Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-28 01:11:11

LOGOUT.hu

Topic összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) ezsolti


ezsolti
tag

Gondolom egy ilyen táp megfelel egy eGPU rendszerhez is. (EVGA GTX 760 SC)
Sajnos a 220W-os Dell laptoptáp nem bírja még a nem oc-s gtx 760-at sem.

[ Szerkesztve ]

(#802) Tenken válasza ezsolti (#801) üzenetére


Tenken
őstag

Nézz utánna, hogy single rail-e azért.
Szerintem nem az lesz.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#803) kzsolt00 válasza ezsolti (#801) üzenetére


kzsolt00
tag

Fura, a gyári spec is 170w ot ír full fogyasztásnak, és pl egy gigabyte gtx 760 oc-nak is a letesztelt fogyasztása is 168w. Elég gagyi táp lehet , hogy nem bírja, vagy mind a két adatom hazudik!

(#804) ezsolti válasza Tenken (#802) üzenetére


ezsolti
tag

Ennyire nem értek hozzá és az eladó sem. Mit jelent a single rail?

(#805) ezsolti válasza kzsolt00 (#803) üzenetére


ezsolti
tag

Igen, én is úgy tudom, hogy 175W a csúcs. Az elmult 1 hónapban volt egy gainward phantom-om egy ASUS DC2OC-m és most egy EVGA GTX 760 SC-m van. Ez utóbbit meg is tartom. Egyedül az ASUS-nál van tuti fogyasztási adatom: 225W.

A táp egy Alienware laptopokhoz használt 220W-os töltő amit a dell gyárt. Lehet a sima gtx 760-at bírná.

(#806) ezsolti válasza Tenken (#800) üzenetére


ezsolti
tag

A GPU-Z szerint átvált 2.0-ra az EVGA kártyám, ennek teszteléséhez elég volt az egyébként gyenge dell tápom is. Az ASUS-t eladtam azzal már nem tudom tesztelni. Ráadásul a táp is csak kölcsön volt kérve az ASUS-hoz a 3DMark erejéig. Most az EVGA-t sem tudom csak holnap.Holnap mindenképpen veszek egy jó tápot.

(#807) ezsolti


ezsolti
tag

ThinkPad T430-hoz a setup 1.x program sem kell. Simán működik anélkül is csak le kell tiltani bios-ban a dgpu-t.

Ha valakinek kell a setup 1.3-as akkor féláron továbbadom.

[ Szerkesztve ]

(#808) ezsolti


ezsolti
tag

Megérkezett a PE4C-EC100C V2.0. Ehhez is egy dell 220W-os táp van. Este tesztelem mindkét adaptert, rakok fel eredményeket.

(#809) ezsolti válasza Tenken (#800) üzenetére


ezsolti
tag

Az EVGA GTX760 a PE4C-EC100C V2.0-val 6447 pontot hozott 3DMark11-ben ugyan azokkal a beállításokkal mint az ASUS.

Ami a gond lehet, hogy a GPU-Z a bus interface-re ezt írja: PCI-E 2.0x16@x1 2.0
A 2.0 az ok de nem tudom miért csak 1x a sáv. A PE4C-EC100C V2.0-nál és a PE4H-EC060A V3.2-nél is ezt írja GPU-Z. Ezért kapom ezt a 6200-6500 közötti pontszámot.

(#810) Tenken válasza ezsolti (#809) üzenetére


Tenken
őstag

Sáv az mindig x1 lesz, ha mögötte 2.0 van az jó. x2 vagy majd x4-es sáv csak később, a fejlettebb thunderbolt vezérlőkkel lesz lehetséges (illetve x2-t már most is tud, de annyivel nem jobb, mint amennyivel drágább).

Kicsit lehet érdemes lenne optimalizálnod a sávod. Korábban már leírtam, miket érdemes beállítani. Keress rá.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#811) ezsolti válasza Tenken (#810) üzenetére


ezsolti
tag

Értem! Erre a leírásra gondoltál: http://prohardver.hu/tema/egpu/hsz_362-362.html

"Kicsit lehet még tuningolni a sávkihasználáson, ha az nv driver extra funkcióit nem telepíted, úgy mint hangzás, 3d-s megjelenítés stb. Csak az alap driver kerül fel. Control Centerben pedig átállítod, hogy a physix-et ne a gpu, hanem a cpu számolja. Kb ennyit szoktak ajánlani az optimális működéshez."

