemes lenne feszültségmérővel rámérni, hogy mennyire stabil a táp terhelés alatt. Gondolom nagyon garid nincs már a vga-ra és nem örülnél neki, ha egyik napról a másikra bedobná a kulcsot.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#61) HaZse válasza Tenken (#60) üzenetére


HaZse
őstag

Hát igen, de már közben szereztem egy másik xbox 360-as tápot. :D Majd osztozkodnak a felszültségen. (Gondolom, hogy az nem gond, ha a GND-t közösre tszem). Akkor elvileg 406W-om lesz, amiből 215W-ot ki tud szolgálni.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#62) Tenken válasza HaZse (#61) üzenetére


Tenken
őstag

Híjj, ehhez nem értek annyira. Elvileg én is erre gondolnék, de beszéld meg velük mielőtt bármi konkrétat csinálnál.

Amúgy az a 203W csak 198W 12v-on. 1a-t az 5v-on ad le és összesen tud 203-at.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#63) PAtr0n válasza Tenken (#59) üzenetére


PAtr0n
addikt

1. Tiszta sor! Nagyon erős VGA-t nem szándékozok rákötni, de majd addig még úgyis kitalálom :)
2. Kapizsgálom már. Azért ahogy elnéztem a teszteket, sokat számít, hogy 1.0 vagy 2.0 módban megy a cucc. Konkrétan ezt a tesztet néztem: HD5850 vs GTX460 Vagy ennek nincs köze elektronika adatátviteli sebességéhez?
Mi az az optimus és virtu?
3. Hát nem tudom neked hogy van az egész cucc megépítve, de a noti bontása nélkül nem lehet hozzáférni az mPcie aljzathoz. Tehát vagy így marad hosszú ideig átépítve, vagy nem tudom. Mint mondottam, fontos lenne a mobilitás, már csak az a kérdés, hogy a csatlakozós téma tényleg annyira rontana az adatátviteli sebességen?

Köszi! Lesz még kérdés úgy érzem :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#64) Fire_Vire válasza Tenken (#59) üzenetére


Fire_Vire
tag

Köszi! :R
Sajnos elvitték a teszt kártyámat és amíg nem veszek saját videókártyát hozzá hozzá addig marad a kölcsönkéregetés. Ezért sajnos a következő hétvégéig áll a projekt.

sajtosszenya.mybrute.com

(#65) Danex


Danex
addikt

Szerintetek az eGPU mennyi üzemelhet egy már alapból SLI-s gépben amiben le van tiltva az IGP? :F (Lenovo Y500)

(#66) Tenken válasza PAtr0n (#63) üzenetére


Tenken
őstag

Persze hogy számít! Sávszél ugye itt a kritikus keresztmetszet amivel kicsit le vagyunk maradva az asztalihoz képest. Minél szélesebb annál jobb. Legtöbben ezt kritizálják az egész rendszerben, hogy szerintük ezzel a sávval nem lehet. Abu konkrétan nem is javasolja komolyabb vga használatát. Ezzel én személy szerint nem tudok egyet érteni. Nekem az a véleményem, hogy valamilyen okból minden esetben kell kompromisszumokat kötnie az embernek. Notebook esetén ez teljesítmény, desktopnál a helyhez kötöttség, egpu-nál pedig ez a cirka 10% teljesítmény veszteség. Szerintem ez abszolút nem számottevő. Sőt, némi tuning mellett teljesen el is lehet tüntetni.

- Optimus: Nvidia féle szoftveres megoldás. Notebook fronton eredetileg az igp és dvga közti energiatakarékos váltást hivatott megoldani, de kiderült, hogy valamilyen adattömörítési eljárást is takar asztali vga-k esetén, ami igp és x1-es kapcsolat jelenlétének észlelésekor lép életbe. Teljesen automatikus, semmit nem kell tenni hozzá a megfelelő hardver komponensek jelenléte esetén.

