Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) attila720 válasza tamaska1 (#800) üzenetére


attila720
csendes tag

Sziasztok! A héten vettem egy Philips pfl4208h típusú tévét.minden rendben ment a wifire is feltudtam lépni (természetesen ugyanazon a wifin mint a laptop) smart funkció is jól működik viszont a DLNA nem akar :S már több videót néztem hogyan osszam meg az adatokat a windows media playerrel viszont semmi adatot(képet,videót,zenét)nem mutat a TV. nem tudom hogy hol a hiba a laptopon vagy a TV-n.Ha valaki segítene megoldani a problémát megköszönném :)

[ Szerkesztve ]

(#802) yodamester10 válasza attila720 (#801) üzenetére


yodamester10
őstag

Valami ilyesmit kellene leszedned és telepítened a pc-re,mert addig nem látja a pc a tévét.

http://softadvice.informer.com/Philips_Dlna_Media_Server.html

Van Philipsem is de lg-t használok dnla val,ott egyszerűen az lg gyári progijával használom tp-link 741nd routerrel,de felhívnám a figyelmed,hogy csak komoly 2 sávos router képes wifin átküldeni nagyobb file-tpl 3d filmet vagy 1080p-t.Én kábellel kötöm össze ha divix-nél nagyobb filmet nézünk.

[ Szerkesztve ]

(#803) belo.tomi válasza yodamester10 (#802) üzenetére


belo.tomi
csendes tag

Hdmi kábellel kötöd össze?

(#804) suste válasza attila720 (#801) üzenetére


suste
veterán

Annak ellenére, hogy elég logikátlan a winmp beállítása, azért elég egyszerű.
Youtubeon nézted már a "win7 ps3“ videókat?
2-3 kattintás az egész beállítás
De xvid videóval próbálkozzál!

(#805) suste válasza belo.tomi (#803) üzenetére


suste
veterán

Tuti hogy lankábelre gondolt!

(#806) attila720 válasza yodamester10 (#802) üzenetére


attila720
csendes tag

Sajnos ez a program elavult már úgy hogy nem tudom használni :S biztosan a laptopnál lesz a gond mert sehol nem jelzi hogy felismerné a TV-t.

(#807) balioking


balioking
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung Smart tv és egy Pc Win7-tel amit most raktam újra. Eddig nagyszerűen működött a megosztás, de teljesen elfelejtettem mindent, hogy mit hogyan kell beállítani, még a programok sem jutnak eszembe.... Konkrétan csak a Samsung link ami eszembe jutott, de az nem akarja felismerni a készüléket. A router beállításait nem piszkáltam, az rendben van. Leírná valaki, hogy hogyan kéne összekapcsolni a tv-t és a pc-t szoftveresen? Fizikailag-ahogy eddig is-a router egyik lan portjára van kötve a tv, ami így működött is a rendszer újrarakásáig... Program érdekelne igazából, amivel ezt meg lehet oldani, lényegében két mappa megosztása lenne fontos nekem a filmekéi és a fényképekéi. Előre is köszönöm!

A Probook jó választás!

(#808) RudY válasza balioking (#807) üzenetére


RudY
addikt

(#809) Karima


Karima
őstag

Szerintetek androidos tv-box-ot (mini pc-t) mivel érdemesebb összekötni asztali pcvel, ha az asztali pc-n lévő filmeket/zenéket szeretném lejátszani akadásmentesen a tv-box-on? Lan kábellel, vagy wifis routerrel (TP link wdr3600-ra gondoltam, hogy egy későbbi külső hdd beszerzés után tudjam médiaszervernek használni az asztali pc bekapcsolása nélkül is.)?

