Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) TazLeacher válasza kisgyerek85 (#150) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ma egy normál DivX-et sem tudtam megnézni. 1,5Gb, theát nem egy atombrutál cucc. Tegnap végignéztem 2 filmet, 0 probléma. Ma elkezdtem ezt, először kb. 10 perc után nyekkent meg, utána egyre gyakrabban, a végén már többet töltött, mint amit tudtam nézni. 30 perc után feladtam.

A kábel sajnos nem megoldás. A gép és a TV között kb. 10m van, és kompletten keresztül kellene vezetnem a lakáson. Ezért vettem ezt a sz@rt, hogy elkerüljem a kábelt. Mi kevés a Wi-fiben? Ha bitangabb rutert veszek, az segíthet?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#152) Gelmi


Gelmi
tag

Sziasztok

Van egy LG tv-m és a DLNA val van egy kis gondom.
Az op rendszerem win 7-es .

A C:\Users\Public\ nevű mappában lévő avi filmeket lejátsza tökéletesen .
Csak hát ügye nekem a C meghajton ne legyen más csak a rendszer :)
Meg hát kevés is ott a hely.

A gondom a következő :
A D meghajtómon létrehoztam egy filmek nevű mappát melynek azt hiszem ugyan azokat a megosztási beállításokat megadtam mint a C -n lévőnek . A tv-m mégsem látja az ott lévő filmeket .
Már mindent végig zongoráztam mégsem jövök rá mi lehet a gond :(

Valaki pár mondatban írja le megosztási mappának milyen beállításokat adjak meg hogy lássa a tv.

Előre is köszi a segítséget !

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#153) Robikas


Robikas
csendes tag

Sziasztok,

nekem Samu 650T2W tv-m van, és próbáltam összelőni a DLNA-t a pc-vel. Ezen a fórumon találtam is sok jó hozzászólást.
Eset smatr security van a gépen, először a PC share manager nem látta a tv-t, persze a tűzfal kikapcsolt állapotánál semmi gáz nem volt, simán lejátszotta a filmeket. De ha visszalőttem, akkor nem találta a TV-t. Szóval megcsináltam a javasolt fix IP - sűrés kivétellel megoldást. Frankó is a dolog, látja a PC share manager a TV-t. TV keresztül látom a megosztott filmeket, az egyetlen gond, hogy nem játsza le...Azt írja ki, nem támogatott formátum...Persze előtte kikpacsolt tűzfalnál gond nélkül lejátszotta.
Valakinek valami ötlete?

Köszi,

Robi

(#154) Robikas


Robikas
csendes tag

Hello,

sikerült megoldani. Csak azért hogy ha valaki ugyanebben a cipőben járna:
a tűzfal szivatott. Átnyomtam interaktív szűrésre, és közben elindította ma dlna kapccsoaltot, és minden rákérdezésre szabályt csináltattam vele (előtte ptóbáltam manuálisan szabályokat hozzáadni, de úgy nem akarta lejátszani). Utána visszakapcsoltam auto szűrés kivétellelre. Azóta megy.

üdv

(#155) zsolt27x


zsolt27x
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Szeretném összekötni vezeték nélküli kapcsolattal az lcd tv-m és a laptop-ot. A tv-nek van lan foglalata, amit hálózati kábellel összekötöttem a routeremmel. A router és a laptop között wifi kapcsolat van. A cél az lenne, hogy ha elindítok egy filmet a laptopon akkor azt ki tudjam tenni a tv képernyőjére a hálózati kapcsolat segítségével. Ne kelljen összekötni hdmi-vel, mert a laptop elvileg egy mobil eszköz lenne, ami vándorol a szobában.
Meg lehet ezt oldani? DLNA is van a tv-ben és a tv látja a laptopot, de mivel tré a benne lévő médialejátszó ezért nem tudja lejátszani a videokat. Ezért kellene a pc-ről indítanom ezeket.

