Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) firemano válasza quailstorm (#2200) üzenetére


firemano
csendes tag

Bocsi, de melyik is az a spanyol 4.2? (az számit, hogy ami fönt volt a CWM telepítésnél az 4.0.4 ROM volt)
Azt szeretném még megkérdezni, hogy ugyebár az okozta a galibát, hogy föltettem a CWM-et. El lehet ezt távolítani úgy hogy utána a régi helyreállítási menű legyen, vagy ennek már a jelenlegi állapotban nincs jelentősége? Ez a CWM ami most fönt csücsül a gépen jó vagy talán másik verzió jobb lenne?

Azért kérdezek ilyeneket mert nekem még teljesen új ez az androidos telepítgetős világ. Ami ismeretem van azt fórumok és leírások olvasgatásával szereztem. (minél többet olvasok annál jobban keverem a dolgokat :-) )

[ Szerkesztve ]

(#2202) quailstorm válasza firemano (#2201) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A második link, írtam is a hozzászólásban...
ha rákeresnél a keresővel, hogy spanyol, akkor is meglenne.

LiveSuittal újrateszed, akkor minden legyalul. Bootloadert, recoveryt, mindent. Nem tudom, nem értek a CWM-hez, besültem vele, V2-höz meg már nem férek hozzá, azt jobban lehetett mókolni.

(#2203) firemano válasza quailstorm (#2202) üzenetére


firemano
csendes tag

Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltál.

Közben meglett az a ROM amit utoljára volt rajta. A tabelőző gazdája megtalálta a gépén valahová lementve. (Megkapta mikor felrakták neki javításkor) Teljesen megegyezik azzal amit "eredeti" -ként letöltöttem, tabone_BJ40_20120810.img, úgyhogy mostmár csak fel kellene tölteni.

(#2204) quailstorm válasza firemano (#2203) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A nagy mediafire mappában van leírás asszem. Az a lényeg hogy LiveSuit legyen.
Amennyiben az a ROM 4.1.x vagy 4.2.2, pls töltsd majd fel.
Ezek szerint neked TabOne-od van?

Jó, nincs benne leírás. Lényeg, hogy LiveSuit mondani fogja mikor mit kell csinálni. Tablet kikapcs, hangerőt nyomod, bedugod, drivert telepít és feltölti a ROMot.

[ Szerkesztve ]

(#2205) firemano válasza quailstorm (#2204) üzenetére


firemano
csendes tag

Hurrá!
Sikerült feltenni a spanyolt. Nem akart sikerülni a livesuit progival, de a PhoenixSuitével sikerült. Az amit írtam, hogy megvan az a ROM ami rajta volt, azt nem tudtam feltenni.
Ez a tab egy DPS dream.
Lehet magyarítani ezt a spanyolt?

(#2206) firemano válasza firemano (#2205) üzenetére


firemano
csendes tag

Hurrá, hurrá!
Sikerült feltennem egymásik romot, a neve: A13_86VS_M758C120130902
Ez tartalmazza a magyar nyelvet, 4.0.4 es Betöltésnél Funbook logó van, Modelszám: MicromaxP255
Ha kell valakinek feltöltöm szívesen.

(#2207) quailstorm válasza firemano (#2205) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak be kellett volna menni a beállításokba és nyelvet váltani. Benne van az összes nyelv...

Akkor értem miért nem ment fel a TabOne 4.2.2, az valamiben más fizikailag is.

(#2208) firemano válasza quailstorm (#2207) üzenetére


firemano
csendes tag

Most már mindegy, legalább tudom, hogy van 2 db ROM ami fölmegy erre a masinára. Nem vágom még fejből a menü rendszer felépítését, így nem is tudtam merre keressem a nyelveket, meg a spanyol nem is segített benne, hogy rátaláljak, valamint az hogy spanyol ként lett nevesítve nekem azt sugallta, hogy nincs benne más nyelv (ki tudja, kezdő androidosként azt hittem talán kibányászottak belőle főzés közben). Szerintem az volt rajta előzőleg mert teljesen ugyan olyan volt minden (betöltő képernyő, háttérkép, feltelepített appok).
Azt szeretném még megkérdezni, hogy ha az áruházból próbálom meg telepíteni a ROM Manager, CWM Backup Manager vagy TWRP Manager programot akkor az is hasonló hibát okoz(hat). Mit ajánlasz teljes rendszer mentéshez és visszaállításhoz ami egyszerű, gyors, hogy ne keljen a ROM telepítéssel szórakozni?

