Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) .LnB válasza ldave (#1) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszi a topikot.

Tegnap amennyire tudtam utánajártam a szériának. És leginkább azt találtam, hogy a legjobb RPG széria ever. Érdekes, hogy már az első részek is mennyire megelőzték a korukat. Sokan a Final Fantasy-val azonosítják a JRPG-ket, de a DQ egy évvel még azt a szériát is megelőzte.
Csak valamiért nyugaton nem igazán tudta "megvetni a lábát".
Érdekes, hogy a DQ4 sztorijának végigjátszása 140 óra volt. És mellette volt még rengeteg tennivaló. Mindezt 2001-ben! A DQ5 felépítése iszonyatosan tetszik. Hogy a karakterünk születéstől fogva követjük a kalandjában. Ilyet a mai napig nem nagyon láttam. Talán az egy AC-ben volt részben ilyen, de az csak egy AC.. És akkor ott van a VIII. rész. Amit sokan egyszerűen csak a legjobb RPG játékként emlegetnek. Én néztem pár gameplay-t, de csak bele-bele pörgettem. Nem tűnt annyira változatosnak. De így nem is lehet véleményt mondani. A tegnapi Steam-es XI megjelenés bejelentése után egyből mindenki azzal bombázta a Square-t, hogy a VIII-at is adják ki Pc-re. Gondolom nem véletlenül. :)

Szóval várom a XI. részt. Kíváncsi vagyok. Eddig őszre a Monster Hunter World-öt néztem ki magamnak, de most akkor ez lesz. Jelenleg még mindig az FF XV-t nyúzom, de utána (majd valamikor a FFXV és a DQXI között) elkezdem a Ni No Kuni II-t. Ez az idei lehet ilyen "Japános" év lesz nekem. :) Szeretném bővíteni az ismereteimet a témában.

Nektek melyik volt a kedvenc DQ részetek? És miért?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.