Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) suste válasza Destloler (#500) üzenetére


suste
veterán

etc/config/minidlna:
option inotify 1
option notify_interval 900

ezek be vannak állítva?

(#502) Destloler válasza suste (#501) üzenetére


Destloler
tag

Nem tudom, kezdő linuxos vagyok. Csináltattam a gépet, de ujra olvashattam a könyvtárat és megoldódott a probléma. Nagyon köszönöm a segítségedet

(#503) blade8080


blade8080
csendes tag

Sziasztok !
Nincs meg valakinek a Samsung AllShare program pc-re? Sajnos újratelepítettem a gépemet és nem tudtam hogy már nem elérhető ez a program, mivel a Samsung kiadta a Link nevű "szolgáltatását". Előre is köszönöm.

(#504) RudY válasza blade8080 (#503) üzenetére


RudY
addikt

(#505) JohNNyL


JohNNyL
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan DLNA szerverre NAS-ra lenne szükségem, ami kiszolgál olyan tekintetbe, hogy a DLNA képes TV-em 1080p 3D filmeket nézzek szaggatás nélkül róla.

Tudom hogy ezek alapszintek de ajánljátok e ezeket ekkora terhelésre?

ZyXEL NSA310
D-Link DNS-315

A válaszotokat előre is köszönöm!

(#506) suste válasza JohNNyL (#505) üzenetére


suste
veterán

Szerintem nagyon csúnya lenne, ha a leggagyibb NAS is elhasalna a 40-50GB adat áttolásán 2óra alatt.
Ezt egy jobb router is kiszolgálja:) -persze csakis kábelen! Ha jól számolom, akkor ez kb 7-8MB/s.................

[ Szerkesztve ]

(#507) JohNNyL válasza suste (#506) üzenetére


JohNNyL
csendes tag

Köszönöm a választ! és a fent említett két típussal van valakinek tapasztalata?

(#508) Bici


Bici
félisten

Szaisztok!

Van a háztartásban 2 db DLNA kompatibilis egybe-házimozi rendszer.
Sosem próbáltam még a hálózati részt, ezért felmerül a kérdés, hogy torrentről letöltött filmeket (xvid avi, h264 mp4/mkv, mp3, ac3, dts hangsávokkal mono-tól az 5.1-ig) le tud-e játszani egy ilyen eszköz anélkül, hogy bármit is transzkódolni kelljen?
Egy linuxos PC szolgáltatná majd a fájlokat.
Milyen korlátozásokkal vagy buktatókkal kell számolnom?

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#509) suste válasza Bici (#508) üzenetére


suste
veterán

kicsit visszább: [link]
Olyan tuti nincsen, ami mindent lejátszik, alkalmazkodni kell.
Nálam linux alapú fw-s router "minidlna" szoftverrel jól működik, divx/xvid és mkv-k is mennek (közvetlenül, dlna-s tv-vel).
Ha nem akarsz sok szenvedést, akkor kábellel csatlakozol és nem wifivel.....

(#510) Bici válasza suste (#509) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Elég, ha a neten fellelhető filmek 95%-át viszi. :K
A többit átkódolom, vagy keresk újat, ha van.

Wifi nincs is a lakásban, mert döglenek tőle a halaim. :(

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#511) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok!

Elméletileg (mivel még nincs) adott egy Win 7, router és egy DLNA képes hifi.

Arról már olvastam, hogy media player letudja játszani a DLNA eszközön a hangokat (mp3, internetrádió stb).

Az megoldható e és hogyan, hogy a windows minden hangját DLNA-n játssza le a hifin?
Pld. youtube video hangját, egy honlapon lévő háttérzenét stb., tehát olyan dolgokat, ami nem mediaplayerből szól.

Köszi szépen.