(#810) RudY válasza Karima (#809) üzenetére


RudY
addikt

Legjobb, ha a box kábellel csatlakozik a router-hez. 1080p anyagot - elméletben - bírja a wi-fi, de a gyakorlatban úgy tűnik több a panaszkodók aránya az akadozás miatt, mint az elégedetteké. Ezt a router és a droid box is használható egyaránt médiaszerverként, külső HDD-vel, de a router egyértelműen jobban konfigurálhatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#811) ZolySoft


ZolySoft
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, akinek van Techwood tw-c7100-632 dvb-c stb-a,
az hogy használja a dlna-t? Nekem nem akar összejönni.
Tűzfalak kikapcsolva. A hálózaton egy LG tévé látja akár a
Serviio-t, akár a Nero 4 Home Essentials-t.
A tunert ki is tudom pingetni, tehát a hálón van,
de mégse lát dlna-t. Válaszotokat előre is köszönöm.
(firmware v18.6)

(#812) Az-X


Az-X
őstag

Üdv!

Jelenleg 3.1.0.0-ás mezzmo-t használok egy Panasonic TX-L42E30E TV-vel. Az a gondom,hogy HD anyagok lejátszásánál vannak 720p-s, 1080p-s anyagok amiket simán lejátszik, és vannak olyanok amiket csak akadozva. A bitrátától nem függ, mert kb azonos méretű file-okról beszélünk. Most a mezzmo weboldalán a 3.4.4.0-es verziónál olvastam egy ilyet:

All popular file formats supported + powerful transcoding: All popular video, audio, image and subtitle formats are supported. No special codec packs are necessary. No extra downloads are necessary. On-the-fly transcoding means your media files will be converted to video, audio, image or subtitle formats that your UPnP and DLNA-enabled devices can play. Pre-transcoding lets you transcode all your files before you stream them - fixing any stuttering or FF/REW/pause issues that can associated with transcoding files on-the-fly. Mezzmo's multi-threaded transcoding has been optimized for both 64-bit and 32-bit processing depending on your operating system.

A 3.1.0.0 is tud ilyen On-the-fly transcodingot? Eddig nem sikerült beállítanom.

:)

(#813) RudY válasza Az-X (#812) üzenetére


RudY
addikt

Szerintem a Mezzmo-nál vannak "jobbak" is: Serviio vagy Universal Media Server.

(#814) Tommas


Tommas
csendes tag

Sziasztok!

Olyan NAS-t keresek, ami a következőkre képes:
- 1080p stream MKV MP4 AVI formátum is támogatott
- Gigabit
- BitTorrent letöltő kliens

Ez a három a legfontosabb. És az hogy olcsó legyen. Tudtok ilyet ajánlani?
Esetleg ha tapasztalat is van az jó lenne...

T.

(#815) OldAkita válasza Tommas (#814) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Olvasgass itt: http://prohardver.hu/tema/wd_my_cloud_nas/hsz_1-50.html
1200 komment van róla, 780-ig olvastam el. Eddigre nagyjából képbe kerülhetsz. Ebbe már benne van egy 2TB-os hdd is, 42-45000-ért. Ennél olcsóbbat nem nagyon találsz. Igaz, nem a bittorent a torrent kliens hanem a Transmission, és azt is úgy kell ráhegesztened, de minden segítséget megkapsz a topicban. Arra minden esetre készülj fel hogy szétég az agyad mire mindent megértesz, viszont nem ég szét a pénztárcád egy Synology NAS ára miatt, ami viszont egy álom szoftveresen, csak éppen a legolcsóbb változata 60000 és még nincs benne hdd.

(#816) Az-X válasza RudY (#813) üzenetére


Az-X
őstag

És ezek tudnak ilyen valós idejű átkódolást?

:)

(#817) suste válasza Az-X (#816) üzenetére


suste
veterán

ez a valós időben való tkódolás szerintem nagyon kerülendő
ilyenkor ugye a szerver oldal átkodolja röptében az anyagot, ami azt jelenti, hogy tök felesleges leszedni a nagy, jóminőségű videót, ha úgyis lekonvertáltatod
ráadásul jól leterheled vele a szerver gépet, amivel jelentősen terheled a villanyórádat
akkor inkább töltsd le olyan, gyengébb verzióban a filmet, amit lejátszik a mediaplayered

[ Szerkesztve ]

(#818) Tommas válasza OldAkita (#815) üzenetére


Tommas
csendes tag

SZia!