[ Szerkesztve ]

(#2209) quailstorm válasza firemano (#2208) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt, hogy szórakozz a ROM telepítéssel. Szerintem piszok hamar megvan. Eleve CWM is gányoltportolt, amelyiken megy ott is tele van warninggal. Szóval én ráhagynám. Úgyse lesz rajta semmi fontos, mert kb ajtótámasznak jó már ez manapság.

(#2210) firemano válasza quailstorm (#2209) üzenetére


firemano
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Marad így, hisz valoban ajtó támasznak így is jó. :R :DD

(#2211) quailstorm válasza firemano (#2210) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nyáron csináltam ugye havernak. Raktam rá playt, WPS Officet, MXPlayert, Gmail appot. Szerintem ennyi. Play services pokolian lassította. Olvasni a kijelzője fos. Filmet nézni hangszórója is fos hiába megy a HD. HDMI nincs. USB OTG van legalább. Netezni rosszabb mint a Galaxy S, meg úgy bármire.

Aztán jött a telefon hogy hát miért ilyen szar? Ehhh...

Nem tudom mire jó. Algeo megy, ElectoDroid megy, WPS Office, Adobe Reader megy ha akarom. Gmail ingerküszöbön alulian lassú. Wi-Fi-s home media center, NAS távirányítónak esetleg jó. IP camera képét nézegetni. BT nincs tehát autós cuccok kiesnek. Google calendar megy. Viszont droid régi, jó lenne JellyBean legalább 4.1 de inkább 4.2.

Úgyhogy leginkábbis, van. El lehet vinni vadkempingbe lehányni vagy nemtom.

(#2212) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Honnét lehetne akkut szerezni eme remek szerkezetbe? :DDD

Enyém sajnos kezd halódni, semmi másra nem használom mint hogy a garázsba menjen róla a netrádió. Arra meg bőven megteszi. Az sem baj hogyha nagyobb kapacitásu mint a gyári 3000miliamperes! sőt jobb is lenne. Amúgy moddingoltam rajt egy kicsit hogy jobb legyen a vétel a garagéba, mivel eléggé messze van a wifi antennától amit a padlásra tettem fel :D

átalakítás 1.
átalakítás 2
átalakítás 3
eredmény :DDD

Konklúzsőn:
Messze jobb vételi erősség, ha akarom akármilyen másik antennát rá tudok tenni.

[ Szerkesztve ]

(#2213) quailstorm válasza Mtbsrác (#2212) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tudok bontani akkut, ha az megfelel. Vagy egy Chuwi Hi8 meg egy OverMax Basecore 9+. Alaplaphalottak. De hogy mennyire jó ötlet, meg postázni megéri-e...
Szvsz inkább egy vegyél egy Sony WT19-et. Vagy egy Galaxy S-t.

Moddinghoz grat, elég korrekt munka. Az alaplapra a wifikábel forrasztós, vagy Pigtail csatlakozó?

[ Szerkesztve ]

(#2214) Mtbsrác válasza quailstorm (#2213) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

1. Nekem tökéletesen megfelel ha tudsz esetleg bontani ami esetleg nagyobb kapacitásu mint ami bennevan. Nem akarok cserélni. Ezért is csináltam meg a tabit hogy jobb legyen a wifi jel és azt szeretném használni.

2. Forrasztós.

:R

(#2215) kancsoneni


kancsoneni
újonc

sziasztok!

olvasgattam a romolásról.ez kéne a tabomra.dps dream7 ennyi jön be aztán andoid felirat és semmit nem csinál.gép azt mondja nincs illesztőprogramja.mivel nem tudom bekapcsolni így usb hibakeresést nem tudok rajta beállítani. annyit kiolvasok a belsőből, hogy A13-as. jb-t jobban kedvelem. phoenixsuitom van, mivel magyar ink ezzel raknám fel rá. eddig leszedtem egy ramot de felrakásnál hibát írt róla:
...
...
halljátok betojtok...ki akartam ide írni hogy mit ír ki hibának erre elkezdte a firmware feltöltését. :W :Y
hát ilyen nincs...esküszöm annyit szenvedek már ezzel a nyomival. egy pár órát már kínlódtam, mire rájöttem, hogy a kábel amivel összekötöm inkább csak töltőkábel, adatátvitelhez használjatok minél vastagabb usb kábelt!

már 4 perce megy és 1%...remélem működni fog... :))

(#2216) kancsoneni


kancsoneni
újonc

25 perc után is 1%... ajjaj
van vkinek tippje hogy rakjak fel illesztőprogit?valszeg az a probléma. de ha rámegyek a tulajdonságainál az illesztőjére semmit nem enged megnyomni se frissítés se semmi....