- Virtu: LocidLogix nevő fejlesztő csapat szoftvere. Eredetileg amd és nvidia vga-k közti hibrid sli/cfx megteremtése volt a cél. Mivel független brigád a két nagy gyártótól, ezért sok segítséget nem kaptak, de valami szoftvert sikerült mégis össze kalapálniuk néhány éve. Erre pár alaplap gyártó fel is figyelt és bizonyos típusaik mellé a szoftveres körítés részévé is tették. Mai formájában elvileg képes az igp-t és dvga-t össze dolgoztatni gyártótól függetlenül (,mint az amd-s apu nagyjából). Van egy bizonyos notebook gyártó is, az Origin, ha jól tudom ami kizárólagosan használja ezen a vonalon a szoftverüket.
Nekünk olyan szempontból érdekes, hogy a belső kijelző-t sikerült bizonyos esetekben működésre bírni amd-s vga-kkal is vele. Sajnos ehhez is rengeteget kell szoftveresen mókolni vele, az eredmény pedig legjobb esetben is kétséges. Benchmarkot pl nem lehet egyáltalán futtatni, de pl a felhasznált virtu-szoftver is egy demo verzió ami folyamatosan lebegtet egy "Virtu" logot használat közben a képernyőn, kitakarva azzal egy részét. Szóval elméletileg már sikerült működtetni, de igazából egyenlőre sajnos nem jelent értékelhető alternatívát az nvidiás felálláshoz képest. Persze, ha nem kell belső, akkor virtu nélkül is teljesen jó az amd-s vga is.

- Legjobb megoldás az EC. Esetleg ha új a notebook és van rajta Thunderbolt port, akkor azzal is lehet valamit kezdeni.

(#65) Danex:
x1.1-es kapcsolatra tuti jó. Másrészt meg elvileg az slibay egy x8.2-es (x8-as gen2-es) kapcsolaton keresztül csatlakozik. Ha valahogy ezt ki lehetne vezetni, az asztali szintű sávszélességet biztosíthatna.
Bár nem tudom, hogy miért jó egy sli-s gamer gépet így üzemeltetni. Értem, hogy ez erősebb, de így meg kb full felesleges az egész szerkezet amitől az különleges...

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#67) Danex válasza Tenken (#66) üzenetére


Danex
addikt

Csak elméletbeli síkon érdekelt a dolog perpillanat. Mivel ez a gép még elég lesz pár évig, csak utána egy ilyen féle bővítés lehetséges-e (addigra talán jön átalakító is az ultrabay-hez) :)

köszi a választ :R

(#68) fkenny


fkenny
senior tag

Optimus-t pontosan hogy kell belőni? Adott egy Inteles gép ( DELL E4300 express card és egy GTX650TI)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#69) Tenken válasza fkenny (#68) üzenetére


Tenken
őstag

Semmit nem kell állítani. Ha megy a belsőn, akkor egészen biztosan aktív. 2 feltétel kell, mint említettem IGP (4500MHD-tól kezdve) és x1-es kapcsolat és ezen kívül egy fermi/kepler alapú geforce.

Az a szett papíron jó, de valószínűleg TOLUD hibátok lesz, erre készülj fel. 4500MHD-nál gyakori ezen kívül a 650-es geforce széria valamiért szokatlanul nagyobb címteret használ, mint a 660 és a többi. Erre nincs érdemleges magyarázat, hogy miért. Szóval összegezve a felállás van ugyan olyan jó, mint amit bármi mással el lehet érni, de lesz néhány extra körre szükség a működéshez.

(#67) Danex:
Eladod és veszel egy korrekt csak igp-s üzleti gépet, ahogy mi is. ;]

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#70) fkenny válasza Tenken (#69) üzenetére


fkenny
senior tag

Igen lesz ilyen gond ennél a gépnél, de a Diy egpu setup-al megoldható eme probléma.

Saját gépen gyorsan ki is próbáltam, tényleg magától működik, igaz kicsit kevesebb az FPS mint külső monitoron, de nem gond.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#71) PAtr0n válasza Tenken (#66) üzenetére


PAtr0n
addikt

1. dVGA? Az eGPU-t hívod így?
EC = Expresscard? Az nálam eleve kibukott.
Thunderbolt port? Hogy néz az ki, és merre található?

2. Akkor gondolom az Ati eGPU annyira nem ajánlott az én notimhoz? Inkább az Nvidia, mert így az optimus is menne ugye? A leírtak alapján nincs kedvem Ati-val kínlódni.

3. HD3000 és GT540M van amúgy benne és Sandy Bridge i7-es proci 8Gb rammal. A cél az is lenne, hogy tudjam a GT540-et mondjuk fizikára használni, az eGPU-t meg nyers grafikára. Ez megoldható driverből, vagy kell hozzá valami speciális dolog?

4. Melyik kártyák nem ajánlottak az eGPU-s kialakításra (látom a GT650-ről már szó volt, mert hibát generálhat) Maximum 35e-t szánok eGPU-ra tehát magára a VGA-ra. Ajánlott valamelyik ebben a kategóriában? Természetesen használt is szóba jöhet.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#72) Tenken válasza PAtr0n (#71) üzenetére


Tenken
őstag

A dvga az a beépített diszkrét grafika. A te esetedben pl a gt 540m. Az eGPU meg external graphics processing unit-ot jelent, vagy külső grafikus feldolgozó egységet.