(#512) suste válasza Statikus (#511) üzenetére


suste
veterán

ez kicsit olyan, mint amikor régebben azt kérdezték, hogy a DLNA-val ki lehet-e tenni a PC képét a tv-re
alapból nem erre való
tehát nem a pc-n futó szoftver által kiadott hagokat lehet továbbítani, hanem a win mediaplayer meg tudja osztani a pc-n lévő médiafájlokat más DLNA képes eszközöknek
pl van egy "zene" mappád a PC-n, és MP-ben ezt megosztod, akkor a DLNA-s hifid le tudja játszani a mappában lévő zenéket

(a képernyő megjelenítésnél már van előrelépés egyébként, ahol ténylegesen a PC képét továbbítja, de hangnál ilyenről még nem hallottam)

(#513) Statikus válasza suste (#512) üzenetére


Statikus
senior tag

Igen, tudom, hogy mire való alapból, ezért kérdem, hogy van e valami lehetőség rá, hogy megoldjuk, vagy nem.
Persze, lehet 5 méteres RCA-3,5 kábellel, vagy BT-RCA-val áttolni, de most a hangsúly a vezeték nélküliségen lenne, újabb eszköz nélkül.

Köszi a választ.

(#514) stigma


stigma
addikt

Hi. Lenne egy apró problémám amire szerintem hamar kapok választ.
Adott itthon egy Sony bravia TV + Tp-link 941Nd-s router + 1 asztali gép. Annó összelőttem az asztali gépet TV-vel tökéletesen tudom stream-ni az Filmeket TV-re , igaz az 1080p-s néha akad, de annak az a problémája hogy a routerem nem bírja strapát sajnos. (Az adás nem kábelen hanem a TV wifi kulcson keresztül megy.)
Serviio vagy PS3 media szerverrel szoktam filmet nézni és néha van bajom hogy vagy magas CPU vagy memória igény foylik a háttérben így sok midnent az asztalin nem tudok már csinálni.
Mostani laptopra amiben 36xx-es QX proci dolgozik szeretném összehozni de nem sikerül sehogy sem, a TV-n nem látom a 2 program által létrehozott mappákat:
-A router-re kábelle kötöttem a laptopot, hogy ne legyen akadási probléma.
-A tűzfalamban engedélyezve a port, IP-cím akármi azzal lehet gond
-Serviio és PS3 látja a TV-t jelzi is hogy aktív de mégis nincs hozzáférésem a stream-hez.

Gépem látja a TV-t de fordítva sajnos nem, erre kellene megoldás nekem.
Van valami ötletetek?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#515) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Ha a Windowsban bekapcsolom a média adatfolyam megosztást (vagy valami ilyesmi), akkor a TV-n ugyanúgy látni fogom a gépen lévő filmeket, mint pl serviio-val, vagy csak amit elindítok "lejátszás a következőn..."-nel, az fog megjelenni?

(#516) suste válasza utgyuru (#515) üzenetére


suste
veterán

A win MP-be ültetett media megosztás is DLNA, tehát nem kell elindítani a pc-n a lejátszást, a megosztott tartalmakat látni fogja a tv.

(#517) utgyuru válasza suste (#516) üzenetére


utgyuru
aktív tag

És abban hol állítottam be, mit osszon meg? Egyelőre semmi se látszik, csak ha én indítom.

(#518) suste válasza utgyuru (#517) üzenetére


suste
veterán

Google, youtube: win7 ,mediplayer, mediaserver, ps3.
Komplett bemutató videók vannak fent.

(#519) rizsatalk111


rizsatalk111
csendes tag

Sziasztok!
A következőben szeretnék kérni segítséget, tanácsot... Most vettem egy Panasonic DMP-BDT131 Blu-ray lejátszót, ami DLNA-ra képes... csatlakoztattam a PC-hez egy TP-Link TL-WR741 routerel. a gépre SERVIIO DLNA servert telepítettem (több fajtát kipróbáltam, egyik sem látja), de valamiért nem látja a lejátszó az MKV kiterjesztéső fájlokat... próbálkoztam több forrásból szerzett filmekkel, de sikertelenül.. Találkozott már vki ezzel a problémával? Van rá vmilyen megoldás?