(#2217) kancsoneni


kancsoneni
újonc

sikerült felraknom egy illesztőt de nem jó neki vamiért.eléggé hiányosak így is az adatok és nem a legjobban ismeri fel a gép a tabot. van hogy egyáltalán nem ismeri fel az eszközt. a rom telepítést még mindig próbálgatom de most megint folyamatosan hibát ír:
burn firmware failed!
please ensure the firmware file is valid and device work out correctly!

lehet hogy nagyon kaputt a tab.csináltam már rajta teljes törlést, mindent, de egyenlőre nagyon ramatyul néz ki a dolog. akinek van tippje írja meg lécci mit kell csináljak hogy működjön és ne vágjam földhöz? :(( :(((
töb tabból összeállított cuccról van szó...3 antenna erősítésnek stb...
(am nem élethalál kérdése, mert van másik tab meg telon, laptopon meg pcn szoktam játszani, de úgy bírtam ezt a kis gépet és nem tudom mitől szállt el a rom vagy csak az illesztője..) :O

lécci lécci lécciiii :B

(#2218) quailstorm válasza kancsoneni (#2217) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Melyik alaplapod van? Ha visszagörgetsz sokféle változat létezik, párhoz linkeltem firmwaret. Driver ugyanaz kell, Win7 64-bit jó neki. mediafire mappa

JB ROM csak a concorde van V2-re, vagy ha megy a CM

egyáltalán most mit és mivel csinálsz? mert a lécciléccin kívül érdemben semmit se tudtam meg

(#2219) hevizms válasza quailstorm (#2218) üzenetére


hevizms
addikt

Istenkirály császár vagy.
De jó hogy rátaláltam a feltöltéseidre és a leirásodra.Már majdnem kidobtam mérgemben a kukába ezt a tabot.
Akármelyik romot próbáltam amit a neten leltem,mindegyik hibával elszállt.
A 3 fájlos romod viszont megmentett,felkúszott és a tab működik.
Ezer hála és köszönet :R :R :R

Egy 6 éves fiúcska(unokaöcsém) boldog lesz hogy újra megy a tabletje :DD :) :C

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#2220) quailstorm válasza hevizms (#2219) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Örülök, hogy segíthettem. Még két egyforma Dream 7 nem volt a kezemben, pedig legalább 5 volt már...

(#2221) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Van nálam jelenleg egy Dream9 csoda 4.1.1-es Androiddal. Kolléga szabadulna tőle és 4-5e Ft-ért ide is adná, de nem tudom, hogy ér e annyit vagy akármennyit. Olvastam, hogy különböző konfigurációkban kerültek piacra ezek a tabletek. Én először rákeresve a neten 1/4 GB (ram/rom) specifikációval találkoztam, de olvastam, hogy van 512-es verziójú is. Na most ehhez képest nálam így néz ki a dolog:


Létezik? És ha igen akkor hogy lehetséges az, hogy egymástól hardveresen ilyen nagy mértékben eltérő tableteket ugyanazon típusként árulják ugyanolyan áron? Azért marhára nem mindegy, hogy 1GB/4GB vagy ~384MB/1,4GB, még megközelítőleg sem egy kategória. Van igaz a gép hátulján egy számsor (d9*2710121654*) de még a google sem dobott rá egy találatot sem, szóval még ez alapján sem lehet belőni, hogy milyen konfigurációjú az adott masina.
Nem saját használatra lenne hanem gyereknek, gyerek puzzle-t kirakni, színezni és ilyen teljesen alap alkalmazásokra, de félek, hogy ez így ebben a formában még ehhez is kevés. Van esetleg valamilyen tapasztalat, amivel egy kicsit gördülékenyebbé lehetne tenni a működését, legyen az másik ROM, alkalmazás vagy beállítás? Tudom, hogy ez Dream 7-es topik de Dream 9-eset nem találtam.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#2222) quailstorm válasza Danecay (#2221) üzenetére


quailstorm
nagyúr

igen, ez az első gen dream9, kb mint a v2 dream7
build szám a kulcs, inet86v2 a board
inet86 tabletet ismeri a net