Nvidiá-val tudsz belsőt is használni. AMD máshogy kódol, nagyon nem lesz rosszabb, mint a geforce, de meg kell elégedj, hogy csak a külsőn tudod kihasználni. Persze emellett a belsőt ugyanúgy hajtani fogja az igp, mint eddig, tehát pl kiterjesztett asztalod lesz stb...

Sandy jó. Nagyon jó. Szerintem az a tökéletes választás jelenleg, mert erőre majdnem kb annyi, mint IB, de mivel korábbi széria, ezért jóval barátibb áron megy. Plusz nem elhanyagolható szempont, hogy az SB-t még forrasztott kupakkal adták, így hűvösebb, mint a következő generációk.
Viszont a terved sajnos nem fog menni, hogy minden grafikus egységet kihasználj. Az 540m-et le kell majd lőnöd szoftveresen a windows boot előtt. Ehhez adunk majd programot. Nem bonyolult.

Legolcsóbban talán úgy jössz ki, ha ebayről rendeled a csonkított (nincs benne swex a táphoz pl) pe4l 2.1b-s csomagot, és aprón nézel valami 4xx-es fermit. Egy gtx 460 már teljesen jó, az erőben valahol a mobil GTX 660M felett lesz, tehát kicsit jobb, mint a lenovo Y580, ami egy ajánlott gamer notebook. Tápot is találsz aprón, atx-es, xbox-os, bármilyen megfelel. Arra figyelj, hogy nézd meg a választott vga-d fogyasztását és arra legyen elég a táp. Persze, érdemes túlméretezni is kicsit mindenképpen. Úgy kevésbé fog melegedni (a táp) és kisebb az esélye, hogy esetleg feszültség ingadozás miatt kinyíródjon a vga-d.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#73) PAtr0n válasza Tenken (#72) üzenetére


PAtr0n
addikt

Köszi!

Hogyhogy nem lehet összedolgoztatni a dVGA-t meg az iGPU-t? Minden esetben így van?
Az általad használt GTX660-nál mennyivel gyengébb a GTX460? Mert GTX 660-ra gyúrok, de ha nem sokkal menőbb, vagy nem éri meg a plusz befektetést, akkor nem veszek.
Viszont ha nem lehet összedolgoztatni a belső Geforce-ot a külsővel, lehet AMD-zek inkább mégis. Olvastam it a PH-n, hogy a GTX660 valahol a 7850 szintjén van, és utóbbihoz olcsóbban hozzá lehet jutni.
Persze az AMD-hez nem ért ha normálisan működik majd a PCIe 2.0 kapcsolat, azaz a gen 2.
Az elektronika rendelés tippjét e-bay-ról szintén köszi, akkor gondolom abban a csomagban nem lesz benne az ATX-es tápcsati. Úgyis XBOX tápot szeretnék én is.

Vélemény? :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#74) Tenken válasza PAtr0n (#73) üzenetére


Tenken
őstag

Vga választást neked kell eldönteni. Nézz teszteket azokkal a játékokkal amiket használsz. Elvileg az amd-knek kicsit jobb a fajlagos teljesítményük, de ezt játéka válogatja. Pl nekem sc2 meg wot fontos, ahol körbe hugyozzák a geforce-ok a radeonokat.

Az eredeti dvga-d meg el lehet felejteni a notebookban. Eleve sem képviselt acélos szintet. Sokat nem buksz, hogy teljesen üzemen kívül lesz.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#75) PAtr0n válasza Tenken (#74) üzenetére


PAtr0n
addikt

Rendben, szétnézek. Azt reméltem össze lehet dolgoztatni a belső GPU-t a külsővel.
Minden esetre lehet maradok az Nvidia-nál, mert az az optimusos dolog jól hangzik. Nekem mindig az a játék a fontos amivel játszok :) Ami állandó az a CS GO, de az most is jól fut.