(#812) ezsolti


ezsolti
tag

Cak úgy ideírom összehasonlítás képpen, hogy az aláírásomban lévő konfig 5325 pontot kapott 3DMark11-ben, a Graphics Score 5463. Ezzel szemben az eGPU 6451 pontot hozott a GS 6803 (TP T430, i7 3840QM, 8GB ram és egy EVGA GTX 760, PE4C v2.0.)

[ Szerkesztve ]

(#813) Sapis


Sapis
csendes tag

Sziasztok!

Újra érdekelt lettem a temában :)
találtam egy ilyet:
[link]
és pont PE4L-en (EC-s vált.) született R9 270x-es eredmény miatt, kérdezném hogy mennyi az esélye annak hogy rátudom bírni a laptomom* arra, hogy x1.2-n fusson a dolog?

*Intel i7 3630QM, 8Gb ram, dvga:7670m (ezt ugye setuppal kilövöm), Win8

Köszönöm a segítséget! :)

Üdv.: Norbi :F

ASUS Z97-A, finally i7-4790K, HyperX Fury 1866 (4x4Gb), ASUS Cerberus GTX 1070Ti, Samsung 840 EVO 250Gb SSD Samsung 870 EVO 500Gb, WD Blue 1Tb HDD // Origin: iDoooZ " The Only Easy Day Was Yesterday " :)

(#814) you_zsolex válasza Sapis (#813) üzenetére


you_zsolex
csendes tag

Szia!

Működhet, csak sajnos olyan szerencsések nem voltunk, működjön a 2 teszt laptopban az egpu.
Tesztnek vittem egy Gigabyte R9 270X Windforce amit sajnos végül teszt nélkül vittem haza.

Zsolex

(#815) gabrit


gabrit
csendes tag

Sziasztok!

A mai nap megérkezett a pe4l v2.1b adapterem, amit gyorsan be is üzemeltem (Hp8460p, HD3000, i5-2520m, win8.1 + hd7870). A kártyát felismerte, a drivert feltelepítettem, viszont 12-es hibakódot kapok. Megpróbáltam az eszközkezelőben letiltani az integráltat, megpróbáltam csak a videókártya driverét feltenni, a hangot, meg ilyesmit nem, de sajnos egyik sem segített.

Ha jól tudom, akkor ezek után a megoldás a setup 1.x program lehet, amit meg lehet vásárolni. Ezt a későbbiekben mindenképp meg is teszem, de addig is szeretném működésre bírni a dolgot. Valaki megtenné hogy elküldi nekem a programot?

Köszönöm előre is

(#816) kzsolt00 válasza gabrit (#815) üzenetére


kzsolt00
tag

A 12 es hiba az dsdt probléma. Magyar leírás is született a megoldására, melyet fentebb megtalálsz. Tudtommal nem kell hozzá Setup 1.x!

(#817) Tenken


Tenken
őstag

-

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#818) gabrit válasza kzsolt00 (#816) üzenetére


gabrit
csendes tag

Megtaláltam a leírást, végig is csináltam az alapján, a win 8.1 miatt a testsigningot is bekapcsoltam. Újraindítás után viszont a windows be sem bootol, instant kékhalál fogad, amiből azzal a lendülettel újra is indul. Rendszer visszaállításból is hibával lép ki, szóval a reggelt windows telepítéssel indítom. Van ötleted hol ronthattam el, hogy ne járjak így mégegyszer?

(#819) gabrit


gabrit
csendes tag

Arra gondoltam, hogy valamit a dsdt overridenál nem csinálhatok jól, mert nem sikerül minden hibát javítani, egészen sok megmarad. kép. Ezeket a hibákat a beépített patchek nem javítják, szóval gondolom kézzel kéne, de a korábban linkelt troubleshoot pedig nem túlzottan világos számomra. Azt értem, hogy át kéne helyezni egy methodba, de azt nem igazán sikerült kiszűrni, hogy pontosan mit, és pontosan hova. Ha esetleg ebben tudnátok segíteni, azért hálás lennék

[ Szerkesztve ]

(#820) kzsolt00 válasza gabrit (#819) üzenetére


kzsolt00
tag

Ebben Tenken, vagy a segédlet írója segíthet, még szerencsére nem kellett csinálnom!