pontosan 0 Ft-ot ér és nem lehet vele csodát tenni

(#2223) Danecay válasza quailstorm (#2222) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm a választ! Mondjuk amit még furcsállok, az az, hogy bootoláskor Concorde Tab-ot ír. Mint írtam túl nagy elvárásaim nincsenek a masina iránt de jelenlegi állapotában egy használhatatlan vacak amiről nehéz elhinnem, hogy ez ebben a formában forgalomba kerülhetett. Nem arról van szó, hogy lassúcska vagy döcög, hanem arról, hogy van hogy percekig nem reagál semmire, olyan mintha ki lenne fagyva. Például egy 1MB alatti méretű System Info applikációt is több mint egy percen keresztül nyitott meg. És rögtön hagy tegyem hozzá, hogy az elő dolgom volt kézhezvétel után cwm recovery alól wipe-olni amit lehetett. Visszatérve arra mit már írtam, miért ír Concorde Tab-ot boot során? Elképzelhető, hogy valaki már bűvészkedett vele? E mellet a gyári specifikációtól nagyon nagy mértékben eltérő hardveres konfiguráció felett sem tudok napirendre térni. Olvastam olyan véleményt is ahol a leírtak alapján másik ROM telepítése nagyban segített a problémákon, amit el is tudok hinni mert magam is rendelkezem más Androidos eszközzel ami a gyári firmware-el botrányosan rossz volt míg másikkal teljesen használhatóvá vált. Persze ettől nem lesz benne több memória meg ilyesmi de egy ilyen is biztosan tudna segíteni. Forrásként nagyon sok esetben a android-forum.hu -val találtam szembe magam ahol elvileg alaposan körbe volt járva korábban a téma, leírásokkal linkekkel, stb. de ez sajnos már nem működik. Nincs esetleg arra vonatkozó ötlet, hogy milyen ROM-al lehetne esetleg próbálkozni?

(#2224) quailstorm válasza Danecay (#2223) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az teljesen rendben van, hiszen az inte86v2 concorde rom kompatibilis, és kb az a legjobb, leggyorsabb rá

Sajnos ez ilyen, csak az segít rajta, ha google szolgáltatásokat törlöd, netnek közelébe se engeded, de akkor meg minek?
Nyáron szarakodtam legutóbb ilyennel, semmire nem jó. Sok türelemmel időjárás, gmail meg video/YT és doc/pdf. De ahhoz meg a kijelző okádék.
Játékból semmit se futtat amúgy, talán a Plants vs Zombies első része ment szépen és értelmesen, más nem.

ConCorde ROM amúgy egy bevett gányolás volt V2-es Dream 7-en, mert jobb volt. Első Dream 9 meg csak kijelző méretben tér el, még a házban belül is csak légüres tér van.

(#2225) Danecay válasza quailstorm (#2224) üzenetére


Danecay
őstag

Bele sem merek gondolni, hogy hogyan futhatott ezen az Asphalt 6 vagy hány mert még ilyet is olvastam, azt hiszem pont itt a topikban, hogy még az is elfut a gépezeten miközben nálam egy 1 MB alatti applikációval is gondolkodik.

(#2226) quailstorm válasza Danecay (#2225) üzenetére


quailstorm
nagyúr

6 nem hiszem hogy ment rajta. Az 5 rosszabbul ment mint egy Xperia X8-on.
Mellékesen a gyorsulásmérője is alkalmatlanná teszi autózásra.

(#2227) Danecay válasza quailstorm (#2226) üzenetére


Danecay
őstag

Akárhogy is ebben a formában ez max papírnehezéknek használható! Mindenesetre kipróbálnám valamilyen más ROM-al is de sajnos semmilyen biztosan kompatibilis ROM-ot nem találtam, ill. lehet, hogy találtam csak nem tudom róla, hogy kompatibilis e, téglát pedig nem csinálnék belőle mert akkor mindenképp ki kellene fizetni. Mondjuk téglaként sem lenne sokkal használhatóbb mint jelenleg :)
Olvastam itt, hogy van, vagy volt olyan aki IVIEW ROM-al használja, használta viszonylag elégedetten. A Concorde Tab One-ja is valami hasonló lehet legalábbis az oldalon letölthető ROM elnevezése alapján: 86V2tabONEJellyBean20121016.rar Sőt lehet hogy ugyanaz is mert a tabONE-on kívül minden stimmel, a 4.1.1-es verzión kívül még a dátum is, viszont amennyiben ugyanaz mint ami nekem is jelenleg fent van nem sora mennék vele ha felraknám, viszont a Concorde fórumon vannak a gyári ROM-oknak módosított és újabb verziói is amikkel már lehetne esetleg valamilyen eredményt elérni, feltéve persze ha a Concorde tab-ra való fw kompatibilis a nálam lévő DPS 9-el.
Találtam még továbbá ezt az agogo Pixo tab-ról készült nagyon rossz minőségű videót, és a videóhoz tartozó leírásban egy LINKET mindenféle fw-el, minden bizonnyal a hozzá valóval is. Ennél a tab-nál modellegyezőséget találtam a Dream 9-el, mindkettő M758A.
Hát nem tudom, hogy kapok vagy találok e választ de úgy érzem már így is túl sok időt pazaroltam erre a dologra, bár örülnék neki ha nem értelmetlenül.

