Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) donceleger8 válasza RudY (#750) üzenetére


donceleger8
őstag

Serviio még próba alatt van, de a 720p-s filmet gond nélkül vitte. Pendriverol megy az 1080p is, szóval a tévének tudnia kell. Ha nem megy serviioval sem, akkor marad a hdmi.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#752) donceleger8 válasza donceleger8 (#751) üzenetére


donceleger8
őstag

Sajnos sehogy sem jó.
Nem értem én ezt! Egyes mkv fájlok mennek, mások meg nem!
Ez miért van?
Pl a Hotel Transylvania c. rajzfilm gond nélkül végigment, de az Aranyhaj már nem. Ugyanolyan mkv pedig, x264-es kódolással.
Senki nem tud erre mondani semmit?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#753) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Olyan kérdésem volna hogy:
- Nincs a Routeremen Usb Slot, de ha egy UTP-Usb átalakítóval ráküldöm a háttértárolót, akkor így látni fogja -e a szintén Routeren lévő Bd lejátszó?

Miért?
-Mert ha kikapcsolom az asztali Pc-t (és a Háttértároló oda van kötve) akkor ugye ugrik a Dlna.

(#754) suste válasza lionshamlet (#753) üzenetére


suste
veterán

Egy egyszerű átalakítóval nem fog menni, csak olyannal amelyik lekezeli az USB-s háttértárat (ez ugye a NAS:) )

(#755) lionshamlet válasza suste (#754) üzenetére


lionshamlet
senior tag

igen, ettől féltem:)

(#756) Woodslave


Woodslave
nagyúr

lg 640 tv, tpling 150mbps router és ugye a laptop. Serviio-n akarok a tv-re küldeni filmet. Többnyire minden rendben (nem állítgatok hangsávot stb. egyelőre ez az igényem nem merült fel) de előfordul, hogy megjelenik a "betöltés" a tv képernyőjén. Mi a gyenge láncszem, lehet-e javítani valamit. Egy szobában van minden, 3-4 méteren belül, mondjuk van egy pár bútor a router meg a tv között.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#757) lionshamlet válasza Woodslave (#756) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Ha kb fix időnként jelenik meg a betoltes,mondjuk 20 percenkent, akkor valszeg a windows kapcsolja le a hdd-t.
Energiagazdalkodasban kell beállítani hogy hosszabb ideig ne nyúljon a rendszer a hddhez.

(#758) Woodslave válasza lionshamlet (#757) üzenetére


Woodslave
nagyúr

az lehet, hogy a hd, 3d mkv filmekhez gyenge a történet? Serviio topicban olvasom, hogy ezekhez inkább külső hdd-t ajánlanak :U

720p meg avi-k mintha mennének probléma nélkül

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#759) yodamester10 válasza Woodslave (#758) üzenetére


yodamester10
őstag

Nem írtad milyen típusú a router?Ha dual band-es akkor visszi a 3d-t,ha sima akkor nem de 150mb/s nél olyan lehet kb mint az én jelenlegim/tp-link 741/.Sajnos be kell ruháznod egy jobb routerre,vagy hdmi-n összekötöd.Valami hasonlóra lesz szükséged ami kezeli a dlna-t.

http://www.edigital.hu/Dual-band_Router/Asus_RT-N66U_Dual_band_900Mbps_Gigabit_Wireless_router-p296645.html

(#760) Woodslave válasza yodamester10 (#759) üzenetére


Woodslave
nagyúr

[link] ilyen

a routerre meg :Y kizárt :N :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#761) suste válasza yodamester10 (#759) üzenetére


suste
veterán

azt mindíg elfelejti mindenki, hogy hiába cserél valaki jobb wifi routerre, a kliens oldalt is fejleszteni kell
így meg főleg esélytelen a dolog sok embernek
mai átlagnak az is öröm, ha tudja a kliens a 300Mbitet 2,4Ghz-en, ehhez meg nem kell ilyen drága router, a harmadából is majdnem meg van
de fogadni mernék, hogy akik megveszik az általad ajánlott routert, azok nagy százaléka nem használja ki amit tud a wifije (jóformán kliens sincsen ami tudja:) )

a fő témához meg annyit,hogy aki 100%-osan akadásmentes 3D-t akar, az felejtse el a wifit....

(#762) StSanya


StSanya
őstag

Azt is elfelejtik sokan, hogy a 2,4 GHz-es tartomány sajnos eléggé túlterhelt. Ezért kell normális, 5 GHz-t tudó routert venni, mivel az újabb TV-k, pl. LG-k, már tudják ezt.