(#821) Tenken válasza gabrit (#819) üzenetére


Tenken
őstag

Én ezt így nem vágom, nekem sima parancssoros mód volt w7 64bit alatt. Ahhoz itt a hsz-em, nézd meg hátha segít.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#822) Tecsa


Tecsa
aktív tag

Nekem egy DELL Latitude E6320-as gépem van windows alatt plug and play működik a dolog. Telepítettem a gépre OS X-et 10.9.4 Mavericks és azzal is plug and play működik a dolog. Úgyhogy sikerült jó gépet választanom mikor egpu-ba szerettem volna belépni. A kártya GTX 660.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#823) gabrit válasza Tenken (#821) üzenetére


gabrit
csendes tag

A parancssoros megoldás alapján sikerült megcsinálnom, szóval azt köszönöm szépen.

Viszont a probléma teljesen nem oldódott meg teljesen. Elvileg sikeres dsdt override után, ilyenkor mit lehet még tenni?

(#824) Tenken válasza gabrit (#823) üzenetére


Tenken
őstag

Ebbe sajna én nem tudok segíteni. W8 sok mindent másképp kezel.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#825) gabrit


gabrit
csendes tag

A külföldi fórumot böngészve egy hasonló összeállításból arra következtetek, hogy a gondot nem a win8, hanem a konkrét laptop és vga házasítása okozza. Ebből azt szűrtem le, hogy a dsdt-n felül két "megoldás" lehet még: vagy a setup1.x-szel sikerül megoldani, vagy nvidia kártya kell.Mielőtt megpróbálnám elcserélni a kártyámat, kipróbálnám a programot, viszont potyára azért nem fizetnék érte 5-6000Ft-ot. Ha nem nagy kérés, valaki egy teszt idejére megosztana velem egy kópiát?

(#826) kzsolt00 válasza gabrit (#825) üzenetére


kzsolt00
tag

Már egyszer valaki feltöltötte , és megosztotta a linket, csak vissza kell keresni, de tessék, hogy ne legyen vele munkád , megosztom: A link törölve.
Viszont, ha egyszer tényleg megveszed, akkor én viszont szívesen látnám az új verziót(1.3).

[ Módosította: CoolMan ]

(#827) gabrit válasza kzsolt00 (#826) üzenetére


gabrit
csendes tag

Köszönöm! Nekem az a korábbi megauploados link file not foundot ad, azért kértem, nem lustaságból.

A programmal pci compactionnel sikerült eltüntetni mind a 12-es mind az utána adódó 43-ast. Azóta minden szépen muzsikál. Köszönöm a kitartó segítséget mindenkinek :R

(#828) kzsolt00


kzsolt00
tag

Már valahol hallottam említést , ( bár lehet privát ü. volt) de nem emlékszem pontosan, ezért inkább megkérdem a dolgot az elejétől.

Van egy PE4L v2.1 em, mPCI véggel és van egy EXP GDC V5.8 am, express card véggel.
Ki fogok még próbálni 2 laptopot amiben van express card, és ha egyiken sem működik, akkor elmondhatom, hogy rossz a GDC-s verziós eGPU adapterem. Viszont kérdésem a következő. Az express cardos véget, valahogy rátudom tenni a PE4L -re? Csak leforrasztom a mPCI véget, és összeforrasztom a másik gyártó Express cardos végével. Elméletileg mind a kettő hdmi kábelt használ, az meg ugye szabvány a kábelban ugyanannyi érpár kell ,hogy legyen. Megfelelőt, a megfelelővel forrasztva működhet a dolog nem?

A cél az , hogy ne keljen már venni, csak ezért még egy PE4L-t, csakhogy legyen egy más végű is, ha már úgyis van egy nekem..

(#829) ezsolti válasza kzsolt00 (#828) üzenetére


ezsolti
tag

Sajnos arra már nem emlékszem én sem, hogy hol olvastam de én úgy tudom, hogy a GDC-s adaptereknél pár embernek gondja volt a hdmi kábellel mindjárt az első üzembehelyezésnél. Éppen, hogy megérkezett mát rendelhették is az újat. Mire a végére értem eszembe jutott, itt keress rá: http://forum.techinferno.com/diy-e-gpu-projects/

(#830) kzsolt00 válasza ezsolti (#829) üzenetére


kzsolt00
tag

Hát beléptem, még a keresőt is használtam külön, de nem találtam semmit :) Nem tudom hogy kereshetnék rá ilyen problémára. Egyébként ami feltünt, hogy a tag aki az aliexpressen árulta az exp gdc-s termékeket, már nem hírdet egy terméket sem. Ebayen sincs semmi. Érdekes.