(#2228) quailstorm válasza Danecay (#2227) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De, értelmetlenül. P3-as gépre is hiába raksz fel 20 féle rendszert.

Dream7 ROMot inkább ne rakj rá, arra figyelj, Iview az tényleg volt itt a fórumban, hogy azzal unbrickelt. Modellszámot megtaláltad, helyes.

(#2229) Danecay válasza quailstorm (#2228) üzenetére


Danecay
őstag

Hát azért nagyon nem mindegy milyen szoftveres támogatása van egy hardvernek. Két Androidos kütyüm is van amit jelenleg is használok, amik külföldi internetes megrendelésüket követően megérkeztek és a gyárilag rajtuk lévő ROM-al bosszantóan bug-osan működtek. Egyik egy TV Box volt minek használatbavételét követően egyből elszállt a lelkesedésem, az alkalmazások kilépkedtek, google play-ről alig tudtam letölteni valamit, stb, majd egy orosz módosított ROM telepítése után normalizálódtak a gondok és használom is napi szinten csakúgy mint a telefonomat, ami valamilyen webshopos ROM-al érkezett és ahol még tárcsázó is képes volt hibával leállni, további alkalmazások hibával kilépni a teljesen elfogadható hardveres konfiguráció ellenére. Egy megfelelő ROM telepítését követően soha nem találkoztam hasonló hibákkal.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy még egy jó hardverrel felszerelt eszközt is képes ellehetetleníteni egy rossz szoftveres környezet, nemhogy egy gyenge hardverrel szereltet, mint esetünkben ezt a DPS Dream 9-et, éppen ezért azt gondolom, hogy nagyon nem mindegy, hogy milyen ROM vagy FW van a masinán. Nyilván egy ilyen kaliberű eszközzel nem tenne csodát egyik ROM sem, de lehet éppenséggel használhatóvá tenné, főleg ha olyan minimális elvárásokat veszünk alapul mint amire én szerettem volna használni ezt a csodát.
mindegy, így hogy már a régi okosságok sem elérhetőek, így esélytelen így megy vissza a gazdájához vágódeszkának vagy nem tudom... :)

(#2230) quailstorm válasza Danecay (#2229) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nem mert Google play services
ezért mondtam a P3-as példát
A DPS féle 4.0.x és a Concorde 4.1.1 az jó. A 4.2.2 a lassú indokolatlanul. Egyszerűen tényleg ennyire gyenge. Gyengébb mint egy Qualcomm MSM7227 ha mond valamit, csak ARMv7 és visz HD filmet, ennyit tud.

(#2231) Danecay válasza quailstorm (#2230) üzenetére


Danecay
őstag

Ez nemhogy egy HD film lejátszásába, már a lejátszó megnyitásába belerokanna :)

(#2232) quailstorm válasza Danecay (#2231) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Teljesen tökéletesen viszi HWgyorsítással az 1080p HD-t. Kár hogy nincs HDMI out.

(#2233) Danecay válasza quailstorm (#2232) üzenetére


Danecay
őstag

Szerintem Te többet vizionálsz a tab jelenlegi képességeiről mint amennyire képes :) Nem láttam újkorában hogyan működött de szentül megvagyok róla győződve, ha ez alapól ilyen lett volna ember nem lett volna aki ezért pénzt adott volna. Ezt a még fellelhető apróhirdetések némelyike is megerősíti ahol le van írva, hogy rövid idő alatt oly mértékben meglassult a készülék, hogy max. alkatrésznek ajánlják. Magam is azt tanáscoltam a kollégámnak, hogy amennyiben nem akar problémát, ő is inkább csak alkatrésznek hirdesse meg annak ellenére, hogy látszólag minden részegysége ép és működik.

(#2234) quailstorm válasza Danecay (#2233) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A gépben egy finxfunkciós videokodek van építve ami bármikor, bármilyen körülmények között képes 1080p 30FPS-re h264 esetén. Ezt saját magam is teszteltem több ízben...
A fixfunkciós videokodeknek semmi köze az SoC többi részének erejéhez.