Minimum egy ilyesmi javasolt: [link], már 14 - 15 ezer Ft között kapható, felmegy rá több alternatív firmware is, pl. az OpenWrt-re épülő Gargoyle...

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#763) suste válasza StSanya (#762) üzenetére


suste
veterán

jó, de ez megint kliens bővítést is vonhat maga után, és akkor megint ott tartunk, hogy sokba lesz
de persze azért az is vicc, hogy milyen igényeik vannak az embereknek, de költeni már nem akarnak rá
pedig magán az adaton spórolnak annyit, hogy ha annak a töredékével számolunk, akkor is megvehetik a legkomolyabb routert+klienseket, és máris nincsen nyafogás....

(#764) RudY válasza suste (#754) üzenetére


RudY
addikt

Egyértelmű...amíg saját maga nem tapasztalja meg valaki a NAS(solás) előnyeit, addig nem is annyira hiányzik, no de utána...már azt is nehéz elképzelni, hogy lehet meglenni nélküle :K :D

[ Szerkesztve ]

(#765) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok!
XP-re keresek egy olyan DLNA programot, ami nem terheli le teljesen a rendszert. Eddig Nero MediaHome4-et használtam, de az nagyon zabálja a processzort, most felraktam a NeroMH3-ast, az jól működik kivéve, hogy nem tudja megosztani a .mkv kiterjesztésű videókat. LG TV-m van, próbáltam az LG SmartShare programját is, de szerintem az túl bonyolultra sikeredett, és az is húzza a gépet...

(#766) RudY válasza littleNorbi (#765) üzenetére


RudY
addikt

(#767) suste válasza littleNorbi (#765) üzenetére


suste
veterán

olyat keress, ami nem transcode-ol, vagy kapcsold ki ezt a funkciót
elvileg csak ez eheti a gépet nagyon, mert amúgy egy sima fileserver-ről beszélünk (különben hogy futna el a 400Mhz-es routereken is?)
persze ha nincsen átkódolás, akkor csak a TV által támogatott formátumokat tudod lejátszani, de hát valamit valamiért
formátum-céltudatosan kell letölteni, és meg van oldva:)

(#768) littleNorbi válasza RudY (#766) üzenetére


littleNorbi
aktív tag

Köszönöm! Feltettem ezt a Serviio-t, egyenlőre tökélestesen működik.
Suste: a Nero MH4-en is ki lehet kapcsolni ezt a transcoding funkciót? Nekem arra nincs szükségem, mert a TV-m a számomra fontos formátumokat tudja kezelni...

[ Szerkesztve ]

(#769) vitezfeher


vitezfeher
tag

Van-e olyan lehetőség az ipad-en kívül, ami az HBO Go-t átlövi DLNA-n andridos eszközről Raspbmc-re?

(#770) suste válasza vitezfeher (#769) üzenetére


suste
veterán

Az ipad ezt tudja? DLNA-n???
Ez nem a direkt wifi és/vagy/+ miracast akar lenni?

(#771) vitezfeher válasza suste (#770) üzenetére


vitezfeher
tag

Azt, hogy wifin továbbítja az biztos, hiszen azzal van csatlakoztatva a hálózathoz. Ezt azonban csak a routeren keresztül teheti, mert a Raspberryn nincs wifi. Hogy ezt minek nevezed... rád bízom

(#772) balhmm válasza Zsolti21012 (#726) üzenetére


balhmm
tag

Szia!

Több routert és tv próbála a következő jelenleg érthetetlen dologra jöttünk rá! TPlink 740-es router esetén az mkv kábelen sem megy át! A routert pl egy 300megás tenda routerre cserélve egyből megy kábelen sőt ez esetben wifin is az MKV! Nem tudom megérteni mi lehet a gond, hiszen lanon mindkettő 10/100as! Szóval cserélj rouert és a gond megoldódik! Ha gondolod 300megas TPlinket is tesztelek neked egyet! vagy mond milyet vennél és, ha van a polcon lepróbálom! zyxe 310-es nasom is van, azzal teszteljük! egyébként van egy wd cloud cucc is és ott is ez a jelenség van! tehát a nas nem számít..

(#774) suste válasza #46372352 (#773) üzenetére


suste
veterán

próbára használd a win7-ben benne lévő mediaplayert, mert az is imseri a DLNA-t, csak mediaserver-nek hívja,ha jól emlékszem
messze nem teljeskörű a DLNA tudása, de próbára megfelelő, és legalább nem kell teleszemetelni mással a gépet....
youtube-on is találsz egy csomó beállítást segítő videót ehhez....