HDD van. Jó lenne ha nem kellene heggeszteni, mert az sosem lesz teljesen 100% szerintem.
20K-t adnék valami normálisért.
Nincs más alternativa?
T.

(#819) Tommas válasza Tommas (#818) üzenetére


Tommas
csendes tag

DLINK?ZYXEL?

(#820) RudY válasza Az-X (#816) üzenetére


RudY
addikt

Megoldják természetesen, de ahogy suste is írta, ez bizony processzor pörgető művelet. Legjobb, ha a lejátszó képességeihez választasz olyan minőségű anyagot, amit érintetlenül kap és ő oldja meg. Sajnos a legmodernebb tv-k beépített médialejátszója sem tökéletes, de ettől függetlenül azért ki lehet hozni belőlük a maximumot. Szerintem próbálj ki nyugodtan több ilyen média szervert, tesztelgetve a különböző beállításokat, de lehetőleg azonos alapanyaggal, mint pl. ez a csomag.

[ Szerkesztve ]

(#821) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, adott egy tv, amire egy dlna stick van csatlakoztatva.
Androidos készülékről tök jól megy minden, de feliratot nem tudok kilőni vele.

Bubble upnp/dlna appot használom, ezzel ki tudom jelölni a filmeket a külső tárról (külső tár routeren, amin openwert van, minidlna server fut) és ki tudom jelölni az eszközt (jelen esetben a dlna sticket), amin megjelenítse, de felirat nem megy.

Kipróbáltam már pár másik appot, de kb egyik se olyan jó, mint a bubble.
Hogyan tudnék feliratot megjeleníteni, illetve hogyan lehetne hangsávot váltani?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#822) suste válasza Zirowe (#821) üzenetére


suste
veterán

Nálam ez tableten így működik:
-fent van az "imediashare" nevű dlna progi (4.4 és nem újabb!)
-fent van az"MX player"
-fent van a totalcommander
-szerveren fut dlna (minidlna) és hálózati megosztás is (samba)

TC megnyit, megkeresem a filmet, rányomok, kiválasztom a felugró ablakban a "Lejátszás (előtérben)" lehetőséget, felugrik egy újabb ablak amiben az imediashare és az MX player közül lehet választani, én az MX player-t választom, elindul a film és rajta a felirat (ha benne van ugyan abban a mappában, mint a film és ua a név-szóval a szokásos követelmények).

Lehet nem kell az imediashare, mert csak sima SAMBA vonalon megy a lejátszás, de ezt nem vizsgálgattam mivel jól működik:).

(#823) Zirowe válasza suste (#822) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, csak én nem az androidos eszközön szeretném lejátszani, hanem tv-n.

Ez egy régi tv, aminek nincs smart vagy hálózati része.

Bubbleban ki van választva egyrészt a hálózati hely, ahonnan lejátssza, másrészt a hálózati eszköz, amire lejátssza, ami ez esetben a dlna stick.

Mxplayert és más hasonlót azért nem lehet használni, mert itt magát a lejátszást a stick végzi, az androidos eszköz csak a kiválasztást és az elindítást szolgálja, illetve a beletekerést.

Remélem azért érthető. :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#824) suste válasza Zirowe (#823) üzenetére


suste
veterán

nem igazán értem
az androidos stick ami a lejátszást végzi, csak a tv-n jelenik meg, nem?
ha így van, akkor jó az én megoldásom, hiszen a stick dekódolja ahogy írtam, és a képet küldi a tv-nek
a stick és a tv HDMI-n van összekötve gondolom (vagy hogy?)

szerk: ja meg van, megnéztem ezta stick-et, és most már gondolom, hogy ez csak egy DLNA-t ismerő eszköz, így nem megy amit írtam
szerintem kár volt ennyire megbonyolítani, elég lett volna egy db androidos kütyü, aminek van HDMI kimenete, és akkor ment volna az általam felvázolt módszer
csak az imediashare-rel nekem sem ment a felirat, akárhogy próbálkoztam
Nálad ez a dupla átviteli variálás miatt elég esélytelen szerintem.
Talán akkor menne, ha a stick tudna megnyitni közvetlenben feliratot, és azt mellé tenné a képnek...