(#520) suste válasza rizsatalk111 (#519) üzenetére


suste
veterán

Nem ismerem a panat ,tudja kezelni az mkv-t egyáltalán?
Egyébként a Tv-knél is van olyan, usb-n megy valami, dlna-n meg nem, mert a szerverben hiányzik a kodek.

(#521) rizsatalk111 válasza suste (#520) üzenetére


rizsatalk111
csendes tag

Igen, tudja kezelni, igaz, DLNA-n támogatott formátumok listáját nem találtam eddig, most kérdeztem meg tőlük..Kíváncsi leszek

(#522) suste válasza rizsatalk111 (#521) üzenetére


suste
veterán

nem írtad le egyértelműen,
tehát játszottál már le vele mkv-s filmet mondjuk USB-s meghajtóról, vagy csak a leírásában olvastad?

(#523) rizsatalk111 válasza suste (#522) üzenetére


rizsatalk111
csendes tag

igen, lemezről és usb-ről lejátsza az mkv-t, de DLNA-n keresztül nem is látja az ilyen kiterjesztésű fileokat

(#524) suste válasza rizsatalk111 (#523) üzenetére


suste
veterán

ha van esetleg androidos telefonod, akkor kipróbálhatnád úgy, hogy a teló lenne a szerver
ha van akkor a beépített DLNA szoftverrel, vagy pl az "iMediashare"-rel a play-ről
mert ez így inkább szerver hibának néz ki

(#525) rizsatalk111 válasza suste (#524) üzenetére


rizsatalk111
csendes tag

köszi a tippet, holnap kipróbálom.. egyébként ha szerver hiba, azt lehet vhogyan orvosolni?

(#526) suste válasza rizsatalk111 (#525) üzenetére


suste
veterán

az az érdekes, hogy a serviio-t sokan dícsérték itt, tehát nekik gondolom működött az mkv is, én sosem használtam
az mindenképpen jó, hogy megkérdezted a gyártót, hogy milyen formátumot támogat DLNA-n, mert az is lehet, hogy valamiért ők tiltják az mkv-t (az mondjuk logikátlan, hogy usb-n engedik, dlna-n meg nem)
pl a sony a filmes jogai miatt nem engedélyezte (most nem tudom hogy mi van, de régebben nem) az mkv-kat, de ők ugye USB-n sem (pl PS3 sem játsza le, csak átkonvertálva, pedig a hardver tuti elég lenne hozzá)

ha van lehetőséged, akkor próbáld ki linux alatt a "miniDLNA"-t is, én ezt használom routeren futtatva Samu tv-n nézve, és viszi az mkv-kat is, és a nevéhez hűen nagyon kicsi a hardver igénye..............

[ Szerkesztve ]

(#527) rizsatalk111 válasza suste (#526) üzenetére


rizsatalk111
csendes tag

sikerült megoldanom a dolgot a server beállításával volt a gond...a profil nem volt rendesen beállítva... de most már úgy tűnik, minden ok.. köszönöm a tippeket és a segítséget!!

(#528) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni!

Szeretnék a saját gépemen (win8) egy dlna szervert létrehozni, tudtok ajánlani erre megfelelő programot?

Windows media playert olvastam, de nem ismerem funkcióiban mennyit tud, ezért kérdezek.

Esetleg azt meg tudom oldani, hogy 3D BluRay filmet lemezről le tudjak vele játszani a TV-n?

Segítségeteket előre is köszönöm:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#529) Spoortcyty


Spoortcyty
tag

Üdv!
Kezdő vagyok még a témában, így lenne egy kérdésem: van egy samu ue46eh5000 tévém mely sajnos nem dlna képes. Erre szeretnék csatlakozni androidos tablettel, telefonnal vezeték nélkül, képek, filmek (akár 1080p) streamelésének céljából. Mi erre a legjobb (költséghatékony) megoldás?
A válaszokat elöre is köszönöm.

nexus5

(#530) suste válasza Spoortcyty (#529) üzenetére


suste
veterán

Vegyél egy medialejátszót ami DLNA képes, ez a legegyszerübb szerintem.