(#2235) Danecay válasza quailstorm (#2234) üzenetére


Danecay
őstag

Értem én, hogy hardveresen képes mozgatni a Full HD-s videót, de hogy e mellett, vagy nélkül a saját OP rendszerét mozgatni nem képes....? Mindegy úgy fest, hogy úgyis a gazdájánál fog landolni, úgy hogy kár minden ráfordított szóért. Köszönöm az eddigi válaszokat!!!

(#2236) quailstorm válasza Danecay (#2235) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De képes mozgatni, ha letiltanád a play servicest és nem lenne benyomva a WiFi, akkor egész fürge. Csak mivel gyenge a proci és ütemezni kell a feladatokat*, pont az előtérben lévő taskokra nem jut semmi. Ezért rühellte mindenki a droidot a korai években.

*feladatot ütemezni minden oprendszerben kell, csak ha több mag van, akkor a háttérfolyamatot másikon is tudod indítani.

[ Szerkesztve ]

(#2237) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Sziasztok!

Kaptam a rokonaimtól egy ilyen tabletet. Be van fagyva a dps logo indításnál és nem jut tovább. Feltételezem valamit kinyírtak a romban valahogy. Recoverybe betudok jutni és a gép is felismeri. Valaki tudna nekem élő linket adni a megfelelő custom recoveryhez? Feltolok rá egy másik androidot, hátha vissza tudom hozni a féltéglaságból. + ha sikerül, amúgy is megtarthatom xD.

(#2238) MomoSinX válasza MomoSinX (#2237) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Megtaláltam közben :D.

(#2239) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Nos, sikerült feltámasztani a tabletet LiveSuit flashelés bejött), azonban elkövettem egy nagyon kezdő hibát, szétszedéskor véletlen letéptem a kicsi speakert, visszaforrasztottam, de nem lett jó, mind1 majd szerzek egy újat és megcsinálom rendesen. Fülesről megy. Annyi, hogy a rom, amit feltudtam erőszakolni spanyol, de rajta vagyok az angolosításon.

[ Szerkesztve ]

(#2240) quailstorm válasza MomoSinX (#2239) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak nyelvet kell váltani a menüben...

(#2241) MomoSinX válasza quailstorm (#2240) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Az én esetemben annyira nem volt egyszerű, még a Google Play-ről is le kellett töltenem :D. Amúgy meglepően tapasztalom, hogy 1080p videók mennek szaggatás nélkül, a hanggal mondjuk van valami gebasz, de lehet a kódolás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#2242) quailstorm válasza MomoSinX (#2241) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt hittem az általam linkelt Spanyol ROM, mert abban van magyar is. Nagyon ritka hogy kitöröljék a nyelveket a ROMokból.

Természetesen gond nélkül viszi hardveresen az 1080p-t, nagyon mást se tud jól. Ezért bosszantó, hogy nincs rajta HDMI, mert akkor lehetne buta TV-vel használni.

(#2243) MomoSinX válasza quailstorm (#2242) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Nem volt nehéz megoldani, szóval nem volt gond.

Hát ja, szerintem én is max ha buszozok, akkor nézek rajta valamit vagy netezgetek. Olyan szempontból még mindig kényelmesebb, mint az őskövület Huawei Y300-am :D.

(#2244) quailstorm válasza MomoSinX (#2243) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem nem, Y300 kb 9-szer erősebb és gyorsabb, 7 colon meg a 800x480 nem túl jó.

(#2245) MomoSinX válasza quailstorm (#2244) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Én nem úgy vettem észre, azon még a 720p videók is szaggatnak nekem, tökmindegy milyen romot tettem rá, kicsit belakod már használhatatlan az egész kb. Most nagyon letisztultan használom csak (lehető legkevesebb, de tényleg kellő appok), így viszonylag akadásmentes a legtöbb dolog a HD videókat kivéve.

[ Szerkesztve ]

(#2246) quailstorm válasza MomoSinX (#2245) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tekintve hogy nincs benne HD videók lejátszására alkalmas fixfunkciós egység, ezen nem lepődök meg.
Cyanogenmod nincs rá rendesen? Maga a proci, játék és böngészési élmény az nagyon sokkal jobb kell legyen. Bizonyos ARMv6-os telók jobban mennek mint a DPS Dream7... Saját tapasztalat.