Üdv: Zsolt

(#156) vlevi válasza zsolt27x (#155) üzenetére


vlevi
nagyúr

Serviio-ra keress rá, az egy egész tűrhető DLNA-s lejátszó, ráadásul ingyenes, XP-n, Win7-en is fut. Szükség esetén hajlandó "vetítés" közben átkódolni a filmeket, hogy lejátszható legyen. Elvileg a Win7-ben lévő streamelt médialejátszás is tudná, de az nálam sajnos nagyon sok filmnél elhasalt, mert rosszul küldte át a videót.
Vagy, ha esetleg Linux-od lenne, arra is van külön DLNA szerver.

(#157) nosza88


nosza88
csendes tag

Sziasztok!

Egy Samsung tv-m van ami USB-ről pendrive-ról lejátsza a filmet( .avi), de NAS-ról DLNA-n keresztül ugyanaz a film már " nem támogatott videokodek" üzit produkál. :(
Esetleg vkinek ötlete????
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#158) BoKriF


BoKriF
csendes tag

Sziasztok!
Érdekes és idegesítő problémába akadtam. Működik a média streaming a tévé felé akár WMP-vel, akár Serviio-val, de amikor zenét hallgatok (bárhogy csinálom, akár géppel választom ki akár tévével) néha úgy gondolja, hogy vége a számnak és átkapcsol a következőre (mintha vége lenne a számnak). Teljesen véletlenszerűen csinálja ezt. Véletlenszerű, hogy végigjátsza-e a számot vagy valahol úgy dönt jöhet a következő. Elég idegesítő.
Szerintetek mi lehet a probléma? Filmeknél még nem csinálta, sőt eddig zenénél sem csinálta.

(#159) almostsaint


almostsaint
tag

Sziasztok!

A véleményeteket kérném az alábbiban:
Szerintetek hogyan érné meg a legjobban, és hogyan tudnám kihasználni a legtöbb lehetőséget, ha veszek egy ilyen TV-t: PANASONIC TX-L42D25E, és azzal kapcsolódom a számítógéphez, vagy egy valamivel olcsóbb LCD TV-t veszek, és hozzá egy Popcorn Hour médialejátszót?
WLAN-on keresztül csatlakoznék mindkét esetben a PC-hez.

Köszi

(#160) skrabi


skrabi
senior tag

Helo!

Adott egy Win XP, egy Fritz Box router, és egy DLNA-s mobiltelefon.
Hogy lehetne megoldani hogy a fájlokat amiket a telóval megosztok, gépen lássam?
Ha valaki tudja, részletesen írja le, kösz:)

18:43 [PDenton91] nem cigány hülyék, hanem roma http://www.facebook.com/skrbkphoto

(#161) almostsaint


almostsaint
tag

Sziasztok!

Valakinek van esetleg ilyen TV-je? PANASONIC TX-L42D25E
Ahogy olvasgatom a fórumot, DLNA-nál elég gyakori probléma a felirat, illetve hangsáv kezelése. Viszont, eddig itt csak Samsung TV-kről olvastam ezt, esetleg valakinek van tapasztalata Panasonic TV-kkel is? Főleg a fent említett típus érdekelne, hogy vajon lehet-e felirat ill. hangsávot váltani vele?

Köszi a segítséget!

(#162) almostsaint válasza almostsaint (#161) üzenetére


almostsaint
tag

Esetleg egy DTS dekódert tartalmazó erősítő beiktatásával?
Ebben az esetben hogy kellene összekötni a TV-t az erősítővel?

Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#163) kolivanov777


kolivanov777
tag

Sziasztok!

Van egy samsung led tv-m 6000-es, leszedtem hozzá a share manegert notira!
Mit kell tennem hogy a tv és a noti lássa egymást?
ethernet kábelt rádugtam, de ez gondolom kevés hozzá!
Help

(#164) Drag77 válasza kolivanov777 (#163) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

http://www.youtube.com/watch?v=12yVAHgjk38

üdv, Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#165) kolivanov777 válasza Drag77 (#164) üzenetére


kolivanov777
tag

Szia!

köszi, de nálam nem látja a megosztott videót! se a s atv! i simán kötötték össze a pc-t és a notit?

