Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ldave


ldave
félisten

Gondoltam hogy kicsit pihenek, de nem bírtam ki, tegnap este nekiálltam folytatni a játékot:

Szóval postgame, harmadik fejezet. Remélem visszakapom majd a karakterek szintjeit, mert a főhős jelenleg 20 szinttel a többiek előtt jár :) Szerencsére a felszerelésnek nincs szintkövetelménye.

A Slime draws near! Command?

(#102) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Én is a végére értem.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#103) ldave válasza Rigormortiis (#102) üzenetére


ldave
félisten

Gratula :) És még messze nincs vége ;)

A Slime draws near! Command?

(#104) Rigormortiis válasza ldave (#103) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Köszi! Igen, utána olvastam, gyakorlatilag folytatódik tovább a történet. Most már talán lesz benne kihívás is. 55 óra után az nehezítette meg csak leginkább a bossharcot, hogy az egyik mindig felélesztette a másikat. Na jó, azért volt pár meleg pillanat.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#105) ldave válasza Rigormortiis (#104) üzenetére


ldave
félisten

Hááát én most 60-as szinten nekimentem a főboss-nak, 4 kör alatt megölte a teljes csapatot :) Lesz itt még tennivaló.

A Slime draws near! Command?

(#106) ldave


ldave
félisten

Tegnap este próbáltam a Trials pályákat, az első kettőt sikerült is, de a harmadik nem igazán ment, jelenleg 65-ös a csapat. Most nem tudom, hogy a szintem kevés-e vagy a cuccokra kéne jobban rádolgozni.

A Slime draws near! Command?

(#107) ldave


ldave
félisten

Kicsit lelassultam most a játékban, nem tudtam sokat játszani az elmúlt napokban, de azért szép lassan haladok a cél felé.

A harmadik Trials-nak még mindig nem jutottam a végére, helyette a világban elszórt feladatokkal foglalkoztam. Egyre fontosabbak a mindenféle védő talizmánok, most azokból próbálok +3 darabokat gyártani, mert itt már gyakran vége tud lenni egy csatának egy kör alatt is, de pl bealtat mindenkit egy boss aki mondjuk háromszor jön egy körben egymás után.

A Slime draws near! Command?

(#108) ldave


ldave
félisten

Utóbbi napokban sokat haladtam előre a cél felé (105 óra jelenleg a játékidőm):

Mindkét Trials sorozat meglett: elsőnek Drustan labirintusát csináltam, az első kettő viszonylag könnyű volt 60-70-es szint között, az utolsó, Trial of the Luminary már komolyabb kihívás volt, az csak 70-es szint felett sikerült, az utolsó boss keményen megizzasztott. Ezek után mentem át a másik Trials helyszínre, a Wheel of Harma feladatokra. Az első három simán meglett, a negyedikhez jópár próba kellett, az utolsó, ötödik viszont nem akart összejönni. Felhúztam a csapatot 85-ös szintre, legyártottam pár +3-as felszerelést és utána próbáltam újra, így már sikerült. Kicsit túl is szinteztem magam, bőven a minimum kör alatt sikerült.

Még ami hátra van az a 99-es szint mindenkinek és az összes crossbow céltábla, de ehhez tuti leírást használok majd, nem szeretem az ilyen pixelvadászat feladatokat.

A Slime draws near! Command?

(#109) ldave


ldave
félisten

Hát, én végeztem :)

A Slime draws near! Command?

(#110) Mike válasza ldave (#109) üzenetére


Mike
veterán

grat!

(#111) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ingyenesek PSN-en a DQXI avatarok, és egy téma. Megpróbálok linket keresni hozzá, ha találok bemásolom majd.

[link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#112) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ingyenes Kaiser Axe a PS plus tagoknak: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#113) ldave válasza .LnB (#112) üzenetére


ldave
félisten

Köszi, gyűjteménybe jó lesz. Bár gondolom nem jobb, a maxolt fegyvereimnél.

A Slime draws near! Command?

(#114) Rigormortiis válasza ldave (#109) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Mennyi idő lett a vége? Én most fordulok rá az utolsó Drustan trialra, utána még a Harma lesz. Pár karakternek már megvannak a legjobb fegyverei/páncéljai. Lassan 90 óránál járok, de még azért van belőle. 90 körüli a csapatom.

Egyedül a kosztümös trófea, amit nem kívánok, nincs meg belőlük túl sok. De a végén majd elszöszölök vele.