(#531) Spoortcyty válasza suste (#530) üzenetére


Spoortcyty
tag

értem, esetleg egy konkrét terméket tudnál javasolni?

nexus5

(#532) Pikkolo^^ válasza Spoortcyty (#529) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Neten rákeresve ez a típus DLNA képes.

[ Szerkesztve ]

(#533) suste válasza Pikkolo^^ (#532) üzenetére


suste
veterán

Én itt nem látom, hogy az lenne: [link]

(Vásárlásnál kellett volna kicsit rádobni, mert nem sokkal többe kerülnek a SMART, de nem 3D tv-k.)

[ Szerkesztve ]

(#534) suste válasza Spoortcyty (#531) üzenetére


suste
veterán

Én tuti nem költenék sokat rá, meg lemez formátumot már több éve nem használok (cd, dvd, bd),szóval nálam egy olcsó mediaplayer jöhetne szóba, pl a WD TV Live, de nem tudom hogy az rávehető-e a DLNA-ra (szoftverfissítés/hekkelés). Vagy más hasonló 20-30E ft körüli lejátszó.
Én pont azért vettem jobb TV-t, mert irritál a + eszköz.....setopbox-tól is ki lennék....

(#535) sepsi0 válasza Spoortcyty (#531) üzenetére


sepsi0
őstag

[link]
Én itt érdeklődnék és ilyesmit vennék. 20eft és vehetsz egy jófajtát és csak hdmi kell hozzá....
Dlna helyett hálózati lejátszás, youtube.....

(#536) suste válasza sepsi0 (#535) üzenetére


suste
veterán

Ezzel menne a DLNA is, androidra sok dlna progi van......

(#537) Pikkolo^^ válasza suste (#533) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

AllShare (Powered by DLNA) present

DLNA (Digital Living Network Alliance) : Yes

Nem mindegy melyik típusra van rákeresve, a W-vel végződőre keresve tényleg nincsen. Ott az Allshare van ami nem tudom mit jelent, nincsen Samsung tv-m.

(#538) suste válasza Pikkolo^^ (#537) üzenetére


suste
veterán

Az a durva, hogy teljesen mások a leírások. A DLNA-hoz ugye kéne valahogy hálózat. A magyar oldal szerint se ethernet, se wifi, se wifi előkészítés, így DLNA sem lesz. Nagyon gáz, ha ua sorozat darabjai ennyire eltérnek....szerintem inkább elírás lesz valahol....

(#539) Pikkolo^^ válasza suste (#538) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az első linknél írják az ethernet csatlakozást ahol az Allshare-t említik. Fizikailag meg kell nézni és akkor kiderül kinek van igaza.

(#540) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Segítség kellene ,mert *opok a DLNA próbálgatással.
Összekötés nálam így néz ki:
---net-----router--------tv
I--wifi---pc

Mivel a tv és a router a szomszéd szobában van a tréhomos beltérivel együtt, így azok kábelesen vannak összekötve, csak a router és a pc között van wifi.
A tv egy Pana G20 plazma, leteszteltem ahogyan a manual-ja is írja a hálózat elérését. Ez mind pipa. A pc-n a serviio 1.3.1 szerver megy ,kijelöltem a film helyét, a pc-n (win7) pedig a hálózati elérés is rendben van.
De!
Ez alapján mégsincs olyan lehetőségem, ami a 4. lépésben a cikkben látható. "lejátszás a következőn"
hol néztem el valamit?

(#541) kleinguru válasza Möhe (#540) üzenetére


kleinguru
addikt

A tv-d támogatja gondolom a dlna-t igaz?

Mert akkor ott játszd le rajta, a serviio "csak" dlna szerver, megmondod neki honnan és továbbítja a filmeket a tv-re, de ezt neked a tv-n kell megmondani, hogy játszd le ezt és ezt...

