Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) RudY válasza vanRobert (#897) üzenetére


RudY
addikt

Miért nem a NAS kapta meg a Serviio-t? Van Linux változata is, plusz külön Synology package is, amennyiben esetleg pont az lenne.

(#902) vanRobert válasza RudY (#901) üzenetére


vanRobert
tag

Hali!
Zyxel NSA310 a cucc.

(#903) RudY válasza vanRobert (#902) üzenetére


RudY
addikt

Akkor leginkább ezt javaslom első körben: [Transmission frissítése] és a [Zyxel] topikot.

(#904) vanRobert válasza RudY (#903) üzenetére


vanRobert
tag

Hali!

4.70-es FW (AALH.0) van rajta, ebben alapból engedélyezett a TM felrakása mindenféle bűvészkedés nélkül. Megy is szépen, nincs gond.
Hjajjj, csak egy jó média szerver progiért fáj a szívem már' csak.

(#905) RudY válasza vanRobert (#904) üzenetére


RudY
addikt

Egyébként fogalmam sincs, hogy miért zaklatlak a Transmission frissítéssel, amikor köze nincs a DLNA működéséhez :DDD
Igazándiból az alap DLNA is tökéletes, ha nincs valami komoly gebasz a beállításoknál. Az biztos, hogy kábelbarát vagyok és tutifix feltépném a szegőléceket :D

(#906) vanRobert válasza RudY (#905) üzenetére


vanRobert
tag

Az a baj, hogy legutóbb véglegesre gondoltam a szoba kialakítását, és mindent úgy raktam le és fel, hogy egy váratlan apokalipszist is kibírjon. :-)

(#907) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Van egy DCM 704 telekomos routerem. Össze van kötve a számítógéppel kábellel, a tv( Samsung eh 6030) is a routerrel. A net 30mb es. A gond az hogy hálózaton keresztül servioo-val a 10-25 Gb-os mkv filmeke állandóan akadoznak, pedig 1 szobában van minden.
Az 5-10 Gb-of filmek nem okoznak neki gondot általában.
Régebben ezt úgy oldottam meg hogy egy Wifi adaptert jelvevőt dugtam a számítógépre, és a tv a számítógéppel dugtam össze , tehát a routerre nem dugtam kábelt.

Esetleg ilyen wifis jelvevő nélkül is meg tudnám oldani a problémát?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#908) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok DLNA és erősítő ügyében.
Van egy 32es Samu TV-m, melyen van optikai kimenet illetve UTP bemenet is.
Jelenleg van egy 5.1es házimozi erősítőm is, viszont nincs a TVhez kötve.
Képes a TV Dolby Digitalban kiadni a hangot vagy mindig stereo lesz? (akár az arra képes TV adást akár filmet lejátszva DLNAn keresztül)

Köszi!

Üdv,
Tamás

[ Szerkesztve ]

(#909) suste válasza dobost (#908) üzenetére


suste
veterán

Ezt a Samsungtól kellene kérdezni, hagy a kezelésiét àtolvasni!

(#910) donceleger8 válasza dobost (#908) üzenetére


donceleger8
őstag

Optikai kimeneten a tévé ki tudja adni még a sokkal jobb hangokat is, mivel ez egy digitális kimenet. Erre találták ki.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#911) dobost válasza donceleger8 (#910) üzenetére


dobost
senior tag

Köszi mindenkinek!
A puding próbája az evés... ki fogom próbálni, hogy a DLNA hogy viszonyul a DTS hanghoz. :)

(#912) Altbrucke válasza dobost (#908) üzenetére


Altbrucke
tag

nekem is optikával megy a házimoziba és tökéletesen átmegy a DTS

(#913) Primary92


Primary92
senior tag

PC-re kellene nekem valami szoftver, amivel DLNA megosztott tartalmak között tudok keresni.
A foobar upnp browser pluginje majdnem jó, de az csak a szám címekben tud. Valami hasonló megoldás kellene.

(#914) valory


valory
tag

Sziasztok,

Hogyan tudok *.mkv és hasonló kiterjesztésű vidókat küldeni a tv-nek? Alapból csak azokat látja, amiket beolvas a Windows Media Player (nállam az mkv-t nem támogatja, csak avi meg hasonlókat...) PC-ről (Win7 64bit) egy Samsung 46F6500 tv-nek)

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#915) OldAkita válasza valory (#914) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Telepítened kell valamilyen DLNA programot ami már át tudja küldeni a TV-nek az mkv-t is. Ilyen DLNA program például a Serviio, amiről itt olvashatsz többet.