(#775) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok! Eddig egy NAS média szerverrel osztottam meg a hálózaton lévő filmjeim, zenéim, de rájöttem hog a folyamatos 24 órás működés fölösleges,mert úgy is csak itthon használom a médiáim elérését más készülékeken. Ezért is keresnék megoldást arra (ha van esetleg) miként tudnám azt elérni hogy ha a számítógépembe a win7 vagy win8 rendszerem mellé beteszem az 1 terrás winchesterem, arról a hálózatba gond nélkül megtudjak osztani tartalmakat más gépekkel, illetve a samsung okos tv-vel? Tehát egyfajta média szervert szeretnék létrehozni könnyen, költséghatákonyan a windows rendszerre telepítve. Csak bekapcsolnám a gépet és akkor elérhetővé válna a hálózati média megosztás. Hogyan oldahtó ez meg?

-Norbi-

(#776) suste válasza Norby86 (#775) üzenetére


suste
veterán

ennél a verziónál sokkal költséghatékonyabb, ha a routeren osztod meg a HDD-t
az amúgy is megy egész nap, és kb 5-10W-ot fogyaszt
ha nem kell a gigabites vezetékes háló, akkor elég egy 100Mbites tplink3500-as
ezen ugyan úgy elfut a samba, ftp, dlna, mint a NAS-on

ha mégis ragaszkodsz a PC+win-hez, akkor külön kell futtatnod ezeket a szervereket, mindegyikre van sokféle szoftver (pl dlna: serviio, winmediaplayer, PS3mediaserver, stbstb)

[ Szerkesztve ]

(#777) tamaska1 válasza suste (#4) üzenetére


tamaska1
csendes tag

Kedves Mindenki,
Az lenne a kérdésem, hogy NAS-sal LAN kábelen keresztül tud-e kommunikálni LCD TV, hogy filmeket játszak le?
Illetve: úgy is tud-e hogy a felállás:
NAS -> switch -> router -> switch -> LCD TV.
Köszi előre is.
Tamás

(#778) Norby86 válasza suste (#776) üzenetére


Norby86
őstag

Köszönöm, időközben a Serviio programot próbáltam ki, nem rossz. Bár még nem döntöttem el hogy ez legyen e a végleges felállás,mert azért fogyasztásban a gépem elég sokat fogyaszt a mostani NAS szerveremhez képest.

-Norbi-

(#779) lionshamlet válasza Norby86 (#778) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Hasonló cipőben járok én is.
A jelenleg használatban lévő Tenda W311R+ Router helyett kellesz vmi okos kis Router, amire kötve a Hdd-ket, kiváltom az asztali Pc állandó futtatását.

Vagy ha vkinek van vmi ötlete, a mostani Routerre hogyan tudnám a hddket rápattintani -akkor hallgatom.

Egyébként 5-6k körül milyen Routerek ajánlottak a fent írt opcióra?

(#780) suste válasza lionshamlet (#779) üzenetére


suste
veterán

ugye viccelsz?
vagy nem új eszközben gondolkodsz?
a blogomban találsz egy elég minimál eszközt (tplink710=32MB RAM, 400Mhz), de az is 7000 körül van
(mostani router mellé is berakható, és akkor még wifi extenderként is mehet)

de pár 100 forinttal drágábban már kapsz tplink842nd-t, igaz az is csak a lanportokban tud többet

amit igazán ajánlanék, az a tplink3500-tól felfelé
ezek már azért jobb teljesítményt nyújtanak (128MB RAM, 560Mhz)

vagy tplink1043V2 (64MB RAM, 720Mhz)

(azért írok csak tplink-eket, mert ezek a legolcsóbbak)

(#781) lionshamlet válasza suste (#780) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Nem feltétlen Új eszközben.
Az világos hogy 15.000ftól mozognak a MediaServerre optimális routerek, de én megelégszem a belépő ligával.
És csak irányárat írtam, nem gond ha 1-2 ezerrel felé megy az alapösszeg.

(mostani router mellé is berakható, és akkor még wifi extenderként is mehet)
Ez miért is lenne jó nekem?

(#782) suste válasza lionshamlet (#781) üzenetére


suste
veterán

ha kevés lét szánsz rá, akkor megveszed a 710-es tplinket, amit ott dugsz be a konnektorba a lakáson belül (lehet kint is, csak elérje még a fő router wifijét:) ), ahol akarsz
így nincsen igazán helyhez kötve, és miután rácsatlakozik a fő routerre, onnantól tovább is szórhatja a netedet, így messzebbről is elérheted a hálózatot (pl fő router a lakás közepén, 710-es a teraszajtó közelében, és így a kertben is van/jobb a wifi)
csak az határolja be a helyét, hogy hol van konnektor, vagy hova viszel hosszabbítót, és hogy tudod elhelyezni az USB-n lógó HDD-t

ugyan ezt tudja a 842ND is, ésa többi nagyobb tplink is, csak azok nagyobb helyet foglalnak

az még fontos, hogy csak a 710-es tudja gyári fw-vel az extender funkciót, a nagyobbak csak másik (pl openwrt) fw-vel
de az igazi kihasználáshoz amúgy is pl openwrt kell.....