[ Szerkesztve ]

(#825) suste válasza suste (#824) üzenetére


suste
veterán

hajtott a kiváncsiság, ezért kipróbáltam valamit:
tableten elindítottam az imediashare-t, megkerestem a minidlna megosztáson a filmet, és átküldtem a TV-mre
és az a hihetetlen, hogy a tv-n megjelent a film a felirattal együtt!
a tableten érdekes módon nem teszi rá a feliratot, de továbbítja a TV felé
így érdemes lenne Neked is megpróbálni ezt az imediashare-t, mert neked pont ez kell
nálam csak annyi a különbség, hogy benne van a tv-ben a lejátszó, így ha ezzel sem megy Nálad,akkor tuti a stick a hibás
a lényeg, hogy ez a régi 4.4-es verzió, és nem újabb, mert azokkal mindíg gondom volt, sokkal nehézkesebb volt a használatuk, mint ennek a réginek
ha kell, elküldöm az enyémet....

(#826) Zirowe válasza suste (#824) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Pedig ez sokkal egyszerűbben kezelhető egy normál android stickhez képest+butább/olcsóbb céleszköz.

Nincs semmilyen dupla átvitel, mert az android eszköz csak "összeköti" az eszközöket chromecast szerűen, tehát úgy működik, ahogy az első bekezdésben írtad.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#827) suste válasza Zirowe (#826) üzenetére


suste
veterán

ok, most már értem
de így viszont teljesen egyértelmű, hogy minden a stick-en múlik
ha az kezeli a feliratot akkor mennie kell (pl az említett imediashare-rel)
ha nem megy vele, akkor a stick nem tudja kezelni a feliratot (akárhonnan is küldöd rá az adatot)

(#828) Zirowe válasza suste (#827) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az a baj, hogy konkrétan semmi leírás nem járt a cucchoz a beállítási ip címen kívül, nem írják, hogy milyen appal érdemes használni meg ilyenek.

Kár érte, mert a feliratokat leszámítva nagyon jó kis kütyü, ami a régik tv-k okosításához tökéletes.

Mondjuk feliratokat meg lehet kerülni miracasttal, de akkor meg az egész külön kütyün való lejátszás ugrik.

Na mindegy, köszi a segítséget, legyen ez annak a baja, aki majd megkapja azt a tv-t. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#829) Hapi18


Hapi18
tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung c650-es TV ami eddig kb 2-3 éve tökéletesen működött DLNA -n keresztül néztem a filmeket, de mostanában 15-20 percenként elveszti a kapcsolatot a DLNA szerverrel, és leáll a film, zene minden. Mi lehet a hiba?

(#830) suste válasza Hapi18 (#829) üzenetére


suste
veterán

ez így bármi lehet
szerver, hálózat, és tv hiba is
kicsit részleteseben leírhatnád a hálózatdat, meg hogy eddig miket próbáltált tenni, vagy miket teszteltél
(de jó lenne, ha az emberek megtanulnának kérdezni)

(#831) OldAkita válasza OldAkita (#790) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Megvan a megoldás. Telepíteni kell a szoftverbázisból a "samba"-t Több Samba telepítő is van, nekem a második már telepítve volt de az elsőt és a harmadikat is telepítettem, utána gond nélkül látta a tv a Home mappába másolt filmeket. Sajnos másik meghajtót nem tudtam csatolni, de az jogosultsági probléma lesz. Illetve nem lesz, mert mire megoldanám, addig veszek egy NAS-t vagy egy usb portos routert :)

(#832) nova001


nova001
senior tag

universal media server nem fut nekem wifin..azt irja blocked the port
valami ötlet esetleg ? tüzfal kikapcsolva.. TL-WR841N a router

(#833) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

PS3 media servert használok arra, hogy az Xbox360-n keresztül le tudjam játszani a filmeket a TV-n. A feliratokat sajnos sehogyan sem akarja lejátszani. Kell valami trükk, hogy a feliratokat is lejátsza?