Fantasztikus, ahogy a post gamet megcsinálták. Nem a szokásos ng+. Ezért nem kezdtem bele újból a personába, azt még egyszer végig nem viszem.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#115) ldave válasza Rigormortiis (#114) üzenetére


ldave
félisten

110-115 között, pontosan most nem emlékszem. Ami itt a harmadik fejezet, az más játéknál simán külön dlc lenne, annyi extra tartalom.

A Slime draws near! Command?

(#116) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Na csak kiesett nekem is a platina :)

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#117) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Majdnem el is felejtettem: Akit érdekelnek a régebbi részek felújított változatai, és nincs DS-ük, azoknak jó hír, hogy Play Storeon akciósak a DQ/FF játékok.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#118) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na végre eljutottam odáig ameddig anno PC-n toltam a játékot. Legyőztem a Tricky Devil-t és újraépült a híd.

Engem teljesen elvarázsol ez a látványvilág. Viszont jó lenne ha beállítható lenne, hogy a szövegek maguktól gördüljenek tovább, ne nekem kelljen mindig nyomkodni. Nem vagyok egy nagy jrpg-s, tudom, hogy sok jrpg-nél ez így van, de most szokatlan.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#119) ldave válasza .LnB (#118) üzenetére


ldave
félisten

Hja, fura hogy autotext-re nincs lehetőség, a legtöbb mai játékban már van erre beállítás.

A Slime draws near! Command?

(#120) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na nyomom a játékot. Most már tényleg. Jó game, szép, humoros. Viszont! Ez a zene megörjít! Az első órában még aranyos, de utána... Főleg a Nier: Automata után (azt platináztam előtte).. Nem rohanok, csinálom a mellek küldiket is, ha van. Most végeztem a szultános résszel. Viszont itt volt egy side quest ami nem sikerült. Lehet, h én nem értek valamit. Egy bizonyos pep attack-kel kellett volna egy bizonyos ellenfelet legyőzni. Csakhogy ahhoz a támadáshoz három hősömnek kell "super saiyan" - nak lennie egy időben. :D Próbáltam vagy 10x, de nem sikerült, hagytam is a francba. Szóval, ahhoz hogy hárman egy időben peppeljenek szerencse kell? Vagy valamit nem tudok? Néztem itemem nincs ilyen, hogy aktiválja.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#121) Rigormortiis válasza .LnB (#120) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ez a zene...ez ilyen :D Mindig is ilyen volt, es ilyen is lesz.

Ez a pep dolog leginkább szerencse kérdése. Majd jön az magától. Később, amikor többen lesztek, lehet azt csinálni, hogy aki pep lesz, kiteszed a csapatból, és akkor úgy is marad. Így összehúzod a 3 tagot, majd betámadod az adott szörnyet, legyengíted, becseréled a pepes embereket és meg is van.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#122) ldave válasza .LnB (#120) üzenetére


ldave
félisten

Sok ilyen küldetés lesz, az elején még tényleg szerencse kérdése, de később már tervezhető lesz a dolog, a főhős pl bármikor tudja majd magát pep állapotba tenni.

A Slime draws near! Command?

(#123) .LnB válasza Rigormortiis (#121) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ohh kösz a pep-es tippet. Tegnap este is úgy feküdtem le, hogy már alig láttam, de volt egy ilyen pep-es quest. Na mondom ezt még megcsinálom. Szerencsére az össze is jött, de nem könnyen persze.

Ott tartok, hogy elhajóztam északra. eddig minden oké. Nagyon szépen épül fel a játék kihívása.
Aranyos az egész, érzem, hogy ez egy tartalmas, hosszú utazás lesz. :) 13 óránál járok.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#124) Rigormortiis válasza .LnB (#123) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Csak az alap végigjátszás lesz olyan 60-70 óra körül. Hosszú kalandra készülj! :)

Ez egy igazi JÁTÉK. Kedves, néhol aranyos, néhol komolyabb, színes, nem frusztráló (a vége "után" lesz már benne kihívás, de itt nincsenek unfair dolgok. Grindelni sem kell, olyan fluid az egész. Csak játszani kell és adja magát.