Amit te nézel az a windows media player által kezelt dlna... az picit más...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#542) Möhe válasza kleinguru (#541) üzenetére


Möhe
addikt

Közben rájöttem hogy nem csak a gépen kellene mókolnom,hanem a tv-t is kellene nyomkodnom,de már megy minden.
A finomítással küzdök most,hogy éppen ne ezer féle mappában ( név évjárat,műfaj....)adja be a filmeket ( a kiválasztott mappából) hanem csak magát nyersen a filmet.

(#543) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
sz.gép(jelvevőn kapja a jelet wifin)---- tv DLAN képes (utp kábelel összekötve géppel ) tv felismeri minden ok, viszont a telómat hogy tudnám rátenni a tv-re:) Ez a kérdés. Ha telon wifi megy rámegyek egy képre hogy megosztás nem jelenik meg a tv.

[ Szerkesztve ]

(#544) suste válasza tomy0628 (#543) üzenetére


suste
veterán

telefon androidos?
próbáltál többféle DLNA szoftvert is? egyáltalán DLNA szoftverrel próbáltad?
ha nem, akkor próbáld ki a play-ről az "imediashare"-t, ezzel el lehet küldeni a képeket, videókat a hálózatban lévő DLNA képes eszközökre (pl tv)

(#545) tomy0628 válasza suste (#544) üzenetére


tomy0628
aktív tag

igen , ezzel próbáltam csak sajnos nem ismeri fel a tv-t.

(#546) tomy0628 válasza suste (#544) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Persze androidos. Pedig 2 másik dlna szoftverrel sikerült, felismerte a serviot, és azt listázta amit tv-re küldtem servion keresztül.
Lehet h az a gond, hogy a tv nem wifin kapja a jelet hanem utp kábelen?

[ Szerkesztve ]

(#547) suste válasza tomy0628 (#546) üzenetére


suste
veterán

nem számít, hogy wifi vagy kábel, csak az alényeg hogy egy hálózat legyen (IP ugyan az a tartomány, pl: 192.168.1.xxx), vagy megfelelő tűzfalszabályok
imediashare-ből próbáld ki a 4.4-est, mert az ujabbak rosszabbak szerintem (legalábbis nálam nem működtek jól)
ebben a régiben kapásból az elején vannak a saját médiák és a hálózati szerverek mappáinak a linkjei, ami sokkal jobb megoldás volt....itt rányomsz a saját fájlokra és felkell ajánlania a tv-t mint lejátszó eszközt.....

(#548) tomy0628 válasza suste (#547) üzenetére


tomy0628
aktív tag

sajnos ez sem találja.

(#549) suste válasza tomy0628 (#548) üzenetére


suste
veterán

mégegy dolog eszembe jutott
egyes routereken van olyan funkció, hogy wifi izoláció (AP izoláció)
nem lehet, hogy ez nálad be van kapcsolva?
mert ilyenkor elképzelhető, hogy nem látja a wifis eszköz a kábeles eszközt....
esetleg tesztelhetnéd, hogy pl totalcommander-t (+ LAN plugin-t) teszel a telóra, kábelen lógó pc-n csinálsz egy megosztást, amit megpróbálsz elérni a telefonos TC-vel
így kiderülne, hogy wifiről átlátsz-e a kábelre
vagy pingelni próbáltad kábeles eszközről a telefont?

[ Szerkesztve ]

(#550) Spoortcyty


Spoortcyty
tag

Köszönöm a segítséget! Igen, valóban a tv vásárlás el lett kapkodva kicsit. Nincs rajt ethernet csati, sem allshare (=DLNA, samsung módra) csak két hdmi, amire lehet építkezni.
Nem akarok sokat költeni rá én sem, igazából [ez] lenne a legmegfelelőbb eszköz, csak még nem mertem belevágni. szerintetek? :)

nexus5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.