(#783) lionshamlet válasza suste (#782) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Köszi.

(#784) Nyirike


Nyirike
csendes tag

Sziasztok!

VIERA G30 memória hiány miatt a túl nagy "reframes" értéknál 2 másodpercenként szaggat (hang jó)

Érdekes, hogy

AVATAR HD
Felbontás: 1920*1080 px
Bitrate 8171 Bps
ReFrames 4 frames

Hibátlanul játsza!

Rush HD
Width : 1 280 pixels
Height : 534 pixels
ReFrames : 11 frames
Bit rate : 5 074 Kbps

Szaggat.

Ugyanúgy a Fast and Furious 6 HD kissebb bitrate mint az avatar de a reframes 12 és szaggat.
Tapasztalataim szerint ha a reframes 5 akkor még hibátlanul játsza.

Mit jelent ez pontosan? Hogy lehet azt megcsinálni, hogy vagy egy mkv ha túl magas akkor át lehet valahogy állítani kisebbre a reframest? Mit jelent ha kisebb vagy nagyobb. Nézve az Avatart és a Rush-t szerintem az Avatar jobb minőségű...

Köszi

(#785) Karima


Karima
őstag

Sziasztok!

Egy buta lapostévét szeretnék okosítani egy ilyen androidos kütyüvel. És ezen szeretnék filmeket nézni úgy, hogy ne kelljen rá átvinni a cuccot, azaz az asztali gépemről streamelném, esetenként HD filmet is. Milyen routert ajánlotok hozzá? Max 15ezerig elmennék. Néztem a fenti kommentekben a tplink 3500-at vagy a 1043-at, ezek szimpatikusak voltak. Ha jól látom az előbbi dual band-es, a másik pedig sima.
Ha a router USB-jére rákötöm a külső hdd-t, attól még az asztali gépem ugyanúgy fogja látni, mint most, hogy direktben van rákötve? Ja és még annyi info - nem tudom, hogy releváns-e -, hogy ez az új router kábellel csatlakozna a default UPC modemhez.

Előre is köszi a tanácsokat, segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#786) RudY válasza Karima (#785) üzenetére


RudY
addikt

Miért is kellene a router? A droidos kütyüre csatlakoztatod a külső HDD-t és kész is, tv, pc, bármi látja, gyakorlatilag NAS lesz belőle, torrentezést is nyugodtan rábízhatod. Maximum egy switch kell, ha a modem fogadóképessége telítődne.
Ebben a topikban felteszed a kérdést és napokon belül megfelelő "kiképzést" kapsz droidkütyükből ;)

[ Szerkesztve ]

(#787) Karima válasza RudY (#786) üzenetére


Karima
őstag

Köszi. A router azért kellene, mert a külső hdd, illetve a wifi nélküli modem is az asztali gépemhez van csatlakoztatva, ami pedig 4-5 méterre van a droidos cucctól. És átkábelezni a szobát nem nagyon szeretném.

(#788) RottenTomato


RottenTomato
csendes tag

Üdv!
A problémám a következő: Adott egy Sony Bravia W805A TV, egy TPLINK WDR4900 router, Erre rákötve egy HDD. A TV saját lejátszóján szeretném nézni a HDD-n lévő filmeket, de a tv azt írja, hogy nincs megjeleníthető tartalom. A TV felismerte a routert, mint médiakiszolgálót, de se mp3-at, se képet, se videót nem talál. Mi lehet a baj?