(#2247) MomoSinX válasza quailstorm (#2246) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Én SlimKat-et használok. Böngészés elmegy, de annyira nem szeretem (e-mail nézés max), mert nekem túl kicsi a kijelző, ezért szintén nem is játszok rajta, inkább zenehallgatás nagyrészt. Amire most használom teszi a dolgát, talán jövőre váltok, mert 5 éves lesz, aztán megy tartalékba. Ezt a tabletezést sem fogom túlzásba vinni szerintem :D, de ha már ingyen megkaptam, akkor elfér.

(#2248) quailstorm válasza MomoSinX (#2247) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó, csak a Dream7-en még a gmail is örökkévalóságig nyílik.

(#2249) Danecay


Danecay
őstag

Én már visszajuttattam a gazdájának :)

(#2250) VIPowER


VIPowER
senior tag

Hoztak nálam egy ilyen hulladékot mivel nem működik, csak a logóig jut, viszont sehogy sem tudom download módba tenni. Valaki nem tudja hogyan kell, már ami biztos működik is?

(#2251) quailstorm válasza VIPowER (#2250) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elvileg a Phoenix Suit mutatja.
Tablet kikapcs (power hosszan, 10 másodpercig akkor is kinyomja ha nincs OS).

Kikapcsoltat megfogod, nyomod a hangerő gombot. Közben csatlakoztatod az USB-t és elkezded vadul nyomkodni a powert. Aztán elengeded a powert majd a hangerő fel gombot.
Ekkor meg kell jelennie az eszközkezelőben.

Görgess vissza mert sok hasznos szemetet összehordtam.

[ Szerkesztve ]

(#2252) VIPowER válasza quailstorm (#2251) üzenetére


VIPowER
senior tag

A leírásod alapján cselekedtem, de nem jött be, aztán nyomkodtam, még többet nyomkodtam, egyszer megfejeltem, és bejött. Azt nem írtad hogy meg kell fejelni. :)
Amúgy köszöntem.

[ Szerkesztve ]

(#2253) quailstorm válasza VIPowER (#2252) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én nem aggresszívkodtam velük sose, mert egyik se volt az enyém és a kijelzőt nem védi semmi :DDD

(#2254) crow70


crow70
csendes tag

Sziasztok.
Remélem még olvassa ezt a fórumot még valaki... :) . Egy ismerősöm gépe került hozzám és bekapcsolás után a DPS felirat aztán az Android feliratig jut el..kb fél éve volt legutóbb használva.
Olvasgattam itt egy kicsit de sokra nem jutottam.Leszedtem a Live Suitot és a PhoenixSuitot is. A Live sehogy nem látja de a power gomb sokszoros nyomkodására előjön egymás után a két ablak..ami ok..vagy nem és utána sem történik semmi. A Phoenix az látja amikor az android felirat van de utána ha az upgrde miatt kikapcsol akkor utána már nem.

Igazából nem tudom mi lenne a módja a szoftver felrakásnak...sőt abban sem vagyok biztos,hogy jót találtam-e.
Ez egy DPS Dream 7 tablet és igazából kár lenne érte mert talán jó ha ment fél évet.
Előre is köszi ha szánna rám valaki egy kis időt.

(#2255) quailstorm válasza crow70 (#2254) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azon kívül ami fent van, nem nagyon tudok mit írni.

ADB drivereket kellene felrakni, meg elvileg az egyik suite csomagjában kéne lennie valami drivernek.

Ha a hangerőgombos USB-bedugós módszer után a gép felismerte eszközként, akkor sínen vagy.
ROM-ot meg addig próbálgatod míg valamelyikkel el nem indul.

(#2256) crow70 válasza quailstorm (#2255) üzenetére


crow70
csendes tag

Köszönöm segítséged..ilyenkor esténként próbálkozok vele...eddig adb letöltve felrakva de semmi változás..
:(((

(#2257) panna04


panna04
csendes tag

Segítséget kérek: 2015 májusa táján kaptam egy Dream7 tabletet, Android 4.2.2-vel, nem nagyon interneteztem vele, eddig... Most használtam e célra, és lassan leálltak a funkciók, elvesztek a képek, stb. fájlok...(vírus???) Olvasásra, játékra nagyszerű kis szerkezet volt, több napja próbálom életre kelteni, immár csak sd kártyáról lehet. Sok-sok hozzászólást elolvastam, de ez a típus keveseknél bukkant fel, és bármelyik megoldással próbálkoztam, nem jött össze. Nagy dolgot kérnék: mivel sok link már nem működik, összefoglalná valaki nekem az ehhez a típushoz való img-ket, a helyeket, ahol megtalálom, esetleg már bevált módszereket, mert nem szeretném donorrá változtatni. (phoenixcard-dal próbálkozom, de hibákat írt ki). Előre is köszi. :))

panna04

(#2258) quailstorm válasza panna04 (#2257) üzenetére


quailstorm
nagyúr

4.2-es gyárit sajnos nem tudok adni. Talán ez elindulna rajta: [link] [link] [link]