Amúgy neked ez a 3D mark11 pontszám mekkora adatátviteli sebességgel van mérve? Nem kevés picit? Csak érdekel.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#76) Tenken válasza PAtr0n (#75) üzenetére


Tenken
őstag

A pontos konfigom ott van egy korábbi posztban. A sebesség "x1.2Opt" vagyis x1-es gen2-es kapcsolat aktív Optimus mellett. Pontot meg össze tudod hasonlítani te magad is ha keresel eredményeket. Akár le is futtathatod a programot, hogy lásd mit tud a te konfigod jelenleg ehhez képest. :)
Itt amúgy van egy nagyobb összefoglaló táblázat. Az elején be tudod állítani, hogy asztali és mobil egységeket egymás mellett mutasson.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#77) PAtr0n válasza Tenken (#76) üzenetére


PAtr0n
addikt

Értem. Bár a táblázatban csak GTX660ti-t találtam, de az a TOP10-ben van.
Lefuttattam Performance módban a tesztet 1366*768 felbontás mellett 1086 a GPU score. :)
Hát igen, ha azt nézem, hogy lehetne egy 4x 5x 6x gyorsabb kártya a belső helyett, eléggé bíztató pontszám a tiéd :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#78) HaZse


HaZse
őstag

Ma lefuttattam a 3dmark11-et a gépemen az egpu-val. És ezt kaptam:[link]

Ezt egy 23"-os külső monitoron hajtottam, úgy hogy a dokkolóm VGA kimenete lett rádugva és nem direktbe a GPU-ra. A sebesség meg csak 1x-es. (2.5G)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#79) HaZse válasza HaZse (#78) üzenetére


HaZse
őstag

Ez meg a GPU rákötve a külsö monitorra: [link]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#80) Fire_Vire válasza HaZse (#79) üzenetére


Fire_Vire
tag

Köszi a teszteket :R
Külső és belső monitor egyszerre? Én majd így szeretném használni. A fő monitor a külső lenne a belső csak kiegészítés

sajtosszenya.mybrute.com

(#81) HaZse válasza Fire_Vire (#80) üzenetére


HaZse
őstag

Természetesen az is megy. Bár én lecsukott fedővel használom a notit itthon.

Amúgy kipróbáltam a noti belső kijelzőjét használni. Úgy is rendesen megy az EGPU. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#82) Tenken válasza HaZse (#78) üzenetére


Tenken
őstag

Ez nem a 3dm11, hanem a 13. :K
Itt a Fire Strike az érdekes nekünk, ami egy kicsit szigorúbban pontoz, mint a 11.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#83) HaZse válasza Tenken (#82) üzenetére


HaZse
őstag

Akkor sorry.

Majd azzal is lefuttatom. :D A ire Srtike diavetítés volt. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#84) Fire_Vire


Fire_Vire
tag

Megint kaptam pár órára egy teszt kártyát.
Végigcsináltam EZT a videót de sajnos még mindig TOLUD hibám van. Mit hagytam ki?

sajtosszenya.mybrute.com

(#85) Tenken válasza Fire_Vire (#84) üzenetére


Tenken
őstag

Nekem még ilyennel nem volt dolgom, de a múltkori linkjeim közül az amelyik a TechInferno-ra vezet mutat egy másik megoldást. Win7 alól csinálsz egy 36bit-es teret a 32 helyett. Így setup.x sem kell. Olvasd vissza, neked ment az a válasz is.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#86) Fire_Vire válasza Tenken (#85) üzenetére


Fire_Vire
tag

Néztem is de nem teljesen világos a nehézkes angolom miatt.
Esetleg leírnád pár lépésben magyarul? :R

sajtosszenya.mybrute.com

(#87) Tenken válasza Fire_Vire (#86) üzenetére


Tenken
őstag

Ez kicsit bonyolultabb ennél, ha nem megy az angol, akkor hagyjuk inkább. Esetleg próbáld meg betöltés után újra csatlakoztatni, ha megint hibát ír vagy újra telepíteni a drivereket, ha továbbra sem jó.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#88) Fire_Vire válasza Tenken (#87) üzenetére


Fire_Vire
tag

Ha jól vettem ki akkor az alaplapi videó kártyán kevés a memóriám HD3000 és ez miatt nem tudja a memóriát címezni.
1. Jól értem?
2. Nem lehet valahogy kilőni az alaplapit? Próbáltam letiltani meg hasonló de akkor sem megy
3. Esetleg kevesebb rammal nem lenne TOLUD hibám? (most 4GB-t van sajnos egyben).
4. Melyik memória tartományt kell növelni ? (A videókártyákét vagy a ramokét)
Előre is köszönöm :R

sajtosszenya.mybrute.com

(#89) Tenken válasza Fire_Vire (#88) üzenetére


Tenken
őstag

Ez nem így megy. Sajnos ez bios függő dolog. HD3000-nek nincs is saját memóriája. A közös ramból hasít ki magának. Az is mindegy, hogy mennyid van. Nem az a baj, hogy memória nincs elég, hanem hogy az alaplapnak a gyártó olyan beállítást adott, meg amivel nem tudja megcímezni az újabb vga-val megjelenő mennyiséget. Setup-os módszernek működnie kéne. Próbálgass hotplugot ( újra csatlakoztatást) miután beállítottad, meg esetleg töröld a vga-t és telepítsd újra a drivereit is.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#90) Fire_Vire válasza Tenken (#89) üzenetére