(#166) Drag77 válasza kolivanov777 (#165) üzenetére


Drag77
senior tag

Összekötni egy router segístégével a legegszerűbb. akkor lesz a tvn is internet és agépet is látja . A router oszt rendes ip t a tvd-nek és agépnek is.
Ha nincs router akkor crosslink utp kell illetve a tvn és kártyán is kézel beállítani a megfelelő ipcímeket.

3-5 ezer ft ért lehet mamár weni wifi routert én azzal kötném össze, és ezzel megoldanád azt is hgy akkár több gépet is ráköthetsz a netre.

üdv.Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#167) vlevi


vlevi
nagyúr

Én most ezt fogom kipróbálni : Készítsen régi PC-jéből médiaszervert!
Van egy ősöreg laptopom (paraméterei, 233MHz, 3G vinyó, 64M RAM), érdemes lenne kipróbálni. Azt nem tudom, hogy a DLNA-t kezeli-e, majd a virtualbox alatt kiderül. Ha nem, akkor kipróbálom, hogyan boldogul a serviio-val. Nem is lenne rossz, ha átkódolás nélkül a hangtalan laptop át bírná vinni a routeren keresztül a tévébe a videóanyagot. Arra gondoltam, hogy rádugok arra a laptopra egy külső vinyót, amin a filmek vannak, és azt osztom meg a hálózaton.

[ Szerkesztve ]

(#168) vlevi válasza kolivanov777 (#163) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én próbálgattam a Share Managert, de nem tetszett meg, helyette ajánlotta itt valaki a Serviio-t, az nekem sokkal jobban bejött. Azóta is azt használom. Serviio-ban ki lehet kapcsolni a filmek átkódolását, szerencsére a 6-os sorozatú samu tévéknél ritkán találkozok nem lejátszható videóanyaggal.

(#169) kolivanov777 válasza vlevi (#168) üzenetére


kolivanov777
tag

Ez a serviio ez mi, olyasmi mint a share manager?

(#170) vlevi válasza kolivanov777 (#169) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, ugyanarra a feladatra van kitalálva. Streamelt médialejátszás.

[link]

Viszont ez a Vertigo, ez behalt nálam. Virtualboxra felraktam (256M Ram, 8G HDD), és install után kiderül róla, hogy tulajdonképpen egy Fedora 14. Csak éppen ott áll a "starting DAAP server" soron már nem tudom mióta, és nem csinál semmit. Mondhatni kuka :(
Na, mindegy, még kipróbálom felrakni a serviio-t erre a régi laptopra.

(#171) vlevi válasza vlevi (#170) üzenetére


vlevi
nagyúr

vertigo a fenét, vortexbox
Na, most így 10-15 perc után kiírta, hogy login:
Azt látom, hogy minidlna-t indított, ez már bíztató.

(#172) vlevi


vlevi
nagyúr

Na, bejött. Csak marha lassan. ip címen lehet konfigurálni, tévé látja (pedig a gépemen belül virtuálboxban futtatom). Mostmár csak valami videóanyagot kellene rádobni, hogy lássam, hogyan játssza le...

[ Szerkesztve ]

(#173) vlevi


vlevi
nagyúr

Hát, úgytűnik, 64M RAM kevés lesz neki :(
Bakker, az XP elindul 64M-val, de egy karakteres módú Linux nem?
Nemár!