Így visszagondolva a vele töltött 100 órára, nagyon pozitív a lecsapódása. Olyan kis kellemes volt.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#125) .LnB válasza Rigormortiis (#124) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Már mikor belekezdtem akkor is tudtam, hogy hosszú lesz. Ezért is fejeztem be előtte a rövidebb címeket.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#126) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ahha.. alakul a sztori. Csatlakoztak hozzám Jade hercegnőék, és a nagypapi is. Most a sellő-s questet göngyölítem épp fel. Nem semmi, hogy 14-15 óránál tartok még csak, de már mennyi minden történt, és mennyi minden van még hátra. Lehet nem is fogok az elejére emlékezni már mikor végzek. :)

Meghallgattam a keleti verzió soundtrack-jét. Kár, hogy nem került bele a nyugati verzióba. :( Azért segített volna rajta a szimfonikus zenekar-os aláfestő zene.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#127) ldave válasza .LnB (#126) üzenetére


ldave
félisten

A japán verzióban sincs nagyzenekari felvétel, ott is külön lemezen adták ki azt.

A Slime draws near! Command?

(#128) .LnB válasza ldave (#127) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

ign.hu teszt akkor kicsit félrevezető. Vagy legalább is félreérthető:

"A zene és a hanghatások a régiek: kellemes, fülbemászó melódiák és régi effektek késztetik nosztalgiára a széria veteránjait. Egyetlen üröm az örömben, hogy valamilyen oknál fogva a kiválóan hangszerelt nagyzenekari muzsikák nem jutottak el hozzánk, Nyugatra, így mi a régi midi dallamokat kényszerülünk élvezni."

Ez miatt hittem azt, hogy ott benne van.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#129) ldave válasza .LnB (#128) üzenetére


ldave
félisten

Nincs, egyedül ha jól rémlik, akkor a 3DS-es VII és VIII remake kapott Japánban szimfonikus zenét, minden más ott is midi. Nálunk ez a két játék is midi volt.

A Slime draws near! Command?

(#130) Rigormortiis válasza ldave (#129) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Igazábol nem. A VIII, PS2 eu-s változata egész biztosan szimfónikus.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#131) ldave válasza Rigormortiis (#130) üzenetére


ldave
félisten

Most ezzel nem mondtál ellent nekem :)

A Slime draws near! Command?

(#132) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

24 óra után eljutottam oda, hogy halacska vagyok. Wtf!? :) Ott ki is léptem mert elég sokat nyomtam egyhuzamban. Ráadásul Sniflheim-ben egy kerek órát csesztem el azzal, hogy mikor oda érsz be kell menni a várba. Kell keresni beutat, mert a nagykapu fagyott. Na én ott felfedeztem már mindent, a nagy könyvtárat is bejártam, és nem tudtam hol a bejárat. Aztán visszamentem az elejére, és lám ott volt balra. Ezért a questek alatt járhattam be mindent megint. :)

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ezek után mi lesz.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#133) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Folytattam a kalandot. visszafoglaltam Heliodor-t.

Közben visszaolvastam a topikot, ldave 50 óra alatt jutott el az első bossig. És én meg 26 óra után itt tartok. Pedig nem is sietek. De valamit rosszul csinálok? Kihagytam valamit? :) Az tény, hogy a pályán kószáló ellenfeleket kikerülöm sokkszor.. De ez ennyit számítana?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#134) ldave válasza .LnB (#133) üzenetére


ldave
félisten

Azt arra írtam, hogy az első boss, amelyik nem ment le elsőre :)

A Slime draws near! Command?

(#135) .LnB válasza ldave (#134) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem Frostalinda volt aki nem ment elsőre, de másodikra igen, miután tettem be olyan karaktert a lineup-ba akinek volt ice resistje.
Meg a mostani boss,Tryiant. Na viszont ő most elég nehezen ment le. 3x is nekikezdtem.

De akkor is te 50 óra alatt haltál először bosson, én meg most vagyok 26-nál. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#136) ldave válasza .LnB (#135) üzenetére


ldave
félisten

Nem emlékszem már melyik volt az, akinél haltam. 75 óra volt nekem így visszaolvasva a játék vége és onnan még +30-35 óra a maxolás.

A Slime draws near! Command?

(#137) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

A Durasil armor mikor változtatja meg a hősöm kinézetét? Ha perfektre csinálom az egészet? Vagy ha a head gear is rajta van?

Ott tartok, hogy Visszaszereztem a Luminary erőt.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#138) Rigormortiis válasza .LnB (#137) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Bármely kosztüm csak akkor változtatja meg a karaktered kinézetét, ha a teljes szett (általában 2 darabból állnak) rajtad van. Ezt írja is a tárgy leírásánál. Nem kell, hogy +3-asra csináld őket.