(#831) Tecsa válasza kzsolt00 (#830) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Nekem az mpcie-os csatlakozót átforrasztották ec-re. Az a srác csinálta akit kitoltottak innen 2000Ft ért! Elvileg átforasztható, de nem hiszem hogy csak úgy simán. Meg kell nézni a lábkisztást minden csatolónál.

Ugye éppen tőled vettem, és házi készítésű expressz csatolóra van forrasztva.

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#832) kzsolt00 válasza Tecsa (#831) üzenetére


kzsolt00
tag

Igen igen, tőlem vettem, és ezek szerint pont tőled hallottam ,hogy lehet ilyet csinálni, hogy átforrasztani ec re , mpci ról. A "hogyan csináljam" része érdekelt volna.

(#833) HaZse válasza kzsolt00 (#828) üzenetére


HaZse
őstag

Ha szeretnéd, akkor én ki tudom neked próbálni az EXP GDC-st.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#834) kzsolt00 válasza HaZse (#833) üzenetére


kzsolt00
tag

Hogyan tudnád? Milyen konfigod van, amin már próbáltad, vagy jelenleg is "fut" eGPU rendszer? És milyen adapterrel?

[ Szerkesztve ]

(#835) HaZse válasza kzsolt00 (#834) üzenetére


HaZse
őstag

Szia.

A forrasztott REGPU 2.1-es rendszerem van egy GTX 460-al, egy BOX táppal és egy Dell E6320-as notival.

De van 500W-os Chieftek tápom is.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#836) kzsolt00 válasza HaZse (#835) üzenetére


kzsolt00
tag

No, most vagy 1 hétig nem érek rá ilyennel foglalkozni, mert nagyon sok a munka itt, de érdekel a felajánlásod, szavadon foglak szerintem hamarosan.

Addigis érdekelne, hogy valakinek nincs e eladó PE4L-je EC-s véggel. Vagy ha nem is eladó, akkor majd 1 hétig kölcsönbe. Majd az előadásomhoz kellene, ha addig nem jutok hozzá egyhez. Természetesen azt az egy hetet is kifizetem ha igényli az illető Tulaj

(#837) HaZse válasza kzsolt00 (#836) üzenetére


HaZse
őstag

Én fel tudom ajánlani kölcsönbe. Mostanában úgyis csak IGP-vel használom a notimat.

Keress bátran priviben.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#838) kzsolt00 válasza HaZse (#837) üzenetére


kzsolt00
tag

Köszönöm, hogy ilyen rendes vagy. Köszönöm a felajánlásod. Ha addig nem találok itt hardveraprón egy eladó példányt, amíg nem lesz az előadásom, akkor majd kérem a segítséged, de előtte mindenképp eljuttatom majd az exp gdc-s termékemet egy kipróbálásra nálad.

Viszont ez még kicsit odébb van elvileg. Még 2-3 hónap biztos, még konkrét dátumot nem közöltek.

(#839) pityke88


pityke88
tag

Sziasztok!

USB 3.0-ával is megoldható már a külső vga csatlakoztatása?
Sajnos nincsen a gépemen XpressCard csatlakozás....
Köszönöm!

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#840) kzsolt00 válasza pityke88 (#839) üzenetére


kzsolt00
tag

Ha nincs express card , még akkor is ott van az mPCI. Tudom macerásabb, hiszen bontani kell a gépet, de van ahol csak nagyon kis mértékben. Nézz utána hogy a Te típusodnál hol található az mPCI és ha nem nagyon eldugott helyen , szerezz be egy mPCI véges PE4L-t, vagy kínai exp GDC olcsóbb változatát. Azt hiszem 6.0-nál jár.

USB 3 mindig feltűnik, és el is csendesül. Ha lenne ténylegesen működő, jól használható verzió, már elterjedt volna, de minimum ez, vagy legalább a külföldi fórum tele lenne vele, de nem így van. Szerintem az el is felejthetjük.

(#841) pityke88 válasza kzsolt00 (#840) üzenetére


pityke88
tag

Hát a Lenovo Z500-asomban ha feláldozom a wifi kártyát akkor végül is megoldható.

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#842) rauschie


rauschie
senior tag

Elnézést, ha olyat kérdezek, ami valószínűleg már meg volt válaszolva.
Az expresscard PCIe x2 sávszélességkorlátja az milyen hatással van a VGA-választásra? Van egy konkrét szint, amit még "ki lehet hajtani", aminél komolyabb kártyát már nem érdemes rákötni a gépre? Nagyvonalakban hogy néz ki a skálázódás?