(#789) p2pp


p2pp
őstag

Adott 1 Samu HD ready Tv 2db HDMI-vel.
Jó lenne DLNA-t csinálni neki, amivel 720p
filmet nézni vele ezáltal.
Létezik rá vmi HDMI DLNA adapter, ami
megfelel e célra?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#790) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Minidlna konfigurálásában kérnék segítséget. Win7 alatt SmartShare-el vagy Serviio-val problémamentesen tudok streemelni filmeket a tv-re. Ugyanezt szeretném Linux alatt is. Linuxos tudományom igen csekély.
Rákerestem a neten de amit megtudtam hiába írogatom be a minidlna konfigurálásakor, csak nem akar működni.
A működő sorok:
friendly_name: Apu_PC_LInux
log_dir=/var/log
inotify=yes

ezek után terminálban beírom: sudo service minidlna restart
LG LA 660s TV rögvest megjelenít egy ikont a csatlakoztatott eszközök menüben a SmartShare médialejátszó használatakor. Ikon felirata. Apu PC LInux
Idáig minden rendben is van, azonban semmi nincs a music, pictures, videos mappákban. Persze hogy nincs mert nem adtam meg az elérési utat. Ha megpróbálom így megadni:

media_dir=V,/home/apu/videók, akkor restartkor ezt a hiabüzenetet adja:
* Restarting DLNA/UPnP-AV media server minidlna [2014/02/01 10:34:00] minidlna.c:474: error: Media directory "/home/apu/videók" not accessible! [Nincs ilyen fájl vagy könyvtár]

Örülnék némi segítségnek, mert többet vagyok linux alatt és jó lenne ha ekkor is lehetne filmezni a tv-n.
A húsvéti nyúl talán hoz egy usb portos routert és akkor arra kötök egy külső hdd-t, amikor majd megint jó sok kérdésem lesz,de jó lenne ha addig is működne a minidlna.

[ Szerkesztve ]

(#791) lionshamlet válasza suste (#782) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Hello, Tplink N600 vagy Fritz!Box 3270 szted?

(#792) suste válasza lionshamlet (#791) üzenetére


suste
veterán

A Fritz-et nem ismerem, így nem tudok érdemben nyilatkozni.

(#793) ibike


ibike
csendes tag

hali mindenkinek,

van egy Panasonik Tx-P46G30e tévém.
most vettem mellé egy Rt-N56u routert.
Se mos se előtte nem tudom beállítani, hogy a pc-n játszott filmek a Tv-n látszódjanak.
feltettem a serviiot, az Univ.MediaServert semmi.

A hálózati kapcsolatoknál látszik a viera G30, de a médiaadatfolyam-továbítás bekapcsolására viszont nem reagál :(

már semmi ötletem, amúgy Win7-prof

(#794) vajdaviktor


vajdaviktor
csendes tag

Sziasztok!

Egy régi plazma tv-n szeretném lejátszani laptopról a kisfiamnak a dvd-rippelt meséket úgy, hogy ne kelljen a laptopot és a tv-t összekötni HDMI kábellel. Mi a legolcsóbb/legjobb/legegyszerűbb megoldás? Ilyenkor számít, hogy a médialejátszó, vagy a smart box milyen procival stb rendelkezik?
Köszönöm válaszaitokat.

(#795) belo.tomi


belo.tomi
csendes tag

Üdv! A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy lg 42la660s tv, és egy tp link TL-WR340GD. Lehetséges-e a full hd filmek, illetve 3d full hd filmek lejátszása dlna-n keresztül? Mit kellene átállítani a router beállításán? Érdemesebb egy komolyabb routerrel próbálkozni vagy már inkább egy külső merevlemez?

(#796) StSanya válasza belo.tomi (#795) üzenetére


StSanya
őstag

Elméletben képes kéne lennie rá, a gyakorlatban egy ilyen 340-es már egy skype beszélgetést nem bírt áttolni ADSL-re... :DDD

Próbáld ki, de jobban járnál - TP-Linknél maradva - minimum egy TP-Link TL-WDR3500-el, ez már tud 5 GHz-es wifit, s a TV felé más nem zavarna. Vagy picivel több a gigabites portos,
Tp-Link TL-WDR3600, erre meg már okosabb firmware is tehető...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#797) uffff


uffff
csendes tag

Sziasztok!

Ama bonyolult kérdésem lenne, hogy milyen UTP kábel kell az LG (42LA6130) TV és a router közé? Patch avagy Crosswired?
Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#798) StSanya válasza uffff (#797) üzenetére


StSanya
őstag

Mindkettő jó, mivel a modern routerek okosak, s mindegy nekik.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#799) tamaska1


tamaska1
csendes tag

Sziasztok,

Kérem segítsetek:
adott:
D-link DNS-320 NAS,
D-link DIR-300 router
LG37LM620S TV
és egy PC

a PC-t látja a TV és tudok lejátszani ott megosztott filmeket,
a PC látja a NAS-t, mint Z:\ meghajtót

De a TV nem látja a NAS-t.

Mit kell beállítanom hozzá?

Köszi előre is.

Tamás

[ Szerkesztve ]

(#800) tamaska1 válasza Norby86 (#775) üzenetére


tamaska1
csendes tag

bocsi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.