Naa, azért látom, elég szépen beszippantott a játék :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#139) .LnB válasza Rigormortiis (#138) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem arról van szó, hogy beszippantott. Végigjátszottam volna mindenképp. Persze beszippantott. De nagyon hosszú egy játék. 31-32 óránál vagyok, de már a duplájának tűnik. :D Ti meg beleraktatok 50-100 órákat. :) És nem azért tűnik hosszúnak mert ne élvezném, mert a sztori is jó. Csak egyszerűen szokatlan ma már ez. A RDR2 volt tavaly még ilyen, azt imádtam, de az is hosszú volt.

Sylvando sok nekem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#140) Rigormortiis válasza .LnB (#139) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Te is bele fogsz annyit tenni. Ha eddig eljutottál, akkor már végigviszed. Már nem emlékszem pontosan, de az olyan 60-70 óra. Aztán a végén kiderül, hogy nincs vége. A post-game rész a jaték legjobb fejezete, te is viszed majd tovább. Ez még egy jó 20-30 óra. Aztán a játék legkeményebb bossa előtt ugyis feltápolod magad. Addigra szinte minden meglesz, ekkor már birizgálni fog, hogy ha már ennyi mindent megcsináltál, akkor már nem is kell olyan sok minden a platinához. És még beleversz egy tizest :D

Aztán egy jó 100 órányi játék után felállsz előle, és az jut majd eszedbe, hogy ehhez miért nem csináltak dlc-t, mert még vinné az ember.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#141) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na most felcseszett a játék, nagyon! Konkrétan annyira, hogy kinyomtam a PS-t a francba. Én pedig büszke vagyok arra, hogy engem nem csesz fel játék. De amikor direkt sz*pat, na azt nem bírom. Konkrétan a Jade & Booga bossfight-ról van szó. Egészen eddig simán haladtam, és akkor betol egy ilyet? Miért kell ezt de komolyan? Most farmoljak kb 10 szintet? Csak úgy hobbiból? Hát nem tudom... Alszok én erre minimum egyet.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#142) .LnB válasza .LnB (#141) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jó lenyugodtam. Holnap farmolok. :) De akkor is! :(((
:D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#143) ldave válasza .LnB (#142) üzenetére


ldave
félisten

Hát, nagyon ritkán kell grindelni úgy direktben, érdemes átnézni a csapattagok képességeit, esetlen újraosztani a pontokat, mert szinte minden boss ellen van valami megoldás, ami nem a grind.

A Slime draws near! Command?

(#144) .LnB válasza ldave (#143) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Is-Is. Néztem tegnap este videót, a srác 37-39-es csapattal simán veri, mindenféle különleges trükk nélkül. Nos, én 33 körül vagyok. Ráadásul, Sylvando-nak ki kell tennem a Hustle Dance heal skill-jét.

Aztán, Hendrik-kel valamit kezdenem kell. Pajzs + kard kombóval nyomom, de csórikám alig sebez. Kipróbálom őt is Greath Sword-del, a hős nálam kezdetek óta azzal megy. Ebben segíthetnétek, hogy szerintetek ez jó ötlet e, de én a pajzsnak eddig semmi hasznát nem láttam. Így lenne 2x GSword meg 2x healer karim.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#145) ldave válasza .LnB (#144) üzenetére


ldave
félisten

Pajzs + fejsze volt ő nálam, volt pár erős képesség ott, de nem tudom, hogy az 33 körül elérhető-e már.

A Slime draws near! Command?

(#146) .LnB válasza ldave (#145) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

fejszével próbáltam, de egy képessége volt. A Kardhoz meg van alapból neki 3 vagy 4. Ezért retalenteltem kardra, na az se jött be. :) Van az a fejsze amit ingyen be lehetett szeretni, azzal próbáltam.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#147) Rigormortiis válasza .LnB (#146) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Farmolj egy picit, nem sok idő. Én mondjuk alapból mindig harcoltam eleget. Az előző részek hatalmas grindfestek voltak, kialakult ez a szokás :D

Most lehet, csúnyát mondok, de az alapjáték legtöbb bossa simán lement auto fighttal. Úgy próbáltad? Sokszor egész okosan játszik a gép.