Ha a TV-re tolom DLNA-n akkor ~10 perc után megszakad a kapcsolat, mindegy mivel próbálkozok.

(#834) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Sziasztok!

Esetleg van valami oShare-hez hasonló egyszerű DLNA server program? Ami tényleg csak annyit tud, hogy megmutatom neki melyik mappát ossza meg, nem szinkronizál, nem csinálni semmi mást. Ez az oShare teljesen jól működik, kivéve, hogy nem lehet szüneteltetni a lejátszást, ami elég kizáró ok a használatát illetően :)

(#835) farkas-j


farkas-j
őstag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Olyan programot keresek Windows XP alá, mint ami pl. az Android telefonokon is van. DLNA kapcsolaton keresztül szeretnék videót stream-elni TV-re. Hogy érthetőbb legyen.. Az LG LA660-s TV-m DLNA-án keresztül eléri a PC-m Serviio-val megosztott filmjeit, és le is tudja játszani a megosztott médiákat. Nekem viszont olyan program kellene, amivel a PC-ről küldöm át a kiválasztott videót, mint a mobiltelefonoknál. Emiatt a WIFI-s DLNA Miracast adapter miatt lenne rá szükség. Egy "buta" TV HDMI portjára lenne rákötve, és erre küldenék át videót. Ez Androidos mobillal működik is , de Windows XP alá nem találtam hozzá programot. Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#836) zamo


zamo
csendes tag

sziasztok

sony bravia kdl-42w650a

d-link dns-320l

d-link dir-636l

amióta az új router van a tv rendszeresen ledobja a nas-t (ilyenkor csak áramtalanítás után látja újra egy ideig)
hol nem is látja, hol látja de a tartalmat nem adja be
ugyanakkor a notebook mindig látja, onnan mindig hozzáférhető

bármilyen ötletre vevő vagyok

(#837) laws


laws
csendes tag

Tisztelt SZAKIK!
Az alábbi problémának vagyok a betege :O :

VAn egy DLNA hálóm, amiben van:
-Dlink DNS 320L NAS
-LAptop
-Samsung Galaxy ACE 2 telefon
-Skytec Black box nevű set top box(Ugyan az mint az optibox raptor, Fortis HD 8200...)

A router egy TP-link TL-WR741ND

MIndenki lát mindenkit, :C

DE

a box ugyan látja a NAS-t de amikor kiválasztom a DLNA listából, akkor már nem hozza be a könyvtár struktúrát!!! Hibaüzi: "Move Fail! Please retry again!" Nohiszen próbálhatom...... :W

Mi lehet a gond? Kérlek segítsetek :Y

[ Szerkesztve ]

(#838) laws


laws
csendes tag

Nos az este meghozta gyümölcsét: a twonky szerver segített :DD :DD

(#839) Az-X


Az-X
őstag

Üdv ismét :)

Végül vettem egy ASUS O!Play BDS-500-as lejátszót. Nem vagyok maradéktalanul elégedett vele. Valami kánya van a DLNA részével, hálózati megosztásokat pedig sajnos nem tud kezelni :( Röviden és tömören, a D-Link DNS-320L NAS-om prociját 100%ra terheli filmnézésnél és zenehallgatás közben track váltásnál. Ilyenkor a filmek meg is akadnak. Ez inkább csak 1080p-s mkv-nál vagy ennél jobb minőségű anyagoknál jelentkezik.

A laptopomon van egy Mezzmo, ezzel teljesen rendben megy. Olyan 40-50%-os proci terhelést csinál egy C2D T9400-on. Azt szeretném megoldani valahogy, hogy a NAS-on fellelhető rengeteg filmemet le tudjam játszani a media playeren. Megpróbáltam azt, hogy a NAS-t felmountolom hálózati meghajtóként, majd azt belehúzom a Mezzmo-ba, de valamiért nem működik. A Mezzmo megosztását megnyitva sem a lejátszó, sem pedig a többi gép nem látja az alkönyvtárakat, fileokat.