(#174) Joccy88


Joccy88
csendes tag

Sziasztok!
Tudom, hogy picit offtopic a téma, de máshol nem válaszoltak és ide küldtek! :D
NAS vásárlásán gondolkodom, elég zöldfülű vagyok a témában, egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. A vásárolni kívánt NAS-t hálózati médiatárként használnánk, ugyanis különböző helyiségekben (elég messze egymástól) van 2 db Samsung LE40C650 hálózatra köthető DLNA képes LCD televízió. Így ha filmezni, képet nézni stb.. szeretnénk, mindig be kell kapcsolni a számítógépet is. Ezt szeretném kiküszöbölni NAS megvásárlásával. Számítógépen való fájlmegosztást eddig egy Samsung Pc Share Manager nevű programmal oldottuk meg.
Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?
D-link DNS-320 NAS készülék alkalmas lenne a fent nevezett feladatok megoldására?
Válaszokat Előre is köszönöm!

(#175) vlevi válasza Joccy88 (#174) üzenetére


vlevi
nagyúr

Elvileg jó, de nem próbáltam. Hasonló a WD Mybook Live (asszem jó típust írok), amiben nem USB van, hanem hálókártya, szóval ebben is van DLNA szerver. De azt sem próbáltam ... Én is csak kerülgetem ezt a külső vinyó témát, mint macska a forró kását, nem merek belevágni... :)

(#176) vlevi


vlevi
nagyúr

Ja, igen, 1 dolog lehet a hálózatos filmlejátszás ellensége, az átviteli sebesség :(
nekem 30Megás internetem van, a saját gépem, ami dróton van rákötve a routerre, azzal megy is a 30megabites letöltési sebesség, de a másik gépen, ami Wifin csatlakozik a routerre, ott "csak" 8-9megabit van meg. Netezéshez az is tökéletes, de pl. FullHD filmek, amik jellemzően 10megabit feletti bitrátájúak, azok már nem mennének át akadásmentesen.

(#177) vlevi


vlevi
nagyúr

Úgytűnik, a hálózatos lejátszás kilőve :(
Tegnap próbáltam nézni egy 16Gigás filmet, és akadozott. Pedig a számítógép is és a tévé is dróttal van rákötve a routerre, de így is akadozott a film. USB-ről lejátszva viszont tökéletes. Szerintem a tévé hálókártyája a szűk keresztmetszet.

(#178) skrabi válasza skrabi (#160) üzenetére


skrabi
senior tag

UP

18:43 [PDenton91] nem cigány hülyék, hanem roma http://www.facebook.com/skrbkphoto

(#179) henesa


henesa
aktív tag

0.5.2 -es serviio az istenért sem jön le másnak ???

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#180) TomBond


TomBond
aktív tag

Adott egy D-LINK DIR825-ös router, amihez kábelen csatlakozik egy PC, és vezeték nélkül (wi-fi-n) 2 db TV. A PC-n egy felhasználó van, ahol nincs beállítva jelszó a windows-hoz való bejelentkezéshez. Az operációs rendszer Windows 7 professional, a tűzfal ESET Smart Secutity 4. Otthoni hálózat beállítva. Az egyik TV (LG19LE3300) látja a számítógépet, de valamilyen ID-t és jelszót kér, de ezekhez nem tudom mit kell beírni. A másik TV (SAMSUNG UE40C6510) nem látja a számítógépet csak ha kikapcsolom a tűzfalat. Olvastam, hogy valahogy kivételt kell tenni a tűzfalon, de nem tudom hogyan kell.
Ebben szeretnék segítséget kérni.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#181) raidx válasza TomBond (#180) üzenetére


raidx
őstag

Állíts be a Windows 7-en jelszót a felhasználónak. Azt a nevet és jelszót kéri tőled a TV-d.
Az említett tűzfalat konkrétan nem ismerem. Minden tűzfalnál lehet portot nyitni, ahol a gép kijut a hálózatra, illetve más hálózati eszközök bejutnak a gépbe. Ha router is van a hálózatba ott is ki kell nyitni a szükséges portot(okat) és forrwardolni a megfelelő eszközre/gépre.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#182) nova001


nova001
senior tag

vetem ma egy le37c550 samut...router + win7 a gépemen
hogy osztom emg ?? látom a gépem a tvröl de hiába osztok meg bármit nem ismer fel semmi filmet