Fire_Vire
tag

ok. köszi :R

sajtosszenya.mybrute.com

(#91) Fire_Vire


Fire_Vire
tag

Addig eljutottam hogy most az alaplapira írja hogy nincs elegendő erőforrás. De a GT440 megfelelően működik. Csak nagyon trutyi a kép (640x480 16 szín). Ezért nvidia drivert is telepítettem de nem oldotta meg a problémát. Vártam hogy majd átrakja a külső kijelzőre de bármilyen beállítással próbálkoztam mindig csak laptop kijelzőjére adott képet. Pedig én pont nem azon akarom használni.
Ezt a 36 bites beállítással értem el úgy hogy közben "force"-olva az egpu 32 bitre.
Sajnos 36 bitessel csak így tudtam elindítani a windows. Különben nem volt se kép se hang hogy betöltött volna a win7.
Se 32 biten se "32A"-n nem volt ilyen eredményem. Minden beállítás után próbáltam drivert is telepíteni.
Egyenlőre ennyi. Ötletek?

[ Szerkesztve ]

sajtosszenya.mybrute.com

(#92) Tenken válasza Fire_Vire (#91) üzenetére


Tenken
őstag

Jó lenne tudni milyen géped meg vga-d van...

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#93) Fire_Vire válasza Tenken (#92) üzenetére


Fire_Vire
tag

Egy HP Probook 6560b.
Intel HM65
Core i5-2410
4GB DRR3
HD 3000 integrált VGA
Sandy Bridge
PE4L 1.5a
Boiszban tudom állítani hogy GEN1 vagy GEN2. Nekem a GEN1-is elég sztem. Majd ha kell a GEN2 akkor lecserélem egy forrasztottra.
Gigabyte GT440-el tudom tesztelni de egy 560 Ti-ben gondolkozom ha működik a dolog.
Főleg külső monitoron akarom majd használni.

[ Szerkesztve ]

sajtosszenya.mybrute.com

(#94) HaZse válasza Fire_Vire (#93) üzenetére


HaZse
őstag

Szia.

Elküldtem neked priviben a setup 1.x cuccot. Nekem azzal a beállítással működött.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#95) Fire_Vire válasza HaZse (#94) üzenetére


Fire_Vire
tag

Köszi!

Így utólag valószínű hogy GEN2-be volt majdnem mindig a kártya és azért nem ment.

Üdv!

sajtosszenya.mybrute.com

(#96) PAtr0n válasza Fire_Vire (#95) üzenetére


PAtr0n
addikt

De miért is nem működik a Gen2-es mód? Széthúzható verziós az elektronikád?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#97) Fire_Vire válasza PAtr0n (#96) üzenetére


Fire_Vire
tag

Igen. Sajna mikor megvettem nem figyeltem rá. De egyébként amit futtatni szeretnék az már a HD 3000-is elfut de csak low graffal. Gyakorlatilag bármilyen kártya még egy nvidia 9800GTX GEN1 is elég lenne. Csak hát az nem fermi vagy kepler magos.
Melyik kártya a legolcsóbb mostanság ami már fermi magos? Nekem DDR3 is jó.

[ Szerkesztve ]

sajtosszenya.mybrute.com

(#98) GERIlla83 válasza Fire_Vire (#97) üzenetére


GERIlla83
tag

A GT430 a legalja a választható kártyáknak. Illetve van még az Nvidia OEM partnereinek 405 és GT420.

Olyan hülye vagy, hogy ha te lennél Zorro "Y"-t rajzolnál a falra!

(#99) HaZse válasza Fire_Vire (#97) üzenetére


HaZse
őstag

Az egyém GEN2-es, de nem akar menni GEN2-ben, így én is csak GEN1-ben használom.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#100) Fire_Vire válasza GERIlla83 (#98) üzenetére


Fire_Vire
tag

Köszi! Majd nézek valamit most már aprón. Saját kártyával csak jobb lenne tesztelgetni.

sajtosszenya.mybrute.com

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.