(#916) vanRobert válasza vanRobert (#889) üzenetére


vanRobert
tag

Több fórumot megjárva, több száz kommentet végigolvasva sem jutottam előbbre.
A Samu TV tudja az 802.11n-et de valahogy mégis csak g-vel csatlakozott.
Gondoltam egy nagyot átállítottam fix 802.11n-re a routert, de az elméleti max 150 Mbites- sebességet levettem 135-re (ez a 150 előtti utolsó érték), és a TV simán rácsatlakozott n-el.
A sávszél így is csak 65Mbit a TV felé a router saját diagnosztikája szerint, de ez is több, mint a 802.11g-ből kisajtolható 35-36 valós sávszél.
Viszont frankón akadásmentesen megy a full HD Wifin.

(#917) Az-X


Az-X
őstag

Tudnátok olyan DLNA szervert ajánlani (Windows alá) ami hajlandó egy hálózati mappát megosztani? Tehát van a hálózaton egy megosztott mappám, azt felmountolom a windows-os gépen mondjuk M meghajtónak. És ezt szeretném a DLNA szerverrel megosztani. Mezzmo és a Serviio nem hajlandó jelenleg :( Megosztja, de nem látszanak benne a fileok. Aztán lehet csak valamit rosszul csinálok.

:)

(#918) OldAkita válasza vanRobert (#916) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Nem rossz eredmény az. 65Mbit/s átviteli sebességnél egy olyan 90 perces filmet ami nem több 43.2GB-nál még akadás mentesen át tud streamelni. Ekkora mkv-t még nem is láttam.

(#919) Az-X


Az-X
őstag

A Windows Media Player meg tudja osztani a hálóról felcsatolt meghajtókat, viszont az MKV fileokat egyszerűen nem nyeli be :((( Komolyan lassan sírva fakadok.

:)

(#920) vanRobert válasza OldAkita (#918) üzenetére


vanRobert
tag

Ja, én is meg vagyok elégedve.
Az egészben csak az a vicces, hogy az elvileg "n" képes TV-m a 150Mbites kapcsolatra nem volt hajlandó felcsatlakozni, az egyel kisebb beállításra (135Mbit) viszont igen. Ki érti ezt...? :))
A lényeg, hogy most jó.

(#921) vanRobert válasza Az-X (#919) üzenetére


vanRobert
tag

A válasz a kérdésedre: Serviio

Bocs, látom azzal sem ment.

[ Szerkesztve ]

(#922) SomeLad.


SomeLad.
csendes tag

Sziasztok, nekem egy olyan problémám van, hogy az utóbbi időben (kb 2-3 hete) hd filmeken valamiért nincs hang, ha megosztom tv-n (LG) - Nero Media Home 4-et használok, de megpróbáltam Serviio-val és azon keresztül sincs. A másik, hogy a feliratok időzítése sem működik rendesen, azoké sem amik korábban gond nélkül mentek. Valakinek van ötlete mi lehet a gond? :)

(#923) csab70 válasza laws (#837) üzenetére


csab70
csendes tag

Sajnos a DLNA servert a Skytec-en manualisan kell elinditani.
MEDIA - Remote play

Vagy ha ez authenticaton hiba akkor csinálj egy user a Skytec-en (vagy root)

En megoldottam DLNA nélkül MOUNT -tal ami jobb mert pl a Skytec mutatja subtitle-ket a DLNA alatt pedig az nem támogatott (ejnye)

Csaba

(#924) farkas-j


farkas-j
őstag

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy "buta" LCD TV-m, aminek a HDMI portjára egy DLNA/Miracast adapter van dugva. Így mobiltelefonról tudok rá filmet streamelni. Olyan programot vagy megoldást keresek, amivel Win XP alól is tudnék filmet streamelni az adapterre. (Erre az adaptere csak küldeni lehet streamet, tallózni és önállóan lejátszani DLNA szerverről nem tud.)
Előre is köszönöm a segítséget!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#925) suste válasza farkas-j (#924) üzenetére


suste
veterán

win7 beépített mediaplayer-be integrálva van a DLNA (mediaserver-nek hívja), és el tudja küldeni a filmet a DLNA-s lejátszónak
pontosan nem emlékszem hányas számú MP ez, de nézz utána (talán 12?)
annyi a baj vele, hogy pl mkv-t nem támogatja

a többi windows-os DLNA programot nem próbáltam:(

(#926) farkas-j válasza suste (#925) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm szépen a választ! Nekem XP-m van, ahhoz meg nem tudom elérni a MediaPlayer 12-es verzióját. Nekem a 11-es verzió van fent, de az nem tud streamelni. A gépre telepítve van a Seviio, így a Smart TV és az Androidos telefonom is letudja játszani a filmeket a PC-ről. Én a DLNA/Miracast adapterre szeretném valahogy átküldeni a filmeket. Nagyon bosszant, hogy Win XP-hez eddig nem találtam erre megoldást amikor egy "vacak" Androidos telefon képes erre a megfelelő szoftverrel!