NINCS FILMFÁJL AZ AKTUÁLIS ESZKÖZBEN ezt irja ki

(#183) nova001 válasza nova001 (#182) üzenetére


nova001
senior tag

összehoztam de nem látok midnent amit megosztok csak 1-2 filmet...ez miért van ??

a média adat folyamat engedélyezni kellet csak

(#184) Balilaci69


Balilaci69
csendes tag

Én ezt találtam:
[Making Your PC a DLNA Certified Media Server]

[ Szerkesztve ]

(#185) Balilaci69


Balilaci69
csendes tag

Ha esetleg Windows 7-ed van, akkor itt egy magyar leírás:
[link]

(#186) dre@mer


dre@mer
csendes tag

No akkor nekem is lenne egy kérdésem!
Van egy Samsung ue40c7000-es tv-m, és van egy iPhone 4-esem!
Szerintetek van arra lehetőség, hogy dlna-n keresztül megoszthatóak legyenek a iPhone-on lévő médiatartalmak a tv-vel?
Alapból nem látja a tv az iPhone-t!
Lehetséges hogy valamilyen app kell a telóra?

Aki nem indul, nem érkezik!

(#187) dre@mer


dre@mer
csendes tag

Nagyjából megtaláltam amire gondoltam!
Az alkalmazás neve: ZappoTv
[link]
Hátha érdekel valakit!

Aki nem indul, nem érkezik!

(#188) skornailpio válasza tothbe (#90) üzenetére


skornailpio
csendes tag

pont nem oldja meg ez se!

(#189) Gausz


Gausz
aktív tag

Sziasztok,

most tettem fel Win7-et és azzal a problémával találtam szemben magam, hogy a windows media player is DLNA serverként működik és megjelenik a TV menüjében. Én viszont csak a Samu PC Share Managert akarom használni.
Tehát hogyan tudom elintézni, hogy a wmp ne akarjon semmit se megosztani?

Köszi,
Peti

(#190) nova001 válasza Gausz (#189) üzenetére


nova001
senior tag

miért zavar...válts eszközt a piros gombbal

(#191) need


need
addikt

Sziasztok...

Problémák merültek fel a fotókkal kapcsoltban és nem tudom melyik oldalról közelítsem meg..?
Az egyik oldal a NAS a másik a tévé...! A tévé típusa C650!
A probléma a következő lenne..

De előzményként jelzem azt tettem amit letöltöttem a hivatalos oldalról Synology Assistant legújabb változatát és azzal töltöttem föl! Maga a gyártó ezt javasolja..!
Ha megnézem a két képet az eredetit és ami a Nasson van minden tökéletesen megegyezik..mint felbontásban mint méretben..
Az eredeti kép ami 2592*1936 és nagyból a többi kép is ekkora méretű..a tévére már csak 640*487 lesz...!
Mit ne mondjak elég vicces egy 46" tévé közepén valami kis valami..:(

DLNA megsztásról beszélünk itt jelen esetben...
Maga a fénykép nézegetés mindig is tökéletesen működött amikor csak a sz.gépem volt ott használtam egy PC Share Maneggert és ez osztotta meg a képeket!
Ez továbbította és úgy ahogyan azt kellett..!

Nem találok semmi olyan lehetőséget arra hogy állítsak a Nasson és lehetőséget sem a tévén hogy az eredeti méretet jelenítse meg..:(
Vagy csak nem vettem észre hogy hol van..!
Mit lehetne tenni hogy a tévén is pontosan azt lássam ami az eredeti kép méret és nem annak a butított változatát..??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#192) Backrau


Backrau
aktív tag

Sziasztok! Van egy Samu LE40C650es tv-m, ma vettem egy tp link roughtert (wifis). A helyzet a következő: A gép (win7) wifiről kapja a jelet. A tv-be meg be van dugva a lan és jó is a net. A dlna-t is egyből látta a tv-t h itt a gépem, de semmit nem talál. Hova kell másoljam a filmeket? Vagy hogy megy ez?