Van valakinek ötlete erre?

:)

(#840) suste válasza Az-X (#839) üzenetére


suste
veterán

én nem vagyok rákattanva a fullHD-ra, így csak tippelek, hogy vannak 40-50GB-os cuccok is
ha ezekkel próbálkozol, akkor az O'play 100Mbites vezetékes kapcsolata már lehet, hogy necces kicsit
(ha jól láttam, akkor 10/100 van írva a lancsatija felett)

az mondjuk érdekes,hogy megfogja a NAS-t, de lehet,hogy pont azért akad meg, mert nem tud átmenni a lejátszó miatt az adat

ha a laptopról küldöd ugyan azt a filmet a lejátszóra, akkor azzal nincsen gond, és úgy nem akad?

(#841) Az-X válasza suste (#840) üzenetére


Az-X
őstag

:) Szó sincs itt 40-50GB-os filmekről. 8-10Gb-os MKV fileokat szeretnék lejátszani.

A 100Mbit nem lehet akadály, a NAS procija 100%-on, a hálózat pedig kb 5-8Mbiten ketyeg. De ha a NAS-ról másolok egy ilyen filmet, az adatátviteli sebesség 70-80Mbit, és így egy film átszalad 8-10 perc alatt.

Idézem magam picit :)
"A laptopomon van egy Mezzmo, ezzel teljesen rendben megy"
Szóval a laptopról gyönyörűen megy. Ráadásul így még egy wifi kapcsolat is van a jel útjában.

Gondolkodtam azon is, hogy gyenge ez a D-Link, de a WDTV-vel semmi gondja nem volt.
Megoldásnak azt látnám, ha valahogy a Sambás megosztását fel tudnám csatolni a laptopon egy DLNA megosztásba. Van ennek bármi elvi korlátja?

:)

(#842) suste válasza Az-X (#841) üzenetére


suste
veterán

Megoldásnak azt látnám, ha valahogy a Sambás megosztását fel tudnám csatolni a laptopon egy DLNA megosztásba.

ez megoldható simán
laptopon felcsatolod a SAMBA megosztást, mint hálózati meghajtót (ha még nem tetted volna meg)
aztán a laptopon a DLNA szerver programban megadod a hálózati meghajtón lévő mappákat, amiket DLNA-n akarsz megosztani
az Oplay-en meg a laptopos DLNA-ra keresel rá.....

de engem biztosan kiidegelne, hogy van egy NAS-om, aztán mégis kell mennie a laptopnak a filmnézéshez....

ha volt WDTV-d, akkor miért cserélted le, főleg hogy azzal ment rendesen?
családban nálunk is van a PLAY változat, és hibátlanul működik a DLNA része (olcsó Tp-link 842-es router USB-jéről kapja az adatot, nem NAS-ról!)

(#843) Az-X válasza suste (#842) üzenetére


Az-X
őstag

:)) Ne haragudj, hogy folyton magam idézem... 2 sorral lejjebb:

"Megpróbáltam azt, hogy a NAS-t felmountolom hálózati meghajtóként, majd azt belehúzom a Mezzmo-ba, de valamiért nem működik. A Mezzmo megosztását megnyitva sem a lejátszó, sem pedig a többi gép nem látja az alkönyvtárakat, fileokat."

Engem is kiidegel, de mit tudok csinálni? A WDTV-t azért adtam el, mert szerettem volna 2 eszközből (WDTV és DVD lejátszó) egyet csinálni. Ráadásul ez az ASUS még BluRay-t is játszik. Nagyon jó megoldásnak tűnt. Ráadásul a tesztekben mindenhol ódákat zengtek a kép, és hang minőségéről.

Most hogy mondod, nekem is van a routeren USB. Megpróbálom azzal is, hátha csak a D-Linkkel veszik valamiért össze.