Hendrik egyébként később, az utolsó skillfa megnyílása után tank lesz.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#148) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na, mekkora hisztit levertem tegnap. Ma meg elsőre. Na jó előtte farmoltam kicsit lvl33-ról 40-re. Mondhatni biztosra mentem. :D
Kitettem Rab-ot a csapatból ideiglenesen. Most DPS team van, és Sylvando healel. Sniflheim előtti nagy hal? bosst simán vertem így. Nem tudom meddig fog ez működni. Lehet csak túl voltam szintezve még ahhoz a bosshoz is. Hendrik a kétkezessel greath sword-del nagyon jó. Nagyon nagyot sebez. Most ez a 2 GS-es setup is jónak tűnik. (a hősöm is azzal van) Jade meg Jade, marad a csapatban mert jól néz ki. :D Végre megcsináltam a hősömnek a Dundrasil settet, az is pofás. Kellene a tobbieknek is ilyen spéci. Szóval ismét haladok. Sniflheim következik majd újra.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#149) ldave válasza .LnB (#148) üzenetére


ldave
félisten

Főhős nálam egy kétkezessel ment sokáig, a legvégén (postgame) váltottam csak két darab egykezes kardra át, amikor már megvolt +3-mal a két legjobb fegyver :)

A Slime draws near! Command?

(#150) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ingyenes psn avatarok: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#151) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Eric sztorija nagyon jó volt. Ma este nyomom míg ki nem dőlök. Ideje lenne a végére érni már lassan. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#152) .LnB válasza .LnB (#151) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Úristen mennyi az idő! Most végeztem. :D Vége. Kicsit sokat nyomtam most egyhuzamban. :D
A végső fight másodjára ment le. De nagyon élveztem az egészet végig. A csapatom: Hős (GS), Hendrik (Axe+Shield), Serena (heal+buff+debuff), Rab (Heal+Buff+Debuff)
Debufnak a Sap-ot használtam.
Majd írok róla bővebben, de most pihenni kellene már.

És igen, tudom, hogy van még benne tartalom, holnap megnézem, hogy mi.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#153) ldave válasza .LnB (#152) üzenetére


ldave
félisten

Gratula :) Pihenj picit rá, aztán mehet majd a harmadik fejezet ;)

A Slime draws near! Command?

(#154) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kicsit bővebben a bossfight-ról, a történtek és a taktikám.
Első próbára is sokáig jutottam, de végül kihalt mindenki. Viszont másodikra nagyon sima volt. A kezdő csapattal simán levertem. Kezdésnek 2xKabuff (Hebdrik és Serena) ment fel a csapatra. Onnantól a hős és Hendrik csak ütötte a bosst. A két support csak Sap-ot tolta meg a healt. Ha leesett a buff a csapatról akkor vissza. Mordragont vertem le elsőre. Rá ment a focus. Hendrik a debuffolt(2xSap) bossra 400+ot(Parallax) , a hős 300+ t (Cutting Edge) sebzett. Sima liba volt. Pep powert is csak deffensive-t használtam. A Care Playert Serena + a Hős. Így egyszer halt a hősöm, bekapott egy critet. Aztán kétszer nem sikerült a Zing rajta (Serena és Rab is misselt) De simán kibírta a csapat még ezt a töketlenkedést is. :) Volt Hendrik-nél élesztő levél, de azt se kellett használnom. Mordragont kell leverni, mert ő neki vannak disable skilljei, amivel kiveszi a hősöket a csatából, bekapja őket, aranyba önti, knock back-je is van. Szóval így nagyon laza volt, volt amikor a két support csak mannát szívott unatkozásból. :D Addig se fogyott az övék. Mondjuk Serena-nak sose fogy el.

Látom ti Erik-et használtátok, nekem ő nagyon nem tetszett. Egyedül Divide-ja jó, de az meg sokszor lutri. Akkor már Jade ReVamp-je is jobb.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#155) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

visszautaztam az időbe. De előtte nem látogattam meg a régi ismerősöket. Vesztettem ezzel valamit? Tárgyakat esetleg?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#156) ldave válasza .LnB (#155) üzenetére


ldave
félisten

Nem hiszem, max egy-egy rövid párbeszédről.

A Slime draws near! Command?

(#157) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Értékelésem: [link]

De egy kicsit csaltam. Mert kihagytam belőle, hogy engem eléggé frusztrál, hogy ezekkel a trials-okkal mennyire el van nyújtva a legvége. Mint a rétestészta. :(((
Eljutottam az első bossig. Nem ment le természetesen. Nem is vártam, csak kíváncsi voltam.

Ez nekem sok. Mármint, most vagyok 47-50? Húzzam fel őket lvl99-re. Bakker hónapokig tartana. :D És most nincs is más "csak" ez a három trial mi? Szintezel, lenyomod. Szintezel lenyomod a következőt? Közbe meg persze farmolod az alapanyagot, és craftolsz.