(#193) vcsabika válasza Backrau (#192) üzenetére


vcsabika
tag

használd a samsung pc share manegert! miután telepítetted Megosztás/ eszközházirendnél engedélyezd és már húzhatod is be a filmeket!

(#194) Machado


Machado
tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok és nagyon megtetszett ez a Samsung DLNA techológia, de olvasgattam róla dolgokat, amik szerintem elég nagy hátrányai.

Igaz, hogy nem támogatja az mkv fájlokat, feliratokat, és nem lehet megállítani/tekerni a videókat?

(#195) PainKiller69 válasza Machado (#194) üzenetére


PainKiller69
csendes tag

Helló.

Nekem LE40C550-es Samsungom van és a beépített médialejátszó igen jól el van látva kodekekkel. MKV-t simán lejátssza, feliratokat is kezeli, egyetlen probléma, hogy a feliratok méretét nem lehet állítani, de nekem pont megfelelő méretűek. DLNA nagyon szépen működik, tekerni lehet, megállítani is, szóval a kívánalmaknak megfelel.

(#196) Kispósi


Kispósi
aktív tag

Sziasztok.

LG LW5500-as tv-m van. Gondom akadt a nagyobb (3D-s) filmekkel DLNA-n keresztül. Pl avatar 3d (~24Gb) szaggat rendesen. A tv és a router kb 6-7 méteres kábellel van összekötve (cat7-es) mert másik szobában van. Próbáltam korábban másik, rövidebb (1-1,5m) kábellel a router mellől ott nem szaggatott (cat6-os). Létezik hogy a kábel hossza miatt ennyire belassult? Vagy esetleg a kábellel vagy a csatlakozóval lehet gond (azt én csináltam mert a kábelt gégecsövön kellett befűzni. Bár hálózat és net is van a tv-n). Esetleg van -e más tippetek? Fibernet 50-em van és a tv-ről is mért 46Mbitet, bár a ping magasabb volt.

[ Szerkesztve ]

(#197) gorog00


gorog00
csendes tag

Sziasztok!

Korábban már írta más hogy a laptopon lévő filmet kivetíti a TV-re. Nekem a kérdésem az lenne, hogy ha van egy samsung TV-m (+USB-s wifi), akkor ki lehet vetíteni a képet úgy hogy rendesen a windows látszódjon és úgy dolgozzon rajta az ember?
Köszi!

Szerk: azt már látom, hogy ha veszek 1 extra kütyüt akkor működik a dolog, de kérdés hogy csak a wifivel megoldható-e mindez?

[ Szerkesztve ]

(#198) Nemetpisti


Nemetpisti
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung PS51D550 TV és egy LG N1A1 NAS, mindkettőn a legfrissebb firmwere van. A TV lejátszik bármit (mkv-t is felirattal, ami nekem most lényeges) pendrive-ról, vagy külső merevlemezről USB-n. Laptopról Samsung AllShare-el már csak az avi-khoz megy a felirat az mkv-khoz nem. NAS megosztott mappáját látja, játszik is belőle mindent, de feliratot semmilyen módon sem (file név megegyezik, a film és a felirat van a mappában).
Van valami tippetek, ötletetek, TV, vagy NAS oldalon kellene valamit bűvészkednem?

Jiayu G4 advanced 2/32/3000, fehér

(#199) Alex91 válasza Nemetpisti (#198) üzenetére


Alex91
félisten

NAS DLNA-ja valoszinuleg ami nem tudja ezt. (Egyaltalan DLNA-n kimegy a felirat :F )

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#200) Nemetpisti válasza Alex91 (#199) üzenetére


Nemetpisti
csendes tag

Jó kérdés, de hogy hogyan tudom megnézni azt nem tudom. NAS-ra nem lehet telepíteni valamilyen progit, ami normálisan kezeli a DLNA-t?

Jiayu G4 advanced 2/32/3000, fehér

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.