:)

(#844) suste válasza Az-X (#843) üzenetére


suste
veterán

ha jó router+fw-d van, akkor az lenne a legjobb megoldás, hogy a routeren felcsatolni a NAS SAMBA-ját, és a router DLNA-jával (pl miniDLNA) pedig megosztani a felcsatolt SAMBA tartalmát
így bele sem kevernéd a laptopot, ami mindjárt szimpatikusabb:)

ez megoldható kis utánaolvasással bármelyik openwrt fw-t futtató routerrel
mivel az USB-s adatmozgatással nem terhelnéd, ezért szerintem elég lenne a 32MBram és a 400Mhz proci is, így akár a Tplink 710-es is szóbajöhet (ez a kompaktsága miatt lenne jó), vagy akár egy mégolcsóbb USB nélküli 740-es
persze az lenne az igazi, ha tudnál tesztelni egyet vásárlás elött, mert gondolom 2-3000Ft-ot még rászánnál a dologra......

(#845) Az-X válasza suste (#844) üzenetére


Az-X
őstag

:) Nem azzal van a gond, hogy mennyit szánnék rá :)
A D-Link NAS-ban 1000MHz-es CPU van és 256MB RAM, nem hinném, hogy ez kevés.
De van amúgy a fiókban egy Linksys WRT-610N v2-es routerem, DDWRT-vel, meg lehet próbálni ezzel is.
Jelenleg a T-től kapott ZTE ZXDSL 931 VII v2, ezen is van USB.
Sőőt USB nélküli is van... egy Linksys E900-as, szintén DDWRT-vel.

:)

(#846) suste válasza Az-X (#845) üzenetére


suste
veterán

akkor elsőnek a ddwrt+samba mount+dlna -val próbálkozz szerintem, mert így kevesebb erőforrást igényel, mintha a HDD-t is a routerre kötnéd
de ha nem jön össze, akkor a WRT610N v2 USB-jére kötve is mennie kell a DLNA-nak, mert elég erős ez a router, és ráadásul semmi másra nem használnád csak NAS-nak (esetleg plusz AP is lehet, havan rá igényed)
DDWRT-ben viszont nem tudok segíteni, mert az openwrt-t ismerem inkább, bár gondolom SSH-n hasonlóan kell konfigolni (viszont nem tudom honnan kell leszedni a megfelelő csomagokat: SAMBA kliens + DLNA)

(#847) Az-X válasza suste (#846) üzenetére


Az-X
őstag

Picit kételkedve állok ehhez az egészhez, mert a router CPU-ja 533MHz-en ketyeg, mindemellett 64MB RAM van. Míg a NAS-é 1000MHz-en 256MB RAM-mal.

De egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

:)

(#848) suste válasza Az-X (#847) üzenetére


suste
veterán

a régi tplink1043-asomban is 32MBRAM és 400Mhz CPU volt, és a DLNA-t simán vitte
a torrenttel voltak gondjai:)
a NAS-odnál nem az erő hiányzik az tuti, hanem valamiért nem szereti a lejátszó
egyébként milyen DLNA szerver van a NAS-ban?
gyári tplink fw-kben pl ushare van, és azt pl nagyon nem szeretik a Samu TV-k
openwrt+minidlna-val viszont szépen együttműködik minden kliens.....

(#849) Az-X válasza suste (#848) üzenetére


Az-X
őstag

Hmmm... jó kérdés, hogy milyen szerver fut rajta. A gyártó ennyit ír:

"The ShareCenter™ NAS features a UPnP AV Server that is DLNA compliant. This server provides the ability to stream photos, music and videos to UPnP AV compatible network media players. If the server is enabled, the ShareCenter will be automatically detected by UPnP AV compatible media players on your local network."

Viszont most keresgélés közben találtam egy ilyet. Este mindenkép nekiesek :)

[ Szerkesztve ]

:)

(#850) suste válasza Az-X (#849) üzenetére


suste
veterán

na akkor tuti, hogy a Dlink is az ushare-t erölteti:(
szerintem tuti van leírás a minidlna felrakásra is, azt is nézd meg....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.