Tegnap még azt mondtam na jó, ezt nem. Köszi.
Ma már nem mondom. De nem tartom valószínűnek. :)

Esetleg? Valami tanács? Lelkesítő beszéd számomra? :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#158) ldave válasza .LnB (#157) üzenetére


ldave
félisten

Azért az hozzá tartozik, hogy ez a harmadik fejezet már tényleg csak a megszállottaknak van, a második fejezet vége simán elmegy normális befejezésnek, ha valaki úgy dönt, hogy számára ennyi volt.

Szinten lépni nagyon könnyen lehet, viszont kell hozzá néhány Pep Pip ital (asszem ez volt a neve), ami Pep állapotba teszi az adott karaktert. Két közös pep képesség kell ehhez: Hallelujah és Electro Light. Mivel Jade mindkettőhöz kell, emiatt vele inni kell egy ilyen Pep cuccost csatánként. A Hallelujah megnöveli a csatában kapható XP mennyiségét, az Electro Light pedig megidézhet pár metal szörnyet, aki a sok XP-t adják.

A Slime draws near! Command?

(#159) Rigormortiis válasza .LnB (#157) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Na várjál. Konkrétan hol tartasz? Mert chapter 3-ban a trialsokon kívül azért elég sok minden mást is lehet csinálni...

Például sok eddigi bossnak van egy erősebb változata. Sztori is van hozzájuk az adott területen.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#160) .LnB válasza Rigormortiis (#159) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pixelre pontosan itt: Boss: Blind Hatred (25 Turns)

(#158) ldave
Már tegnap megnéztem YT-on a végét. Persze ettől még végignyomhatom. De lenne más játék is. Viszont tényleg szeretem ezt a játékot.. Igaz nem azért mert olyan jó benne grindelni. :D Csak ha most félreteszem, lehet sose folytatom. Sőt, elég valószínű. Ugyanakkor nem vagyok az a kimaxolós, platihajhász fajta player. :D

A leges-legvége: A srác akit ébresztgetnek, róla nem volt szó ugye? Ez inkább a DQ XII-re átkötés nem?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#161) Rigormortiis válasza .LnB (#160) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Tényleg pikk-pakk fel lehet tolni a csapatot 99-re, ez ne hátráltasson!

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#162) ldave válasza .LnB (#160) üzenetére


ldave
félisten

A játék legvége egy átkötés a DQ III elejére :)

Ha már spoilerek: itt van az én felvételem az utolsó boss-ról :)

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#163) .LnB válasza ldave (#162) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem még a hősnek sincs meg a Pep Up skill-je. :( Szóval ez az xp farmolás se lesz egyszerű az elején.
A Hallelujah és az Electro Light az megnyitható (a skillfán) vagy alap skill?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#164) ldave válasza .LnB (#163) üzenetére


ldave
félisten

Megnyitható, de nem direktben, hanem kell az adott három karakter 1-1 skillje, ha jól tudom.

A Slime draws near! Command?

(#165) WhiteWalker válasza ldave (#158) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én most kezdtem el a játékot.... Nem értem
ezt a részét ami a fejezetekre vonatkozik , az a többszöri végig játszás lenne?

(#166) ldave válasza WhiteWalker (#165) üzenetére


ldave
félisten

Nem, a játék cselekménye három fejezetre bontható, ebből az első kettő az alapjáték, a harmadik pedig úgymond az extra, azoknak, akik még szeretnék folytatni a kalandot. Mint mondjuk egy más játék esetében egy DLC :)

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#167) .LnB válasza WhiteWalker (#165) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

De a játék közben nem biztos, hogy fel fogod ismerni ezeket a fejezeteket. Majd csak utólag. Szóval nem is kell foglalkoznod vele. Majd ha végeztél vele, és visszagondolsz, akkor fognak ezek körvonalazódni. A sztori folyik szépen végig, nincs kimondottan fejezetekre bontva.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#168) ldave válasza .LnB (#167) üzenetére


ldave
félisten

Ja igen, ahogy tanult kolléga mondja, ne úgy képzeld el, hogy kiírja a játék nagy betűkkel, hogy Chapter 2 vagy ilyesmi :)

A Slime draws near! Command?

(#169) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Szuper , köszi mindkettőtöknek :R
Már alig várom hogy folytassam , régen volt ilyen érzésem :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.