(#843) HaZse


HaZse
őstag

Kinek van T420-as notija EGPU-val? Esetleg T430-assal?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#844) kzsolt00 válasza rauschie (#842) üzenetére


kzsolt00
tag

Szia!
Ne haragudj, de most már nem állok neki keresni, de van egy nagyon jó táblázat vagy kép, ami mindenféle chipsethez leírja ajánlás szerűen a videókártyákat. Egy szintet húz meg, hogy mihez mi ajánlott.
Nem jól közelíted meg a dolgot. Ne a PCI sávval foglalkozz. Majd meg fogod érteni a linkemből , de most sok idő lenne kikeresnem, és így most hogy hajnali 2 kor beestem a szobámba, máris megyek aludni, mert 7 kor kelés...
De ígérem 1-2 nap és belinkelem, ha addig nem ad választ valaki más!

(#845) Dapro válasza kzsolt00 (#844) üzenetére


Dapro
senior tag

[link] nem itt van?

(#846) kzsolt00 válasza Dapro (#845) üzenetére


kzsolt00
tag

Nem, vagyis de amit linkeltél az jó, és szintén sok minden elárul. Én most megkerestem, mert nem hagyott nyugodni, és rájöttem, hogy egy EXP GDC-s reklámnál láttam ezt a jó kis képet. Kettőt is linkelek:
[link]
[link]

Az első megmondja, hogy chipsethez mérten ÁTLALÁNOSAN milyen teljesítményt préselhetsz ki egy eGPU rendszeren keresztül. A második linken már egyéni méréseket láthatsz, hogy milyen gépeken, milyen processzorral, milyen csatoló felületen, milyen teljesítményt értek el.

Ezen két képpel , és az előttem szóló linken található infókkal, teljesen ki van elégítve a kérdésed :)

(#847) ezsolti válasza HaZse (#843) üzenetére


ezsolti
tag

Nálam T430-as megy egy GTX760-nal.

(#848) rauschie válasza kzsolt00 (#846) üzenetére


rauschie
senior tag

Köszönöm a részletes segítséget! :R

Az első link alapján, ha jól értem, egy sandy bridges T420 expresscard csatolófelületén keresztül végeredményben egy tetszőleges VGA a normál (asztali gépbe, x16-os PCI-e sávon) leadott videoteljesítményének átlagosan ~80%-át fogja leadni?
Ha minden más tényező adott (szerzek egy expresscardos átalakítót, megoldom a kártya tápellátását, összefőzöm a szoftveres oldalt), akkor ugyanazon szempontok alapján választhatok kártyát mint egy asztali gépbe? (ár, teljesítmény, mit hajt ki a procim, jövőállóság, stb.)
Nagyon röviden annak mi az oka, hogy eGPU fronton az NVidia kártyák némileg felül vannak reprezentálva?

(#849) kzsolt00 válasza rauschie (#848) üzenetére


kzsolt00
tag

Itt ami tényleges előnye van az NV kártyáknak, az az optimus technológia miatt, csak NV kártyáknak van meg az az előnye, hogy működtetni tudja a belső kijelzőjét a notinak. Maradjuk annyiba , hogy AMD kártyával nem lehet, csak nagyon nagyon nagyon nehezen előcsalogatni a belső kijelzős megjelenítést ( én nem is tudom hogy kell csak hallottam már rá, nagyon nehéz próbálkozásokat.)

Valamint talán kevesebbszer hallottam, hogy DSDT problémák lennének NV kártyákkal. ( kivétel amit biztosra tudok, hogy GTX 650 es semmilyen formályát ne vegyél )

Az Nvidia-nál egyszer hivatalos közleményként olvastam, valahol az Nvidia hivatalos oldalán, hogy a kiadott kártyáikhoz a drivereket megpróbálják olyan téren is optimalizálni, hogy kisebb sávszél mellett ( Express card 2.0 által nyújtott 5gbps)-nél is a lehető legnagyobb teljesítményt nyújtsa az adott felhasznált kártya. Ergo támogatják az eGPU-s próbálkozásokat. Az amd-nél ilyen nem hallottam.

És mert az NV szerintem jobb :D De ez márt ki mit pártol kérdés :)

(#850) HaZse válasza rauschie (#848) üzenetére


HaZse
őstag

Kiegészíteném annyival, hogy az Optimus technológia lényege, hogy az adatok a VGA-ra tömörítetten megy. Sőt érdemes a VGA-nak a HDMI hangját letiltani, hogy mégnagyobb legyen a teljesítmény.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  eGPU tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.