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#927) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Keresem a kérdésemre a választ, de lehet hamarabb kapok rá itt segítséget.
MKV fájlt, hogy tudok lejátszani dlna hálózaton keresztül.
Egy orion tv van amin mennek a divixek, de a mkv nem megy :(
A Win media player nem ismeri fel :(

(#928) cekkk válasza cekkk (#927) üzenetére


cekkk
veterán

Meg van :)

A servioo működik tökéletesen. :R

(#929) farkas-j válasza farkas-j (#924) üzenetére


farkas-j
őstag

Egy másik fórumon megkaptam a kérdésemre a választ. Windows XP alól a Linn Kinsky Windowsos verziójával tudom a filmeket streamelni a TV-re. Feltelepítettem és tökéletesen működik!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#930) norbert1998 válasza farkas-j (#929) üzenetére


norbert1998
veterán

Sziasztok!
Visszaolvasván a korábbiakat, kipróbáltam a Serviio-t. Eddig Skifta-t használtam a a TV az .mkv-nál azt írta ki, hogy ellenőrizzem a hálózatot. Ez egy Samsung 40 collos f6320-as TV, a PC is és ez is WiFi-n csatlakozik felfelé egy TP-Link TLWR-741ND-re.
Serviio-val tökéletesen elindulnak a 20 gigás mkv-k, de amikor egy akciódúsabb jelenet jön, egyszerűen megáll betölteni a film. Azért elég fura, hogy 150 megabites a router, usb2-es tlwn722nc vevőm is 150-es a PC-ben, de akadozik. A TV meg tudja a DLNA-t, tehátgondolom nem olyan modult tettek bele, amiknek a letöltése nem bírja a 2-2,5 MB/s-et. Per pillanat 40 MHz-n használom a rútert b/g/n mixedben. Ez így jó?
Vagy ne is várjak többet ettől a rendszertől?
Mennyire kellett volna ezt offban kérdeznem?

(#931) donceleger8 válasza norbert1998 (#930) üzenetére


donceleger8
őstag

Wifin nem igazán fog menni a dolog, túl sok a veszteség ahhoz, hogy normálisan működjön. Nálam egy 3 antennás 750-es routerrel sem sikerült megoldani. Vezetékkel csatlakozz a PC-vel is és a tévével is, és akkor talán jó lesz a dolog! Talán! Mert a 6320-as tévé belépő kategóriás és nem igazán tudja kezelni kadenciahelyesen ezeket az mkv filmeket. Szóval akadozások a továbbiakban is előfordulhatnak ebből kifolyólag. Én meguntam a dolgot és vettem egy 3D Blu-ray házimozit. USB-ről külső merevlemezről még az 50GB-os m2ts fájlt is tökéletesen akadás mentesen játsza le, plusz 5.1-ben. Ha a hangzás nem fontos számodra, akkor egy médialejátszó is megteszi számodra, ebből 30-70k-ig terjedően tudsz válogatni.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#932) norbert1998 válasza donceleger8 (#931) üzenetére


norbert1998
veterán

á, csak ideiglenesen kellett volna, míg nem szerzünk egy 500-as vagy terás hdd-t a filmekhez, mert szeretném visszavinni a gépemet a szobámba a tv mellől
na mindegy akkor, köszönöm azért

(#933) becsitibi


becsitibi
senior tag

Sziasztok szakik.

Van egy TP-Link 1043 routerem,egy Dell notebookom,és egy samu f6400-es tv-m.

Wifin keresztűl szeretném lejátszani az MKV fájlt,ami a notebookról menne,megoldható valahogy?

Üdv:becsitibi

Szerk:kicsit visszaolvastam,csak azokat a fájlokat lehet kiküldeni tv-re amiket a wmp támogat?A mpc-hc nem tudja?

[ Szerkesztve ]

(#934) suste válasza becsitibi (#933) üzenetére


suste
veterán

nem csak a wmp tud DLNA-t
vannak más szerverek is, sokan a serviio-ra esküsznek

viszont a lényeg az, hogy a TV leátszójának kell tudnia azt a formátumot, amit le szeretnél játszani
(a wmp szándékosan butítva van MS által, a többi szervernél nincsen ilyen)

(#935) becsitibi válasza suste (#934) üzenetére


becsitibi
senior tag

Szeva,köszi a választ.