(#2259) panna04 válasza quailstorm (#2258) üzenetére


panna04
csendes tag

Nagyon köszönöm a választ, de ezt már próbáltam, talán újra megpróbálom... Azért ha még volna itt valaki, akinek tapasztalata van, szívesen vennék ötleteket, pl más megoldás? Vírus széteheti ennyire? Laikus kérdés: a fenti egyesített fájlok legyalulják?

[ Szerkesztve ]

panna04

(#2260) quailstorm válasza panna04 (#2259) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, egy Phoenix Suite vagy LiveSuite mindent töröl róla.
4.2.2-es gyári ROM-ot meg az évek alatt egy darabot se láttam.

Ez a tablet meg már akkor is meghal a semmitől, ha nincs baja, egéralátétnek jó kb, vagy fix célfeladatra, pl távirányítónak.

De a Google Apps-tól meghal az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#2261) panna04 válasza crow70 (#2254) üzenetére


panna04
csendes tag

Ha sikerült valamit kihozni a kis dream7 (4.2.2) tabletből, kérlek, oszd meg velem, elakadtam, és sajnálom kidobni...

panna04

(#2262) panna04 válasza hcl (#2072) üzenetére


panna04
csendes tag

Kedves hcl! Ha még megvan az a rom: v4, 4.2.2, szeretném sd-ről feléleszteni a kis tabomat, kérlek, küldd el. Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

panna04

(#2263) kyle_


kyle_
tag

Sziasztok!

Ha valakinek dps 9-re volna egy működő romja, nagyon megköszönném!!!

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#2264) panna04 válasza quailstorm (#2260) üzenetére


panna04
csendes tag

Ezt a fennmaradt hardvert hogyan lehet hasznosítani, hogy valami legyen a hibátlan képernyőjén, a jó aksijával? Mit lehet rányomni? Nehezen dobom ki...

panna04

(#2265) quailstorm válasza panna04 (#2264) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elektronikai hulladékgyűjtőben.
Tekintve hogy a kijelző is egy ótvar meg az akku is. És egy Panasonic IPS tabletkijelzőből se lehet gazdaságosan monitort gyártani, bár abból legalább lehet.

Technikai korlátba meg ott ütközöl, hogy nem tudod a kijelző szabványát és nincs hozzá kontroller.

Annyit tudsz tenni, hogy felteszed max 1k-ért apróra, hátha kell valakinek.

(#2266) panna04 válasza quailstorm (#2265) üzenetére


panna04
csendes tag

Köszi, továbblépek...

panna04

(#2267) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Kicsit kihalt lett a topic de azért megkérdem hátha :DDD

Tudom nem apró de talán itt többen nézik az illetékesek:
- Nincs vkinek egy dps dream 7 tablete ami működik és nem kell már a neki pici pénzért? Ami nekem volt az végleg megadta magát, pedig arra tettem az antennát + akksit rá és nagyon jó volt.

Most ugyan van egy dual dream-em ugyanúgy moddolva de, ez tényleg semmit ér, wifijel sokkal szarabb és zabálja az akkut pedig 8000mah-s van rajta. 4-5 óra otg kábellel meghajtott kis hangszóró + wifi-ről szóló netrádió mellett csontra lemerül :(. Akku tuti jó hiszen a másikban használtam és ott vígan elvolt 16-20óra közötti zenehallgatással a leírtak alapján. Hard resettel indítottam a story-t mikor megkaptam. Szóval így állok, tudom szar tablet de ennek van külön töltőcsatija ami miatt tetszik meg erre, hogy szóljon a zene a garázsban arra jó.

(#2268) UFO81 válasza Mtbsrác (#2267) üzenetére


UFO81
csendes tag

irtam püt

(#2269) Sam8888


Sam8888
tag

Valaki fel tudná tölteni valahová, vagy át tudná küldeni nekem az erre a tabletre szabott CM9-et?
A linkek már sajna nem működnek. :(

(#2270) VIPowER válasza Sam8888 (#2269) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nekem csak ez van meg : [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.