Ha már idáig eljutottunk akkor le tudnád írni hogy a gyakorlatban ezt az egészet hogy lehet beállítani? :R

(#936) suste válasza becsitibi (#935) üzenetére


suste
veterán

wmp beállításhoz vanegy csomó youtube videó (be kell pipálni a megosztást)
a serviio-t meg sosem használtam, így nem tudok neked segíteni benne

a logika annyi, hogy ez a DLNA is egyfajta hálózati megosztás (kicsit több és kicsit kevesebb is, mint a SAMBA)
a szerver (te esetedben a PC) megosztja a belső hálózaton a filmet (ami a routerre csatlakozik, az mind láthatja, ha van megfelelő szoftvere hozzá), a tv pedig mint DLNA kliens lejátsza a filmet
csak a szervert kell jól beállítani,
routeren, és a tv-n semmi extra beállítást nem igényel

(#937) becsitibi válasza suste (#936) üzenetére


becsitibi
senior tag

Milyen szoftvert ajánlasz hozzá,úgy néz ki hogy csak az hiányzik,mert amikor a WMP-ben rákattintok a "lejátszás a következőn" ikonra,akkor azt írja ki hogy "nem található lejátszóeszköz"

(#938) suste válasza becsitibi (#937) üzenetére


suste
veterán

"vannak más szerverek is, sokan a serviio-ra esküsznek"

első körben ne a pc-ről akard elindítani/átküldeni (ez az extra funkció:) ), hanem a tv-vel keresd meg a filmet,amit le akarsz játszani

(#939) norbert1998


norbert1998
veterán

azt hiszem, hogy a tv nem bírta. megosztottam a másik PC-vel, windows-al pár videót és képet, összesen 3,4 GB. a másolási sebesség a sima windows intézőben a két gép között 8,5MB/s volt. folyamatosan, szóval szinte biztos vagyok benne, hogy a teve nem bírta a DLNA-n mkv-ban a 15 gigás filmeket leszedni, mert usb-ről meg tökéletes

(#940) suste válasza norbert1998 (#939) üzenetére


suste
veterán

mi az hogy nem bírta? el sem indult, vagy szaggatott?
wmp-vel csináltad? wmp az mkv-t nem adja tovább....

(#941) norbert1998 válasza suste (#940) üzenetére


norbert1998
veterán

serviio-val, mkv-t és szaggatott, de fentebb erről volt beszélve :))

[ Szerkesztve ]

(#942) suste válasza norbert1998 (#941) üzenetére


suste
veterán

mivel csak simán beírtál, így nem lehet tudni, hogy volt előzmény:(
ha válasz lett volna valamire (akár a saját hsz-edre), akkor mindjárt más lenne....

azt viszont nem írtad most, hogy az eszközök hogyan kapcsolódnak?
nem mindegy hogy minden wifin, vagy valamelyik wifi a másik kábel....

(#943) norbert1998 válasza suste (#942) üzenetére


norbert1998
veterán

ja, igen, az adó gép wifin, a vevő pedig rj-45-ön csatlakozik a routerhez, bocsi ;)

(#944) suste válasza norbert1998 (#943) üzenetére


suste
veterán

és a tv???

(#945) norbert1998 válasza suste (#944) üzenetére


norbert1998
veterán

A tv pedig wifin
Eddig ez tűnt a leginkább valós oknak

[ Szerkesztve ]

(#946) suste válasza norbert1998 (#945) üzenetére


suste
veterán

na látod ez a baj!!!
akkor persze hogy gyorsabb az átvitel, ha a 2 kliens közül az egyik kábellel kapcsolódik
vagy a tv-t vagy a szerver gép legyen kábelen, és akkor nem lesz baj

(#947) norbert1998 válasza suste (#946) üzenetére


norbert1998
veterán

Ez itt a gond. Egyik sem kivitelezhető.

(#948) suste válasza norbert1998 (#947) üzenetére


suste
veterán

akkor tényleg nem fog menni:(

esetleg, ha beruházol egy másik wifis routerre, ami átveszi az egyik wifi "terhet" a fő routerről....
(PC_wifi->wifi-router1-kábel-router2-wifi->TV-wifi)

(#949) norbert1998 válasza suste (#948) üzenetére


norbert1998
veterán

Jézus:DE annyira nem fontos, szerzek egy 3.0-s terás vagy fél terás vinyót, azután hadd szóljon

(#950) OldAkita válasza norbert1998 (#949) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Nagyjából annyiért amennyiért hdd-t veszel, tudsz venni egy új routert amit a szolgáltatói router után kötsz és nem kell múlt századi megoldásként wincsit hurcolgatni hogy megnézhesd amit letöltöttél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.